eptunus heeft een hart PZC MORGEN KOOPZONDAG WOONPLAZA MIDDELBURG WONING ZEELAND De cognackamer is bekend en geliefd VAN 13:00 UUR TOT 17:00 UUR EEN WERELD VOL WONEN Jeb?ft I KóSjjrtj^l juMMIBWBM AmbachtJjj aGRANDOa Redactie bijlagen: 0113-315680 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 1 april 2006 DE VOORDEUR Advertentie "7- za Q - zo. 9 APRIL Het nieuwe wonen Ruimte voor ondernemers Vastgoed Lifestyle en Tuinideeën Zeelandhallen in Goes Nobelweg 6 tel. 0113-221020 Voor informatie: www.woningexpo.nl WONEN - WERKEN - LIFESTYLE De voordeur biedt toegang tot een woning, maar wat daar achter schuil gaat, blijft voor velen onzichtbaar. In deze serie een kijkje achter de voordeuren van Zeeuwse huizen. Iedere week gaat een andere deur open en geeft de bewoner een blik in zijn of haar leven. foto's Mechteld Jansen Het voormalige medisch cen trum vlakbij de oever van de Westerschelde aan het Ooste lijk Bolwerk moet wijken voor Neptunus. De Terneuzense aan nemer Van der Poel zal vermoe delijk nog dit jaar beginnen aan de bouw van het acht woonla gen tellende complex met 45 ap partementen, waaronder een drietal penthouses. Architectenbureau WTS uit Vlis- singén, ook aan het water, heeft zich bij het ontwerp van Neptu nus laten inspireren door een heldere zee en de dynamiek van het water. En dat is duidelijk te zien. De gevelstenen zijn speci fiek gekozen omdat ze reageren op het daglicht. Ze geven een zil vergrijze en blauwe schittering, zoals de zee. Daarnaast heeft het gebouw een golvende vorm en dat is vooral aan de 'zeekant' goed te zien. De inspringende gevel symboliseert beweging. Plet complex doet denken aan een schilderij omdat het gebouw als het ware omlijst is. Wat Neptunus een echte blik vanger maakt, is het overdadige gebruik van glas. Zowel de voor- als achterzijde van elk ap partement bestaat van de vloer tot het plafond uit glas. Dat is niet alleen bijzonder, maar ook functioneel. Ómdat de woonka mer en de (open) keuken in eikaars verlengde liggen, is er vanuit elke hoek van het appar tement uitzicht over de Wester schelde, de stad en het achterlig gende Zeeuws-Vlaamse land schap. In dé meeste andere ap partementencomplexen is deze vloeiende zichtlijn er niet omdat er tussen de woonkamer en de keuken meestal de slaapkamers of andere ruimten gesitueerd zijn. Ook aan comfort is gedacht, er is enkel gebruik gemaakt van warmtewerend glas en dat is geen overbodige luxe. Het com plex heeft een noord-zuid lig ging waardoor bij alle apparte menten de hele dag de zon naar binnen schijnt, 's Ochtends aan de zeekant en vanaf de middag aan de kant van de stad. Zelfs de ontvangsthal is volledig van glas en is het hart van Neptu nus. De entree is vijf meter hoog en heeft twee vides. Vouwpui In de meeste wooncomplexen zijn er meerdere types apparte menten, maar Neptunus heeft wel elf verschillende gezichten. Dat komt niet alleen door het ontwerp van het complex, maar ook omdat de architect voor ie der wat wils wilde realiseren. De appartementen hebben een oppervlakte vanaf 120 vierkan te meter tot het dubbele voor de drie penthouses op de bovenste verdieping. Van de 45 apparte menten hebben 36 een glazen metersbrede vouwpui, waar door de woonkamer verandert in een inpancüg zonneterras. Wie het zonneterras liever afge sloten wil hebben van de woon kamer kan kiezen voor een appartement met een serre. Zo blijven de doorkijk en lichtinval in het hele appartement ook ge handhaafd. Op de eerste verdieping komen twee zogenaamde multifunctio nele ruimtes die wellicht als kan toor gebruikt kunnen worden. De eerste woonlaag begint zo doende bij de tweede verdie ping, waardoor ieder apparte ment over de dijk kijkt en de Westerschelde kan zien. De parkeergarage ligt niet on der de grond, maar gelijkvloers. Hier geen TL-licht, maar ook daglicht. In de parkeergarage komt buiten binnen via kunst zinnige kleurrijke licht- en ven- tilatiekokers die aan de zeekant van het complex op het gras staan. Ook de appartementen zelf zijn uitgerust met een bijzonder snuf je. Zij worden niet verwarmd met gangbare radiators, maar enkel met speciale vloerverwar ming. Dat is naast behaaglijk ook energiezuinig. Ook aan de veiligheid van de bewoners is ge dacht. Zo zijn alle openbare ruimtes uitsluitend voor bewo ners toegankelijk en is de video foon bij de ingang van het complex standaard. Met een per soonlijk beveiligingssysteem hebben bewoners toegang tot de hal met de drie trappenhuizen en de liften. Daarnaast krijgt ie dere bewoner een eigen afstands bediening waarmee de afgeslo ten parkeergarage (voor ieder appartement is rekening gehou den met minimaal één auto) ge opend kan worden. In de par keergarage zijn de afgesloten bergingen van de appartemen ten ondergebracht. De verkoop van de appartemen ten in Neptunus start tijdens de WoningExpo op vrijdag 7, zater dag 8 en zondag 9 april in de Zeelandhallen in Goes. De ver koop is in handen van makelaar Kindt Biesbroeck in Terneu zen, die ook verantwoordelijk is voor de verkoop van de apparte menten in de Waterfront woon torens. Neptunus wordt naast Water front gebouwd. De bewoners van Waterfront worden niet ver rast door de komst van Neptu nus. Al jaren is bekend dat Wa terfront een buurman zou krij gen. Verjonging De bouw van Neptunus zal pas beginnen als ongeveer de helft van de appartementen is ver kocht. Wie koopt voor opleve ring van het complex, heeft nog de vrijheid zijn appartement an ders in te delen door bijvoor beeld te schuiven met binnenmu ren. Hoewel er nog viér apparte menten in Waterfront te koop zijn, vinden de initiatiefnemers van Neptunus dat niet vroegtij dig aan een ander complex wordt begonnen. De apparte menten in Neptunus vallen im mers in een andere, lagere, prijs klasse (van 248.000 euro tot 650.000 euro voor de penthou ses) dan die in Waterfront. Wat appartementen betreft is in Ter- neuzen nu veelal alleen keuze uit al bestaande bouw. De initiatiefnemers signaleren daarnaast een gestage verjon ging van de kopers van apparte menten. Waren appartementen vroeger echt iets voor pensiona- do's, tegenwoordig begint de leeftijd van de kopers al achter in de veertig. Als de kinderen het huis uit zijn, wordt de keus voor een appartement blijkbaar steeds aantrekkelijker. Neptunus woonde volgens de mythe in een prachtig paleis on der de zeespiegel. Maar hij kwam ook graag aan wal om daar met zijn drietand voor be hoorlijk wat opschudcüng te zor gen. De opdrachtgevers van Nep tunus verwachten dat het ge durfde ontwerp van het apparte mentencomplex ook zeker voor beroering zal zorgen. Alleen dit keer in positieve zin. Sheila van Doorsselaer Woningtype L II ij woont in Petit Paris. Weliswaar is hij gek op -^-steden, zijn 'afkomst' verloochent hij niet. Het platteland blijft trekken. In Zeeuws-Vlaanderen, om precies te zijn IJzendijke, daar liggen zijn roots, en zijn hart. Frank van dé Vijver (38) heeft zijn domicilie dan ook te IJzendijke gekozen. Petit Paris dus. Want het Zeeuws-Vlaamse vestingstadje kreeg die bijnaam door het zeshoekige grondplan van het centrum. Simon Ste- vin ontwierp de uitbouw en versterking van IJzendijke in 1604. Zijn idee vertoont veel overeenkomst met het oorspronkelijke grondplan voor de stad Parijs. Vanaf elke hoek van de markt loopt ëen straat naar een van de zes hoeken van de vestingwerken. De Koninginnest raat is een van die zes. Frank bewoont er een fraai mo- numentenpand. Compleet met wijnkelder en cognacka mer. Jawel, eognackamer, Plaatselijk bekend en geliefd bij een select gezelschap Zeeuws-Vlamingen. Want de blonde, wintersportgebruinde Van de Vijver, ,telg uit het bekende dierenartsengeslacht, omringt zich graag met goed gezelschap. Hij is een levensgenieter. „Maar met inhoud, diepgang. Het is niet alleen maar feesten", verdedigt hij zijn Bourgondische inslag. Hij mag graag een goed boek ter hand nemen. Hij liet zelfs speciaal een boekenkast maken voor zijn 'schatten' in de cog nackamer. En de bijeenkomsten van de juniorkamer, waar hij lid van is, begint hij steevast met een gedicht. De cognackamer, met comfortabele bank en fauteuil, is een eigen bedenksel, „Hier zit je heerlijk na te tafe len met een goed glas." Grinnikend: „En dan doen de vriendinnen de afwas." De wijnkelder is ook een verhaal apart. „Dit pand is hoofdkwartier van de Duitsers geweest in de Tweede Wereldoorlog. De bewoners hadden, voor de Duiters erin kwamen, een muurtje gezet in de wijnkelder. Daar achter verstopt lagen de echt goede wijnen." Dat wand je is inmiddels weg. Frank heeft nu in de ruime kelder onder meer zijn lievelings wijn ROC de Cambes liggen. Het pand van Frank werd in 1909 gebouwd in eclecti sche stijl. In de voorgevel springt onmiddellijk het na tuurstenen middenrisaliet met de fraai gedecoreerde erker in het oog. De bewoner wijst op twee gebeeld houwde stenen mannenkoppen, met snor, bij de voor deur: „Ik denk dat die van de architect van het huis zijn." Ruimte heeft hij genoeg. „Toen ik het huis kocht, heb ik eerst de vloerbedekking eruit gehaald.Een mooie houten vloer is het resultaat. „En daarna het be hang, dat was donker met goud. Ja, daar houd ik niet zo van." Dit jaar wil Frank zijn keuken nog uitbouwen. „Ik wil de tuin in de keuken en de keuken in de tuin. Er komt een wand in met deuren die op een bepaalde manier 'openvouwen'." Achterin de ruime tuin staat de ruime garage, voorzien van elektrische deuren. Da's makke lijk als Frank thuiskomt met zijn 'werkjeep'. In een hoek staat zijn 'Ronde van Vlaanderenfiets'. „Daar doe ik vandaag weer aan mee." Samen met vader Pol en broer Mark. Een ijzeren trio... Annemarie Zevenbergen Neptunus, de god van de zee. Van oor sprong was hij echter ook een aard god, vandaar dat er zowel aan de kust als in het binnenland tempels aan hem zijn op gedragen. Havenstad Terneuzen brengt nu ook een ode aan Neptunus. Niet met een tempel, maar met een modern appartemen tencomplex aan het Oostelijk Bolwerk dat. zijn naam draagt. En dat uitkijkt over zo- wel het water als het land. Artist's impression van de voorrgevel van het ius aan het Bolwerk in Woningtype K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39