RWS wil voorrang urgent geval Kleuren en zingen met voorleesboek Lofzang op de Krabbenkreek orporatie denkt aan andere verdeling woningen lotorrijder ewond bij mrijding Sligro zwicht in mosselbordenruzie Twee gewonden bij ongeval Tholen Desiree Bakker kampioen visagie Politie neemt vuurwapen in beslag Goesenaar mishandeld zeeuwse almanak Over de pis bbeyond editie Bevelanden-Tholen www.pzcadverteren.nl ■jiaandag 3 april 2006 or Frank Balkenende ]0j üES - De Regionale Woning- iiiwvereniging Samenwerking as IVS) studeert op een andere rdeling van woningen. Nu en nnen mensen die zich hebben ,ie geschreven, jarenlang punten aren, waardoor ze voorrang ec uden, ook al wijzen ze aange- den woningen af. De RWS or ië daardoor urgente gevallen Sjf et altijd helpen. I idee om woningen klantge- "1 titer aan te bieden, staat in nieuwe ondernemingsplan i de corporatie. Het huidige rijzingssysteem gaat niet •teen op de helling, maar de I'S denkt wel na of de zoek- iir de rangorde op de wacht- tmoet blijven bepalen. Direc- Zjir M. Sas schetst de mogelijk- mf id onderscheid te maken tus- ■hl i actief en passief woningzoe- •ni nden. De eerste categorie zit springen om een huis, de twee- schrijft zich preventief in en 2i in soms jaren achtereen geen brink maken van aanbiedin- -e, b die de corporatie doet. mten passieve woningzoekenden uwen met de jaren veel voor- :e igspunten op en houden dus top van de wachtlijst bezet, jjg ingezien er momenteel meer jag is dan er huurwoningen ij zijn, komen mensen die ur- it een huis nodig hebben, ak niet aan de bak. „Het hui- jei ;e toewijzingssysteem ver- 11 ipt het kanaal een beetje", er ts nt Sas het probleem, ill ageren die zelfstandig willen inen, maar ook gescheiden nsen moeten daardoor soms g op een huis wachten. „Urgente gevallen komen in het gedrang. De enige doelgroepen waarvoor we uitzonderingen ma ken, zijn opvanghuizen voor Blijf van mijn Lijf en alleen staande moeders met kinderen onder de twaalf jaar. Er zijn ech ter nogal wat gevallen die ook urgent zijn. Iemand die zijn baan is kwijtgeraakt en zijn huis heeft moeten verkopen. Ook partners zonder kinderen die scheiden. Die groepen kun nen we momenteel niet heel snel helpen." Sas weet nog niet precies hoe het nieuwe verdelingssysteem er uit gaat zien. Er komt in elk ge val een relatie tussen actief wo ningzoekenden en het sparen van wachtpunten. „Dat houdt in dat passief woningzoekenden eerder dan nu zullen worden ge passeerd." In de loop van dit jaar wordt het nieuwe systeem ingevoerd. Overigens ziet de RWS-di- recteur ontwikkelingen op de woningmarkt die de wachttijd kunnen helpen verkorten. „De woningmarkt ontspant, omdat de bevolking in Zeeland minder snel groeit dan werd aan genomen. Dat zie je bijvoor beeld op Noord-Beveland, waar de wachttijd slinkt zonder dat we er huurwoningen hebben bij gebouwd. Voorheen moest je ge middeld anderhalf jaar op een woning wachten, nu is dat nog hooguit een jaar." De woningvoorraad van de RWS, actief in de gemeenten Goes, Noord-Beveland en Kapel- Ie, neemt de komende vier jaar toe met zeshonderd woningen tot in totaal bijna 6300. In die berekening is nieuwbouw en sloop van verouderde huurhui zen verwerkt. Het gevaar dreigt dat de woningmarkt zo verslapt dat de RWS straks te veel blijkt te hebben gebouwd. „We maken nu bokkensprongen om specifieke doelgroepen, van gehandicapten, jongeren tot se nioren, aan woningen te helpen. Om aan de huidige behoefte te voldoen en tempo te maken, ko pen we soms zelfs een kantoorge bouw en bouwen dat om. Als we echter tot 2010 door blijven du wen, kan de voorraad wel eens te groot worden en dreigt leeg stand. We moeten dus alert blij ven. Overigens is het risico voor ons betrekkelijk. Je kunt oudere complexen die we toch een keer willen slopen, eerder uit de voorraad halen." Opvallend in het ondernemings plan is dat het aantal goedkope huurwoningen tot 2010 gelijk blijft, de betaalbare klasse (327 tot 500 euro) met ruim vierhon derd huizen groeit en de dure ca tegorie (500-800 euro) toeneemt van 170 tot 363 woningen. Sas onderstreept dat de RWS met name in het dure segment meer aan de weg moet timme ren, bijvoorbeeld met apparte menten in de Goese binnenstad en patiowoningen in Mannee. Op die manier kan de corporatie 'scheefwoners', mensen met een goed inkomen die voor een zacht prijsje huren, door laten stromen. Aan de onderkant van de huurmarkt komen er zo wo ningen voor starters en anderen met een kleine beurs vrij. Juist die doorstroming kan ook weer zorgen voor kortere' wachttij den. Advertentie door Frank Balkenende kwam frontaal in botsing een auto, die bestuurd werd or een 22-jarige vrouw uit Zie- izee. it ongeluk gebeurde rond fart over drie. De personen- sorteerde voor om linksaf slaan naar de A58 in de rich- gvan Vlissingen. De motorrij- rreed de auto tegemoet. Hoe motor en de auto met elkaar botsing zijn gekomen, is on- idelijk. De motorrijder kwam val en raakte gewond. Hij oest per ambulance naar het ikenhuis in Vlissingen worden bracht. door Frank Balkenende SINT-ANNALAND - Een lof lied op de Krabbenkreek schal de zaterdagavond over het wa ter bij Sint-Annaland. Het was een opdracht van de NCRV die ambassadeur Jack Westdorp moet uitvoeren in de strijd om de verkiezing 'mooiste plek van Nederland'. Westdorp zette de cast voor het spektakelstuk Sint-Atlantis in als onbezoldigd koor. Sint-At lantis wordt 6, 7 en 8 juli wordt opgevoerd ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van mu ziekvereniging Accelerando en het 75-jarig bestaan van voetbal club WHS, beide uit Sint-Anna land. De voorstelling vertelt het verhaal van een verzonken dorp in de Krabbenkreek: Sint-Atlan- tis. Het spektakel wordt geregis seerd door professional Koen Schyvens. Bijna vierduizend mensen kunnen de voorstelling in juli komen bekijken. Op de muziek van Conquest of paradise zong het veertig kop pen tellende koor 'Take a break de Krabbenkreek', een tekst van Jan Koning. Een ode aan het water, de schorren, het zand, de weidsheid, kortom de betoverende schoonheid van de Krabbenkreek. Vandaar ook leidde tovenaar Baldakijn uit het stuk Sint-Atlantis met een aantal bezwerende formules de koorzang in. Naast Westdorp sprak zijn Schouwse ex-concurrent Wil lem van den Akker het Thoolse publiek toe. De Kop van Schou wen verloor begin maartde Zeeuwse strijd. Van elke provin cie bleef na een internetstem- ming één natuurgebied over. De Krabbenkreek staat in de lande lijke verkiezing op de twee plaats, na Schiermonnikoog. Van den Akker toonde zich een goed verliezer. Hij complimen teerde Westdorp en hoopte dat de Krabbenkreek de verkiezing wint. Die verkiezing is volgens hem een waardevolle promotie van Zeeland. „De Welkom in Zeeland-campagne is mislukt, de borden zijn weggehaald. Het is opmerkelijk dat twee ambas sadeurs veel meer publiciteit ge nereren dan zo'n dure campag ne." De NRCV maakt 12 april opna men van de Krabbenkreek, die 6 mei op Nederland 1 worden uit gezonden. Daarna kan het pu bliek stemmen en wordt duide lijk of de Krabbenkreek de fina le haalt. Zaterdag 13 mei wordt de finale live uitgezonden. NISSE - Het is geen gewoon voorleesboekje voor kinderen van drie tot zeven jaar. Ouders en scholen kunnen na aanschaf bij behorende kleurplaten en liedjes van inter net downloaden. In die zin is De Vertel- boom, het debuut van Jopie Minnaard-Ver- heijke uit Ellewoutsdijk, een educatief pro- jectje geworden. EUW- EN SINT JOOSLAND Bij een botsing in Nieuw en nt Joosland op de Nieuwland- iveg is zaterdagmiddag een ■jarige motorrijder uit Middel- rg gewond geraakt. De cast van het spektakelstuk Sint-Atlantis, dat in juli in Sint-Annaland wordt opgevoerd, zingt een loflied op de Krabbenkreek. foto Ronald den Dekker Dat het zover zou komen had de 65-jarige Minnaard-Verheijke niet gedacht. „Ik had wat verhalen geschreven voor mijn kleinkin deren en er illustraties bijgemaakt. Ze von den het zo leuk dat ik besloot er een boekje van te maken, zodat andere kinderen er ook plezier aan kunnen beleven." Ze surfte over de digitale snelweg op zoeki naar een uitgever. Uiteindelijk kwam ze te recht bij leesmijnboekpunt.nl in Koog aan de Zaan. „Deze uitgever was enthousiast over mijn verhalen en illustraties, maar een boek met een harde kaft en tekeningen in kleur werd veel te duur. Gelukkig kwam de uitgever met een lumineus idee: laat ouders na aankoop van het boek de bijbehorende il lustraties van internet downloaden, zodat hun kinderen ze kunnen inkleuren." Haar zoon Jacco Minnaard schreef liedjes bij de verhalen. Ook die kunnen van inter net worden gehaald, zij het na het intoetsen van een noodzakelijke code. Gisteren pre senteerde Jopie Minnaard-Verheijke haar voorleesboekje in het bezoekerscentrum bij de Schaapskooi in Nisse. Ze las voor uit De Vertelboom, dat acht verhalen en zestien te downloaden kleurplaten omvat. Rode draad vormt de natuur. Zo is lieve heersbeestje Janus een stip kwijt, een ern- Jopie Minnaard-Verheijke leest in het bezoekerscentrum van De Schaapskooi bij Nisse voor uit haar net gepresenteerde boek De Vertelboom. foto Ronald den Dekker stig ongerief in het leventje van het insect. Na enig speurwerk blijkt dat een mestkever zich in de stip heeft gewikkeld om zich te be schermen tegen een 'spuitbus'. De stip heeft hem het leven gered. Uiteindelijk wordt het misende onderdeel weer netjes op de rug van Janus geplakt. In andere verhalen figureren een trotse egel, een deftige slak, een kabouter en een boom die vertellen kan. Grappig is het verhaal over de zon, de wolken en de wind, waarbij de laatste diepbedroefd is omdat hij geen vriendjes heeft. Hij verzucht dan ook: „Ik wou dat ik meer windjes had." Voor de Elle- woutsdijkse, die zowel,schildert als verha len schrijft, is de natuur een logisch thema. „Kinderen zijn gek op dieren. Je moet je wel in hun gedachten verplaatsen. Simpeler en spontaner kijken naar dingen en je niet la ten beperken. Voor een kind is alles moge lijk." Ze sluit niet uit dat na haar debuut meer kinderboeken zullen volgen. „Ik groei tenslotte met mijn kleinkinderen mee." De Vertelboom is verkrijgbaar in de boek handel: isbn 10: 90-808087-92. het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen Een frivole preekstoel in Brouwershaven ZIERIKZEE - Groothandel Sligro uit Veghel heeft op het laatste moment toch gekozen voor het betalen van een schadevergoeding aan Little Art Factory uit Zierikzee. De groothandel was door T. Bolster van Little Art Facto ry voor de rechter gedaagd wegens inbreuk op de auteurs rechten. Sligro verkocht vorig jaar zonder toestemming bordjes en schaaltjes met een mosselmotief dat door het Zierikzeese bedrijf was ontworpen. Bovendien werd het serviesgoed aangeboden voor een prijs die ver onder het bedrag lag dat Little Art Factory ervoor vraagt. Omdat Sligro de auteursrechten niet wilde erkennen en geen passende schadevergoeding wilde betalen, besloot Bolster eind januari naar de rechter te stappen. Naar aan leiding daarvan kwam de groothandel uiteindelijk met een passend bod met de erkenning van het auteursrecht voor Little Art Factory. „Het kan dus wel, als kleine on dernemer je te weer stellen tegen zo'n groothandel", zegt Bolster tevreden. THOLEN - Twee Tholenaren zijn zaterdagmorgen ge wondgeraakt bij een eenzijdig ongeval op de Oud-Vosse- meersedijk bij Tholen. De auto, bestuurd door een 26-jari- ge inwoner van de gemeente Tholen, vloog' om half elf van de dijk af. De politie vermoedt dat de bestuurder te hard heeft gere den. Het voertuig belandde in een sloot onderaan de dijk. De bestuurder en de inzittende, een 23-jarige inwoner van de gemeente Tholen, zijn overgebracht naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom. GELEEN - Desiree Bakker uit Goes, eigenares van schoonheidssalon Excellence, is gisteren Nederlands kam pioen geworden tijdens het Ópen Nederlands Kampioen schap visagie in het Limburgse Geleen. Bakker won de eerste prijs bij het onderdeel Avond- en fantasie-ma- ke-up. Het was de derde keer op rij dat Bakker in deze categorie de eerste prijs in de wacht sleepte. KRUININGEN - De politie nam afgelopen weekeinde tij dens een verkeerscontrole in Kruiningen een vuurwapen in beslag, dat een' 52-jarige bestuurder uit Bergen op Zoom bij zich droeg. De man, die werd aangehouden op Eindje de Rondte, bleek tevens een rijontzegging te hebben, waardoor hij momenteel geen auto mag besturen. Ook was de apk van de auto verlopen. MIDDELBURG - Een 15-jarige jongen uit Goes is zaterdag avond in Middelburg mishan deld door twee jongens, die hij eerder die avond in een horeca gelegenheid was tegengekomen. Ze hadden toen woorden gehad. De mishandeling vond plaats op. het NS-station De jongen werd tegen zijn rug geschopt en kreeg ook klappen tegen zijn hoofd. Hij kreeg, terwijl hij op de grond lag, nog verschillende trappen waarna de twee jongens wegliepen. De 15-jarige heeft zich bij de huisartsenpost laten behandelen. (Advertentie) De Oranjevereniging van Sint-Laurens had dit jaar de (krappe) beurs getrokken. Een eigen wc-wagen moest er komen, om het genuttigde bier netjes te lozen, zonder overlast voor buurt en bosjes. Net buiten het dorp was een geschikte wagen gevonden die tot toiletvoorziening om gebouwd zou kunnen worden. In optocht werd het ding naar de opslagplaats gereden. Slechts een paar honderd meter, maar toch: knipperlich ten voor en erachter, want de veiligheid staat voorop. Zo'n stoet blijft niet ongezien. Een passerende agente zag het ook en trok haar bonnenboek je. Nog voordat de Oranjevere niging een woord van uitleg had kunnen verschaffen, was de prent al uitgedeeld: 75 eu ro wegens ontbrekende kente kenplaat. Echt een zeikstreek, oordeel de het gezelschap. Je broek zakt er bijna van af. En die agente, die kan de pot op. Maar niet in hun gloednieuwe wagen. Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in via www.cisco.nl/seminars voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 -16:30 uur. Cisco Systems 12 april Rotterdam 13 april Utrecht 19 april Heerenveen 20 april Den Haag 25 april Arnhem 26 april Enschede 27 april Zwolle 02 mei Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25