Platform tegen alcoholmisbruik PZC Dit is een druppel op de gloeiende plaat Voor twee euro ritje met de Eurobus Appartementen in stadskantoor gewild b 13 Gemeente Reimerswaal zoekt ideeën om jongeren minder te laten drinken Goesenaar moet boeten voor wangedrag Brassband CVA trefpunt in Ter Valcke Nieuwe bomen bij Kloetinge Luxe kamperen in land ei ij k Frankrijk? SH [Reizen Daar moetje naar toe. Theater wordt voorlopig verbouwd Respijt voor dronken chauffeur Getuigen van mishandeling gezocht Drankrijder mag tunnel niet in zaterdag 1 april 2006 door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Beimerswaal krijgt een plat form dat ideeën moet bedenken om het alcoholgebruik onder jongeren terug te dringen. In Reimerswaal wordt veel ge- MIDDELBURG - Een 34-jarige inwoner van Goes had 18 juni vorig jaar de politie tegenge werkt toen men beslag wilde leg gen op zijn auto. Daarna had hij verzet gepleegd bij zijn aanhou ding. De Middelburgse politie rechter A. Gaakeer bestrafte met 490 euro boete, waar van de helft voorwaardelijk. Goesenaar had stoptekens van de politie genegeerd toen ze achter hem aanreden. ,,Ik heb het niet gezien" zei hij. ,Dan zou ik zeggen: gaat u naar een opticien", reageerde de poli tierechter. De man werd bevo len de onverzekerde auto, waar van ook de APK-geldigheids- duur was verlopen, naar het po litiebureau te rijden. Hij weiger de daarop zijn autosleutels af te geven en belemmerde vervol gens dat de auto werd weggeta- keld. Daarna werkte verdachte niet mee toen de politie hem in de boeien wilde slaan. „Ik heb recht op mijn vrijheid" verze kerde hij. Officier van Justitie E, Bethlehem eiste 490 euro boe te. De politierechter legde daar van de helft voorwaardelijk op. COLIJNSPLAAT - Brassband Wilhelmina uit Colijnsplaat houdt op zaterdag 8 april een concert in dorpshuis De Brug. Voor de eerste keer zullen de [Twirl en Dance factory uit Ka- pelle als gast optreden. De aanvang is om 19.30 uur. GOES - Zorgcentrum Ter Val cke in Goes houdt op zaterdag 22 april weer het CVA-trefpunt de Bevelanden. Een CVA (Cerebro Vasculair Ac cident) is een hersenbloeding, herseninfarct of -beroerte. In het CVA-trefpunt kunnen pa- pnten ervaringen uitwisselen met lotgenoten, vragen stellen jen informatie krijgen. [Het thema van het trefpunt is de psychologische kant van en de restverschijnselen bij een CVA. Psychologe D. Huijsmans en maatschappelijk medewerker lOppenneer van het RGZ ge ien voorlichting. De aanvang van het CVA-tref punt is 14.30 uur en het duurt tot 16.30 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdagstot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke 'van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET vvww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dronken door de jeugd. Niet al leen in cafés, maar ook in cara vans en schuurtjes. Onderzoek van Scoop heeft uitgewezen dat 46 procent van de dertienjari gen al incidenteel alcohol drinkt; zeven procent zelfs regel matig. Bij de veertien- en vijf tienjarigen drinkt 75 procent wel eens alcohol. 28 procent gaf aan in de vier weken voor het on derzoek dronken of aangescho ten te zijn geweest. Scoop heeft aangegeven dat Reimerswaal met die cijfers helemaal niet zo uit de toon valt in Zeeland, hoe wel in het verleden wel eens werd gesuggereerd dat in de ge meente veel meer gedronken werd dan elders. Toch vind het gemeentebestuur de cijfers schrikbarend en daarom wil ze het alcoholgebruik terugdrin gen. Daar moeten verschillende loka le partners een bijdrage aan gaan leveren. Zij vormen samen een platform dat ideeën gaat be denken. De gemeente levert mi nimaal één ambtenaar en zal een soort van coördinerende rol vervullen. Verder moeten ook de politiek, het onderwijs, de hore ca, de kerken, ouders, uitbaters van sportkantines, winkeliers en natuurlijk de jongeren.zelf in het platform vertegenwoordigd zijn. De predikanten, het Calvijn Col lege en de horeca hebben eerder al aangegeven mee te willen wer ken. De andere partijen moeten nog benaderd worden. Draagvlak Het platform krijgt onder meel de opdracht draagvlak voor nieuw beleid te creëren, een mis sie op te stellen,, meetbare doe len te formuleren en activiteiten te bedenken. De inspanningen van het platform zouden onder meer kunnen leiden tot meer be wustwording bij vrijwilligers in sportkantines en een convenant met de horeca en winkeliers die alcohol verkopen. Het projectplan alcohol en jeugd, waarin de genoemde plan nen uiteen worden gevouwen, wordt door de raad besproken in de opiniërende vergadering van dinsdag 4 april. Die begint om 20.00 uur in het gemeente huis in Kruiningen. Medewerkers van de stichting Landschapswacht en vrijwilligers planten 31 bomen bij de Kloetingse Tervatenseweg. door Cornelleke Blok KLOETINGE - Het is kenmerkend voor de ring van Kloetinge: groene weilan den, gescheiden door populieren, essen en meidoornhagen. Vanwege achterstal lig onderhoud dreigt dit soort authen tieke plaatjes voorgoed te verdwijnen. De Landschapswacht zet zich samen met de Stichting Landschapsbeheer Zeeland in om waardevolle landschaps elementen te behouden. In een weiland bij de Tervatenseweg in Kloetinge plantten tien medewerkers en vrijwilligers van de Stichting Land schapsbeheer Zeeland gisteren essen en zomereiken aan. In totaal komen er 31 eiken en essen in twee bomenrijen bij. Daarnaast wordt een nieuw stuk met meidoornhagen aangeplant. „De ring van Kloetinge heeft een spe ciaal landschap met z'n hollebolle wei tjes en bomenrijen. Het is heel belang rijk om dat in stand te houden en te her- stellen. Het is een stukje agrarisch cul tuurlandschap", zegt Rudie Geus van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. De bomen rond de ring van Kloetinge verkeren in slechte staat. Acht bomen, waarvan er inmiddels zes gerooid zijn, zijn dood. Van veel andere bomen is bast aan de onderkant weg. „Dat doen de paarden. Die vervelen zich soms en dan schillen ze de bast van de bomen", is de verklaring van Geus. Om de vraat van de paarden tegen te gaan wordt prikkeldraad rond de bo men gezet. „Het is een minder mooi zicht, maar zo blijven ze ten minste wel staan. We willen de oude bomen zo veel mogelijk overeind houden, want in de holtes zitten zwammen, vleermuizen en spechten." In Zeeland en de rest van Nederland zijn veel meer waardevolle natuurele menten zoals de ring van Kloetinge. De Landschapswacht vindt dat de over heid te weinig geld beschikbaar stelt om deze gebieden in stand te houden of te herstellen. Daarom begon de organi satie in samenwerking met provinciale landschapsbeheerorganisaties een lan delijke actie, waarbij ze dertig monu mentale landschapselementen bij parti culieren gratis restaureert. Opknapbeurt De Landschapswacht bepaalt via de landschapsbeheerorganisaties welke ge bieden het hardst aan een opknapbeurt toe zijn. Het project bij de ring van Kloetinge, dat 4600 euro kost, is het eer ste in Zeeland. Geus: „We willen dit na jaar nog twee gebieden restaureren. foto Ronald den Dekker Daarvoor denken we aan meidoornha gen bij Nisse en een boomdijk op Zeeuws-Vlaanderen De actie van de Landschapswacht lost het achterstallige onderhoud niet in één keer op. Het is de bedoeling om de over heid wakker te schudden. „Dit is na tuurlijk een druppel op de gloeiende plaat, want er zijn nog veel meer gebie den die opgeknapt moeten worden. Als we over twee jaar alle gebieden geres taureerd hebben, sturen we een rapport naar de Tweede Kamer, de minister en Provinciale Staten, om duidelijk te ma ken hoeveel cultureel erfgoed er dreigt te verdwijnen. De vergoedingen voor de restauraties zijn nu veel te laag en niet structureel. Dat moet veranderen", al dus Jaap Dirkmaat, directeur van de Landschapswacht. Het duurt nog wel even voordat de Kloe tingse ring al haar authentieke bomen weer terug heeft. Over ongeveer zestig jaar zijn de nieuwe bomen even groot als de bomen die er nu al staan. door Willem van Dam COLIJNSPLAAT - Vanaf van daag gaat-ie rijden: de Eurobus. Begeleid door twee motoragen ten en met penningmeester Van Arenthals achter het stuur draai de het paprikarode busje gister middag het pleintje voor het zorgcentrum Cleijenborch in Co lijnsplaat op, waar de officiële overdracht plaatsvond. De Eurobus - waarschijnlijk uniek in Nederland, zo roffelen ze zich op Noord-Beveland trots op de borst - is vooral bestemd voor ouderen en gehandicapten. Die kunnen er, mits tijdig gere serveerd, tegen het zachte tarief- je van twee euro per rit, gebruik van maken. Naar de kerk, op fa miliebezoek, naar het theater, een paar uurtjes winkelen in Goes, zo maar een ritje voor de gezelligheid? Via de Eurobus kan dat worden geregeld. Het initiatief is financieel mede mogelijk gemaakt door de pro vincie en de gemeente Noord-Be veland. Daarnaast kan de stich ting Eurobus Noord-Beveland (Advertentie) Kijk op www.tentselters.nl voor compleet ingerichte 6 persoöris bungalowtente rekenen op steun van een aan zienlijk aantal sponsoren. Vrij willigers (het zijn er inmiddels vijftig) zitten achter het stuur en zorgen voor begeleiding van de passagiers. Eind vorige week veroorzaakten berichten dat duizenden gehan dicapten hun vakantie dreigen mis te lopen omdat zij niet meer mogen worden gereden door vrij willigers in taxibusjes, bij diver se organisaties voor onrust. Stichtingsvoorzitter B. Sandee gelooft niet dat de door de In spectie van Verkeer en Water staat aangekondigde strengere controles het Eurobus-project in gevaar zullen brengen. „Wij streven geen commerciële doel einden na." Mede daarom voor ziet hij ook geen concurrentie- problemen met reguliere taxibe drijven; even bellen voor een spoedritje naar ziekenhuis of (Advertentie) voor een spontaan cafébezoek zit er niet in - een plaats in de Eurobus (hij biedt plaats aan acht passagiers) moet ruim schoots van tevoren worden ge- Gedeputeerde A. Poppelaars en burgemeester C. van Liere van Noord-Beveland waren gister middag vol lof over het initia tief. Ze beschouwen het als een belangrijke bijdrage aan de leef baarheid op het platteland en een probaat middel tegen ver eenzaming van ouderen en ge handicapten. Elke week in de zaterdagkrant Den Dekker Muziek MIDDELBURG - Het nieuwe college van B en W van Mid delburg heeft geen harde afspraken gemaakt over het nieuwe theater. Overeengekomen is dat de huidige schouwburg wordt opgeknapt in afwachting van een defi nitieve beslissing. De schouwburgdirectie spreekt over een zinloze investering. Op de bouwput aan de Zuidsingel komen woningen, staat in het coalitieakkoord dat gisteren werd gepresenteerd. Het college houdt de ambitie om een A-theater te bouwen, zei formateur A. de Vries (PvdA). „Maar we moe ten die ambitie niet forceren. De financiën moeten op orde zijn en als er een keuze wordt gemaakt, moeten we zorgen dat er voldoende draagvlak is. We willen niet opnieuw werken met meerderheden van de helft plus één." De beslissing over de locatie en het soort theater moet in deze collegeperiode vallen. In de tussentijd wordt de huidige schouwburg opgeknapt. De Vries: „Op zo'n ma nier dat de schouwburg open kan blijven. Als je op de lan gere termijn toch een A-theater wil, moet je die verbou wing op een minimale manier doen. MIDDELBURG - Een 28-jarige inwoner van Borssele kreeg gisteren van de Middelburgse politierechter A. Gaakeer nog een laatste kans. De drankrijder kwam met 850 euro boete en acht maanden voorwaardelijke rij ontzegging weg. De verdachte was er alles aan gelegen om het rijbewijs, dat hij nodig heeft voor zijn werk, te be houden. Vorig jaar 11 september reed hij dronken in zijn bestelbus en kwam in Middelburg op de rotonde van de Sloeweg tot stilstand. De politie constateerde na een blaastest bijna drie keer zoveel alcohol als.is toegestaan. Officier van Justitie E. Bethlehem vond het onverstandig van de verdachte om zoveel risico's te nemen. Ze nam het eenzijdige ongeval niet mee in haar eis van zes maanden rijontzegging, waarvan de helft voorwaardelijk en 650 eu ro boete. De politierechter compenseerde de geheel voor waardelijke rijontzegging met een hogere boete. KLOOSTERZANDE - De politie zoekt getuigen van de mishandeling die in de nacht van vorige week zaterdag op zondag rond kwart over vier plaatsvond in een horeca- gelegenheid in Kloosterzande. Een 22-jarige horecabezoe- ker werd geslagen en geschopt en liep hierdoor verwon dingen op. Ieder die iets kan vertellen over de mishande ling, worclt verzocht zich te melden bij de politie in Hulst, of te bellen met nummer 0900-8844. BORSSELE - De politie heeft gistermiddag het rijbewijs ingenomen van een 72-jarige automobilist uit Ouden- bosch voor rijden onder invloed van alcohol, De man kwam rond kwart voor zes aanrijden bij 'de tolpoortjes van de Westerscheldetunnel in Borssele. Omdat een mede werkster vermoedde dat de man met te veel .alcohol op achter het stuur zat, liet ze de man niet doorrijden en schakelde de politie in. Agenten die ter plaatse kwamen vermoedden hetzelfde en namen de man mee naar het po litiebureau voor een blaastest. Omdat een blaastest mis lukte werd een bloedproef afgenomen. In afwachting hier van is het rijbewijs van de 72-jarige man .ingevorderd. KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com De paprikarode Eurobus wordt in ontvangst genomen bij zorgcen trum Cleijnburg in Colijnsplaat. Een ritje met de bus kost twee eu ro. foto Ronald den Dekker door Frank Balkenende GOES - De ombouw van het voormalige Goese stadskantoor tot appartemencomplex moet nog beginnen, maar nu al staan mensen in de rij voor een plek in wat straks Domiville heet. Voor de 35 appartementen hebben 160 belangstellenden zich inge schreven. Gisteren gaven de Walcherse Bouw Unie (WBU) en makelaar Nieuwbouwhuis, een verkoop- poot van Faasse Fermont, de aftrap voor de" verkoop van de appartementen. De WBU ver wierf het stadskantoor vorig jaar, nadat de gemeente Goes was verhuisd naar een nieuw stadskantoor aan de M. A. de Ruijterlaan. De gemeente heeft indertijd overwogen haar. kan toor aan de Oostwal uit te brei den en te verbouwen, maar dat bleek uiteindelijk duurder en in gewikkelder dan nieuwbouw. De gemeente wilde het .pand niet aan de eerste de beste verko pen. Ze schreef in 2004 een prijs vraag uit, waarin gegadigden moesten aangeven hoe zij het stadskantoor dachten te herge bruiken. Het plan van de WBU werd als beste beoordeeld, voor al omdat het bouwbedrijf het kantoor qua vorm intact laat. Sommige inzenders wilden het stadskantoor slopen en er nieuw bouw terugplaatsen. Voor de ge meente was dat onacceptabel. Lelijk eendje De WBU, die tien miljoen euro (inclusief aankoop) in het plan steekt, pakt het oude stadskan toor grondig aan. De bouwer wil het voor een appel én een ei gebouwde lelijke eendje omtove ren in een mooie zwaan. „We la ten alleen het casco en de vloe ren ongemoeid, voor de rest gaat alles eruit", zegt directeur G. van Kralingen. De gevelbe- plating maakt plaats voor gla zen puien, die bij diverse appar tementen toegang geven tot de nieuw te bouwen balkons of ter rassen. Aan de achterzijde komt een galerij die los staat van het gebouw en als het ware rond de monumentale bomen wordt ge leid. Via de galerij kunnen bewo ners aan de achterzijde van het voormalige stadskantoor hun ap partement bereiken. Daarnaast blijft er een centrale entree aan de achterkant voor een aantal appartementen in het hart van het complex. Het oude gangen stelsel in het pand verdwijnt. Geen enkele appartement wordt hetzelfde. Vooral in trek zijn de appartementen in het centrale deel met zijn halfronde buitenge vel. Van daaruit is er fraai zicht op de binnenstad. Het kraaien nest, een technische ruimte bo venop het stadskantoor, wordt omgebouwd tot een penthouse. Prijzen variëren 'twee tot een kleine vijf ton. In het plan blijft het markante pandje op de hoek Oostsingel en Albert Joachimikade gehand haafd. Zes appartementen verrij zen in een pand tussen het hoek huis en de voormalige strafge vangenis en bieden bewoners uitzicht op de stadshaven. De belangstelling voor Domi ville is groot. Onder de 160 in schrijvers bevinden zich overwe gend senioren, .die gisteren al vast een kijkje namen. De make laar zal het principe 'wie het eerst komt, die. het eerst maalt' hanteren. Volgens verkoopdirecteur W. Dodmond van Nieuwbouwhuis zijn gegadigden vooral enthou siast over de ligging, het uit zicht en de ambiance die het complex krijgt. Hoewel er voor ouderen geen zorgpakket wordt geboden, is het naastgelegen zorgcentrum Het Gasthuis be reid eventueel zorg te leveren. De aftrap van de verkoop be stond behalve uit toespraken- ook uit een project van leerlin gen van de Koelmanschool, die met kijkdozen hun ideeën over wonen toonden. De dozen staan in een informatiekeet voor het stadskantoor, waar geïnteres seerden hun licht kunnen opste ken over het project. (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS TAXATIEDAG KUNST ANTIEK Vandaag van 10-16 uur. Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650680, www.zeeuwsveilinghiiis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65