Delta Sport sluit af met glimlach Misstap korfballers All Ready SSV'65 loopt op tandvlees Ouwerkerk bedwingt Renesse: 2-2 Hockeysters HSD te sterk voor Pelikaan Bronzen plaats voor Nico van de Graaf Voorbereiding al begonnen Voetbalsters van Zierikzee na rust langs Nieuwland EMM sluit af met nederlaag WW %'W\ PPlP^SMi mm - - li - 4 Winnende start Westerschouwen Scaldina heeft smaak te pakken uitslagen CZa3imiaHpHBHH| Kerhove wint toernooi Rotterdam maandag 3 april 2006 doorWim Kakebeeke BERGEIJK - Er wordt sinds een week weer voorzichtig gelachen bij LifeDesign/Delta Sport. Daar was ondanks de vertoning tegen d'n Boemelaer ook alle re den toe. De Zierikzeese handbal lers gingen in het heetst van de degradatiestrijd net niet kopje onder: 14-13. Het vege lijf in de eerste klasse was gered en de spanning was eraf. Dat was op de slotdag van de competitie in Bergeijk te merken. Een zinde rende strijd tegen de nummer twee van de lijst was het gevolg: 30-25-verlies. Door de nederlaag in Bergeijk kwam het totaalaantal nederla gen afgelopen seizoen uit op achttien. Zesmaal was er winst. Tweemaal speelden de. blauw- hemden gelijk. Dit alles bij el kaar opgeteld was goed voor de elfde plek in de eerste klasse. Trainer Bert Nuijens: „We heb ben onderweg helaas té veel la ten liggen. Vooral op het condi tionele vlak. Als er een tweede training was gebleven, hadden we partijen tegen VHC (15-16), Artemis (24-24) en Aristos (21-22) nooit uit handen gege ven. Achter de schermen wordt er alles aangedaan om volgend seizoen weer terug te keren naar twee trainingen per week. Op dit niveau heb je dat nodig. An ders red je het niet." Daarnaast vindt de voormalig eerste-teamspeler de ploeg over een breed front veel te lief voor de concurrentie. Het mag er in de achterste linies best wel stevi ger aan toe gaan. „Van mij mo gen ze veel meer de grens opzoe ken van wat wel en wat niet mag binnen de lijnen. Pak die gasten maar stevig aan. De te genstander doet het ook en dat wordt getolereerd. Vroeger had ik heel snel in de gaten tot hoe ver je kon gaan. Ik had daar geen tien minuten voor nodig." Het gat met concurrent EMM uit Middelburg dat een plaatsje hoger eindigde was fors. Dank zij een sterk come-back in het tweede gedeelte van de competi tie haalde de equipe van Eric Dingemanse acht punten meer dan de blauwhemden. Toen de druk van de ketel was, bleken de Zierikzeeënaars giste ren tot fraaie dingen in staat. Aanvoerder Ricky Evertse: „Voor beide ploegen was er niks meer te rapen in deze competi tie. We hebb.en lekker ontspan nen naar deze wedstrijd toege werkt. Op de flanken hébben Ar- jo Nieuwkoop en Stefan de Oude lekker meegedraaid. Daar hadden we vandaag de kans voor." De weg naar het nieuwe seizoen is gisteren ingeslagen. „Ik hoop dat we eind april alles kunnen afronden wat de verster king betreft", legde Nuijens uit. „Er wordt in ieder geval naar ge streefd om de groep te verster ken met een schutter en een spel bepaler. Je weet nooit wie er komt aanwaaien." Wel zeker is de komst van een tweede sluitpost. Paul Mulder stond al eerder tussen de palen bij Delta Sport en zal het doel van het tweede team bemannen. Mulder is in noodsituaties ook beschikbaar voor de hoofd macht. Donderdag 13 april oe fent Delta Sport in eigen huis te gen regioldasser Helius. Scores Delta Sport: Guido de Graaf en Joey Aertssen beiden 6, Merijn de Vos 5, Jimmie Niemans, Bob van Lint en Rick Evertse allen 2, Guust Sluijs en Arjo Nieuwkoop beiden 1. Dennis Voshart geeft de bal over aan zus Desiree Voshart in het duel van All Ready met Korbis. foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Het mag een val se start genoemd worden. Een misstap was het in ieder geval. All Ready begon zaterdag de tweede helft van de veldcompeti- tie teleurstellend met een gelijk spel. Degradatiekandidaat Kor bis snoepte de .Zierikzeese korf ballers een puntje af: 17-17. All Ready mocht van geluk spre ken dat het een speler als Henk de Graaf binnen de geledingen heeft. Opgeven komt in zijn woordenboek niet voor. Zater dag betekende die instelling het verschil tussen verlies en een ge lijkspel. Terwijl de laatste secon den wegtikten, mikte De Graaf met een laatste wanhoopspo ging de 17-17 door het riet. Zijn enorme vreugdekreet galmde "over sportpark Bannink. „Ik ge loof dat ik harder gilde dan mijn vrouw bij cle bevalling", al dus een geëmotioneerde De Graaf, die in de nacht van vrij dag op' zaterdag voor het eerst vader was geworden. Coach Hans Landman kon de vreugde van De Graaf goed be grijpen. „Toen Korbis een paar minuten voor tijd met 17-16 voorkwam, dacht ik dat de wedstrijd gespeeld was. In de zaal, waar het spel sneller gaat, kim je in korte tijd nog wel eens iets forceren. Op het veld is dat veel moeilijker. Door het doelpunt van Henk pakten we toch nog een punt. Daarmee mo gen we in onze handen klappen. En omdat Sagitta verrassend heeft verloren, blijven we zelfs op de tweede plaats staan." All Ready-speler Jan-Willem van Nieuwenhuijzen, die terugkomt van een ernstige knieblessure, speelde een paar minuten mee. Over de puntendeling was hij niet tevreden. „Ik zie dit als een valse start. Je verliest toch een punt. Maar gezien' het spel moet je misschien zeggen dat we een punt gewonnen hebben." Opbouwen Van Nieuwenhuijzen is van plan zich na de zomer weer volledig beschikbaar te stellen. „Ik wil het rustig opbouwen. We heb ben spelers genoeg, dus dat is geen enkel probleem." Zaalpromovendus All Ready kwam zaterdag goed uit de start blokken. Op cle voorsprong van 10-4, in de slotfase van de eerste helft, viel niets aan te merken. Het feit dat Korbis zich nog voor rust terugknokte tot 10-6, was evenwel een teken aan de wand. Na de hervatting behielden de bezoekers het initiatief. Halver wege de tweede helft kwamen ze langszij: 15-15. „Je zag dat aankomen", zei coach Landman na afloop. „Wij misten steeds meer kansen. Ook de doorloop- ballen kregen we er niet meer in. Korbis daarentegen bleef maar scoren en rook overduide lijk bloed." Bij een achterstand van 15-17 en met nog enkele mi nuten te spelen, zakte de moed de Zierikzeese korfballers duide lijk in de schoenen. Kersverse papa De Graaf toverde met zijn belangrijke treffer alsnog een glimlach om de meeste monden. door Peter Snelders ZIERIKZEE - In de reserve der de klasse van de hockeycompeti- tie won het vrouwenteam van HSD met 4-0 bij Pelikaan 4. De mannen van de Zierikzeese vere niging verloren met 6-4 van Zwart Wit 8. Zwart Wit 8-HSD 6-4: De uit ploeg nam via Wouter Bakx na enkele minuten de leiding. Zwart Wit, nummer drie van de ranglijst, trok daarna het initia tief naar zich toe en boog de ach terstand snel om in een voor- ZIERIKZEE - In de vierde klas se van het vrouwenvoetbal won koploper Zierikzee na een slech te eerste helft met 5-1 van Nieuwland. Een klasse lager kon ZSC'62 geen potten breken bij Wolfaartsdijk. De thuisploeg stuurde de Scharendijkse elf met een 6-1-nederlaag huis waarts. Zierikzee-Nieuwland 5-1: On danks het grote verschil tussen beide ploegen op de ranglijst was het halverwege nog 0-0. Na de hervatting kwam Zierikzee op stoom. Quincy Enser brak de ban en opende twee minuten na rust de score. Vervolgens kreeg Femke Akkersdijk het op haar heupen: ze scoorde binnen een kwartier drie maal. In de 80e mi nuut redde Nieuwland de eer na een foute terugspeelbal. Quincy Enser zette de eindstand met een fraaie lob op het scorebord. Wolfaartsdijk-ZSC'62 6-1: De club uit Scharendijke had wei nig in te brengen in Wolphaarts- dijk. Toch bracht Iris Vroegop in de 10e minuut de bezoekers op voorsprong. Een technisch be ter spelend Wolfaartsdijk kwam echter probleemloos langszij en trok vervolgens door naar een 3-1-ruststand. In de tweede helft kwam ZSC nauwelijks hog van eigen helft af en incasseerde het nog drie te gendoelpunten. sprong van 4-1. HSD kwam kort voor rust wat terug via Christian Lagendijk. In tweede helft bracht Ike Joziasse het hard werkende HSD met twee treffers weer naast de thuis ploeg. Kort daarop besliste I Zwart Wit met twee doelpunten j de wedstrijd. Pelikaan 4-HSD 0-4: HSD was superieur aan de thuisploeg 'en 1 kreeg legio kansen. Met name j voor rust liet de afronding daar-1 van te wensen over. Alleen Gos- win van den Assem slaagde erin de keepster van Pelikaan te ver schalken. Na rust was HSD productiever. Joan Huneman zorgde voor 0-2, waarna Goswin van den Assém met haar tweede treffer cle stand op 0-3 bepaalde. Het slot akkoord was voor aanvoerster j Marloes Faut, die voor 0-4 te kende. MIDDELBURG - De handbal lers van EMM hebben het sei zoen afgesloten met een neder laag. De Middelburgse equipe verloor met 25-22 bij White De mons 2. EMM eindigde het seizoen daar door als tiende, maar daar zag! het lange tijd niet naar uit. De Middelburgers bivakkeerden; lange tijd op een degradatie plaats. De omslag kwam in Kaatsheuvel. Tegen Desk werd het 19-20 en werd de weg nar bo ven ingeslagen. „Dat het zwaar zou worden in de Brabantse klasse hadden we wel ver wacht", gaf coach en sluitpost Eef van Ginkel toe. „Dat we er in zijn gebleven heeft veel met de instelling van de groep te ma ken." Morgenavond praat de Middel burgse eersteklasser met een kandidaattrainer voor het nieu we seizoen. Momenteel wordt die taak vervuld door Eric Din gemanse en Alexander Benoit. 1 Scores EMM: Watty Houtepen en Alexander Benoit 7, Thijs de VoS' 4, Prosper Minnaert 2, Harald van, Zwieten en Mayron Bouwmeester beiden 1. BURGH-HAAMSTEDE - De tennissers van Westerschouwen zijn ning verloor zijn partij. De dubbels werden vervolgens eerlijk over de districtscompetitie in de zaterdag-hoofdklasse met een 4-2-zege beide teams verdeeld. Het duo Dettingmeijer/De Vlieger won zon- begonnen. De ploeg uit Burgh-Haamstede was zaterdag de meerde- der een game af te staan, het duo Meuldijk/De Koning verloor in re van De Bongerd. Chris Schoneman (foto) won het eerste enkel- straight sets. spel van Wisse in drie sets: 5-7, 6-1 en 7-5. Michel de Vlieger en Wim Dettingnieijer won eveneens hun enkelspel. Alleen Arno de Ko- foto Marijke Folkertsma pagina 24 De Schelde begint goed door Bauke Boersma GOES - Hij kon er maar een woord voor bedenken. „Dom", zei Arjan Koopmans zaterdag di rect na het thuisverlies (1-3) in de derby tegen Oostkapel le. En de voetballer van SSV'65 her haalde dat nog maar eens toen hij vijf minuten later klaar was met zijn cooling down. „Ontzettend dom zelfs. Iets anders kan ik er niet van maken", typeerde Koopmans de nederlaag van de koploper in de eerste klasse. En dan met name de manier waarop die twee minuten voor tijd totstand kwam. „Bij de 1-2 van Oostka- pellë grijpt niemand van ons in." Hij doelde op het belabberde terugspelen van Michael Caben- da op doelman Christol van Campenhout, die de bal nog wel over de zijlijn kon trappen. Toen Oostkapellenaar Harold Vermeulen vervolgens ver in gooide, keek iedereen bij SSV als verstijfd toe hoe de kleine- Davy van Geersdaele raak kop te: 1-2. En dat was inderdaad, oliedom. Maar, zo gaf Koopmans toe, het paste ook naadloos bij de verto ning van zijn ploeg in de derby. Net als vorige week bij Groote Lindt speelde SSV zonder creati viteit, inzicht en tempo. Toen werd er op basis van karakter en een vleugje geluk nog gewon nen, nu lieten zelfs die twee fac toren de ploeg in de steek. Tandvlees „Ja, we lopen op ons tandvlees", erkende Koopmans. „Iedereen lijkt te snakken naar het einde. De wil is er, maar we kunnen dat niet meer omzetten in goed voetbal. Bijna niemand heeft nog de vorm van voor de winter. Ik ook niet, nee. En er is de druk die er bij komt kijken. Ik ben met Rillandia twee keer kam pioen. geworden, en beide keren was het aan het eind van het sei zoen hetzelfde liedje: heel erg moeizaam spel." Ook trainer Cees Houtepen con stateerde met leedwezen dat de echte spirit uit de ploeg lijkt. „Op de training van afgelopen week dacht ik al: potverdorie jongens, zo kan het echt niet. Wat het is? Ik weet het zo een-twée-drie niet." Wat het ook is, het komt SSV ui terst ongelegen. WGZ won za terdag 'gewoon' van Dinteloord en is de Goesenaren tot twee ver- liespunten genaderd. „De ko mende drie duels zijn geen pret tig vooruitzicht", keek Koop mans zorgelijk vooruit naar ach tereenvolgens de wedstrijden te gen Nieuw-Lekkerland, Rijs- oord (beide thuis) en WGZ-uit. De derby gaf ook geen aanlei ding gerust te zijn op een goede afloop. De ploeg van trainer Karl Vergouwen verdiende de winst, ook al kwam die dan uit eindelijk via een Goese fout tot stand. Oostkapelle opende de score twintig minuten na rust. Van Campenhout - die dit sei zoen veel punten pakte voor SSV, maar nu ook al deelt in de malaise - kreeg een kopbal van Remon van Geersdaele niet klem, waarna de middenvelder zelf toesloeg: 0-1. Tien minuten later leek het ge luk SSV voor de zoveelste keer dit seizoen toch weer toe te lachen, toen Arjan Koopmans in de baan van een schot van Björn Langeveld stond en de 1-1 produceerde. Vanaf dat moment had de winnende treffer aan beide kanten kunnen vallen, maar Oostkapelle was vlak voor tijd de gelukkige. In blessuretijd benutte Jaap Esser nog een strafschop (1-3) nadat Van Campenhout Davy van Geers daele onnodig tegen de grond werkte. Houtepen: „Of ik met angst en beven de slotfase in ga? Nou, dat nu ook weer niet. Maar we moeten flink aan de bak." SSV'65-OostkapeIie 1-3 (0-0). 65. Remon van Geersdaele 0-1, 75. Ar jan Koopmans 1-1, 88. Davy van Geersdaele 1-2, 90+3. Jaap Esser 1-3 (strafschop). Scheidsrechter: A.C. Deurloo (Tholen). Aantal toe schouwers: 150. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote (69. Richard Uit- terhoeve), Mamadouba Gueye, Mi chael Cabenda, Ronnie Hillebrand; Dennis van der Welle-, Björn Lan geveld, Paul Bom, Marcel Kole; Christiaan Boon (83. Jaimy van Bloppoel), Arjan Koopmans. Oostkapelle: Jacco Nelen; Joel Pat- tenier, Ronnie Cremer, Roel Latu- heru, Ruben Coppoolse; Remon van Geersdaele (79. Micha Leka- wael), Jaap Esser, Mathijs Lugten- burg, Harold Vermeulen; Stefan Wielemaker (65. Davy van Geers daele), Arjen Pattenier (85. Maar ten van Maldegem). door Jos van Belzen VLISSINGEN - Doordat Vos meer 2-2 speelde tegen Rimboe, heeft Zeeland Sport nog twee punten nodig om zich kampioen te mogen noemen van de vijfde klasse A. In de strijd om de der de periodetitel deed Kaaise Boys goede zaken door een 3-2-zege bij Dreischor. Ouwerkerk-Renesse 2-2: Na twintig minuten leverde een handsbal Ouwerkerk-speler Ar jan Brouwer een rode kaart op en de bezoekers een strafschop die door Vincent Goedegebuure werd benut: 0-1. Kort voor rust schoot Erwin van der Maas de thuisploeg langszij: 1-1. Met tien tegen elf gaf Ouwerkerk na rust vrijwel geen kansen weg, maar toch leek Vincent Goedege buure in de 80e minuut met zijn tweede treffer Renesse de winst in deze. Schouwse derby te be zorgen: 1-2. Ouwerkerk liet ech ter zien over veel veerkracht te ROTTERDAM - Lesley Kerkho- ve heeft op het Tennis Academy Rotterdam Open het 3-categorie- toernooi gewonnen. De speel ster uit Zierikzee was in de fina le te sterk voor Ilona van de We tering: 7-5 en 6-4. Kerkhove, speelster van de Rot terdamse tennisvereniging Victo ria, staat met haar 164e stek op de Nederlandse ranglijst bedui dend lager dan de 78 plaatsen beschikken, want kort voor het einde tekende ook Erwin van der Maas, uit een hoekschop, zijn tweede treffer aan: 2-2. Dreischor-Kaaise Boys 2-3: Voor rust waren de spelers van hoger genoteerde Van de Wete ring. In de. halve finale had de Zierikzeese gewonnen van Kiki Bertens, de nummer 114 van ons land: 7-5, 3-6 en 6-4. Kerkhove nam in Rotterdam ook deel aan het sterker bezette 4-categorietoernooi. Daarin ver loor ze in de eerste ronde van Kim Kilsdonk. De nummer elf van Nederland was met 6-2 en 6-1 de betere. Mariëlle Hoog land won het toernooi. de thuisploeg niet bij de les, wat leidde tot 0-1 halverwege. Toen het kort na rust 0-2 werd bracht een getergde trainer Kees Ver west drie wisselspelers binnen de lijnen, waarvan er één, Peter van Beveren, al snel vanaf elf meter 1-2 aantekende. De thuis ploeg bleef aandringen, wat tien minuten voor tijd de gelijkma ker van Frank van de Helm ople verde: 2-2. Dreischor ging hier na te veel achteruit voetballen, iets waarvoor het kort voor het laatste fluitsignaal de rekening gepresenteerd kreeg: 2-3. Vosmeer-Rimboe 2-2 (1-1). Jeroen van Nispen 0-1, Jaco Vaders l-l, Sophelc Sophal 1-2, Jochem Fles- Icens 2-2. Volharding-Zeeland Sport 0-5 (0-3). Wouter van Leer- sum 0-1, Joren Lammers 0-2, Jo- ren Lammers 0-3, Sieward Lette- rie 0-4, Stefan Vrijenhoek 0-5. door Joop van den Oudenhoven EEDE - Nico van de Graaf van Onder Vrienden is derde gewor den op het regionaal kampioen schap bandstoten derde klasse. Hij moest voorrang verlenen aan kampioen André Karelse van De Toekomst en George Ruymbeeck van Reynaert. Het brons was voor de man uit Burgh Haamstede niet meer clan een troostprijs. Niet dat hij er niet blij mee was, maar hij was gekomen voor promotie naar de tweede klasse en dat lukte net niet. Toch was zijn start meer dan voortreffelijk. De eerste par tij was nog niet bijzonder, maai de tweede des te meer. In tien beurten (ofwel met 5.50) zege vierde hij over de Brabander Rijsdijk. Na de eerste dag was hij de trotse lijstaanvoerder. Na een wat uitgelopen eerste ZIERIKZEE - De tafeltennis- jeugd van Scaldina heeft op nieuw een gelijkspel binnenge sleept in de landelijke C-klasse. Het Zierikzeese trio speelde in de eigen hal 5-5 tegen HBC 4 uit Hoofddorp. Een aanal weken geleden zette het eerste jeugdteam van Scaldi na een stijgende lijn in en. die werd nu doorgezet tegen de Noord-Hollandse opponent. De broers Koen en Niels van Veltho- ven wonnen respectievelijk drie en twee wedstrijden, terwijl Dennis Smalheer droog bleef staan. Het tweede jeugdteam behaalde de eerste winstpartij van het sei zoen. Oudelande 1 werd met 6-4 verslagen. Nicole Verbraak won alledrie haar partijen, Martijn van der Maas deed dat twee maal en Rinus van de Wielen zorgde voor één winstpartij. Bij de senioren bezorgde Scaldi na 3 koploper Smash'76 3 een koude douche. Richard Smal heer, Mario van Popering en Jan Remmers wonnen respectieve lijk drie, twee en één keer en zorgden daarmee voor de verras sende 6-4-zege op de léider. avond verliep de herstart of zaterdag moeizaam. Het had ei; volgens de Schouwenaar niet# mee te maken dat het wat laat geworden was. Maar feit was wel dat het een off-day were), Drie nederlagen op rij deden zijn kansen op de titel ve$ dwijnen en de kans op promo; tie, zijn grote doelstelling, nivé'l| leren. n Op de slotdag ging het weer een stuk beter met Van de Graaf; Een goede overwinning o'p Scherbeijn, gevolgd dooi- een iets mindere zege op Stoopetï zorgden voor het brons. De pro? motie bleef op 0.05 van een punt' buiten schot, „Daar heb ik wel, een beetje de pest over in", rea geerde hij. „Ik moest de laatste partij in 21 beurten uitmaken,; maar dat ging niet. Het liép stroef en ik had vier beurten'ff veel nodig. Eindstand: 1. André Karelse (De. Toekomst) 7-14, 2.65, 12, 3.92; 2:. George Ruymbeeck (Reynaert}. 7-10, 2.74, 22, 6.11; 3. Nico van ie. Graaf (Onder Vrienden) 7-8, 2,25, 14, 5.50. N Zierikzee. Recreatieve competitie, Poule A: Mevo'80 - vc Lob 0-3, con nexxion - Ravia/Tolhoek Schilderbedrïj' 2-1, Bijdevaate Hypotheken - Marlecc# 1 1000/Cluzona 1-2, Profile Tyrecenter Ri- i nus Roon Mix - Fixet Schuddebeurs 1-2, Stand: 1. vc Lob 19-52, 2. Big Boss 19-47,3. Zeelandia 19-47, 4. Profile Tyrs; center Rinus Roon 19-36, 5. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 18-34, 6. Mevo'$, 19-32, 7. Brogum 17-17, 8. Marleco/C 1000/Cluzona 19-12, 9, Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 18-11,10, Bijdevaate Hy- potheken 19-11,11. connexxion 20-8, Poule B: Marleco/C 1000/Cluzona Sgravo-de Verfbron 0-3, HCR De Kroon/Wiska - Zeelandia 2 3-0, Schouw- se Bouwmaterialen handel - Sgraj. - vo-DEK' verkeersopleidingen 2-1: Stand: 1. De Brug 2 19.-52, 2. Fixet i Schuddebeurs 19-43, 3. HCR De I Kroon/Wiska 19-42, 4. Sgravo-de Verf; bron 19-32, 5. Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix 19-32, 6. De Brug 1 19-29,T Schilder de Oude/Kwiek H4 19-27, §j j Sgravo-DEK verkeersopleidingen 19-20, 9. Marleco/C 1000/Cluzona 19-19, M Zeelandia 2 19-9, 11 Schouwse Bouw materialen handel 20-9. J Poule DA: Airpack Mevo'80 meisjes- Bolle Dier&Tuin/Wik 2-1, Kwiek/SporthuisZierikzee D1 - Juwelier Postma 0-3, Grand Café Helder - Me- 1 vo'80 Dames 0-3, C 1000/Cluzona - DRV j accountants/Wik 2 0-3. Stand: 1. DRV accountants/Wik 2 20-56, 2. Juwelier 1 Postma 20-43, 3. Mevo'80 Dames 20-39; 4. Airpack Mevo'80 meisjes 19-32, Bolle Dier&Tuin/Wik 19-22, 6. C 1000/Cluzona 20-19, 7. Kwiek/S porthuis I Zierikzee Dl 20-15, 8. Grand Café Hei der 20-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34