Alonso racet relaxed naar zege PZC PZC Ivan Ljubicic redt het ook in Miami niet tegen Roger Federer Oxford wint 152e Boatrace Verstappen beëindigt seizoen in achterhoede Kiplagat dolblij met zilver WK veldloop Tweede seizoensoverwinning van Spanjaard in Formule 1 17 Gemengde gevoelens bij Albers Boom zet reeks van Rabo voort Goed gevoel Van de Ven Brons poolbiljarter Feijen Wegmann wint GP Indurain Khalilov snelst in Hel Mergelland Brentjens (37) kan het nog steeds Peter Wessels kansloos in finale De Reuver tweede in Vlaanderen Recordrace van Juffermans lang niet snel genoeg Goede rentree Hans Dekkers Black Betty op achterstand maandag 3 april 2006 door Paul Zweverink MELBOURNE - „Ik voel me re laxed." Alsof hij een buurpraa tje maakte liet Fernando Alonso in de voorlaatste ronde aan zijn team weten dat het prima met hem ging. De Spaanse wereld kampioen won in Melbourne zijn tweede grand prix.van het nog prille Formule I-seizoen en lijkt alweer hard op weg naar de prolongatie van de titel. Het was een echte 'crazy race' op Albert Park in Australië. Liefst vier keer rukte de safe- DEN HAAG/MELBOURNE - Christijan Albers keek na af loop van zijn race in Melbourne wat weifelend om zich heen. „Sterk? Goed gereden? Tja, ik ben niet zo tevreden hoor." De Nederlander eindigde de ra ce keurig als elfde. Lange tijd kon hij zich meten in de rondetij den met mannen als David Coul- thard en Jacques Villeneuve, was duidelijk beter dan zijn teamgenoot Tiago Monteiro van Midland F1 Racing en hield Su per Aguro-coureurs Sato en Ide ruim achter zich. „Maar het kan gewoon beter", verzette Albers zich tegen al die loftuitingen. „Het kan niet zo zijn dat ik voor Tiago Monteiro de pit in ga en er achter hem weer uit kom. Aan zulke zaken moeten we nog werken. We kun nen en moeten nog stappen voor- uitmaken." Over zijn eigen optreden was Al- Joers redelijk content. „Ik reed jwel stabiel, maakte weinig fou ten en kon me behoorlijk meten met de rijders voor me. In ieder geval was de auto behoorlijk be trouwbaar en dat is een goede zaak voor de komende races." GPD ty-car uit, liefst negen coureurs haalden het einde niet. Na af loop klaagde Alonso over al die situaties, maar het was een feit dat hij daar zelf het meeste baat bij had. Met aan de andere kant Jenson Button als grote verliezer. De Brit verknoeide zijn pole op knullige wijze. Het was toch al niet de middag van Button. Zijn race eindigde heel bizar en ge heel in stijl op vijftig meter voor de finish met een opgeblazen motor. Geen vijfde plaats, geen WK-punten. En dat nadat de En gelse Hondarijder nog geen vie rentwintig uur eerder zijn derde pole had gehaald en daarmee de eerste voor Honda sinds 1968. Een andere verliezer droeg de naam Michael Schumacher en met hem het hele team van Fer rari. Het liep simpelweg van geen kant bij de rode brigade, niet tij dens de kwalificatie, niet bij de race. Schumacher, leek overal net te laat mee en Inreeg op het moment dat hij het eindelijk voor elkaar had, te maken met een lichte regenbui. Sandwich En in de'race ging het niet be ter. Felipe Massa raakte al in de eerste bocht in een sandwich en reed zijn auto in de puin, Schu macher had na de zoveelste safe ty-car te lijden van onderstuur. Hij raakte daardoor even van de baan, denderde door een put in het wegdek en was de auto kwijt. Einde oefening. Kort ge zegd: een zwart weekeinde voor Ferrari. Leek het team van Jean Todt en Ross Brawn in de ope ningsrace van Bahrein redelijk terug aan de top, nu lijkt succes voor de peperdure Italiaanse renstal verder weg dan ooit. Juist beter dan ooit lijkt op nieuw Renault. Drie races, drie zeges. Het kan niet op voor team baas Flavio Briatore en zijn mannen. Alonso deed het in Bah rein, Giancarlo Fisiehella in Ma leisië en nu opnieuw Alonso. Daarnaast staan Alonso en Fisi ehella één en drie in de totaal stand en loopt Renault al aardig weg in de strijd om de construc- teurtitel. Maar toch lopen er wat haarscheurtjes door al dat blauwgele succes. Het steekt Briatore nog steeds dat zijn we reldkampioen het team aan het eind van dit seizoen gaat verla ten en het gemopper op Fisiehel la is niet van de lucht. Met name hoofdingenieur Pat Symonds stak zijn ongenoegen over de handel en wandel van de Itali aan niet onder stoelen of ban ken, Ploofdsehuddend en met geërgerde blik constateerde Sy monds dat Fisiehella maar moei lijk luistert naar de teaminstruc ties en zich tactisch niet altijd van de meest slimme zijde laat zien. Bij de start liet de Italiaan zijn motor afslaan en onderweg kreeg hij nog een sneer te ver werken. „Je rijdt twee seconden per ronde langzamer dan Fer nando. Kom op, doe er wat aan", was de weinig vleiende op merking die Fisiehella op drie kwart van de race van zijn team leiding te horen kreeg. In al het geweld van crashes, sa- fety-cars en problemen met kou de banden en onderstuur (naast Schumacher werden ook Mon- toya, Klien en Liuzzi daar het slachtoffer van) reden Kimi Raikkonen en vooral ook Ralf Schumacher een prima race. Slim en berekenend laverend tussen al het schroot en onge mak door eindigden zij naast de oppermachtige Alonso op het po dium. GPD LONDEN - De acht van Oxford heeft gistermiddag de 152e Boatrace gewonnen, het traditionele vergelijk met de roeiers van Cambridge. De onverwachte winnaar legde het bijna 6,8 kilometer lange, zeer winderige traject op de Theems af in 18 minuten en 24 seconden. Het was de vierde zege in de laatste vijf jaar. In totaal leidt Cambridge nog altijd met 78-73. De achten van beide Engelse elite-universiteiten treffen elkaar sinds 1829 op de Londense rivier. In 1877 eindigde race onbeslist. foto Stephen Hird/Reuters door Cylia van der Kooij SHANGHAI - Jos Verstappen is in achterhoede geëindigd in de slotrace van de A1GP op het cir cuit van Shanghai. De Limbur ger finishte in de elfde wed strijd van de landencompetitie op de zeventiende plaats. De ze ge ging naar de Tsjech Tomas Enge voor de Maleisiër Alex Yoong. Verstappen werd in Shanghai gehinderd door problemen met de versnellingsbak. In de sprint race viel hij uit. Daardoor moest hij in de hoofdrace op de negen tiende plaats starten. Aanvanke lijk leek het euvel onder contro le, want Verstappen wist zich in zijn Oranje-bolide op te werken naar de tiende plek, maar daar na ging het weer mis met het schakelen. Nadat de Limburger ook nog een straf kreeg omdat hij Duitsland in de weg zou heb ben gezeten, was zijn rol uitge speeld. „Balen dat dit precies in de laat ste race moet gebeuren", zei Ver stappen na afloop van het eerste sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: 0113-315640 ,Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl •Jan Dagevos (chef) Frits Bakker .(coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert .(coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 - Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-maih redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl seizoen van de A1GP. „Na de sprintrace kregen de jongens de auto toch weer op tijd klaar, maar helaas ging het opnieuw mis. De monteurs weten zelf ook niet hoe het komt. Je weet dat het een mechanische sport is, maar het blijft vervelend. Het was leuker geweest het sei zoen wat vrolijker te beëindi gen." Zevende Door deze tegenslag zakte Ne derland terug naar zevende plaats in de eindstand. Frank rijk had zich al voor de slotrace verzekerd van de eindzege. Ondanks de zwakke slotrace wil teambaas Jan Lammers door met Jos Verstappen in de A1GP. Lammers: „Het eerste jaar is goed bevallen. Het is alleen af wachten of we er financieel zul len uitkomen. De komende tijd zullen we daarover gaan onder handelen met de manager van Jos. Zegen Ook Verstappen (34) is, ondanks de teleurstellende zeventiende plaats in de laatste wedstrijd, enthousiast. „Ik vond het waanzinnig leuk. In tegenstelling tot de Formule 1 heb ik hier eindelijk weer echt kunnen racen. Deze competitie is een zegen voor mij. Wat dat betreft hoef ik niet meer terug naar de Formule 1. Ik heb dat al negen jaar gedaan en ben er in middels ook wat te oud voor." ANP FRASNES - Wielrenner Lars Boom heeft de Waalse ritten koers Triptyque des Monts et Chateaux gewonnen. De Rabo- renner eindigde in de vierde en laatste etappe als tweede achter zijn Russische ploeggenoot Di- mitri Kozontsjoek. Het Continental team van de Ra bobank won alle ritten in de koers. Huub Duyn bracht vrij dag de openingsetappe op zijn naam, Boom zaterdag de tijdrit en Kozontsjoek diezelfde dag ook al een rit in lijn. De afgelo pen twee jaar zegevierde ook een Raborenner in deze ritten koers, in 2004 Thomas Dekker en vorig jaar Mare de Maar. Belga/ANP Ivan Ljubicic moest voor de zevende opeenvolgende keer buigen voor Roger Federer. foto Hans Deryk/Reuters van onze sportredactie MIAMI - Roger Federer heeft ook de Miami Masters op zijn naam gebracht. De favoriete Zwitser versloeg in de finale de Kroaat Ivan Ljubicic in drie sets, die alle in de tiebreak werden beslist. In de laatste benutte Federer het eerste matchpoint met veel geluk, via de netband: 7-6 (7-5) 7-6 (7-4)7-6(8-6). De eindstrijd duurde een kleine drie uur. De bijna 10.000 toeschouwers kregen waar voor hun geld. Ljubicic liet de num mer één van de wereld hard werken voor diens 37e toernooizege, alweer de vierde van 2006, en de bijbehorende cheque van ruim 530.000 dollar. Pas op de doorslagge vende momenten was de Zwitser een tik keltje beter. Een goed voorbeeld was de tiebreak van de tweede set, toen Federer een achter stand van 1-4 koel wegwerkte. Hij gunde zijn opponent zelfs geen punt meer. In de laatste tiebreak kon de Kroaat het set- point dat de verlenging had betekend, niet benutten. Dat leidde zijn zevende achtereenvolgen de nederlaag tegen de 24-jarige favoriet in, al was hij ditmaal wel dicht bij een ver rassing. Svetlana Koeznetsova schreef een dag eerder het vrouwentoernooi op haar naam. De als twaalfde geplaatste Russin versloeg in de finale haar landgenote Ma ria Sjarapova in twee sets: 6-4 6-3. Sjarapova, als vierde geplaatst, had het verhes voor een groot deel aan zichzelf te wijten. De nerveuze favoriete maakte in de eerste set liefst veertien fouten met haar forehand. Een. jaar geleden verloor Sjarapova ook de finale in Miami. Toen was de Belgische Kim Clijsters de sterk ste. De 20-jarige Koeznetsova won met gecon centreerd spel haar eerste WTA-trofee sinds september 2004, toen -ze het tennis toernooi op Bah won. Miami betekende za terdag de zesde titel in haar carrière. Door dit resultaat stijgt ze naar de tiende plaats op de wereldranglijst. Venus Williams zakt daardoor naar de elfde positie. Het Russisch duo kreeg tijdens de eerste set van de eindstrijd te maken met een op dringerig reclamevliegtuigje. Pas na inter ventie van een politiehelikopter verdween het toestel boven de tennisbaan. ANP/DPA CASTELNAU DE LEVIS - Ri- nus van de Ven is er zaterdag in het Zuid-Franse Castelnau de Levis niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de wedstrijd die meetelt voor het Europees kampioenschap onder auspiciën van de UEM. Nietteminhield de Souburgse motorcrosser een goed gevoel over aan de wedstrijd. Hij zette in de tweede kwalificatiegroep de 24e tijd neer. Zijn tijd zou in de eerste groep voldoende zijn geweest voor kwalificatie. In de tweede groep niet, want de bes te twintig rijders plaatsten zich voor de A-finale. Gisteren reed Van de Ven daar door mee in de B-finale. Hij streed lang met een Zweeds ta lent om de zege, maar door een gebroken achterframe moest hij hem laten gaan. Achter Rob van Vijfeijken werd Van de Ven uit eindelijk derde. BRANDENBURG - Poolbiljarter Niels Feijen neemt met een bronzen medaille afscheid van het EK in Branden burg. Hij haalde de laatste vier bij onderdeel 9-ball. De Hagenaar verloor de halve finale van de Zwitser Maro Tschudi: 4-11. Feijen was niet op zijn best. De wereld ranglijstaanvoerder werd bij het 8-ball uitgeschakeld in de kwartfinales en kwam bij zijn favoriete straightpool niet verder dan de laatste 32. Hij was van 2002 tot en met 2004 Europees kapipioen straightpool. ANP ESTELLA - Wielrenner Fabian Wegmann heeft zaterdag de Grand Prix Miguel Indurain gewonnen. De 25-jarige Duitser was in de rit over 191 kilometer na een lange sprint de snelste. De Italiaan Andrea Moletta finishte in het Spaanse Estella als tweede. Andrei Grivko eindigde als derde. ANP EIJSDEN - Michailo Khalilov heeft zaterdag de Hel van het Mergelland gewonnen. De wielerkampioen van de Oekraïne was in deze Limburgse klassieker de snelste van een kopgroep van zes. Plij liet in de sprint de Nederlander Martijn Maaskant (tweede) en de Belg Bart Scheirlinckx (derde) kansloos. Voor Khalilov was het de eerste zege van het seizoen. De 30-jarige Oekraïner zag in de zegen een bevestiging van zijn goede vorm. „Een mooie opste kervoor Parijs-Roubaix", zei hij na afloop. ANP WILLEMSTAD - Bart Brentjens heeft zaterdag de eerste wereldbekerwëdstrijd mountainbike van het seizoen op zijn naam geschreven. De 37-jarige Nederlander versloeg op Curasao olympisch kampioen Julien Absalon uit Frankrijk. Voor Brentjens was het de eerste wereldbeker zege op het onderdeel cross country sinds 2002, toen hij in Madrid won. Vorig.jaar won hij een manche in de mara thon. ANP SAINT-BRIEUC - Tennisser Peter Wessels heeft het chal- lengertoernooi van Saint-Brieuc gisteren niet op zijn naam kunnen schrijven. In de finale verloor hij kansloos van de als tweede geplaatste Fransman Mare Gicquel: 6-3 6-1. ANP ZOLDER - Motorcrosser Mare de Reuver is het wereld kampioenschap in de MX2-klasse sterk begonnen. De 23-jarige Amstelvener die de afgelopen drie seizoenen door bléssureleed zag mislukken, eindigde als tweede in de Grote Prijs van Vlaanderen. De Zuid-Afrikaan Tyla Rattray won op het loodzware crosscircuit van Zolder. De Reuver dankte zijn podiumplek aan een vierde en een tweede plaats in de manches. In de eerste reeks had hij zelfs kansen om te winnen, maar een val bracht hem uit balans. De Reuver bleef in het dagklassement de Noor Gundersen één puntje voor. ANP door Wilko Voordouw DEN HAAG/FUKUOKA - Hard loopster Lornah Kiplagat heeft zaterdag op het wereldkampi oenschap veldlopen in het Ja panse Fukuoka de zilveren me daille op de lange cross vero verd. De 31-jarige atlete, die sinds 2003 een Nederlands paspoort bezit, sleurde ruim 7 van de 8 ki lometer op kop en moest het in de eindsprint afleggen tegen de Ethiopische Tirunesh Dibaba. Kiplagat werd gisteren ook nog vijfde op het onderdeel korte cross. Het WK in Fukuoka was een Ethiopische aangelegenheid. Bij de mannen snelde kannibaal Ke- nenisa Bekele naar zijn vijfde 'dubbel'. Hij schreef zowel de korte als de lange cross op zijn naam. Tien wereldtitels veldlo pen behaalde hij en terwijl hij MINNEAPOLIS - De Canadese shorttracker Fran^ois-Louis Tremblay heeft tijdens de we reldkampioenschappen in Min neapolis goud veroverd op de 500 meter. Van de twee Nederlanders kwam Cees Juffermans het verst. De Stompwijker haalde de kwartfinales. Daarin reed hij een nationaal record met 41,957 seconden. Hij was al twee jaar houder van het record met 42,023. Juffermans miste als nummer drie van zijn serie maar net plaatsing voor de hal ve finales. ANP RENNES - Hans Dekkers uit IJ- zendijke is weer fit. De wielren ner van de Franse ploeg Agritu- bel eindigde gisteren als derde in de Grote Prijs van Rennes, een Franse eendagswedstrijd. Dekkers verloor in de sprint van de Italiaanse winnaar Grillo en diens landgenoot Balducci. Dek kers stond enkele weken op non-actief vanwege een griepje. ANP bij de finish met zijn vingers van een tot tien telde, liet hij ook doorschemeren dat hij ei- volgend jaar in Mombassa (Ke nia) niet bij zal zijn. „Er zijn heel veel jonge atleten in ons team", zei de pas 23-jarige Beke le. „Die moeten nu een kans krij gen. Ik heb op het WK-veldlo- pen niets meer te bewijzen." Bij de vrouwen leek ook een 'dubbel' in de maak voor Tiru nesh Dibaba - net als vorig jaar. Maar zondag verliet ze na de eer ste ronde het strijdperk. Moege streden, misschien ook wel licht geblesseerd. Het maakte alle maal voor de Ethiopische zege tocht. geen verschil. Want Gale- te Burka Bati - vorig jaar op het WK in Saint-Galmier nog win nares bij de junioren - ging er vandoor met het goud. GPD RIO DE JANEIRO - Het interna tionale zeilteam van ABN AM- RO 1 is gisteren bij Rio de Janei ro zwak van start gegaan in de vijfde etappe van de Volvo Ocean Race. De riante klasse mentsleider liep door proble men met het grootzeil al snel grote achterstand op. Na amper een uur zeilen in lich te omstandigheden in Guanaba- ra Bay lag de Black Betty al ruim acht minuten achter op de concurrentie. De zeilploeg van de Nieuw-Zeelandse schipper Mike Sanderson heeft evenwel tijd genoeg de vertrouwde posi tie in de voorste gelederen te her overen. De vijfde etappe gaat over 5000 zeemijl (ruim 9000 kilometer) naar Baltimore in de Verenigde Staten. Onderweg kunnen bij een tussenfinish voor de Brazili aanse kust bij Fernando de Nor- onha bonuspunten worden ver diend. De vloot van zes boten wordt rond 20 april in Baltimore ver wacht. In de Amerikaanse ha venplaats voegt het schip van Team Brunei zich weer bij de deelnemers. De Australische ploeg van schipper Wharington haakte na de derde etappe af we gens materiaalproblemen. Vanuit Baltimore wil Team Bru nei, met een nog nader aan te wijzen Nederlander aan boord, meestrijden om de resterende etappezeges. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17