KoopzondagjJ Polen mogen ilsnog komen Gewonden door ontploffing in Pijnacker >ZC A4ecfciÊi44arkt Levenslang voor uitmoorden gezin Rechtse concurrenten VVD willen wijken voor Verdonk Baas betaalt deels gezondheidsschade Morgen koopzondag! Vredesmissies mislukken door slechte leiding PZC Tientallen risicodaken in Twente Controle op rookverbod in bouw Romeins wandelpad bij Nijmegen TNS Nipo in fout met soa-cijfers Politie schiet op gewapende man Essent tast in de buidel na stroomstoring Haaksbergen drenzen gaan in 2007 volledig open erreurverdachte it Zierikzee p vrije voeten Wetsvoorstel SGP tegen misbruik toeristengebied 9[ r werd er onder meer van ver- :ht dat hij op 2 november )4, de dag dat Theo van Gogh rd vermoord, de geestelijk lei- van het terreurnetwerk uit land had gesmokkeld. Hij L sinds 22 juni vorig jaar in prlopige hechtenis en werd na p arrestatie in Londen aan Ne tland uitgeleverd, izien de uitspraak van de !:htbank in de strafzaken te- §1 andere leden van de Hof- jdgroep acht het OM de kans een veroordeling van B. voor felname aan een criminele or- nisatie met een terroristisch gmerk, bijzonder klein. In -Ji zaak is volgens justitie 'on tdoende bewijsbaar' dat hij de Hofstadgroep behoorde- yt OM vervolgt B. wel voor het zit van een vuurwapen. ANP Een gewonde werknemer wordt uit het pand van de natuurapotheek afgevoerd. door Mark Wijdeven en Ischa Wiliems PIJNACKER - Bij een explosie en een brand in een natuurapo theek aan de Boezemweg in Pijnacker zijn gisteren liegen medewerkers lichtgewond ge raakt. De gewonden hadden adem halingsmoeilijkheden en brand wonden aan de handen opge lopen. Vier van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Vijf slachtoffers zijn ter behandeld door de GGD. De eerste melding kwam binnen om 16.45 uur. Een groot deel van het bedrijventerrein De Boe zem werd afgezet. Over de oor zaak van de ontploffing kon de brandweer gisteravond nog niets zeggen. De brandweer sprak van een grote brand, om dat het gevaar bestond van meer ontploffingen. Het (na)blussen duurde de hele avond. Gevaarlijke stoffen zijn niet gemeten., De natuurapotheek is gevestigd in een bedrijfsverzamelgebouw, maar de brand is niet overgesla gen naar de overige delen ervan. ANP door Alex Boqers DEN HAAG - Een man die zijn vrouw en twee dochtertjes ver moordde om zijn Poolse vrien din thuis te kunnen ontvangen, heeft levenslange celstraf gekre gen. De rechter sprak van 'een uiterst lafhartige, gruwelijke driedubbele moord, die welover wogen en geraffineerd werd uit gevoerd'. De Zoetermeerder vermoordde op 7 april vorig jaar zijn 31-jari- ge vrouw Claudia en hun doch ters Charlotte (5) en Marieke (3) in hun slaap. Hij verborg de lij ken in de bossen bij Chaam. Ver volgens liet hij zijn Poolse vrien din een weekeind in zijn huis ko men en had seks met ha.ar. Op maandagavond deed hij aangif te van vermissing van zijn ge zin. Tien dagen lang hielp hij zoeken, tot de politie in -zijn huis bloedsporen vond en hij be kende. Het vonnis van de rechter is con form de eis van de officier van (Advertentie) op. MLocHTON&M WAARSCHUWING! Deze waarschuwing is van belang voor consumenten met een koemelkallergie. Albert Heljn heeft besloten om met onmiddellijke ingang het volgende product terug te halen: Euro Shopper pure chocolade 100 gram met de houdbaarheidsdatum 30/03/07 (zie achterzijde verpakking) Reden voor de maatregel Is dat in deze chocolade koemelkelwlt Is aangetroffen. Dit hoort niet In het product te zitten. Alleen consumptie van dit product met de houdbaarheidsdatum 30/03/07 kan schadelijk voor de gezondheid zijn voor klanten met een koemelkallergie.. Deze klanten wordt dringend verzocht het product niet te consumeren. WIJ willen met nadruk stellen dat het consumeren van het product voor consu menten zonder een koemelkallergie, geen probleem Is. Klanten die het product terugbrengen naar de winkel, ontvangen het aankoopbedrag retour. Voor nadere inlichtingen kunnen consumenten contact opnemen met de gratis Servicelijn van Albert Heljn (0800 - 03 05). WIJ bieden onze verontschuldigingen aan voor dit ongemak. Zaandam, 31 maart 2005 ALBERT HEIJN BV justitie. Justitie, rechercheurs en de in groten getale in de rechtzaal aanwezige familie van de slachtoffers toonden zich dan ook blij met de uitspraak. De man zelf hoofde het vonnis schijnbaar onbewogen aan, zo als hij het hele proces vrijwel emotieloos en stil was geweest. Gedragsdeskundigen die hem onderzochten denken dat hij nog niet half beseft wat hij heeft gedaan. De man zegt dat hij zijn dochters naar hun moeder in het hiernamaals heeft gebracht. ENSCHEDE - Nederlandse vre desmissies in het buitenland mis lukken vaak door gebrek aan geld, een slechte voorbereiding, te weinig sturing, onvoldoende eenduidigheid en geen continuï teit in de personele aanpak ter plekke. Dat constateert ir. Bas Rietjens in een proefschrift waarop hij is gepromoveerd aan de Universi teit Twente. Hij is voor zijn on derzoek vier weken bij de missie van het Nederlandse reconstruc tieteam in de Afghaanse provin cie Baghlan geweest. Daar con stateerde hij dat de samenwer king tussen de militairen en de lokale civiele organisaties slecht verloopt waardoor projecten mislukken. GPD De rechter noemde dit een 'naïe ve rationalisatie die de verdach te nog steeds troost biedt'. De advocaten van de veroordeel de beraden zich op beroep. De rechter nam niet één van de door hen aangevoerde punten ter verdediging over. Twee we ken geleden hadden zij ge vraagd om een lagere straf en tbs, dan wel een andere behan deling. De rechtbank had bij het vonnis de keus tussen levenslang en twintig jaar. Gedragsdeskundi gen hadden bij de man geen ern stige stoornissen gevonden, zo dat tbs niet van toepassing was. Bij twintig jaar zou de man in de praktijk na dertien jaar en vier maanden vrij komen. De veroordeelde kan alleen uit een levenslang-vonnis vrij ko men als de koningin hem gratie verleent. GPD Advertentie DVD-Spaarweken spaarzegel de DVD-spaarweken van A] de PZC. Iedere dag ver- I schijnt er een van de drie l J verschillende zegels in de krant. Met drie verschillende zegels heeft u een volle spaarkaart en kunt u een DVD bestellen. Spaarkaarten staan op woens dag en zaterdag in de krant t/m 8 april. her alfabet van Zeeland door Frank Hendrickx DEN HAAG - Rechtse concur renten van de VVD haken af voor de volgende verkiezingen als minister Verdonk de nieu we partijleider wordt van de li beralen. De Rotterdamse ex-wethouder Pastors vindt hét 'prima' als Verdonk het rechtse geluid gaat verkopen. Het onafhankelijke Kamerlid Nawijn wil zich aansluiten bij de WD als Verdonk daar de macht krijgt. Beide politici er kennen dat de verrassende kandidatuur van Verdonk het politieke landschap op zijn kop zet. „Het ligt natuurlijk voor de hand dat veel rechtse kiezers dan naar de WD gaan", aldus Nawijn. De oud-minister en ex-LPF'er vindt Verdonk 'een uitstekende kandidaat'. „We hebben dezelfde ideeën. Als zij partijleider wordt, dan kan ik net zo goed lid worden van de WD. Dat is een serieuze op tie voor mij." Pastors, oud-wethouder voor Leefbaar Rotterdam, heeft een groot vertrouwen in Verdonk. „Zij is een geestverwant", al dus Pastors. „Verdonk weet bovendien haar rug recht te houden. Dat is een zeldzaam heid." De Rotterdamse opvolger van Pim Fortuyn vindt het 'geen probleem' om zijn landelijke aspiraties op te geven als ie mand anders de boodschap be ter aan de man kan brengen. „Ik ben op een rare manier in de politiek gekomen en ik hou er ook net zo makkelijk weer mee op. Maar eerst moeten we maar eens afwachten of Ver dorde het wordt bij de WD." Onderzoeker M. de Hond ver wacht dat Verdonk 'de kam pioen van rechts' wordt. Hij ziet amper nog ruimte voor an dere rechtse groeperingen als de minister van Vreemdelin genzaken lijsttrekker wordt van de WD. „De verkiezingen worden dan ongemeen span nend, een gevecht tussen Bos en Verdonk, tussen rechts en links. Niet alleen de rechtse concurrenten, maar ook het CDA zal lijden onder een der gelijk gevecht." GPD zaterdag 1 april 2006 GOOR - Het is slecht gesteld met de veiligheid van de platte daken van publieksgebouwen in de gemeente Hof van Twente. Liefst 51 van de 57 geïnspecteerde daken zijn bij hevige regenval risicovol. Het grootste deel van de geïnspecteerde gebouwen is ei gendom van de gemeente, de eigenaren van de andere pan den krijgen het dringende advies eveneens aanvullend on derzoek te laten verrichten. „Er is geen direct gevaar, dus alle gebouwen blijven voorlopig toegankelijk", zegt een gemeentewoordvoerder. ANP DEN HAAG - Bouwvakker? en andere werknemers in de bouwwereld hebben net als het personeel in andere be drijfstakken recht op een rookvrije werkplek. D.e Voedsel en Waren Autoriteit controleert dit jaar met de Arbeidsinspectie of de bedrijven zich op de bouwloca ties en kantoren aan die regel houden. De inspectiedienst richt zich op de bouwwereld omdat uit eerder onderzoek is gebleken dat juist deze bedrijfstak (samen met de sector industrie) de regels rond de rook vrije werkplek het meest aan zijn laars lapt. ANP NIJMEGEN - Wandelaars kunnen binnenkort door het Romeinse verleden van het grensgebied tussen Nijmegen en Xanten (Duitsland) lopen. Nederlandse en Duitse historici zijn bezig tussen beide be langrijke Romeinse legerplaatsen een wandelroute uit te zetten. In het oostelijk deel van Nijmegen hadden de Ro meinen een legerkamp en bouwden zij een forum en amfi theater. ANP AMSTERDAM - Onderzoeksbureau TNS Nipo heeft giste ren eerder gepresenteerde cijfers over seksueel overdraag bare aandoeningen (soa's) gecorrigeerd. Het had gemeld dat ruim een vijfde (21 procent) van-de Nederlanders ooit een soa heeft gehad. Dat percentage geldt echter alleen voor de respondenten die zich ooit op een soa hebben la ten testen. Van de totale Nederlandse bevolking heeft 5 procent ooit aan een soa geleden. Elk jaar lopen zo'n honderdduizend Nederlanders een soa op. ANP VOORSCHOTEN - De politie heeft gistermiddag in Voor schoten een 54-jarige inwoner van die plaats in zijn been geschoten, omdat deze op de Rembrandtlaan dreigde met een vuurwapen. Om hem te kunnen overmeesteren, moes ten agenten hem neerschieten, aldus een politiewoord voerster van het korps Hollands Midden. De politie kreeg rond half vier een melding van een buurt bewoner binnen. Toen agenten de man sommeerden zijn wapen te laten vallen, bedreigde hij hen ook. Een waar schuwingsschot in de lucht haalde niets uit. Daarop schoot een agent gericht. Toen de man werd ingerekend, riep hij nog dat er explosieven bij zijn auto lagen. Onder zoek wees uit dat de inhoud van het pakketje onschuldig was. ANP door Joke Lichter Zijn werkgever bestreed aan sprakelijk te zijn voor de ge- DEN HAAG - Een werkgever is zondheidsschade. De man had gedeeltelijk aansprakelijk voor 28 jaar lang gerookt en kreeg de gezondheidsschade van een longkanker zonder dat voor werknemer die veroorzaakt kan dien asbestose (stoflong) was op zijn door het werk en door eigen getreden. In de jaren waarin hij toedoen van de werknemer. met asbeststof werkte, was niet bekend dat dit mogelijk was. Dit heeft de Hoge Raad gisteren De kantonrechter in Almelo stel- bepaald in een zaak over een de in 2002 de werkgever voor straffe roker die op het werk ja- 55 procent aansprakelijk voor renlang aan asbest is blootge- de opgelopen gezondheidsscha- steld. De man is aan longkan- de. In hoger beroep bekrachtig- ker overleden. De man werd de het gerechtshof in Arnhem van 1964 tot 1979 op zijn werk dit vonnis. De Hoge Raad beves- blootgesteld aan asbeststof. In tigde het gisteren eveneens, 1997 werd bij hem longkanker waardoor de uitspraak defini- vastgesteld. Hij stierf in 2000. tief is geworden. ANP HAAKSBERGEN - De gemeen- woordvoerder van Essent giste- te Haaksbergen krijgt van ener- ren. Haaksbergen zat door een giebedrijf Essent een presentje sneeuwstorm een weekeinde van 300.000 euro. Het bedrag zonder stroom, mag vrij worden besteed aan Essent betaalde eerder aan alle een project dat ten goede komt huishoudens een bijdrage ter aan de bevolking en middenstan- compensatie. Daarnaast zijn er ders. particulieren die een schade claim hadden ingediend. „We „We maken dit gebaar uit cou- zijn bezig met de afwikke- lance voor de overlast die de' ling van de laatste schade- stroomstoring van november vo- claims", aldus de woordvoerder, rig jaar veroorzaakte", zei een ANP Advertentie www.mediamarkt.nl Open van 12.00 tot 17.00 uur. M/H+'mreboulevard 4, Middelburg. 1TTERDAM - Het Openbaar (nisterie heeft gisteren Rachid (uit Zierikzees verdacht van [maatschap van de Hofstad- |)cp, uit voorarrest vrijgela- I. Dat heeft het landelijk par- t van het OM laten weten. ^Ifstandige Arbeidsinspectie en de Belas- gdienst gaan ook nauwer sa- nwerken om zwart werken te- n te gaan. Ook de 'zelfstandi- EU-landen iemand voor dat werk beschikbaar is. Pas als dat niet zo is, krijgt de Oost-Europe aan een werkvergunning. Die controle vervalt per mei. Daar door hebben de inspecteurs straks de handen vrij voor de controle op bijvoorbeeld het mi nimumloon. Van Hoof denkt dat hij met zijn plannen de voornaamste kritiek van vooral het CDA kan wegne men. Die was bang dat Neder landers het nakijken zullen heb ben bij vacatures als de grenzen helemaal opengaan. GPD DEN HAAG - De SGP werkt aan een eigen winkeltijdenwet, die moet tegengaan dat gemeen ten zichzelf uitroepen tot toeris tisch gebied en vervolgens elke zondag alle winkels open mogen laten. Tweede Kamerlid Van der Vlies wil met de indiening van de ini- tiatiefwet wachten op voorstel len van staatssecretaris Van Gennip (Economische Zaken). Zij komt binnenkort met een 'evaluatie' van de winkeltijden wet. Van der Vlies is daarover niet hoopvol gestemd. De SGP stelde kritische vragen over plannen voor meer koop zondagen in Leiden en Almere, maar het kabinet wilde niet in grijpen. Van der Vlies hoopt bij de ini- tiatiefwet op steun van de par tijen CDA, PvdA, SP en Chris tenunie. ANP - n onze redactie binnenland JN HAAG - Werknemers uit st-Europa mogen hier vanaf januari onbelemmerd komen rken, net als die uit de rest ti de Europese Unie. Extra jitrole moet een eind maken li illegale praktijken, zegt jatssecretaris Van Hoof van rttiale Zaken. kan ik niet garanderen dat Pool hier meer zwart ikt. Maar dat kan ik ook niet een Nederlander." Van of begrijpt de angst dat Po- of Tsjechen hier het al werk nen doen. Nu werken dertig- zend Oost-Europeanen in Ne- •land. De verwachting is dat aantal verdubbelt. Zowel in kabinet als in de Tweede Ka- r (bij CDA en de linkse oppo- Ée) was er daarom verzet te- de plannen om de grenzen èn te gooien. „Maar ze blijven ihthouden, 'loopt uit op een ïterhoedegevecht"zegt Van dt kabinet ging overstag om it binnen een paar jaar elke N-lidstaat móet toestaan dat irknemers over en weer wer- Bovendien roepen werkge- dat het steeds moeilijker is goede arbeidskrachten te jgen. Om met name het CDA te krijgen, wil Van Hoof ■afregelen nemen om oneerlij- concurrentie en onderbeta- (de goedkope Poolse bouw- :ker) tegen te gaan. Zo gaat Arbeidsinspectie vaker con- leren of het minimumloon wordt betaald. „En als een 'kgever er beneden zit, dan t direct een boete", zegt Iloof. De hoogte ervan iet hij nog bepalen. genconstructie' wordt aange pakt. Bedrijven huren nu vaak Oost-Europeanen in als zelfstan dige, bijvoorbeeld een vrachtwa genchauffeur. Die bepalen daar na hun eigen werktijden en loon. Zo kunnen bedrijven de cao-lonen ontduiken. „Die con structie wordt misbruikt", zegt Van Hoof. „Vijf Poolse zelfstan digen die aardbeien plukken op een veld, je wéét dat dat niet klopt. Zij zijn gewoon in dienst. Dat is misbruik door de Neder landse werkgever en dat wordt aangepakt." Voor de Oost-Europeanen bete kenen de strengere regels ook be scherming, zegt Van Ploof. De Arbeidsinspectie krijgt er voorlopig geen extra' personeel bij. In aanloop naar de 'open grenzen', versoepelt het kabinet vanaf mei al de werkvergunnin gen voor Oost-Europeanen. Nu nog wordt eerst onderzocht of in Nederland of in de 'oude' LCD PLASMA TV DVD HIFI WITGOED COMPUTER FOTO CD TELECOM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3