fSF kan Zeeland werk opleveren Platteland is ook van de burger PZC Aardbeving in Iran eist tientallen slachtoffers Tientallen patiënten dupe van chaos in ziekenhuis Boxmeer Topkwaliteit Tuurlijk bij: ERSCHOO RE.NL ïmmmmmmmm iuizenden nieuwe banen als onderhoud straaljagers naar Woensdrecht gaat planbuilding DNA-sporen geen bewijs voor schuld Louwes Kritiek op hulp aan ex-PSD'ers De Muur is Vlaamse scherprechter jPttjtVan Jole ochtend middag MBk.m'dd ZW\S it buien, maar vandaag droog en brede llaringen. Matige tot krachtige zuïd- stenwind. Maxima 11 tot 14 graden. 8e jaargang no. 78 terdag 1 april 2006 b nummer 1,80 br Jeffrey Kutterink )ES - Enkele duizenden insen'kunnen aan de slag i het West-Brabantse iensdrecht als de vliegba- het Europees onder- udscentrum wordt voor motor van de Joint Stri- Fighter (JSF). Die kans reëel, omdat het ministe- van Defensie eist dat het irk aan de opvolger van |F16 op die basis plaats- idt. i provincie Zeeland, onder- [sinstellingen en bedrijven pyen samen met West-Bra- jit om werk en opleidingen Inen te halen. ftegenwoordigers van ROC bland en ROC Westerschelde, leputeerde M. Ie Roy (econo- s) en ondernemers uit het ^uwse bedrijfsleven brengen jnei een bezoek aan het Ameri- pise Lockheed Martin om te. en zien dat de regio veel be- jgstelling heeft en dat er ge- fg hoogwaardige arbeids- ichten en opleidingen zijn. i Zeeuwse delegatie doet dat !t alleen, maar werkt inten- f samen met West-Brabantse .ierwij sinstellingen, overhe- bedrijven en het ministerie 3 Defensie. Op de middellan- termijn zijn naar verwach- g' alleen al 10.000 middelbaar geleide technici nodig, iet werk is niet in, maar net jteri Zeeland en dat zorgt i>r veel pendelaars", erkent (Advertentie) Le Roy. „Dat is jammer. Maar mensen kunnen wel in Zeeland blijven wonen." Volgens Le Roy biedt het Europees onderhouds- centrum in Woensdrecht veel mogelijkheden voor Zeeland. „Zo'n motor is net een meccano doos. Er komt veel verantwoor delijk werk aan te pas. Mensen moeten daarvoor worden opge leid. Die opleidingen zijn er nog niet en moeten worden opgezet. Zeeuwse iet- en installatiebe drijven kunnen er flink van pro fiteren. Het gaat echt om heel veelbanen." Kapers Nederland krijgt in ruil voor de aanschaf van de JSF het onder- houdscentrum van de motoren. De waag is alleen nog waar dat moet komen. Er zijn verschillen de kapers op de kust. Gisteren werd bekend dat KLM waarschijnlijk niet het onder houd mag uitvoeren. Het ministerie van Defensie wil de opdracht gunnen aan Dutch- aero, de Nederlandse dochter van het Italiaanse Avio. Het gaat in eerste instantie om het onderhoud van de F16-motor en in de toekomst ook om die van de JSF. KLM reageert verbijs terd. Het ministerie' stelt echter dat Avio de beste papieren heeft. De contractonderhandelingen moeten nog beginnen. Daarin stelt Defensie de harde voor waarde dat 'het werk' in Woens drecht moet worden uitgevoerd'. Volgens Dutchaero is dat ook de bedoeling. Het technisch onder houd van vliegtuigen en schepen is een van de speerpunten van het Innovatieplatform. In dat Maintenance Valley is KLM de belangrijkste partner. KLM over weegt nu uit het militaire deel van Maintenance Valley te stap pen. Burgemeester M. Franzel van Woensdrecht is blij dat zijn gemeente nog steeds nadrukke lijk in beeld is. „Maar het is voor het verbreden van de Nederland se kenniseconomie niet goed dat de KLM nu buiten beeld lijkt te raken." het alfabet van Zeeland Advertentie BABA PASHMAN - Een Iraans gezin bi vakkeert noodgedwongen in een tent voor hun verwoeste huis in Baba Pash- man, 400 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Teheran. In Iran vielen gis teren zeker zeventig doden door een aard beving met een kracht van 6 op de schaal van Richter. Dertienhonderd mensen raakten gewond. De beving werd ge volgd door enkele krachtige naschokken. Vooral de westelijke provincie Lorestan werd getroffen. Zo'n 330 dorpen rondom de twee industriesteden Boroujerd en Doroud raakten zwaar beschadigd. „Sommige dorpen zijn met de grond ge lijkgemaakt", aldus een functionaris van het Iraanse crisiscomité. Hij zei te ver wachten dat het dodental niet boven de PARTNERS 0118 8 f 06.1:7 (Advertentie) door Rinus Antonisse GOES - Het platteland is niet al leen van de boer, maar even goed van de burger. Dat vinden twee op de drie Zeeuwen. Ruim de helft van de bevolking stelt (Advertentie) ^tmeerzCfdel^eropI Uw huis onze zorg... Kjjk op www.planhulltllng.nl (Advertentie) dat boeren in hun bedrijfsvoe ring wel degelijk rekening moe ten houden met andere platte landsbewoners. Deze opvattingen blijken uit de representatieve enquête over AMSTERDAM - De DNA-spo- ren van Ernest Louwes op de blouse van de vermoorde wedu we Wittenberg uit Deventer be wijzen niet dat Louwes de vrouw heeft vermoord. Dat zou blijken uit de contra-expertise door een Brits forensisch insti tuut naar het eerdere Nederland se DNA-onderzoek. De conclusies zijn gisteren be kendgemaakt door Maurice de Hond, die publiekelijk een strijd voert om te bewijzen dat Lou wes onschuldig is. Louwes' advo caat G. Knoops beschikt inmid dels over de uitkomst van de Britse contra-expertise. Volgens De Hond is de slotcon clusie van het rapport dat de DNA-sporen van Louwes op de blouse van Wittenberg er net zo goed op kunnen zijn gekomen door het zakelijk contact dat zij hadden op de ochtend van don derdag 23 september 1999. La ter op die dag werd zij ver moord. Fiscaal jurist Louwes, destijds executeur-testamentair van de weduwe, werd veroordeeld tot twaalf jaar cel.Het OM wil nog niet reageren. ANP landbouw en landschap, in op dracht van de PZC gehouden door bureau Bliek Marktonder zoek. Slechts 29 procent van de Zeeuwen noemt het buitenge bied bij uitstek domein van de boer. Er is vrijwel geen verschil in opvatting hierover tussen in woners van stad en platteland. Een overgrote meerderheid van de inwoners, 89 procent, heeft wel een gunstig beeld van de boeren. Slechts 3 procent van de bevolking denkt negatief over ze. Opmerkelijk is dat één op de drie Zeeuwen de boeren als on verbeterlijke klagers be schouwt; 39 procent is het daar niet mee eens. Overheid en boeren zijn in gelij ke mate verantwoordelijk voor het platteland, meent ruim 90 procent van de ondervraagden. Maar de milieu- en natuurorga nisaties scoren eveneens hoog: volgens 68 procent zijn ze me de-aansprakelijk voor de •in standhouding van het platte land. Iets meer dan de helft ziet ook een taak voor de Europese Unie weggelegd. De toekomst van de agrarische sector wordt riogal somber inge schat. Minder dan de helft, 48 procent, heeft goede verwachtin gen, 38 procent rekent erop dat de boeren in een neerwaartse spiraal zitten, 12 procent stelt zich in deze neutraal op. Noch tans gelooft 66 procent dat de landbouw niet grotendeels uit Zeeland verdwijnt; 31 procent denkt juist van wél. Bijna driekwart van de burgers acht boeren eigentijdse onder- mers. Ze moeten zich wel aan passen aan veranderende om standigheden en 70 procent denkt dat ze daarin ook slagen; 19 procent ziet die omslag niet lukken. In dit verband voorziet 37 procent schaalvergroting van bedrijven; 53 procent gaat daar niet van uit. Gevraagd naar kan sen op nieuwe activiteiten scoort agrarisch natuurbeheer met 82 procent het hoogst, ge volgd door zorgboerderijen, mi- nicampings en streekproducten. Glastuinbouw en veehouderij komen niet boven 50 procent. Negen op de tien inwoners vin den het Zeeuwse landschap (heel) mooi. Door landinrichting en aanleg van nieuwe natuur is het volgens 41 procent afgelo pen jaren vooruitgegaan; voor 27 procent ging het achteruit. meer in bijlage landbouw 1 van onze redactie binnenland BOXMEER - Chirurgen van het Maasziekenhuis in Boxmeer werken langs elkaar heen, waar door vorig jaar bij 42 van de 216 patiënten die toen werden geope reerd, complicaties zijn opgetre den. Er moesten 64 'heropera tics' worden uitgevoerd. Sommi ge mensen moesten zélfs meer dan twee keer onder het nies. Het is een chaos op de afdeling chirurgie van het Maaszieken huis in Boxmeer. Er moeten on middellijk chirurgen vertrek ken. Zij werken al tien jaar langs elkaar heen, maken veel fouten waardoor tientallen pa tiënten opnieuw geopereerd moe ten worden, en weigeren hun ei gen missers en die van collega's aan te geven. Opeenvolgende di recties en besturen hebben ver zuimd in te grijpen, zo staat in een vertrouwelijk rapport dat op Een brand kan iedereen overkomen Havenstad Terneuzen brengt een ode aan Neptunus tachtig zal komen. Veel mensen waren volgens hem hun huizen al ontvlucht toen zij donderdag de eerste schokken voelden en daarom de nacht buiten had den doorgebracht. foto Morteza Nikoubazl/RTR De provincie heeft forse kritiek op de hulp die het Cen trum Werk en Inkomen en uitkeringsinstantie UWV aan voormalige werknemers van de PSD hebben gegeven na opheffing van de veerdiensten. Volgens de provincie slaag de het CWI er niet in ook maar iemand aan werk - te helpen. Maar het CWI verwijt ex-PSD'ers een fj? slechte motivatie bij het zoeken naar een baan. 'X^Xj De Muur van Ge- raardsbergen is in de Ronde van Vlaanderen vaak scherprechter. De kans is groot dat de wielerkoers ook morgen wordt be slist op die nijdige helling aan de. rand van Ge- raards- bergen. mL <1# Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11,13,15, 1© en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 25, 27 en 29; Landbouw in Zeeland: W1, W2, W3, W4, W5, W6 en W7; Wonen: W9, W11 en W13; Trends: W17 en W19; Jong: W20 en W21; Reizen: W25, W27 en W31 (Advertentie) x Advies en Management ww w.va n j ole.com (Advertentie) verzoek van de nieuwe zieken huisdirecteur is opgesteld. De bal kwam pas aan het rollen toen huisartsen uit de regio vo rig jaar oktober aan de bel trok ken in een brandbrief aan direc teur R. Verreussel van het Maas ziekenhuis die net was aangetre den. Hij gelastte een onderzoek. De conclusies van het rapport zijn vernietigend. Vier van de vijf chirurgen presteren matig tot slecht. Drie chirurgen moe ten zo snel mogelijk weg. De twee overige chirurgen mogen bepaalde moeilijke operaties niet meer doen Een nieuwe aan te trekken se nior-chirurg met vergaande be voegdheden moet de maatschap weer op poten zetten. Verder moet het gedaan zijn met de 'ge doogcultuur' waarin de misstan den worden getolereerd. De directie verklaarde gisteren 'passende maatregelen' te heb ben genomen. GPD mg voor dit bedrag van mijn i laatste zes maanden geen O Noteert u mij voor een vast abonnement, De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: |post|bankrekeningnummer Ki/k op wmv.pzc.nl/abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 óf stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, MBOWB Goes 1 0 per maand met automatische ir 10 per kwartaal met automatische ir 0 per jaar met automatische incass met gratis PZC-paraplu sso (€20,55)*. ;asso(€ 53,75)-. i 229.20)-. het alfabet van Zeeland Alle kinderen Stouten zijn muzikaal 150 jaar koken met Etna

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1