Einde verhaal Aerts bij Feyenoord PZC \1Ê Hoofdrol Van Bommel in klassieker De frustratie kwam er uit bij Blind Van Nistelrooy scoort opnieuw 16 België in de ban van Boussoufa PSV op halve kracht langs ongelukkig RBC Doelman blundert tegen FC Twente opnieuw en vraagt zelf om een wissel wam FC Groningen vrijwel zeker van play-offs Milan verzuimt te profiteren vart misstap Juventus HSV loopt in op Bayern maandag 3 april 2006 door Barry van der Hooft GOES/GENT - De ster van Mbark Boussoufa blijft rijzen in België. Werd de aanvaller van AA Gent de afgelopen maanden opgehemeld vanwege zijn grote aantal assists, zaterdag liet hij zien ook zelf te kunnen scoren. En hoe! Met drie prachtige tref fers legde Boussoufa de basis voor de klinkende zege op Club Brugge: 4-1. Hij bracht zijn doelpuntento- taal daarmee op acht. Indruk wekkender is het aantal assists dat de 1.65 meter kleine Bous soufa achter zijn naam heeft staan. Maar liefst zestien keer gaf hij de eindpass bij een doel punt van AA Gent. Afgelopen week werd de technicus dan ook genomineerd voor de Ebbenhou ten Schoen. Deze prijs gaat ie der seizoen naar de beste speler van Afrikaanse afkomst in Bel gië. De in Amsterdam geboren en op gegroeide Marokkaanse Neder lander is bezig aan zijn tweede seizoen in Gent. Boussoufa speelde tot zijn zeventiende bij Ajax, maakte vervolgens de overstap naar Chelsea, maar voetbalde in Londen vooral in het tweede team. AA Gent haal de hem in de zomer van 2004 naar België en onder trainer Ge- 'orges Leekens is hij uitgegroeid fot een van de beste spelers in de Jupiler League. Focussen Dat hééft uiteraard de interesse van binnen- en buitenlandse clubs opgewekt. Anderlecht heeft al toegegeven Boussoufa graag over te willen nemen en ook PSV en AZ zouden in de markt zijn voor de behendige aanvaller. „Eerst wil ik me op de laatste wedstrijden van het seizoen focussen", zei Boussou fa na zijn glorietocht tegen Brug ge. „Dat heb ik de voorzitter ook verteld. We kunnen het sei zoen nog mooi afsluiten en daar na zien we wel wat er gebeurt." Door de overwinning naderde AA Gent nummer drie Club Brugge tot op één punt. De titel strijd gaat nu definitief tussen Anderlecht en Standard Luik. De Brusselse koploper had vrij dag al punten laten liggen tegen Lokeren (1-1), waardoor Stan dard Luik de achterstand zater dag kon verkleinen tot één punt. Standard deed dat via een 2-1-overwinning op Moeskroen. Anderlecht en Standard Luik treffen elkaar over drie weken in Brussel. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het moet even gevoeld hebben alsof de hele we reld tegen hem was. Maikel Aerts blunderde gisteren in het duel met FC Twente (4-2) op nieuw opzichtig en drukte zijn hoofd diep tussen de graszoden. Enkele minuten en een strie mend fluitconcert later vroeg hij zelf om een wissel. Voor Aerts is het daarmee einde ver haal bij Feyenoord. De flater tegen FC Twente was de derde fout van Aerts in de laatste drie wedstrijden. Tegen AZ liet hij een bal los waardoor Arveladze het duel kon beslis sen en vorige week ging hij te gen ADO opzichtig in de fout bij een schot van Kolkka. De blunder van gisteren spande echter de kroon. Aerts kwam on nodig zijn doel uitgestormd en schoot de bal met zijn zwakke linker in de voeten van N'Kufo. De spits van Twente kon de bal eenvoudig in het lege doel plaat sen (2-2). Uitgefloten voelde. Door die fout kreeg hij een enorme tik en als iemand daar mee zit, is hij het wel. Dan is het mijn taak hem eruit te ha len." Koeman gaf er indirect mee aan dat Aerts mentaal niet de sterkste is. „En als je dan in drie wedstrijden fouten maakt waar goals uitkomen, helpt dat niet mee", zei Koeman. „Zeker bij Feyenoord niet, want keepen bij deze club is heel moeilijk." Aerts werd vervangen door She- rif Ekramy, die aanstaande vrij dag tegen Heerenveen ook on der de lat zal staan. De 22-jarige Egyptenaar had bij zijn debuut in de Kuip weinig te doen. De keren dat hij wel han delend op moest treden, maakte Ekramy een zekere indruk. Koe man: „Sherif heeft in aanleg veel talent. Er zal ook heus wel wat door hem heen zijn gegaan toen hij het veld opkwam. In de toekomst zullen we zien hoe goed hij is, want keepen in de top moet je leren." Nadat eerder Edwin Zoetebier en Gabor Babos al het veld moésten ruimen, is Aerts de vol gende doelman die eerder dan gepland bezwijkt in de Kuip. Het aantrekken van een nieuwe keeper ligt daardoor voor de hand. Oscar Moens en Sander Westerveld kunnen opties zijn, maar daar wilde Erwin Koeman niet op ingaan. De trainer richt zich liever op de laatste competi tieduels en de daaropvolgende play-offs. Als Feyenoord in die wed strijden dezelfde aanvallende scherpte heeft als- tegen FC Twente, kan de ploeg het sei zoen nog afsluiten met een plaats, in de voorronde van de Champions League. Salomon Kalou zette de toon door na vijf minuten verdediger Zomer af te troeven en Feyenoord op voor sprong te zetten. Zomer ging een kwartier later weer in de fout, legde Romeo Castelen neer en zag Dirk Kuijt de strafschop benutten: 2-0. Een ruime zege tekende zich af, maar Twente sloeg via Ger ritsen snel terug. En dankzij Aerts kregen ze vlak voor rust weer hoop op een goed re sultaat. Daar kwam niets van te recht, omdat middenvelder Vidarsson ook graag een pro minente rol in het f outenfestival wilde spelen. Kalou kreeg een vrije doorgang van de IJslander en gunde het doelpunt aan Kuijt. Vier minuten later kopte Kalou zelf ook zijn tweede en Feye- noords vierdè binnen uit een voorzet van Castelen. jmt -: In de zeven nog resterende mi nuten tot de rust werd Aerts uit gefloten door zijn eigen aanhang. De vervanger van de geblesseerde Patrick Lodewijks stond er ineens helemaal alleen voor en was rijp voor een wissel. Erwin Koeman hoefde die be slissing echter niet te nemen. „Omdat hij zichzelf heeft ge wisseld", zei de trainer. „Hij gaf aan dat hij zich niet lekker GRONINGEN - Het gras in het nieuwe Euroborg-stadion wordt met de week groener. FC Gro ningen is vrijwel zeker van de play-offs. De ploeg van trainer Ron Jans heeft zich gisteren na de 2-1-overwinning op Vitesse in de top vijf genesteld. Door de twee treffers van Erik Nevland (Richard Knopper scoorde in de slotminuten tegen) tegen Vitesse lonkt Europees be kervoetbal. Zelfs een ticket voor de voorronde van de lucratieve Champions League behoort tot de mogelijkheden. SC Heerenveen werd door de Groningers voorbijgestoken. De Friezen ging zwaar onderuit bij een gretig NEC: 4-1. Lasse Nils- son zette Heerenveen nog wel op voorsprong, daarna brachten goals van Andrzej Niedzielan, Patrick Pothuizen (penalty), Ro mano Denneboom en Guillano Grot de Nijmegenaren de winst. NEC zit Heerenveen nu op de hielen. Goede zaken Heracles Almelo en ADO Dén Haag deden goede zaken in de strijd tegen degradatie. He racles versloeg concurrent Sp.arta Rotterdam in een onder ling duel met 1-0. Kwame Quansah maakte het enige doel punt van de wedstrijd. ADO Den Haag redde tegen Willem II via een doelpunt van Roy Stroe ve ver in blessuretijd nog een punt. Moussa Dembele was verant woordelijk voor de 1-0 van de Tilburgers. Feyenobrd-keeper Maikel Aerts schreeuwt de frustratie van zich af. foto Ed Oudenaarden/ANP Barcelona loopt zich stuk op defensief Real Madrid na uitsluiting Roberto Carlos van onze sportredactie BARCELONA - Roberto Carlos heeft zich dit weekeinde een paar keer omgedraaid in zijn bed, denkend aan Barcelo- na-middenvelder Mark van Bommel. De fameuze linksback van Real Madrid, wereldkampi oen met Brazilië, drievoudig winnaar van de Champions Lea gue, maakte beginnersfouten die Reals kansen minimaliseer de om toch nog één keer te kun nen juichen dit rampjaar. De uit slag van de Spaanse klassieker, die slechts draaide om de eer, plezierde dan ook alleen Barce lona: 1-1. Het was in de 21e minuut dat (basisspeler) Van Bommel met de bal aan de voet van het Real-doel wegdraaide om daar na een voorzet te kunnen geven. Roberto Carlos kwam toege- sneld en zette een onnodige sli ding in waarvan hij direct wist dat die ook nog eens te laat zou komen. Zijn gezicht oogde als een automobilist die op ijs glijdt, zich bewust'van de geva ren en de stommiteit: Waar gaat dit eindigen? Van Bommel werd uiteindelijk niet of amper ge raakt, maar liet zich vallen. Ro- naldinho verzilverde de penalty. Spelbederf? Of professioneel van Van Bommel, die zijn ploeg van dienst was? Terwijl de En gelse voetbalbond FA zware straffen wil instellen tegen de schwalbe, de fopduik, sierde het de professional Roberto Carlos dat hij geen verhaal ging halen bij Van Bommel. Die deed name lijk niets anders dan ze bij Real zouden doen. De Braziliaan be ging echter wel een tweede be- ginnersfout, Hij blééf klagen te gen de scheidsrechter. Luis Me dina Cantalejo floot geen geluk kige wedstrijd, maar bij Rober to Carlos deed hij drie minuten na de penalty het enige juiste: tweede geel dus rood. Sprankelend De regt van de wedstrijd werd beheerst door het incident. Bar celona dat daarvóór spankelend voetbalde en beter was, kreeg te maken met een defensief Real dat voorin alleen nog Ronaldo beschikbaar hield. Barcelo- na-coach Frank Rijkaard vond nadien zelfs dat niet alleen Ma drid, maar ook Barcelona last had gehad van Carlos' afwezig heid. „We hadden daarna te veel haast die tweede goal te ma ken. Daardoor kregen we min der kansen dan daarvoor." Van Bommel speelde goed, net als Giovanni van Bronckhorst, maar werd wel in de zestigste minuut gewisseld. Het sterrenemsemble van 'De Koninlijke' oogde op veel plaat sen flets. Dat David Beckham meedeed werd pas duidelijk toen hij een gele kaart kreeg. Voormalig raspaardje Zinedine Zidane, ooit onbetwist de beste van de wereld, verlangt naar de rustweide. Het is de vraag of de Fransen tijdens het WK deze zo mer nog lol van hem hebben. Ro berto Carlos liet zijn ploeg in de steek. Alleen Ronaldo, in Spanje 'het dikkerdje' genoemd omdat hij gezet oogt, liet zien dat met hem nog gerekend moet worden. Zo'n tien minuten voor rust draaide hij weg bij Thiago Mot- ta, die bij de reeds kansloze ach tervolging ook nog eens een spierblessure opliep. De Brazili aan stiftte de bal fraai over Barga-doèlman Victor Valdés: 1-1. Real leed geen gezichtsverlies zo als eerder dit jaar in het eigen Bernabeu (0-3), maar de klassie ker bleef onder de maat. Dat zal Barcelona een zorg zijn. De ploeg moet in acht dagen drie slagen leveren op weg naar de hoofddoelen van dit seizoen. In de Champions League begon de dubbele ontmoeting met Ronald Koemans Benfica dinsdag in Lis sabon met een gelijkspel (0-0), tegen Real lukte het de voor sprong op deze nummer twee op elf punten te houden. Waar Rijkaard de landstitel ei genlijk niet meer kan ontgaan, wacht woensdag Benfica. In 1992 schoot 'Sneeuwvlokje' Ro nald Koeman Barcelona nog met een vrije trap naar de over winning in de finale tegen Samp- doria en werd. hij een Catalaan se held. Houdt Koeman zijn oude ploeg dit jaar juist af van de halve finale om deze Europe se titel of wordt ook Frank Rijk aard later dit jaar een held in Catalonië? GPD Natuurlijk staat Roelof Luinge graag in de schijnwerpers. En na tuurlijk is Roelof Luinge een eigengerei de man, maar om hem af te schilderen als een slechte scheidsrechter gaat te ver. Hij gaat al heel wat jaartjes mee en moet dus wel wat kunnen. Bij Roda-Ajax was Luinge weer het mikpunt van de critici, omdat hij het niet zo nauw nam met de blessuretijd. Misschien had hij er inderdaad beter aan gedaan om na die corner van Roda meteen af te fluiten, maar om hem daar nu op te veroordelen... Het was gewoon een ongelukkig moment. Stel nu eens dat-ie had laten doorspelen. Dan wa ren die drie Ajacieden op het doel van Roda afgegaan en hadden ze wellicht gescoord. Nou, dan was Huub Stevens dus furieus geweest en was niet Blind, maar Stevens naar de tribune ge stuurd. Op de tv werd het optreden van Luinge nogal uitvergroot. Wij, als kijker, zien vijf minuten van zo'n wedstrijd en krij gen misschien tien beslissingen van Luinge te zien. Tien beslissingen waar misschien iets op aan te merken is, maar dat geeft geen reëel beeld. Ik denk dat Luinge tijdens Roda-Ajax wel meer dan honderd beslissingen heeft genomen, dus kunnen wij niet beoorde len of hij goed of slecht heeft gefloten. Ik vind dat de trainers veel te veel en veel té snel ageren tegen de scheidsrech ters. Wat dat betreft had Luinge wel een punt. Trainers hebben een voor beeldfunctie, richting spelers, publiek en de jeugd. En dan kan Blind wel zeg gen dat hij geen scheldwoorden heeft gebruikt, maar de lichaamstaal sprak boekdelen. Waarom zo furieus het veld inrennen? Ik denk dat bij Blind en zijn assisten ten de frustratie er uitkwam. Het draait al een heel seizoen niet bij Ajax en nu dreigt de ploeg ook nog de vijfde plaats te verspelen. Ik vond dat Blind naderhand ook een huilverhaal afstak over al die beslissingen die dit seizoen in het nadeel van Ajax zijn uitgevallen. Dat was iets te goedkoop. Dat doe je niet als je zojuist hebt verloren. Dan kun je nog wel iets zeggen, maar doe dat dan in de catacomben. Het beste is eigenlijk om te zwijgen. Bij een neder laag hoort gepaste stilte. Blind mag natuurlijk nooit beweren dat het optreden van Luinge beslissend is geweest. Het ging om twee ongelukki ge momenten, meer niet. Niemand zal toch durven beweren dat die rode kaart van Juanfran niet terecht was. En ik heb Blind niks horen zeggen over die gemiste kansen van zijn spelers. Het is makkelijk om af te geven op anderen, maar het kan geen kwaad om zo af en toe ook eens de hand in eigen boezem te steken. Ik heb me als speler ook wel eens geïrri teerd aan een scheidsrechter, maar ik heb me nooit laten gaan. Het is ook een beetje een spel dat je met elkaar speelt, zonder dat je elkaar hoeft te beledigen. Ik heb respect voor de arbiters. Laten we niet vergeten dat we ze gewoon no dig hebben. Gérard de Nooijer door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Coach Guus Hiddink lag thuis ziek op bed, net als aanvaller Arouna Koné en reserve-doelman Ed win Zoetebier. De spelers die wel naar Roosendaal reisden, oogden ook niet al te fit. In het tempo van een slaapwan delaar nam PSV zaterdag de voorlaatste horde op weg naar de landstitel. Met een mi nimale overwinning (1-2) be zegelde de nieuwe kampioen de degradatie van RBC Roosendaal. Niet alleen het griepvirus, ook de gemakzucht had PSV in zijn greep. Nadat Hiddink 's middags nog de wedstrijd bespreking had gedaan, werd hij door clubarts Van den Hoogenband naar huis ge stuurd. Plij achtte het risico op verergering van de buikg riep te hoog. Bovendien dacht Hiddink dat de dug-outs in het RBC-stadion zich nog al tijd aan de overkant van de hoofdtribune bevonden en vreesde hij voor lange sprints naar het toilet. Voor zijn assistent Fred Rut ten was de minimale zege een grote opluchting. Rutten deed wat luchtig over het feit dat puntenverlies voor hem per soonlijk erg zuur zou zijn ge weest. Diep in zijn hart moet hij zich toch bevrijd hebben gevoeld toen de winst een maal binnen was. Hiddink voelde dat wel aan, die belde direct na afloop zijn felicita ties door. Door de zege op RBC Roosen daal heeft PSV zondag aan een gelijkspel tegen FC Gro ningen genoeg voor de landsti tel. Als AZ de gisteren afgelas te wedstrijd tegen NAC Bre da niet wint, wordt PSV dins dagavond zonder te spelen kampioen. De winst in West-Brabant- was niet verdiend en kwam ui termate gelukkig tot stand. Rutten: „We hebben onszelf een hele moeilijke avond be- zorgd, Uiteindelijk hebben we de wedstrijd met veel for- tuin omgezet in winst. Het wa ren allebei gelukkige goals." - De oorzaak van de moeizame exercitie was helder. „Als je in de uitvoering niet de volle honderd procent concentratie opbrengt, krijg je zo'n avond", aldus Rutten. Wat dat betreft, was de eerste actie van de wedstrijd al illus tratief. Alex schoof de bal vol komen achteloos in de voeten van Gomes. Zijn lichaamstaal sprak boekdelen: knal jij hem maar naar voren, vriend. PSV ontwaakte pas ver na rust. In de lome eerste helft was al-( leen Farfan, met een overi-" gens schitterende volley, even - gevaarlijk. Alex knalde nog- een vrije trap op de vuisten van doelman Volders. Op dat moment vocht PSV al tegen een achterstand. Na een half uur verslikte Lucius zich in de baf, hij verstapte zich en zag hoe Elkhattabi de bal in de voeten van Sillah kon schuiven: 1-0. Na het uitvallen van Lucius gooide Rutten zijn team op vijf plaatsen om. Addo werd rechtsback, Simons centrum- verdediger, Coeu ging cen traal op het middenveld spe len, Aissati werd linkshalf en invaller Afellay rechtshalf. Het hielp PSV' weinig. Pas toen Culina de plek innam van Aissati ging het tempo omhoog en kwam er venijn in het spel. PSV drukte zijn te genstander tegen het eigen strafschopgebied aan. Een schot van Afellay eindigde als doelpunt, omdat Fleur de bal van richting veranderde (1-1). Vijf minuten later ram de Alex een vrije trap onbe daarlijk hard in de kruising. De PSV'ers omhelsden elkaar en moeten hebben gedacht: het was wel weer mooi voor vanavond. GPD van onze sportredactie LONDEN - Voor de tweede keer binnen vier dagen onderstreepte Ruud van Nistelrooy zijn kwali teiten als scorende spits. De aan valler van Manchester United, woensdag al goed voor de enige treffer tegen West Ham United, maakte zaterdag het winnende doelpunt in de uitwedstrijd te gen Bolton Wanderers: 1-2. Dankzij Van Nistelrooy ver kleinde Manchester United het verschil met koploper Chelsea tot zeven punten. De landskam pioen morste twee punten tegen degradatiekandidaat Birming ham City (0-0). Robben, terug na een schorsing van vier duels, speelde de hele wedstrijd. Opmerkelijk was dat Van Nistel rooy het winnende doelpunt als invaller maakte. De wegen van zijn trainer Ferguson zijn zo langzamerhand ondoorgronde lijk. Topscorer Van Nistelrooy moest een kleine maand toekij ken hoe Rooney en Saha hét spit- senkoppel van Manchester Uni ted vormden. De Nederlander keerde woensdag plotseling als aanvoerder terug in de basisfor matie van de nummer twee van de Engelse competitie. Hij maak te het enige doelpunt van het duel met West ,Ham United, maar begon tegen Bolton Wan- TREVISO - Koploper Juventus kwam zaterdag in de uitwed strijd bij hekkensluiter Treviso niet verder dan een gelijkspel (0-0). De Turijnse club kwam toch een stapje dichter bij de landstitel. Nummer twee AC Mi lan verloor namelijk bij de num mer voorlaatst Lecce: 1-0. Zes wedstrijden voor het einde van de competitie heeft Juven tus negen punten meer dan AC Milan. Trainer Ancelotti van AC Milan kon tegen Lecce niet over de geblesseerde Stam beschik ken. Seedorf verscheen pas in de 65e minuut op het veld. Lec ce leidde toen al met 1-0. Konan maakte in de 54e minuut de eni ge treffer van de wedstrijd. ANP derers gewoon weer op de bank. Van Nistelrooij keek toe hoe Bol ton in de 27e minuut de leiding nam. Davies liet doelman Van der Sar kansloos. Saha maakte in de 33e minuut gelijk, waarna Van Nistelrooy in de 61e minuut onder luid applaus van de meé gereisde fans van Mancheste) United mocht invallen. Op aan geven van Saha maakte hij in de 79è minuut het bevrijdende tweede doelpunt. Liverpool handhaafde eenvou dig de derde positie op de rang] lijst. De ploeg won de uitweek strijd bij West Bromwich Al bion met 2-0.. Fowler en Cissé scoorden al in de eerste helft, Nummer vijf Arsenal klopte voor eigen publiek Aston Villa! 5-0. Van Persie bekroonde invalbeurt met de vierde treffei van Arsenal. Nummer vier Tottenham Hots pur leed een gevoelige neder laag bij Newcastle United: 3-1 Verdediger Dawson kreeg de ro de kaart. Tottenham moet na de nederlaag vrezen voor de vierde positie, die aan het 'einde het seizoen recht geeft op c name aan de voorronde van de Champions League. ANP MUNCHEN - Bayern Münchcn moest zaterdag in de Bimdesliga met een pijnlijk gelijkspel genoe gen nemen. De koploper kon hekkensluiter FC Köln niet ver slaan: 2-2. Nummer twee Ham burger SV bracht het verschil met de nummer één gisteren te rug tot zeven punten door Schal- ke 04 met 2-0 te verslaan. De stagnerende ploeg van Bayern München diende zelf? twee keer een achterstand wég te werken. Basisspeler Makaay bracht voor de thuisclub d( tweede gelijkmaker op zijn naam. HSV won het uitduel bij Schal- ke 04, dat derde staat, knap niet 2-0. Na een klein uur s_ bracht Van der Vaart ds Noord-Duitsers op voorsprong Ailton maakte tien minuten voor tijd het tweede doelpunt Schalks speelde vanaf de 28e mi nuut met tien man na een rods kaart voor Rafinha.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16