Pluche verdeelt de WD-fractie HITMUSICAL 14APRÊB Wat moet je nou met een gedumpte pauw? THE BLUES BROTHERS 1ÖÖ foto's voor 12,00c Restauranthouder uit pand gezet na huurconflict teleurstelling over wethouderskeuze, fractievoorzitter stapt op QHH3 Buitengesloten l'i'JwRiil ÏÏJ iv 0 Baggerslib bevat asbest Arnemuiden heeft voldoende tellers Zwaluwen gesignaleerd Sluise modezaak bestolen van 31 dure kostuums factie: 0113-315649 ww.pzc.nl ^aihredactietSpzc.nl iistbus 314460 AA Goes Idvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; [eeiiws-Vlaanderen: 0114-372770; jjtionaal: 020-4562500. ooensdag 29 maart 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland (Advertentie) LA_AJ WERKKLEDING THEATER DE MYTHE GOES reserveer via 0500-3300033 of per www.iheaterverkoopzeeland.nl l \l Ook via de website www.sprintphoto.nl Alleen geldig bij aoneengeslolen bestanden, leverlijd 2 dagen Terwijl de man op zijn gemak kleding uitzocht, liepen de vrou wen door de winkel. Al en toe gingen zij naar buiten, om onge merkt de kostuums in een auto met Frans kenteken te leggen. In de auto 'was een vierde per soon aanwezig, die er vervol gens met de buit en zijn drie compagnons vandoor ging. Eigenaar F. Boone van Raes Gentlemen's Fashion wilde gis teren in eerste instantie niet rea geren, maar bedacht zich later om zo collega-ondernemers te waarschuwen. „Echt, het is on dermijn neus gestolen. Onder re genjassen hebben ze kostuums naar buiten gebracht. Die man was heel vriendelijk en stond een hele tijd heel rustig te pas sen. Wat een fantastische ac teurs. Ik heb een halfjaar gele den al eens te maken gehad met ramkraken, maar hiertegen is echt helemaal niets te doen", vertelt Boone. zeeuwse almanak Neuriënd haalde ze haar pas je langs het elektronisch oog bij de voordeur van haar Goe- se werkgever en jawel: het sprong'op groen. Maar de deur sprong niet open en wilde ook na herhaal de pogingen van geen wijken weten. Ze keek op haar horlo ge: nog geen zeven uur. Voor lopig waren er geen collega's te verwachten. Toen zag ze op eens, ergens op de derde ver dieping, een schim met bezem wagen voorbijflitsen. De schoonmaaksters! De bel deed het niet. Wat nu? Minu- tenlang rende ze heen en j weer tussen het grasveld, de auto en het gebouw, wanho- pig proberend de aandacht te trekken. Na twintig minuten kwam er een argwanend kijkende j schoonmaakster naar buiten. „Maar waarom heb je dan j niet gebeld?", vroeg ze, en j stapte naar buiten om met ei gen ogen te zien dat de bel stuk ivas. Met een droge tik viel de deur in het slot. Start verkoop! Vrijdag 31 maart start de verkoop van 35 comfortabele appartementen in het voormalige stadskantoor van Goes. Wij nodigen u uit voor een kunstzinnige presentatie. Meldt u nu aan voor uw persoonlijke uitnodiging: 0113-271 977. VERKOQP: ONTWIKKELING BOUW: doorMaurits Sep MIDDELBURG - Joan den Her der wil de pauw die zich sinds [zondag onuitgenodigd in haai vin heeft genesteld, graag bijt. Maar niemand wil of mag hem hebben. Stel dat hij vogel griep heeft. Toen zij zondagmiddag na een bezoek aan de schouwburg thuiskwam in de Middelburgse Griffioenwijk, trof ze de pauw io haar tuin aan. Alles en ieder een heeft ze inmiddels om hulp gevraagd. Tevergeefs. „Het mi nisterie van Landbouw verwees ®e door naar de gemeente. De gemeente vindt het niet haar ver antwoordelijkheid en stuurde me naar De Mikke. Maar een pauw hoort tot pluimvee en die Mogen ze nu niet aannemen. Toen heb ik de kinderboerderij gebeld, maar die hebben al drie hokken met pauwen. Zij advi seerden me te bellen naar een kippenboer. Die. had me graag geholpen, als er tenminste geen ophokplicht was geweest. Al zijn hokken zitten vol. Hij kan er geen pauw meer bij hebben." Den Herder wordt er moedeloos van. Want ook de dierenambu lance en de dierenbescherming konden niks voor haar doen. Het beste dat ze voor haar kon den doen, was adviseren het beest weg te jagen. Ze heeft het een paar keer geprobeerd; hij kwam steeds weer terug. De pauw maakt zich intussen een stuk minder druk. Hij schar relt rustig door haar tuin, doet zich tegoed aan haar plantjes en heeft onder de laurierstruik een behaaglijk plekje gevonden om de nachten door te brengen. (Advertentie) de regering wil uw mening weten. www.nederlandineuropa.nl Bij vogel- en egelopvang De Mikke kennen ze het verhaal van de pauw inmiddels uit het hoofd. Rianne van der Linden: „Het is waarschijnlijk een dum per. Hij zal wel van iemand zijn geweest die geen ruimte heeft of geen materialen om hem op te hokken." En Joan den Herder is met haar pauw niet de enige die ongewild te maken heeft gekregen met de ophokplicht en de vogelgriep. Van der Linden: „We hebben ook al tig telefoontjes hebben ge had van mensen die ineens kip pen of hanen in hun tuin hebben die niet van hun zijn." Nou is De Mikke wel een vogel opvang, maar dezer dagen is de gastvrijheid aanzienlijk inge perkt. „We mogen geen pluim vee aannemen. Daar horen kip pen, hoenders en ook pauwen bij", verklaart Van der Linden. „Het is een voorzorgsmaatregel. Als we dat wel doen, kunnen we de vogelgriep verspreiden." Den Herder zal nergens met haar pauw terechtkunnen, zegt Van der Linden. Wat zij dan moet? „Je kunt proberen hem te vangen en zelf even in een Niemand wil de pauw hebben die zich sinds zondag onuitgenodigd in de tuin van Joan den Herder heeft genesteld, foto Lex de Meester schuurtje of een ren op te hok ken. Als dat niet lukt, geef hem dan wat te éten. Gemengd graan, of kippenvoer. Als hij in gevangenschap heeft geleefd, zal hij moeilijk zelf aan eten kunnen komen. Dan is hij ge wend aan eten uit een bakje." Maar op zijn tijdelijke gastvrou- we hoeft de pauw niet te reke nen. Den Herder kijkt wel uit. „Ik durf mijn tuin niet eens meer in. Ik heb het al niet op vo gels, laat staan op een pauw." ZIERIKZEE - Het baggerslib uit de haven langs de Scheepstimmerdijk in Zierikzee blijkt asbest te bevatten. De meerkosten voor aanleg van de damwand hier vallen daardoor nog hoger uit dan de reeds verwachte 60.000 eu ro waarmee de begroting al wordt overschreden. De afvoer van het slib met asbest zal niet alleen hogere kosten maar ook vertraging in de werkzaamheden veroor zaken. Nu de damwand langs de Scheepstimmerdijk is aangebracht, dient hier nog een zogeheten stenen voor- hangwand te worden aangebracht. Op dit moment vindt overleg plaats met alle betrokken partijen om de plan ning aan te passen, Wethouder W. Renden hoopt maan dag in de vergadering van de Commissie Openbare Ruim te hoeveel het totale werk meer gaat kosten. ARNEMUIDEN - Bij het wijkondersteuningspunt (WOP) in Arnemuiden hebben zich voldoende vrijwilligers gemeld voor het tellen van treinreizigers. Het was aan vankelijk de bedoeling om reizigers te tellen in de week van 3 tot en met 9 april, maar daar is van afgezien. „We willen onaangekondigd tellen", zegt K. d'Huy van het WOP. „Om te voorkomen dat we de telling beïnvloe den." Tot half april wordt in ieder geval op drie dagen geteld. Het WOP en de gemeente Middelburg willen door zelf rei zigers te tellen aantonen dat de cijfers van de Nederland se Spoorwegen niet kloppen. De NS willen het station in Arnemuiden sluiten omdat er te weinig mensen gebruik van zouden maken. BRESKENS - De winter is definitief voorbij nu de zwaluw weer in het land is. De eerste exemplaren vlogen afgelopen vrijdag in de kijker boven de telpost in Bres- kens. Zoals gebruikelijk lieten boeren- en oeverzwaluw zich het eerst zien, maar al een dag later kwam ook de huis zwaluw over. Volgens vogelkenner A. Wieland uit Terneu- zen wacht de huiszwaluw meestal tot april om zich in Zeeuws-Vlaanderen te vertonen. Dat hij er nu al is, heeft waarschijnlijk te maken met de golf warme lucht die eind vorige week over Nederland uitstroomde. (Advertentie) (Advertentie) A. Voulgaris (rechts) met zijn zoon voor zijn restaurant dat ontruimd wordt. „Ik probeer een restaurant draaiende te houden, maar soms is de stank van de riolering zo erg dat klanten weglopen. Ik heb bet probleem al meerdere kei-en aangekaart bij de verhuurder, maar die doet er gewoon niets aan." foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Uitbater A. Voulgaris van Grieks restaurant Delphi in Zierikzee is op last van verhuurder Staal Bankiers uit zijn pand gezet. Voulgaris heeft, naar zijn zeggen als protest tegen het uitblijven van groot onderhoud aan het pand, enkele maanden geen huur be taald. Uit het demonstratief openstaande luik komt vanuit het souterrain van het res taurant een onaangename geur naar bo ven. De riolering werkt niet naar beho ren volgens Voulgaris, en hij krijgt bijval van vrienden die op het tumult aan de Schuithaven zijn afgekomen. Voulgaris priemt een beschuldigende vinger naar Staal Bankiers, de eigenaar/verhuurder van het pand.' „Ik probeer een restaurant draaiende te houden, maar soms is de stank van de riolering zo erg dat klanten weglopen. Ik heb het probleem al meerde re keren aangekaart bij de verhuurder, maar die doet er gewoon niets aan. Daar om heb ik uit protest een paar maanden de huur niet betaald. En nu moet ik er uit." Een poging om door tussenkomst van brouwerij Heineken - huisleverancier van het restaurant - een oplossing te vinden liep op niets uit. Financieel was die optie niet rond te breien. Dat be tekende voor Voulgaris dat hij aan het einde van de ochtend niet anders kon dan constateren dat het voor hem einde verhaal is en dat hij zijn biezen moest pakken. Teleurgesteld Tot zijn grote teleurstelling. „Ik had echt gehoopt dat we nog een oplossing zouden kunnen vinden. Ik vind dit echt heel triest. Het is heel jammer voor mij en voor mijn personeel, maar ook voor Zie rikzee. Voulgaris voegt er meteen aan toe dat hij hoopt een ander pand in Zierikzee te kun nen vinden voor een doorstart van zijn restaurant. Verder zegt hij niet van plan te zijn zijn uitzetting uit het pand aan de Schuithaven zomaar te pikken. Hij over weegt een kort geding tegen Staal Ban kiers. Woordvoerder R. Mol van Staal Bankiers geeft Voulgaris weinig kans. De ontruiming van het restaurant is volgens Mol volstrekt gerechtvaardigd. „Het is niet de eerste keer dat wij het met meneer Voulgaris aan de stok hebben. Wij zien hem als een notoire wanbetaler. Twee keer eerder is al met ontruiming ge dreigd en toen betaalde hij op het allerlaatste moment. Nu is ons geduld echt op en hebben we de ontruiming doorgezet. De beschuldiging als zou Staal Bankiers het pand aan de Schuithaven verwaar loosd hebben, werpt Mol verre van zich. „Met het pand is helemaal niets mis. Wij zijn een goed huiseigenaar en verhuur der." Advertentie (Advertentie) SLUIS - Twee vrouwen en een man hebben gisterochtend tus sen elf en twaalf uur op listige wijze 31 kostuums gestolen uit modezaak Raes Gentlemen's Fashion in de Kapellestraat in Sluis. De kleding was enkele tienduizenden euro's waard. foor Melita Lantinq JIERIKZEE - Het rommelt jink binnen de WD-fractie in jle gemeente Schouwen-Duive- |nd. Huidig wethouder A. Croné heeft het veld moeten rui den voor mede-kandidaat A. jferseput en fractievoorzitter en lijsttrekker H. Coomans heeft jiijn voorzittershamer met on middellijke ingang neergelegd. Üaandagavond hebben de vier iactieleden besloten dat A. Ver dut wethouder moet worden. .Mede omdat Verseput meer roorkeurstemmen heeft binnen haal d bij de verkiezingen dan Jroné", zo luidt de officiële ver- ilaring van de fractie. Sen verklaring die is onderte- iend door fractievoorzitter Coo- nans, maar na een telefoontje set hem wordt duidelijk dat dit aiet klopt. „Die verklaring had indertekend moeten worden joor Dick Meulblok, want ik ien gisteravond (maandag, red.) ilgetreden als fractievoorzit ter." Coomans wil hierover geen utleg geven. „Ik ben geen i/oordvoerder meer van de frac- ije", zegt hij. Hij wil ook niet be vestigen dat zijn aftreden alles ie- maken heeft met de wethou- ierskeuze van de fractie. Plaatsvervangend fractievoorzit- ;er W. Jumelet is verrast over jet besluit van Coomans. „Het iele gebeuren is een vreemde nove en ik ben er doodongeluk- Ügmee." Gepasseerd wethouder Croné sas gisteren niet bereikbaar ïqoi' commentaar maar haalt in sn schriftelijke persverklaring [el uit naar de motivatie van de fractie om te kiezen voor Verse put. „Bij mijn aantreden in 2004 als wethouder van buiten de raad was een van de argumen ten van dezelfde fractie dat het van buiten komen - en derhalve niet deelgenomen hebben aan de verkiezingen - een voordeel was voor het vervullen van een wethouderszetel. [,..]Voorts ben ik van mening dat de verkiezin gen het kiezen van een raad be troffen en niet de keuze van wet houders of college." Volgens Ju melet tellen, deze argumenten nu niet meer. „Na Nobelgate wil den we niet de indruk vestigen dat er sprake was van het jagen op een stoel." Beoogd wethou der Verseput stelt dat twee jaar geleden speelde dat hij geen wet houder kon worden omdat hij een eigen bedrijf heeft en zich niet direct vrij kon maken. Deze argumenten tellen volgens hem nu niet meer. Saillant detail is dat Croné tij dens de afgelopen verkiezingén bewust geen persoonlijke cam pagne heeft gevoerd omdat hij - zoals hij destijds heeft ver klaard - 'het niet kies vond om als wethouder een persoonlijke campagne te gaan voeren'. De wisseling van de wacht heeft ook consequenties voor de colle geonderhandelingen. Coomans zal niet langer de onderhandelin gen namens de WD-fractie lei den. Wie hem in dit proces zal vervangen, is nog niet duidelijk. De keuze van de verkozen raads leden voor Verseput is binnen de partij met gemengde gevoe lens ontvangen. Een substanti eel deel van de leden wilde ver der gaan met Croné omdat hij volgens die ledeh in de afgelo pen twee jaar goed heeft gefunc tioneerd. De fractie oordeelde anders. Formeel omdat Verse put meer voorkeurstemmen heeft gekregen, maar al maan den circuleren de berichten dat Verseput vooral wethouder wordt omdat 'hij het verdiend zou hebben'. Info-avond 11 april AqiiatiscHe Et www.hz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39