Esser is duveltje uit een doosje 'fJWY'l' &INJM PZC Hoek geeft voorsprong weg Degradatiestrij d in derde klasse gaat naar climax Terneuzense Boys is één zege verwijderd van kampioenschap ^OURS 0 <H1- Aanvaller Kloetinge beslist duel met Capelle in blessuretijd: 1-0 19 Basiselftal Kloetinge blijft intact Ragut vandaag weer uit het gips Zware hamstringblessure Human Negende verlies voor Arnemuiden Zeeuwse voetbalsters scoren niet Melaard stopt na dit seizoen maandag 3 april 2006 swb door Jan Dagevos KLOETINGE - Het vuur was ge doofd, de vrede leek getekend. Kloetinge en Capelle hadden za terdag lange tijd het uiterste van elkaar gevraagd, maar kon den uiteindelijk leven met het O-O-gelijkspel. Eén iemand wenste echter zijn handteke ning niet onder het verdrag te zetten. Daan Esser, spits van Kloetinge, joeg in de 93e minuut nog maar eens achter een schier onmogelijke bal aan en kopte warempel nog raak ook: 1-0. „Ik ben iemand die er tot de laat ste seconde voor gaat", vertelde de 21-jarige matchwinnaar na derhand. „Voor een trainer is het heerlijk werken met zo'n spits", zei oefenmeester Die- derik Hiensch van Kloetinge. „Daan is altijd bereid om heel KLOETINGE - Het basiselftal van Kloetinge blijft intact. De leiding van de Bevelandse hoofd klasser heeft met elf spelers een akkoord bereikt voor komend Doelman Jaco van der Schee, de verdedigers André Siereveld, Giovanni Siereveld, Erwin van der Woerdt, Joffrey Geldof, de middenvelders Corné Schilper- oort, Niels Kole en de aanval lers Ferry Alfons, Regilio Pinas, Daan Esser en Ronald Zwager blijven Kloetinge trouw. Benjamin Verwest, Jeffrey Frij- ters, Merlijn Swennen, Rien de Bruine en Johan de Goederen zijn nog twijfelgevallen. Met dit vijftal moet de clubleiding nog een keer om de tafel. Emiel Dorst (Bruse Boys), Ronald Zuij dwegt (Hoedekenskerke) David den Hollander, Rutger Kooman en Padden van de Wa ter verdwijnen uit de selectie. veel arbeid te verrichten. Hij heeft een goede mentaliteit en is een winnaar. Hij is iemand, die als een duveltje uit een doosje komt. In één keer staat-ie voor je neus." Dat bewees Daan Esser dit voet balseizoen al vaker. De jonge aanvaller, die inmiddels zeven treffers achter zijn naam heeft staan, besliste eerder wedstrij den tegen Quick Boys en ARC. Verder bezorgde hij zijn ploeg destijds een belangrijk punt in de uitwedstrijd tegen Hoek (2-2). Esser: „Het waren alle maal geen oogstrelende doelpun- s ten. Sommige mensen hebben al aan me gevraagd of ik ook nog een keer mooie, goals ga maken,, maar ach wat geeft het. Ze tel len." De treffer van zaterdag verdien de wel een schoonheidsprijs. Na een verre uittrap van Jaco van der Schee rende Daan Esser ach ter de bal aan. Het leder zeilde over de verdediging van Capelle heen, stuiterde een keer op, waarna de 1.78 meter lange Es ser hoog opsprong en doelman Jim Nederhand verraste. Het be zorgde Kloetinge een gelukzalig gevoel. „Ik wist van gekkigheid niet wat ik moest doen", zei Es ser. „Het is gewoon heerlijk. De laatste weken hadden we wat pech gehad en nu zat het eens een keer mee." In ballans De uitslag deed geen recht aan de verhoudingen in het veld. Kloetinge en Capelle waren za terdag in balans. Het iets betere voetbal kwam weliswaar van de thuisclub, maar de gasten had den meer fysieke kracht. Daarnaast speelde dé tactiek een grote rol. Beide ploegen had den zich goed op elkaar inge steld. Kloetinge was beducht voor de aanvallende acties van Onno Doeland en de lange Arne van Gelder, terwijl de verdedi gers van Capelle het aanvallen de gevaar van Kloetinge neutra liseerden. In de eerste helft had Kloetinge de betere kansen via' Esser (kop bal naast), Kole (kopbal over) en Pinas (schot naast en lobje over), na de pauze was Capelle een paar keer dreigend via Van Gelder, Doeland en invaller Mol lis. Het bleef echter 0-0 en toen de meeste mensen zich al naar de uitgang hadden begeven, zorgde Daan Esser voor een niet meer voor mogelijk gehouden slotakkoord. Het leverde Kloe tinge in de strijd om behoud drie belangrijke punten op. Met nog vier duels voor de boeg in de hoofdklasse A is de Beveland se formatie nu in het bezit van 26 punten. „Veilig zijn we nog niet", zei Daan Esser na de wed strijd. „Ik denk dat we nog drie punten nodig hebben, maar dit is natuurlijk wel weer een be langrijke stap in de goede rich ting." Kloetinge-Capelle 1-0 (0-0). 90+3. Daan Esser 1-0. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Patrick Molendijk (Capel le). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Jof frey Geldof; Niels Kole, Corné Schilperoort, Ferry Alfons; Ronald Zuijdwegt, Daan Esser'Regilio Pi nas (89. Ronald Zwager). André Siereveld (links) houdt zich staande in het duel met invaller Romano Mollis van Capelle. foto Ronald den Dekker PIOEK - Thomas Ragut ontbrak zaterdag vanwege een schorsing in het elftal van Hoek. De middenvelder had so wieso niet kunnen spelen, omdat zijn rechterbeen afgelo pen week in het gips werd gezet. Ragut hield aan de der by tegen Kloetinge een pijnlijke enkel over en omdat ge twijfeld werd over een breuk in het gewricht, kreeg hij uit voorzorg gips aangemeten. Vandaag gaat dat er weer af en krijgt de Middelburger meer duidelijkheid over de aard van cle blessure. GOES - Arjan Human staat voorlopig aan de kant met een zware hamstringblessure. De Middelburgse spits van AS WH kwam zaterdag in het uitduel met SHO na twintig minuten in balbezit, maar stortte vervolgens ter aarde. Pluman staat vermoedelijk enkele weken buitenspel. Het duel tussen SHO en ASWH eindigde in 0-3. Doelman Jo an van Belzen zat op de bank bij de ploeg uit Hen- drik-Ido-Ambacht, voormalig Hoek- én Kloetinge-spits Leon van den Ouden was invaller bij SPIO. ARNEMUIDEN - Vooraf rekende trainer Jan Poortvliet van Arnemuiden nog op een overwinning tegen Achilles Veen, maar zaterdag leek de Walcherse eersteklasser lang op het negende gelijkspel af te stevenen. Eén minuut voor tijd bezorgde Mark Santegoeds de thuisploeg echter de ne gende nederlaag, 0-1. „We gaan elke week beter voetbal len, maar we moeten ook eens een beetje geluk hebben", zei Poortvliet na het verlies. Binnen een minuut kreeg Frank Davidse op het winderige veld de kans zijn team op voorsprong te zetten. De open kopkans ging via de lat over. In de eerste helft waren er meer kansen voor Arne muiden, maar opnieuw Davidse en Bart van Steveninck kregen de bal niet in het doel. Ook in de tweede helft bleef Arnemuiden druk zetten, hoewel er wat meer kans jes kwamen voor cle Brabanders. In de laatste minuut pro fiteerde Santegoeds van onzekerheid in de Zeeuwse defen sie en hij schoot de winnende treffer achter Roy den Dun nen. Morgen speelt Arnemuiden het restant van het uit duel met VVGZ, een wedstrijd die oorspronkelijk gepland stond in september. De tweede helft begint bij een 0-0-stand. Aniemuiden-Achilles Veen 0-1 (0-0). 89. Mark Santegoeds 0-1. Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Zevenbergen). Gele kaart: Bart van Steveninck (Arnemuiden). Aantal, toeschouwers: 250. GOES - De voetbalsters van Smerdiek verloren zaterdag in de eerste klasse van het vrouwerivoetbal met 3-0 van koploper LRC. In de wedstrijd tussen Oostkapelle en CSW werd niet gescoord. Smerdiek-LRC 0-3: De eerste kansen waren nog voor de thuisploeg, maar opnieuw slaagden de'Thoolse spitsen er niet in een één-tegen-éénsituatie doeltreffend af te ron den. LRC was er wel meteen wakker door en bij rust was het prompt 0-3. De koploper verdedigde na rust die voor sprong simpel. Oostlcapelle-CSW 0-0: Een terechte brilstancl. Elk team had met storm in de rug een helft een klein overwicht, maar echt uitgespeelde kansen konden er niet genoteerd worden. doorWim Broekhoven GOES - Terneuzense Boys is in de tweede klasse van het za terdagvoetbal nog één over winning verwijderd van het kampioenschap. De koploper won zelf met 3-0 van De Meeuwen, terwijl concurrent NSW 1-1 speelde tegen Ka- pelle. In de strijd tegen degra datie verloor Tholense Boys met 4-1 van Zaamslag en GPC Vlissingen met 2-1 van Rillan- dia. Rillandia-GPC Vlissingen 2-1: GPC kwam na een half uur op voorsprong door een vrije trap van Leo de Groot, waarbij de Rillandia-doelman niet vrijuit ging. Mehmet Dolma' tekende vijf minuten voor rust met een mislukte voorzet, die' gedragen door de wind in de winkelhaak viel, voor de gelijkmaker. De tweede helft was opnieuw even wichtig'. Tien minuten voor tijd werd het via een intikkertje van Murat Gokoglugïl toch 2-1, waarmee de thuisclub eigenlijk te veel kreeg. GOES - Arno Melaard houdt liet veldvoetbal na dit seizoen voor gezien. „Ik ben pas dertig, maar het is een bepaald gevoel dat mij doet besluiten te stop pen", vertelt de verdediger van eersteklasser SSV'65. »Ik heb ook niet zo'n zin meer in de verplichting om te trainen. Zeker niet omdat ik sinds de cember vorig jaar vader van een dochtertje ben. Ik zal het voet bal soms vast wel missen. Maar aan de andere kant, er zullen ook wel weer andere dingen voor in de plaats komen." Arno Melaard is bezig aan zijn eerste seizoen bij SSV'65, Daar voor speelde hij negen jaar bij Kloetinge, dat hem overnam van Dauwenclaele. Melaard kan zijn afscheid opsieren met de ti tel in de eerste klasse. Hij kreeg vorige week tegen Groote Lindt een directe rode kaart, maar. ta'eeg maar een duel schorsing. Dié zat hij zaterdag uit. Wieldrecht-AZVV 1-1: Halver wege de tweede helft in deze door cle wind geplaagde wed strijd kwam Wieldrecht door Steven Tjin-A-Koeng op voor sprong. Het AZW-offensief le verde elf minuten voor tijd via Mevlud Eryürük de verdiende gelijkmaker op, al vond de thuis ploeg dat er sprake was van bui tenspel. Kapelle-NSVV 1-1: De thuis ploeg met good-old Jon Hersel- man in de verdediging pakte ver rassend een punt tegen de kam pioenskandidaat. Halverwege de eerste helft leverde een van richting veranderd schot van Jordan van Langevelde een ge flatteerde 1-0 op. NSW bleef voortdurend sterker, maar de Kapelse verdediging werd al leen twaalf- minuten na rust door Van der Giessen uit elkaar gespeeld. Tholense Boys-Zaamslag 1-4: Nadat Mourad Tihani voor rust al twee keer alleen voor de be zoekende doelman was opgedo ken, kwam de door blessures en schorsingen verzwakte thuis ploeg vijf minuten voor rust op 1-0 door een strafschop van Ron nie cle Graaf. Zaamslag had na rust de zaken beter voor elkaar, Menno den "Dekker tekende tien minuten na rust voor de 1-1. Vijf minuten later sloeg de net ingevallen Freddy Simons de bal uit het doel, Hij kon met rood vertrekken en de resulte rende strafschop werd door Peter Dieleman omgezet in 1-2. Drie minuten later was de wed strijd met een tweede treffer van Dieleman beslist. Jamal Bouzambou maakte in de 80e minuut 1-4. De Meeuwen-Terneuzense Boys 0-3: De ploeg uit Zoutelande be gon voorzichtig aan het duel, maar Marco Faassen bracht al na tien minuten met een kopbal uit een hoekschop van Anrico van Hecke Terneuzense Boys op 0-1. De Meeuwen kreeg twee kansjes via Ronnie Brouwer en Jan-Pieter de Vries, zonder re sultaat. Drie minuten voor rust bekroonde Faassen de mooiste aanval van de wedstrijd, waar aan Ruud Hoogesteger en Arjen Oostdijk (een fraaie hakje) aan de basis stonden: 0-2. In de twee de helft scoorde Hoogesteger weer uit een hoekschop van Van Hecke 0-3. Wilco de Valk viert zijn eerste competitiedoelpunt voor Hoek. Ploeggenoot Niels Dominicus springt op zijn schouders. foto Ca mile Schelstraete door Barry van der Hooft HOEK - Met nog twee minuten officiële speeltijd op de klok be kroonde Niels Dominicus zater dag een knappe solo met het der de doelpunt voor Hoek. Een 3-1-voorsprong tegen Excelsior Maassluis, dat moest toch vol doende zijn voor drie dure pun ten? Nog geen tien minuten la ter bleek dat niet het geval te zijn. Na twee late tegentreffers dropen de spelers van de zater dag-hoofdklasser voor de zoveel ste keer teleurgesteld af: 3-3. De beschuldigende vinger wees na afloop al snel in de richting van scheidsrechter Wattel uit Serooskerke. De bijna acht mi nuten blessuretijd die de leids man bijtelde waren inderdaad wat te veel van het goede, maar dat Hoek niet met de volle winst van het veld stapte, had cle ploeg toch vooral aan zichzelf te danken. „We mogen onszelf ver wijten dat we de kansen niet hebben verzilverd", bleef Eddy Mestdagh realistisch. De trainer van Hoek nam daarna zijn spe lers in bescherming, „Ze hebben er alles aan gedaan, maar dit past precies in het verhaal van dit seizoen." Door de klunzig weggegeven punten van zaterdag gaat het er steeds meer naar uitzien dat dat verhaal geen goed eincle gaat krijgen. Met nog vijf wedstrij den voor de boeg bedraagt de achterstand op een veilige plaats maar liefst vijf punten. Rechtstreekse degradatie knip oogt ook nog steeds naar Hoek, want nummer voorlaatst ARC heeft slechts drie punten min der. Mestdagh: „Het ergste van dit gelijkspel is dat het door kan werken naar volgende week. En dat is echt onnodig. We- hebben in de afgelopen drie wedstrijden acht keer gescoord, maar dat heeft ons slechts vijf punten op geleverd. Dat hadden er mini maal zéven moeten zijn." Plaagstootjes Na de overwinning op Doto en het gelijkspel tegen Kloetinge had dat aantal zaterdag ook ge woon gehaald moeten worden. Hoek kwam bij de eerste aanval van Excelsior Maasluis welis waar op achterstand door Silvin- ho Soares, maar herstelde zich snel van die tegenvaller. De thuisploeg kreeg het initiatief opgedrongen, moest uitkijken voor de plaagstootjes van de Zuid-Hollanders en maakte na 24 minuten cle gelijkmaker. Een schot van Chaiiy Okonedo, na een afgeslagen corner, werd door de bedrijvige Dominicus tot doelpunt gepromoveerd: 1-1. Eindstation Maassluis, dat het spel constant vertraagde met de ene na de an dere blessurehandeling, kon na rust amper nog gevaarlijk wor den en keek al snel tegen een verdiende achterstand aan. Wil co de Valk was het eindstation van een snelle uitbraak: 2-1. De ontlading na zijn eerste doel punt in dienst van Hoek was al leszeggend. Omdat scheidsrech ter Wattel een handsbal van Cla- rijs binnen het strafschopgebied van Maassluis onbestraft liet en Dominicus de bal oog in oog met doelman Van de Velde te- ver van zijn voet liet stuiten, bleef het lang spannend. Pas vlak voor tijd leek de tweede treffer van Dominicus voor Hoek voldoende te zijn voor de volle winst. Dus niet. Nadat Excelsior Maas sluis had afgetrapt, 'kon niet één speler van Hoek de bal beroe ren. Precies één minuut en tien seconden na de 3-1 van Domini cus stond het al 3-2 via Kevin Vink, De lange spits schoot van buiten het strafschopgebied, Hoek-doelman Van der Vloet reageerde veel te laat, waardoor dé spanning ineens weer hele maal terug was. Mestdagh paste twee wissels toe om tijd te win nen, maar zag zijn ploeg enkel twee gele kaarten en tenslotte ook nog een doelpunt incasse ren. Opnieuw Soares schoot van dichtbij raak: 3-3. Hoek-Excelsior Maassluis 3-3 (1-1). 9. Silvinho Soares 0-1, 24. Niels Dominicus 1-1, 56. Wilco de Valk 2-1, 88. Niels Domiiiictts 3-1, 89. Kevin Vink 3-2, 90+6. Silvinho Soares 3-3. Scheidsrechter: B. Wat tel (Serooskerke). Gele kaart: Niels Dominicus, Wilco de Valk (beiden Hoek), Kevin Vink en Mar co Clarijs (beiden Excelsior Maas sluis). Aantal toeschouwers: 750. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Stijn Porieman, Thijs Binnerts (25. Djamel Buyse), We sley de Smet (90. Dimitri Wellens): Pieter de Munnik, David Destor- me, Jeroen van de Broeke; Wilco de Valk, Niels Dominicus en Nyim Melki (90+1. Hiram Collin). door Klaas Verspoor GOES - SKNWK haakte zater dag in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal af in de titel strijd door een 1-1-gelijkspel te gen 's-Heer Arendskerke. Bruse Boys herstelde zich tegen Dau- wendaele van het echec tegen Veere en won met 5-1. Seroos kerke won nipt (1-0) van Hein- kenszand, waardoor die ploeg op twee punten achterstand blijft van koploper Bruse Boys. De strijd tegen degradatie spitst zich toe op vijf clubs. Dauwen- daele is op de zevende plaats nog niet veilig, nummer elf 's-Heer Arendskerke is nog' niet kansloos voor lijfsbehoud. Dauwendaele-Bruse Boys 1-5: Bouke de Jonge opende de score voor de bezoekers, maar door een blunder in de verdediging van Bruse Boys zorgde Matthias Hoekman na bijna een half uur voor de gelijkmaker. Drie minu ten voor rust zette Peter Willem- se zijn ploeg op een 2-1-voor- sprong. Na rust besliste Willem- se met zijn tweede goal, na een grote fout van keeper Robert Groenenberg, het duel. Daarna liep Bruse Boys door treffers van Marco Ketting en Rudo van den Berge uit naar 1-5. Duiveland-WHS 0-4: Een uitge speelde kans leverde WPIS in de eerste helft een treffer van Eg- bert Moerland op. In de tweede helft zag' scheidsrechter Rutgers een penalty in een onschuldige botsing tussen Duiveland-doel- man Hans Capelle en WHS-spe- ler Egbert Moerland. Vanaf de stip maakte Leon de Witte er 0-2 van. Na een diepe bal van WHS-doelman Anton Elenbaas kon Moerland een voorzet geven die door Lex Zwang achter zijn eigen doelman werd gewerkt. Vlak voor tijd maakte Patrick van Schetsen er 0-4 van. Nieuwdorp-Spui 4-0: Alles wat de laatste weken mislukte bij Nieuwdorp, lukte tegen Spui wel. Nieuwdorp maakte het ver schil in de eerste helft, want alle goals vielen voor rust. Op aange ven van Robbert Baas scoorde Ruud la Grand in de 23e minuut 1-0. In de laatste vier minuten voor rust scoorde Nieuwdorp drie keer. Niels Mulder scoorde uit een indirecte vrije trap, na een opgepakte terugspeelbal. Daarna bepaalden Ralf Kole en Robbert Baas de stand op 4-0. Serooskerke-Heinkenszand 1-0: De overwinning was terecht, maar kwam moeizaam tot stand. De eerste helft werd afge sloten met een 0-0-stand. Serooskerke, dat dit seizoen veel kansen nodig' blijft hebben •om te scoren, had de hulp nodig van Iieinkenszand-speler Me- rijii van Liere. Hij kopte vlak na rust een bal in zijn eigen krui sing. Daarna was Heinkenszand via Joeri Westrate nog dicht bij de gelijkmaker. Bij Serooskerke viel Frank Allaart uit met een scheurtje in zijn oor. Veere-ZSC'62 4-0: De vierde overwinning op rij voor Veere. Binnen een kwartier kwam Veere tegen het zwakke ZSC'62 aan de leiding toen Edwin van Tatenhove uit een afgeslagen corner van afstand voor 1-0 zorgde. Vlak na rust besliste Veere het duel door een treffer van Ricardo Telussa. Met twee doelpunten verdubbelde Jack van Goudswaard de stand in het voordeel van Veere, dat door de overwinning aan de leiding gaat in de strijd om de laatste perio- detiteL 's-Heer Arendskerke-SKNWK 1-1: De thuisclub werd tekortge^ daan door het gelijkspel. Via Jar- no van de Kreeke kwam 's-Iieer Arendskérke al in de eerste mi nuut op voorsprong'. Na een half uur maakte Leon Goedegebure gelijk. In het vervolg kon SKNWK geen potten meer bre ken, zelfs niet toen het tegen tien man kwam te staan. Vin cent Nagelkerke kreeg immers zijn tweede gele kaart. Noad'67-Rust Roest 2-3: Noad-doelman Michael Hartog ging al in de openingsminuut in de fout, waardoor Tempelaars 0-1 kon maken. Ook bij de 0-2 van Gert-Jan Kemperman vlak na rust ging de doelman aller minst vrijuit. De thuisclub toon de vervolgens veerkracht en via treffers van Sven Buys (75e mi nuut) en Lars Steyn (85e mi nuut) leken de Fliplanders toch een punt binnen te halen. In de slotminuut ging de Noad-goalie echter door onnodig ver uit te komen voor de derde keer in de fout. Opnieuw Kemperman te- kende voor de 2-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33