PZC m Ajax dreigt de play-offs te missen Iedereen buigt nederig het hoofd Eerst Wammes, en nu Van Assche GROOT ONDERHOUD bij uw tf.T.ya OPELDEALER WÊ$sA$l Alonso ook de snelste in Australië VDH sponsor waterpoloërs Oranje Provoost pakt derde Zeeuwse titel Degradatie van RBC is nu een feit Papanikitas zegeviert in Limburg Telussa ook voor EK-ticket in race Melchers is weer de snelste vrouw Tom Boonen onvermijdelijke winnaar van de Ronde van Vlaanderen Van kilometer tot kilometer Redactie: 0113-315640 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 3 april 2006 AutoTeam opel CHEVROLET NIEUW I SERVICE SCHAPEHERSTEL MELBOURNE - Fernando Alonso won gisteren de Grote Prijs van Austalië voor Formule 1-coureurs. De Spaanse wereldkampioen bleef op het circuit van Melbourne de Fin Kimi Raikkonen (McLaren-Mercedes) en de Duitser Ralf Schumacher (Toyota) voor. Alonso won zijn tweede race van het seizoen en leidt in de strijd om de wereldti tel. De Nederlander Christijan Albers werd elfde, pagina 17 Alonso racet relaxed naar zege EINDHOVEN - Pieter van den Ploogenband, drievoudig Olympisch kampioen zwemmen, trad dit weekeinde op als privésponsor van het Nederlands mannenwaterpolo- team. Oranje speelt van komende vrijdag tot en met zon dag het EK-kwalifieatietoernooi in Eindhoven. Toen de zwemmer hoorde dat de selectie tijdens het trainings kamp van afgelopen weekeinde vanwege de kosten in een jeugdherberg moest, betaalde hij een beter verblijf. 's-GRAVENPOLDER - Bennie Provoost is voor de derde keer op rij Zeeuws kampioen geworden. In de elfde en laatste ronde in 's-Gravenpolder had de 20-jarige dam mer uit Aagtekerke genoeg aan remise tegen Leopold Se- kongo uit Bergen op Zoom. Provoost doet vanaf komende vrijdag mee aan het Nederlands kampioenschap, pagina 23 titel bijzaak voor Provoost ROOSENDAAL - Het was zaterdag de (voorlopig) laatste keer dat RBC een topploeg op bezoek kreeg. Dat Roosen daal uitliep voor een thuisduel met een grootmacht, in dit geval PSV. En kon zien dat het verschil tussen de num mers één en achttien helemaal niet groot was: 1-2. Deson danks werd de allang verwachte degradatie van de Roosendalers een feit. pagina 16 PSV op halve kracht langs ongelukkig RBC STEIN - In het Limburgse Stein heeft Mare Papanikitas een marathonloop over zes uur gewonnen. De in Zeeland niet onbekende Belg van Griekse afkomst legde in die tijd ruim-89 kilometer af. Ultraloper Math Roberts werd in de 24 uur van Stein Nederlands kampioen. De atleet uit Sit- tard legde in één dag 224 kilometer en 534 meter af. door Roeland van Vliet ZUIDWOLDE/HOOGEVEEN - Normaal gebeurt er nooit iets ernstigs in het Nederlandse top- turnen, nu twee keer in twee we ken. Na Jeffrey Wammes, die half maart in Lyon z'n beide en kels brak, kwam gisteren Antho ny van Assche (17) hard ten val. In het Drentse Zuidwolde smak te de Sassenaar hard tegen de grond, met een zware hersen schudding tot gevolg. „Van zijn val schrok ik nog niet eens zo", zei zijn coach Rob Stout. „Wel van het feit dat hij gelijk niet meer aanspreekbaar was." Het gebeurde op de vloer, tijdens zijn eerste oefening van zijn tweede EK-kwalificatiewed strijd. Aan het einde van zijn tweede sprongserie viel hij vol op zijn achterhoofd. De zeven tienjarige Zeeuws-Vlaming flits te door de turnhal - hij maakte meer indruk dan de zes senioren die hem voorgingen - maar kwam niet goed uit, gleed weg en klapte door. Van Assche bleef liggen, zijn coaches en de bondsarts Liesbeth Lim snelden toe. „Hij wees wel naar zijn nek, maar kon verder niks zeggen", ZUIDWOLDE - Turner Jeffrey Telussa (15) uit Middelburg hoopt op deelname aan het EK voor jeugd, na de laatste kwalifi catiewedstrijd van gisteren. In Zuidwolde scoorde hij bij de ju nioren 72.100 en werd derde. Zijn trainer Harry Stapel was lo vend over zijn pupil en gaat stie kem uit van een plek in de EK- selectie. „Aanvankelijk was het belangrijkste dat Jeffrey zou le ren van de kwalificatiewedstrij den. Maar nu hij er aan twee heeft meegedaan en twee keer op zes toestellen is uitgekomen, hoop ik een beetje dat de turn bond hem een kans geeft." Telussa eindigde achter Emiel Tanis (76.850) en Goesenaar Car lo van Minde (74.650). De laat ste weet zich zo goed als zeker van het jeugd-EK. En mogelijk licht er voor hem deelname aan het senioren-EK in het ver schiet. De namen van de turners die naar het Griekse Volos mo gen, worden morgen bekend. vertelde Stout. „Toch deed hij alsof hij verder wilde. Zo zijn turners. Maar ik heb gezegd: we gaan echt niet verder, Anthony. Gewoon blijven liggen." Van Assche werd na enkele mi nuten per brancard naar een kleedkamer vervoerd, waar am bulancepersoneel met hem aan de slag kon. Stout week toen even van de zijde van zijn pupil en lichtte toe wat er mis was ge gaan; „Anthony had aan het ein de van die sprongserie, tijdens een dubbele salto, tweeënhalve schroef moeten maken, maar hij landde al na twee schroeven. Hij kwam dus verkeerd om uit. Maar omdat hij met een enkele salto voorwaarts zou afsluiten, zat er nog zoveel snelheid in zijn lichaam dat hij achterover sloeg. Zijn hakken schampten nog maar net de vloer voor hij er hard op klapte. Hij zat dus ook nog te hoog." Waarom Van Assche verkeerd uitkwam, wist Stout niet. „Ik heb gehoord dat mensen een fo tograaf tijdens zijn sprongserie zagen flitsen. Dat kan de oor zaak zijn. Maar het hoeft niet. Het is nu nog even gissen." Ook is het nog koffiedik kijken wat gevolgen van het ongeluk zijn voor het EK, over zes we ken in het Griekse Volos. Van daag bekijkt de selectiecommis sie van de bond welke turners een ticket krijgen en morgen worden de namen bekend. Of Van Assche erbij zit, is onzeker. Wanneer de Zeeuws-Vlaming weer kan beginnen met trainen en hoe zijn revalidatie eruit ziet, was gisteren nog niet te zeggen. Stout sprak vier uur na de val al weer hoopvolle woorden. „An thony wil over een paar dagen al weer beginnen. Op zich is dat een goed teken, hij is weer hele maal bij zijn positieven. Maar de arts zei dat hij in weken denkt. Dan nog zou het kunnen dat hij aan het EK meedoet, Anthony is goed getraind. Als hij er twee weken uit is, is er nog niks aan de hand." Als Van Assche ontbreekt, moet de KNGU op zoek naar een ver vanger. Jer.oen Hardon, Epke Zonderland, Herre Zonderland en Yuri van Gelder zullen sowie so afreizen. Het vijfde startbe wijs gaat dan hoogstwaarschijn lijk naar één van de andere ju nioren. En dan komen Emiel Ta- nis en Goesenaar Carlo van Min de als eerste in beeld. 95 km: Kort na de eerste bevoor rading begint de eerste serieuze ontsnapping met onder anderen Bram Schmitz en RikReinerink. 130 km: De voorsprong be draagt 3 minuten. 145 km: Tom Boonen draait als eerste van het peloton de eerste helling, de Molenberg, op. Leon van Bon heeft al opgegeven. 155 km: Reinerink is ingelopen door het peloton. Kopgroep telt nog4 renners. Voorsprong: 3.45. 178 km: Schmitz en de Belg Ma- richal rijden nog voorop. 185 km: Boonen gaat tekeer op de Koppenberg. Maar 7 renners kunnen volgen. Onder hen Betti- ni, Van Petegem, Klier en Hinca- pie. Flecha sluit ook aan. 193 km: De laatste 2 koplopers zijn ingelopen. In de eerste groep rijden nu 15 renners 'on der wie Karsten Kroon. 224 km: Aanval van de Belg Hos te op de Valkenberg. Alleen Boo nenkan volgen. 232 km: Bovenop Tenbosse heb- t>en de koplopers een voor sprong van 38 seconden. Er zijn nog 8 achtervolgers. 242 km: De Muur van Geraards bergen is een triomftocht voor Boonen en Hoste. De achtervol gers volgen op anderhalve mi nuut. 246 km: De laatste helling, de Bosberg, brengt geen beslissing. Boonen en Hoste gaan strijden om de zege. 258 km: Tom Boonen wint voor de tweede keer op rij de Ronde yan Vlaanderen. Hoste wordt tweede, Hincapie derde en Kar sten Kroon achtste. ANP MEERBEKE - Mirjam Melchers won gisteren voor de tweede keer op rij de Ronde van Vlaan deren voor vrouwen. De Neder landse wielrenster won de sprint van haar Oostenrijkse me- devluchtstcr Christiane Söder. Melchers reed lang alleen, maar werd in de slotkilometers bijge haald door haar eerdere vlucht- genote Söder. „Ik heb er bewust oen korte sprint van gemaakt. Eén keer de Ronde winnen is su per, dit is nog veel moelijker", zei de winnares na afloop. Loes Gunnewijk.werd derde. ANP De Belg Leif Hoste leidt de beklimming van de Muur van Geraardsbergen, maar beseft maar al te goed dat hij tegen zijn landgenoot Tom Boonen (links) schier kansloos is voor de overwinning in de Ronde van Vlaanderen. foto Vincent Jannink/ANP Roda JC scoort tegen Amsterdammers in slotminuten de winnende treffer door Jop van Kempen KERKRADE - Met een verwij dering voor trainer Danny Blind, een rode kaart voor Juanfran en een 2-1-nederlaag tegen Roda JC beleefde Ajax gisteren een beschamende mid dag in Kerkrade. Door de zege van FC Groningen op Vitesse staat Ajax gedeeld vijfde en komt deelname aan de play-offs in gevaar. Ruud Krol beleefde een vreemd déja vu in Limburg. Een jaar geleden nam hij in het uitduel met Roda met zijn toenmalige collega Tonny Bruins Slot de honneurs waar, nadat Ronald Koeman in de week ervoor was opgestapt als Ajax- trainer. Gisteren waande de assistent zich naast Gerard van der Lem opnieuw een helft lang hoofdtrainer. Wegens 'schelden' tegen scheidsrechter Roelof Luinge was Blind in de rust naar de tribune gestuurd. Blind bestreed de uitleg van Luinge, maar de wijze waarop hij reageerde nadat Luinge een einde maakte aan de eerste helft, was nogal onbezonnen. De arbiter floot af op het moment dat drie Ajacieden bij 1-1 een vrije doortocht hadden naar het Roda-doel. Als een trainer onder grote druk been de Blind het veld in om zijn ongenoegen te uiten over de tijdwaarneming van Luinge. Blind vond, naar eigen zeggen, niet dat Luinge had moeten laten doorspelen. De trainer zei de arbiter er juist op te heb ben gewezen dat hij te lang liet Ajax-trainer Danny Blind (links) beklaagt zich bij scheidsrechter Roelof Luinge (rechts) en mag vóór straf de tweede helft van het duel met Roda vanaf de tribune bekijken. foto Olaf Kraak/ANP doorspelen na de aangegeven één minuut extra tijd, waar door Roda nog kansen kreeg. Scheidsrechter Luinge ver klaarde na afloop dat de Ajax- coach wel degelijk had ge klaagd over het niet laten door spelen toen zijn ploeg in kans rijke positie was. Behalve over arbiter Luinge was Blind na afloop ook erg on tevreden over zijn ploeg. „We hebben veel dingen verkeerd gedaan. Tot een minuut voor tijd staat het 1-1. We moeten er gewoon een gelijkspel uit ha len." Ajax begon wél monter aan het duel. De ploeg liet zich in de openingsfase niet opzij zetten door de fysiek sterke Limbur gers. Na een goede actie van Mauro Rosales kopte Klaas- Jan Huntelaar na een kwartier zijn 30e seizoensgoal binnen. Daarmee evenaarde hij Johan Cruijff, Marco van Basten, Wim Kieft, Henk Groot en Ruud Geels. Al maakte Huntel aar er zeventien in het shirt van Heerenveen. Ajax kon maar kort genieten van de voor sprong. Via een eigen doelpunt van Olaf Lindenbergh kwam Roda na een half uur langszij. Met alleen Cristiano in de buurt schoot de vice- aanvoer der van Ajax een voorzet vanaf links in eigen doel. Rode kaart In de tweede helft kregen beide ploegen amper kansen. Op het matige veld werd al even matig gevoetbald. De winstkansen voor Roda namen echter toe na dat Juanfran tien minuten voor tijd een domme natrappende beweging maakte naar Greg- oor van Dijk: rode kaart. Ook in Jong Ajax toonde de Span jaard zich al eens zo onbezon nen. Waar Ajax anderhalve week te rug in het bekerduel met Roda de zaak in de slotseconden nog redde, gaven de Amsterdam mers de wedstrijd gisteren weg. Na slordig balverlies maakte Roda er in de 89ste mi nuut via een counter 2-1 van. Op een steekpass van de goed spelende Simon Cziommer maakte invaller Edrissa Sonko, de winnende. Omdat FC Groningen gisteren won van Vitesse moet Ajax de •vijfde plek in de competitie nu delen met de noorderlingen. In de huidige vorm en met de duels met AZ (thuis), Vitesse (thuis) en RKC (uit) nog te gaan, is het de vraag of Ajax zich kwalificeert voor de play-offs, waarin de voorronde van de Champions League op het spel staat. GPD MEERBEKE - Om tien voor tien vertrekt een peloton van 199 renners vanaf de Markt van Brugge voor de 90e Ronde van Vlaanderen. door Ad Pertijs MEERBEKE - Voor iedereen die zich gisteren tussen Brugge en Meerbeke door hem op de pijnbank gelegd voelde, is het een geruststelling te weten dat de Ronde van Vlaanderen ook winnaar Tom Boonen niet in de koude kleren is gaan zitten. „Jullie moesten eens voelen wat ik nu voel. Alsof er een vijzel in mijn rug gedraaid is en er zout in mijn spieren is gekapt. Deze inspanning blijft drie dagen in mijn benen hangen." Veel meer had hij niet te klagen. Alsof hij de koers tevoren op zijn eigen TomTom had gepro grammeerd, zo makkelijk en on verstoorbaar reed de kopman van Quick Step naar de zege. Op de moeilijk berijdbare Koppen berg (78 km) voor de meet zette Boonen een eerste keer aan. „Niet. om aan te vallen, maar om er zonder kleerscheuren over heen te komen." Het gevolg was de eerste schifting. Veertien ren ners konden volgen,-onder wie zijn ploeggenoten Paolo Bettini, Serge Baguet en Filippo Pozza- to. Op de laatste twee was ge wacht, de anderen hebben dat geweten. In een hels tempo joeg dat duo de kopgroep over kas seien en hellingen. Boonen stuur de de'blauwe trein. Teammana ger Patrick Lefèvere was niet bang dat de concurrentie zou profiteren van al het werk van zijn renners. „Die anderen zaten daar nooit op hun gemak." Wonder „Ik wilde zelf aanvallen op de Muur van Geraardsbergen", zei Boonen na afloop. Leif Hoste (Discovery) was hem voor op de Valkenberg, de plek waar het vo rig jaar ook gebeurde. Boonen sprong mee, hij had zich genoeg ingehouden. Karsten Kroon (CSC) probeerde naar de twee toe te rijden en kwam dichtbij. „Maar toen nam Boonen over van Hoste en was ik kansloos." Vanaf dat moment was de koers gelopen. Boonen en Hoste reden snel bij de gesloopte concurren ten vandaan. Boonen deed geen poging Hoste van zich af te schudden. „Ik wist toch wel dat ik hem ging kloppen in de sprint." Hoste deed geen poging de sprint te omzeilen, „Plet eni ge wat we konden doen was ho pen op een wonder", zei diens ploegleider Dirk Demol. Het was de sfeer van de koers. Boonen was op wég naar een on vermijdelijke zege. Jan en alle man legde zich er ver voor de eindstreep al bij neer. „Iedereen boog nederig het hoofd", sprak Lefèvere poëtisch. Het leverde een nagenoeg emotieloze triomf op. Het was winnen zoals voor speld.. Bij de start in Brugge het zelfs ploeggenoot Bettini de bomvolle markt al weten dat hij zich heeft neergelegd bij de al leenheerschappij van de wereld kampioen. „Tom is groter dan ik. Hij is de enige kopman." Waar eindigt dit, vroeg iedereen zich na afloop 'bang af. „De druk komt nu van ahe kanten. Van de pers, het publiek, de sponsors. En die druk wordt steeds groter. De vraag is hoe lang de mens en de atleet Boo nen deze situatie aan kan", stel de Lefèvere. Volgens hem beseft nog niemand „welk een superi eure coureur" Boonen is. Wat zijn kopman laat zien, is het nieuwe wielrennen. „De man nen die dertig koersen per jaar rijden, moeten maar snel ver dwijnen", sneerde de Vlaming. Neem een voorbeeld aan zijn Tom. De pijn zit in zijn lijf en gisteren zei hij te hopen dat de ploeg woensdag in Gent-Wevel- gem een andere kaart trekt dan de zijne. Lefèvere: „Dat zegt hij nu. Maar als het dinsdagavond is, heeft hij al weer zin om woensdag te koersen. Zo zit de ze jongen in elkaar." Boonen herinnert de Vlamingen aan de tijden van Eddy Merckx, de kan nibaal die overal en altijd wilde winnen. Gisteren was Merckx aanwezig bij de prijsuitreiking. Samen met Koning Albert. Net als de renners in de koers ken den ook deze twee gisteren hun plaats. Het volk juichte Boonen toe zoals het nog nooit een van haar coureurs toejuichte. En wat zei de 'bijna-heiligverklaar- de' op het einde van de perscon ferentie. „Als er niemand nog iets te vragen heeft, ga ik rap piesen. Het ging zo hard van daag dat ik daar in de koers geen tijd voor heb gehad." Wees dus gerust, Tom Boonen is nog altijd een mens. GPD pagina 24 kleine bambino en grote Boonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15