Stouten-telgen spelen in koeienstal en kerk PZC ALBUM Tak-tak en weer een album klaar W21 Naar het oude funkrecept Kijkje in de Drentse ziel Ufllii WHS Gepimpte blendermeuk Zwevende feel good-ster Break out! stopt ermee zaterdag 1 april 2006 Raffaela - Right Here Right Now (1) Simon Webbe - No Worries (3) Andrea Bocelli Marco Borsato - Because We Believe (2) Kane - Believe It (4) The Pussycat Dolls Ft Will.ia.m - Beep (14) AkorvFt Ali B Yes-r - Ghetto Remix (5) Meek Feat. Leo Sayer - Thunder In My Heart Again (10) Sugababes - Red Dress (7) Madonna - Sorry (9) The Opposites - Slaap (11) Eros Ramazzotti Anastacia -1 Belong To You (12) Blof - Aanzoek Zonder Ringen (8) Pink - Stupid Girls (15) Juanes - La Camisa Negra (21 Kus - Ik Heb Je Gewist (6) The Source Ft Candi Staton - You Got The Love (13) The Black Eyed Peas - Pump It (18) l.o.s. - Uit De Schaduw (16) Shapeshifters - Incredible (22) Jenn Cunetta - Come Rain Come Shine (38) Belle Perez - El Mundo Bailando (26) Beyonce Ft Slim Thug - Check On It (17) Coldplay - Talk (20) Ne Yo - So Sick (33) Live-The River (19) Corinne Bailey Rae - Put Your Records On (36) Kelly Clarkson - Because Of You (27) Gabriel Rios - Broad Daylight (25) Anouk - One Word (24) Gavin Degraw - Chariot (30) Bloodhound Gang - Uhn Tiss Uhn Tiss Uhn Tiss (28) KtTunstall - Suddenly I See (23) Jan Smit - Hoe Kan Ik Van Je Dromen (31) Hi-tack - Say Say Say (waiting 4 U) (34) Freemasons Feat. Amanda Wilson - Watchin' (29) Gavin Degraw - Just Friends (--) Bob Sinclar - Love Generation (37) Sean Paul - Temperature (--) Jack Johnson - Upside Down (39) Party's Cool - This 'n That (35) 1. Blof - Umoja (1) 2. Andrea Bocelli - Amore (2) 3. David Gilmour - On An Island (3) 4. Prince-3121 (-) 5. Katie Melua - Piece By Piece (6) 6. Racoon - Another Day (7) 7. John Fogerty - The Long Road Home/ult. Coll. (12) 8. Jan Smit - Jansmit.com (16) 9. Kelly Clarkson - Breakaway (4) 10. Guus Meeuwis - Wijzer (24) 11. Lucie Silvas- Breathe In (5) 12. James Blunt - Back To Bedlam (8) 13. Mary J. Blige - The Breakthrough (25) 14. Jovink The Voederbietels - Wakker Worden! (-'-) 15. The Pussycat Dolls - Pcd (14) 16. Jack Johnson And Friends - Singalongs/lullabies For Curious George (13) 17. Juanes - Mi Sangre (22) 18. De Dijk - Zullen We Dansen 1981-2006(9) 19. Gavin Degraw - Chariot (19) 20. The Little Willies - The Little Willies (39) 21. Kate Bush - Aerial (-) 22. Madonna - Confessions On A Dancefloor (20) 23. Blof - Het Eind Van Het Begin (beste Van) (11) 24. Simon Webbe - Sanctuary (28) 25. Residentie Orkest Olv Jos Vermunt - Bach Mattheuspassie (--) 26. Carel Kraayenhof - Guardians Of The Clouds (15) 27. II Divo - Ancora (17) 28. Neil Diamond -12 Songs (18) 29. Placebo - Meds (10) 30. Gabriel Rios - Ghostboy (31) 31. Corinne Bailey Rae - Corinne Bailey Rae (35) 32. Donald Fagen - Morph The Cat (23) 33. Arctic Monkeys - Whatever Peop le Say I Am, That's What I'm Not (26) 34. Jannes - Als Het Zonnetje Schijnt (27) 35. Johnny Cash - The Legend Of Johnny Cash (21) 36. James Blunt - Chasing Time- The Bedlam Session (29) 37. Enya - Amarantine (32) 38. Robbie Williams - Intensive Care (36) 39. Laura Lynn - Dromen (--) 40. The Black Eyed Peas - Monkey Business (34) Heideroosjes gaan van America naar het grote Amerika De Limburgse punkrock band Heideroosjes heeft een platencontract getekend in de Verenigde Staten. Via platen maatschappij I Scream Records in Los Angeles verschijnt op 6 juni een album met verzameld werk in de VS. Daarmee maken de punk rockers een oversteek van hun uitvalsbasis in het Limburgse dorpje America naar het grote Amerika. De Heideroosjes-ver zamelaar zal Royal To The Bone heten. „Je moet het zien als een introductie van onze band in Amerika", zegt zanger Marco Roelofs. Later dit jaar vertrekken de Hei deroosjes naar de Verenigde Sta ten voor een tournee. ANP Broers en zussen spelen samen in Stouten Musiceert. Jacob-Jan, Aleida en Arianne (vlnr). Marien en Christiaan staan niet op de foto. foto Dirk-Jan Gjeltema De groep Stouten Musi ceert is wel een heel aparte verschijning. De vijf groepsleden, die allemaal een ander instrument spe len, komen nameljjkuit hét zelfde gezin. Vanavond tre den Marien (orgel, 22), Christiaan (piano, 20), Alei da (dwarsfluit, 17), Arianne (viool, 14) en Jacob-Jan (trompet, 11) Stouten op in de Gereformeerde Kerk in Zaamslag. Het gezin Stouten komt uit Kerkwerve. De oudste twee hebben hun weg inmiddels gevonden naar drukker bevolkt gebied, maar Aleida, Arianne en' Jacob-Jan wonen nog steeds in een boerderij net buiten het Schouwse dorp. Binnen is er zelfs een heuse oefenruimte ge bouwd, waar gerepeteerd kan worden. „Eerst was dit een deel van onze koeienstal, maar sinds we geen vee meer hebben is hier ruimte genoeg", vertelt Aleida. „Het ging ook niet meer in huis, daar nemen we te veel ruimte voor in beslag." Vijf kinderen uit één gezin die allemaal een ander instrument spelen en samen een groep vor men, het klinkt als een uitge kookt vooropgezet plan. Toch is Stouten Musiceert toevallig ont staan. Aleida: „Toen Marien slaagde voor zijn mavo-diplo ma, traden we voor het eerst sa men op tijdens zijn examen- feest. We kregen zoveel leuke reacties dat we zijn doorge gaan." De groep begon met vier leden, maar werd al snel gecomple teerd door Jacob-Jan. „Een vriendje van me speelde trompet en dat vond ik ook erg leuk. Het mooie aan de trompet vind ik dat je én je handen én je mond moet gebruiken. Dan merk je meer van de muziek die je speelt." Iedereen oefent bijna dagelijks individueel, behalve op zondag. „Dan zijn we met z'n allen thuis, dus dan spelen we samen", stelt Aleida. Het is niet verwonderlijk dat de familie juist op zondag com pleet is, aangezien de kerk een belangrijke rol speelt in hun le ven. Als Stouten Musiceert optreedt, is dat bijna altijd in een kerk en wordt er ook geestelijke muziek gespeeld. Arianne: „We mogen zelf kiezen wat we spelen, maar het is logisch dat we ook geeste lijke liederen spelen. Het pu bliek wil toch bekendere mu ziek horen en dan kom je daar op uit. Rond deze tijd spelen we er bijvoorbeeld een paar paaslie- derenbij." Hoogtepunt De hoogtepunten voor Stouten Musiceert zijn de optredens zelf. Jacob-Jan: „Het mooiste is als mensen genieten van onze mu ziek. Dat we ze een mooie avond kunnen bezorgen." Arianne vult aan: „Het blijft ook leuk zolang wé zo af en toe wat nieuws kun nen doen, zoals nieuwe muziek spelen of op een andere locatie. We hebben bijvoorbeeld nog nooit in Zaamslag gespeeld, dat maakt het weer iets specialer." „Toch is het spannender om in de buurt te spelen, als er veel be kenden komen kijken. Dan krij gen we weer veel leuke reac ties", vertelt Aleida. Stouten Musiceert heeft in 2003 de eerste cd afgeleverd: Stouten Musiceert - orgel dwarsfluit, die nog steeds is te bestellen op de website www.marienstou- 'ten.nl. Van de zomer komt er een tweede cd, die opgenomen zal worden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Ook deze cd zal via de website te bestellen zijn en in verschillende boekwinkels te koop zijn. Jasper Harthoorn Het 'best of-album' van Mas sive Attack heet Collected. Het moet het voorproef je zijn op een écht nieuwe cd, die volgend jaar verschijnt. „Waar het toe moét leiden, weten we nog niet. We werken nooit volgens een plan", aldus het dancecollectief uit Bristol. Echt passend bij Massive At tack lijkt het niet, zo'n 'best of-album'. Omdat er niet zo heel veel is om op terug te kijken (in vijftien jaar verschenen slechts vier cd's van de groep), maar vooral ook omdat de band het spel nu eenmaal graag anders speelt dan gebruikelijk in de popmuziek. Massive Attack-leden Robert del Naja en Grant Marshall alias 3D en Daddy G zien het probleem. Collected is een idee van onze manager", zegt Del Na- ja onomwonden. „En hij heeft ons ervan weten te overtuigen dat het een goed idee is. Vol gend jaar komen we met een echt nieuw album. Door nu een verzamelalbum uit te brengen, stellen we onze platenmaat schappij tevreden, wat bij die nieuwe cd alleen maar in ons voordeel kan werken." De selectie voor de eerste cd was snel gemaakt, zegt Del Na- ja. „We hebben.gewoon van elke cd die we hebben gemaakt drie tracks gekozen. Tak-tak-tak... Klaar." De samenstelling van de tweede cd met eveneens oud, maar voor het overgrote deel niet eerder uitgebracht materiaal, nam meer tijd in beslag. „Dat was cool om te doen. Massive Attack is vooral een studiogroep. We hebben een archief van wel één miljoen tracks. De meeste daar van zijn maar half uitgewerkt, maar er zitten ook veel kant-en-klare nummers tussen. De keuze was enorm." Marvin Gaye Massive Attack kwam in 1990 voort uit The Wild Bunch, een hiphopcollectief in de West-En gelse kuststad Bristol, waartoe ook Nellee Hooper, die bekend werd met de groep Soul II Soul, en de rapper Tricky behoorden. De loom wi.egende elektronische muziek van Massive Attacks de buutalbum Blue lines zou in de jaren negentig allerwegen wor den nagevolgd. Niet alleen in Bristol, maar in heel Engeland en ook ver daarbuiten. Zonder Massive Attack geen Por- tishead, DJ Shadow, Morchee- ba, Air, Lamb, Hooverphonic. Behalve Robert Del Naja en Grant Marshall behoorde aan vankelijk ook Andrew 'Mush room' Vowles tot de harde kern van Massive Attack. De laatste hield het na de in 1998 versche nen cd Protection voor gezien. Grant Marshall verliet de groep tijdelijk (waardoor het album 100th Window eigenlijk vooral een project van Del Naja was), maar is nu weer terug aan boord. „Ik heb de afgelopen ja ren vooral voor mijn kinderen gezorgd", verklaart Daddy G zijn afwezigheid. Waarna hij er verder het zwijgen toe doet. Hij rijst weer even op uit zijn fauteuil als Madonna ter sprake komt. In 1997 maakte Massive Attack samen met de Ameri kaanse zangeres een cover van de Marvin Gaye-song I want you. Het nummer, dat werd op genomen voor een Marvin Gaye tribute-album, is nu een van de rariteiten op de tweede cd van Collected. „Er was sprake van dat we een compleet album met De mannen van Massive Attack: Grant Marshall (links) en Robert del Naja. foto GPD haar zouden gaan opnemen, maar het is er nooit van geko men, waarom weet ik eigenlijk ook niet." Macht Hij en Daddy G lijken het niet echt te betreuren. De laatste: „Ik ben de helft van de tijd be zig geweest voor haar te rennen, wat een mens." Del Naja: „Laat ik het zo zeggen; werken met Madonna is een nogal zenuwslo pende bezigheid. Zoals het dat ook was met Sinéad O'Connor, die te horen is op 100th Win dow. Normaal gesproken wer ken we met zangers op basis van volstrekte gelijkwaardigheid. Bij types als Madonna en Sinéad ben je je voortdurend be wust van hun macht en invloed. Als je van zo iemand gedaan krijgt wat je wilt, voelt dat bijna als een overwinning." Massive Attack is in de afgelo pen vijftien jaar een waar door gangshuis van vocalisten ge weest. De enige constante: de Ja- maicaanse reggaezanger Horace Andy, die op alle vier de albums een rol heeft, hoe miniem ook. Ook een project met Radiohead is niet van de grond gekomen. „Thom Yorke vroeg ons een re- mix te maken van OK Compu- ter. Van het complete album, ja. Een fantastische klus natuur lijk, maar we zouden er wel twee jaar mee bezig zijn ge weest. Dat is zelfs in de wereld van Massive Attack te lang." Overwogen te verhuizen naar Londen hebben Del Naja en Marshall nooit. Het leven in de provincie bêvalt ze. „Als we in Londen moeten zijn, vragen we altijd om een hotel aan Hyde Park; we willen bomen kunnen zien. Londen heeft ook simpel weg te veel verlokkingen: par ty's, vrouwen, drugs. We zijn al geen harde werkers, maar in Londen zouden we nergens meer aan toekomen. Thuis in Bristol hebben we onze eigen studio, en tegenwoordig ook on ze eigen nachtclub." Peter van Brummelen DatMusicology (2004) geen toevalstreffer was, bewijst Prince met 3121. De kleine man uit Minnesota is helemaal terug en levert zijn beste plaat in meer dan tien jaar af. Daarvoor grijpt hij terug op bekende re cepten uit de jaren tachtig, maar die werken nog altijd. Zo is de elektrofunk van het door synthesizers gedreven Loli ta onweerstaanbaar. Zangeres Tamar roept in Love zelfs herin neringen op aan Sheila E. en Wendy Lisa. Prince toont zich op zijn 47ste niet langer de ver nieuwer van weleer, maar geeft funk, soul, pop en rock zijn ge heel eigen majestueuze stempel. Bijgestaan door Candy Dulfer en Maceo Parker is 3121 com pact, gevarieerd en het klinkt alsof Prince wel weer zin in een swingend feestje heeft. Vlot, zelfs sexy, ondeugend en lekker geil Peter van der Heide Prince: 3121 53:44 min. NPG/Universal, Het moest er ooit van ko men: een solotheaterpro gramma van Daniël Lohues. De ze winter trok hij met slechts een verzameling instrumenten (piano, gitaren, banjo, trekzak) en een hoofd vol liedjes langs za len en zaaltjes in het land. Het bleek een gouden greep, zó persoonlijk hadden we de front man van Skik en de Louisiana Blues Club nog nooit gezien. Op het album Allennig zijn dertien liedjes uit het programma verza meld, door Lohues zelf opgeno men in slechts één dag tijd. De plaat klinkt sober en zéér dicht bij, alsof je bij Lohues in de huis kamer zit. De liefdevolle, op rechte en ontwapenende teksten 'geven een bijzonder kijkje in de ziel van deze troubadour. Voor- al het Moordlied is een absolute aanwinst voor de Drentse cul tuur. Martin Groenewold Daniël Lohues: Allennig - Grey Town/PIAS, 43.54 min. De winterstramme ledema ten worden op slag soepe ler bij het draaien van Timeless, een Santana-achtige comeback van de 65-jarige Braziliaanse meester Sergio Mendes. Een flink handje geholpen dooi de 31-jarige Black Eyed Peas-voorman will.i.am gooit Mendes op deze door koffieke- ten Starbucks gesponsorde cd een partij veelal oude bossanova- meuk in de blender en pimpt er een trendy fusiongerecht van. Producer will.i.am heeft andere coryfeeën ook zo gek weten te krijgen een bijdrage te leveren. Zo blaast Stevie Wonder op zijn mondharmonica een fijn num mertje mee in Berimbau/Conso- lacao, kraait John Legend in Please Baby Don't dat er betere mannen te vinden zijn dan hij en duiken Erykah Badu, In dia. Arie en Justin Timberlake hier en daar ook op. Men- des-adepten zullen knorren dat de oude vertrouwde Braziliaan se groove plaats heeft moeten maken voor de commerciële beats van will.i.am en zij heb ben volkomen gelijk. Zo is de klassieker Mas Que Nada een pure Black Eyed Peas-rapsodie geworden. Peter Kuijt Sergio Mendes: Timeless - Con cord, 62.20 min. In thuisland Engeland is Corin ne Bailey Rae met het ver schijnen van haar debuut uitge groeid tot een ster. Nederland volgt terughoudender, maar de grote doorbraak lijkt ook hier onvermijdelijk. Bailey Rae heeft alles wat de feel good-sterren als Jamie Cul- lum, Norah Jones, Joss Stone, Katie Melua ook hebben: mooie zwijmelliedjes naast iets meer uptempo hits, een warm gepo lijst geluid en een bijna zweven de, natuurlijke voordracht. Ook zij heeft niets vernieuwends: ze giet jazz, soul en R&B in de vorm van het klassieke poplied je. Maar Bailey Rae heeft écht soul: een stem met een lichte kraak die niet alleen virtuoos is, maar ook boeit. De vergelijking met Billie Holiday wordt al getrok- BirifUie itllA/ rae ken, en hoewel Bailey Rae toch een stuk gladder is, steekt ook zij op karakter boven de rest uit. Maaike Borst Corinne Bailey Rae: Corinne Bai ley Rae-EMI, 45.59 min. Het jongerentijdschrift Break Out! stopt. Op 10 april wordt het nieuwe tijd schrift Spam gelanceerd. Spam richt zich op jongeren van vijftien tot negentien jaar; Break Out! trok een jongere doelgroep. In de week voor de lancering van Spam, verschijnt Break Out! voor de laatste keer. Break out verdwijnt vanwege de veranderende behoeften van de jeugd. Die hebben invloed op de oplagen van het blad. De veran deringen zijn mede door inter net gekomen. Volgens de uitge ver lezen jongeren nieuwtjes over artiesten liever online. Een blad leent zich beter voor achter grondverhalen en reportages. Spam wordt een multimediaal jongerenmerk. Naast het tijd schrift komen er ook onder meer diensten voor mobiele tele foons en danceparty's. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 51