PZC Eerst verbouw, dan nieuw theater Zondag geopend Middelburg praat nog Nieuw Middelburgs college deurloo Palladio Twijfels over participatiefonds met initiatiefnemers over voetbalmuseum geeft sociaal beleid voorrang Schouwburgdirectie vindt dubbel investeren zinloos Jrand door kind Zip your lip sterkt solidariteitsgevoel Duitser moet auto inleveren Duizend euro voor Doe-een-wens Boete voor uitdelen schop Vuil spel Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl |E-mail:redactie@pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes i advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; IZeeuWs-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 1 april 2006 editie Walcheren Advertentie Kom naar Zierikzee voor: Betaalbaar Design Haringvlietplein 4 Zierikzee telefoon: 0111 456161 Leerlingen van het CSW bereiden zich voor op de nacht die ze in hun schoolgebouw zullen doorbrengen. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Tassen volgepropt met beddengoed worden naar de sportzalen en de aula van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren in Middelburg ge bracht. Etenswaren ontbreken, want ruim 315 scholieren van de CSW doen mee aan de sponsoractie Zip your lip. Ze 'ritsen hun mond 24 uur lang dicht' en worden daarvoor door iedereen in hun •omgeving gesponsord. „De opbrengst is bestemd voor arme kinderen uit Afrika, die aan aids lijden", zegt Pepijn, een van de organisatoren van de leerlingenraad. World Vision is de koepelorganisatie die kinderen in ontwikkelingslanden helpt. „We mogen ook wel eens ondervinden hoe het is om honger te hebben, of om niet direct iets te eten als je er zin in hebt", zegt Pepijn. Het ontbijt was gisterochtend de laatste maaltijd van de deelnemers. Ze overnach ten allemaal in de CSW. Docent techniek Ad de Leeuw, die solidariteit in zijn pak ket heeft, blijft ook de nacht over. „Het is goed voor het solidariteitsgevoel om sa men te blijven voor het goede doel. Vandaar dat we hier ook allemaal sla pen.". Maar van slapen, beseft de docent, komt misschien niet veel. De leerlingenraad heeft allerlei activiteiten geregeld om de nacht door te komen. Er kan meegedaan worden aan een breakdance-act, een foto Ruben Oreel nachtwandeling, er worden films ver toond en op het schoolplein brandt een vuurtje in vuurkorven. „Maar als je wilt slapen, dan hebben we een stilteruimte", zegt hij. Zaterdagochtend wordt rond half negen het gezamenlijke ontbijt geserveerd. Dan wordt ook het eindbedrag van de derde editie van Zip your lip bekendgemaakt. Vorig jaar was de opbrengst 11.000 euro, maar toen deden er ruim honderd leerlin gen minder mee. Genieten van het buitenleven buitenmeubelen buitenverlichting U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 215838. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl 'door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het nieuwe college van B en W van Middel burg heeft geen harde afspraken gemaakt over het nieuwe thea- I ter. Overeengekomen is dat de huidige schouwburg wordt opge- knapt in afwachting van een de finitieve beslissing. De schouw burgdirectie spreekt over een zinloze investering. heidseisen." Van het budget van 21 miljoen euro dat nog over was voor de bouw van een thea ter, worden de kosten voor de verbouwing en de verliezen van de bouwput afgetrokken. Het budget dat beschikbaar is voor de jaarlijkse exploitatie van een nieuw theater wordt daar weer bij .opgeteld. Afgesproken is dat als de gemeente geld over heeft, een derde daarvan wordt gere serveerd voor een nieuw thea ter. Dit compromis - PvdA en SGP wilden verbouwen, CDA en WD wilden een A-theater - is de beste keuze voor Middelburg, vindt De Vries. „We hopen dat de andere partijen in de gemeen teraad hieraan meewerken om de bestuurlijke rust te verster ken. Het forceren van een oplos sing zal een blijvende strijd in de gemeenteraad opleveren." Schouwburgdirecteur G. Peijs is 'verbijsterd' over het compro mis. Volgens hem is acht mil joen niet eens genoeg om de schouwburg aan te passen aan de eisen. „We moeten dit ge bouw totaal strippen. Alleen de aanpassing aan de toneelinstal latie kost al vier miljoen. Als we het met vijftien miljoen redden, doen we het nog netjes. Dit is een zinloze investering." Na de verbouwing moet de pro grammering in de schouwburg worden aangepast, En dat heeft financiële gevolgen. „Dit is het domste besluit dat ze kunnen ne men", zegt Peijs. C. Beindorff, voorzitter van de raad van toezicht, zegt geen ver antwoordelijkheid te willen he men voor tekorten. „Dan zal de gemeente moeten bijspringen." Het compromis is het resultaat van politiek getouwtrek, conclu deert Peijs en niet van logisch re deneren. Hij verwijt dat vooral de PvdA. „Het biddagakkoord is in de verkeerde gemeente ge sloten." idoor Maurits Sep MIDDELBURG - De gesprek ken over het voetbalmuseum in j Middelburg zijn nog in volle gang. Wethouder H. Kool-Blok land en directeur A. Schouten van de Stichting Voetbal Totaal venvachten eind volgende week te kunnen melden of het mu seum toch nog in Middelburg :komt, of niet. De initiatiefnemers van het mu seum zouden voor 1 april laten weten of Middelburg de tijd krijgt om het project vlot te trek ken. Maar een besluit ligt er nog niet. „We praten nog", zei wet houder Kool-Blokland gisteren. Over de inhoud deed zij geen me dedelingen. Ook Schouten zweeg daarover. „We hebben af gesproken een radiostilte in acht te nemen om de gesprek ken die we nu voeren ook echt èen kans te geven. Eind volgen de week weten we meer." Schouten wilde wel reageren op het bericht van Het Land van Ooit, begin deze week, dat het park zich officieel had terugge trokken als mogelijke exploi tant van het voetbalmuseum in Middelburg. De directeur van Voetbal Totaal benadrukte dat over de exploitant van het mu seum nog geen beslissing was ge- bomen. „Het Land van Ooit had TERNEUZEN - In de Driewe- 'enstraat in Terneuzen heeft gis terochtend rond half tien een kleine brand gewoed. Een drieja rig kind veroorzaakte het vuur toen hij met een aansteker aan het spelen was. De vader wist de brand snel te blussen. A. de Vries (PvdA) gisteren bij de presentatie van het coalitie akkoord. Met CDA, WD en SGP is afgesproken dat een der de van het budget waarover de gemeente zelf kan beslissen ge bruikt wordt voor sociaal be leid. Met de deelname van de vier grootste partijen is volgens De Vries gekozen voor een colle ge met een breed draagvlak in plaats van voor een college met een specifiek politiek profiel. De Kwaliteitsatlas, de visie op de toekomst van Middelburg, wordt verder uitgevoerd. Als de herstructurering van de Stro- menwijk is afgerond, is Dauwen- daele de volgende wijk die wordt opgeknapt. De kwaliteits atlas wordt inhoudelijk wel op een aantal punten aangepast. Het onder water zetten van het gebied rond Kleverskerke is defi nitief geschrapt en er wordt on derzocht of in het Stationsge bied naast kantoren, ook wonin gen kunnen worden gebouwd. Naast de grote projecten is een aantal kleinere punten in het ak koord opgenomen. De pleinen in de binnenstad worden opge knapt, Middelburg probeert een vier of vijf sterrenhotel binnen te halen, ondergrondse afvalin zameling wordt uitgebreid, de maximumsnelheid op de Kaaien- route wordt verlaagd en de bu reaucratie moet worden terugge drongen. De SGP-fractie krijgt de vrijheid om afwijkende stand punten in te nemen als afspra ken van het college tegen de principes ingaan. Dat zal onder meer het geval zijn bij de beslis sing over de bouw van een nieuw theater. Als handreiking aan de SGP is afgesproken dat het aantal koopzondagen niet wordt uitgebreid. De Vries krijgt bouwen en wo nen, zorg en welzijn, wijkaan pak, sport en grondbedrijf in zijn portefeuille. Hij wordt pro jectwethouder voor de sportbou- levard, het theater,.de Stromen- wijk, de woonservicezones, jeugdbeleid en de bouwput. PI. Kool-Blokland (CDA) blijft verantwoordelijk voor financi ën, economische zaken, ruimte lijke ordening en monumenten. Zij krijgt de projecten Rams- burg, Mortiere, binnenstad en Stationsgebied. De enige nieuwkomer in het da gelijks gemeentebestuur, F. Streng (WD), krijgt recreatie en toerisme, verkeer en cultuur (met uitzondering van de bouw van het theater) en de projecten N57 en Veerse Meer. H. van Klinken (SGP) houdt zich bezig met sociale zaken, milieu, groen- beheer en reiniging, onderwijs, •communicatie, de Roosevelt Aca demy en de programma's werk en armoedebestrijding en 'School, hart van de wijk'. zich daarvoor opgeworpen en was zeker te overwegen ge weest. Maar de kogel was nog niet door de kerk. De eigenaren van het park zijn afgehaakt om hen moverende redenen. Maar wie de exploitant wordt is op dit moment onze minste zorg." Initiatiefnemer M. Verkamman uit Kats was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In elke wijk een brede school, meer mensen aan het werk en een samenhan gend pakket maatregelen om jongeren heter te steunen. Mid delburg vaart een sociale koers. „Dit zogenaamd rechtse college gaat links beleid uitvoeren", zei (Advertentie) Compromis fc)e acht miljoen die bij het bur- leradvies werd genoemd zal niet volledig in de verbouwing wórden gestoken, zegt De Vries. We willen de schouwburg aan passen aan de Arbo- en veilig- (Advertentie) Op de bouwput aan de Zuidsin gel komen woningen, staat in het coalitieakkoord dat gisteren werd gepresenteerd. Het college houdt de ambitie om een A-thea ter te bouwen, zei formateur A. de Vries (PvdA). „Maar we moe ten die ambitie niet forceren. De financiën moeten op orde zijn en als er een keuze wordt ge maakt, moeten we zorgen dat er Voldoende draagvlak is. We wil len niet opnieuw werken met meerderheden van de helft plus één." De beslissing over de locatie en het soort theater moet in deze collegeperiode vallen. Het Mo lenwater blijft na de verhuizing ran Miniatuur Walcheren leeg tot een besluit over het theater is gevallen. In de tussentijd wordt de huidige schouwburg opgeknapt. „Op zo'n manier dat de schouwburg open kan blij ven. Als je op de langere termijn toch een A-theater wil, moet je die verbouwing op een minima lemanier doen." MIDDELBURG - De voorzitter van de vereniging van wo ningcorporaties Aedes, W. van Leeuwen, heeft zijn twij fels bij het Middelburgse participatiefonds. Dat fonds, in gesteld door de gemeente en woningcorporatie Woon- goed, geeft financiële steun aan mensen die de huur van zorgwoningen niet kunnen betalen. „Door het participa tiefonds doe je als woningcorporatie aan inkomenspoli tiek", zei Van Leeuwen gisteren tijdens een werkbezoek aan Middelburg. „Ik vraag me af of dat de taak van een corporatie is." Van Leeuwen vindt dat een corporatie bij voorbeeld ook de huren kan verlagen. De gemeente en Woongoed stellen dat met een algemene huurverlaging' ook mensen die het niet nodig hebben profiteren. Middel burg' is de eerst gemeente met een dergelijk fonds. SEROOSKERKE- Een 22-jarige Duitse automobilist uit Aken is in de nacht van donderdag op vrijdag rond half vier betrapt op het rijden onder invloed. De man reed op de Kadetweg toen hij werd aangehouden door de politie. Uit een blaastest bleek dat hij bijna vier keer zoveel had gedronken als toegestaan. Toen hij zijn rijbewijs moest in leveren, zei hij dat hij het net had weggegooid. De Duitser kreeg een dagvaarding mee, maar moest zijn auto achter laten. MIDDELBURG - Stichting Doe-een-wens ontving giste ren uit handen van de Lions Club Middelburg een bedrag van duizend euro. Deze stichting zorgt ervoor dat de wens van een ernstig ziek kind in vervulling kan gaan. Het geld is afkomstig uit een wensput, die bij de start van het seizoen 2005 in Miniatuur Walcheren werd aange legd. Ook volgend jaar zal de opbrengst uit de put ten goe de komen aan stichting Doe-een-wens. MIDDELBURG - Een 39-jarige beroepschauffeur uit Heinkenszand wekte de ergernis van een man door zijn vrachtwagen in zijn buurt te parkeren. Dat leidde op 1 juli vorig jaar in Heinkenszand tot een incident tussen de vrachtwagenchauffeur en de buurtbewoner. De man ver zekerde gisteren op de zitting van de Middelburgse poli tierechter dat de buurtbewoner eerst tegen hem was be gonnen met schelden en duwen. In een reactie vertelde de verdachte een schop tegen zijn achterwerk te hebben gege ven. Volgens officier van justitie E. Bethlehem was de reactie verkeerd. Ze eiste 220 euro boete. Politierechter A. Gaakeer hield rekening met de omstandigheden en leg de de 220 euro boete voorwaardelijk op. (Advertentie) (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! zeeuwse almanak In het Goese kantoor zitten ze iedere dag bovenop het nieuws. Vandaar ook dat ze steeds uit de ramen kijken, er kan immers zomaar wat ge beuren op het perron van het Goese station waar ze op uit kijken. Een politiewagen rijdt het perron op en pandemonium volgt in het kantoor. Een ter rorist in de trein? Alle bewe gingen worden met de neuzen tegen de ramen geperst nauw gezet gevolgd door de colle ga's. De hoofdrolspelers krij gen al bijnamen. Minuten la ter - het leken uren - voert een agent een kleine man met een grote koffer af. Tegenval ler. „Ah, maar ik snap het wel", roept dan een collega. „De NS spelen vuil spel, alsze op deze manier ervoor wil len zorgen dat er minder men sen in Arnemuidén uitstap pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11