Aanslag verhoogt spanning Gaza Water in de Elbe blijft stijgen Rampboot Bahrein mogelijk overbeladen Buitenlanders verlaten onrustig Oost-Timor Voortvluchtige baas Italiaanse maffia zou al jaren dood zijn 5 Volksverzetscomités maken Palestijnse veiligheidstroepen uit voor verraders Tientallen vergiftigingen door wc-spray Vrije domeinnaam niet zonder PISICO abaV^ ABAB Wietteelt in België mag GOEDKOOP KLUSSEN!! Plan: dubbele achternaam Belgen Antarctica warmt veel sneller op Brand doodt Oegandese kinderen Brussel geeft Atjeh 118 miljoen Zeven jaar voor uithongeren kind Vastgoed obligaties IMM0-F1X VIII (Zwitserland). zaterdag 1 april 2006 A/endy Kind W JAMA - Bijna zestig men- I' zijn donderdagavond ver in nken toen bij Bahrein een !>m tyschip omsloeg en zonk. Ze- i r 63 mensen zijn uit zee gered. et is nog onduidelijk hoeveel i issagiers er waren. Volgens de organisator van de cruise waren 150 mensen uitge nodigd voor de reis, maar moge lijk zijn veertien tot twintig mensen van boord gegaan voor dat het schip vertrok. De boot kapseisde bij een brug die de Bahreinse hoofdstad Manama met het eiland Al Muharraq verbindt. Onder de passagiers waren Britten, Filipijnen, Zuid-Afrikanen, Egyptenaren, Indiërs, Amerikanen en Bengale zen. De eigenaar van het schip denkt dat overbelading de oorzaak van de ramp was. Volgens Abdullah al Qubaisi van rederij Al Dana was het schip verhuurd aan een lokale maatschappij die een dinercrui se voor Europese en Aziatische werknemers van een plaatselijk bedrijf organiseerde. „Ze vul den het schip met meer passa giers dan toegestaan. De kapi tein weigerde uit te varen, maar zij dwongen hem te vertrek ken." ANP door Bengt van Zwol en Aad Luymes GAZA - Een moordaanslag op de radicale Palestijn Abu Yous- sef al Quqa, een van de leiders van de Volksverzetscomités, heeft gisteren de spanningen in de Palestijnse gebieden doen op lopen. Palestijnen zien de aan slag als vergeldingsactie door Is raël op een zelfmoordaanslag die donderdagavond vier Israë liërs het leven kostte. Meteen na de ontploffing van een autobom voor een moskee in het centrum van Gaza-Stad, v aardoor Al Quqa omkwam, brak er een vuurgevecht uit tus sen zijn aanhangers en Palestijn se agenten. Enkele uren later kwam het opnieuw tot een tref fen. In totaal werden hierbij ze ker drie mensen gedood, onder 'wit een Palestijnse agent, en raakten zeker 25 anderen ge- wond. - Een 'woordvoerder van de Volks verzetscomités beschuldigde Pa- lestijnse veiligheidstroepen er van te hebben samengewerkt met Israël bij de moordaanslag op Al Quqa. Woordvoerder Abu Abir noem- ■de verscheidene agenten bij naam, maakte hen uit voor 'ver raders' en deed de belofte: „We zullen hen onthoofden." Hij ver- klaarde voorts dat de organisa tie openlijk oorlog zal blijven voeren tegen Israël. Raket Israël ontkent iedere betrokken- j heid bij de aam,lag op de com mandant van de Volksverzetsco mités. Palestijnen verklaarden eerder dat Israëlische gevechts vliegtuigen een raket hadden af gevuurd op de auto. Zij stelden DÜSSELDORF - Tientallen mensen zijn in Duitsland vergif tigd door een nieuwe badka mer- en wc-spray. De slachtof fers kampen met verschijnselen variërend van zware ademnood tot longoedeem. Gisteren waren 44 vergiftigings- igevallen bekend, meldde het mi nisterie voor Consumentenbe scherming van de deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen. De omstreden spray van een Duitse fabrikant is inmiddels uit de handel genomen. Het spul, bedoeld tegen kalkaan slag, was een speciale aanbie ding in een supermarktketen. dat het om een wraakactie ging voor de zelfmoordaanslag van donderdag bij een joodse neder zetting op de Westelijke Jor- daanoever. Volgens het hoofd hulpdiensten van het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid is het even wel niet waarschijnlijk dat Al Quqa het slachtoffer werd van een raket. „Gezien de aard van zijn verwondingen is het het meest aannemelijk dat het een explosie betrof en geen raket", aldus de man. De Palestijnse premier Haniyah riep gisteren op tot kalmte op de Gazastrook. Hij verklaarde mi nister Seyam van Binnenlandse Zaken opdracht te hebben gege ven de zaak te onderzoeken. De Hamas-beweging van Haniyah en Seyam toonde gisteren wel begrip voor de zelfmoordaan slag bij de joodse nederzetting Kedumim. Minister Rizqa van Informatie omschreef de operatie, die is op geëist door de AI Aqsa Martela ren Brigades, een beweging geli eerd aan Abbas' Fatah-partij, als 'een natuurlijke reactie op Is raëlische misdaden'. „Verzet is een legitiem recht voor volke ren die leven onder een bezet ting." De opmerkingen conflicteren met die van de Palestijnse pre sident Abbas, „Wij veroorde len dit incident in ons land. Wij accepteren het niet. Wij als Palestijnse Autoriteit leven in permanente vrede, zij aan zij met Israël", aldus Abbas. ANP/RTR De Oost-Duitse stad Königstein staat deels blank door het hogere waterpeil van de Elbe. van onze redactie buitenland PRAAG - Het waterpeil in de El be blijft stijgen. Voor vandaag wordt in Tsjechië een water stand van 8,4 meter voorzien. Er wordt rekening mee gehouden dat het water morgen een hoog te van 9 meter bèreikt. (Advertentie) Registreren domeinnaam Lec óp bij het registreren van domein namen dat u geen inbreuk maakt op een' door een ander bedrijf gebruikte handelsnaam. U bedenkt een domeinnaam voor uw activi teiten, die u ook op het internet wilt aanprijzen. Deze bedachte naam blijkt ook nog beschik baar te zijn om te registreren. Echter door het gebruik van deze 'domeinnaam maakt u inbreuk op een bestaande handelsnaam van een ander bedrijf. Laatstgenoemd bedrijf kan dan juridische stappen tegen u ondernemen. Indien er door het gebruik van de domein naam bij het publiek verwarring ce duchten is staat dit bedrijf sterk ten opzichte van de nieuwkomer. Dat is vooral het geval als beide organisaties in dezelfde regio opereren en/of dezelfde producten aanbieden, Handelsnaamonderzoek Bestaande handelsnamen kennen niet allemaal een eigen internetadres. Nieuwkomers op de markt doen er verstandig aan om even in her handelsregister van de Kamer van Koophandel een onderzoek te doen of de domeinnaam die de nieuwkomer in gedachten heeft, al door een bestaand bedrijf als handelsnaam gebruikt wordt. Een bedrijf dar zich .ABAB wil noemen en medische artikelen wil gaan verkopen zal bijvoorbeeld geen probleem zijn. Meer weten? Heeft u problemen met de registratie van domeinnamen? Is er een nieuwkomer in uw markc die met zijn naam inbreuk maakc op uw naam? Neem dan contacc op met marianne.van.rooy@abab.nl van ABAB' Juristen of maak een afspraak, telefoon (073) 646 54 85. www ACCOUNTANTS - BELASTINGADVISEURS - JURISTEN Biedt meer"mMrcU'' In het stadje Melnik, 50 kilome ter ten noorden van Praag, zijn de eerste huizen ondergelopen. Als de prognoses uitkomen dan zal het grootste deel van het cen trum onder water komen te staan. Met nooddijken wordt g'e^ TURNHOUT - Een maas in de Belgische wet staat het telen van cannabis (wiet) toe. Met de vrijspraak gisteren van vijf wiet- telers vraagt de rechtbank van Turnhout indirect om een uit spraak van het Hof van Beroep. Het ontslag van rechtsvervol ging van vijf mannen die ander half jaar geleden werden be trapt met vijfhonderd plantjes was onontkoombaar, omdat ver volging was gevraagd voor het kweken van de wiet zelf. Dat is niet bij wet verboden, moest de correctionele rechtbank toege ven. Wel strafbaar is het bezit van verdovende middelen. Daar onder valt ook the, het werkza me bestanddeel in de wietplant. Als de mannen daar op waren aangeklaagd, dan waren zij ver oordeeld, ook als de planten wa ren geoogst. Nu zij alleen maar in een pot stonden, is daar niets onwettelijks aan, vond de recht bank. Plet is volgens de Turn- houtse rechter Jacobs, al meer malen voorgekomen dat wiette- lers door deze maas in de wet zijn gekropen. Hij verwacht dat zijn uitspraak aangegrepen wordt door justitie om in hoger beroep een uitspraak van het Hof te forceren. GPD (Advertentie) www.budgetbouwmarkt.nl tracht dat te voorkomen. In dor pen rondom Melnik zijn inwo ners uit voorzorg geëvacueerd. De situatie is kritiek in de drie andere steden. In Moravië, het oostelijke deel van Tsjechië, lijkt de situatie zich in het zuidelijke deel iets te verbeteren. Nieuwe problemen zijn in het noorden van Moravië ontstaan nadat de rivier Morava buiten haar oevers trad. 'Premier Paroubek heeft Znojmo bezocht. Daar werden eerder meer dan tienduizend mensen geëvacueerd wegens het opko mende water. De regionale wa terbeheerder is door de regering ontslagen omdat hij het gevaar onderschatte en het gemeentebe stuur niet tijdig waarschuwde voor het opkomende water. Het kabinet heeft 15 miljoen eu ro vrijgemaakt om de getroffen steden en dorpen te helpen bij het bestrijden van de waterover last. In nog zestig gemeenten dreigt overstromingsgevaar. Er zijn inmiddels vier mensen door de watersnood omgekomen. In Praag, gelegen aan de Vltava die ui'tmondt in de Elbe, is het openbaar vervoer langs de ka den deels stilgelegd. Er is al ge oefend met het afsluiten van de (Advertentie) metrobuizen. Binnen vijf minu ten kunnen die met stalen deu ren tegen instromend water wor den afgeschermd. In 2002 liep een deel van het metrosysteem onder tóen de Vltava buiten haar oevers trad. De meteorolo gen voorspellen voor het week einde meer regen. Dresden De stijgende waterstand in de Elbe levert ook problemen op in Duitsland. In Dresden bereikte het peil gisteren 7 meter. Voor vandaag wordt 7,6 meter voor speld. In 2002, toen een groot deel van de stad blank stönd, was dat 9,4 meter. Talloze stuk ken grond langs'de rivier staan al onder water. Er werd echter nog niemand geëvacueerd. In Saksisch-Zwitserland, de re gio ten zuiden van Dresden tot aan de grens met Tsjechië, wer den overal overstromingen gesig naleerd. Er zijn inmiddels dui zend mensen uit het gebied naar /'veiliger oorden gebracht. Minis ter Gabriel van Milieu hekelde het uitbaggeren van de Elbe in het verleden, hetgeen mede tot de problemen nu aanleiding zou hebben gegeven. In Slowakije zijn tot nu toe twee mensen door de watermassa om gekomen. Voor vandaag wordt een daling van het waterpeil in de Donau voorspeld. In het stroomgebied van die rivier was het al tot overstromingen geko men en werden mensen geëvacu eerd. Nieuwe waterproblemen wor den vanuit het zuidoosten van Polen gemeld. GPD BLEIJENBERG Schoonmaakbedrijf Bleijenberg b.v. Scheldestraat 98, Postbus 230, 4380 AE Vlissirigen Tel: 0118-417500, Fax; 0118-418107 Vestiging Noord-Brabant Bredaseweg 185, Postbus 150, 4870 AD Etten-Leur Tel; 076-5083594, Fax:076-5083501 info@bleijenbergbv.nl www.bieijenbergbv.nl door Egbert Stoel JAKARTA - Tientallen buiten landers zijn de afgelopen dagen Oost-Timor ontvlucht. Zij zoe ken in Indonesië een veilig heen komen voor honderden ontsla gen militairen die sinds dinsdag in de Oost-Timorese hoofdstad voor een gespannen sfeer zor gen. Onder de vluchtelingen zijn be halve Indonesiërs ook achttien ontwikkelingswerkers en diplo maten uit onder meer de Vere nigde Staten, Australië en Portu gal. Zij mogen tijdelijk in de pro vinciehoofdstad Kupang blij ven. Indonesië laat de grenzen echter gesloten voor Oost-Timorezen die proberen uit hun straatarme land te ontsnappen. Ook heeft de regering in Jakarta de pa trouilles langs de grens met het buurland opgevoerd. De zeshonderd militairen - een derde van het Oost-Timorese le ger - hebben uit woede meerde re woningen vernield, waaron der die van een hoge politiecom- mandant. Zij rebelleren sinds be gin februari tegen slechte leefomstandigheden en selectie ve promoties in het leger. De sfeer werd twee weken geleden grimmiger toen de regering de rebellerende militairen ont sloeg. Velen van hen zijn voor malige opstandelingen die on der leiding van de huidige presi dent Gusmao tegen de Indonesi sche bezetting hebben gevoch ten. Oost-Timor werd in 2000 onafhankelijk. Armoede Het zelfbestuur heeft de bevol king weinig opgeleverd, meldde de ontwikkelingsorganisatie van de Verenigde Naties, UNDP, vorige maand. De bevol king is geketend gebleven aan de spiraal van steeds diepere ar moede en de natie behoort nog steeds tot de armste in dé we reld. ANP BRUSSEL - De Belgische regering overweegt kinderen voortaan een dubbele achternaam te geven: eerst die van de vader, dan die van de moeder. De Belgische staatssecre taris voor het Gezin, Gisèle Mandaila, heeft dat voorstel gisteren gelanceerd. Dat kinderen nu vanzelf de achternaam van de vader krij gen, vindt zij discriminerend. „Dit voorstel verankert de gelijkheid tussen man en vrouw in de naamgeving", aldus Mandaila, die lid is van de Waalse liberale partij MR. De staatssecretaris vinclt het geen goed idee om de ouders vrij te laten kiezen over de volgorde van de namen. „Daar komt alleen maar ruzie van." ANP WASHINGTON - De atmosfeer in Antarctica warmt drie keer zo snel op als die op de rest van onze planeet. Dat constateren Britse wetenschappers na een onderzoek dat dertig jaar heeft geduurd. De resultaten daarvan zijn gis teren zijn gepubliceerd in het gerenommeerde weten schappelijke tijdschrift Science. „Broeikasgassen kunnen een grotere invloed hebben op Antarctica dan in de rest van de wereld en we begrijpen niet waarom", aldus onderzoeksleider John Turner. De Britten gebruikten weerballonnen om de temperatu ren op het ontoegankelijke continent te meten. Daaruit bleek dat de temperatuur op de zuidpool met 0,5 tot 0,7 graden Celsius per tien jaar stijgt. In de rest van de we reld gaat de temperatuur ieder decennium met 0,2 graden omhoog. ANP/AFP KAMPALA - Twaalf kindei-en zijn gisteren om het leven gekomen door een brand in een Oegandese kostschool. De slachtoffers waren jongens en meisjes van zeven tot der tien jaar oud, Vanwege uitgevallen stroom gebruikte de basisschool kaarsen. De brand ontstond toen een kaars op een deken viel, die vervolgens vlam vatte. ANP/RTR BRUSSEL - De Indonesische provincie Atjeh krijgt nog eens 118 miljoen euro Europees hulpgeld. Het is bedoeld voor herstel van de schade door de tsunami-van ruim een jaar geleden. Van het geld worden onder meer 25.000 huizen gebouwd of gerepareerd. Ook komen er projecten om de eigenaars van gronden te registreren. Europees Commissaris Ferrero-Waldner van Buitenland se Betrekkingen heeft dat gisteren medegedeeld. De tota le tsunamisteun aan Atjeh komt hiermee op 207 miljoen euro. ANP DÜSSELDORF - Een Duitse moeder die haar driejarige dochtertje liet verhongeren, is gisteren veroordeeld tot ze ven jaar gevangenisstraf. De rechtbank in Düsse'ldorf achtte de 28-jarige vrouw schuldig aan doodslag door ern stige nalatigheid. De vrouw hakte in oktober 2004 het lichaam van haar dochter Pervin in stukken,, nadat het meisje was overleden. ANP/DPA tie) het 'fantoom' van Provenza- no levend houdt om de aan dacht af te leiden van andere ac tiviteiten van Siciliaanse mis daadgroeperingen. Hij zegt niet te weten wanneer Provenzano precies gestorven is. Maar hij verklaart wel dat de meest ge zochte maffië-baas van Italië in het buitenland woonde. Als Traina's beweringen waar zijn, dan slaat de Italiaanse jus- - titie een modderfiguur. Nog geen drie jaar geleden beschul digde de landelijke officier van justitie Grassi politiek en politie ervan de arrestatie van Proven zano tegen te werken. Hij zou al die tijd op Sicilië ondergedoken zijn geweest. Volgens Grassi was vooral de politie door de maffia geïnfiltreerd en was de georganiseerde misdaad op de hoogte van de politionele acties. De uitlatingen van Traina ko men precies op de dag dat een film (II fantasma di Corleoné) over Provenzano in prémière gaat. Regisseur M. Amenta be licht daarin onder meer de rela ties tussen de maffia-baas en de politiek. Bij een scène waarin twee verklikkers beweren dat Provenzano bij de verkiezingen in 1994 opdracht had gegeven dat Sicilië op Berlusconi en For- za Italia moest stemmen, ver schijnt de 'tekst: 'Berlusconi noch Forza Italia zijn ooit be trokken geweest bij processen te gen de maffia'. GPD foto RTR door Hans Geleijnse ROME - Het fantoom van Cor- leone wordt hij wel genoemd: maffia-baas Bernardo Proven zano, sinds 1960 voortvluch tig, verdacht van moord en af persing. Volgens zijn advocaat S. Traina is Provenzano échter een 'door de maffia gecreëerd spook'. De man is al jaren dood, vertelde hij gisteren in het dag blad La Repubblica. Op het nieuws is met ingehou den woede gereageerd door le den van het parket in Palermo, dat de speurtocht naar Proven zano (bijgenaamd De Tractor vanwege de wrede manier waar op hij tegenstanders liquideer de) coördineert. „Nog geen drie jaar geleden was hij in Frank rijk voor medische behandeling. We hebben zijn DNA in handen. Van dit nieuws klopt niets", reageerde officier van justitie M. De Lucia gisteren. Volgens advocaat Traina staat echter helemaal niet vast dat het Provenzano was die drie jaar geleden, nog wel op kosten van de Italiaanse gezondheids zorg, in Marseille werd ver pleegd. „Laat ze het DNA-be- wijs maar tonen", zegt de advo caat die sinds jaar en dag de be langen van Provenzano en diens familie behartigt. Traina beweert dat de maffia (met steun van politiek en poli- Advertentie Inleg vanaf 10.000 Looptijd 3 jaar (100 is 103). Rente 12% per jaar (1 per maand). Rente maandelijks uitgekeerd. Eerste hypothecaire zekerheid. Vrij overdraagbaar. Voor meer informatie kijk op www.investmentservices.nl of mail naar info@investmentservices.nl of bel 075-6849090

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 5