PZC Calamiteitenweg stap dichterbij PZC Verslaafd aan Alfa Romeo Ondernemers Hulst willen geld Delta Gehandicapten kunnen weer paardrijden Provincie gaat in op aanbod Dow om groenstrook beschikbaar te stellen yyy sluit jaar positief af Gewonden bij slippartij IJzendijke Sligro zwicht in mosselbordenruzie Geld voor Keniaans dorp Basisschool De Meerpaal haalt 7000 euro op zeeuwse almanak Over de pis E-mail:redactie@pzc;nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 3 april 2006 hen trivoie preekstoel in Brouwershaven editie Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - De VW Zeeuws-Vlaanderen heeft vorig jaar opnieuw een positief resultaat geboekt. In 2004 werd het jaar voor het eerst met een kleine plus afgesloten. Dat was een jaar eerder dan voorzien. Voor 2005 waren de ver wachtingen getemperd. Immers, de vooruitzichten voor bepalende factoren zoals de economie en toeristische trends waren niet gunstig. Maar ondanks een krappe be groting laten de jaarcijfers een positief resultaat zien van een kleine 10.000 euro. Volgens de VW worden de aan loopverliezen van de eerste jaren zo goed ingelopen. „Het fundament onder de organisatie is in 2005 verder verste vigd", stelt de WV. „De gemeenten en het bedrijfsleven weten de WV steeds meer te vinden voor gezamenlijke ac tiviteiten." Op promotioneel gebied worden de krachten vaker gebundeld met de andere VW's in Zeeland. Zo zijn er nu Zeeuwse vakantiegidsen, is er een Zeeuws Routebu reau voor het fietsknooppuntensysteem en wordt er een Zeeuwse promotiecampagne door de VW's gevoerd. Vo rig jaar daalde de omzet van de WV-winkels met zes pro cent, maar was altijd nog 9,5 procent hoger dan ver wacht. Omdat scherper is ingekocht, producten met hoge re winstmarges zijn gemaakt en de provisie hoger was dan de voorgaande jaren is per saldo meer verdiend in de winkels dan in 2004. De omzet van de Zeeuwse producten is achtergebleven bij 2004. IJZENDIJKE - Twee mannen uit de gemeente Sluis (21 en 22 jaar) zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag ge wond geraakt bij een ongeval op de rijksweg 61. Ter hoog te van IJzendijke raakte de auto waarin zij zaten in een slip, schoot de sloot in en schoof daarna door de klap de sloot weer uit. Het voertuig belandde vervolgens via het fietspad weer achterwaarts in de sloot, om pas op de rij baan van de N61 tot stilstand te komen. Beide inzitten wa ren met hun hoofd tegen de voorruit aangekomen en had den verwondingen aan him gezicht, handen en schouders. Ze zijn met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd, waar hen ook een bloedproef is afgenomen. Er moet nog worden uitgezocht wie de auto heeft bestuurd. ZIERIKZEE - Groothandel Sligro uit Veghel heeft op het laatste moment toch gekozen voor het betalen van een schadevergoeding aan Little Art Factory uit Zierikzee. De groothandel was door T. Bolster van Little Art FactoT ry voor de rechter gedaagd wegens inbreuk op de auteurs*- rechten. Sligro verkocht vorig jaar zonder toestemming bordjes en schaaltjes met een mosselmotief dat door het Zierikzeese bedrijf was ontworpen. Bovendien werd het serviesgoed aangeboden voor een prijs die ver onder het bedrag lag dat Little Art Factory ervoor vraagt. SINT - JANSTEEN - Een quiz avond van de fanfare St. Jan uit Sint Jansteen heeft zaterdag avond 750 euro opgebracht voor de Stichting Buru Nyakwere Ne derland (SBNN). 22 Teams van vier personen kre gen zaterdag 98 vragen voorge schoteld over onder meer sport, muziek, flora en fauna, politiek en actualiteit. Tussen de ronden door was er een verloting. De stichting SBNN helpt al bijna twee jaar het Keniaanse dorp Nyakwere. Dankzij een wa terproject kon er vorig jaar een waterpomp geïnstalleerd wor den. Ook draait er voor de bewo-r ners een educatie- en hiv/ aids-preventieproject. het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen www.pzcadverteren.nl door Euqène Verstraéten HULST - De ondernemersvere niging Hulst Reynaerstad sleept energiebedrijf Delta voor de rechter om alsnog een schadever goeding te krijgen voor de grote stroomstoring eind vorig jaar. Voorzitter Th. Mattheeuws van Hulst Reynaertstad zegt dat naar aanleiding van het niéuws dat Essent 300.000 euro heeft ge geven aan de gemeente Haaks bergen. Daar zat men eind vorig jaar ook zonder stroom. Dat geld mag worden besteed aan een project dat ten goede komt aan de bevolking en de middenstanders. Delta heeft alle huishoudens in het door de stroomstoring getrof fen gebied een vergoeding van 35 euro gegeven. Grootverbrui kers kregen ruim 900 euro. „Maar er zijn heel wat bedrij ven die niet onder de grootver bruikers vallen en die wel heel veel schade hebben gehad", weet Mattheeuws. „Denk alleen al aan restaurants, die een hoop omzet aan hun neus voorbij za gen gaan. Die mensen hebben een fooi van 35 euro gekregen. Schandalig is het." Haaksbergen Hulst Reynaertstad vindt de si tuatie in Hulst vergelijkbaar met die in Haaksbergen. De on dernemersvereniging heeft een juriste van Midden- en Kleinbe drijf Nederland ingeschakeld om Delta juridisch aan te pak ken. „Want als Essent een schadever goeding geeft vinden wij dat ook Delta dat moet doen", zegt Mattheeuws. „We waren de juri dische mogelijkheden al aan het onderzoeken, maar nu gaan we zeker door. En als Essent die ver antwoording wel neemt en Del ta in gebreke blijft, dan moeten we misschien als Hulster onder nemers maar eens gaan overwe gen om onze stroom voortaan bij Essent te gaan halen." door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De provincie heeft Dow Benelux in Terneu- zen gevraagd onder welke voor waarden het bedrijf een deel van de huidige groenstrook langs de Mosselbanken beschik baar wil stellen voor de aanleg van een calamiteitenweg. Dow heeft aangeboden om de grond beschikbaar te stellen en Gedeputeerde Staten hebben nu officieel laten weten dat ze graag gebuik willen maken van het aanbod. Daardoor komt de aanleg van een westelijke ont sluiting voor Dow Chemical en het Valuepark weer een stap dichterbij. Over die ontsluiting wordt al en kele jaren gesproken, maar tot nu toe konden de betrokken par tijen het niet met elkaar eens worden. Aanvankelijk was een vluchtweg via de Mosselbanken voor Dow om veiligheidsrede nen niet bespreekbaar. Een wes telijke ontsluiting via de Braak man zag de natuur- en milieube weging niet zitten. De Terneuzense gemeenteraad drong vorig jaar juni in een mo tie aan om uit oogpunt van vei ligheid de noodzakelijke stap pen te nemen om uiterlijk 2006 te komen tot een westelijke cala miteitenontsluiting. De weg moeten worden opengesteld voor verkeer als er calamiteiten zijn bij Dow of omliggende be drijven, of als de oostelijke rou te versperd is door wegwerk zaamheden of een ongeval. Inmiddels hebben de provincie, het waterschap, Dow, Zeeland Seaports, Rijkswaterstaat en de gemeente Terneuzen overeen stemming bereikt over zo'n cala miteitenweg. Tevens is overeen gekomen dat een gedeelte van deze route wordt gevormd door een nieuwe weg die wordt aange legd tussen de Havenweg en het Valuepark, parallel aan het on- derlangs de Mosselbanken gele gen fietspad. Om vervolgens vanaf de Haven weg de N61 te bereiken zijn nog twee opties mogelijk: een route via de Stelledijkweg en de Lan ge Betteweg of een route via de Oostzeedijk. Een verkeerskundig adviesbu reau heeft opdracht gekregen een programma van eisen op te stellen waarin verwoord staat hoe de calamiteitenweg wordt vormgegeven. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de be langhebbende partijen en de hulpdiensten. Het bureau maakt ook een schetsontwerp van de meest gewenste route. TERNEUZEN - De rommel markt en sponsorloop die open bare basisschool De Meerpaal jaarlijks houdt, heeft zaterdag ruim zevenduizend euro opgele verd. Een gedeelte van het bedrag is voor de school zelf en een deel gaat naar Kinderboerderij Ter- neuzen. Vanaf tien uur stonden de mensen klaar om de mooiste spulletjes te bemachtigen bij de vele standjes die de kinderen hadden ingericht, 's Middags renden zo'n tweehonderd leerlin gen hun rondjes door de wijk voor het goede doel. Een verte genwoordiger van een verzeke ringsmaatschappij gaf 2250 eu ro aan de school voor de aan schaf van digitale fotoappara tuur. De verzekeraar steunt jaar lijks een aantal scholen. Edwin de Meijer (links) stapt op Lady, geholpen door Mario Buijsse. door Frank Gijsel NIEUWVLIET - Voor een groep verstandelijk gehandicapten was het zaterdagmiddag in de manege van Nieuwvliet weer volop genieten van het paardrij den. Door het verdwijnen van de Marianstappertjes konden ze hun grote hobby sinds oktober niet meer beoefenen. Door de inzet van Trudy van de Vijver van de manege in Nieuw vliet en vrijwilligster Margreet Lucasse werd de groep zaterdag weer opgetrommeld. Het groot ste deel van de groep komt van woonvoorziening De Okkernoot in Schoondijke. Jan en Marian Peters uit Terneu zen zijn blij dat hun zoon Edwin (38) het paard weer kan bestij gen. „Edwin heeft hier vanaf het ontstaan van de Marianstap pertjes paardgereden. Hij rijdt nu dik twintig jaar en geniet er altijd met volle teugen van. Bij ziekte was hij bij wijze van spre ken snel genezen als hij hoorde dat hij mocht rijden", vertelt Jan Peters. De groep van de Okkernoot, be staande uit Etiënne Begheijn, Cor Hobbel, Mieke Steijaert, Co Rosseel en de broertjes Mario en Michel Buyze zijn er bij aan komst in Nieuwvliet al helemaal klaar voor. De glimlach op hun gezicht verraadt dat ze er zin in hebben. Cor Hobbel is de meest luidruchtige van het stel. „Ik ben blij dat het weer doorgaat, want ik doe dit erg graag." Of hij bang is om van het paard af te vallen? „Als ik val is het naar beneden. Ik heb toch een helm op", weet Cor gevat te melden. Dankbaar Voor Trudy van de Vijver en Margreet Lucasse kan de dag niet meer stuk als ze de dankba re gezichten zien. „Jammer toch dat de Marianstappertjes vorig jaar ophielden te bestaan." Hoe dat zo is gelopen willen ze liever niet vertellen. „We zijn blij te kunnen starten. Het heeft heel wat inzet gekost, maar het is ge lukt, Vooral verzekeringstech nisch was het een hele klus. We willen nu elke eerste zaterdag van de maand deze mensen een uurtje laten paardrijden." Blijft foto Camile Schelstraete het probleem van de begelei ding. „Plet is moeilijk om men sen te vinden die als begeleider naast het paard willen meelo pen. Dat is door de overheid ver plicht gesteld. We vragen daar om nog mensen die niet bang zijn van paarden om ons te hel pen. Ze moeten alleen bereid zijn een uurtje op te offeren. Je krijgt er heel wat voor terug", melden de initiatiefneemsters. (Advertentie) door Frank Gijsel SLUIS - In alle soorten en ma ten stonden de Alfa Romeo's zondagmorgen opgesteld op de Groote Markt van Sluis. De Stichting Club van Alfa Romeo Bezitters (SCARB) hield een toerrit door de streek. Het werd puur genieten voor de rijders, die vanuit diverse uit hoeken van Nederland en Vlaan deren naar Sluis waren geko men. Rotterdammer Bert Oost- wal, penningmeester van de uit vierduizend leden bestaande SCARB, wilde West-Zeeuws- Vlaanderen in de kijker zetten. „Ik heb hier nog gewoond en wil de de schoonheid van dit gebied aan de rijders aanbieden." Bij zonder was de aanwezigheid van een Sz-type, waarvan er in de hele wereld maar driehon derd zijn gemaakt. Ook een Julia SS uit 1953 trok veel be kijks. Don Bakker, opgegroeid in Zeeuws-Vlaanderen, en tegen woordig woonachtig in het Bra bantse Chaam, was blij weer eens terug te zijn met zijn Ju nior Lagato uit 1970. Gevraagd naar zijn liefde voor de Alfa zegt hij dat het met een auto ge woon moet klikken. „Ik sleutel graag zelf en ik rijd nog zo'n Voor aanvang van de toerrit staan de Alfa Romeo's op de Groote Markt geparkeerd, foto Peter Nicolai tienduizend kilometer per jaar met deze wagen. De uitstraling, het geluid en de techniek van de auto trekken me erg aan. Nico Jansen (Sluis) en Henk de Ruijs- scher (Schoondijke) werken alle bei bij de gemeente Sluis en de len hun passie voor de Alfa. Jan sen rijdt de rit in zijn 156 GTA en de Ruijsscher koos voor de GTV. „Ik ben al toe aan mijn tiende Alfa. Dit is pure emotie", zegt Jansen. De route liep langs Knokke en de kust van Zeeuws- Vlaanderen naar de Braakman. Na de lunch ging het langs het Belgische Watervliet naar res taurant Zomerlust in Axel. (Advertentie) Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in via www.cisco.nl/seminars voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 -16:30 uur. 12 april Rotterdam 25 april Arnhem 13 april Utrecht 26 april Enschede USCMYSTEMS 19 april Heerenveen 27 april Zwolle 20 april Den Haag 02 mei Amsterdam bbeyond DE ZAKELIJKE SERVICE PROVIDER Cisco Systems De Oranjevereniging van Sint-Laurens had dit jaar de (krappe) beurs getrokken. Een eigen wc-wagen moest er komen, om het genuttigde bier netjes te lozen, zonder overlast voor buurt en bosjes. Net buiten het dorp was een geschikte wagen gevonden die tot toiletvoorziening om gebouwd zou kunnen worden. In optocht werd het ding naar de opslagplaats gereden. Slechts een paar honderd meter, maar toch: knipperlich ten voor en erachter, want de veiligheid staat voorop. Zo'n stoet blijft niet ongezien. Een passerende agente zag het ook en trok haar bonnenboek je. Nog voordat de Oranjevere niging een ivoord van uitleg had kunnen verschaffen, was de prent al uitgedeeld: 75 eu ro wegens ontbrekende kente kenplaat. Echt een zeikstreek, oordeel de het gezelschap. Je broek zakt er bijna van af. En die agente, die kan de pot op. Maar niet in hun gloednieuwe wagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37