SPEEL OP ZEKER Kennisgeving DELTA Infra B.V. Bereikbaar Agenda Kans of catastrofe Verrassend veelzijdig Obstakel: Gemeente Goes Gouden Klaver: Zorgsaam gaat voor toegankelijkheid COMFORT DEVELOPMENT WATER DELTA NM Klaverblad actueel "3 "3 Programma's van eisen voor kleinschalige woonvoorzieningen Er komen steeds meer kleinschalige woonvoorzieningen voor mensen die zorg nodig hebben. De achterban van Het Klaverblad heeft in kaart gebracht wat men belangrijk vindt ten aanzien wonen, zorg en welzijn in deze voorzieningen. Deze wensen zijn verwoord in 3 pro gramma's van eisen. Deze programma's kunnen door belan genbehartigers gebruikt worden bij het geven van gevraagd of ongevraagd advies richting zorgaanbieders, gemeenten en andere beleidsmakers. Deze programma's helpen cliëntenraden, huurderscommissies, afdelingen van ouderenbonden en andere belangenbe hartigers bij het vormen van hun mening ten aanzien van vernieuwingen in de zorg. Het rapport "Grenzen kleinschaligheid" kan opgevraagd worden bij het secretari aat van Het Klaverblad of men kan het downloaden van de website www.klaver- bladzeeland.nl Voor meer informatie: Petra Vinke p.vinke@klaverbladzeeland.nl Op I januari volgend jaar begint de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Mensen moeten zo lang mogelijk zelfstandig kun nen blijven wonen en voor zichzelf zor gen. Gemeenten moeten dat mogelijk maken. Bijvoorbeeld met voldoende aan gepaste woningen. Of voorzieningen in de onze plannen zijn vindt u op www.klaver- buurt. De gemeente moet er ook voor bladzeeland.nl zorgen dat mensen mee kunnen blijven doen aan hun omgeving. Bijvoorbeeld met een aanpassing in huis of steun bij ver voer. Of hulp bij huishoudelijk werk. Meer informatie: Peter van den p.vdberg@klaverbladzeeland.nl Van Tholen tot Terneuzen Alle Zeeuwse gemeenten bekijken nu hoe zij deze nieuwe wet het beste kunnen gaan uitvoeren. Elke gemeente moet haar burgers betrekken bij dit beleid. En elke gemeente moet advies vragen aan belan genorganisaties van mensen die op de ondersteuning van deze wet zijn aange wezen. En dat zijn de mensen die niet zo gemakkelijk (meer) voor zichzelf kunnen zorgen. Plaatselijke belangenorganisaties Sommige gemeenten zijn al in gesprek met deze belangengroepen, andere zijn nog niet zo ver. Wij adviseren alle belan gengroepen contact op te nemen met de "eigen" gemeente en te vragen hoever men al is. En wanneer er met hen over legd zal gaan worden. Wij zijn begonnen belangengroepen te vragen of ze daar hulp bij nodig hebben. En zo ja welke hulp dan. Samen met hen (en de gemeente) zullen we proberen deze hulp voor elkaar te krijgen. Waar dat nog niet is gebeurd organiseren we bijeenkomsten om belangengroepen met elkaar in contact te brengen. En om gezamenlijke acties af te spreken, geïnfor meerd te worden, te leren. Wat de belangengroepen willen en wat Meedoen? Ja gezellig! Er even opuit, een sportevenement bezoeken, of een festival, naar de markt of een toeristenattractie. Dat willen we alle maal wel op zijn tijd. Voor mensen met een beperking is dat vaak lastig. Is het wel goed toegankelijk? Kan ik er heen wan neer ik slecht ter been ben? Kan ik met de rolstoel naar het toilet? Zijn er moge lijkheden voor slechtzienden? Het Klaver blad voert een project uit dat het moge lijk moet maken dat obstakels uit de weg worden geruimd en een ieder zich wel kom voelt. Momenteel wordt afgestemd met het bevrijdingsfestival dat op 5 mei in Vlissingen plaats vindt. Er wordt gespro ken met het Nazomerfestival, de Deltaprofronde, Film by the sea en ande ren. Met de Hogeschool Zeeland wordt bekeken of er mogelijkheden zijn. om in combinatie met het onderwijs iets te doen aan bewustwording.Vaak weten we niet goed hoe we mensen met een handi cap kunnen benaderen. Gewoon vragen of je kunt helpen lijkt de beste optie. U komt ons tegen op markten en brade rieën waar we in een stand informatie willen geven. In een aantal gevallen is aan de stand een theatervoorstelling gekoppeld waarin u in circa 15 minuten een boeiende quiz kunt bewonderen. Meedoen kan ook! U kunt overigens ook meedoen als vrij williger bij de bemensing van één of meerdere stands, verspreid over de pro vincie. Meer informatie: Marleen Vermeer, m.ver- meer@klaverbladzeeland.nl Voorlichtingsbijeen komst samenwerking ziekenhuizen De Raden van Bestuur van de ziekenhui zen Walcheren en Oosterschelde zijn bezig met de samenwerking van voor noemde ziekenhuizen. Zij stellen dat deze plannen noodzakelijk zijn om een goede kwaliteit van de ziekenhuiszorg te waar borgen. Het Klaverblad is betrokken bij het maken van de samenwerkingsplannen. Vooral de thema's publieksvoorlichting en de inbreng van de kennis van de verschil lende patiëntenorganisaties hebben hier bij onze aandacht. Als uitgangspunt bij onze inhreng hanteert Het Klaverblad het document "Op Voorsprong". Dit is tot stand gekomen na raadpleging van onze achterban en er staat in hoe vanuit het patiëntenoogpunt wordt aangekeken tegen de Zeeuwse ziekenhuiszorg. Inmiddels is er een plan van aanpak om te komen tot de Stichting Ziekenhuis Zeeland. Het fusiedocument zal I juni gepresenteerd worden. De ideeën van professor Vierhout die onderzocht heeft hoe een ziekenhuisor- Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 0113-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Eindredactie: Marleen Vermeer Zorg!nfo Klaverblad Zeeland Informatie, advies en ondersteuning m.b.t. gezondheidszorg, gehandicapten voorzieningen, jeugdzorg en problemen rondom WAO. Westwal 37,4461 CM Goes (Invalideparkeerplaats aanwezig) Telefonisch bereikbaar van maandag t/rn vrijdag van 09.00 - 13.00 uur. T. 0113 - 212 783 E. zorginfo@klaverbladzeeland.nl Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 d.nl ganisatie er het beste uit zou moeten zien, worden hierin meegenomen. Om u hierover beter te kunnen informe ren organiseert het Klaverblad op 15 juni een bijeenkomst waarin de heren Hans Simons en Rob Zomer, beiden lid van de Raden van Bestuur van respectievelijk zie kenhuizen Oosterschelderegio en Walcheren, u een toelichting zullen geven over de voorgenomen fusie. Ook de heer Vierhout zal dan aanwezig zijn om de resultaten van zijn onderzoek bekend maken. Er zullen heel wat vragen bij u leven over (zie ook www.klaverbladzeeland.nl - Actueel - Agenda) 13 april: WMO bijeenkomst voor belangengroepen in Hulst, voor mee informatie: Rita Zwagemaker 19 april: aanbieden van de resulta ten over de samenwerking tussen de verschillende medisch specialismen in de Zeeuwse ziekenhuizen door professor Vierhout Plaats:'De mythe in Goes Tijd: 13.00 uur 25 april: Algemene Ledenvergadering RPCP met als thema: de WMO en uw plaats hierin. Hoe kunt u het beste uw invloed uit oefenen bij de gemeente over de nieuwe wet, die u allen aangaat. Plaats: Hotel terminus te Goes Tijd: 14.00 uur Geïntersseerden zijn van harte wel kom. Even melden bij het secretari aat van Het Klaverblad 15 juni: Voorlichtingsbijeenkomst fusieplannen ziekenhuizen Plaats'en tijd worden nader bekend gemaakt. Meer Informatie bij Mieke van Marissing deze fusie. U wordt dan ook in de gele genheid gesteld uw vragen te stellen tij dens deze bijeenkomst. Over deze bijeenkomst volgt nog verdere informatie. Houdt u dus de media in de gaten of kijk op onze website voor de precieze datum en plaats. Meer informatie kunt u opvragen bij Mieke van Marissing, e-mail: rpcp@klaverbladzeeland.nl DELTA N.V. Postbus 50t»8 U330 KA Middelburg T: 0800-5150 E: info@delta.nl www.delta.nl Meer informatie over onze producten en diensten vindt u op onze website WWW.delta.nl Bestuurders komen en gaan, maar hoe zit dit met obstakels? Op dinsdagmorgen vroeg in een rolstoel even de markt over, op weg naar een afspraak. Bevoorrading in volle gang. Je kunt niet langs de auto's, want dan moet je de stoeprand op zien te komen. Een oude re dame met rollator kan misschien nog haar rollator optillen, alhoewel... Op een marktplein horen geen onnodig gevaarlijke situaties, ook menig bezoeker van de binnenstad maakt hier een pijnlijke misstap. Getuige het feit dat recent nog iemand per ambulance moest worden afgevoerd. Dus gemeente bestuur van Goes: Haal dit obstakel weg! Heeft u suggesties voor: 'Gouden Klaver' en 'Obstakel van de maand' meldt het ons. Zorgsaam heeft op diverse locaties in Zeeuws-Vlaanderen naast woonzorgcentra ook consultatiebureaus en uitleenpunten. Omdat al deze locaties voor iedereen bereikbaar moeten zijn, willen zjj graag overal aan de eisen van het ITS (Internationaal Toegankelijkheidssymbool) voldoen. In totaal zijn er zo'n 10 gebouwen die in aanmer king komen voor het ITS. Hier moeten nog enkele kleine aanpassingen worden gedaan. Het Klaverblad vindt het van groot belang dat juist deze voorzieningen aan de eisen van optimale toegankelijkheid voldoen en om deze reden overhandigen we dan ook graag de Gouden Klaver. (zeeland camping Vacature: J.^.) zelfstandig werkend kok scheüeoord John Deere LT-serie De beste mulchingmaaier nu blijvend in prijs verlaagd! Garage- en Landbouwmechanisatiebedrijf Stadseweg 14 - 4471 PD Wolphaartsdijk - 0113-58 17 51 Zeelandcamping Scheldeoord is een kwaliteitsbedrijf gelegen in de mooie zak van Zuid-Beveland. De ANWB beloont ons met de maximale 5-sterren en de Duitse ADAC geeft ons al 11 jaar het unieke predikaat "Superplatz". Het bedrijf kent een mix van kampeerplaatsen, vaste plaatsen en verhuuréénheden. Voor onze gasten hebben we een uitgebreid voorzieningen aanbod met o.a. een over dekt zwembad, buitenbad, tennisbaan en nog veel meer. Voor ons restaurant en partycentrum zijn wij op zoek naar een zelfstandig wer kend kok (m/v). U bent flexibel, 6 dagen per week inzetbaar in het hoogseizoen en heeft ervaring met het koken van a la carte. Tevens beschikt u ook over capa citeiten voor het verzorgen van buffetten. Wij bieden een baan met gemiddeld 38 uur per week voor de periode april t/m oktober in een aantrekkelijke beroepssector. De beloning is volgens de CAO ver- blijfsrecreatie. Bij geschiktheid.een jaarbetrekking. Kortom, bent u gemotiveerd, stressbestendig en wil je ons gezellige team komen versterken? Reageer dan door het sturen van 'een sollicitatiebrief en C.V. voor 9 april, t.a.v. dhr. Northolt naar: horeca@scheldeoord.nl Wijziging Algemene Voorwaarden van DELTA Infra B.V. per 1 mei 2006 DELTA Infra B.V. te Middelburg .maakt bekend dat met ingang van 1 mei 2006 de Algemene Voorwaarden voor verhuur en beheer van meters/meetinrichtingen wordt gewijzigd. De gewijzigde Algemene Voorwaarden zijn van toepassing op de bestaande en toekomstige overeenkomsten voor verhuur en beheer van meters/rrieetinrichtingen. De gewijzigde Algemene Voorwaarden liggen op ons kantoor ter inzage en zijn op aanvraag kosteloos verkrijgbaar www.delta.nl DELTA Infra B.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14