lilllill iiiii [ran dreigt aanval met terreur te vergelden Crisis in GroenLinks om kwestie-Pormes Troostritje op afgelaste dag werkend trekpaard Man bekent neerschieten van Haagse jongen (14) Dochter is moeder-gen beter kwijt Ajax verliest met Blind op tribune Kloetinge lacht, Hoek huilt enie 't Hart wil eehondenjagers iuiada uitkopen ipanning tussen Teheran en het Westen loopt op Rutte aast op rechtervleugel PvdA Van Assche loopt hersenschudding op bij harde val middag midd m,. Iroog met zon en stapelwolken. Matige, ian zee vrij krachtige westenwind. Maxima rond de 10 graden. 48e jaargang no. 79 taandag 3 april 2006 js nummer 1,25 Boonen superieur op Vlaamse grond internet: www.pzc.nl MM aketten it land voerde dit weekeinde k zelf de spanning op. Vrijdag nceerde het een experimentele ket, die volgens het bewind in De voetballers van Hoek hebben duur en zuur puntenver lies geleden in de hoofdklasse. De Zeeuws-Vlaamse club gaf zaterdag tegen Excelsior Maassluis in blessuretijd een 3-1-voorsprong uit handen. Door de uiteindelijke 3-3 groeien de degradatiezorgen in Hoek. Zeker ook omdat klassegenoot Kloetinge op eigen veld met 1-0 won van Capelle. Varia: 2; Binnenland: 3; Gezondheid: 4; Buitenland: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9,11 en 13; Sport: 15,16, 17,18, 19, 20, 21, 22, 23 en 24 van onze redactie binnenland DEN HAAG - Een 22-jarige in woner van Den Haag heeft be kend dat hij zaterdagavond rond half acht een jongen van 14 jaar heeft neergeschoten. De zwaar gewonde jongen werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij la ter in de avond overleed. De verdachte heeft volgens justi tie gisteravond verklaard dat het pistool per ongeluk afging, toen hij de jongen het wapen liet zien. Het is de tweede dodelijke schietpartij in korte tijd waarbij een minderjarige jongen is be trokken. Vorig week zaterdag werd in Amersfoort een 16-jari- ge op straat vermoord. De 14-jarige jongen werd in de Rubensstraat in de Haagse Schil derswijk neergeschoten. De buurt reageerde geschokt op zijn dood. „Hij was altijd op straat aan het spelen", zegt een buurmeisje. „Iedereen kende hem." Volgens buren was hij met een vriendje aan het spelen toen een man hem meenam en het portiek van een flat in duw de. Hij belandde via de gang in de gezamelijke tuin ag.n de ach terkant van het gebouw, waar hij in zijn buik werd geschoten. De dader sloeg daarna op de vlucht. De dader moet een buurt genoot zijn, menen omwonen den bijna zeker te weten. Want het slot van de deur van het por tiek is kapot; dat moet hij heb ben geweten. GPD/ANP „Je wordt pas gelukkig als je jezelf bent, in plaats van je moeder." Dat vindt relatiecoach en seksuologe Sandra -Reishus, die het boek schreef Help! Ik ben precies mijn moeder. Want hoe goed zij het ook bedoelen, de meeste, zo niet alle moeders hebben te veel in vloed op het leven van hun dochters. Ajax deed gisteren slechte zaken in de strijd om de vijf de plek en daarmee plaatsing voor de play-offs. De pl°eg> met trainer wBL de tribune na een Hm m '1 aanvaring met ar- lllf won *ku*s van FC te met 4-2. ETERBUREN - Lenie 't Hart door Erwin Buter UTRECHT - Het royement van Eerste Kamerlid Sam Pormes van GroenLinks heeft voorzitter Herman Meijer van die partij de kop gekost. Het bestuur had Por mes om diens verleden ge royeerd, maar de partijraad heeft dat besluit teruggedraaid. Tijdens een spoedberaad giste ren in het partijkantoor in Utrecht trok Meijer daarop zijn conclusies. Meijer zag het als een motie van wantrouwen. Ook de rest van het bestuur wilde opstappen, maar zag daar onder druk van de voorzitter vanaf. Het partijbestuur royeerde het Eerste Kamerlid november vo rig jaar, omdat hij zou hebben gelogen over zijn verleden. Zo zou Pormes in Jemen een trai ningskamp voor guerrillastrij ders hebben gevolgd en inder tijd contacten hebben gehad met Molukse treinkapers. De se nator heeft dat altijd ontkend. Hij ging bij de partijraad in be roep. De partijraad is een gekozen partij orgaan dat de fracties en het bestuur van GroenLinks con troleert. De raad oordeelde za terdag met 30 van de 56 stem men dat het royement ongedaan moest worden gemaakt. Daar door is Pormes niet langer ge schorst als lid van de Eerste Ka mer. Zijn vier fractiegenoten in de Eerste Kamer hebben hem. echter gevraagd zijn zetel als nog af te staan, omdat zij onvol doende vertrouwen in hem heb ben. Pormes denkt daar volgens GroenLinks over na. Pormes (51) zit sinds 2001 in de Eerste Kamer. Tussen 1990 en 1994 was hij lid van het hoofdbe stuur van GroenLinks. Ook zat hij in de gemeenteraad van As sen. Meijer was sinds februari 2003 voorzitter van de partij. GPD Advertentie O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: [H per maand met automatische incasso 20,55)". O per kwartaal met automatische incasso 59,75)*. CU per jaar met automatische incasso 229,20)* i (post)bankrekeningnummer: i Kijk op www.pic.nl/abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 of.stuur deze bon naar. i P/C. afdeling lezersservice i Antwoordnummer 713.1160 WB Goes 711688"555530 het alfabet van Zeeland in onze redactie buitenland EHERAN - Iran zou van lan zijn wereldwijd ter- mraanvallen uit te voeren Is de Verenigde Staten en iin bondgenoten overgaan iit een aanval op het land. iheim agenten en teams van moslimbeweging Hezbollah uden die aanvallen moeten Voeren; zo citeerde de krant ie Washington Post gisteren onnen binnen de Amerikaan inlichtingendiensten. Volgens 'krant nemen de Amerikanen Iraanse dreiging zeer serieus, et Westen voert de laatste da- a de druk op Iran op om een nde te maken aan zijn nucleai- programma, dat volgens de i en hun bondgenoten bedoeld li zijn om kernwapens te ma in, Iran zegt slechts te werken in nucleaire technologie, waar- ider de verrijking van ura- nn, voor vreedzame doelein- n. De VN-Veiligheidsraad eft Iran een maand de tijd ge ven om de verrijking van ura- lun op te schorten. Iran zegt ar niet toe bereid te zijn. Teheran onzichtbaar is voor ra dar, en bovendien in staat is meerdere doelen tegelijk te tref fen. De raket, de Fajr-3, zou in staat zijn om doelen in de Perzi sche Golf en in de buurlanden te treffen. En gisteren maakte Teheran bekend dat de Iraanse marine een onderwaterraket heeft afgevuurd die onzichtbaar is voor sonar en sneller is dan welk oorlogsschip ook. De proeven bewijzen volgens woordvoerders van Iran dat het land 'klaar staat om op welke aanval dan ook te reageren'. De VS en Groot-Brittannië hebben niet uitgesloten dat zij militaire actie tegen Iran zullen onderne men, als dat land niet stopt met de uraniumverrijking. Volgens de Britse krant The Sunday Ti mes zou gisteren op hoog rege ringsniveau in Londen overlegd zijn over militaire actie tegen Iran, maar een regeringswoord voerder ontkende dat gisteren ten stelligste. De raketproeven zijn een grote zorg voor het Westen, omdat Iran daarmee niet alleen zijn bu ren, maar ook het scheepvaart verkeer in de Perzische Golf kan bedreigen, waar 40 procent van alle olietransporten in de wereld doorheen gaat. GPD/RTR „De rechtervleugel van de PvdA is zu haben", zo betoog de staatssecretaris Mark Rutte van Onderwijs zaterdag tij dens zijn eerste toespraak als kandidaatlijsttrekker voor de jaarvergadering van de WD-be- stuurdersvereni- ging in Utrecht. De andere twee kandi daten, Kamerlid Veenendaal en mi nister Verdonk, wa ren niet q zeehondencrèche Pieter- iren wil Canadese zeehonden- »ers uitkopen. Een wereldwij- stichting, die samenwerkt et Canadese dierenbescher- ers, zou geld moeten uitkeren n de lokale vissers die weige- n babyzeehonden neer te Hippelen. ilgens 't Hart moet de strijd te il de zeehoridenjacht anders jrden aangepakt. „Massa's rzamelde handtekeningen, ac- s en betogingen, niets van dat es helpt om de Canadese rege- ig van haar beleid af te hou- n. We zullep dus een andere g moeten zoeken om deze nsonterende jacht aan te pak- 1." ilgens haar verdienen lokale isers slechts een luttel bedrag t de zeehondenjacht. ANP KERKWERVE - De open dag voor het werkend trekpaard is afgelopen zaterdag let terlijk in het water gevallen. Door de regen van de afgelopen dagen was het land veel te nat om met de dieren te kunnen gaan ploegen of zaaien. Deelnemer B. van der Wek ken uit Kerkwerve bedacht voor het publiek een alternatief. „Ik span de paarden voor de tram en als er mensen komen, kunnen we een ritje maken. Ik verzin altijd wel wat te doen. Mensen nemen uiteindelijk ook de moeite te komen." Maar de mensen lieten het wat afweten. Ondanks de stralende zon reed vrijwel niemand het erf van de boerderij op. „Misschien komt het omdat ze niemand op het land bezig zien als ze langsrijden. Andere keren stoppen mensen ook vaak spontaan als ze ons aan het werk zien." De paarden mochten in de loop van de middag nog wel even de benen strek ken. Van der Wekken ging met het span uit rijden. In het najaar is de volgende open dag. foto Marijke Folkertsma or Hans Jacobs IENOS AIRES - Correspon- ntie van koningin Beatrix en ins Willem-Alexander is door Leidse student via een uit- isselingsprogramma voor com- terbestanden gevonden op internet. De Oranjes maken (h zorgen over het behoud van voor hun functioneren nood- kelijke vertrouwelijkheid. It ministerie van Defensie tast het duister wie de documen- ii van de koningin per ongeluk enbaar heeft gemaakt. Op wei computer de informatie )nd, is nog niet bekend. Het inisterie gaat ervan uit dat het n militair was, omdat de Leid- student die de informatie nd, ook. documenten aantrof et een defensieachtergrond, melijk rapporten over het irps Mariniers. formatie over de missie naar Af ghanistan gevonden in een huur auto. Kamp beloofde toen beter schap en meer controle op het mee naar huis nemen van ver trouwelijke informatie. De moderne technieken maken de koninklijke familie kwets baar, zo is al gebleken. Zo werd de zwangerschap van Maxima eerder bekend dan de prinses wilde omdat een e-mail naar vrienden en bekenden werd on derschept. Diefstal van haar di gitale fotocamera betekende dat privékiekjes snel hun weg von- inister Kamp van Defensie iet morgen uitleg geven in de feede Kamer, zegt WD-Ka- frlid Szabo. Als blijkt dat in- rdaad een militair verant- tordelijk is voor het lek, dan dat opnieuw een pijnlijke ak voor Kamp. In februari ird een militaire usb-geheu- nstick met vertrouwelijke in- door Roeland van Vliet ZUIDWOLDE/HOOGEVEEN - Turner Anthony van Assche uit Sas van Gent is gis teren tijdens een wedstrijd in Zuidwolde hard ten val gekomen. In het Bethesda Zie kenhuis in Hoogeveen werd een zware her senschudding geconstateerd. Wanneer hij weer mag turnen, is de vraag. Zijn behande lend arts zei „in weken te denken". Van Assche, die in november actief was op het WK in Melbourne, was in Zuidwolde om zich te kwalificeren voor het EK, dat over zes weken in Griekenland wordt gehouden. Tijdens zijn eerste oefening, de vloer, kwam hij bij een landing verkeerd terecht en klap te op zijn achterhoofd. Het liet zich meteen ernstig aanzien, aangezien hij even buiten kennis was en langere tijd niet aanspreek baar was. Eenmaal weer bij kennis, klaagde Van Assche over flinke hoofdpijn. In het Hoogeveense ziekenhuis werden eerst röntgenfoto's van zijn nek en rug ge- Officials buigen zich bezorgd over Anthony van Assche, nadat de turner uit Sas van Gent hard tegen de grond is gegaan. foto Martin Mooij maakt, die er volgens de artsen goed uitza gen. Een CT-scan wees uit dat hij geen kneu zingen of interne bloedingen had. Maar van wege de zware hersenschudding mocht hij nog niet naar huis. Zijn arts wilde niet dat hij meteen al de lange terugreis naar Sas van Gent maakte en hield hem dus nog een nachtje, pagina 15 eerst Wammes, en nu Van Assche den over de hele wereld. De praatsessie ('chat') die Wil lem-Alexander en Maxima aan de vooravond van hun huwelijk wilden houden, ging de mist in omdat hackers de verbinding kraakten. Prinses Margarita werd in verle genheid gebracht door diefstal van haar mobiele telefoon, mét vertrouwelijke nummers van de Oranjes. Zij zette overigens zelf ook moderne middelen - opna meapparatuur - in tégen haar fa milie toen zij in 2002 heimelijk gesprekken met de koningin re gistreerde. De monarchie functioneert bij gratie van discretie en geheim houding. Moderne communica tiemiddelen in combinatie met slechte beveiliging en slordig heid maken dat die pijlers onder druk staan. De koningin is zelf overigens nog het minst in ge vaar door haar schroom ten aan zien van moderne apparatuur. Beatrix heeft bijvoorbeeld geen mobiele telefoon en in een tijd waarin bijna iedereen post via e-mail afhandelt, stuurt zij nog telegrammen. Apparaten met meer dan een 'aan en uit knop' vindt zij lastig, zo bekende de koningin ooit. GPD pagina 3 geklungel helpt documentendief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1