Het is nu of nooit voor theateractie 'lan West voor Raad van State Voor plantjes kun je me wakker maken Coalitie Reimerswaal wil centrale speeltuin Drankrijder was weg kwijt bij de tunnel Internationale Handelsdag Plantenmarkt in Sint-Annaland mince Ambulances weg bij provincie Arnemuiden heeft voldoende tellers Zwaluwen maken zomer Baggerslib bevat asbest ew oners Yerseke-West willen plannen voor Hogeweg stoppen of aanpassen Li I f 11 tl-i-.-rlf ril I f[-L bbeyond door Rob Paardekam KRUININGEN - De coalitiepar tijen in Reimerswaal zetten in op de komst van een grote cen trale speeltuin in de gemeente. Dat staat in het gisteren vrijge geven coalitieakkoord. Reimerswaal heeft momenteel een veel kleine speeltuintjes in de verschillende dorpen. Veel stelt het meestal niet voor. Echt grote speeltuinen, zoals die bij voorbeeld staan in 's-Gravenpol- der en Nieuwdorp, zijn. er niet. Wat SGP, PvdA en CDA betreft komt er wel zo één bij. Over de locatie laten ze zich nog niet uit. Wel vinden ze dat de gemeente zo'n kinderparadijs niet noodza kelijkerwijs zelf moet exploite ren. Er zou gekozen kunnen wor den voor samenwerking met een externe partner. Wie had gehoopt dat de raad als nog voor een sporthal in Yerse- ke zou kiezen, in plaats van de twee kleine gymzalen, zal niet vrolijk worden van het akkoord. Daarin staat dat er de komende vier jaar-geen nieuwe discussie komt over zo'n tweede sporthal in Reimerswaal. SGP, PvdA en CDA wensen ook niet meer te praten over de verhoogde tarie ven die sportverenigingen moe ten betalen voor hun buitenac commodaties. Daar is de afgelo pen paar jaar, keer op keer, veel over te doen geweest. In het akkoord staat verder dat de begrafenisrechten niet zullen stijgen, dat er geen jeugdraad komt en dat er mogelijk urnen muren geplaatst worden op de verschillende begraafplaatsen, al is de SGP daar principieel te gen. De subsidie aan Podium Reimerswaal, dat elk seizoen veel culturele voorstellingen ver zorgt in de diverse dorpshuizen, wordt niet ter discussie gesteld. Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De belangen groep A-theater Nu! vraagt de gemeenteraad van Middelburg om door te gaan met de bouw van het theater aan de Zuidsin gel. De actiegroep is ruim een week geleden opgericht. Nog el ke dag komen reacties en aan meldingen binnen, zegt J. van Kan, één van initiatiefnemers. „Het loopt niet in de honderden, maar het gaat nog wel door." Niet alleen trouwe theaterbezoe kers reageren, zegt Van Kan. „Zelfs een aantal Zuidsingelmen- sen die willen dat er snel een theater op de put wordt gezet." In een brief van twee kantjes somt de actiegroep op waarom dat theater toch op de Zuidsin gel moet komen. Van Kan hoopt dat de gemeenteraad alsnog tot inkeer komt. „Ik las dat het col lege al gevormd is. We zijn mis schien net iets te laat. We had den gehoopt dat we invloed kun nen hebben op de collegevor ming." De belangengroep wijst op het aanbod van bouwbedrijf Spran- gers om het theater af te bou wen, op de afspraken die over het theater gemaakt zijn met de gemeente Goes, op de belangen van de Stichting Theater Exploi tatie Zeeland en op het overtre den van de spelregels van het burgeradvies. „We willen het over. de feiten hebben. We probe ren een groep niet-politiek-be- trokken mensen zo objectief mo gelijk naar de zaak te laten kij ken, op technisch en bouwkun dig gebied, maar ook bijvoor beeld naar de manier waarop met het burgeradvies is omge gaan. We willen bijvoorbeeld weten of het mogelijk is om be zwaar te maken tegen de gang van zaken", zegt Van Kan. Weinig effect Het werk van de belangengroep heeft tot nu toe weinig effect. De politiek lijkt het eens te worden over de verbouwing van de oude schouwburg. Toch vindt Van Kan niet dat de actie verspilde moeite is. „Dat hopen we niet. Het is te simpel om nu te zeggen dat we ermee uitscheiden. Als we nu niet doorgaan, wordt de bouw van het theater op de lan ge termijn geschoven. Als het al doorgaat. Het is nu of nooit." (Advertentie) Zaterdag 8 april in Bergen op Zoom Toegang gratis WWW.KVK.NL/ HANDELSDAG Plantenliefhebster Brigitte Jumelet wil plantenmarkten in haar tuin houden. door Cornelleke Blok SINT-ANNALAND - De meeste men sen hebben pas sinds een week last van lentekriebels, maar bij Brigitte Jumelet (45) uit Sint-Annaland begint het elk jaar al in januari. Dan wil ze naar bui ten, naar haar tuin om plantjes te kwe ken, te schoffelen en van.de buitenlucht te genieten. Dit jaar moest ze even ge duld hebben, maar nu is het eindelijk zover: het is lente! „Kijk! Het maarts viooltje bloeit! roept Jumelet enthousiast, terwijl ze door haar tuin aan de Breedevlietsedijk loopt. „Die ruikt heel lekker. Eigenlijk had 'ie al veel eerder moeten bloeien, maar het bleef zó lang koud dit jaar. Het is echt ongelooflijk: in één week is de tuin helemaal groen geworden. Nu is het nog wel een beetje kaal hoor. In april, dan is de tuin echt op z'n mooist." De passie voor het tuinieren zit er goed in bij Jumelet. „Het is helemaal mijn ding. Ik vind het echt te gek om te zien hoe alles groeit. Elk jaar wordt het van uit het niets toch iets moois. Echt hoor, je kunt me 's nachts wakker maken voor plantjes. Op eerste kerstdag was ik zelfs in de tuin bezig. Het was toen zulk lekker weer en je moet het wel goed bij houden." Dat is nog een hele klus, want de tuin rond het huis is enorm. „We heb ben in totaal 6500 vierkante meter. Het is heerlijk, want ik kan alle planten kwijt die ik wil." -Een rondje door de tuin is al een beleve nis op zich. Jumelet en haar man heb ben de tuin in stukken verdeeld. „We hebben een stukje parktuin met alle maal paadjes en perkjes. De achtertuin noemen we de apenstaartjestuin, omdat hij in de vorm van een apenstaartje loopt. Als het heel warm is ga ik op het dertig gradenveldje liggen, want daar is het altijd vijf graden koeler dan in de rest van de tuin." Verder is 'er nog een stukgroentetuin en een desserttuin, zo als Jumelet het noemt. „Die staat vol met kleine fruitboompjës. Daar pluk ken we 's zomers na het eten altijd bra men en frambozen van." Een landelijke cottagetuin, zo typeert Jumelet haar tuin. „Ik vind alle planten te gek, dus ik wil alle soorten en alle kleuren door elkaar in de tuin. Eigen lijk moet je de planten in groepen neer zetten, want dat geeft meer rust. Nou, dat hoeft voor mij niet hoor." Markt Jumelet vindt het tuinieren zó leuk dat ze er haar fulltime hobby van heeft ge maakt. Ze bezoekt regelmatig planten markten en wisselt ervaringen uit met anderen. „Ik doe ook elk jaar mee aan de opentuindagen in Tholen en dan zie foto Dirk-Jan Gjeltema ik dat er heel veel belangstelling is." Het knaagt wel dat de plantjes tegen woordig zo duur zijn. Daarom bedacht ze iets nieuws. „Ik ben een Zeeuw en dus een beetje zuinig", lacht ze. „En ik mis de echte hobbykwe kers. Ik wil daarom op tweede paasdag een plantenmarkt voor hobbykwekers houden in mijn tuin." In de tuin is ruimte voor zo'n veertig kraampjes. Jumelet: „Ze mogen hier gratis staan. Ik heb al best wat aanmel dingen. Aan de bezoekers vraag ik een kleine bijdrage van één euro vijftig, want ik wil graag dat er echte planten liefhebbers op af komen. Als het een succes is, wil ik elk jaar op tweede paas dag een markt organiseren." De plantenmarkt op tweede paasdag vindt plaats aan de Breedevlietsedijk 3 in Sint-Annaland. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Geïnteresseerde hobbykwekers kunnen zich aanmelden via telefoonnummer 0166-653463 of via e-mailadres info-landzicht@planet.nl. woensdag 29 maart 2006 'Afslanken blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 - 41 29 45 zlerikzèe@bodymince.nl DEN HAAG - De provincie verliest volgend jaar de zeg genschap over het ambulancevervoer. Dat heeft de Twee de Kamer gisteren besloten. Minister Hoogervorst (WD, Volksgezondheid, Welzijn en Sport) wil dat het Rijk voortaan vergunningen voor ambu lancevervoer gaat afgeven in 24 regio's. Elke vier jaar wordt de vergunning verlengd, tenzij de ambulancedienst niet goed presteert. Daarvoor worden de prestaties van het ambulancevervoer geregeld vergeleken. Het voorstel van CDA-Kameiiid Buijs om de afgifte van vergunningen bij de provincies te laten, haalde gisteren bij stemming in de Kamer geen meerderheid. Alleen CDA, CU, SGP. SP en LPF stemden voor. ARNEMUIDEN - Bij het wijkondersteuningspunt (WOP) in Arnemuiden hebben zich voldoende vrijwilligers ge meld voor het tellen van treinreizigers. Het was aanvankelijk de bedoeling om reizigers te tellen in de week van 3 tot en met 9 april, maar daar is van afge zien. „We willen onaangekondigd tellen", zegt K. d'Huy van het WOP. „Om te voorkomen dat we-de telling beïn vloeden. Tot half april wordt in ieder geval op drie da gen geteld. Er wordt nog gesproken over een tegemoetko ming aan de vrijwilligers. Gedacht wordt gaan het verlo ten van prijzen. Het WOP en de gemeente Middelburg wil len door zelf reizigers te tellen aantonen dat de cijfers van de Nederlandse Spoorwegen niet kloppen. De NS willen het station in Arnemuiden sluiten omdat er te weinig men sen gebruik van zouden maken. BRESKENS - De winter is definitief voorbij nu de zwa luw weer in het land is. De eerste exemplaren vlogen afge lopen vrijdag in de kijker boven de telpost in Breskens. Zoals gebruikelijk lieten boeren- en oeverzwaluw zich het eerst zien, maar al een dag later kwam ook de huis zwaluw over. Volgens vogelkenner Alex Wieland. uit Ter- neuzen wacht de huiszwaluw meestal tot april om zich in Zeeuws-Vlaanderen te vertonen. Dat hij er nu al is, heeft waarschijnlijk te maken met de golf warme lucht die eind vorige week over Nederland uitstroomde. Met name vrijdag hadden de vogel tellers daardoor een zeer drukke dag. Tientallen soorten kwamen terug uit hun overwinteringsgebied. Zo zag het zwart van de vin ken, waarvan er maar liefst 35.000 werden geteld. Ook werden op een teldag in Breskens nog nooit zoveel blau we reigers waargenomen. De teller stond stil bij 187. Wie- land wijst graag op zulke speciale waarnemingen. „Dat de zwartkop of de blauwborst overkomt, zegt de mensen niet zoveel, de zwaluw spreekt nu eenmaal meer aan, maar bijzonder is het wel." ZIERIKZEE - Het baggerslib uit de haven langs de Scheepstimmerdijk in Zierikzee blijkt asbest te bevatten. De meerkosten voor aanleg van de damwand hier valt daardoor nog hoger uit dan de reeds verwachte 60.000 eu ro waarmee de begroting voor dit karwei wordt overschre den. De afvoer van het slib met asbest zal niet alleen hoge re kosten maar ook vertraging in de werkzaamheden ver oorzaken. Bezorgklachten: 0-0231231 ïop maandag t/m vrijdag jjgedurende de openingstij- |den;zaterdagstot 12.00 uur [redactie bevelandeim/tholeim Ktationspark 28 |Postbus31 4460 AA goes ■Tel: 0113-315670 ■Fax: 0113-315669 j E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam «Mieke van der Jagt flob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie ®tationspark28 'Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Tax: (0113)315669 -E-mail: redactie@pzc.nl i internet I vvww.pzc.nl ■E-mail: web@pzc.nl irAector Dooms [DDELBURG - De drankrit '8 u een 58-jarige inwoner van jinvdorp eindigde 21 januari ijaar in de gemeente Borsele i |iet tolplein van de Wester- eldetunnel. De politierechter [oordeelde hem gisteren tot o boete en een rijontzegging j een jaar. t- De man zat dronken in zijn auto en bevond zich aan de verkeerde kant van het tolplein, waar een gesloten slagboom met daarbo ven een groot rood kruis hem ver hinderde zijn weg te vervolgen. Een medewerker van de Wester- scheldetunnel had de man zien spookrijden. De gealarmeerde politie hield de automobilist aan en liet hem blazen. De blaastest gaf een fors alcoholgehalte van 940 microgram aan, ruim vier keer zoveel alcohol als is toege staan. Officier van justitie D. Greive had geen enkel begrip voor het verweer van de drank rijder, die zei geen drankpro bleem te hebben. „Dit is bloed link." De officier eiste twee we ken cel, een jaar rijontzegging en 700 euro boete. De man vertel de overdag in verschillende ca fés te zijn geweest. „Ik heb eerst spa gedronken. Daarna ben ik overgegaan op bier." De verdachte beweerde hartpro blemen te hebben. „Ik ga liever niet naar de gevangenis." Poli tierechter A. Janssens-van Kam pen meende dat de Nieuwdor- penaar het erg bont had ge maakt, maar wilde hem (nog) niet naar de gevangenis sturen. Ze zocht compensatie in het op leggen van een hogere boete van 1.450 euro. Daarnaast werd ver dachte veroordeeld tot een jaar rijontzegging. Advertentie Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars wRob Paardekam EltSEKE - De vereniging Be- Miers Belangen Yerseke-West naar de Raad van State ge- jpt in een ultieme poging de urnen voor de Hogeweg stop- ict of aangepast te krijgen. Er een voorlopige voorziening mgevraagd. dat de gemeente te veel uitgaat van aannames. „Wie garandeert ons dat automobilisten straks inderdaad langs de Hogeweg rij den?", vraagt hij zich af. „Men sen kiezen vaak de kortste weg. De gemeente kan verder wel zeggen dat eventuele proble men die zich voordoen, opgelost worden, maar wij willen ge woon meer zekerheid dat dat ook echt zo is." Volgens de secretaris heeft het overgrote deel van de leden aan gegeven een gang naar de Raad van State wel te zien zitten. Plij zegt realist genoeg te zijn om in te zien dat zijn vereniging het plan niet in zijn geheel tegen zal houden, al is dat natuurlijk wel de stiekeme droom. „We moeten gewoon proberen de pijn zoveel mogelijk te verzach ten." De gemeente is vorige week per brief op de hoogte gesteld door de Raad van State en dient rele vante stukken op té sturen, zo dat de rechters een gefundeerd oordeel kunnen vellen. Bij de ge meente konden ze gisteren niet zeggen of en hoeveel vertraging de stap' van de omwonenden op levert voor de realisatie van het project. „Dat hangt af van de termijn waarop de Raad van State een besluit neemt", zegt gemeentelijk projectleider S. van Schaik. „Er is geen maxi mum termijn vastgesteld, dus in -• principe kan ze daar heel lang over doen." Toch hopen burge meester en wethouders binnen een half jaar uitsluitsel te krij gen. De voorbereidingen voor het project kunnen ondertussen wel gewoon doorgaan. Er mag alleen niet met de uitvoering worden begonnen zolang de zaak onder de rechter is. Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in via www.clsco.nl/sernmars voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 - 16:30 uur. :tproject Yerseke-West voor- [t in de bouw van een multi- gj jictioneel centrum en nieuw- |i\v van zorgcentrum Vrede maan de oostzijde van de Ho- ia weg, daar waar nu nog de elbalvelden liggen. Die vel- n worden verplaatst naar de estkant van de straat. Omwo nden van de huidige sportvel- A zijn bang voor overlast als multifunctionele centrum raks in gebruik wordt geno- a De aanwezigheid van de ra isisscholen zal volgens hen lor veel extra verkeer in de ijk zorgen. Verder ageren ze gen de forse omvang van de plande gebouwen en vrezen ivoor de verstoring van hun ut in het algemeen. Bij de ge- eente hebben ze naar hun ei- iimening nooit veel gehoor ge- egen. Die is onder meer van ening dat het met de toename ïi het verkeer in de wijk wel ie"zal vallen. Ouders die hun oost met de auto naar school engen, dienen hun kinderen te zetten aan de Hogeweg en et aan de Ericalaan, waar een orsteek voor het langzame rkeerkomt. jcretaris A. van den Dorpel ie de belangenvereniging zegt (Advertentie) 20 april Den Haag 25 april Arnhem 26 april Enschede 27 april Zwolle 02 mei Amsterdam Cisco Systems 04 april 05 april 06 april 12 april 13 april 19 april Tilburg Eindhoven Maastricht Rotterdam Utrecht Heerenveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35