Waterschap oppert verbinding Zondag geopend CDA Hulst wil 'dubbele petten-debat' Ruimers zwerfafval verrast met optreden Proefballon voor samenwerking met Vlaamse grensgemeenten Start reparatie brug verwacht over 3 weken Brand door peuter met aansteker Vragen over dubbel werk Zierikzee heeft lekkerste snacksaus bin nam uit Palladio Vuil spel TERNEUZEN - Rijkswater staat verwacht over drie weken een contract te teke nen met een aannemer die de kapotgevaren noordelij ke brug van de zeesluis in Terneuzen gaat repareren. De werkzaamheden begin nen direct daarna. Inmiddels is aan twee aan nemers, één uit Nederland en één uit Vlaanderen, de situatie voorgelegd. Glo baal zijn de aanpak en het kostenplaatje voor repa ratie bekend, maar woord voerder E. de Feijter van Rijkswaterstaat acht het niet verstandig hierover nu al verder uit te weiden. „Want het zou niet handig zijn dat beide gegadigden vooraf iets over eikaars aanbod te weten zouden ko men. Er wordt in elk geval hard aan een oplossing ge werkt. Binnen drie weken denken wij de knoop door te hakken", aldus De Feij ter. De reparatie van de sluis brug vergt naar verwach ting een half jaar. De Feij ter sluit echter niet uit dat alles sneller verloopt, om dat er bij de aannemers ook op is aangedrongen om de klus in zo kort mogelij ke tijd te klaren. Aangeno men wordt dat reparatie van de brug vier miljoen eu ro kost. Rijkswaterstaat wil van de gelegenheid gebruikmaken omook direct groot on derhoud aan de brug uit te voeren. Daarmee zou zo'n drie miljoen euro zijn ge moeid. In het kader van de opknapbeurt van de Nieuwstraat treedt de meidengroep Chaos op in café De Twee Heeren. door René van Stee TERNEUZEN - De Nieuwstraat in Ter- neuzen is klaar voor het nieuwe terrassei zoen. Gistermiddag werd een grondige schoonmaak- en opknapbeurt van hét uit gaansgebied in de binnenstad feestelijk afgerond. Door het gure weer was er niet echt veel vertier op straat. De horecaondernemers en de gemeente hopen dat het initiatief bijdraagt aan een beter imago van de straat. Eerdere pogin gen om het uitgaanscentrum veiliger en aantrekkelijker te maken kwamen nooit goed uit de verf. Nieuwe eensgezindheid onder de ondernemers, gekoppeld aan de kansen die er liggen voor het gebied, moe ten daar nu wel voor zorgen. Want op een steenworp afstand beschikt de bin nenstad dit jaar niet alleen over een nieu we bioscoop, - ook het Scheldetheater draagt bij aan een betere uitstraling. Niet alleen zijn muren schoongespoten, tegels rechtgelegd en scheve verkeersbor den herplaatst, ook zijn er prullenbak ken vervangen en bloembakken ge plaatst. Verder komen er drie boomban- ken. Van een leegstaand pand is een eta lage verfraaid met kunst. Het is de bedoe ling dat dit ook bij andere leegstaande panden gebeurt. Burgemeester J. Lonink riep alle aanwe zigen op om de boel ook echt fraai te hou den. Niet alleen een schone omgeving, maar ook een uniforme uitstraling van de terrassen draagt volgens hem daartoe bij. De burgemeester wees daarnaast op het belang van de betrokkenheid van de foto Camile Schelstraete buurt. Daarom werden de kinderen van basisschool De Pyramide en de jeugdige gebruikers van speelvoorziening De Speelneus in het zonnetje gezet. Zij rui men bijna dagelijks zwerfafval in de buurt op. Als dank kregen zij van de on dernemers een schort met het opschrift 'Nieuwstraat, schoon, fris en fleurig', een cap en iets lekkers en een verrassingsop treden van de Zeeuws-Vlaamse meiden groep Chaos in café De Twee Heeren. Zij playbackten nummers van de populaire Vlaamse groep K3. door Harold de Puysseleijr HULST - De CDA-fractie in de gemeenteraad van Hulst wil in die raad snel een discussie voe ren over mogelijke belan- genstrengeling van de wethou ders. Fractievoorzitter D. Steijaert kondigde dat aan tijdens de ver gadering van de gemeenteraad. De raadsfracties kregen in die bijeenkomst de gelegenheid te reageren op het actieprogram ma dat de coalitie van PvdA, Progressief Hulst, Algemeen Be lang Hulst en de WD eerder al presenteerde. „Wat is de speelruimte? Wat zijn de nevenactiviteiten die men mag uitoefenen als wethou der", betoogde Steijaert. Het CDA denkt kijkend naar de portefeuilleverdeling onder de wethouders en hun nevenactivi teiten 'dat er best wel eens con flictsituaties kunnen optreden'. De christen-democraten speel den daarbij nadrukkelijk op de man, want in het voorbeeld dat Steijaert gaf, moest wethouder C. de Kraker (WD) het vooral ontgelden. „Hoe kun je nou als halve wet houder in halve dienst bij de ge- (Advertentie) (Advertentie) Kom vandaag! Naar de start' verkoop van 35 comfortabele appartementen in het voormalige stadskantoor van Goes. Ooslsingel 2, van 11.00 tot 15.00 uur. meente onpartijdig een aantal werknemers uit de buitendienst van de gemeente wegsaneren om het werk vervolgens te gun nen aan je eigen andere halve werkgever Dethon? Wij zullen het kritisch volgen", aldus Steij aert. De Kraker kreeg in de raadsver gadering niet de kans om zich te gen de kritiek te verweren, om dat dé vergaderorde dat niet toe stond. Een dag later zegt hij die behoefte eigenlijk ook niet te hebben. „Ik wil er niet al teveel woorden aan vuil maken. Het is natuurlijk absoluut niet waar wat het CDA beweert. Ik ben in teger, in alles open en eerlijk, en daar mogen ze mij altijd op con troleren." Fractievoorzitter A. Hegger (Progressief Hulst) gaf in haar verklaring toe, dat haar groepe ring één concessie had moeten doen om toe te kunnen treden tot de coalitie. In de aanloop naar de stembusgang riep Pro gressief Hulst dat de gemeente heel goed zou kunnen worden bestuurd met drie - in plaats van vier wethouders, om vervol gens toch zitting tenemen in een college met in totaal vier voltijd se wethouders. „De afgelopen weken hebben we al gemerkt dat de minder positief gestem den onder ons dit ene punt graag extra willen belichten", al dus Hegger, om vervolgens uit te leggen dat de fractie Progres sief Hulst uiteindelijk tot het be sluit kwam daar 'niet alles voor in de waagschaal te stellen'. (Advertentie) Kom naar Zierikzee voor: Betaalbaar Design d e u r1oo Haringvl "ietplein 4 Zierikzee telefoon: 0111 456161 editie Zeeuws-Vlaanderen w:loor Raymond de Frel '01 itjMJGGE - De vorming van een tefflternationaal waterschap door ye Zeeuws-Vlaamse waterbe heerders en de Vlaamse grens- jlders kan een prima manier jarfijjn om wateroverlast in de dij grensstreek effectief aan te pak- eleidsmedewerker B. de Keu- inck van waterschap Zeeuws- laanderen probeerde gisteren in Brugge tijdens een themadag de Euregio Scheldemond gi rer de grensoverschrijdende Daanpak van wateroverlast een ans te breken voor de oprich- ing van zo'n internationaal wa- erschap. en opmerkelijk idee, vooral om- at waterschap Zeeuws-Vlaan- eren een verregaande samen- :u! rerking met waterschap Zeeuw- ia» e Eilanden (boven de Wester ns chelde) al meerdere keren af- „Op zich is dit idee heie niet zo nieuw, want we ia; iebben ooit al een. tijd gekend nii later sprake was van internatio- jjt iale polders. Plet overleg tussen Ie Vlaamse polders en het water en chap Zeeuws-Vlaanderen is al gi joed, maar het kan natuurlijk al- j ijd beter. Er is een tijd sprake eweest van één waterschap in öe provincie Zeeland, maar in b eite spreken wij toch meer de 'ie! aal van de Vlamingen. Boven- lien, er moet een heleboel m llaams water via Zeeuws- laanderen worden geloosd", vJeiDe Keuninck. leveren. Een beter peilbeheer bij voorbeeld, dat nauw is af gestemd op landbouw, natuur en recreatie. En met moderne ap paratuur zouden we het water bij extreme weersverwach tingen al vooraf beter kunnen sturen. Denk bijvoorbeeld aan een aanpassing van de stuw bij Sint Laureins (net over de Zeeuws- Vlaamse grens), zodat je kan inspelen op de weersver wachtingen: veel regen, stuw omhoog, geen regen, stuw om laag." Gedeputeerde T. Kramer van de provincie Zeeland beloofde zijn best te doen om in overleg te tre den met het Vlaams Ministerie van Openbare Werken, Energie, Leefmilieu en Natuur, om zo tot een intensievere samenwerking tussen de Vlaamse en Zeeuwse betrokkenen te komen. Voeten Burgemeester Leopold graaf Lippens van de gemeente Knok- ke-Heist klonk dat ongetwijfeld als muziek in de oren. Hij stak in een toespraak de loftrompet over het waterbeheer in Neder land. „Ik heb vorig jaar in Knok- ke mensen bezocht, die thuis met hun voeten in het water stonden. Even verderop, in Cad- zand, viel dezelfde hoeveelheid neerslag. Maar daar bleven alle voetjes droog. De Nederlanders weten hoe ze water moeten behe ren. Bundel daarom de krach ten, dan komen we tenminste tot iets." Met die woorden zetten hij zijn pleidooi voor een pompgemaal aan de monding van het Leopoldkanaal bij Zeebrugge kracht bij. Volgens Lippens is dit dé manier om wateroverlast in de streek te voorkomen. „Een pompstation bij Zeebrugge is een oplossing voor 120.000 men sen", betoogde Lippens. I. Terrens van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap had echter zijn bedenkingen over een .station bij Zeebrugge. „Een groot pompstation is vol gens mij geen oplossing voor veelal lokale problemen. Maar als uit studies blijkt dat die in vestering nodig is, zullen wij daartoe overgaan", beloofde hij. J. Balduck van het bestuur van Waterwegen en Zeekanaal in Vlaanderen kwam even later met een alternatief op de prop pen. Zijn organisatie wacht alle nog volgende (mer)studies niet af. Met behulp van een pompge maal zou volgens hem al in 2007 overvloedig regenwater dat het Leopoldkanaal niet kan verwer ken op het Schipdonkkanaal kunnen worden geloosd. De ge meenten Sluis, Maldégem, Sint- Laureins, Damme en Knokke- Heist houden echter een eerste voorkeur voor een station bij Zeebrugge. pactie: u i i flivw.pzc.nl ;mail:redactie@pzc.nl "ostbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: f oDrd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; £euws-Vlaanderen: 0114-372770; Ijlionaal: 020-4562500. jterdag 1 april 2006 'roefballonnetjes ui lij benadrukte dat zijn prikke- ,a ende stelling onder de noemer hii proefballonnetjes' valt. „Maar it jet zou wel veel voordelen op- TERNEUZEN - Een peuter heeft gisterochtend rond half tien brand veroorzaakt in een woning aan de Driewegen straat in Terneuzen. Het 3-jarige zoontje van de familie was met een aansteker aan het spelen en had in de woon kamer en de hal iets aangestoken. De vader heeft zijn zoontje snel in veiligheid kunnen brengen op het platte dak en is daarna naar beneden gelopen om hulp te roepen en te blussen. Vader en zoon zijn door een arts onder zocht. De woning heeft voornamelijk brandschade in de hal. TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid C. Freeke (LCF) wil een verklaring waarom er in de pas opgeknapte Noordstraat nu alweer bestratings werken worden uitge voerd, Het gaat om het pleintje bij het ABC-complex, waar is begonnen met het verwijderen van zwarte klin kers en het terugleggen van lichtkleurige keien. „Waar ligt de fout dat niet terstond allemaal lichtkleurige keien zijn ingelegd? Bij de gemeente of bij de aannemer? Wie draait voor de extra kosten op en hoeveel belopen die?", wil Freeke weten in schriftelijke vragen aan B en W. Volgens het raadslid is het niet de eerste keer dat er ver kwisting plaatsvindt. Vorig jaar werd de Noordstraat be werkt met onkruidverdelgingsmiddel, terwijl de straat een paar weken later werd opgebroken. Volgens een woordvoerster van de gemeente Terneuzen is de reden voor het 'dubbel werk' eenvoudig. „De keien op het pleintje lagen los. Daarom is besloten ze vast te leg gen en meteen de zwarte exemplaren te vervangen door lichter gekleurde stenen, zodat de hele bestrating dezelf de kleur krijgt." ZIERIKZEE - Een mediterraan aandoend sausje, waarin onder meer piri-piri is verwerkt. De Supersnacksaus van Edwin van de Velde van Dean's Food Drinks uit Zierik zee is gisteren uitgeroepen tot lekkerste saus van Neder land. „Het moest een soort allemansvriendje worden", ty peert Van de Velde het recept dat hij voor ogen had. Met als uitgangspunt het stimuleren van alle smaakpapillen creëerde hij een saus die past bij een frikadelletje tot kib beling, maar ook bij biefstuk of chips. Gisteren werd hij voor zijn product met een prijs van 25.00 euro beloond. Bo vendien wordt zijn saus in heel het land onder fastfoodbe- drijven verspreid. Valt de 'beetje Italiaans aandoende saus met een pepertje in de nasmaak' goed, dan belandt deze misschien zelfs op de supermarktschappen. Genieten van het buitenleven (Advertentie) U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 215838. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting mu» (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! zeeuwse almanak In het Goese kantoor zitten ze iedere dag bovenop het I nieuws. Vandaar ook dat ze steeds uit de ramen kijken, er kan immers zomaar wat ge beuren op het perron van het Goese station waar ze op uit kijken. Een politiewagen rijdt het i perron op en pandemonium volgt in het kantoor. Een ter rorist in de trein? Alle bewe gingen worden met de neuzen tegen de ramen geperst nauw gezet gevolgd door de colle ga's. De hoofdrolspelers krij gen al bijnamen. Minuten la ter - het leken uren - voert een agent een kleine man met een grote koffer af. Tegenval- I Ier. „Ah, maar ik snap het wel", roept dan een collega. „De NS spelen vuil spel, als ze op deze manier ervoor wil len zorgen dat er minder men sen in Amemuiden uitstap pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 75