'orpsraden willen meer subsidie Goes gaat professioneel op de catwalk PZC Noord-Beveland krijgt meer begraafplaatsen Goes is voortaan modestad weekenddiensten Grote bromfietscontrole in Goes Negen maanden geëist tegen dealer Arnemuidse brandstichters gepakt Boete voor diefstal blikje bier Camper uitgebrand in Vlissingen s-Gravenpolder gaat voor in protest tegen gemeente Borsele agenda Een kastanje voor Adri van Oosten Rode Kruis wandeltocht bij nader inzien Organisator Raimond van Soest wil modestad Goes beroemd maken. door Mieke van der Jaqt GOES - Goes, Modestad? Jazeker, al leen is nog niet iedereen daarvan op de hoogte. Vanaf vandaag kan echter geen. mens meer eromheen. Met het eerste Goese Fashion Event in de Grote Kerk komt Goes vanavond op de modekaart te. staan. Volgens organisator Raimond van Soest wordt het een evenement met internationale uitstraling. En niet zo maar een keertje, maar voortaan twee keer per jaar. Van Soest, vormgever en illustrator, heeft ervaring met evenementenorgani satie. Een filmfestival in Gorinchem, waarvoor hij jaren tekende, groeide uit tot een groot succes. Bij het initiatief voor een modeshow vanuit de Goese on dernemers, kwam hij terecht dqor zijn partner: Jessica van Zee, van herenmo dezaak Sjaak van Zee. Zij hep al jaren rond met het idee voor een gezamenlij ke presentatie van de zomer- en winter- mode in de Grote of Maria Magdalena- kerk. „Goes heeft, veel meer dan andere ste den, een enorme voorraad modezaken. Daarvan is een hoog percentage in han den van Zelfstandige ondernemers. Ke tens en franchise-ondernemingen heb je hier ook wel, maar er zijn er relatief veel met een eigen gezicht. Al die onder nemers stellen hun eigen collectie sa men, zodat je niet winkel aan winkel hetzelfde in de rekken ziet hangen. Dat, en de compacte binnenstad, maakt dat Goes goed scoort op modegebied. Boven dien zijn er veel zaken in die de betere merken verkopen.Van Soest heeft zich snel ingewerkt in de modebranche. Zijn partner ging met haar idee naar Cor van de Zandt van restaurant De Stadsschuur, .die immers evenementen in de Grote Kerk organiseert. „Dat was nou toevallig, ook hij hep al lange tijd met die gedachte te spelen", vertelt Van Soest. Draagvlak Na een informatieavond, waarvoor alle winkeliers in de mode en aanverwante branches waren uitgenodigd, bleek het enthousiasme groot. Iedereen die naar de'ideeën luisterde, wilde meteen mee doen. Dat maakte het draagvlak groot genoeg om echte stekken te steken. „Ik had, met mijn ervaring als evene menteorganisator, tijdens die bijeen komst wat tips gegeven. Dat bracht de initiatiefnemers ertoe om mij voor de organisatie te vragen. Een belanrijke doeltelling was vanaf het begin de professionaliteit. „Geen foto Ronald den Dekker modeshow op een koopje met school meisjes als modellen en een bitterbal na afloop. Het moet echt een glamourous avondje uit zijn, met een snelle show op een grote catwalk, goede modehen, champagne en culinaire hoogstandjes." Voor de show zelf zorgt het bureau Dion Garactère uit Roosendaal. De Stadsschuur maakt culinaire tapas aan een kookeiland middenin de wandel- kerk en voor de muziek in de afterparty komen goede muzikanten. De bezoekers zuhen zich vanavond in Parijse sferen .wanen, want de show brengt het beste uit de voorjaarcollecties van veertien de taillisten: dames-, heren en kindermode zaken, een edelsmid, een opticien en een golfwinkel. Alleen de laatste komt niet uit Goes, maar uit Wemeldinge. Van Soest verwacht vanavond meer dan zeshonderd mensen met een drank je welkom te heten. Kaarten zijn van daag nog te koop bij de deelnemende winkels maar ook bij de aanvang, om 20.00 uur, aan de zaal. vrijdag 31 maart 2006 GOES - De politie heeft tijdens een grote bromfietscontro le op vier locaties in Goes ruim bekeuringen uitgereikt voor 110 brom- en snorfietsers. In 23 gevallen werd gecon stateerd dat de brommer of snorfiets opgevoerd was. Ver der werden ook veel bonnen geschreven voor het negeren van de verplichte rijrichting, voor het rijden op een te luidruchtig rijwiel en voor slechte remmen. In drie geval len kon men geen verzekeringsbewijs tonen, twee voerden geen geel plaatje en één bestuurder droeg geen helm De controles werden gehouden op de Van Hertumweg', de Piet Heinstraat en de Troelstralaan in Goes en op de Schimmélpenninckstraat in Kloetinge. MIDDELBURG - Officier van Justitie M. Overmeer eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 25-jari- ge man uit Goes voor dealen in cocaïne negen maanden ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De Goesenaar zou vorig jaar in november en december een aantal weken hebben gehandeld in de harddrugs. De man werd ook verweten in Rotterdam verdovende midde len te hebben ingekocht. De politie trof 8 december in een auto en bij een inval in het Goese pand 36 gram coke aan. De verdachte vertelde te dealen, om dat hij nog een schuld moest inlossen bij zijn huisbaas. Raadsman B. Vermeirssen bestreed de op sporingsmethode van de politie, maar het verweer werd weerlegd door de officier. Uitspraak: 12 april. ARNEMUTDEN - De politie heeft de afgelopen dagen drie jonge Arnemuidenaren gepakt voor brandstichting. De jongens van veertien en vijftien jaar hebben einde vo rig jaar brandgesticht bij de sporthal aan de Pereboom- weie in Amemuiden. Aan de achterkant van het gebouw hadden ze wat dozen met oud papier in brand gestoken. De brand werd op tijd ontdekt door de beheerder. Sporters hebben vervolgens de brand kunnen blussen. De jongens zijn na verhoor vrij gelaten. ARNEMUIDEN - In een winkel aan de Langestraat in Ar- nemuiden is gisterochtend tegen half tien een 54-jarige man uit de gemeente Middelburg aangehouden. Hij had een blikje bier ter waarde van 45 eurocent gestolen. De man kreeg een bekeuring en het blikje bier is teruggege ven aan de winkelier. VLISSINGEN - Een camper die stond geparkeerd aan de Korenbloemlaan in Vlissingen is gisterochtend vroeg rond tien over vijf uitgebrand. Een gasfles, die in de camper lag, was ontploft en werd la ter ongeveer dertig meter verderop teruggevonden. Van de camper is niets meer over. Ook een lantaarnpaal, waar de camper vlakbij stond, raakte door de brand bescha digd. Naar de oorzaak van de brand is een onderzoek inge steld. 1 [STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THQLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van derJagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzcmT E-mail: webpzc.nl 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Jarenlang was Adri van Oosten het gezicht van Groen- Links in Goes. Ongeveer twee weken geleden nam hij afscheid van de gemeenteraad. Een ko ninklijke onderscheiding, zo had Van Oosten te kennen gegeven, stelde hij niet op prijs. „Plant maar ergens een boom", zei hij. Dat gebeurde. Gisteren, op een veldje vlak voor zijn woning aan de Frank van Borsselenstraat in 's-Heer Hendrikskinderen. Van Oosten mocht de kastan je zelf planten. Het werd hem daarbij niet al te moeilijk gemaakt. Hij werd geassisteerd door burgemeester D. van der Zaag, oud-wethouder D. van Ewijk en oud-raadslid R. van den Boorn. Bovendien was het graafwerk al verricht. Van Oosten hoefde nog slechts het gat te dichten. De kastanje zal, zo verzekeren kenners, zeker zo'n honderdvijftig tot tweehonderd jaar meegaan. Het duurt echter nog minstens een jaar of veer tig voordat de kastanje tot een mooie grote boom is uitgegroeid. Van Oosten (67 jaar, sinds 1982 raadslid) zal dat niet meer meemaken, be seft hij zelf ook maar al te goed. „Boompje groot, plantertje dood." foto Ronald den Dekker 3or Harmen van der Werf VGRAVÉNPOLDER - Borselse |orpsraden weigeren door de ge beente Borsele met een zakcent aan subsidie te worden afge scheept. Onder aanvoering van |e' dorpsraad 's-Gravenpolder rijn ze in actie gekomen en voor- jfpig niet zonder succes. |e gemeente Borsele kent de dorpsraden een grote rol toe als ||prekspartner en als ver- fjégenwoordiging van de bevol- lang van de vijftien dorps kernen. Om die rol goed te kun- pn vervullen, moeten de wpsraden genoeg financiële armslag hebben, aldus E. de Koster van de dorpsraad 's-Gra- venpolder. Het zag ook er naar luit dat de dorpsraden extra geld zouden krijgen. De Koster: „Wij moesten tot na de gemeente raadsverkiezingen wachten." En daar lag die dan vorige week, de algemene subsidiever ordening met een kopje 'dorpsra den'. Groot was de teleurstelling bij de dorpsraad 's-Gravenpolder. De Borselse dorpsraden krijgen niet meer geld, zoals zij verwachtten, maar. minder, concludeerde de 's-Gravenpol- derse bewonersorganisatie uit de algemene subsidieverorde ning. Worst Zo zal de gemeente Borsele de vergaderkosten niet meer voor haan rekening nemen, stelt De Koster. Voorzitter A. Walhout concludeert: „We zijn gewoon ja renlang een worst voor gehou den. Er zou een betere regeling komen die elk jaar aan prijsstij gingen zou worden aangepast. Op z'n Zeeuws gezegd: We zijn gewoon bij de beer gedaan." De dorpsraad 's-Gravenpolder heeft het daar niet bij gelaten, maar een eigen voorstel ge maakt voor een subsidieregeling en daarvoor steun gezocht bij andere dorpsraden. Het voorstel is de organisaties in dorpen met meer dan tweeduizend inwoners ('s-Gravenpolder en Heinkens- zand) 1000 euro subsidie per jaar te geven en de kleinere dor pen vijfhonderd euro. De verga derkosten blijven voor rekening van de gemeente en er komt een jaarlijks activiteitenbudget van 10.000 euro ter verbetering van de leefbaarheid in alle dorpen. Inmiddels hebben de dorpsra den van Heinkenszand, Borsse- le, 's-Heer Abtskerke, Oudelan- de en Ovezande steun betuigd aan de actie. De politiek is hierdoor ook wak ker geschud. De algemene subsi dieverordening wordt volgende week donderdag in de gemeente raad behandeld, maar het kopje 'dorpsraden' is er door het colle ge van burgemeester en wethou ders uitgehaald. De discussie over de subsidiëring van dorps raden is verschoven naar een in formele gemeenteraad donder dag 13 april, als ook wordt ge sproken over burgerparticipatie in de gemeente Borsele. BERGEN OP ZOOM - COC-café De poos, 22.00 uur:Vrijdagavondcafé; GOES - Legér des Heils, Leliestraat 24, 900-12.00 uur: Verkoop kleding en meu- jbelen tbv maatschappelijke dienstverle- Polder; JtANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: .Seniorensoos; 's-HEER ARENDSKERKE Petrusker- J<e, 20.00 uur: Duetten van Giuseppe To- (relli Dvorak en Bozza door Stoffel Gunst, Tiny v.d. Wijdeven en Jos Mol; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik', 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; DeVroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: KRABBENDUKE - Gymzaal, 115.45-19.45 uur: Spring er us in-stuif voor groep 3 en ouder; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; OOSTDIJK - Dorpshuis Apeldoorn, [Zeeuwse avond over klederdracht door fklederdrachtgroep Mooi Zeeland; RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; De Kist, Cromvlietstraat, 19.00-21.30 uur: Jongerenontmoetingsplaats uit groep 8 of niet ouder dan 16 jaar; SINT-PHILIPSLAND -De Wimpel, Kin- Idervoorstelling theatergroep Hilaria; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: L13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; - Dreef en Kerkplein, 00-13.00 uur: Weekmarkt; (Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland gaat de be graafplaats in Wissenkerke uit breiden. Met extra ruimte voor 568 graven, een strooiveld en extra parkeerplaatsen, hoeft er tot in lengte van jaren niet ge ruimd te worden in Wissenker ke. De gemeente denkt met de uitbreiding de komende 23 jaar toe te kunnen. Met de uitbreiding -is pok een verbetering van de waterhuis houding en een herinrichting van de groengordels gemoeid. Met het waterschap is overeen gekomen dat rondom de hele be graafplaats, die in de bebouwde kom ligt, een brede sloot zal wor den gegraven. Daarmee kan ook de waterover last in de Weststraat geschiede nis worden. Ook zal rondom het hele terrein een groengordel van vijf meter breed worden aange legd. Groen en gras dat binnen in de gordels komt te liggen, zal worden uitgedund en vervan gen. Het plan is zo opgesteld dat de twee monumentale treurbeu- ken die de begraafplaats sieren, zo weinig mogelijk last zullen hebben van het werk. Door extra parkeerplaatsen aan te leggen hoopt het college van burgemeester en wethouders de parkeerdruk op de Voorstraat, tijdens rouwdiensten en teraar debestellingen, zoveel mogelijk te ontlasten. De toegankelijk heid van de graven krijgt vorm door een asfaltlaan op de centra le as met zijpaden van grind op een harde fundering. Het plan, dat is opgesteld vol gens de. regels van de Wet op de lijkbezorging, ligt momenteel bij de inspecteur voor de volks gezondheid. Het aanbestedings traject is- gestart en de uitvoe ring zal waarschijnlijk na de bouwvakvakantie beginnen. GOES - Het Rode Kruis, afde ling Noord West Beveland houdt aanstaande zaterdag sa men met de Zeeuwse Wan delsportbond de eerste Rode Kruis voorjaarswandeltocht. De parcoursen van vijf en tien kilometer zijn geschikt voor rol stoelgebruikers, scootmobielen, gehandicapten en ouders met kinderwagens. De wandeltocht begint tussen 10.00 en 12.00 uur bij het Rode Kruisg'ebouw aan de Industrie straat 14e in de Poel IV. Informatie bij J. van Duijn, tele foonnummer 0113-211080. zaterdag 1 en zondag 2 april 2006 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. DusseldorpstraatS, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland J. M. E. Adriaansen, Thorbeckelaan 3, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel. (0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholén, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland -tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: tel. 0113 224099 M. Verschelling, tel. 0113 224Ö99 M.Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. In de krant van woensdag is ten onrech te vermeld dat de hele Reimerswaalse SGP-fractie de subsidie van de Zeeuw se Milieufederatie voorlopig wil behou den. SGP-raadslid M. Sinke stemde wel voor het voorstel om de subsidiekraan onmiddellijk dicht te draaien. (Advertentie) (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31