Zondag geopend Werk in jachthaven stilgelegd Stichting wil school in Colombia bouwen Catwalk tussen orgel en kansel Middelburg praat nog over voetbalmuseum )mgeving van loogschietclub 5 weer veilig CXpert Imwonenden vrezen schade aan woningen door heiwerkzaamheden bij steigers Schop voor achterwerk beboet Bedrijfsauto in de sloot na botsing Brand door peuter met aansteker Duitser moet auto inleveren zeeuwse almanak Vuil spel deu r loo Palladio Scoren met onze dkv WK-rentes! y 'cfx 1 jaar 3,40 1^9 10 jaar 3,95% 30 jaar 4,55 editie Bevelanden-Tholen www.woonboulevardbreda.nl 11 nn tot 17 nn mir Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten/kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! [edactie: 0113-315649 yww.pzc.nl :.niail:redactie@pzc.nl 'ostbus 31, 4460 AA Goes (dvertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ieeuws-Vlaanderen: 0114-372770; jationaal: 020-4562500. aterdag 1 april 2006 PESTDORPE - Met de realisa- e van twee nieuwe muitwip- en is het schuttersterrein van e vereniging St. Sebastiaan uit fcstdorpe aan de Molenstraat én stuk veiliger. (Advertentie) loor Willem van Dam i'EMELDÏNGE - Werkzaamhe- len in de jachthaven van Wemel- linge zijn op last van het ge- neentebestuur van Kapelle eni- e tijd stilgelegd. Aanleiding aartoe vormden klachten van niwonenden. ewoners van de Westelijke Ka- aalweg zeggen veel hinder te ndervinden van werkzaamhe- en in de nabijgelegen jachtha- en. Volgens de bewoners ver- orzaken die dermate ernstige illingen, dat zij vrezen voor heuren in hun huizen, e emoties zijn hoog opgelopen, eze week leek de zaak zelfs yen te escaleren, toen bewo- a's dreigden het werk eigen- andig stil te leggen. Wethouder 'Herselman van Kapelle slaag- er in de gemoederen te sus- H, door het werk tijdelijk stop zetten en aan enkele wensen an de omwonenden tegemoet komen. e jachthaven van Wemeldinge oi'dt op dit moment heringe- cht; steigers worden ver- aatst en er worden palen gesla- ;n. Een paar dagen geleden erd daarmee begonnen en ndsdien is het gedaan met de ist aan de Westelijke Kanaal- eg, zegt bewoonster Monique esterweele. „De trillingen zijn erg, het lijken wel lichte aard- ivingen; de kliko's lopen van muur en in een betonnen vij- ir van één van buren zijn iheuren ontstaan." onderdagavond rond een uur zeven was de overlast zo he- g, aldus Westerweele, dat be- öners politie en gemeente he iderden met het verzoek het ei'k stil te leggen. Toen dat niet het gewenste resultaat bracht, verzamelde een stuk of vijftien boze buurtbewoners zich bij de jachthaven met het voornemen het heft zelf in handen te nemen. M. Westerwee le: „Het gaat tenslotte om de be scherming van de eigendom metjes van hardwerkende mensen. En we kennen allemaal de verhalen over de ellende met die bouwput in Middelburg." Een inderhaast opgetrommelde wethouder Herselman wist hen te kalmeren. De wethouder liet de werkzaamheden stilleggen en beloofde de buurtbewoners dat die niet zouden worden her vat voordat er foto's van hun wo ningen waren genomen. Die fo to's kunnen als bewijsmateriaal dienen bij eventuele schade claims. Ook zegde hij de bewo ners toe, dat de palen die in de jachthaven worden geslagen zul len worden voorzien van scher pe punten, zodat ze makkelijker de grond in glijden en dus min der trillingen veroorzaken. De bewoners namen met die toezeg gingen genoegen. Helemaal gerust op een goede af loop zijn ze echter nog niet. Bovendien voelen ze zich enigs zins overvallen; ze waren vooraf niet ingelicht over de herin richting van de haven. Ook be twijfelen ze, zegt M. Wester weele, of benodigde vergun ningen zijn verstrekt. Volgens wethouder Herselman zijn de werkzaamheden 'niet vergun- ningplichtig, omdat het hier slechts een verplaatsing van bestaande materialen betreft.' Gisteren, aan het eind van de middag, werden de werkzaamhe den hervat. Havenmeester R. de Jonge veronderstelt dat het werk begin volgende week gro tendeels klaar is. Hij vindt de commotie overtrokken. Volgens De Jonge valt het met de over last reuze mee. „Het is een storm in een glas water." MIDDELBURG - Een 39-jarige beroepschauffeur uit Heinkenszand wekte de ergernis van een man door zijn vrachtwagen in zijn buurt te parkeren. Dat leidde 1 juli vorig jaar in Heinkenszand tot een incident tussen de vrachtwagenchauffeur en de buurtbewoner. De man verzekerde gisteren op de zitting van de Middel burgse politierechter dat de buurtbewoner eerst tegen hem was begonnen met schelden en duwen. In een reactie vertelde verdachte een schop tegen zijn achterwerk te heb ben gegeven. Volgens officier van justitie E. Bethlehem was de reactie verkeerd. Ze eiste 220 euro boete. Politie rechter A. Gaakeer hield rekening met de omstandighe den en légde de 220 euro boete voorwaardelijk op. „U had het wel anders moeten oplossen", merkte ze op. KORTGENE - Op de Provincialeweg in Kortgene is gister middag rond 12.30 uur een 50-jarige inwoner van de ge meente Noord-Beveland met zijn bedrijfsauto in de sloot beland. Hij kwam in botsing met een aanhangwagen met catamarans die achter de bedrijfsauto gekoppeld zat van een 44-jarige man uit 's Gra-venzande. Door de harde wind kwam deze combinatie op de linkerweghelft. Nadat de 50-jarige bestuurder tegen de aanhangwagen was gere den, verloor hij de macht over het stuur waarna zijn auto kantelde en de dijk afreed. Er raakte niemand gewond, er was alleen materiële schade. TERNEUZEN -,Een peuter heeft gisterochtend rond half tien brand veroorzaakt in een woning aan de Driewegen straat in Terneuzen. Het 3-jarige zoontje van cle familie was met een aansteker aan het spelen en had in de woon kamer en de hal iets aangestoken. De vader heeft zijn zoontje snel in veiligheid kunnen bren gen op het platdak en is daarna naar beneden gelopen om hulp te roepen en te blussen. Vader en zoon zijn door een arts onderzocht. De woning heeft voornamelijk brand schade in de hal. SEROOSKERKE - Een 22-jarige Duitse automobilist uit Aken is in de nacht van donderdag op vrijdag rond half vier betrapt op het rijden onder invloed. De man reed op de Kadetweg toen hij werd aangehouden door de politie. Uit een blaastest bleek dat hij bijna vier keer zoveel had gedronken als toegestaan. Toen hij zijn rijbewijs moest in leveren zei hij dat hij het net had weggegooid. De Duitser kreeg een dagvaarding mee, maar moest zijn auto achter laten. Advertentie In het Goese kantoor zitten ze iedere dag bovenop het nieuws. Vandaar ook dat ze steeds uit de ramen kijken, er kan immers zomaar wat ge beuren op het perron van het Goese station waar ze op uit kijken. Een politieioagen rijdt het perron op en pandemonium volgt in het kantoor. Een ter rorist in de treinAlle bewe gingen worden met de neuzen tegen de ramen geperst nauw gezet gevolgd door de colle ga's. De hoofdrolspelers krij gen al bijnamen. Minuten la ter - het leken uren - voert een agent een kleine man met een grote koffer af. Tegenval ler. „Ah, maar ik S7iap het wel", roept dan een collega. „De NS spelen vuil spel, als ze op deze manier er voor wil len zorgen dat er minder men sen inArnemuiden uitstap pen." iven zijn, vallen de afgescho- n pijlen weer vlak bij de wip ïer. Burgemeester J. Lonink in Terneuzen opent vrijdag 12 ei het complex met het eerste chot op de nieuwe wippen. door Rob Paardekam (Advertentie) Kom naar Zierikzee voor: Betaalbaar Design Haringvlietplein 4 Zierikzee telefoon: 0111 456161 KAPELLE - De zes Zeeuwse co mités van de christelijke stich ting Woord en Daad hopen het komende jaar 142.000 euro in te zamelen voor de bouw van een middelbare school in Colombi aanse stad Cartagena. De kosten van de school bedra gen het dubbele, maar de Natio nale Commissie voor Duurzame Ontwikkeling (NCDO) neemt de andere helft voor haar rekening. Het is voor het eerstdat de geza menlijke Zeeuwse comités zich 'inzetten voor een project in het Zuid-Amerikaanse Colombia. (Advertentie) Genieten van het buitenleven Het feit dat de partnerorganisa tie waarmee ze daar samenwer ken, heeft toegezegd dat er in de toekomst meer projecten opge pakt kunnen worden, heeft een rol gespeeld bij die keuze. „We hebben het idee opgevat om ons voor een langere tijd voor één land in te zetten", verklaart voorzitter H. Eckhardt van het comité Noord- en Midden-Beve land. „We hopen dat zo'n land dan echt gaat leven in onze re gio." Het komende half jaar staat al les dus in het teken van de nog te bouwen school in Cartagena. Feitelijk gaat het om twee scho len: een middelbare school en een centrum voor vakonderwijs in de wijk El Pozon. De meeste mensen die daar wonen, pro beren een nieuw leven op te bou wen, nadat ze zijn gevlucht voor de burgeroorlog op het plat teland.' CDA, de partnerorga nisatie van Woord en Daad, heeft in de wijk al een kinder dagverblijf en een basisschool, maar wil kinderen ook de kans bieden om verder te leren en bij voorbeeld een vakdiploma te ha len. De middelbare school en de vak school bieden in eerste instantie plaats aan 180 leerlingen, die er aan hun eerste jaar beginnen. In de loop der jaren kan het aantal leerlingen groeien naar 720. Het gaat dus om een school met een behoorlijke omvang. Volgens Eckhardt is dat nu juist het mooie aan de samenwerking tus sen de Zeeuwse comités. „Met z'n zessen kunnen wij zo'n groot project steunen. In je eentje lukt dat niet." de verkoop van stroopwafels, zangavonden, rommelmarkten, fietstochten, de verkoop van postzegels en kaarten en een col lecte. Eckhardt denkt dat de be nodigde euro's wel worden opge haald. Woord en Daad weet on dertussen wel hoeveel er met de verschillende zaken wordt opge haald; daar zit een bepaalde lijn in. En lukt het niet, dan worden er gewoon een keer meer stroop wafels gebakken. De diverse comités kunnen ove rigens nog wel een aantal vrij willigers gebruiken. „Al is het maar voor een paar uurtjes per week", zegt A. Don, voorzitter van het comité voor Walcheren. „Door ons hier een klein beetje in te zetten, kunnen we daar grootse dingen realiseren." De vorderingen van de bouw van de school kunnen worden gevolgd op de website www.zee- landvoorcolombia.nl. Stroopwafels Om de bouw van de school moge lijk te maken, proberen de comi tés van Woord en Daad het ko mende jaar - want in het voor jaar van 2007 moet het gebouw er staan - 142.000 euro op te ha len. Dat doen ze onder meer met door Maurits Sep (Advertentie) buitenmeubelen buitenverlichting li vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 215838. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl MIDDELBURG - De gesprek ken over het voetbalmuseum in Middelburg zijn nog in volle gang. Wethouder H. Kool-Blok land en directeur A. Schouten van de Stichting Voetbal Totaal verwachten eind volgende week te kunnen melden of het mu seum toch nog in Middelburg komt, of niet. De initiatiefnemers van het mu seum zouden voor 1 april laten weten of Middelburg de tijd krijgt om het project vlot te trek ken. Maar een besluit ligt er nog niet. „We praten nog", zei wet houder Kool-Blokland (CDA) gisteren. Radiostilte Over de inhoud deed zij geen me dedelingen. Ook Schouten zweeg daarover. „We hebben af gesproken een radiostilte in acht te nemen om de gesprek ken die we nu voeren ook echt een kans te geven. Eind volgen de week weten we meer." Schouten wilde wel reageren op het bericht van Het Land van Ooit, begin deze week, dat het park zich officieel had terugge trokken als mogelijke exploi tant van het voetbalmuseum in Middelburg. De directeur van Voetbal Totaal benadrukte dat over de exploitant van het' mu seum nog geen beslissing was ge nomen. „Het Land van Ooit had zich daarvoor opgeworpen en was zeker te overwegen ge weest. Maar de kogel was nog niet door de kerk. De eigenaren van het park zijn afgehaakt om hen moverende redenen. Maar wie de exploitant wordt is op dit moment de minste van onze zorgen." Initiatiefnemer M. Verkamman uit KatS' was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. orspronkelijk stonden op het iirein van de vereniging drie ien staande wippen. Door op likkende nieuwbouw in de uurt kwam de veiligheid in het fdrang. Mede door een flinke jörage van de gemeente en oor geld van sponsors konden twee nieuwe wippen ge- aatst worden. door Frank Balkenende GOES - Tussen orgel en kansel draaide het gisteren om mode in de Goese Grote Kerk. Plaatselijke modezaken showden hun. collecties tijdens het eerste Fashion Event, waarmee Goes zich als modestad wil profileren. Het was een verrassende combinatie, een monumentale kerk waarin soms schaars geklede modellen over de, tussen de eeu wenoude pilaren gelegde, catwalk schre den. Herenmode, golfkleding, een kinder- lijn, badpakken, bikini's, alles kwam voorbij. De mannequins en dressmen wa ren geleverd door een gerenommeerd mo dellenbureau, de kleding en accessoires door vijftien Goese winkeliers. Tout modeminnend Goes was op het spektakel afgekomen, vaak zelf chique of cool gekleed. De organisatie, met vooral Tom de Koning als initiator, telde zo'n vier- tot vijfhonderd toeschouwers. Ze konden tijdens de show zich ook te goed doen aan champagne en liflafjes, waar mee het Fashion Event een glamourgehal- te kreeg waar moderecensente Fiona Her- ing allerminst de neus voor zou ophalen. Na afloop kon het publiek naloungen en swingen in de wandelkerk. Daarvoor was een dj ingehuurd. Het Fashion Event vindt in het najaar opnieuw plaats. De organisatie mikt op een tweejaarlijks evenement met interna tionale uitstraling. foto Ronald den Dekker 'oordat deze nu met korven om-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 63