Terneuzense Boys dicht bij titel PZC Bart Bleijaert wint Sluitingsprijs Savok bijna zeker van lijfsbehoud Zaamslag heeft net iets meer te bieden dan BKC Driebanders zien nog kansen op behoud n Sterk optreden van jonge zwemmers Zeeuws-Vlaamse formatie kan zaterdag de kroon op het werk zetten z2t) Cadzand pakt de overwinning Geirland beste tweedeklasser van de BFTS Toernooi Savok uitslagen Den Ossaert doet het goed maandag 3 april 2006 door Aector Dooms ZOUTELANDE - Terneuzense Boys staat met één been in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. De ploeg van trainer Danny van de Velde won zater dag in Zoutelande met 3-0 van De Meeuwen, terwijl concurrent NSW niet verder kwam dan een 1-1 gelijkspel bij Kapelle. Met nog twee duels te gaan heeft de koploper een gat van vier punten geslagen met NSW. Zaterdag kan Terneuzense Boys de' kroon op het werk zetten in de thuiswedstrijd tegen Har- dinxveld. Het scenario verliep voor Ter neuzense Boys in Zoutelande perfect. Na tien minuten was er al de voorsprong, op slag van rust viel de tweede treffer en even in de tweede helft was de wedstrijd met 3-0 gespeeld. De Terneuzenaren staken niet in hun beste vorm, maar de ploeg speelde gedisciplineerd en effec tief. Er was natuurlijk ook iets recht te zetten na de zeperd te gen Rillandia. „De spelers toon den veel meer beleving", zei Van de Velde later. Terneuzense Boys miste Ali Eryürük en Tim Louwiesse door GOES - VCK is na de 2-0-zege op Woli'aartsdijk nog slechts drie punten verwijderd van het kampioenschap in de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal. Cadzand pakte in de strijd om de derde periode belangrijke punten tegen Nieuwland: 2-0 Cadzand-Nieuwland 2-0: Tien minuten voor rust werd het 1-0 door Angelo Martlé en vijf minu ten later 2-0" door Philip Key- mel. De lat behoedde de bezoe kers tot twee keer toe voor een grotere achterstand. Na rust drukte Nieuwland met de storm in de rug, maar de uitblinkende Cadzand-goalie Van den Heuvel had overal een antwoord op. blessures. Voor de eerste keer dit seizoen stonden Robbie Jonk man en Anrico van Hecke cen traal op het middenveld gepos teerd. Een prima zet van Van de Velde. Vooral Van Hecke, die zelf het meest was verrast door de keuze van de trainer, speelde een uitstekende wedstrijd. De middenvelder groeide uit tot een van de beste spelers op het veld. Zo had Van Hecke een belang rijk aandeel in twee doelpunten. De hoekschopspecialist liet Mar co Faassen en Ruud Iioogeste- ger scoren. Na tien minuten plaatste de middenvelder uit de hoekschop de bal op het hoofd van Faassen die raak kopte: 0-1. In de tweede helft gebruikte Van Hecke een variant door de hoekschop op maat over de grond buiten het strafschopge bied op Ploogesteger te geven. De middenvelder schoot de bal van twintig meter strak in het Meeuwen-doel: 0-3. Het tweede Boysdoelpunt was van een grote schoonheid. Hoo- gesteger bediende Arjen Oost- dijk, die op zijn beurt met een fraai hoogstandje (hakballetje) Faassen bereikte. De koelbloedi ge spits kwam daardoor in vrije positie en schoof de bal haarzui- ver langs de goede kant van de De hoop op een goed resultaat was voor De Meeuwen toen al vervlogen. Wim Davidse koos voor een behoudende taktiek met Arnold Krijger als eenzame spits. „Dat was onze enige kans om ze het lastig te maken en wel licht via een tegenstoot te sco ren", vond De Meeuwen-trainer Wim Davidse. Dié taktiek moest snel worden bijgesteld. In de be ginfase zette Terneuzense Boys al behoorlijk druk op de Meeu wen-verdediging. Dat resulteer de in een aantal corners en de vroege voorsprong. De thuisclub, die voetballend goed meedeed, kreeg door slor digheidjes in de Boys-verdedi ging twee kansjes via Ronnie Brouwer en Ewout Maas, maar de (onzuivere) schoten werden door doelman Guido Vinke pro bleemloos verwerkt. Nadat Faassen voor 0-2 zorgde en Hoogesteger de score opvoer de tot 0-3 zat de wedstrijd in de knip. De verdediging van Ter neuzense Boys gaf na rust geen kans meer weg. „We moesten at tent blijven spelen om de aan sluitingstreffer te voorkomen", verzekerde de solide spelende laatste man Ayhan Atmaca. Terneuzense Boys kreeg via Rob bie Jonkman, Matti Buysse en Kees Duitemeij er in de slotfase nog de beste kansen op een gro- Marco Faassen van Terneuzense Boys glipt langs twee tegenstanders van De Meeuwen. foto Ruben Oreel tere uitslag, maar een zwaarde re afstraffing verdiende De Meeuwen ook niet. Voor Van de Velde telde de winst, want de ti tel in de tweede klasse lonkt voor Terneuzense Boys. „Het draaiboek ligt al lang klaar", kon voorzitter Frans Willaert een glimlach niet onderdruk ken. De Meeuwen-Terneuzense Boys 0-3 (0-2). 11. Marco Faassen 0-1, 42. Marco Faasseri 0-2, 55. Ruud Hoogesteger 0-3. Scheidsrechter A. Sardjoe (Vlissingen). Gele kaart: Robbie Jonkman Terneu zense Boys). Aantal toeschouwers: 150. Terneuzense Boys: Guido Vinke; Robert Bezemer, Ayhan Atmaca, Kees Duitemeijer, Jordy Goossen; Evert Jan van Opdorp (65. Matti Buysse), Robbie Jonkman, Anrico van Heclce 70. Robert Rijnberg), Ruud Hoogesteger; Marco Faassen (80. Gökhan Ersahin). TERNEUZEN - Marijn Geir land van BW toonde zich de sterkste in het kampioenschap tweede klasse driebanden van de Biljart Federatie Terneuzen Stad. In de finale van die titel strijd versloeg hij Koen Pöpsel van 't Bierwinkeltje. Voordat het duo aan de beslis sende partij begon, moest het eerst de kruisfinale overleven. Marijn Geirland had daar wei nig moeite mee. In 42 beurten liet hij Herman Oppeneer kans loos met 20-8. Koen Pöpsel moest zich wat meer inspannen om Ad Meijer een halt toe te roe pen. Ondanks dat Pöpsel voor treffelijk speelde, (26 beurten) kwam zijn tegenstander toch nog tot het respectabele aantal van 15 caramboles. Koen Pöpsel kon zijn sterke op treden geen vervolg geven in de finale. Met serietjes van drie in de 22e en één van vier in de 27e beurt besliste Marijn Geirland de partij. Hij won overtuigend (20-12) in 29 beurten. door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Het vertoon de spel was zeker niet best, maar voor de volleybalsters van Savok was dat slechts bijzaak. De Sasse hoofdmacht verzeker de zich door een 3-1-zege (25-22, 25-19, 27-29, 25-19) op Triade/VCT zo goed als zeker van lijfsbehoud in de regiodivi- Savok bracht het puntentotaal op 49, profiteerde van het punt verlies van concurrenten in de onderste regionen en heeft met nog één wedstrijd te spelen handhaving in eigen hand. De winst op Triade/VCT kwam vooral dankzij werkvolleybal tot stand. In een echt degradatie duel was geen ruimte voor mooi volleybal, maar moesten de mou wen worden opgestroopt. „Wat een gevecht", verzuchtte de rood aangelopen Jacqueline Die- leman na afloop. „We zijn nu een stuk dichter bij 'safe'." Savok had in drie van de vier sets het initiatief en kwam in de uiteindelijk verloren derde set nog sterk terug. De thuisploeg keek in die fase van het duel te gen een 17-23-achterstand aan, maar haalde die in een spannen de slotfase op. Met een lastige opslag als sterk wapen werd gebruik gemaakt van een prima recept. Alle bal len gingen op Marsha Moeliker, dié keer op keer scoorde en Savok na een inhaalrace zelfs aan een setpunt hielp. Dat mocht echter niet baten. De be zoekers, die over veel lengte in de gelederen beschikten, hiel den het hoofd koel en kwamen door een nipte zege terug in de wedstrijd. „Ik heb er wel altijd vertrouwen in gehad, maar na het verlies in de derde set dacht ik even dat het nog lastig zou worden", bekende coach Piet Hubregtsen later. „Gelukkig konden we daarna met onze op slag weer snel punten pakken. Gespannen spelend had de thuis ploeg het in het restant van het duel niet gemakkelijk. Nadat een 16-11-voorsprong was opge bouwd, moest Savok in de slotfa se van de vierde set opnieuw in de achtervolging. Mentaal sterk slaagde de Sasse formatie erin een plots opgelopen 17-19 ach terstand door acht punten op rij om te zetten in winst. door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - De driebanders van Royal/De Parel, die in de derde divisie uitkomen, sleepten een gelijkspel uit het vuur tegen koploper Gommers Grondwer ken: 4-4. Het was een belangrijk punt voor de Zeeuws-Vlamingen in de strijd tegen degradatie. Met nog vijf wedstrijden te gaan (Royal/De Parel nog vier) zijn de verschillen miniem en komen nog acht teams in aanmerking. Voor Royal/De Parel had er met en beetje geluk nog meer ingeze ten. The Plat jouw, de hele partij op een kleine achterstand, kwam met de finish in zicht langs zijn tegenstander Mark Havermans, 29-30. Juist op dat moment pakte de thuisspeler uit met een serie van zes en finishte alsnog als eerste. Eddie van Goethem werd nooit bedreigd door Lennard Schrauwen. Jens van Dam wist met veel moeite Henk Havermans van het lijf te houden en legde de basis voor het gelijkspel. De Geslootene Boom kreeg in de thuiswedstrijd tegen Groot Avontuur in poule vier van de vierde divisie geen loon naar werken (4-4). Het verschil met de tegenstanders was groot, wees ook het teammoyenne uit, 0.454 om 0.381, maar het lever de niet meer dan een gelijkspel op. Etienne van Damme klopte Jan Eickenboom na een stevig gevecht. Rien Sandrini hoefde zich. niet in te spannen om Jan Goudzwaard te verslaan. Met een prima 0.625 gaf hij zijn te genstrever geen schijn van en kans. Rob Duitemeyer kon het net niet bolwerken tegen Nico de Leeuw. Hij kwam twee punt jes tekort. Kris Derveaux (links), Krislof Rul en Bart Bleijaert (rechts) hebben zich op kop genesteld. door Wim de Vos WESTDORPE - Zelfs een sani taire stop tijdens de wedstrijd kon zijn tempo niet breken. Bart Bleijaert, een 27-jarige at leet uit het Belgische Knessela- re, was zaterdag heer en mees ter op de langste afstand van de SSP Sluitingsprijs in Westdor- pe. Met zijn landgenoten Frederik de Backer en Bart de Grove voer de Bleijaert het tempo hoog op, moest dus even noodgedwongen afhaken, maar wist zich in de slotkilometers alleen op kop te nestelen en liep naar de overwin ning. De Backer werd tweede en pakte daarmee de eindzege in het SSP Runnerscriterium, waarvan de Sluitingsprijs de laatste wedstrijd was. De drie sterke atleten maakten het elkaar uiterst moeilijk tij dens de bijna vijftien kilometer lange loop door de polders rond Westdorpe. Daarnaast hadden ze ook aan de strakke wind een grote tegenstander. Bleijaert bleek daar uiteindelijk het beste mee om te gaan. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Els Zweistra uit Terneuzen. Een opmerkelijk resultaat lever de Eric Vereecken. De voormali ge wielrenner uit Hulst lijkt zich nu op het hardlopen te gaan toeleggen. Vorige week in Hulst eindigde hij nog als twee de bij een loop over twaalf kilo meter. In Westdorpe finishte Vereecken op een zevende Goede conditie „Het lopen op zich gaat me goed ai vertelde hij. „Ik heb uiter aard nog steeds een goede condi tie. De afstand speelt daarom geen rol. Mijn grote probleem is dat ik na een wedstrijd bijna een week last heb van stijve spie- door Jan Roovers TERNEUZEN - Bij de hervat ting van de veldcompetitie kwa men alleen de korfballers van Zaamslag tot winst. In Breskens werd de streekderby tegen BKC met 11-8 gewonnen. Luctor werd op eigen veld met 5-15 af geschoten door DVS'69 uit Hen drik Ido Ambacht. BKC-Zaamslag 8-11. In een meer spannende dan goede der by hadden de bezoekers tenslot te net iets meer te bieden dan de thuisploeg. De overwinning kwam echter niet gemakkelijk tot stand. „Het was hard wer ken om de wedstrijd in handen te krijgen en die na een voor sprong ook vast te houden", zei aanvoerder Marco van Reeu- wijk van Zaamslag. De cijfers gaven hem gelijk: 3-4 bij rust na een gelijkopgaand duel. Vrij snel na de pauze dacht Zaamslag bij 4-8 de wed strijd in de knip te hebben, maar bij 6-8 moesten de mou wen toch weer omhoog. „Als we vooral uit de doorloopballen hadden weten te scoren, hadden we mogelijk een punt gepakt, maar we lieten de kansen lig gen", vond coach Wim Voorne- veld van BKC. Hierdoor konden de bezoekers met de volle buit vertrekken. Voorpeveld noemde de afwezigheid van Wietse SAS VAN GENT - Volleybalver eniging Savok houdt vrijdag 19 mei van 19.00 tot 22.30 uur in de gemeentelijke sporthal van Sas van Gent voor de vierde keer een duo-volleybaltoernooi. Net als voorgaande edities wordt gespeeld in drie categorie ën: vrouwen, mannen en ge mengd. In elke categorie wor den de deelnemers op sterkte in gedeeld in twee niveaus. Voor dit toernooi kan tot 10 mei wor den ingeschreven bij Ronnie Winne in Sas. van Gent. Roest, een van zijn trefzeker mannen, als een van de e ken voor de magere score. Scores BKC: Marty de Vilder,J Mïchiel Roest 3, Natasja Boonei Scores Zaamslag: Marco van l?eeu wijk 5, Linda Hamelink en Frai Verpoorte 2, Debby Cerpentier Joris de Bree 1 Luctor-DVS'69. In een slecht wedstrijd maakte Luctor duid? lijk dat de ploeg, na de promo}] naar de derde klasse, op dat ni veau tekortkomt. Aanvallen; was Luctor erg zwak. De plop had geluk dat de bezoekers, het eerste part op dat onderdei ook niet uit de verf kwamen: 1- bij rust. Luctor had toen Sylvi Trouwborst met een blessure.; uit zien vallen en zag kortii rust ook Eric-Jan Dellebekegp blesseerd afhaken. De blessui van Davy Jonker en het inbren gen van de 50-jarige Koos Wijck boden de gasten alle kan sen voor een slotoffensief dat Ij 5-15 werd afgesloten. Scores Luctor: Ferry de Waeleh Wilco Diur-ink 2, Marjolein Dum m Westdorpe. Sluitingsprijs SSP, 14,8 kilometer. Mannen: 1. Bart Bleijaert (B)50.29, 2. Frederik de Backer. (B) 51.36, 3. Bart de Grove (B) 51.50, 4. Sepp Vermeulen (Koewacht) 52.41, 5. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 53.12, 6. Patrick Hembrecht (B) 54.30; 7. Eric Ver eecken (Hulst) 55.40, 8. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 56.16, 9. Patrick van Re- mortel (Hulst) 56.35, 10. Fons Warrens (Kloosterzande) 56.52. Vrouwen: 1. Els Zweistra (Terneuzen) 1.18.12, 2. Greta Ingels (B) 1.19.14, 3. Gilberte Scheldewaert (B) 1.22.42. 9,4 kilometer, mannen: 1. Kristof Rul (Westdorpe) 29.40, 2. Kris Derveaux (B) 31.42, 3. Michel Albertijn (B) 35.06, 4. Edmond Helskens (B) 35.54, 5. Bart Boussuyt (B) 36.17. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 39.17, 2. Carla Zegers (Koewacht) 41.13, 3. Tineke Haers(B) 43.11. 5,6 kilometer, mannen: 1Dirk Christi- aens (B) 18.27, 2. Arne Lippens (B) 18.42, 3, Maarten van Goethem (Hulst) 19.06, 4. Pieter van Kerkhove (B) 19.24, 5. Ronny Goethals (B) 20.08. Vrouwen: 1. Nicole Linthout (B) 21.45, 2. Sanne van Ballenberghe (B) 22.06, 3. Haike van de Velde (B) 22.15. Jeugd, jongens: 1. Stein Helskens (B). Meisjes: 1. Jana van Ballenberghe (B). Derde klasse regio Zeeland. Den Os- saert-Temeuzen 2 8-0. ME: William van Eck-Olaf Timmer 15-7, 15-0; René Annard-Roy Samuels 15-3,17-14. VE: Judith Mangnus-Esmeralda Roelse 11-3, 11-0; Mirella de Vijlder-Anne van Driel 11-0,11-2. GD: Annard/Mangnus-Samuels/Van Driel 15-3, 15-6; Van Eek/De Vijl- der-Timmer/Roelse 15-3,15-5. MD: Van Eek/Annard-Timmer/Samuels 15-5,15-5. VD: Mangnus/De Vijlder-Roelse/Van Driel 15-5,15-2. Kanaalzone. Hulst-De Lovenhoek 287-181, St. Albert-Het Dorpshuis HULST - Het eerste team Ta de badmintonvereniging Den Q; saert uit Hulst presteert opnici kelijk in de derde klasse van regio Zeeland. De debutant staat na de rian; overwinning (8-0) op Ternei© 2 tweede in de rangschikking,; Den Ossaert had weinig moeji om Terneuzen 2 in dit inha? duel te verslaan. Alle partijs werden in twee sets bes! Daaronder was slechts één waarin sprake was van spai ning. Dat was in het enkelsp tussen René Annard en Roy Si muels. De eerste set won b nard simpel met 15-3, maar- de tweede moest hij toch dji gaan om een derde set te ontk pen. Tenslotte trok René Ai nard met 17-14 aan het langs eind. 142-201, Malpertuus-Gregorius 312-253, Het Kasteeltje-De Ve 130-306, Het Meulengat-De Vlascha 207-315, 't Steen-Het Trefpunt 319-5 Bachten Dieke-De Lieve 234-270, Ko wacht-De Warande 269-271 Sas van Gent. Kampioenscl teams bandstoten op handicap!) sis. Vierde wedstrijddag (eerslj noemde tweetal wint): Ranschaert/Rudy Pollet-AIbi Gouw/Ben de Waal 44-52, Adrie Hooft/Francois Everaert-Johan vairi Bergen/Jurgen Stracke 64-33, Bert «ft der Maas/Bally Blanker-F Ballegeer/Hans van Oosten 41-54, E3 -t; Ranschaert/Rudy Pollet-B; Duitemeijer/Bertus van Tatenhcf' 44-45, Adrie van der Hooft/Franj Everaert-Albert Gouw/Ben de 64-57, Willy Baart/Antoine Vermeersdi Bert van der Maas/Bally Blanker Willy Hamerlink/Erik Klasen-Didier» Smet/Aad Tuit 44-26, Johan vai Bergen/Jurgen Stracke-AIIjfr Gouw/Ben de Waal 40-46, Wi Baart/Antoine Vermeersch-Ei j) Ranschaert/Rudy Pollet 58-35, Air'" Gouw/Ben de Waal-Didier de Smet/) Tuit 60-20, Rob Duitemeijer/Bertus-t Tatenhove-Willy Hamerlinck/Erik 'K - sen 42-37, Adrie van der Hooft/Franctfl Everaert-Willy Baart/Antoine meersch 64-48. i Stand: 1. Carlo van Dam/Rien Sand» j 7-12, 2. Johan van den Bergen/Ju^ Stracke en Willy Hamerlinck/Erik Klas 8-12, 4. Bert van der Maas/Bally Blari :v 8-10, 5. Adrie van der Hooft/FranK j Everaert en Rob Duitenemijer/BeÜ van Tatenhove 9-10. Eindstand driebanden BFTS. Kaï^ pioenschap tweede klasse driebS '1 den Biljart Federatie Terneuii 'Jj Stad. Eindstand: 1. Marijn Geilt (BW) algemeen gemiddelde 0,525) Koen Pöpsel ('t Bierwïnkeltje) 0,564(pi motie), 3. Ad Meijer (BV Dow) 0,4 (hoogste serie 5 caramboles), 4. Hi man Oppeneer ('t Bierwinkeltje). O/P 5. Fons Baart ('t Bierwinkeltje) 0,489, Marco Potvlieger ('t Bierwinkel? 0,397, 7. Jan Buijze ('t Bierwinkel 0,365, 8. Wim Goeman ('t Bierwinkel; 1' 0,309. foto Camile Schelstraete ren. Bij het lopen gebruik je an dere spieren dan bij het wielren nen. Daar zal ik nog wat aan moeten gaan doen." Ondanks zijn geringe hardloop ervaring wil de Hulstenaar over enkele weken een halve mara thon lopen. Hij gaat dan op be zoek bij Martin Totté uit Sint-Jansteen, die tegenwoordig in Spanje woont. „Vorige week belde hij dat er binnenkort een halve marathon wordt gehouden bij hem in de buurt. Hij stelde me voor daar aan mee te doen. Als ik daar toch ben, waarom niet", aldus Vereecken. door Jeroen Dellebeke TERNEUZEN - Christian de Die, Rody Vanhijfte en Björn Scherbeijn toonden dit weekeinde in Terneuzen hun klasse bij het zwemmen voor minioren in Zeeuws-VIaande- ren. Tijdens de laatste ronde van de Jaargangwedstrijden won dit drietal in de eigen leeftijdsgroep alle wedstrij den. Bij de jongens minioren 6 won Robin Hermans zowel de 100 meter vrije slag als de 200 meter wisselslag. De zwem mer van Scheldestroom werd gediskwalificeerd op de rug slag, waarmee een derde gou den plak aan zijn neus voor bijging. Die ging nu naar Ki<; chard Oskam van De Schelde: Bij de mei'sjes van dezelfde leeftijdsgroep was Rody Van'- hijfte (Scheldestroom) een klasse apart met drie overwin* ningen. Christian de Die domineerde bij de jongens minioren 5. Op de 50 meter vlinderslag de zwemmer van De Schelde een voorsprong van twee conden. De 100 meter school/, slag won hij maar nipt, vlak vóór Sjoerd van de Poele (Koewacht). Eenzelfde strijd was er bij de meisjes op de schoolslag tussen Rani Root; saert en Roos Willemsen. De strijd werd in het voordeel van Rootsaert (Schelde-, stroom) beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42