Staten zien niks in fiets-voetveer Zuid-Bevelandse heemtuin bij Zeeuwse Schaapskudde Viertal gaat in Sluis met 31 peperdure pakken aan de haal Grieks restaurant stopt door huurconflict agenda Neurologie in Goes op slot door norovirus GS vinden verder onderzoek naar veer Perkpolder-Hansweert niet zinvol door kosten Twee gewonden bij ongeval op A58 Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl HOE GROOT IS JOUW WERELD Justitie eist 1,3 miljoen euro van veehouder ker dat alle verpleeg- en verzor gingscentra afgelopen winter een uitbraak hebben gehad." biet norovirus verspreidt zich via onlastingsresten aan de han den maar ook door de lucht, als een patiënt braakt. De lucht zit dan vol virusdeeltjes, weet Sab- be. Het norovirus komt vooral in de periode november tot april voor. Het pakt zowel zwakke als ge zonde mensen aan. Gevaarlijk is het enkel als patiënten uitdro gen. Veel drinken is het devies. Tussen besmetting en ziekzijn kan vier uur tot drie dagen zit ten. Kenmerkend is het zeer plotse begin van de ziekte met heftig braken. Er kan ook koorts, hoofdpijn en buikpijn bij komen. Na enkele dagen zijn de klachten voorbij, maar de pa tiënt blijft nog wekenlang virus uitscheiden via de ontlasting. Strikte hygiëne is al die tijd noodzaak. De Voedsel- en Wa- renauthoriteit ontraadt mensen die buikgriep hebben gehad om koi"t erna eten klaar te maken. Het norovirus is aardig bestand tegen hitte en schoonmaakmid delen, voedsel moet langdurig verhit worden en schoonmaak van toilet dient grondig te zijn. woensdag 29 maart 2006 bl4 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Bij het be zoekerscentrum van stichting Zeeuwse Schaapskudde komt een heemtuin met specifiek Zuid-Bevelandse flora. Voorzit ter J. Gelok van de stichting ont ving gisteravond van Rotaract- club Goes een cheque van 1.250 euro om de tuin te kunnen in richten. De aanleg van de heemtuin is de eerste stap van de Zeeuwse Schaapskudde om van het bezoe kerscentrum aan de Nieuwka- merseweg bij Heinkenszand een grotere trekpleister te maken. Het bijzondere van de heemtuin zal niet alleen zijn dat er speci fieke bloemen en planten van Zuid-Bevelandse dijken in ko men, maar dat die ook toeganke lijk wordt gemaakt voor mensen in een rolstoel. De Schaapskooi zelf is ook al rolstoeltoeganke lijk. De Zeeuwse Schaapskudde is volop bezig met plannen om het bezoekerscentrum verder uit te breiden en te vernieuwen. Ge- STREEKACTIVITEITEN GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14;00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 20.00 uur: Concert big band Zeeuwse Muziekschool; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 9.30 uur Houtsnijclub; 13.00 uur: Soos, biljarten; 13.30 uur: Ouderen- koor; 14.00 uur: Sjoelen. 14.00: Koers bal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBEN DUKE Gymnastiekzaal dacht wordt onder meer aan een theeschenkerij, een speeltuin en.' vernieuwing van de inmiddels J vijftien oude expositie. Ook twee andere stichtingen, De i Zeeuwse Witrik en Het Wer- kend Trekpaard, zouden bij de Schaapskooi een plekje kunnen krijgen. Een architect is in de arm geno-t men om de ideeën uit te werken. Het doel is om van het bezoe kerscentrum van de Zeeuwse* Schaapskudde hét trefpunt te maken voor het Nationaal Land- schap Zak van Zuid-Beveland. Gehoopt wordt te kunnen put- 1 ten uit gelden voor het Natio-: I naai Landschap. Ook wordt ge keken naar subsidie via Vitaal' Platteland, het provinciale pro-' ject om het platteland te verster-i ken. De gulle gever van gisteravond,1' Rotaract-club Goes, is een servi- ceclub. In het clubjaar 2004-:- 2005 is de-Zeeuwse Schaapskud de als goed doel uitverkoren. Het geld is bijeengebracht door1 de verkoop van moederdagont- bijtjes en bariketstaven voor Sin-;; terklaas. Nieulandestraat, 15.30-16.30 uur: Bewe- gen voor senioren Gymnastiekvereni-,. ging Sparta; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9,30" uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO' ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal;, voor 50-plussers; OOSTDIJK - Dorpshuis Apeldoorn, 14.30 uur: Lentemiddag/avond zonne- bloem afdeling Reimerswaal; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.0.0 uur: Koersballen ANBO; RILLAND - Tennisbanen LCT Bathse Kreek, 09.00 uur: Damesochtend tennis; 19.00 uur: Mixavond tennis; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Inter-*1 nationaal dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek: - weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We-.- mei, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compty. terochtend; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos;'! biljarten en kaarten 15.00 uur: Interna-'1 tionaal dansen; WILHELMINADORP - Wilhelminahuis,;. 13.30-15.00 uur: Kleding- en speelgoed-" beurs; YERSEKE - Het Trefpunt! 13.00-17.00, uur: Biljarten; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin gen metouderenkoor Vredelust. door Claudia Sondervan GOES - De afdeling neurologie van het Oosterscheldezieken- huis in Goes is tot het einde van deze week gesloten. Negen pa tiënten en zes medewerkers heb ben het norovirus opgelopen, dat heftige diarree en braken veroorzaakt. De medewerkers zijn naar huis gestuurd, de pa tiënten worden in strikte isola tie verpleegd. Op de afdeling neurologie lig gen mensen met ziekten aan het zenuwstelsel en herseninfarc ten- en bloedingen. Overigens worden nieuwe patiënten met acute hersenproblemen wel op de afdeling toegelaten onder strenge maatregelen. Bezoekers mogen naar de afdeling, maar dienen het ziekenhuis vervol gens direct te veriaten en geen li chamelijk contact met de pa tiënt te hebben. De besmetting is voor bedgebon- den patiënten extra vervelend, zegt microbioloog L. Sabbe van ziekenhuislaboratorium. Hij be schouwt de uitbraak van de be smetting als te verwachten. „De laatste jaren zijn er elke winter wel uitbraken. Ik weet ze- door Raymond de Frel SLUIS - Twee vrouwen en een man hebben gisterochtend tus sen elf en twaalf uur op listige wijze 31 kostuums gestolen uit modezaak Raes Gentlemen's Fashion in de Kapellestraat in Sluis. De kleding had een waar de van enkele tienduizenden eu ro's. Terwijl de man op zijn gemak kleding uitzocht, liepen de vrou wen door de winkel. Af en toe gingen zij naar buiten, om onge merkt de kostuums in een auto met Frans kenteken te leggen. In de auto was een vierde per soon aanwezig, die er vervol gens met de buit en zijn drie compagnons vandoor ging. Eigenaar F. Boone van Raes Gentlemen's Fashion had giste ren in eerste instantie geen be hoefte om te reageren, maar be dacht zich even later om zo colle ga-ondernemers te waarschu wen. „Echt, het is onder mijn neus gestolen. Onder regenjas sen hebben ze kostuums naar buiten gebracht. En daar helpen alarmpoortjes dus blijkbaar niet tegen. Die man was heel vriendelijk en stond een hele tijd heel rustig te passen. Ik ging daardoor logischerwijs he lemaal in mijn vak op. Ik heb ze nog koffie gegeven ook. Wat een fantastische acteurs. Ik heb een halfjaar geleden al eens te maken gehad met ramkraken, maar hiertegen is echt helemaal niets te doen. Deze mensen' zijn ontzettend geraffineerd te werk gegaan", vertelt Boone. De politie is op zoek naar men sen die iets van de diefstal heb ben gezien. Zij worden verzocht contact op te nemen met het bu reau in Oostburg of te bellen naar 0900-8844. De man die in de winkel de pak ken paste is ongeveer dertig jaar oud, 1.65 tot 1.70 meter lang en heeft een gedrongen postuur. De man heeft zwart haar, bruine ogen en een mediterraan uiter lijk. Hij droeg een blauwe spij kerbroek, lichtkleurige sport schoenen, een zwart shirt en een donkerbruin leren jack. Een van de vrouwen is tussen de 30 en 35 jaar en 1.60 tot 1.65 me ter lang. Zij was gehuld in een lange, okerkleurige regenjas en droeg zwarte damesschoenen. De tweede vrouw is tussen 55 en 60 jaar oud, 1.60 tot 1.65 meter lang en droeg een zwarte rok, trui en leren jas en een rode shawl. Beide vrouwen hebben bruine ogen en droegen hun don kere haar in een staart. De bestuurder van de auto is ongeveer 50 jaar oud en 1.70 meter lang. Hij heeft zwart haar, een gezet postuur en een bol gezicht. Hij droeg een bruine broek en een lichtbruine trui. MIDDELBURG - Bij een ongeluk op de A58 bij Middelburg zijn gistermiddag twee mensen ge wond geraakt. Zij zijn met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Waar de slachtoffers van daan kwamen en hoe het met hen was gesteld, kon de politie gisteravond niet vertellen. Het ongeluk gebeurde rond tien over half zes op de noordbaan van de A58, even voorbij de afslag Middelburg, in de richting van Vlissingen. Er wa ren twee auto's bij de aanrijding betrokken. Vol gens de politie was het een zogenoemde kop-staartbotsing. Over de oorzaak was gister avond niets bekend. Omdat één van de slachtof fers ernstig bekneld zat en rugklachten had, moest de brandweer eraan te pas komen om het dak van de auto te verwijderen. Pas toen kon het slachtoffer met behulp van een wervelplank uit de auto worden gehaald. Ook het andere slachtof fer moest met een wervelplank worden afgevoerd. De snelweg was een uur dicht, foto Ruben Oreel Marceline komt uit Burkina Faso. Een land waar vrouwen niet ouder worden dan 45 jaar. Gezondheidszorg. Een recht voor iedereen. door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland vinden het niet zinvol uitgebreid onder zoek te doen naar de exploitatie van een fiets-voetveer tussen Perkpolder en Hansweert. Zo'n veerdienst in de vaart bren gen, zou de provincie 1,6 mil joen euro per jaar kosten. Vol gens GS is er geen zicht op (ge deeltelijke) financiering van het veer uit eigen provinciale midde len. Dat betekent dat de provincie de kosten af zou moeten dekken uit het geld dat beschikbaar is voor het openbaar vervoer. „Dit betekent dat een belangrijk deel van het busnet zal moeten ver dwijnen", laat het dagelijks pro vinciebestuur weten aan de ad viescommissie economie en mo biliteit van Provinciale Staten. GS rekenen voor, dat door de ex ploitatie van een permanent fietsvoetveer tussen Oost- Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Be veland 800.000 reizigers hun busverbinding zouden verlie zen. Dat weegt volgens het pro vinciaal bestuurscollege niet op tegen de maximaal 100.000 reizi gers die op jaarbasis gebruik zouden gaan maken van het fietsvoetveer. „Temeer, daar de huidige bus verbinding via de Westerschel- detunnel een prima alternatief blijkt te zijn", zo schrijven GS. „Het is daarom niet zinvol ver der onderzoek te doen naar de mogelijkheden van de exploita tie van de veerdienst Hans- weert-Perkpolder als reguliere openbaar vervoersverbinding." Tolgeld De totale kosten voor de veerver- binding zijn door de provincie becijferd op 1,8 miljoen euro, waarvan twee ton terug te ver dienen zou zijn via het tolgeld. Het beknopte onderzoek naar de mogelijkheid een vaste veer dienst tussen Perkpolder en Hansweert voor woonwerkver keer en scholieren te gaan onder houden, is gedaan op verzoek van de Statenfractie van de So cialistische Partij (SP). De par- tij vroeg er in november aan dacht voor, nadat SP-leden on geveer duizend handtekeningen van voorstanders van zo'n veer dienst hadden verzameld. Gedeputeerde M. Ie Roy (ver keer en vervoer) zegde bij het in ontvangst nemen van deze hand tekeningen toe, de mogelijkhe den voor de exploitatie van het veer nader te willen laten onder zoeken. MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie in Middelburg eist 1,3 miljoen euro van een 39-jari- ge veehouder uit Sint Philips- land. Dat bedrag heeft de boer volgens officier van justitie A. Flikweert overgehouden aan de handel in biowater. Eind jaren negentig en begin 2000 werd op grote schaal bio water als afvalstof door de var kenshouderij uit Sint Philips- land afgenomen en zonder mi lieuvergunning opgeslagen. Het biowater werd door de veehou der, vermengd met brijvoer, aan de varkens gevoerd en verder als varkensvoer aan derden ver kocht. De officier meende dat de man zich door de lage kostprijs van het biowater goed had verrijkt. Raadsman A. van Beek vond dat de vordering in geen verhouding staat tot de bedrijfsresultaten. Hij wist zich gisteren gesteund door een (fiscale) getuige-des- kundige, die berekende dat het bedrijf drie jaar (1998-2000) lang met verlies had gedraaid. Het zou gaan om een nadeel van circa 50.000 euro. Het bedrijf staat te koop voor 3,5 miljoen eu ro. De man is in de milieustraf zaak tegen de uitspraak van het Gerechtshof in Den Haag in cas satie gegaan. De officier bleef bij zijn standpunt dat de man 1,3 miljoen euro moet betalen. De meervoudige economische strafkamer doet 25 april uit spraak. A. Voulgaris (rechts) met zijn zoon voor zijn restaurant dat ontruimd wordt. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Uitbater A. Voul garis van Grieks restaurant Del phi in Zierikzee is op last van verhuurder Staal Bankiers uit zijn pand gezet. Voulgaris heeft, naar zijn zeggen als protest te gen het uitblijven van groot on derhoud aan het pand, enkele maanden geen huur betaald. Uit het demonstratief open staande luik komt vanuit het souterrain van het restaurant een onaangename geur naar bo ven. De riolering werkt niet naar behoren volgens Voulgaris, en hij krijgt bijval van vrienden die op het tumult aan de Schuit haven zijn afgekomen. Voulga ris priemt een beschuldigende vinger naar Staal Bankiers, de eigenaar/verhuurder van het pand. „Ik probeer een restau rant draaiende te houden, maar soms is de stank van de riole ring zo erg dat klanten weglo pen. Ik heb het probleem al meerdere keren aangekaart bij de verhuurder, maar die doet er gewoon niets aan. Daarom heb ik uit protest een paar maanden de huur niet betaald. En nu moet ik eruit." Een poging om door tussen komst van brouwerij Heineken - huisleverancier van het restau rant - een oplossing te vinden liep op niets uit. Financieel was die optie niet rond te breien. D,at betekende voor Voulgaris dat hij aan het einde van de och tend niet andvers kon dan con- statex-en dat het voor hem einde verhaal is en dat hij zijn biezen moest pakken. Teleurgesteld Voulgaris hoopt dat hij een an der pand in Zierikzee kan vin den voor een doorstart van zijn restaurant. Verder overweegt hij een kort geding tegen Staal Bankiers. Woordvoerder R. Mol van Staal Bankiers geeft Voulga ris weinig kans. De ontruiming van het restaurant is volgens Mol volstrekt gerechtvaardigd. „Het is niet de eerste keer dat wij het met meneer Voulgaris aan de stok hebben. Wij zien hem als een notoire wanbetaler. Twee keer eerder is al met ont ruiming gedreigd en toen betaal de hij op het allerlaatste mo ment. Np is ons geduld echt op en hebben we de ontruiming doorgezet. De beschuldiging als zou Staal Bankiers het pand aan de Schuithaven verwaarloosd heb ben, werpt Mol verre van zich. „Met het pand is helemaal niets mis. Wij zijn een goed huiseige naar en verhuurder."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36