RCS draagt koppositie over Swift maat te klein voor GKV Zierikzee sleept punt uit het vuur Handbalsters EMM sluiten af met zege Zeeland Sport heeft nog twee punten nodig voor de titel feel frustratie n spel van «iDe Stormvogel Terneuzen wil derde periodetitel Leeuwen Trofee voor Doosjen Jonge judoka's Geelhoed heersen Titel bandstoten voor Karelse Oost-Souburgers verliezen in rechtstreeks topduel van Unitas'30, 4-2 Makkelijke zege Van der Grift Geluk derde op NK libre maandagl 3 april 2006 v*b21 g"2aJfar Ko Mechielsen 1-3? GOES - De waterpolomannen [an De Stormvogel konden het üterdag niet bolwerken tegen Zeester, de nummer vier van de ranglijst. De Vlissingers misten te veel kansen en gingen met 8-6 Meruit in het Vrijburgbad. fes Stormvogel-Zeester 6-8. De j'rgj Itormvogel begon redelijk aan wedstrijd, maar raakte lang- j-g"! perhand geïrriteerd omdat i-sgiveel kansen miste. In de der periode hadden de Vlissin- |ers een opleving. In de laatste Seriode ging het echter mis. In et spel van de Walchenaren zat jro!: (veel frustratie en aan goed wa- erpolo kwamen ze niet meer M{ t De Stormvogel staat nu op fe'zevende plaats, gyj tores De Stormvogel: Chris van r 3» 'er Draai 2, Danijel Gavranovic, 9-13 '-toen Piek, Boy Dirksen en Ga- iss« fel Gavranovic allen 1. DKi Ie Stormvogel 2-SWNZ 2 11-8. te Vlissingse reserves begonnen and gelukkig,aan de wedstrijd en onp Ivamen met 2-0'achter. Daarna 01| leef kampioenskandidaat zée SNZ 2 de betere ploeg, maar "•2? te Stormvogel 2 compenseerde -t overwicht met veel' inzet., d fa het einde van de tweede pe- st°nd De Stormvogel nog "l 6t 6-5 achter, maar knokte 9-55 ih in de twee daarop volgende d riiodes naar een verdiende J i-8-overwinning. iW£ bres De Stormvogel 2: Martijn vis 'Metsen, Pim Bekkers, Jeroen To de Broeke allen 3 en Kees M lijnse 2. ii j! iiet gevaarlijk I fa- feGanze-Hellaglana 3 9-5. Na Ze periode stond De Ganze al ]jjj it 3-0 voor. Daarna kwamen jvii gasten beter in de wedstrijd, aar gevaarlijk werd het nooit lorde Goesenaren. I ■l'if tores De Ganze: Cheyenne van Zei ikel 2, Maarten Buijs, Jaap Bo- dorp, Andre van Zijp en Bas der Korput 1. -i (tere ploeg iGanze-Gorgo 2 17-2. De Goe- vrouwen waren duidelijk de Sere ploeg. de 9-0-stand aan het einde i de tweede periode was het }el al beslist. 'al)® Ores De Ganze: Astrid Assink 9, fe Pieters, Jeanine Weiland 2, ünda Meijaard, Anne van Ben- t ErlijneKoks en Femke van Scheur 1. WAALWIJK - Terneuzen heeft gisteren de uitwedstrijd tegen WSC met 2-0 gewonnen. Voor trainer Ardian Lekaj was de zege het bewijs dat zijn ploeg nog een rol kan Spe len in de strijd om de derde periodetitel. „Geen twijfel mo gelijk", aldus Ardian Lekaj. „De ploeg straalt zo veel ver trouwen uit dat ik met een gerust hart durf te beweren dat we mee gaan doen in de strijd om de derde periodeti tel." Gistermiddag in Waalwijk onderstreepte Terneuzen haar ambities. WSC, thuis nog ongeslagen, moest zijn meerdere erkennen in Terneuzen. De Zeeuws-Vlamingen hielden de hele wedstrijd het tempo hoog, maar scoorden pas na na rust. Maik de Wolf bracht uit een vrije trap Ter neuzen op voorsprong. Vanaf twintig meter krulde hij de bal in het doel. Kort daarna verprutste Ramazan Kesik- bas een kans op 2-0. Hij herstelde zich knap door vijf mi nuten voor het einde een subliem steekpassje af te leveren op Fred Vereecken. Die promoveerde de voorzet tot een doelpunt, 2-0. VLISSINGEN - Springruiter Nadine Doosjen is zaterdag in Vlissingen winnaar geworden van de Leeuwen Trofee, de hoofdprijs van de springcompetitie van ruiterclub De Scheldestad. De competitie voor pony's werd gewonnen door Alyssia Janse met Soraja. Met twee foutloze wedstrij den op zak reed Doosjen met Santana in de laatste om loop op safe. De amazone uit Vogelwaarde liet de hinder nissen onbeschadigd achter. Het voorzichtige rijden kwam de Zeeuws-Vlaamse combinatie op een tijdfout te staan. In de klasse L was Chris Boone met Michael in twee omlopen het snelst. In de eerste manche reed Boone een supertijd, maar de ruin trok een paal naar beneden. Rafaella van den IJssel kwam met Soraja bijna twee tel len later over de finish. Met haar blanco strafblad sleepte ze wel de overwinning in de wacht. Boone reed in de twee de omloop opnieuw de snelste tijd, maar nu werd de com binatie verslagen door Miranda Ruijten met Odessa V. OOSTKAPELLE - Het vierde toernooi van judovereni ging Tokyokai kende een recordaantal inschrijvingen. Zo'n tweehonderd judoka's kwamen dit weekeinde naar Oostkapelle. De JBN-sportschool Geelhoed uit Oost-Sou burg had met vijftig deelnemers een van de grootste af vaardigingen. Tot en met de leeftijdscategorie tot 13 jaar haalden de leerlingen van Geelhoed in elke 26 poules po diumplaatsen. Daar zaten 18 gouden medailles bij. Vanaf de jeugd tot 15 jaar waren de podiumplekken evenwichti ger verdeeld. Bij de mannen senioren won Wouter Diiige- manse (Tokyokai) goud. Lucinda Verheezen (Yoshi) werd kampioen bij de vrouwen. EEDE - André Karelse van BV De Toekomst is in Eede re gionaal kampioen bandstoten derde klasse geworden. Hij klopte de favoriet voor de titel George Ruymbeeck Van Reynaert. Wat voor Ruymbeeck overbleef, waren troost prijzen als de hoogste toernooiserie met 22 en de hoogste partij met 6.11. Karelse speelde het hele toernooi con stant. Ruymbeeck struikelde één keer. Zijn koude start te gen Nico van de Graaf werd hem achteraf noodlottig. In de finale werd het 55-42 voor Karelse. door Ron de Waal ETTEN-LEUR - RCS heeft de koppositie in de tweede klasse E overgedragen aan LJnitas'30. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft de ploeg uit Oost-Souburg een achterstand van twee punten op de Braban ders. Patrick Schalk was met drie treffers de gevierde man bij Unitas'30, 4-2. Hij had al een aardige reputatie opgebouwd en op het moment ;dat het moest, maakte Patrick Schalk zijn faam volledig waar. door drie treffers van hem heeft Unitas'30 de koppositie overgenomen van RCS. „We wis ten dat het geen wondervoetbal- .18'was, maar wel dat hij super- jk was voor de goal. Dat had ik de jongens vooraf op het hart gedrukt", vertelde een te leurgestelde Alexander van Keu- fa na afloop. .Schalk had weinig kansen nodig uiteindelijk een groot aan- deel te hebben in de zege van ajn ploeg. „Ik denk dat daar het grote verschil lag tussen beide zei aanvoerder John Bentschap Knook. „Ook wij heb ben kansen gehad, maar Unitas daar veel daadkrachtiger im." Waarschuwingsschot na tien seconden loste Pa trick Schalk een waarschu wingsschot, maar keeper Arvid ^e. Pieterse hield de bal uit het joel. Enkele minuten later kwam het antwoord van RCS. 1^'Dangelo Martien legde de bal faaf links panklaar terug op Rudley St. Jago. De middenvel der raakte de bal verkeerd en fgjl kón zijn ploeg niet op voor- zetten. Ook een harde vrije trap van Bentschap Knook neen lage schuiver van Mar- ntj[ Hen troffen later net geen doel', fa twintig minuten kwam de ru| Siiisploeg tegen de verhoudin- gen in op voorsprong. Spits Schalk anticipeerde goed op een steekpass van Devid Ilhevski. Keeper Pieterse had geen ver- ifafeer op de schuiver van Schalk, -0. De tik kwam hard aan bij RCS. Het spel van de Soubur gers werd met de minuut onze kerder en onrustiger. Na ruim een halfuur leek Remcö Frijters een ongevaarlijke voorzet vanaf rechts te geven, maar Schalk nam de bal ineens vol op de wreef. Met een prachtige curve verdween de bal in de verre hoek,2-0. RCS was de kluts kwijt, maar kwam op een belangrijk mo ment terug in de wedstrijd. De Nooijer kreeg net de punt van zijn schoen tegen een hard schot van St. Jago. Keeper Huiter- ZIERIKZEE - Het voetbal van Zierikzee in het duel met Ooster? hout was gisteren niet om aan te zien, maar de rood-zwarten sleep ten wel een punt uit het vuur. Zierikzee begon aanvallend en kwam in de 18e minuut op voorsprong door Martijn van Grunsven (rechts op foto). Hij werkte een vrije trap van Thomas Vos binnen. Daarna beperkten de Schouwenaren zich vooral tot verdedigen. In de twee de helft trok Zierikzee de muur om het eigen doel nog hoger op. Pas na 80 minuten vond Oosterhout een gaatje in de defensie. De mee verdedigende Van Grunsven ontving in het drukke zestienmeterge bied de bal en speelde te hard terug naar Peter Brussé. De doelman liet de bal ver stuiten van zijn voet. Alwin Stadhouder van Ooster hout profiteerde van het foutje. foto Marijke Folkertsma mans was kansloos, 2-1. Na de hervatting nam RCS meer risi co's. Soms liep het daarbij tegen zeer scherpe counters op, maar De Nooijer kreeg een uitgelezen mogelijkheid op de gelijkmaker. Hij faalde oog in oog met keeper Hultermans jammerlijk. Dat deed Schalk een kwartier voor tijd aan de andere kant niet. Keeper Pieterse ging hopeloos in de fout bij een ongevaarlijk schot van.Diego Serna Neira. Schalk was er als de kippen bij en joed de losgelaten bal tegen de touwen, 3-1. De Nooijer bracht RCS een paar minuten la ter weer iets dichter bij de tegen stander. Uit een gemakkelijk verkregen penalty, die in eerste instantie werd gemist, schoot de spits in de rebound wel raak, 3-2. Pompen of verzuipen In de slotfase was het pompen of verzuipen voor RCS. Het werd verzuipen. Suat Yakut schoot zijn ploeg vijf minuten .voor tijd naar de winst, 4-2. „Je ziet dat we fysiek kwaaltjes gaan krijgen. Dat vertaalt zich in de vorm van een aantal spe lers. Maar er is nog niets verlo ren. De druk ligt hu bij Unitas' als koploper", oordeelde Bent schap Knook na afloop. Ook trainer Van Keulen wil niets we ten van een gelopen koers. „We hebben vandaag collectief ge faald, maar er zijn nog drie wed strijden te spelen. Als we aan spraak willen maken op de titel zullen sommige spelers wel even in de spiegel moeten kijken." Unitas'30 - RCS 4-2 (2-1). 19. Pa trick Schalk 1-0, 34. Patrick Schalk 2-0, 44. Dennis de Nooijer 2-1, 77. Patrick Schalk 3-1, 80. Dennis de Nooijer 3-2, 85. Suat Ya kut 4-2. Scheidsrechters: E. Yren (Zwijndrecht)Gele kaart: Edwin Hultermans en Devid Illievski (Unitas'30), Rudley St. Jago en Aschraf Elhrouz (beiden RCS). Aantal toeschouioers: 250. RCS: Arvid Pieterse; Alfaro Pentu- ry, John Bentschap Knook, Besar Xhoxhaj, Niels Tournoy; Alwin van Ham, Rudley St. Jagp, Aschraf Elhrouz (70. Rodi UranieJoey van der Zweep (77. Martin Janse), Dennis de Nooijer en Dangelo Mar tien. door Roeland van Vliet verwacht", gaf coach en sluit post Eef van Ginkel toe. „Dat we erin zijn gebleven heeft veel met de instelling van de groep te maken." Morgenavond praat de Middel burgse eersteklasser met een kandidaattrainer voor het nieu we seizoen. Momenteel wordt die taak vervuld door Eric Din- gemanse en Alexander Benoit. Scores EMM: Wally Houtepen en Alexander Benoit 7, Thijs de Vos 4, Prosper Minnaert 2, Harald van Zwieten en Mayron Bouwmeester beiden 1. PURMEREND - Ramon vafi de Grift (19) van judoclub Ryu van Schaik heeft het Open Puïme- rends kampioenschap gewon nen in de klasse junioren tot 66 kilo. De Vlissinger moest, doordat er maar twee tegenstanders waren in zijn klasse, twee maal tegen hen uitkomen. Alle vier de par tijen won hij voortijdig met ip- pon. Clubgenoot Ruben Boutens (tot 50 kilo) uit Middelburg werd op een zelfde wijze kampioen bij de jongens tot 15jaar. Zijn zusje Annelien Boutens (tot 36 kilo) en Quiney Nagtegaal (tot 34 kilo) werden in deze leef tijdscategorie tweede in hun poule. GROESBEEK - Biljarter Edwin Geluk van HIO uit Heinkeüs- zand heeft een derde plaais op het Nederlands kampioenschap libre eerste klasse behaald. Kam pioen werd P. Kulsdom uit An keveen. Van Kulsdom 'was de tersbhte kampioen. Met twaalf punten uit zeven partijen en een moyen ne van 9.03 bleef hij naaste con current Wedema drie punten voor. De winnaar scoorde ook de hoogste partij met 26.00. Geluk verspeelde in de slotron- de een kans op de tweede plaats door verlies tegen de latere kam pioen. Hij behaalde acht purtten en 6.51 als moyenne, Zijn hóóg ste serie Was 37, zijn fe^Bte paVtSJ 10.00. fwf MIDDELBURG - De ontmoeting tussen het Middelburgse Swift en het Gorin- chemse GKV heette een topper te zijn, maar was dat nooit. GKV, de nummer één in de eerste klasse van het veldkorf- bal, was een maat te groot voor de num mer twee en won met 9-13. „Deze eindstand gaf precies de verhou dingen tussen beide ploegen weer", zei Swift-aanvoerder Paul van de Berg. „We mogen niet eens zo ontevreden zijn." Swift, dat vorig jaar nog in de tweede klasse uitkwam, deed het in de eerste helft van de veldcompetitie verrassend goed en haalde twaalf punten uit acht wedstrijden. GKV, dat de Middelburgse formatie destijds één van de twee neder lagen toebracht, haalde in de acht duels slechts een punt meer. Maar een punten- verschil is nog altijd niet hetzelfde als een niveauverschil. GKV is stukken ver der dan Swift en daar legde iedereen in Middelburg zich bij neer. Koppositie „Dit was voor ons geen topper", erkende Van de Berg, die niet de illusie had bij de hervatting van de veldcompetitie de kop positie over te nemen. „Wij waren in de zaal 'een middenmoter in de eerste klas se. GKV werd een klasse hoger, in de overgangsklasse, tweede. Die ploeg is dus hoger dan Fortis geëindigd. Dat zegt wel wat. Wij hoefden vandaag ook niet per se te winnen. Wij gaan net als in de zaal voor lijfsbehoud en als we lang om de bovenste plaatsen kunnen meedoen, is dat mooi meegenomen." Swift gaf de wedstrijd al in de beginfase uit handen. De ploeg van trainer Ralph Gillissen liet de opponent vrij snel weglo pen naar 1-4. Omdat er een straffe zuid westenwind stond, moesten beide ploe gen het speelveld klein maken. Ze wer den gedwongen van maar één kant aan te vallen. GKV snapte dat en speelde voor namelijk op de doorbraak. Swift bleef volharden in het schieten van lange af stand. Van de Berg: „GKV geeft altijd al veel druk naar binnen. Die ploeg heeft veel snelle mensen en dan gaat dat ook Paul van de Berg (rechts) van Swift probeert de bal naar een ploeggenoot te spelen. Mabel van de Velde (midden) kijkt toe. foto Ruben Oreel makkelijker. Zij hoefden hun spel' dus minder aan te passen aan de wind. Wij zijn gewend op het afstandsschot te spe len en het duurde even voordat wij ons spel hadden veranderd." Dat gebeurde pas in de tweede helft, die GKV met een 9-5-voorsprong begon. Swift kwam beter voor de dag, was feller en scoorde ook even vaak (4-4) als de te genstander. Anita Hoekstra viel op. Zij maakte, tot haar eigen verrassing, vier doelpunten. GKV liet Swift nog een keer tot twee pun ten terugkomen, maar maakte zich daar niet druk over. Opvallend was de wissel zeven minuten voor tijd. Rob Sanderse kwam als breek ijzer in het veld voor Ivo de Hond, die in de wedstrijd wel erg veel duels had verlo ren. Sanderse stopte een klein jaar gele den bij Fortis, vanwege blessureleed. In januari begon hij weer met trainen bij zijn oude club, bij het tweede weliswaar. Aan het einde van het zaalseizoen speel de hij één wedstrijd in dat team. Zater dag deed hij ook weer mee in het team van tweelingbroer Sjoerd. Daarna kreeg hij een invalbeurt bij Swift Hij liet zich meteen gelden, Koud in het veld kreeg Sanderse een dot van een kans. Op zijn gele kunstgrasschoenen, overgehouden uit zijn Fortis-tijd, brak de routinier door en frommelde hij de bal met één hand omhoog. De bal bleef op de rand van de mand liggen, twijfelde even en viel aan de verkeerde kant naar bene den. Scores Swift: Anita Hoekstra 4, Paul van de Berg en Ivo de Hond 2, Roel Klootwijk 1. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door het ver dienstelijke gelijkspel (2-2) van Vosmeer tegen nummer twee Rimboe heeft Zeeland Sport nog twee punten nodig voor de titel in vijfde klasse A. Vosmeer-Rimboe 2-2. De thuis ploeg verzuimde in de beginfase twee kansen te benutten en na een halfuur bracht Jeroen van Nispen de 0-1 op het bord. Nog voor rust zorgde Jaco Vaders voor de gelijkmaker. Al snel na rust schoot Sophek Sophal Rim boe weer op voorsprong. Jo- chem Fleskens bepaalde een kwartier voor tijd de eindstand op 2-2. Robur-Nieuw Borgvliet 2-3. In de eerste helft schoot Robur twee keer op de paal, kreeg spe ler Son Le een rode kaart en scoorde de tegenstander via een strafschop. In de tweede helft liepen de bezoekers snel uit naar 0-3. Richard van Liere gaf met twee treffers vanaf de straf schopstip de uitslag een wat draaglijker aanzien, 2-3. Kwadendamme-Lewedorpse Boys 1-1. Na een halfuur verras te Wesley Schipper met een voorzet vanaf links, waarop de wind vat kreeg, Kwadendam- me-doelman Berry Simonse. Kort voor rust kopte Martin Smaardijk een voorzet van Mar co Remijn binnen, 1-1. In de tweede helft zochten beide ploe gen de aanval, maar dit leverde weinig of geen uitgespeelde kan sen op. Volharding-Zeeland Sport 0-5. Met name in de eerste helft bood de thuisploeg de koplopers redelijk partij. Nadat Wouter van Leersum na een halfuur voor 0-1 had gezorgd, liepen de Vlissingers via twee doelpunten van Joren Lammers verder uit naar 0-3. Hoewel er na rust wat gemakzucht in de Vlissingse ploeg sloop, liepen de bezoekers verder uit. Sieward Letterie en Stefan Vrijenhoek maakten de laatste twee treffers. doorWim Kakebeeke GOES - De competitie voor de meeste Zeeuwse handbalploe- gen zit erop. In de eerste klasse bij de vrouwen werd Elshout kampioen. EMM klom na twee winstpartijen afgelopen week op naar de zevende plek. Bij de mannen werd VHC kampioen. EMM legde beslag op de tiende plaats. LifeDesign/Delta Sport werd elfde. Vrouwen. Tremeg-EMM 14-20: Het afscheidscadeau in Goirle viel de technische leiding on danks een ruime zege een beetje tegen. „Diana Niemantsver- driet: „Alsof iedereen z'n kruid verschoten had." De Middel burgse vrouwen waren aan een sterke serie bezig. Afgelopen donderdag was iedereen nog apetrots na de 19-16-zege op Swift Helmond. Het spel op de slotdag tegen degradant Tremeg van de reguliere competitie deed weer even terugdenken aan zeven maanden terug. Dia na Niemantsverdriet: „Vandaag was het gewoon slecht. Er was geen concentratie, er was te wei nig inzet en de opdrachten wer den niet goed uitgevoerd." Diana Niemantsverdriet stopt bij de vrouwen van EMM, maar is niet helemaal uit beeld bij de Middelburgse club. „Zoals het er nu voorstaat ga ik volgend sei zoen wat B-jeugd individueel be geleiden. Ik heb heel wat talent gezien en het zou doodzonde zijn daar niks mee te doen." Artemis-Olympus 10-0: De par tij van de Vlissingse vrouwen ging zaterdagavond niet door. Olympus kampt met een blessu- regolfWat er met de drie reste rende inhaalduels gebeurt, is nog niet bekent. Aristos 3-EMM 2 10-0: Ook bij de Middelburgse reserves is er een tekort aan spelers vanwege de vele blessures. Sophie Felius: „In drie weken tijd was dit het tweede duel dat we moesten an nuleren. Het is vreemd en zeker niet voor herhaling vatbaar." Mannen. White Demons 2-EMM 25-22: EMM eindigde als tiende, maar daar zag het lange tijd niet naar uit. De Middelburgers bivakkeerden lange tijd op een degradatieplaats. De omslag kwam in Kaatsheuvel. Tegen Desk werd het 19-20 en werd de weg nar boven ingeslagen. „Dat Het zwaar zou worden in de Bra- bahtse klasse hadden We Wel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21