Bomhof zit met vreemd dilemma Fausto Dhanis wil echt gaan meetellen Brokking volgens volleybalbond lui en zonder visie WÊÊÊÊÈÉ Raymond Nicodem doet een stap terug bij Oekenburgh Tencé/Zaman neemt leiding Arrow over Tafeltennisser van TTC Middelburg betwijfelt of promotie wel zo goed is Volley halsters Morres/Hulst handhaven zich Dammers PWG winnaar van de Zeeuwse beker Futsallers Morres lijden nederlaag uitslagen BtragBSSEBB*™** Pooltime Sharks pakt de pooltitel agenda Mestdagh zet Constancia bij Hoek uit eerste selectie woensdag 29 maart 2006 2}j door Koen de Vries MIDDELBURG - Tafeltennisser Jan-Henk Bomhof staat voor een merkwaardig dilemma. De kopman van TTC Middelburg wil ondanks zijn 42 jaar nog al tijd dolgraag winnen, doet dat wekelijks ook, maar vraagt zich tegelijkertijd af of het wel ver standig is om naar het op een na hoogste niveau van Nederland te promoveren. Bomhof is een echte liefhebber. Hij haalt zijn bevrediging uit het spelen van wedstrijden. Trai nen beschouwt hij als een ver plicht nummer. En dat is nu net het probleem. Als hij met zijn teamgenoten Marijn Veijgen, Wesley Wegman en Mare Hac- kenberg naar de eerste divisie promoveert, moet hij waar schijnlijk extra trainen om nog leuke duels te kunnen spelen. „Ik weet dat Wesley, Marc en Marijn graag hogerop willen", zegt, hij. „Maar ik moet daar nog eens goed over nadenken." Bomhof schopte het bij de jeugd tot het Nederlands team en later haalde hij met Middelburg- Zuid en 't Zand de eredivisie. Hij is vanaf zijn negende met de sport bezig" en sloeg nooit een door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Jonathan Con- stancia maakt geen deel meer uit van de eerste selectie van hoofdklasser Hoek. Trainer Ed dy Mestdagh zette de twintigja rige aanvaller maandagavond na een kort gesprek terug naar het tweede elftal. Mestdagh vertelde Constancia afgelopen donderdag dat hij met het tweede elftal mee moest doen tegen Wilhelmina'26 2 of anders kon vertrekken bij Hoek. De Terneuzenaar was het niet eens met de gang van zaken, maar besloot zich uiteindelijk PUTTERSHOEK - De volleybal- sters van Morres/Hulst hebben zich door een 4-0-zege (25-23, 254-23, 25-20, 25-16) bij Bene- via definitief verzekerd van lijfs behoud in de regiodivisie. De Zeeuws-Vlaamse ploeg staat door de zege vijfde. Beide teams waren in de eerste twee sets aan elkaar gewaagd. Met een goede opslag en een sterke middenaan- val trok Morres aan het langste eind. Na twee nipte zeges liet een geconcentreerd spelend Mor res de thuisploeg alle hoeken van de zaal zien. GAPINGE - Met een klinkende 6-2-zege op de Goes Zierikzee Combinatie won het eerste vier tal van PWG 's-Gravenpolder de Zeeuwse dambeker. In Gapinge was de eerste klap een daalder waard: al na een uur spelen won Jaap Veerhoek aan het vierde bord van Cor Boot, Die tik kwam. GZC niet meer te boven. Nadat eerst Martijn Rentmees ter en Kees Rijk en vervolgens Johnny de Leeuw en Aart Walra ven de vrede tekenden, bepaal de Arjo Kousemaker met een mooie zege op Jos de Wild de eindstand op 6-2. Beide finalis ten hadden zich al geplaatst voor de KNDB-beker, die op za terdag 6 mei begint. GOES - De futsallers van Mor res verloren uit met 6-5 van Mar- rakech. De Zeeuws-Vlaamse kampioen begon zonder Jordy Bakker en Ali Eryürük. Marrakech kwam op 1-0, maar Kenneth Okorley maakte de ge lijkmaker. Na de 2-1 van de Bra banders schoot Arno Zwegers voor de pauze 2-2 binnen. Een assist van Zwegers werd door Dwight van. Hulle benut voor 2-3. Weer werd het snel gelijk, maar na de 4-3 van Mario de Fouw leek Morres er goed voor te staan. Binnen drie minuten maakte de ploeg echter een paar blunders en stond Marrakech met 6-4 voor. Zwegers knalde nog 6-5 binnen, maar op gelijke hoogte kwam Morres niet meer. jaartje over. „Eigenlijk zou ik cle veertig jaar wel willen volma ken", mijmert de Middelburger, die rond de eeuwwisseling ook nog enige jaren in de Belgische competitie actief was. Met Middelburg staat hij aan kop in de tweede divisie, vijf punten voor Alkmaar'71. Zater dag komen de Noord-Hollan ders naar Middelburg. Als Mid delburg niet verliest, staat de deur naar de eerste divisie wijd open. In de laatste drie duels treffen ze drie degradatiekandi daten. Aan spanning zal Bom hof niet tenonder gaan. Hij be schikt over de zeldzame kwali teit het beste van zijn spel tot het einde te bewaren. Toen hij in het Nederlands team speelde, gebruikte bondscoach Theo Bak ker hem als pinchhitter. Bij 4-4 moest altijd hij de laatste partij spelen. Bomhof verloor nooit. Zo'n koele kikker is hij nog steeds. „Zodra het spannend wordt, ga ik beter spelen. Ik ga me dan- nog beter concentreren en durf meer risico's te nemen. In de loop der jaren kost het wel steeds meer moeite de concentra tie vast te houden. Soms droom ik weg en verlies ik een game. Door de kortere games tot 11 win ik zelden meer met 3-0. Ik zaterdag wel bij het tweede team te melden. Maandag volgde een kort ge sprek tussen Mestdagh en Con stancia. „Jonathan is het er nog steeds niet mee eens dat ik hem niet heb geselecteerd voor het duel met Kloetinge", vertelde Mestdagh gisteren. „Daarnaast heeft hij afgelopen donderdag te gen mij ook behoorlijk grove taal gebruikt. Zo lang hij niet in bindt, traint en speelt hij bij het tweede. Ik vind dat wanneer je niet wordt geselecteerd voor een wedstrijd, je dubbel zo hard moet werken om terug te ko men. Dat mag Jonathan nu bij het tweede doen." door Joop van den Oudenhoven GOES - Met de komst van de nieuwe sponsor verandert er ook het nodige in organisa torisch opzicht bij de drieban- ders van Delta/Ockenburgh. Raymond Nicodem draagt de teamleiding over aan Martin Spoormans, die daarbij wordt geassisteerd door Jan Kikken, de man achter Frans Bevers Ca tering. Nicodem wordt een soort van technisch directeur, die verant woordelijk blijft voor de samen stelling van het team. Nicodem: heb spanning nodig om goed te presteren. Dat geldt voor tafel tennis, maar ook voor andere za „Het werd allemaal te veel. De zaak, m'n gezin, de teamleiding, de Stichting Driebanden Promo tie Zeeland, de sectie drieban den van de KNBB. Ik kwam ner gens voor de volle honderd pro cent aan toe. Dat is niet goed. Het brak op. We hebben nu een goede taakverdeling geregeld. Martin en Jan vormen de team leiding. Voortaan is er bij elk ken." Een andere kwaliteit van Bomhof is zijn balgevoel. Hij hoeft tijdens een training de bal teamduel een aanspreekpunt. Ik word verbindingsman tussen team en Stichting en spreekbuis van de Stichting." Maastrichtenaar Jan Kikken (59) zegt: „Ik wil een aanspreek punt voor de spelers zijn. Ik heb al heel lang een goede band met Jean Paul de Bruijn en Peter de Backer. Zij speelden jaren sa men in ons team in de topteam- niet duizend keer goed te raken om vol zelfvertrouwen een wed strijd in te gaan. Wel gooide hij competitie. Toen dat uiteenviel, heb ik gezegd: we komen nog eens samen. Dat gebeurt nu en daar ben ik blij mee. Ook voor Frans Bevers die het financieel allemaal mogelijk maakt. Wij vonden in Goes het goede kli maat om topsport te bedrijven. Ook de spelers zijn zich bewust dat zé niet alleen moeten krij gen, maar ook moeten geven." in de loop der jaren zijn spel om. Vroeger stond hij bekend als 'muurtje'. Bomhof liet zijn te genstander het spel maken en sloeg de bal slechts terug. Dat lukte prima dankzij zijn enorme reflexen. Tegenwoordig volstaat dat niet meer. Tafeltennis is veel sneller geworden. De fra mes en rubbers zijn sneller, ze worden voorafgaand aan elk duel gelijmd met speciale 'snel le' lijm en de technieken zijn ver anderd. De bal wordt steeds dichter bij de tafel geraakt. Bomhof ging er noodgedwongen in mee. Hij speelt met het dikste rubber dat is toegelaten en plakt net als elke aanvaller voor elke wedstrijd. „En ik speel aan vallender dan vroeger. Ik moet wel meedoen. Anders krijg ik al le ballen om mijn oren. Ritme Desondanks blijkt één training per week genoeg voor het beste resultaat. In de tweede divisie al thans. Bomhof verloor deze com petitie nog maar één wedstrijd. Maar om goed te presteren, moet hij eigenlijk iedere week spelen. „Ik heb ritme nodig Dat is een probleem met ons team. We hebben vier spelers voor drie plaatsen. Elke week staat er iemand aan de kant. Voor mij is het niet goed als ik een week oversla. Dat merk ik de volgen de wedstrijd gegarandeerd." Er moeten dus nog enkele harde noten worden gekraakt als Mid delburg naar de eerste divisie promoveert. Mocht het team in tact blijven dan wacht Middel burg onmiskenbaar een zwaar seizoen. „De ploegen die de afge lopen competities in onze poule kampioen werden, hebben het nu allemaal moeilijk. Voor ons zal het niet anders zijn, al zit er nog wel groei in. Wesley draait steeds beter en ook Mare doet het erg goed. Alleen Marijn zou nog wat beter moeten." De wedstrijd v.an Middelburg te gen Alkmaar'71 wordt gespeeld in De Zandkuil op sportpark De Voorborch en begint om 15.00 uur. Voor de thuisploeg spelen Jan-Henk Bomhof, Mare Hac- kenberg en Marijn Veijgen. Kikken neemt ook het cijfer- werk en analyses voor zijn reke ning. Met zijn ervaring als team leider in de topteamcompetitie is hij geen groentje in de biljart- wereld. Spoormans neemt als speler gas terug. Hij zal minder duels spelen en richt zich meer op de begeleiding van het team: „Zondag bespreek ik de laatste details. Dan weten we precies hoe we het gaan invullen. Ik blijf bij mijn club omdat ik me hier al zo lang thuis voel." Met de aanpassingen krijgt de professionalisering van de or ganisatie bij Delta/Ockenburgh nu definitief vorm. door Martijn Krullaars AMSTERDAM - Ronduit pijn lijk, soms zelfs vernederend. De manier waarop Harry Brokking gisteren voor de kantonrechter werd neergezet door de volley balbond Nevobo was weinig res pectvol. De man die op 1 mei 2005 werd binnengehaald als de bondscoach die nieuwe succes sen moest brengen, was plots klaps 'lui, ambitieloos en zonder visie'. En dat allemaal om zo veel mogelijk euro's af te knab belen van de ontslagvergoeding. De Nevobo en Brokking troffen elkaar gisteren voor de panton- rechter in Amsterdam, waar al gemeen directeur Matthijs Hui zing namens de bond verzocht om ontbinding van het contract van de bondscoach. De Nevobo liet zich bijstaan door meester Eric Vilé, Brokking vertrouwde op de ervaring van oud-profvoet baller Këje Molenaar. Vooral Vilé schuwde niet om al les te doen orn Brokking in een kwaad daglicht te stellen, maar de bondscoach had daar wel re kening mee gehouden. „Belang rijke wedstrijd vandaag", zei hij bij het betreden van de recht bank. Ook kantonrechter Groe- nendaal was niet verbaasd door de. soms harde woorden: „Het is net topsport." Het werd tijdens de zitting snel duidelijk waar het de Nevobo om te doen was: de financiële schade beperken. De eis van Brokking was ook niet gering: drie maal een jaarsalaris van 98.000 euro en een vergoeding voor imagoschade van 25.000 eu ro. Samen 319.000 euro, een heel bedrag voor de nooddrufti ge volleybalbond. Brokking was helemaal niet uit op geld, zei de gevallen bonds coach zelf. Hij wil niets liever dan morgen weer op weg naar zijn doel: olympisch goud. Zo ver zal het niet komen. Rechter Groenendaal liet al doorscheme ren zeker een ontslagvergoeding toe te kennen. De partijen kwa men overeen nog één keer te Hulst. Rayoncompetitie. A-klasse: De Smet accountants-OJB 3-3, Tènce/ Zaman Sport 2-ln den d'Waes 2 2-6, Tènce/Zaman Sport 2-Café Santé 0-5, 't Jagershuis-Max Korting/Van de Voorde 0-5, Café Santé-Den Dullaert 13-4, Morres/Controlec 2- In den d'Waes 2 7-6, Morres/Controlec 2-'t Jagershuis 1-6. Stand: In den d'Waes 2 16-41, Ga rage Casteels 15-29, De Smet accoun tants 16-29, 't Jagershuis 18-29, Café Po- peye 17-26, Morres/Controlec 2 15-24, OJB 15-22, Max Korting/Van de Voorde 16-19, Café Santé 17-16, Den Dullaert 17-15, Tènce/Zaman Sport 2 18-7. B- klasse: De Landbouw-De Reizende Man 6-2, ADM/Lazarus-Donckers 4-6, IZV/IBS-ADM/Lazarus 3-2, IZV/IBS 2-De Landbouw 2-6, Roskam/Van de Vel- de-Neckermann/Stuntmarkt 2-3, Ivens Rijschool-Morres/Controlec 3 6-1. Stand: Ivens Rijschool 16-45, De Land bouw 16-42, Zoutvatje 16-34, Donckers 17-31, Neckermann/Stuntmarkt 18-24, IZV/IBS 18-21, Roskam/Van de Velde 17-20, ADM/Lazarus 16-18, De Reizende Man 16-14, Morres/Controlec 3 18-11, IZV/IBS 2 18-10. Lucky Day: 6-11-13-17-18-21-24-26-32- 33-37-40-41 -43-44-46-69-70-74-80 O n- dervoorbehoud Miami. Masters Series, mannen. Vierde ronde: Ljubicic (Kro/6)-Christop- he Rochus (Bel) 6-3 6-1, Ancic (Kro)-Da- videnko (Rus/5) 7-5 6-4. Miami. Vrouwen. Vierde ronde: Mau- resmo (Fra/1)-lvanovic (SMo/14) 7-5 6-2, Sjarapova (Rus/4)-Kir!lenko (Rus/20) 3-6 6-4 6-1, Petrova (Rus/5)-Da- niilidou (Gri) 6-2 6-0, Miskina (Rus/10)-Tsjakvetadze (Rus) 6-3 6-2, Go- van onze sportredactie AXEL - De futsallers van Tencé/Zaman deden uitsteken de zaken. In de A-poule van de eerste klasse werd Arrow met 5-3 geklopt. Tencé/Zaman nam daardoor de leiding over. In den Dwaes was productief tegen De Pieper/Internetplan (10-3). In de B-poule won Max Korting met 5-2 van Kroes/Rubiotech en speelden Axa Boys en Wentzler/ Pauwels met 5-5 gelijk. A-poule. In den Dwaes-De Pieper/Internetplan 10-3 (5-2): In de Hontenissehal in Klooster- zande draaide In den Dwaes als vanouds. De riante zege kwam tot stand door doelpunten van Jurgen Verbraeken (4x), Jaimy de Visser (3x), Reinbert Broos (2x) en Robin Mariman. Voor de tegenstander uit Axel scoorden Stefan Vossen en Veli Eryürük (2x). Tencé/Zaman-Arrow 5-3 (2-2): Dit duel gaf antwoord op de vraag welke van de twee teams doorgaat naar het Zeeuws kam pioenschap. Arrow kwam door overleggen, maar als de Nevobi niet wil voldoen aan de onder grens van Brokking (twee ton) moet Groenendaal zijn verant woordelijkheid. nemen. Boven dien is het de vraag of prater nog zin heeft na het modder gooien van gisteren. Want o[ geen enkel punt vonden de par tijen elkaar. Huizing en Vilé be- toogden dat de volledige selectie het vertrouwen in Brokking op- zegde, de voornaamste redenon: tot ontslag over te gaan. Meei dan de tegenvallende resultater (elfde op het EK, geen WK-kwa- lificatie) en het amateuristische beleidsplan dat Brokking zon hebben gemaakt. Daarbij kreeg de bond steun van de ex-bonds- coaches Joop Alberda en Toor Gerbrands. Ook zij 'kraakten Brokkings plan, al kreeg hij dat nooit persoonlijk te horen. Bei de partijen gaan deze week weer met elkaar om de tafel. Le vert dat geen schikking op, dan bepaalt rechter Groendendaal alsnog hoe groot de geldzak is die Brokking mee krijgt. GPD TERNEUZEN - Pooltime Sharks is kampioen van de re: gionale eerste klasse. De poolei uit Terneuzen hadden genoe aan een remise tegen Provoosl -i huis. Met twee duels te gaan is de ploeg uit Terneuzen onbereik baar voor de concurrentie. Angelo Ketting, Robert var Tiel, Ronny Willems, Danny Do ven, Rik Meylof en Noël Bruyn ooghe leverden dit seizoen eer schitterende prestatie. Door di titel volgt promotie naar di tweede divisie. Daarmee komt het team op gelijke hoogte met het eerste dat als No Fear in dit klasse speelt. Maar No Feai heeft uitzicht op de titel en du; ook promotie. Daarnaast bereik te een mix van beide teams om der de naam Pooltime dl play-offs in de promotieklasse; lovin (Fra/22)-Dementjeva (Rus/6) 6- 6-1, Sugiyama (Jap/21)- Arvidsspi (Zwe/32) 6-7 (4) 6-3 6-2, Zhéh( (Chn)-Craybas (VSt) 2-6 6-2 6-3. Dubbei spel, tweede ronde: Koeznetsoya Mauresmo (Rus/Fra)-Krajicek/Morarii (Ned/VSt) 6-3 3-6 6-2. Napels. Mannen. Eerste ronde: Vai Gemerden (Ned)-Lisnard (Mon) 6-36-1. Driedaagse van de Panne, eerste etappe Middelkerke-Zottegem: I Hoste (Bel) 194 km in 4.39.42, 2. Steeg mans (Bel) 0.04, 3. Eisel (Oos) 0.06/4 Sanchez Gil. (Spa) 0.25, 5. Paolini (lts) 0.55, 6. Pozzato (Ita) 1.01, 14. De Jongh 1.11, 30. Gilling, 35. De Groot, 41. Dt Kort, 80. Boven, 110. Schmitz 11.45 120. Van Zimmeren 18.39, 123. Van Zandbeek, 132. Van Heeswijk, 155 Scheuneman. woensdag Biljarten Beslissingswedstrijd kampioen schap libre derde klasse teams. TOG 1-De Vier Linden 2. (De Graan- beurs, Zierikzee). Aanvang: 19.30, Snooker. Eerste klasse. The Road- house-Reyerbos 1. (The Roadhouse. Middelburg). Aanvang: 20.00. Voetbal l Vriendschappelijk: Schouwse selec- tie-ASWH. Locatie: voetbalvelden DFS in Burgh-Haamstede: Aanvang: 19.30. de nederlaag op één punt, achter stand, met één duel meer ge speeld. Tencé/Zaman won door goals van Angelo Verbraeken (3x) en Jari Vyane (2x). De ploeg had pech dat doelman Carlo de Deckere met een knieblessure de strijd moest staken. Voor Ar row schoten Peter Drumont (2x) en Wouter de Neijs raak. B-poule. Axa Boys-Wentzler/ Pauwels 5-5 (2-4): Wentzler/ Pauwels was dicht bij 'een zege, leidde ook met 0-3 en later 3-5, maar in de slotminuut maakte Axa Boys gelijk. Voor de thuis- ploeg scoorden Bart van Beve- ren (3x), Rody Reynebeau en Ste fan de Taeye. Voor Wentzler/ Pauwels deden Ype Bonnenia (2x), Artjan Lambert (2x) en Pa trick Vonk dat. Max Korting-Kroes/Rubiotéch 5-2 (2-2): Kroes kwam niet ver der dan twee doelpunten van Larry Vink. Dat was overigens voldoende om met een gelijke stand de rust te halen. Daarna domineerde.de thuisclub, waar voor Ed van Bellen, Michel Leonhart en Soufian Doorns (3x) scoorden. door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - Terneuzenaar Fausto Dhanis wil komend sei zoen een gooi doen naar een ho ge klassering in de klasse KN- MV supercup 1000. De 38-jari- ge motorracer stapte over van Suzuki naar Yamaha en be hoort nu tot een team. Dat biedt hem meer kansen. Dha nis kan altijd een beroep doen op de kennis van het Duitse MGM-stal. Ook de in Klazienaveen wonen de Bert Grevink zit in het team. Hij werd vorig seizoen tweede in de supercup 1000. Hij rijdt nu op de motor waar mee de Belg Van Keymeulen vo rig jaar de titel won in de Su perstock. Dhanis is net terug van een trai ningsstage op het circuit Ricar- do Tombo in het Spaanse Va lencia. Daar werd zijn motor te uit en te na getest. „Hef is mooi dat dit allemaal kan. De motor is nu precies afgesteld op mijn wensen. Voor mij is dit een om slag in denken en doen. Ik was nagenoeg self-supporting. Nu staat er een crew klaar. Alles is professioneler. Ik kon met het vliegtuig naar Spanje, vertel len wat ik ervan vond en dan probeerden ze aan mijn wen sen te voldoen. Die twee dagen gaven me een goed gevoel. Ik begin met rust aan een nieuw seizoen." Asfaltlaag Voor Dhanis is het jammer dat de eerste wedstrijd in de ONK Dutch superbikes Lenteraces op 2 april, die hij zag als testra ce, niet doorgaat. Het koude weer maakte het onmogelijk om een nieuwe asfaltlaag op het ciruit aan te brengen. „Ik baal daarvan. Ik had deze mo tor graag eens willen testen in Assen." Nu moet hij op 8 april tijdens de eerste wedstrijd supercup 1000 meteen vol aan de bak. „Dan zal blijken of die testda- De Terneuzense motorcoureur Fausto Dhanis kan dit seizoen gebruikmaken van de expertise van het fabrieksteam van het Duitse MGM. gen in Valencia hun vruchten afwerpen. Al twijfel ik daar niet aan." Dhanis bewaart aan de trip naar Spanje mooie herinnerin gen. „Ik heb daar meerdere jon gens zien testen. Diverse top- coureurs ook. Vaak hoor je dat die jongens in een glazen kooi leven, afgeschermd voor de bui tenwereld, bijna onbereikbaar. Dat is niet zo. Al waren ze wel licht zo open en vriendelijk om dat ze wisten dat ik geen con current ben. Ik kreeg flink wat tips, het kwam erg positief over." Superbikes Wil Dhanis dit seizoen hoge ogen gooien, dan is ook een goe de arbeid-rustverhouding wen selijk. Vandaar dat hij blij is dat hij bij zijn werkgever niet langer ploegendiensten draait, maar actief is in de dagdienst. De Terneuzenaar wil dit sei zoen meedoen aan alle elf ra ces. H'et merendeel daarvan is in Assen, maar er wordt ook ge reden op de Nürnburgring (twee keer), Eemshaven en Oscherleben. De slotraces zijn op 22 juli, 9 september en 7 ok tober. Verder wil hij, mits toe stemming volgt van de Neder landse en Belgische bond, op 19 en 20 augustus op Francor- champs meedoen aan de ONK-BK superbikes. En op 23 en 24 september scheuren in As sen de ONK Superbikes over het circuit. Dhanis gaat kort om een pittig programma tege moet, Hij is echter optimisti scher dan vorig jaar. „Ik wil nu meedoen voor de prijzen. Dat is een realistische gedachte. Een jaar geleden kon ik daar slechts van dromen." Jan-Henk Bomhof van TTC Middelburg is meegegaan met alle veranderingen van de laatste jaren in de tafeltennissport. „Ik moet wel. Anders krijg ik alle ballen om mijn oren." foto Ruben Oreel flBHAW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50