'Oud' kruispunt gaat weer open PZC Geen seks of bloot in travestieshow Wat moet je nou met een pauw? Verkeersoverlast in Zeldenrust en Sint-Anna wordt teruggedrongen !<pdymince agenda Internationale Handelsdag 1 3 Sportclubs krijgen meer subsidie Schaalvergroting redt bietentelers Ambulances weg bij provincie Regels Schelde-Rijnkanaal in orde Oplichten gehandicapte buurman niet bewezen teorWout Bareman JERNEUZÉN - De verkeers overlast in de wijken Zeldenrust en Sint-Anna in Terneu- zen-zuid wordt binnen enkele maanden aangepakt. De aanwe zigheid van streekziekenhuis De flonte, twee grote streekscholen !(R0C en Zeldenrust-Steelantcol- ■jege) en drie basisscholen zorgt ;dagelijks voor lange files op de jontsluitingswegen. lïija een verkeersstudie en in overleg met Rijkswaterstaat is ;nu besloten het 'oude' kruispunt iSint-Anna/Rijksweg 61 weer lopen te stellen. De afgelopen ja- Jren was het alleen beschikbaar ;;voor langzaam verkeer, bussen jvan het streekvervoer en ambu lances. Het overgrote deel van let verkeer van en naar het zie kenhuis en de twee streekscho len zou voortaan via deze alter natieve route kunnen worden af gewikkeld. Het neemt in ieder 'geval een deel van de verkeers druk in de ochtend- en •avondspits weg. ;De verkeersoverlast was één ivan de belangrijkste knelpun ten, die twee jaar geleden naar ivoren kwamen bij een buurton derzoek in de gekoppelde wij den. Het werd uitgevoerd door ■het Zeeuwse welzijnsinstituut 'Scoop, in opdracht van de ge meente Terneuzen. Zwerfvuil De uitkomst van de enquête leid de tot een plan van aanpak, dat nu wordt uitgevoerd. Naast de verkeersproblematiek wordt on der meer de parkeeroverlast, de •hinder door hangjongeren en het zwerfvuil aangepakt. M. Jansen van Scoop en proces manager C. van Dorst van de ge meente Terneuzen begeleiden het project Sociale Veiligheid. Dat heeft inmiddels een voor beeldfunctie in Zeeland en kan rekenen op een fikse provinciale subsidie. Jansen: „Het plan van aanpak is opgesteld in nauw Advertentie Afslanken en in.vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 -41 29 45 zierikzee@bodymince.nl Bezorgklachten: f 0800-0231231 j op maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN i Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 j 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) j Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl overleg met de bewoners en de scholen. Iedereen is er enthou siast over. Met z'n allen wordt nu gepoogd de leefbaarheid in de twee wijken op alle mogelij ke manieren te vergroten." Met de scholen is onder meer af gesproken dat twee keer per jaar een grote actie tegen het. zwerfvuil wordt gehouden. Van Dorst: „Dat proberen we op een door Maurits Sep MIDDELBURG - Joan den Her der wil de pauw die zich sinds zondag onuitgenodigd in haar tuin heeft genesteld, graag kwijt. Maar niemand wil of mag Niemand wil de pauw hebben die zich sinds zondag onuitgeno digd in de tuin van Joan den Herder heeft genesteld. ludieke manier aan te kleden, met een optreden van een band en dergelijke." Posters Basisscholieren namen de afge lopen maanden ook deel aan een posterwedstrijd. De mooiste pos ters verschijnen begin volgende week op drie vuilniswagens van de gemeente. Er staat ook een hem hebben. Stel dat hij vogel griep heeft. Toen zij zondagmiddag na een bezoek aan de schouwburg thuiskwam, in de Middelburgse Griffioenwijk, trof ze de pauw in haar tuin aan. Alles en ieder een heeft ze inmiddels om hulp gevraagd. Tevergeefs. „Het ministerie van Landbouw verwees me door naar de ge meente. De gemeente vindt het niet haar verantwoordelijkheid en stuurde me naar De Mikke. Maar een pauw hoort tot pluim vee en die mogen ze nu niet aan nemen. Toen heb ik de kinder boerderij gebeld, maar die heb ben al drie hokken met pauwen. Zij adviseerden me te bellen naareen kippenboer. Die had me graag geholpen, als er ten minste geen ophokplicht was ge weest. Al zijn hokken zitten vol. Hij kan er geen pauw meer bij hebben." Den Herder wordt er moedeloos van. Want ook de dierenambu lance en de dierenbescherming konden niks voor haar doen. Het beste dat ze voor haar kon den doen, was adviseren het groot grafittiproject op stapel en er wordt gewerkt aan de sa menstelling van een boekwerkje vol gedichten van jongeren en ouderen rond het thema veilig heid. Van Dorst: „Daarmee ontstijgt het project de wijk. De gedich ten hoeven niet per se Zelden rust of Sint-Anna als onder werp te hebben; deelnemers lom- beest weg te jagen. Ze heeft het een paar keer geprobeerd; hij kwam steeds weer terug. Bij vogel- en egelopvang De Mikke kennen ze het verhaal van de pauw. Rianne van der Linden: „Het is waarschijnlijk een dumper. Hij zal wel van ie mand zijn geweest die geen ruimte heeft of geen materialen om hem op te hokken. En die hem dus maar bij iemand an ders over de heg heeft gezet." Den Herder zal nergens met haar pauw terechtkunnen, zegt Van der Linden. Wat zij dan nen inspiratie halen uit heel de stad." De dichtbundel verschijnt ko mend najaar en wordt verluch tigd met grafittikunst. Er zijn ook plannen voor een kunstpro ject aan de Otheense Kreek. Een sleutelrol in het hele pro ject is weggelegd voor de buurt vereniging. Die krijgt een oppep per. Van Dorst: „De vereniging moet? „Je kunt proberen hem te vangen en zelf even in een schuurtje of een ren op te hok ken. Als dat niet lukt, .geef hem dan wat te eten. Gemengd graan, of kippenvoer. Als hij in gevangenschap heeft geleefd, zal hij moeilijk zelf aan eten kunnen komen. Dan is hij ge wend aan eten uit een bakje." Maar op zijn tijdelijke gastvrou- we hoeft de pauw niet te reke nen. Den Herder kijkt wel uit. „Ik durf mijn tuin niet eens meer in. Ik heb het al niet op vo gels, laat staan op een pauw." kan een belangrijke rol spelen als aanspreekpunt voor de bewo ners én de gemeente." Er wordt ook met Merall Thea ters in Hulst gepraat over regel matige filmvertoningen in de wijk. Het project krijgt op woensdag 10 mei extra aandacht tijdens een symposium over sociale vei ligheid in Middelburg. STREEKACTIVITEITEN CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO vrij kaarten, biljarten en sjoelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren, handwerken; 20.00 uur: Da- mesgym; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.00 uur: Koffieoch tend; 10,30 uur: Bibliotheek, fysio gym; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 14.00 uur: Zangkoor; 19.30 uur: Bridge; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; De Vlaschaard, 19.30 uur: SWO line dansen; NIEUW-NAMEN - Café St. Cecilia, 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor ge vorderden; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten, biljarten; St. Albert, 13.00 uur: Quilt patchwork, haken, bor duren en frivolité voor dames, vrij biljar ten en spelmiddag; De Regenboog, 13.30 uur: Jokeren en bieden; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles, gymnastiek; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten, Kreatieve Vorming; TERNEUZEN - De Veste: 13.30 uur: Bil jarten; De Wielingen, 17.00 uur: Yoga Palazzoli huis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; door Katja Logtenberg DEN HAAG - Een 53-jarige man uit Sluis is gisteren door het Haagse gerechtshof in hoger beroep vrijgesproken van de op lichting van een homoseksuele, geestelijk gehandicapte man uit zijn woonplaats. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste twee weken geleden tij dens de behandeling van de zaak opnieuw een werkstraf van zestig uur en wilde dat hij het slachtoffer 4400 euro zou terug betalen. In eerste instantie kreeg de man een voorwaardelijk boete van vijfduizend euro opgelegd met de voorwaarde dat hij zijn schuld zou afbetalen, Erfenis De verdachte kwam in 2003 be rooid in een pension aan de Rid derstraat in Sluis wonen. Hij raakte bevriend met de geeste lijk gehandicapte buurman, die stapelverliefd op hem werd. Het vermeende slachtoffer had door zijn werk en een erfenis van zijn vader aardig wat geld. Hij wilde zijn nieuwe vriend graag hel pen. Hij trakteerde de verdachte op uitjes, betaalde zijn huur achterstand in het pension, de wasserette en leende hem geld om een auto te kopen. Een begeleidster van de gehandi capte man hoorde dat hij ver liefd was geworden en merkte dat hij ineens veel geld over de balk smeet. Ze had het gevoel dat de man werd uitgebuit door zijn nieuwe 'liefde' en schakelde de politie in. Hofaanklager mr. C. Strack was van mening dat de verdachte zich had voorgedaan als een vriend om de gehandicapte man geld af te troggelen, maar hét hof achtte die theorie niet bewe zen. (Advertentie) Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com (Advertentie) Zaterdag 8 april in Bergen op Zoom Toegang gratis WWW.KVK.NL/ HANDELSDAG (Advertentie) Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in via www.cisc.Q.nl/seminars voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 -16:30 uur. 04 april Tilburg QS april E indhoven 06 april Maastricht 12 april Rotterdam 13 april Utrecht 19 april Heerenveen 20 april Den Haag 25 april Arnhem 26 april Enschede 2? april Zwolle Q2 mei Amsterdam bbeyond DE ZAKELIJKE SERVICE PROVIDER CiscoSystems woensdag 29 maart 2006 KLOOSTERZANDE - Tennisclub Hontenisse uit Kloos- terzande, tafeltennisvereniging Aloysius uit Hulst en W Graauw krijgen alsnog meer subsidie. De clubs hadden een bezwaarschrift ingediend bij de gemeente. De grieven hadden betrekking op het aantal jeugdleden, waarvoor nieuwe lijsten voor moesten worden overlegd, en een te late subsidieaanvraag. De bezwaarschriften zijn gegrond verklaard. TC Hontenisse ontvangt nu 852 euro, omdat zij nog geen subsidie had gekregen. Aloysius en VV Graauw ontvangen respectievelijk 77 en 28 euro ter aanvulling. Een van de acts uit de travestierevu van La Vie en Rose is de 'vrouwelijke' variant van The Village People. door Jan van Zuilen SAS VAN GENT - Marilyn Monroe, Mariene Dietrich, Liza Minnelli, Josep hine Baker en nog een heel stel andere diva's uit de showbusiness komen zater dagavond 8 april langs in de Vlaande- renhal in Sas van Gent. Niet in levende lijve, natuurlijk. Ze wor den tot leven gebracht door het revuege zelschap La Vie en Rose. Door mannen. Jawel, we hebben hier te maken met een travestieshow. Ai, is dat even slik ken. „Ja maar dat komt omdat je dezelf de fout maakt als bijna iedereen. Je ver wart travestie met een travestiet", ver klaren Peter Kienhuis (echte naam) en Liza Richards (artiestennaam). Liza, zijn echte voornaam is Richard, zijn ach ternaam houdt hij geheim, legt het uit. „Die ene t maakt het grote verschil. Een travestiet met een t is iemand die zich als vrouw verkleedt omdat hij daar sek sueel opgewonden van wordt, travestie is een vorm van acteren: een man die een vrouw speelt. Dat is al zo oud als er toneel wordt gespeeld. Vroeger werden vrouwenrollen bijna altijd door man nen gespeeld. Als ik mijn Liza Minnel- li-act doe, speel ik een rol. Dat doe ik niet om een harde plasser van te krij gen." Kienhuis en Richards zijn respectieve lijk zakelijk en artistiek leider van het revuegezelschap La Vie en Rose, dat acht jaar geleden werd opgericht. De twee ras-Amsterdammers zijn na om zwervingen via Duitsland en België drie jaar geleden neergestreken aan de Poeldijk in Sas van Gent, wat voor hen allesbehalve een uithoek van het land is. Plun revuegezelschap dat momenteel elf leden telt, bestaat voor het meren deel uit Belgen en Duitsers en ook de meeste optredens zijn in die landen. Vooral in Duitsland. „Daar zijn traves^- tieshows van oudsher al populair en ook veel meer geaccepteerd dan hier in Nederland/Vooral tijdens carnaval heb ben we daar veel optredens", vertelt Kienhuis. Havenfeesten Hun show van volgende week zaterdag in de Vlaanderenhal is niet hun eerste optreden in Zeeuws-Vlaanderen. Twee keer eerder speelden ze al in de Speye en de laatste twee jaar traden ze ook op bij tijdens de Havenfeesten in Terneu zen. Voor alle leden van La Vie en Rose geldt dat het hun hobby is. Kienhuis: „We kunnen er niet van leven, we zijn al blij als we quitte spelen. Iederéen bij ons heeft er ook gewoon een baan naast. We hebben er een postbode bij, een verwarmingsmonteur, een bankbe diende en een is er onderwijzeres." Die onderwijzeres is dan meteen de eni ge echte vrouw in het gezelschap. Leuk spelletje voor het publiek is volgens Li za Richards raden wie van de cast de echte vrouw is. „Maar zelden dat ze het goed hebben, zo veel werk maken we van onze make-up en onze kleding." Het grootste misverstand over hun tra vestieshows is volgens Richards dat het vulgair zou zijn. „Er komt geen seks of bloot in voor. Je kunt gewoon je .kinde ren meenemen. Sterker nog, we hebben er ook speciale act voor kinderen, een parodie op Alladin." Wat de bezoekers dan wel kunnen ver wachten? Peter Kienhuis: „een avond vol muziek, zang, dans en parodieën in de beste traditie van de shows uit het Lido en Le Moulin Rouge." Waarbij het feit dat mannen de rollen van vrouwen spelen, een extra dimensie vormt. Ri chards: „Je moet er dubbel je best voor doen: eerst moet je van man in vrouw veranderen en vervolgens moet je je als vrouw in de rol van een andere vrouw verplaatsen." Of je er homo voor moet zijn omdat te kunnen? „Nee", zegt Richards, „er doen bij ons ook hetero's mee, maar sprekend voor mezelf denk ik wel dat het een pre is. Ik zeg ook tegen het publiek: ik heb zowel iets van mannen als van vrou wen. Ik heb een penis en ik heb ver stand. Vooral de vrouwen kunnen dat wel waarderen." Afschminken Maar, let op, zegt hij, „na de show ben ik weer wel gewoon man." Het idee dat hij altijd in een jurk loopt, is zo hard nekkig dat Richards er zelfs een spe ciaal liedje over heeft geschreven. Dat gebruikt hij als slotact van de show. „De afschmink heet het, het is op de wijs van La Vie en Rose van Edith Piaf Terwijl ik dat zing, wordt het even hele maal donker. Dan kleed ik me om en doe m'n schmink af. Als het licht weer aangaat, ben ik gewoon Richard en zijn ook de anderen weer gewone mannen. Precies zoals ze ons de volgende dag te gen kunnen komen bij de Aldi." De travestieshow in de Vlaandèten is zaterdag 8 april orn 20.30 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Zie ook www.devlaanderen.nl en www.cestla- vieenrose.com. DEN HAAG - De Europese suikerhervorming zal leiden tot schaalvergroting bij de akkerbouwers. Dat conclu deert de Rabobank in het gisteren gepresenteerde rapport 'De Nederlandse bietenteelt in Europees perspectief - kansen na suikerakkoord?'. De bietenteelt heeft nog vol doende perspectief als akkerbouwers in staat zijn hun pro ductie op te voeren en hun kosten weten te beperken. Han del in leveringsrechten zal ervoor zorgen dat efficiënte te lers kunnen uitbreiden en zich kunnen specialiseren en dat minder winstgevende spelers de bedrijfstak moeten verlaten. In het rapport staat geen schatting van het aan tal akkerbouwers dat het bijltje erbij neer moet gooien. De nadruk ligt op het perspectief van boeren die verder willen. Lokale banken gaan hun klanten in de suikersec tor informeren over het rapport. DEN HAAG - De provincie verliest volgend jaar de zeg genschap over het ambulancevervoer. Dat heeft de Twee de Kamer gisteren besloten. Minister Hoogervorst (WD, Volksgezondheid, Welzijn en Sport) wil dat het Rijk voor taan vergunningen voor ambulancevervoer gaat afgeven in 24 regio's. Elke vier jaar wordt deze verlengd, tenzij de ambulancedienst niet goed presteert. Daarvoor worden de prestaties van het ambulancevervoer geregeld vergele ken. Het voorstel van CD A-Kamerlid Buijs om de afgifte van vergunningen bij de provincies te laten, haalde giste ren bij stemming in de Kamer geen meerderheid. Alleen CDA, CU, SGP, SP en LPF stemden voor. DEN PLAAG - Minister Peijs (CDA, Verkeer en Water staat) ziet geen reden de Wet Vervoer Gevaarlijke Stoffen aan te passen. Dat schrijft zij in antwoord op vragen van het Kamerlid Slob (CU). Die wilde weten wat zij vond van het oordeel van de rechtbank in Middelburg dat de Staat geen wettelijk instrument heeft om te garanderen dat schippers op het Schelde-Rijnkanaal de juiste lading papieren hebben voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. De wet is onvoldoende afgestemd op het reglement voor vervoer van gevaarlijke stoffen op de Rijn, aldus de recht bank. Volgens Peijs is dat wel het geval. Ze wijst erop dat het Openbaar Ministerie in beroep is gegaan tegen het vonnis van de Middelburgse rechtbank. Peijs wil dit jaar nog een grote handhavingsactie houden tussen Rotterdam en Antwerpen om te kijken hoe het zit met het vervoer van gevaarlijke stoffen via de binnenvaart. Dat heeft ze ook meegedeeld aan de provincies Noord-Brabant en Zee land en zes, betrokken gemeenten die de kwestie vorig jaar in een brandbrief aan de orde hebben gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47