Shantykoor jubileert •zc SWB Mythe bundelt blaastalent 27 woensdag 29 maart 2006 erstilde klanken iio klinken door irote Kerk Veere et roemruchte verleden van het voormalige Cen- jn Nieuwe Muziek herleeft javond in de Grote Kerk in ere. Na meer dan twintig jaar jilét opnieuw het Trio van ir'ton Feldman. Centrum Nieuwe Muziek ét tegenwoordig" MuziekPo- Zeeland. Nog steeds jnit de hedendaagse muziek ^belangrijke plaats in, al is j aanbod verder verbreed ar klassieke muziek, jazz en ^westerse muziek. Het aardi van het eerste seizoen van de :uwe directeur Willem Kni- ie is, dat hij deze nieuwe tri combineert met een voort and eerbetoon aan zijn voor- Ad van 't Veer. Een zoge- >en MuziekNegendaagse Zee- ndinmei bijvoorbeeld, zal zo- f de balans opmaken van dan dertig jaar Nieuwe |iek als verbredende accen- iaanleggen. Vanavond staat letterlijke herhaling van één de hoogtepunten uit die ge- hiedenis op het programma, anist Aki Takahashi, cellist jhan de Saram en violist Mare at, precies dezelfde musici toen, spelen de verstilde anken van het Trio van de nerikaanse componist Morton Idraan. anist Takahashi was en is dé rtolker van de muziek van ildman. Hij bracht diens werk ;or solopianO Triadic Memo- suit 1981 in première en ver- Ie samen met het Kronos lartet de eerste uitvoering van ildmans vijf uur durende veede Strijkkwartet uit 1983. ie,heimelijk denkt dat met de- reprise vanavond een hoop Éègrijpelijke hedendaagse mken door de Grote" Kerk rol- i!)heeft het mis. Klanken rol kei', dat wel, maar dan de eest mooie, ingetogene en ver- lde klanken die u zich maar oi' kunt stellen. De muziek de in 1987 overleden Feld- m is chill-outmuziek van de logste orde.De componist ging te werk dat zelfs het geluid méén enkele pizzicato.de luis- •aar kan vervoeren. Componisten moeten hun oren assen voordat ze gaan compo- kren", zo zei Feldman het zelf. ié behoefte heeft om de ruis ui alledag uit de oren te spoe- a, dient vanavond naar Veere komen. Wie gewoon van lOÖie muziek houdt ook. Douwe Eisenga irnist Aki Takahashi, cellist than de Saram en violist Mare a bat, spelen Trio van Morton Mman, vanavond in de Grote irk van Veere. De aanvang is li 20.00 uur. et begon zeven j aar geleden als grap, maar shantykoor Het Veerse Scheepstuig treedt nu zeker 25 keer per jaar op. „Het is gigantisch uit de hand gelopen", stelt op richter Dick de Graaf ver heugd vast. Vrijdag viert het koor zijn jubileum met een uitverkocht cohcert. In Veere natuurlijk, in de Grote Kerk. Ja, het gaat goed met het koor, beaamt De Graaf. Bij zonder goed zelfs. „Vermoede lijk, en ik denk dat dat ook de waarheid is, omdat wij alles vierstemmig zingen, terwijl an dere shantykoren één- of twee stemmig zingen. Wat wij doen, klinkt gewoon mooier. Dat zeg gen de anderen ook hoor." Het is te danken aan de diri- gente, Emilia Tabachnik-Li, vindt De Graaf. De Russische heeft een opleiding aan het con servatorium gevolgd en dat is te horen aan het koor. Hij herin nert zich hoe zij vroeg, toen zij aantrad, of Het Veerse Scheeps tuig gelijke tred wilde houden met andere shantykoren, of móói wilde leren zingen. „Wij kozen voor het laatste. En daar wordt nog voortdurend aan ge werkt en geschaafd." Het Veerse Scheepstuig stre'eft onder leiding van Tabachnik-Li naar perfectie, zegt De Graaf. Dat valt niet altijd mee. „Zij pro beert het uiterste uit ons te ha len. Ze roept iedere week bij de repetitie dat we nog beter kun nen. Ze is niet gauw tevreden. Maar na een optreden zwaait ze ons wel alle lof toe hoor." Of ze wel eens het perfecte optre den hebben verzorgd, durft De Graaf niet te zeggen. Maar aan de reacties te merken, presteren ze uitstekend. „We boèken over al succes en we worden v.aak te ruggevraagd. En nogal wat men sen die ons zien en horen optre den, komen na afloop vragen of ze lid kunnen worden." Bij de oprichting telde Het Veer se Scheepstuig dertien leden, te genwoordig zijn het er vijfen veertig, en daar komen de vijf muzikanten voor de begeleiding nog bij. De grens is daarmee wel bereikt. Al heeft ook het shanty koor, zoals zo veel andere gezel schappen, te maken met vergrij zing. Een beetje extra aanwas kan dus geen kwaad. Het Veerse Scheepstuig treedt ter ere van het zevenjarig be staan vrijdag op in de Grote Kerk in Veere. Het koor ver zorgt zelf de opening en de slui ting van het concert. Tussen door vinden gastoptredens plaats van The Original Zealand Streetparade Jazzband en het dames-zangkwartet Knock on wood. „We hadden de gedachte dat het leuk zou zijn om voor dit jubi leum een optreden te verzorgen voor pakweg tweehonderd men sen", vertelt De Graaf. Het wor den er zeker twee tot drie keer zo veel. „Want we staan in de Dom van Veere en die is op voor hand al stijf uitverkocht." Maurits Sep Shantykoor Het Veerse Scheepstuig verzorgt een jubileumconcert, vrij dag in de Grote Kerk van Veere. Het programma begint om 19.30 uur. Het is een divers gezelschap: deelnemers uit Zeeland, Vlaanderen, Zuid-Holland en West-Brabant en ze variëren van pril puberaal tot eminence grise. Maar ze hebben één ding gemeen: het zijn stuk voor stuk getalenteerde blazers die bereid zijn zich als amateurmusici meer dan gemiddeld in te zet ten. Ze vormen de Symphonic Wind Band (SWB) Mythe en presenté ren zich zondag met een koffie concert in Theater De Mythe in Goes met medewerking van zan geres Mar jon van I waarden. Dat orkest en .theater dezelfde naam hebben- is puur toeval. Het optreden zondag betreft de Nederlandse primeur. Eind vo rig jaar al verzorgde het een con cert in het Duitse Solingen. De Vlaamse dirigent Dirk Ver- holle is initiatiefnemer. Hij is ar tistiek leider van meerdere har monie en fanfareorkesten in Bel gië en Nederland. Met SWB My the heeft hij een mogelijkheid gecreëerd de meest getalenteer de blaastalenten te bundelen. Het orkest werkt op projectba sis. Dat houdt in dat gericht op een specifiek optreden wordt ge repeteerd in een beperkt aantal bijeenkomsten van telkens een halve dag. De muzikanten heb ben ruimschoots de tijd gehad door zelfstudie de muziek mach tig te worden. Tijdens de repeti ties wordt vooral aandacht be-' steed aan ritmiek, dynamiek en muzikale expressie. Zangeres Marjon van Iwaarden repeteert met de blazers van het projectorkest Mythe, foto Marijke Folkertsma Volgens Verholle vormt deze aanpak derhalve geen bedrei ging voor de 'moederkorpsen' van de muzikanten. „Deel uit maken van dit blazersorkest vergt meer inzet dan de meeste amateurmuzikanten normaliter in hun hobby kunnen steken, maar ze zijn .bereid die energie te investeren." De dirigent is er van overtuigd dat de ervaring binnen De Mythe hen juist ver rijkt, hetgeen ook ten goede komt aan hun eigen korps. Op het repertoire staat klassie ke en moderne muziek. Heteer- ste deel yan het koffieconcert biedt een dansant programma met onder meer Slavonic Dancê N8 (Dvorak), Hungarian Dance Czardas (Tsehaikowsky) en Spanish Tango (Graf) met een trompetsolo van Rinus Zuid- weg. Na de pauze staan onder meer musical- en popevergreens op het programma. Trombonist Frans van der Wende speelt daarin een solo. Verder zingt Marjon van Iwaarden onder meer een medley van James Bond-songs. Dat zij in blijde verwachting is van haar eerste kindje vormt voor haar geen be lemmering haar medewerking te verlenen aan dit optreden. Ali Pankow Symphonic Wind Band Mythe, zondag Theater De My the, Goes, aanvang 12.00 uur. Anna Blom exposeert vanaf zaterdag t/m 1 juni kleurrijke werken acryl op diverse materialen in Pannekoeken- molen de Graanhalm in Burgh-Haam- stede. Open: dagelijks 12-20 uur. Horizon is een installatie van Diana Ramaekers, t/m 13 mei in de Bewaer- schole in Haamstede. Met behulp van blauwgefilterd daglicht heeft zij een nachtlandschap gecreëerd. De ope ning is zaterdag om 15 uur. Te zien: di t/m za 13.30-16.30 uur. Het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk begint het seisoen zaterdag met dewisselexpositie De 16 dagen van de Commando's tijdens de waters noodramp. De officiële opening is dinsdag om 15.00 uur. Te bezichti gen: di t/m zo 13-17 uur. Galerie De Praktijk in Wissenkerke huisvest van zaterdag tot 14 mei een dubbelexpositie van Narda Wilken (schilderijen en knipsels) en Anneke Verdonschot (mandala's). Open: do, vr en za van 14 tot 17 uur. Het zevende Poëticum in Galerichel te Aardenburg wordt zondag om 14 uur geopend met een gedichtenten toonstelling en bundels van Nest Mar tens, Lauriane Vandepitte, en Dirk balder en Sjisjo!Tussen de jams van Sjoege &.Companen worden gedich ten voorgedragen door Lauriane Van depitte, J.C. (A'burg), en Dirk Balder. De vitrinekast in de bibliotheek Hulst is tot 20 april ingericht met Paaskaarten, vervaardigd door Ma rianne Kouijzer en Ankie de Kloe. Rita Tielemans (aquarellen) en An van Mil (beelden in diverse materia len) exposeren t/m 22 april in galerie 't Kunstuus te Heinkenszand. Open: wo en do 13-18, vrij 13-18 en 19-21 en za 10-12 en 13-16 uur. Het Rigaudon strijkkwartet concer teert zaterdag tijdens de opening van de expositie van stichting G2A in Goes, die om 15.00 uur begint. Expo santen zijn: Susan de Boer (schilde rijen), Regi van Driel (schilderijen), Iiendrike Huijsmans (schilderijen en objecten). Te bezichtigen t/m 16 april, vrij t/m zo 12-17 uur. Het gebeurde in Kruiningen is de titel van een expositie met foto's van Wim Bakker uit Wilhelminadoi'p, t/m 15 april te zien in de kunstuitleen De Be velenden in Goes. Open: wo t/m za 13-17 uur, zo 3 april 13-17 uur. Museum 't Waskot in Goes opent za terdag weer zijn deuren. Nieuwe aan winsten zijn oude attributen van een huisarts, stam- en wapenboeken en het poppenhuis van Janny. Open: wo en vrij 10-17 uur. Cliënten van atelier Walk Inn van zorginstelling Zuidwester exposeren keramiek en schilderijen in het ge bouw aan de 's-PIeer Hendrikskinde- renstraat in Goes. In het gebouw aan de Koningstraat zijn eveneens schilde rijen te zien. Te bezichtigen t/m 14 april ma t/m vrij 13-16 uur. De tentoonstelling Zeeuwse stukken, schatten van Zeeuwse bedrijven is van 1 april tot en met 25 juni te zien in het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen. Enkele 18e eeuwse scheepsportretten zijn afkomstig van Philips Lighting Vitrite, een schilde rij van W.J. Schütz is eigendom van Ziekenhuis Walcheren en een aantal Kimpes zijn van Zeeland Camping Scheldeoord in Baarland. Tien Nederlandse en twintig Duitse kunstenaars tonen de ontwikkeling in de videokunst met de expositie DVD-project in de Zware Plaatwerke rij van de KSG werf in Vlissingen. De opening is zaterdag om 15.00 uur. Te zien tot 23 april, do t/m zo 12-17 uur. Fort Rammekens bij Ritthem opent morgen het seizoen met de fototen toonstelling, De vier seizoenen van Rammekens en een expositie kera miek van Sherton. De ruim negentig foto's, gemaakt door Jaap Klein en Karen van de Velde, tonen het fort, de kreken, flora, vogels en- lichtval. Geopend: di t/m zo 13-17 uur. Stroomafwaarts, Van rivierenland naar de delta, is een expositie met on geveer 45 werken van de Middelburg se schilder Frans Peeters, vanaf zon dag t/m 14 mei te zien in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Dom burg. Open: di t/n zo 13-17 uur. Agnes van Gelder (klassieke composi ties in- waterverf, acryl en olieverf) en Leen Quist (keramiek) exposeren in Museum De Schotse Huizen in Veere. Commissaris van de Koningin W. van Gelder verricht zaterdag om 16.00 uur de opening. Te bezichtigen: t/m 18 juni ma t/m zo 13-17 uur. Venus Verbeeldingen is een expositie vari Guus Hendrickx in galerie T in Middelburg. Monique Rutten toont schilderijen. Te bezichtigen in april, do, vrij en za 11-16 uur en eerste zon dag van de maand 13-17 uur. Theo Jordans exposeert tekeningen, aquarellen, pastels en gemengde tech nieken, t/m zondag 30 april in Gale rie de Cleene Houttuyn in Middel burg. Open: do t/m za 13-17 uur en eerste zondag van de maand 13-17 uur. Op zaterdag 8 april gesloten. Boven het maaiveld is een expositie boeken,' brochures, posters, flyers, kaarten en multimediaal werk van Ar jen Noordeman in Borneo in Middel burg. De opening is vrijdag om 16.00 uur. Te zien t/m 13 mei: ma t/m vrij 9-17 uur en op de eerste zondag van de maand van 13-17 uur. Zondag vindt de maandelijkse Kunst route Middelburg plaats, met als the ma Van Klassiek tot Populair. Tussen 13 en 17 uur zetten de 32 deelnemers, zowel kunstenaars als galeries, hun deuren open voor publiek. Nieuw werk beeldende kunst is te zien in Ga lerie T aan de Turfkaai en Gal- leryMartime aan de Gortstraat, waar om 15 uur de expositie wordt ge opend met werk van de maritieme schilder Marco Kaller. Beeldhouwer Ludo van Well zal zijn reuzenbo'eien onthullen, die hij in opdracht van Rijkswaterstaat heeft gecreëerd. De ze expositie is t/m 27 mei. te zien. De openingstijden van GalleryMaritime zijn: di t/m za 12 t/m 17 uur. Metamorfose is een expositie van beel dend kunstenaar Jissy Keuènhof (brons en keramiek) en textielkunste- nares Els van Baarle in galerie World of Silk in Meliskerke. De opening vrij dag om 15.30 uur wordt muzikaal op geluisterd door Joop Kort (piano) en Collin Clement (basgitaar). Te bezich tigen t/m 7 juni, di t/m za 12-17 uur. ROTTERDAM Museum Het Schielandshuis: t/m 31 december: Stad van Rotterdammers! Museaal theater met foto's, films en geluidsfragmenten; t/m 28 mei: Win kelen - 75 jaar de Bijenkorf Kunsthal Rotterdam: t/m 5 juni Hen ri de Toulouse-Lautrec. Overzicht van de Franse kunstschilder en grafi cus. t/m 18 juni Chinese sieraden - Collectie Van der Star. t/m 7 mei, Art Deco: zwier en melodie, t/m 28 mei, Russische fotografie 1917-1945; t/m 11 juni Camille Bombois (1883-1970), Een primitief modern. Wereldmuseum Rotterdam t/m 28 december Beeldvorming. Wes terse voorwerpen uit, 19e en 20ste eeuw; t/m 31 december: De Schatka mers. Stukken uit de eigen eeuwenou de collectie, t/m 8 oktober; Wilde ha ren: kleding van veren, huid en bont. Museum Boijmans Van Beuningen t/m 31 december; Hhoogtepunten uit de verzameling oude kunst, t/m 30 april, Roland Schimmel. Een grote ruimtelijke schildering, t/m 16 april, Dark, ontwikkelingen in hedendaag se kunst, t/m 23 april Stealth. [UJltd, Cut for Purpose, het begin van de Straatgalerij, t/m 7 mei Europese vel den, Landschap van het amateurvoet bal, foto's van Hans van der Meer, Maritiem Museum Rotterdam: t/m 31 "december: WereldHaven - Havenwe reld; t/m 31 december: Binnenvaart. Leven, werken en wonen van de bin nenschipper vroeger en nu. ANTWERPEN MUHKA: tot 23 april: Collectiepre sentatie XTV, met de nadruk op het werk van kunstenaar/scenograaf Hans Op De Beeck: installaties. K.M.S.K.: tot 30 april - Een schets boek van de jonge Ensor, Don Qui- chot en andere caballero's. Zilvermuseum Sterckshof: tot 1 mei - Wedstrijd "Win een zilveren juweel". Fotomuseum: nieuwe vleugel - tot 28 mei - Roger Ballen Shadow Cham ber; 4de verdieping - Ed van der Els- ken Leve ik! Hessenhuis: tot 31 mei - Antwer- pen-Frankfurt. Migratie en Innovatie rond 1600. MOMU: tot 13 augustus - Dream Shop: retrospectieve tentoonstelling over het oeuvre (80 silhouetten) van Yohji Yamamoto. GENT Geuzenhuis: tot 2 april - Himalayan Spirit: Tashi Norbu, Ron Chiers en Philippe Gernay. S.M.A.K.: tot 2 april - Franky De Co- ninck. D.C. Eye Contact - schilder kunst, film en drukwerk en Phil Col lins met Film; tot 23 april - Recollec ting Landscapes, landschappen en Kabinet 6 - Carlos Navareto; tot 7 mei - Dona Garcia; tot 1 oktober - Kunst Nu/Ensor tot Magritte, moder ne meesterwerken uit de verzame- ling. Kasteel Claeys-Bouüaert: tot 16 april - Koumy Ayawo en Koumy Komi. Design Museum Gent: tot 16 april - La merveilleuse architecture: Archi tect Geo Henderick (1879 - 1957) en Nanny Still, ambassador of de- sign;tot 17 april - Fairy Tales: 7 juwe len rond het goede in sprookjes van Elke Peeters, 7 juwelen rond het slechte in sprookjes van Daan De Decker en foto's van Jeroen Hanse- laer met de hoofdpersonages en hun juwelen; tot oktober 2006 - De Collec tie Alonso: van Art Nouveau tot Stu dio Glass Mouvement. MIAT: tot 23 april - 1, 2, 3, 4hoedje van: Kinderhoedjes uit de 19de en 20ste eeuw. Museum Dr. Guislain: tot 30 april: Pijn en Fotografie: 15 geselecteerde werken rond psychisch lijden. Kunstplatform Zebrastraat: tot 8 juni - Update - De oorsprong: collec tie van 30 fascinerende en vaak spec taculaire installaties uit alle hoeken van de wereld, BRUGGE Concertgebouw: tot 31 maart - Spen cer Tuniek; tot 3 juni - Mozart Ro mantisch en De vrouwen van Mozart, beeld en literatuur. Arentshof: tot 31 maart - Kunstetala ge "Marlies Davans", winnares van input/output; tot 2 april - Rik Poot met grafisch werk, sculpturen en fo to's en installatie Ruiter van de Apo calyps. Hospitaalmuseum Sint-Janshospi taal: tot 23 april - Hommage aan Hans Memling door Ignace Bernolet. KNOKKE Scharpoord: SEAS: tot 29 april - Julie Goetgebuer - Mes Dix Demoisel les, fotografie. Zwart Huis: Carl De Keyzer - Extra Libros - fotografie. 29 maart t/m 4 april WOENSDAG Kindervoorstelling Cowboy Billie Boem en de indiaan op vakantie is een kinder voorstelling. De vakantiereis lijkt niet helemaal vlekkeloos te verlopen. Een «voorstelling met veel muziek en bekende kinderliedjes. De Stenge, Heinkenszand, 14.00 uur Musical Opus one brengt Ollie B. Bommel en De Trullenhoedster. Alle stripfiguren van Marten Toonder staari op het podium: Burgemeester Dickerdack, Markies de Canteclaer, Joost de bediende, buurvrouw Doddel, Tom Poes en Ollie B. Bommel, e Theater de Mythe Goes, 14.00 uur Poppentheater Sim Bolus speelt Naar Dromenland. De voorstelling is een bewerking van Martin Waddell en Bar bara Firth naar het prentenboek Weltrusten Kleine Beer. Theater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Cabaret Ernesto, Marcelinno Wilfried Finkers presenteren Ga d'r zelf maar eens staan. Ernesto is zanger, improvisator, imitator, presentator en mu zikant. Marcellino is de schlemiel die uitblinkt in mislukkin gen. Wilfried staat op het podium als levend decor. De voor stelling is uitverkocht. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Concert Trio van Morton Feldman wordt ten gehore gebracht. Uitvoerenden zijn Aki Takahashi (piano), Rohan de Saram (cello) en Mare Sabat (percussie). Dit concert is tevens een eerbetoon aan Ad van 't Veer, de voormalige directeur van Nieuwe Muziek Zeeland. Grote Kerk, Veere, 20.00 uur Ballet Het Scapino Ballet danst 4x20 waterproof. Amanda Miller's The Miniature Mary's is een dans op gitaar rock voor acht vrouwen. Nanine Linning toont in een duet de relatie tussen twee mensen die balanceren op de scheids lijn van geluk, verdriet en afscheid nemen. Georg Reischl brengt een stuk voor vier dansers. Ed Wubbe zet Bach's Jo hannes Passion tegenover de nietigheid van de mens. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Drama Vlaams Fruit brengt het drama Adres Onbekend. Naar de bestseller van Katherine Kressmann Taylor over een vriendschap die onder invloed van Hitier verandert in doeltreffende wraak. Met Erik Burke en Wim Stevens. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur DONDERDAG Theaterconcert Guus Meeuwis presenteert zijn theaterconcert Levensecht! Op de cd Tien Jaar Levensecht staan zijn grote successen, aangevuld met zijn persoonlijke favorieten. De liedjes zullen te horen zijn. De voorstelling is uitverkocht. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur VRIJDAG Shantykoor Het Veerse Scheepstuig viert zijn zevenjarig jubiuleum. De veertig zangers staan onder leiding van Emilia Tabach nik-Li. Medewerking verlenen verder The Original Zealand Streetparade Jazzband en het dames zangkwartet Knock On Wood. De voorstelling is uitverkocht. Grote Kerk, Veere, 19.30 uur Koor Het Westkappels koor houdt zijn jaaruitvoering Na het eigen optreden, dat begint met het Zeeuws Volkslied, volgt een uitvoering van het blijspel Rosageur en Manus- gein, geschreven door Aris Bremer. Westkapelle Herrijst, Westkapelle, 19.30 uur Klucht Toneelvereniging Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere brengt Doktertje Spelen op de planken. Een man, verdacht van bankroof, wordt achtervolgd door de politie,vlucht een ziekenhuis in en schiet een doktersjas aan. De klucht is geschreven door Carl Slotboom en de regie is in handen van Hans Boon. Verenigingsgebouw, Vrouwenpolder, 19.45 uur Concert Tiny van de Wijdeven, Stoffel Gunst en Jos Molconcerteren. Tiny van de Wijdeven is solo trompettist bij Het Zeeuws Or kest en docent aan de Zeeuwse Muziekschool. Jos Mol is tu baspeler bij Het Zeeuws Orkest en Philips Symfonisch Or kest. Stoffel Gunst studeerde orgel, piano en kerkmuziek. Het trio brengt duetten van Giuseppe Tórelli, Antonin Dvo rak en Eugene Bozza.. Petruskerk, 's-Heer Arendskerke, 20.00 uur Jubileumconcert Fanfare Crescendo viert het 105-jarige bestaan. De fanfare uit Dreischor brengt Keltische muziek, bijge staan door een delegatie van Inter Scaldis Pipes and drums. Dorpshuis, Dreischor, 20.00 uur Solo Frans Mulder zingt en speelt Alleen. Na jaren de groep Purper te hebben aangevoerd, praat, zingt en improviseert Frans nu solo. Hij wordt begeleid door zijn vaste toetsenist Marco Braam. Theater de Mythe, Goes, 20.00 uur Slagwerk Tenko presenteert Maido Maido Met daverend slagwerk brengt Osaka Dadada-Dan Tenko een visueel en muzikaal spektakel waarin de traditionele en moderne muziek en cultuur van Japan samensmelten. De tien jonge muzikanten bespelen de taiko, de samisen, de Ja panse fluit en andere instrumenten. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Computergame Het podium wordt een levensgrote computergame. Virtualish is een audiovisuele mix van streetdance, martial arts, acrobatische streettricks, breakdance, rap, beat en live muziek van dj en beatbox. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Toneel Glazen Speelgoed is toneel over vier karakters in St. Louis. Een dominante moeder regeert haar verlegen dochter en haar rebelse zoon egoïstisch en hardhandig, zonder rekening te houden met him gevoelens. De vader is lang geleden weg gelopen om zijn geluk in de wijde wereld te realiseren. Minitheater, Middelburg, 20.30 uur Stoner-rock Twee bands spelen tijdens de stoner-rock avond. The Massa Crista uit Oostburg staan als eersten op het po dium, gevolgd door Borehole uit Eindhoven. Bar American, Middelburg, 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 53