Mogelijk koffieshop bij grens HITMUSICAL niet verder onderzocht Fiets-voetveer Perkpolder p THE BLUiS BROTHERS Hoorn voorloper van de gsm Viertal gaat in Sluis met 31 peperdure pakken aan de haal «7/* tiv Nieuwe coalitie Terneuzen ziet mogelijkheid om overlast te beperken Ruim half miljoen voor opknappen binnenstad Wjï - M 100 foto's voor 12,00€ SPSS1WPHOTO Hulst pareert Tragel-discussie Brand Kloosterzande snel geblust Subsidie voor gratis vervoer Sluis Arnemuiden heeft voldoende tellers zeeuwse almanak Buitengesloten tie: 0113-315649 Kjvvv.pzc.nl :;rnail:redactie@ pzc.nl 'ostbus 314460 AA Goes Mertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; leeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. Woensdag 29 maart 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen s omgebouwd tot zie onze advertentie op de uit-eten-pagina. (Advertentie) WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland vinden het niet zinvol uitgebreid onder zoek te doen naar de exploitatie van een fiets-voetveer tussen Perkpolder en Hansweert. Zo'n veerdienst in de vaart bren gen, zou de provincie 1,6 mil joen euro per jaar kosten. Vol gens GS 'is er geen zicht op (ge deeltelijke) financiering van het veer uit eigen provinciale midde len. Dat betekent dat de provincie de kosten af zou moeten dekken uit het geld dat beschikbaar is voor het openbaar vervoer. „Dit betekent dat een belangrijk deel (Advertentie) THEATER DE MYTHE GOES reserveer via 0900-3300033 of per www.iheaierverkoopzeeland.nl 4 (Advertentie) door Wout Bareman TERNEUZEN - De Korte Kerk straat en omgeving, een deels verpauperd gebied in de binnen stad van Terneuzen, kan op de schop. De provincie heeft het mi nisterie van VROM gisteren ge adviseerd ruim 650.000 euro sub sidie door te sluizen naar de ge meente Terneuzen als steun voor stedelijke vernieuwing. Ook Middelburg en Vlissingen maakten aanspraak op dat be drag (meer mocht Zeeland van VROM niet verdelen), maar die twee gemeenten vielen af. Gede puteerde Staten verkozen steun aan het binnenstadsproject in Terneuzen omdat met het be schikbare bedrag nu juist de an gel uit het plan kan worden ge haald: de aanwezigheid van het jongerencentrum Kalashnikov in de Korte Kerkstraat. Het cen trum staat de flinke opwaarde ring van het gebied al geruime tijd in de weg. Nadat tevergeefs was gezocht naar alternatieve huisvesting ervan, dreigde het hele project aanzienlijke vertra ging op te lopen. Wethouder A. van Waes giste ren: „Maar nu we uitzicht heb ben op deze financiële bijdrage, kunnen we Kalashnikov op de huidige locatie handhaven en zo danig aanpassen, dat de omge ving er niet langer hinder van ondervindt. Dus kunnen we door met de verdere uitwerking van onze plannen." De Korte Kerkstraat en omge ving werd jarenlang beschouwd als de rotte appel in het cen trum. Er was sprake van prosti tutie, drugshandel, criminaliteit en verpaupering. Gedeputeerde Staten juichen het toe dat Terneuzen al die pro blemen nu in één keer te lijf wil gaan door onder meer de sloop van verpauperde horecapanden en andere ingrijpende aanpas singen, zoals de omvorming van het voormalige waterschapskan toor tot appartementencomplex. Het hele gebied wordt heringe richt. foor Eugène Verstraeten [ERNEUZEN - De gemeente [emeuzen gaat de mogelijkheid joderzoeken voor de vestiging jan een koffieshop bij de grens met België. De nieuwe coalitie partijen PvdA, CDA en TOP/Ge- aeentebelangen hebben dat af gesproken in het coalitie-ak- ibord voor de raadsperiode 1006-2010. onderzoek is ingegeven Joor de huidige overlast die de koffieshops in de Terneu- iense binnenstad met zich mee brengen. Het gaat daarbij om problemen op het gebied van inbare orde en parkeren, drie coalitiepartijen hebben ifgesproken dat vestiging van jen nieuwe koffieshop pas daad werkelijk wordt overwogen, als lit het onderzoek blijkt dat de omvang van het drugstoerisme aiet toeneemt. PvdA, CDA en TOP/Gemeente- gen staan op het stand punt dat de exploitanten van de tóffieshops moeten bijdragen in Ié. 'maatschappelijke kosten jan het gedoogbeleid', zoals het ipruimen van rotzooi, aanpak ten van parkeerproblemen en >stra toezicht. Het nieuwe colle ge neemt zich voor de overlast ran het drugstoerisme te bestrij- ien door het nemen van maatre gelen op het gebied van openba re orde. lu het coalitie-akkoord wordt let veiligheidsbeleid gemaakt lot speerpunt van het college. bij valt behalve aan de Jrugsproblematiek te denken veilig uitgaan en veiligheid inde wijk. De gemeente gaat het beleid op iiet gebied van wijkbeheer eva lueren en de positie van de wijk- en dorpsraden bezien. Daarbij worden ook de benodig de omvang van het budget voor calamiteiten en de reguliere bij drage aan de wijk- en dorpsra den herzien. De nieuwe coalitie vindt dat de niveaus van onderhoud van ge bouwen, riolering en wegenon- derhoud 'realistischer' bena derd moeten worden. 'Uitgangs punt voor uitvoering is niet de planning, maar de feitelijke staat van onderhoud', wordt be nadrukt in het coalitie-akkoord. Het college wil burgerinitiatie ven op het gebied van het vrij willig uitvoeren van eenvoudig dagelijks onderhoud in de open bare ruimt! afhankelijk van de locatie stimuleren. De gemeentelijke dienstver lening in Axel en Sas van Gent moet door middel van een volwaardige frontoffice behou den blijven voor de burgers, vindt de coalitie. Er wordt verder geprobeerd meer publie ke functies in Axel onder te brengen. Ook inbreng vanuit private ondernemingen uit sec toren als bank-, verzekerings- en reiswezen is daarbij moge- lijk. Het coalitie-akkoord wordt mor gen formeel aangeboden tijdens de raadsvergadering. De inhou delijke bespreking in de raad volgt in april. Advertentie door Wilma Valk BRESKENS - Zijn al die knopjes op een saxofoon nu schakelaars of gaspedalen? Dat vroegen enkele kinderen uit de groepen 5 van de basisscholen in Bres- kens en Groede zich gisteren af. Ze kre gen gastlessen van een aantal muzikan ten van muziekvereniging Breskens- Groede met uitleg van dirigent Johan le Grand. „Wij doen dit al ruim twintig jaar", ver telde Le Grand. „Muziek hoort bij de opvoeding. Wij geven op deze morgen uitleg over een aantal instrumenten. Meestal, naar gelang hun werktijden, zijn er twaalf of meer muzikanten aanwezig. Ze spelen Voor en laten de instrumenten aan de kinderen zien. Natuurlijk doen we dit ook een beetje om zieltjes te winnen. We hebben al veel jongeren onder onze le den, maar er kunnen er nog steeds meer bij." De kinderen kregen een beetje geschiede nis te horen over de fluit, de saxofoon en de klarinet en vooral over de hoorn: „De hoorn van een koe was bijzonder ge schikt om op te blazen, dat wist men dui zend jaar geleden al. Daarmee kon men anderen waarschuwen in'een tijd dat er nog geen gsm's waren. Catja Haartsen, instructrice van de drum band, vertelde over scherp of dof tromme len. Twee van haar eerstejaars leerlin gen, Naomi en Frans, mochten'laten ho ren wat ze zo al geleerd hadden in het af gelopen jaar. Echt leuk werd het pas aan het einde van de les: zes kinderen moch ten met blokjes, koebellen en een tamboe rijn met de groep meespelen. Motto daar bij was: hoe harder, hoe beter. En de knopjes op de saxofoon, dat ble ken uiteindelijk ventielen. Arie Vinke van de fanfare Breskens/Groede speelt een deuntje op zijn bastuba voor groep 5 van de openbare basisschool in Breskens. foto Peter Nicolai van het busnet zal moeten ver dwijnen", laat het dagelijks pro vinciebestuur weten aan de ad viescommissie economie en mo biliteit van Provinciale Staten. GS rekenen voor, dat door de ex ploitatie van een permanent fietsvoetveer tussen Oost- Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Be veland 800.000 reizigers hun busverbinding zouden verlie zen. Dat weegt volgens het pro vinciaal bestuurscollege niet op tegen de maximaal 100.000 reizi gers die op jaarbasis gebruik zouden gaan maken van het fietsvoetveer. Alternatief „Temeer, daar de huidige bus verbinding via de Westerschel- detunnel een prima alternatief blijkt te zijn", zo schrijven GS. „Het is daarom niet zinvol ver der onderzoek te doen naar de mogelijkheden van de exploita tie van de veerdienst Hans- weert-Perkpolder als reguliere openbaar vervoersverbinding." De totale kosten voor de veerver- binding zijn door de provincie becijferd op 1,8 miljoen euro, waarvan twee ton terug te ver dienen zou zijn via het tolgeld. Het beknopte onderzoek naar de mogelijkheid een vaste veer dienst tussen Perkpolder en Hansweert voor woonwerkver keer en scholieren te gaan onder houden, is gedaan op verzoek van de Statenfractie van de So cialistische Partij (SP). De par tij vroeg er in november aan dacht voor, nadat SP-leden on geveer duizend handtekeningen van voorstanders van zo'n veer dienst hadden verzameld. Gedeputeerde. M. le Roy (ver keer en vervoer) zegde bij het in ontvangst nemen van deze hand tekeningen toe, de mogelijkhe den voor de exploitatie van het veer nader te willen laten onder zoeken. (Advertentie) Start verkoop! Vrijdag 31 maart start de verkoop van 35 comfortabele appartementen in het voönnalige stadskantoor van Goes. Wij nodigen u uit voor een kunstzinnige presentatie. Meldt u nu aan voor uw persoonlijke uitnodiging: 0113-271 977. VERKOOP: ONTWIKKELING BOUW: Ook via de website www.sprintphoto.nl Alleen geldig bij aaneengesloten bestanden, levertijd 2 dogen CLINGE - De gemeente Hulst mengt zich niet in de dis cussie omtrent de openingstijden van Het Palet, het res taurant op het Clingse Sterre-terrein van Stichting Tra gel. Een particulier heeft de gemeente verzocht de direc tie van Tragel te wijzen op de functie van het restaurant. Het Palet is een belangrijke ontmoetingsplek voor men sen met een verstandelijke beperking en hun familie. De openingstijden zouden niet voldoende aansluiten bij de behoeften van de gebruikers. De gemeente gaat zich ech ter niet mengen in de discussie omdat zij geen partij is. De besluitvorming over Het Palet ligt bij de directie van Tragel en niet bij de gemeente. KLOOSTERZANDE - De brandweer van Kloosterzande is maandagavond uitgerukt voor een woningbrand aan het Hof te Zandeplein in die plaats. De melding kwam binnen rond kwart over elf. De brandweerlieden waren snel ter plaatse, want de brandweerkazerne staat op een paar honderd meter van het huis. De brand was binnen een kwartier onder controle. Toch was de schade in de wo ning aanzienlijk. Er waren geen gewonden. Alleen de eige naar, die nog geprobeerd had de vuurhaard zelf te doven, had enige last van zijn ademhaling. Hij is geholpen door ambulancepersoneel. Kortsluiting in de elektrische bedra ding is de vermoedelijke oorzaak van de brand. SLUIS - De Stichting Strandexpress krijgt van de provin cie Zeeland 35.000 euro om toeristen in de gemeente Sluis in het hoogseizoen gratis openbaar vervoer te bieden. Gas ten van accommodaties in West-Zeeuws-Vlaanderen krij gen een pas, waarmee zij gratis met het openbaar vervoer tot Terneuzen kunnen reizen. Ondernemers willen, in sa menwerking met de gemeente Sluis, op deze manier een extra service aan toeristen bieden. De totale kosten voor het project bedragen 81.450 euro. De provincie spijkert 35.000 euro bij. Het resterende bedrag wordt gefinan cierd door ondernemers van verblijfsaccommodaties in West-Zeeuws-Vlaanderen, de gemeente Sluis en het Rabo bank Stimuleringsfonds. ARNEMUIDEN - Bij het wijkondersteuningspunt (WOP) in Arnemuiden hebben zich voldoende vrijwilligers ge meld voor het tellen van treinreizigers. Tot half april wordt op drie dagen geteld, om aan te tonen dat de cijfers van de NS niet kloppen. De NS willen het station in Arne muiden sluiten omdat er te weinig mensen gebruik van zouden maken. door Raymond de Frel SLUIS - Twee vrouwen en een man hebben gisterochtend tus sen elf en twaalf uur op listige wijze 31 kostuums gestolen uit modezaak Raes Gentlemen's Fashion in de Kapellestraat in Sluis. De kleding had een waar de van enkele tienduizenden eu ro's. Terwijl de man op zijn gemak kleding uitzocht, liepen de vrou wen door de winkel. Af en toe gingen zij naar buiten, om onge merkt de kostuums in een auto met Frans kenteken te leggen. In de auto was een vierde per soon aanwezig, _die er vervol gens met de buit en zijn drie compagnons vandoor ging. Eigenaar F. Boone van Raes Gentlemen's Fashion had giste ren in eerste instantie geen be hoefte om te reageren, maar be dacht zich even later om. zo colle ga-ondernemers te waarschu wen. „Echt, het is onder mijn neus gestolen. Onder regenjas sen hebben ze kostuums naar buiten gebracht. En daar helpen alarmpoortjes dus blijkbaar niet tegen. Die man was heel vriendelijk en stond een hele tijd- heel rustig te passen. Ik ging daardoor logischerwijs he lemaal in mijn vak op. Ik heb ze nog koffie gegeven ook. Wat een fantastische acteurs. Ik heb een halfjaar geleden al eens te ma ken gehad met ramkraken, maar hiertegen is echt helemaal niets te doen. Deze mensen zijn ontzettend geraffineerd te werk gegaan", vertelt Boone. De politie is op zoek naar men sen die iets van de diefstal heb ben gezien. Zij worden verzocht contact op te nemen met het bu reau in Oostburg of te bellen naar 0900-8844. De man die in de winkel de pak ken paste is ongeveer dertig jaar oud, 1.65 tot 1.70 meter lang en heeft een gedrongen postuur. De man heeft zwart haar, bruine ogen en een mediterraan uiter lijk. Hij droeg een blauwe spij kerbroek, lichtkleurige sport schoenen, een zwart shirt en een donkerbruin leren jack. Een van de vrouwen is tussen de 30 en 35 jaar en 1.60 tot 1.65 me ter lang. Zij was gehuld in een lange, okerkleurige regenjas en droeg zwarte damesschoenen. De tweede wouw is tussen 55 en 60 jaar oud, 1.60 tot 1.65 meter lang en droeg een zwarte rok, trui en leren jas en een rode shawl. Beide vrouwen hebben bruine ogen en droegen hun don kere haar in een staart. De bestuurder van de auto is on geveer 50 jaar oud en 1.70 meter lang. Hij heeft zwart haar, een gezet postuur en een bol ge zicht. Hij droeg een bruine broek en een lichtbruine trui. i Neuriënd haalde ze haar pas- i je langs het elektronisch oog I bij de voordeur van haar Goe- se werkgever en jawel: het sprong op groen. I Maar de deur sprong niet i open en wilde ook na herhaal- de pogingen van geen wijken i weten. Ze keek op haar horlo- j ge: nog geen zeven uur. Voor- lopig waren er geen collega's te verwachten. Toen zag ze op- j eens, ergens op de derde ver dieping, een schim met bezem- I wagen voorbijflitsen. De schoonmaaksters! De bel deed het niet. Wat nu? Minu- tenlang rende ze heen en weer tussen het grasveld, de auto en het gebouw, wanho pig proberend de aandacht te trekken. Na twintig minuten kwam er een argwanend kijkende schoonmaakster naar buiten. „Maar waarom heb je dan niet gebeld?", vroeg ze, en stapte naar buiten om met ei gen ogen te zien dat de bel stuk was. Met een droge tik viel de deur in het slot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45