Burgh-Haamstede wil vrachtverkeer kwijt PZC Stilte voor de storm op 't Sluitgat Bruggen over watergang Sehouwsedijk i PZC Drankrijder is weg kwijt bij de tunnel Toeristisch terrein aangepakt mee" ^pdyi mince 1 Bus weren geen oplossing trillings- en geluidsoverlast Schaalvergroting redt bietentelers Ambulances weg bij provincie Regels Schelde-Rijnkanaal in orde Thoolse drankrijder bestraft Kennismaken met muziek Internationale Handelsdag door Aector Dooms MIDDELBURG - De drank- rit van een 58-jarige inwoner van Nieuwdorp eindigde 21 januari dit jaar in de gemeen te Borsele op het tolplein van de Westerscheldetunnel. De politierechter veroordeelde hem gisteren tot een boete van 1450 euro en een rijont zegging van een jaar. De man zat dronken in zijn auto en bevond zich aan de verkeerde kant van het tol plein, waar een gesloten slag boom met daarboven een groot rood kruis hem verhin derde zijn weg te vervolgen. Een medewerker van de Wes terscheldetunnel had de man zien spookrijden. De gealar meerde politie hield de auto mobilist aan en liet hem blazen. De blaastest gaf een fors alcoholgehalte van 940 microgram aan, ruim vier keer zoveel alcohol als is toe gestaan. Officier van justitie D. Greive had geen enkel begrip voor het verweer van de drankrij der, die zei geen drankpro bleem te hebben. „Dit is bloedlink." De officier eiste twee weken cel, een jaar rij ontzegging en 700 euro boete. door Esme Soesman OUWERKERK - Groen uitgeslagen ca ravans staan er desolaat bij. Receptie en kantine ogen allesbehalve uitnodi gend. Het lijkt de ultieme stilte voor de storm op camping 't Sluitgat in Ouwer- kerk. Met nog drie dagen te gaan voor het kampeerseizoen begint, is dat ech ter schone schijn. Achter de hagen die de Schouwen-Duivelandse toeristische terreinen aan het eerste zicht onttrek ken, wordt er met onkruid, lava en zelfs caravans gestoeid. De mannen van het groenbedrijf zijn rond het zwembad in de weer. In de nog goeddeels in duister gehulde receptie zit campingeigenaar Astrid Langen- doen duizendenéén dingen te regelen. In verband met het aanhoudende koude weer is het water nog maar net aange sloten. Blusmiddelen en vuilnisbakken moeten op hun plaats worden terugge zet. Het zwembad wordt deze zomer ver vangen. „En morgen wordt er 35 ton la va gestort." Zoon Sebastiaan, met wie Astrid de camping runt, spreidt het spul de komende dagen bij wijze van verharding over de paden op het cam pingterrein uit. Maar nu even niet, want Sebastiaan is met andere zaken in de weer. Met een brede grijns op zijn gezicht 'trekkert' hij de caravan van Jan en Ans Hofman uit het Rotterdamse Ommoord naar een nieuwe plek. Drie maanden heeft het tweetal vorig jaar gewerkt aan het mooi maken van de nieuwe staanplaats, een paar honderd meter verwijderd van hun oude stekkie. Ans houdt haar adem in als Anton Mol van het gelijknamige Zierikzeese kraanverhuurbedrijf haar zomerwonin- kje (inclusief hijsframe zo'n drieënhal ve ton zwaar) de lucht in takelt. De voor even op de vloer neergezette huis raad heeft niets te vrezen. „Ik heb de borrelglaasjes een keer op tafel zien staan", stelt Mol gerust. Ria en Joop Voorburgh uit Schiedam (net als de Hof mannetjes zijn zij al een dikke dertig .jaar op 't Sluitgat van de partij) kijken belangstellend toe. Speciaal overgeko men om geestelijke bijstand te bieden, maar ondertussen heeft Ria haar boel tje meteen maar flink onder handen ge nomen. „Alleen de buitenkant moet nog schoon." Het is een vast ritueel rondom de jaar lijkse opening van kampeerterreinen. Met man en macht wordt door cam ping- en caravanbazen gewerkt aan het weer leefbaar maken van het zomerver blijf. Langendoen weet niet beter. Ze was elf toen haar ouders in 1973 de cam ping overnamen van 'tante Tilly en tan te Sjaan', in 1969 de grondleggers van 't Sluitgat. Sinds 1993 zwaait Astrid de scepter. „En dan ben je van alles. Regel neef. Maatschappelijk werker, burge meester en politie. De leukste rol? Dat is die van receptioniste, als je een com plimentje krijgt." De zomer betekent hard werken en al tijd weer improviseren. Maar hoewel Langendoen in oktober altijd echt toe is aan vakantie, ziet ze niet tegen het sei zoen op. „Alles heeft zijn tijd. Het is leuk als het begint en het is ook weer goed dat het afloopt." Wat campinggasten Voorburgh en Hofman betreft kan het niet snel ge noeg 1 april zijn. De datum waarop de stadse appartementen voor een volconti- nu verblijf in de woonwagens kan wor den omgeruild. Want nee, van alvast een nachtje slapen op de nieuwe plek is absoluut geen sprake. Ans Hofman: „De matrassen moeten eerst een dagje buiten gelucht hebben, anders ga ik er niet op slapen. Dat is misschien een tic, maar op een andere manier gebeurt het niet." (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur 7 Afslanken éi Afslanken én' irvvörm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 - 41 29 45 zierikzee@bódymince.nl irioor Piet Kleemaris BURGH-HAAMSTEDE - De dorpsraad Burgh-Haamstede wil dat onderzocht wordt of het mogelijk is alleen op bepaalde lijden vrachtverkeer toe te laten inde kernen Burgh en Haamste de, Het vrachtverkeer veroor zaakt - samen met lijndienstbus sen - voor trillings- en geluidso verlast. [Al jarenlang klagen bewoners 'van Weststraat, Burghseweg, kerkstraat en Hogeweg over Hinderlijke trillingen. Bus- en vrachtverkeer zou zelfs schade jaan woningen hebben aange- jrlcht. De Connexxion-bussen [zouden verder zorgen voor op stoppingen en verslechtering 'van de verkeersveiligheid. [Toch is, zo blijkt uit een door de idorpsraad Burgh-Haamstede ge houden enquête, weren van de [bussen uit de dorpskernen geen [goede oplossing. Van de onder- waagden vindt een meerderheid [(51,8 procent) dat de bussen de kern uit moeten. Volgens 52,4 [procent van de geënquêteerden lis daarmee hét verkeerspro bleem van Burgh-Haamstede niet opgelost. Van de responden ten zegt 58,5 procent min of meer regelmatig gebruik te ma kenvan het openbaar vervoer. '„Het is een heel lastig pro bleem", vat dorpsraadsvoorzit ter W. Ginjaar de uitkomst van de enquête samen. Het feit dat slechts een zeer kleine meerder heid de bussen uit de kern wil hebben, maakt het voor de dorpsraad niet makkelijk. „Wij kunnen aan deze uitkomst geen conclusies verbinden. Venstertijden De door de geënquêteerden aan gedragen suggesties bieden vol gens Ginjaar aanknopingspun ten voor mogelijke oplossingen. Het ingrijpendst is het idee om te kijken of het vrachtverkeer via zogeheten venstertijden valt te regelen. Technisch is dat, stelt Ginjaar, zeer wel mogelijk. Middelburg kent een systeem met in het wegdek verzinkbare palen waarmee op bepaalde tij den straten afgesloten danwel vrijgegeven kunnen worden. „Geen idee of zo'n oplossing fi nancieel haalbaar is, maar het kan geen kwaad dat te onderzoe ken." Een andere suggestie is beter toezicht houden op naleving van de snelheidslimieten. Het idee om de route van de huidige lijndienst van Connexxion meer buiten de dorpskernen om te lei den via haltes bij brandweerka zerne, Weeldeweg en Kraaijen- steinweg ter hoogte van Alles wisselt, krijgt steun van 50,9 procent van de geënquêteerden. Wel wordt de' wens geuit om de bushalte bij De Rotonde terug te halen, evenals een buslijn naar het (zweef)vliegveld. Die laatste zou dan haltes bij zorgcentrum Duinoord, het voor malig gemeentehuis en het To rentje moeten krijgen. Anton Mol hijst de caravan van het echtpaar Hofman de lucht in. foto Dirk-Jan Gjeltema woensdag 29 maart 2006 113 DEN HAAG - De Europese suikerhervorming zal leiden tot schaalvergroting bij de akkerbouwers. Dat conclu deert de Rabobank in het gisteren gepresenteerde rapport 'De Nederlandse bietenteelt in Europees perspectief - kansen na suikerakkoord?'. De bietenteelt heeft nog vol doende perspectief als akkerbouwers in staat zijn hun pro ductie op te voeren en hun kosten weten te beperken. Han del in leveringsrechten zal ervoor zorgen dat efficiënte te lers kunnen uitbreiden en specialiseren en dat minder winstgevende spelers de bedrijfstak moeten verlaten. In het rapport staat-geen schatting van het aantal akkerbou wers dat het bijltje erbij neer moet gooien. De nadruk ligt op het perspectief van boeren die verder willen. Lokale banken gaan hun klanten in de suikersector informeren over het rapport. DEN HAAG - De provincie verliest volgend jaar de zeg genschap over het ambulancevervoer. Dat heeft de Twee de Kamer gisteren besloten. Minister Hoogervorst (WD, Volksgezondheid, Welzijn en Sport) wil dat het Rijk voor taan vergunningen voor ambulancevervoer gaat afgeven in 24 regio's. Elke vier jaar wordt de vergunning ver lengd, tenzij de ambulancedienst niet goed presteert. Daarvoor worden de prestaties van het ambulancever voer geregeld vergeleken. Het voorstel vah CDA-Kamer- lid Buijs om de afgifte van vergunningen bij de provincies te laten, haalde gisteren bij stemming in de Kamer geen meerderheid. Alleen CDA, CU, SGP, SP en LPF stemden DEN HAAG - Minister Peijs (CDA, Verkeer en Water staat) ziet geen reden de Wet Vervoer Gevaarlijke Stoffen aan te passen. Dat schrijft zij in antwoord op vragen van het Kamerlid Slob (CU). Die wilde weten wat zij vond van het oordeel van de rechtbank in Middelburg dat de Staat geen wettelijk instrument heeft om te garanderen dat schippers op het Schelde-Rijnkanaal de juiste lading papieren hebben voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. De genoemde wet is onvoldoende afgestemd op het regle ment voor vervoer van gevaarlijke stoffen op de Rijn, al dus de rechtbank. Volgens Peijs is dat wel het geval. Ze wijst erop dat het Openbaar Ministerie in beroep is ge gaan tegen het vonnis van de Middelburgse rechtbank. Peijs wil dit jaar nog een grote handhavingsactie houden tussen Rotterdam en Antwerpen om te kijken hoe het zit met het vervoer van gevaarlijke stoffen via de binnen vaart. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen veroordeelde gisteren een 42-jarige drankrijder uit Sint-Annaland tot duizend euro boete en negen maanden voorwaardelijke rijontzegging. De man werd 25 januari dit jaar in zijn woonplaats betrapt meer dan drie keer zoveel alcohol in zijn bloed als is toege staan. De Tholenaar zei een paar borrels te hebben ge dronken, maar het aantal glazen jenever moest volgens of ficier van justitie D. Greive beduidend hoger zijn geweest dan 'een paar'. De officier eiste 650 euro boete en zes maanden rijontzegging. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pze.nl INTERNET www.pzc.nj E-mail: web@pzc.nl door Ali Pankow NOORDGOUWE - Rust, ruimte en duis ternis in het poldergebied worden door de verdere verstedelijking van het omlig gend gebied over tien jaar goud waard. Dat is de inschatting van de stuurgroep die een Gebiedsvisie voor het middenge bied van deze regio, de zogeheten Gouwe polders, heeft opgesteld. In deze Gouwepolders herinneren nog ve le overblijfselen in het landschap aan de strijd tegen het water: dijken, welen en kreekrestanten. Bij ontwikkelingen van nieuwe functies op het gebied van wo nen, bedrijfsvoering of recreëren dient zorgvuldig te worden omgegaan met de ze historische overblijfselen. De Gebiedsvisie dient als startpunt voor een planologische ontwikkeling die zo wel de economie als het aanzien van het landschap dient. Volgens de stuurgroep moet gestreefd worden naar evenwicht tussen landschappelijke en ecologische kwaliteit enerzijds en recreatieve ge- bruiksmogeli j kheden anderzij ds De polder Noordgouwe is de tweede van de vier deelgebieden binnen de Gouwe polders, die deze week in een korte serie hier afzonderlijk worden belicht. Deze polder geldt als. de meest lommerrij ke. Vooral het bos en de buitens van Schuddebeurs geven dit deelgebied speci fieke allure. Ingrijpende toevoegingen in het landschap zijn hier volgens de stuur groep niet vereist. Wel wordt aangegeven ZIERIKZEE - De Zeeuwse Mu ziekschool in Zierikzee houdt drie informatieavonden, steeds opgehangen aan andere instru menten. Tijdens deze avonden wordt er kort stukken voorgespeeld. Aam sluitend kan informatie worden ingewonnen over de instrumen ten. Docenten en leerlingen staan klaar om belangstellen den te informeren. Dinsdag 4 april staan de cello, elektrische gitaar, keyboard, orgel, viool en zang centraal. Woensdag 5' april volgen accordeon, dwarsfluit, gi taar, koperen blaasinstrumen-v ten, saxofoon en slagwerk. Don derdag de 6e zijn blokfluit, klari net en piano aan de beurt. Voor instrumentale lessen kun nen belangstellenden zich aan melden vanaf ongeveer negen jaar. Zangles kan op z'n vroegst worden gevolgd door leerlingen in het voortgezet onderwijs. De introductieavonden beginnen steeds om kwart over zeven. Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com Rust, ruimte en duisternis van poldergebied worden goud waard Met aanleg van een of meer bruggen over de watergang kan de Sehouwsedijk vanuit Noordgouwe bereikbaar worden gemaakt. foto Dirk-Jan Gjeltema dat de Sehouwsedijk vanuit Noordgou we beter bereikbaar gemaakt kan wor den met de aanleg van een of meer brug gen over de watergang die daar parallel aan loopt. Ook wordt geadviseerd in te zetten op een stelsel van wandelpaden over kavelgrenzen en langs waterlopen. Wat betreft economische initiatieven wordt specifiek de polder Noordgouwe geschikt geacht voor bouwen binnen een landgoedachtige omgeving waarbij bos wordt aangelegd. Volgens de Gebiedsvi sie dient dat wel beperkt te blijven tot kleine, mozaïekachtige locaties. Er zal geen groot aaneengesloten bosgebied tot ontwikkeling komen. Niet afgebakend Een andere voorwaarde voor economi sche initiatieven is het leveren van een bijdrage aan de toegankelijkheid van het gebied. De ruimte voor nieuwe activitei ten wordt niet op voorhand afgebakend. Met verwijzing naar vroeger, toen hier nog veel meer buitenplaatsen waren, geeft de stuurgroep aan dat in de huidige tijd nog vijftig procent van de oppervlak te in deze polder benut zou kunnen wor den voor nieuwe initiatieven. (Advertentie) Zaterdag 8 april in Bergen op Zoom Toegang gratis www.kvk.nl/ handelsdag r™-™— (Advertentie) Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in via www.cisco.nl/semfnars voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 - 16:30 uur. 04 april Tilburg 05 april Eindhoven 06 april Maastricht 12 april Rotterdam 13 april Utrecht 19 april Heerenveen 20 april Den Haag |^jb(gy©fiict 25 april Arnhem dezakêujkeserviccprovider 26 april Enschede 27 april Zwolle clsco systems 02 mei Amstërdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41