PZC b nrrrmnp iin nnpnliimr* IipvhIt onpn Scholieren schitteren in eigen voorstelling Crescendo speelt voor uitverkocht huis Vooral totstandkoming raadskalender stemt tevreden Sligro zwicht in mosseibordenruzie Bruinisse beste bij jeugdbrandweer Lid van verdienste VVD Zeelandbrug nacht gestremd Ondernemers Hulst willen geld van Delta !ï"3l3i5*o zeeuwse almanak Over de pis www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 3 april 2006 editie Schouwen-Duiveland r] "TH "W| a ""M ZIERIKZEE - Groothandel Sligro uit Veghel heeft op het JP JU JU ÜL J&l JU JfL ÜL JËL ÜL IPLJF PI J_L 4^ VV_/ De groothandel was door T. Bolster van Little Art Facto id ry voor de rechter gedaagd wegens inbreuk op de auteurs rechten. Sligro verkocht vorig jaar zonder toestemming bordjes en schaaltjes met een mosselmotief dat door het Zierikzeese bedrijf was ontworpen. Bovendien werd het serviesgoed aangeboden voor een prijs die ver onder het bedrag lag dat Little Art Factory ervoor vraagt. Omdat Sligro de auteursrechten niet wilde erkennen en geen passende schadevergoeding wilde betalen, besloot Bolster eind januari naar de rechter te stappen. Naar aan leiding daarvan kwam de groothandel uiteindelijk met een passend bod met de erkenning van het auteursrecht voor Little Art Factory. „Het kan dus wel, als kleine on dernemer je te weer stellen tegen zo'n groothandel", zegt Bolster tevreden. VLISSINGEN - De aspiranten van de jeugdbrandweer uit Bruinisse haalde zaterdag in Vlissingen de eerste plaats lage druk. De jeugdige brandweerlieden moesten een brand blussen in het maritiem opleidingscentrum aan de Boulevard. Met de overwinning hebben de aspiranten zich geplaatst voor de gewestelijke wedstrijden op Texel, op 10 juni. Het team uit Bruinisse is het tweede Schouwen-Duivelandse team wat zich hiervoor geplaatst heeft, ook het team van Westenschouwen reist af naar het eiland. De Bruse junio ren haalden zaterdag een verdienstelijke achtste plaats. Zij deden voor de eerste keer mee. BROUWERSHAVEN - J. Niemansverdriet uit Brouwers haven is zaterdag benoemd tot lid van verdienste van de WD. Niemans verdriet kreeg de eretitel voor haar grote staat van dienst binnen de partij. Ze is haar politieke car rière veertig jaar geleden begonnen als partijsecretaris in Rozenburg en bekleedde verschillende functies, waaron der het wethoudersschap in Rozenburg en burgemeester in Westenschouwen. Die laatste functie heeft ze 21 jaar gehad, van 1979 tot 1991. Na die tijd is ze actief gebleven binnen de lokale afdeling van de VVD. Niemandsverdriet kreeg de benoeming en de bijbehoren de oorkonde zaterdag uit handen van afdelingsvoorzitter G. Velthuijsen op haar tachtigste verjaardag. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is de komende nacht afge sloten voor het wegverkeer.De stremming is noodzake lijk om de brug te kunnen reinigen en om voorbereidende werkzaamheden te verrichten voor het conserveren van de pijlers van de brug. De brug wordt om 24.00 uur afge sloten en zal rond 5.00 uur 's ochtends weer open gaan. Verkeer moet omrijden via de stormvloedkering. (Advertentie) door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Collegebespre- kiugen in de openbaarheid voe ren is de meeste partijen in de gemeenteraad van Schou wen-Duiveland goed bevallen. Op initiatief van de PvdA heb ben een deel van de besprekin gen plaatsgevonden in het bij zijn van pers. Het publiek heeft het - afgezien van enkele raads leden en een handvol trouwe vol gers - massaal laten afweten. Jammer, concluderen de par tijen. Na een eerste verkennende ronde met alle partijen tegelijk is ook de tweede gespreksronde (met alle partijen afzonderlijk) in het bijzijn van pers en een enkel geïnteresseerd raadslid in de openbaarheid gevoerd. Tijdens die bijeenkomsten bleek direct dat openbaarheid leuk is, maar tot op zekere hoogte. Pra len over zaken als portefeuille verdeling en poppetjes hoort - aldus de overgrote meerderheid - nog steeds achter gesloten deuren. „Ik was in het begin bang dat alles in de openbaar heid zou moeten en dat wil ik niet. Dat kan later tegen je ge bruikt worden", zegt onderhan delaar R. van der Wekken (CDA). Zijn partij had vooraf de meeste bezwaren tegen open baarheid. Van der Wekken con stateert nu dat wat hem betreft de aanwezigheid van publiek en pers niet belemmerend is ge weest. „Ik heb alles kunnen zeg gen wat ik wilde zeggen. Over al die praktische punten spreek je altijd in het openbaar met el kaar." Dit geldt voor meer fracties, al hebben W. Stouten (LSD) en F. Fonteyne (PvdA) enige twij fels of iedereen wel het achter ste van de tong heeft laten zien. „Laat ik het zo zeggen: voor de andere partijen was het nog wat onwennig. Ik denk dat men toch enigszins gereserveerd was", al dus Fonteyne. Hoewel formateur B. Troost de openbaarheid zo ver mogelijk wilde doorvoeren, concludeerde ze na twee openbare sessies dat er geen draagvlak meer was voor verdere openbare on derhandelingen. „Wat mij be treft had het nog wel wat langer openbaar gekund, tot we écht over de poppetjes en porte feuilles gingen praten", zegt Troost. Wat bij de verschillende par tijen veel waardering heeft geoogst, is de wijze waarop de raadskalender tot stand is ge komen. In twee openbare sessies hebben de raadsleden een lijst met tien punten opgesteld die de komende periode aan de orde moeten komen. „Daar ben ik ook erg trots op", zegt Troost. „Ik vind het mooi om te zien dat sommige partijen weliswaar geen behoefte hebben aan een onderwerp, maar er toch mee instemmen om er over te pra ten." Juist bij deze bijeenkomsten - waar de politieke agenda van de toekomst werd bepaald - liet het publiek het helemaal afwe ten. „De raadskalender had de publieke tribune vol moeten krij gen en dat is niet gelukt", con stateert WD-onderhandelaar D. Meulblok. „Misschien had Ra dio Schouwen-Duiveland deze bijeenkomsten moeten uitzen den", zegt C. van den Berge (SGP). Het gebrek aan publiek bete kent volgens Meulblok niet dat het publiek de onderhandelin gen niet heeft gevolgd. „Ik ben er op straat heel veel over aange sproken." HULST - De ondernemersvere niging Hulst Reynaerstad sleept energiebedrijf Delta voor de rechter om alsnog een schadever goeding te krijgen voor de grote stroomstoring eind vorig jaar. Voorzitter Th. Mattheeuws van Hulst Reynaertstad zegt dat naar aanleiding van het nieuws Hat Essent 300.000 euro heeft ge- aan de gemeente Haaks- Daar zat men eind vorig jaar ook zonder stroom. Dat geld mag worden besteed aan project dat ten goede komt de bevolking en de midden- heeft alle huishoudens in door de stroomstoring getrof- gebied een vergoeding van euro gegeven. Grootverbrui- kregen ruim 900 euro. Reynaertstad vindt de si- in Hulst vergelijkbaar die in Haaksbergen. Een ju- van Midden- en Kleinbe- Nederland is ingeschakeld Delta aan te pakken. „Want Essent een schadevergoe- geeft, vinden wij dat ook dat moet doen", zegt Mat- A1 zappend komen de hoofdpersonen uit de voorstelling langs allerlei tv-programma's, die door middel van korte sketches op het toneel werden gebracht. Op de foto wordt een reclamespotje vertolkt. foto Marijke Folkertsma door Andrea Bolle ZIERIKZEE - De zenuwen zijn voelbaar aanwezig in de hal van Pontes Scholengroep Pieter Zee man. Leerlingen verkopen kaart jes aan ouders en klasgenoten, lopen nog even mee de zaal in of wensen elkaar op het laatste mo ment nog succes. Voor zo'n veer tig scholieren was het afgelopen vrijdag- en zaterdagavond erop of eronder. Hun voorstelling Zappjij?! werd na maandenlang hard werken eindelijk opge voerd. 'Drie personen, een afstandsbe diening... Hoe loopt dat af?' De tekst op het programmaboekje doet al vermoeden dat de voor stelling gaat over 'meningsver schillen' en het 'anders zijn dan een ander'. Een thema dat aan- (Advertentie) Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in via www.cisco.nl/seminars voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 -16:30 uur. bbeyond 12 april Rotterdam 13 april Utrecht 19 april Heerenveén 20 april Dén Haag 25 april Arnhem 26 april Enschedé 27 april Zwolle 02 mei Amsterdam Cisco Systems sluit bij de leeftijd, logisch, want het script is geschreven door scholieren Marloes Lemson en Leon Koopman. Maar niet alleen de teksten, ook de muziek en choreografieën zijn bedacht door leerlingen zelf. Simone Roosen had sinds de herfstvakantie de leiding over dertien leeftijdgenoten die dan sen in moesten studeren. Vijf jaar streetdance-ervaring heeft ze geprobeerd over te brengen op 'haar' dansers en dat resul teert in een afwisselende en boeiende performance. Ballet, jazzballet, streetdance-battles en zelfs de flamenco worden op toneel uitgevoerd. Simone is, vlak voor opkomst, redelijk ze nuwachtig. „Omdat er zo veel tijd en werk in zit en nu gaat het echt gebeuren. Ik krijg daarvoor wel studielast-uren, maar daar doe ik het niet voor. Ik doe het voor het applaus." Ruzie Het verhaal speelt zich af in een huiskamer, waar Annabel, Floortje en Dave televisie willen kijken. Omdat ze alledrie een an dere voorkeur hebben loopt dat vaak uit in ruzie om de afstands bediening. Zappjij?! is een frag mentarische voorstelling waarin de toeschouwer als het ware van reclameblokken naar program ma's zapt. De rebelse Floortje, gespeeld door Elise Kik, houdt van muziek en sport en het 'kak- meisje' Annabel, Amber Meer man, heeft de voorkeur voor in tellectuele programma's. De Marrokaan Dave, gespeeld dooi de hoogblonde Ward Tims, wil juist iets zien waarin zijn cul tuur verwerkt is. Hoewel het verhaal en de tek sten een duidelijke opbouw heb ben, is de kracht van de voorstel ling toch de muziek en zang en dans. Zes nachtegaaltjes, zoals ze binnen Pieter Zeeman stee vast worden genoemd, zorgen sa men met de schoolband voor een sterk geheel. Het hele project werd begeleid door economiedocent Clemens Bentlage en muziekdocent Frans Friederich. „Maar het is een project door leerlingen zelf gemaakt en dat is de kracht, denk ik. Ze halen hier meer vol doening uit dan wanneer ze iets voorgekauwd krijgen", aldus Friederich. door Melita Lantinq DREISCHOR - Fanfare Crescen do uit Dreischor vierde zaterdag avond het 105-jarig jubileum met een Keltische avond. De ju bilerende fanfare speelde voor een uitverkocht huis. Het gastop treden van een delegatie van In- ter Scaldis Pipes and Drums zorgde voor groot enthousiasme bij het publiek. Zaterdag was het exact 105 jaar geleden dat de fanfare van Dreischor is opgericht. Reden voor een feest en dat was deze keer helemaal in Keltische sfe ren. „Dat is ontstaan omdat we graag een heel mooi stuk wilden spelen, de Suite from Hymn of the Highlands. Dat is een prach tig stuk wat ook geschikt is voor wedstrijden in onze klasse. Ver volgens hebben we daar een pro gramma om heen gebouwd", legt voorzitter R. van der Weij- de uit. delegatie van Inter Scaldis Pipes and Drums ten tonele, een doedelzakband uit Middelbrug met internationale faam. Het optreden was overdonderend, muzikaal maar zeker ook wat volume betreft. De twee doedel zakken, drums en grote trom blazen het publiek zowat van de stoelen, maar met de ogen dicht en een beetje fantasie waan je jezelf op de Schotse Hooglan den. Toepasselijker kan het niet op een avond in Keltische sfe ren. Popmuziek De muziek valt - gezien de reac ties1- in de smaak bij het pu bliek en het is dan ook altijd weer bijzonder om bekende pop muziek te horen uitvoeren dooi de fanfare. Bijvoorbeeld Only Ti me van Enya, wat prachtig werd neergezet door de blazers. Na de pauze komt de viermans Doedelzakband Inter Scaldis uit Middelburg luisterde het feestje van Crescendo op. foto Marijke Folkertsma het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen De Oranjevereniging van Sint-Laurens had dit jaar de (krappe) beurs getrokken. Een eigen wc-wagen moest er 1 komen, om het genuttigde bier netjes te lozen, zonder overlast voor buurt en bosjes. Net buiten het dorp was een geschikte wagen gevonden die tot toiletvoorziening om- gebouwd zou kunnen worden. In optocht werd het ding naar de opslagplaats gereden. Slechts een paar honderd metermaar toch: knipperlich ten voor en erachter, want de veiligheid staat voorop. Zo'n stoet blijft niet ongezien. Een j passerende agente zag het ook en trok haar bonnenboek je. Nog voordat de Oranjevere niging een woord van uitleg i had kunnen verschaffen, was de prent al uitgedeeld: 75 eu- j ro wegens ontbrekende kente- i kenplaat. Echt een zeikstreek, oordeel- de het gezelschap. Je broek zakt er bijna van af. En die J agente, die kan de pot op. Maar niet in hun gloednieuwe wagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29