Kleine bambino en grote Boonen tennisseizoen goed) Tweelingbroers scoren allebei in de 93e minuut PZC 24 Pech achtervolgt springruiters op NK @J© %7@ryetri@i Bij Kapelle is 36 een magisch getal Zelfs bij de vijand wordt gedronken op de zege in Ronde van Vlaanderen JJg Settelde begint Kasseiendief Ski-legenden in nostalgische slalom Foutje 1 april RUGNUMMER Doeland heeft basisplaats terug Oesters maandag 3 april 2006 door Frits Bakker MEERBEKE - De kleine Oswald vangt nog net een glimp op van een wulpse madam. Op de Brugse markt, vlak voor de start van de renners, gooit een Vlaamse schone aan de arm van de minister haar lange leren jas open. Ze poseert uitdagend voor de camera's en het publiek, in een minuscule, felgroene bikini. De band op het startpodium zet in: „Jij kleine bambino..." Kleine Oswald rijdt op zijn race fietsje, gekregen van Johan Mus eeuw, net weg en verdwijnt in de menigte. De Ronde van Vlaanderen' kan beginnen aan zijn negentigste editie. Het re- gept en het waait. De 81-jarige Raymond Impanis („ik zijn al leen een bitsje doof, mensen") won al in 1954 en komt elk jaar wel even naar de start. Ward Seis, verslagen door Jo de Roo in 1965, maar een jaar later zelf winnaar, krijgt nog een kus op zijn kale hoofd van het bikini meisje. En daar komt Tom Boo nen, eindelijk. Michel Wuyts, de entertainer, roept: „Tom, wij hebben een liedje voor u ge maakt, mogen wij dat hier zin gen?" Meer dan honderd kilometer ver der trekt de Vlaamse volksheld zijn eerste sprintje op de Molen- BRUGGE - De Ronde van Vlaan deren was zaterdag een beetje slachtoffer van de enorme popu lariteit die het bij het wielerpu bliek geniet. De organisatie van de klassieker die gisteren door Tom Boonen werd gewonnen werd door sou- venier jagers geplaagd. Parkoers bouwer Harry van den Brempt ontdekte nog geen 24 uur voor de start dat De Koppenberg, de vijfde helling in de wedstrijd, en kele kasseien miste. De stenen zijn vermoedelijk door een wie lerfan gestolen. Voor de koers gisteren van start ging, was het parkoers hersteld. berg. Voor al die duizenden vol gers (geschat: een kleine miljoen kijkers langs de route) begint een helse toer. Kijken wie de ren ners het meest kan zien, scheu ren met auto's en motoren van de ene naar de andere door komst. Jos Oppeneer, oud- keeper in Axel en België: „Wij wilden naar de kasseien van Wannegem, maar konden er door de drukte niet geraken." Jan Mobach, oud-renner uit Sluiskil, heeft het nog wel ge haald en baant zich glibberend een weg over de keien. „Weet je op wie ik vandaag mijn geld heb gezet", roept Ria, de bazin van het café tegenover het kerkhof in Strijpen. „Op Steven de Jongh, omdat ik denk dat hij al le Belgen gaat verslaan." Dat heeft Jan Raas, die er met vijf vrienden net een versnape ring heeft gehaald, niet ge hoord. „Je kan fluiten naar je geld, Ria", zegt een kenner aan de toog. Want De Jongh rijdt niet eens mee. Piasstop De Tourmalet in Gistel, Aan de muur hangt vooral veel nostal gie, zoals de prachtige fiets waai-op Sylveer Maes in 1939 de Tour de PTance heeft gewonnen. De Franse oud-kampioen Lau rent Jalabert, die een piasstop maakt, kan er zijn ogen niet van af houden. D'ouwe scheure, net voor Torhout. Twee opgedofte dames zijn de drukte van het café ontvlucht en zwaaien met de Vlaamse leeuw. Wie wint er vandaag, dames? „Wij geloven nog in Frank Vandenbroucke." Da's nou jammer, want die is voor twaalf uur al twee keer ge lost. Zwaaiende vlaggen, overal span doeken, meestal met 'Tommeke, Tommeke', dikke rijen suppor ters op de hellingen en kasseien en eindelijk breekt de zon door. De Paddestraat is verteerd, op naar de Molenberg. De Moriaan gepasseerd, onderweg naar D'n Trap op. Marie-Jeanneke heeft haar voorgevel opgetuigd", ziet de verslaggever vanuit de lucht. Bram Schmitz rijdt met een paar vroege vluchters nog op kop, maar de grote tenoren zijn op komst. Op de Valkenberg is Kees Korstanje, wielerspeaker uit Kapelle, getuige van het mooiste moment uit de koers. „Ik heb ze zien springen, Tom Boonen en Leif Hoste, wat een macht in die benen." Potkachel Dat zien ze in het Jagershoekje, het supporterscafé van Peter van Petegem in Brakel ook. Flirk („génen achternaam") kijkt, verscholen achter de pot kachel, naar tv. „Mijn gedacht is dat het Peter zijn laatste kans is om te winnen", gromt hij na een ferme slok van zijn pint. Zijn vriend Erik de Klerk durft niet meer te kijken. „Wij zijn voor Peter, hè, maar hij kan niet meer winnen van Boonen. En ik heb gewed: ik kijk al mijn hele leven naar de koers, maar als Peter volgend jaar stopt, kijk ik nooit meer." „Toen hij nog voor TVM van Priem reed, was hij op zijn best. Daar lieten ze hem met rust, kon hij zijn eigen gang gaan, nu zit hij in een ploeg van niks", vindt Flirk. „D'Ollanders van toen, dat waren zijn vrienden. Mooie, grote mannen, die nu niet meer meerijden. Welke Hol lander kan deze ronde nog win nen?" Vlaggetje De Muur nog en de Bosberg, dan kennen ze de winnaar. Waarom het Tom Boonen zal worden en niet Leif Hoste? „Ze hebben spul in die ploeg, dat de dokters niet kunnen vinden. An ders kan dat toch niet, zo'n klein ventje als Bettini die zo hard kan trappen?" Toch wordt er gejuicht, zelfs in het café van de vijand, als Boo nen zijn laatste rivaal uit de wie len rijdt. „De beste wint", geeft ook Flirk toe. Cecile de Vos (72) uit Brakel, die al veertig jaar met een vlaggetje het verkeer te genhoudt op het kruispunt bij het Jagershoekje, stapt op haar fiets en rijdt naar huis. Het café stroomt vol. „Ik kom vanavond nog even terug", belooft Cecile. „Om mijne vent uit het café te halen." door Sven Bakker VLISSINGEN - Een goed begin is het halve werk, moet het ten- nisteam van De Schelde hebben gedacht. Al op de eerste speel dag van de districtscompetitie op zaterdag bij de mannen werd de overtuigende zegereeks van vorig jaar in dezelfde competitie voortgezet tegen Zierikzee. Het werd 4-2 voor de Vlissingers. De vier punten voor De Schelde werden overtuigend gepakt. Jur- jen Mooibroek en Michel Koke laar wonnen hun enkelspel en beide dubbels gingen ruim naar De Schelde. Veel moeizamer pakte Zierikzee de twee punten. De overige twee enkels werden pas in de tiebreak van de derde set beslist. Mooibroek speelde 'op één' te gen Johan van Urk, een duel tus sen twee van de beste enkelaars in de zaterdagcompetitie. Beide spelers verliezen in deze compe titie zelden een single, maa Van Urk moest er zaterdag ii twee sets (6-1 6-3) aan geloven Terwijl Mooibroek niet eens oi volle kracht speelde. Hij dicteer de het spel niet met harde klap pen, maar met hoge, geplaatst spin- en sliceballen in de hoe ken. „Als je een paar maande niet hebt getennist, ga je niet d reet alle ballen een centime! over het net slaan", luidde t verklaring van Mooibroek. De - soms lange - rally's eindig den vaak met een fout van Vai Urk, die daar vooral in de eerst set extravert op reageerde. Mooi broek: „Hij had kunnen winne tegen mij hoor, echt waar. Maa tennis is meer dan alleen g slaan. Het is voor vijftig procen een mentaal spel. Op dat gebie winnen er weinig van mij Het team van Sjef uit Aarden burg bevestigde tegen Vogel vlucht dat het de grootste con current is van De Schelde. Sje won met liefst 6-0. Leif Hoste en Tom Boonen razen langs het supporterscafé van Peter van Peteghem. foto Peter Nicolai TT" door Lucien Roelandt ERMELO - De Zeeuwse ruiters werden zaterdag tijdens het NK op het KNHS sportcentrum in Ermelo door pech achtervolgd. Daardoor moest Chayenne Wis- kerke genoegen nemen met de zevende plaats. Dennis Everste miste door pech zelfs de finale. Het zag er voor Wiskerke na de eerste ronde van het NK mooi uit. Maar het pechduiveltje be sliste anders over het lot van de Kruiningse amazone. Ze stuur de Lacoochee in de eerste man che foutloos rond, realiseerde ook de snelste tijd, waardoor het koppel als laatste van de 25 combinaties in de finale van start mocht gaan. Maar net als al enkele jaren bij de pony's, had Wiskerke zaterdag in Erme lo ook bij de paarden het geluk niet aan haar kant. De jongste (16) deelnemer in de klasse Z startte voortvarend, maar me de finish in zicht was een licht aanraking van een hinderni door de hengst voldoende oi een balk naar beneden te halen. „Het zit gewoon niet mee", Wiskerke. „Lacoochee spron super, er valt hem niets te vei wijten. Ik heb niet eens gemeii dat hijdie paal raakte. Toe kom je dan met een springfoi aan de finish. Maar ja, zo zit d sport in elkaar. De ene knots je door een fout tegen e« I hindernis aan en blijft alles lig gen. Een volgende keer, zoa vandaag, loopt alles op rolletji i) en krijg je toch een springföut Dennis Evertse (19) leek ziea' met Riverwoods met de vingei in de neus voor de finale 1 f plaatsen. Maar op de laats sprong stak het pechduiveltJ! daar voor de ruiter uit Nieuwe Sint Joosland een stokje voor. \t DAVOS - Ze zijn al een flinke tijd gestopt met skiën, maar de Oostenrij ker Mare Girardelli (links) en de Zwitser Paul Accola bonden zaterdag de latten weer eens onder. Ze deden in het kader van de zogeheten Race of Legends mee aan een nostalgische slalom in Davos. En waar menig deelnemer nog in min of meer hedendaagse sportieve kleding naar bene den knalde, deed het legendarische duo dat in echt nostalgische kleding. foto Arno Balzarini/EPA door Jan Dagevos en Rudy Boogert Bizar, vond Jaap Esser het. De voetballer van Oostkapelle scoorde zaterdag in de 93e minuut voor zijn club tegen SSV'65 (3-1-ze- ge). Twee kilometer verderop scoor de zijn tweelingbroer Daan even eens in de 93e minuut de winnende treffer voor Kloetinge tegen Capelle (1-0). „Dit kan geen toeval zijn", vond Daan Esser. Maar wat het dan wel was, wist de tweeling uit Heinkenszand ook niet. Waarom besloot Daan bij Kloetinge Meest opvallende naam op het wedstrijdformulier van SSV'65-Oostkapelle (1-3) was die van Björn Langeveld. Natuurlijk, de middenvelder maakt al bijna twee seizoenen deel uit van de selectie van de koploper in de eerste klasse C. Maar de ex-prof had zaterdag ge schorst moeten zijn. Langeveld incasseerde vorige week in het gewonnen uitduel met Groote Lindt geel, en omdat hij er eerder dit seizoen al enkele verzamelde, zou dat automatisch een uitsluiting van één duel betekenen. Maar dank zij een arbitrale dwaling kon de mid denvelder gewoon meedoen in de derby tegen Oostkapelle. De Vlissingse scheidsrechter Sard- joe vergaloppeerde zich bij het in vullen van het wedstrijdformulier en noteerde nummer 9 in plaats van nummer 8 als zondaar. Daardoor kreeg aanvaller Christiaan Boon de gele kaart achter zijn naam. Zonder consequenties, het was pas zijn tweede prent van het seizoen. door Bauke Boersma De voetballers van Kapelle 36 werden zaterdag kampioen van de vijfde reserveklasse. Nee, de Be- velandse club is niet megagroot. Maar het officiële zesde elftal staat al enkele jaren te boek als Kapelle 36. „Kapelle 36 is inmiddels een begrip in Kapelle en wijde omgeving", zegt teamlid Menno Koole. „Het ont stond een paar jaar geleden bij toe val tijdens de wintersportvakantie met de ploeg. Daar viel het getal 36 op een of andere manier geregeld en vanaf toen is dat 't getal voor ons.' Het heeft iets magisch." De spelers, de meesten tussen de 20 en 24, zouden graag officieel te boek staan als Kapelle 36, maar een po ging daartoe wordt niet onderno men. Koole: „Daar gaat de KNVB toch niet mee akkoord." Daarom la ten de Kapellenaren, die in het bij zijn van hun ploeggenoten alleen bij namen als BI00, Kliko en Kluivert gebruiken, het bij rugnummer 36 voor de doelman. „Allemaal met rug nummer 36 spelen, zou ook leuk zijn. Maar dat wordt wat te verwar rend voor de scheidsrechter, vrees ik." door te lopen op een ogenschijnlijk kansloze lange bal van zijn doel man? Waarom nam Jaap voor Oost kapelle opeens een strafschop, wat hij nog nooit had gedaan? En waar om overkwam dat de tweelingbroers Esser allebei in de 93e minuut? „We hebben het wel vaker dat we dingen tegelijk denken of doen", vertelde Jaap zaterdag. „Maar zoiets tast baars als vandaag hebben we nog nooit meegemaakt." Nou ja, eigen- Daan Esser werd zaterdagmor gen, in de aanloop naar de wed strijd tegen Capelle, verrast door een brief van de voetbalbond. In dat schrijven werd gewag gemaakt van een schorsing, die opgelegd was na de ontvangst van een gele kaart in de derby tegen Hoek van een week eerder. Volgens de KNVB was het de derde gele prent voor de aanval ler en dus mocht hij tegen Capelle niet meedoen. Daan Esser kon het niet geloven. Hij las de brief nog een keer, en nog een keer, maar het stond er toch echt. Vader Frans Esser zag het tafe reel van een afstandje met een glim lach aan en hielp zijn zoon vervol gens snel uit de droom. 'Wat voor dag is het vandaag', vroeg hij aan zijn verbouwereerde zoon. Juist, 1 april dus. Vader Frans was de kwade genius achter de brief. Hij had de brief op gesteld en voorzien van een echt KNVB-logo, waardoor het er alle maal akelig echt uitzag. Bekomen van de ergste schrik dacht Daan Es ser dat het wel een goed idee was om ook trainer Diederik Hiensch nog op de kast te jagen. Met voetbal plunje en brief toog hij daarom 's middags naar het Wesselopark. Na het lezen van de brief maakte lichte paniek zich meester van oefen- meester Hiensch. Hij keek nog eens goed naar de datum, maar die liet niets aan duidelijkheid te wensen over. De brief was vrijdag 31 maart verstuurd, dus was Daan Esser in derdaad voor de wedstrijd op 1 april tegen Capelle geschorst. De uit gestippelde tactiek moest aangepast worden. Net toen hij een vervanger voor Esser op wilde gaan roepen, werd ook de trainer uit de droom ge holpen. lijk zijn de twee in alles één. Ze wo nen onder hetzelfde dak, hebben de zelfde vrienden, hebben dezelfde hobby's en zitten in dezelfde klas. Ze voetballen alleen niet bij dezelf de club. Die scheiding van clubs speelt pas sinds dit seizoen. De carrière van de Essers liep tot vorige zomer parallel. Jaap: „Maar Daan wilde nog een jaartje bij Kloetinge blijven omdat hij dicht tegen het eerste aanzat. Dat gold voor mij niet. Het was echt een moeilijke kwestie. Niet alleen voor ons, maar ook voor onze ouders. Die moesten hun aandacht plots gaan verdelen." Dat wordt nu echter keurig opge lost. Moeder Esser nam zaterdag bij voorbeeld de honneurs waar bij SSV'65-Oostkapelle en zus Esser hield de verrichtingen van broer Daan bij in Kloetinge. Via een sms-hotline hielden ze elkaar op de hoogte. Vader Esser had zaterdag overigens weinig keus, want hij was de assistent-scheidsrechter van Oost kapelle bij SSV'65. De scheiding is de 21-jarige broers uiteindelijk mee gevallen. Jaap: „We hoefden vroeger nooit bij te praten, we wisten altijd precies van elkaar wat we hadden gedaan. Maar nu zien we elkaar niet meer spelen en hebben we elkaar tij dens het eten altijd van alles te ver tellen over onze wedstrijden. Direct na de wedstrijd bellen we elkaar ei- Daan (links) en Jaap Esser scoorden zaterdag namens respectievelijk Kloe tinge en Oostkapelle in exacte dezelfde minuut. foto Dirk-Jan Gjeltema genlijk al zo snel mogelijk." Zater dag ook. De zes minuten eerder gebo ren Jaap belde Daan, maar die pakte niet op. Een paar minuten later bel de de jongste van de twee terug. Jaap: „Het eerste dat hij zei was dat we in dezelfde minuut hadden ge scoord. Bizar. Ik kan er veel woor den aan vuil maken, maar zoiets is gewoon niet uit te leggen. En dan zijn we niet eens een ééneiige twee- ling." Barry van Bommel werd za terdag in Nieuwegein in de categorie tot 77 kilo Neder lands kampioen jiu jitsu. Het was zijn 27e nationale titel én zijn laatste. Van Bommel, die in de finale Maarten Tol klop te, stopt er mee. Meervoudig wereldkampioen Van Bom mel komt in november nog wel uit op het WK in Rotter dam. door Jan Dagevos Onno Doeland was zaterdag weer even terug op Zeeuwse bodem. De uit Souburg afkomstige spits speelde met Capelle in en tegen Kloetinge. De 29-jarige aanvaller, in het dagelijks leven onderwijzer, heeft na twee weken zijn basis plaats weer terug bij de Zuid-Hol landers. „Ik speelde dit seizoen zelfs nog en kele keren in het tweede", vertelde Doeland zaterdag na de ontmoeting. „Het boterde niet zo tussen de trai ner (Arie van der Zouwen) en mij. De situatie is veranderd toen hij vo rige week werd ontslagen. Sinds dien heb ik mijn plekje weer terug." Het verhaal gaat dat jij na het ont slag van de hoofdtrainer de training hebt geleid. „Dat klopt. De trainer werd op een donderdagavond ontslagen. Op het moment dat dat gebeurde, was de tweede trainer, die het eigenlijk zou overnemen, het tweede al aan,het trainen. We moesten ons zelf maar een beetje bezighouden. Ja, toen kwam ik natuurlijk met mijn grote mond en riep dat ik- de training dan wel even zou leiden. Zo gezegd, zo gedaan. Het ging eigenlijk best goed." En toen heb je jezelf maar meteen een basisplaats gegeven „Toen de training was afgelopen heb ik wel geroepen dat ik mezelf zou op stellen. Het was natuurlijk aan ande ren om dat beslissen, maar ik stond er die zaterdag wel meteen in. Ha, ha. En het ging nog goed ook. We wonnen met 4-0 van Lisse en ik scoorde twee keer." Het plezier is in elk geval terug? „Ik heb het nog steeds goed naar mijn zin bij Capelle. Een leuke club. Ook volgend seizoen blijf ik er voet ballen." De spelers van de Goese rugby club Tovaal waren gisteren op weg naar Eindhoven voor het com petitieduel met het gedegradeerd! Oldfants, toen ter hoogte van Ant werpen het bericht kwam dat de wedstrijd was afgelast. In de koffer bak hadden de rugbyers een fori aantal Zeeuwse oesters, op verzoek van Oldfants meegenomen om dt voorlopig laatste confrontatie tus sen de teams tijdens de derde helft te vieren. Michiel Sinke, wedstrijd secretaris van Tovaal, was teleurge steld: „Deze week belde de captain van Oldfants. Of we voor oesters konden zorgen. Om tien uur hadden we nog contact dat het duel gewoon door ging. Maar om twaalf uur werd er gebeld dat het was afgelast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24