>zc lotel in GAK-kantoor lastiger HITMUSICAL 14APR r71 Wat moet je nou met een pauw? SPRINT PHOTO THE BLUES BROTHERS oes wil aan rand binnenstad geen extra etage toestaan Schaalvergroting redt bietentelers Regels Schelde-Rijnkanaal in orde Thoolse drankrijder bestraft zeeuwse almanak Buitengesloten eimerswaal izeker over ibsidie ZMF Wandelparadijs in wording in polders Wolphaartsdijk I M 5^ I 1 SCHOONMAAK! IOO foto's 'oor 12,00€ jctie: 0113-315649 icpze.nl ■bus 31,4460 AA Goes jftentie-exploitatie: Jd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ws-Vlaanderen: 0114-372770; jjnaal: 020-4562500. msdag 29 maart 2006 editie Bevelanden-Tholen ES - De financiële haalbaar- i van een hotel in het voor- lige GAK-kantoor aan de de Spiegelstraat in Goes il onder druk. Het Goese col- van B en W wil niet dat er extra verdieping op het dkomt. Harmen van der Werf mers realiseren. Het onderzoek - officieel: distributie-planolo gisch onderzoek (dpo) - is ge reed. Van de Zandt is er zeer te vreden over. „Het is zelfs schitte rend", oordeelt hij. „Dit onder zoek waarin de huidige en toe komstige hotelcapaciteit in Zee land in kaart is gebracht, laat zien dat het hotel in het oude GAK-kantoor zeer wel mogelijk is." Verrast is hij door de medede ling dat het dagelijks "bestuur van Goes ondertussen heeft be sloten dat er geen vijfde bouw laag op het GAK-kantoor mag komen. Van de Zandt had erop gerekend wel de hoogte in te mo gen om op de vijfde verdieping zes kamers te maken voor 'lang- verblijvers'. „Dit besluit maakt de exploitatie moeilijker", ver klaart hij. Bouwlagen Goes wil niet dat er in de bin nenstad hoger wordt gebouwd dan vier bouwlagen. Monumen tale panden, zoals de Grote Kerk, komen dan in de 'verdruk king'. Van de Zandt had er des ondanks op gerekend een vijfde bouwlaag te mogen maken, om dat hij ruimte aan de straat zou inleveren. De voorzijde van het GAK-kantoor zou gedeeltelijk worden afgebroken om de oude rooilijn langs de Van de Spiegel straat terug te krijgen, in ruil waarvoor Van de Zandt - naar zijn idee - een extra étage mocht laten bouwen. Het herstel van de oude rooilijn ligt niet meer voor de hand, als de extra bouwlaag sneuvelt. Een medewerkster van de ge meente laat voorzichtig weten dat 'er nog wel besprekingen zul len komen'. DEN HAAG - De Europese suikerhervorming zal leiden tot schaalvergroting bij de akkerbouwers. Dat conclu deert de Rabobank in het gisteren gepresenteerde rapport 'De Nederlandse bietenteelt in Europees perspectief - kan sen na suikerakkoord?'. De bietenteelt heeft nog voldoen de perspectief als akkerbouwers in staat zijn hun produc tie op te voeren en hun kosten weten te beperken. Handel in leveringsrechten zal ervoor zorgen dat efficiënte telers kunnen uitbreiden en specialiseren en dat minder winst gevende spelers de bedrijfstak moeten verlaten. In het rap port staat geen schatting van het aantal akkerbouwers dat stopt. De nadruk ligt op het perspectief van boeren die verder willen. Lokale banken gaan hun klanten in de suikersector informeren over het rapport. DEN HAAG - Minister Peijs (CDA, Verkeer en Water staat) ziet geen reden de Wet Vervoer Gevaarlijke Stoffen aan te passen. Dat schrijft zij in antwoord op'vragen van het Kamerlid Slob (CU). Die wilde weten wat zij vond van het oordeel van de rechtbank in Middelburg dat de Staat geen wettelijk instrument heeft om te garanderen dat schippers op het Schelde-Rijnkanaal de juiste lading papieren hebben voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. De genoemde wet is niet voldoende afgestemd op het re glement voor vervoer van gevaarlijke stoffen op de Rijn, aldus de rechtbank. Volgens Peijs is dat wel het geval. Ze wijst, erop dat het Openbaar Ministerie in beroep is ge gaan tegen het vonnis van de Middelburgse rechtbank. Peijs wil dit jaar nog een grote handhavingsactie houden tussen Rotterdam en Antwerpen om te kijken hoe het zit met het vervoer van gevaarlijke stoffen via de binnen vaart. Dat heeft ze ook meegedeeld aan de provincies Noord-Brabant en Zeeland en zes betrokken gemeenten die de kwestie vorig jaar in een brandbrief aan de orde hebben gesteld. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen veroordeelde gisteren een 42-jarige drankrijder uit Sint Annaland tot duizend euro boete en negen maanden voorwaardelijke rijontzegging. De man werd 25 januari dit jaar in zijn woonplaats betrapt met 715 microgram; meer dan drie keer zoveel alcohol als is toegestaan. De Tholenaar zei een paar borrels te hebben gedronken, maar het aantal glazen jenever moest volgens officier van justitie D. Greive beduidend hoger zijn ge weest. De officier eiste 650 euro boete en zes maanden rij ontzegging. De politierechter hield rekening met het be lang van het rijbewijs door de man ter "Compensatie van de voorwaardelijke rijontzegging tot een hogere boete te veroordelen. Advertentie Advertentie www.werkkledingtotaal.nl (Advertentie) THEATER DE MYTHE GOES reserveer via 0900-3300033 of per www.theaterverkoopzeeland.nl Neuriënd haalde ze haar pas je langs het elektronisch oog bij de voordeur van haar Goe se werkgever en jawel: het sprong op groen. Maar de deur sprong niet open en wilde ook na herhaal de pogingen van geen ivijken weten. Ze keek op haar horlo ge: nog geen zeven uur. Voor lopig waren er geen collega's te verwachten. Toen zag ze op eens, ergens op de derde ver dieping, een schim met bezem- wagen voorbijflitsen. De schoonmaaksters! De bel deed het niet. Wat nu? Minu tenlang rende ze heen en weer tussen het grasveld, de auto en het gebouw, wanho pig proberend de aandacht te trekken door op ramen en deuren te bonzen, te claxonne ren, en vanaf het grasveld met de armen te zwaaien en te roepen. Na twintig minuten kwam er een argwanend kijkende schoonmaakster naar buiten. „Maar waarom heb je dan niet gebeld?", vroeg ze, en stapte naar buiten om met ei gen ogen te zien dat de bel stuk ivas. Met een droge tik viel de deur in het slot. (Advertentie)(Advertentie) jan de Zandt, eigenaar van lurant De Stadsschuur in de se binnenstad, heeft het Ie GAK-kantoor gekocht. Hij er een hotel in vestigen met [sterren en 'een kleine plus r vijf sterren'. Hij heeft er ilig kamers in gedachte plus itien vergaderzalen, een fit sruimte en een sauna. Op de [ane grond zijn stadswinkel- 1 ;gepland. gemeente Goes reageerde en- usiast op het idee van Van de :dt. Het oude GAK-kantoor pz'n zachtst gezegd geen ar- lectonische schoonheid en beer maar eens een zinvolle bestemming te vinden voor i betonnen kolos. Van de i heeft die dus en wist ook omwonenden voor zich te hen door op een zaterdagoch- I leen druk bezochte informa- lijeenkomst in het gebouw te 'den. bitterend ide Zandt moest 'alleen' nog onderzoek naar de haalbaar- ivan zijn hotelplan doen, af- jt tegen andere ideeën om ho- in Goes uit te breiden of te I- iigen. Zo gaat Hotel Goes i der Valk de capaciteit fors groten van 120 naar 160 ka 's. Projectontwikkelaar Arca- wil in het Stationspark van s veertig a vijftig hotelka- ÜININGEN - De jaarlijkse stdie van 1100 euro die de üiwse Milieu Federatie JF) van de gemeente Reimers- il krijgt, staat op de tocht. meerderheid van de raad fe gisteren echter nog niet zo gaan om hem stop te zetten, plaats daarvan wordt de mi- ivereniging uitgenodigd om ste komen vertellen waarom loet wat ze doet. Pas daarna iliit de raad of de subsidie 1 idwerkelijk wordt stopgezet. discussie is het gevolg van iuitspraak van de Raad van ile. Die heeft de vergunning rhet uitzaaien van Iers mos- aad in de Oosterschelde, me- aaeen bezwaar van de milieu- 'eratie, verboden. Het steekt meeste, fracties in de raad ïal dat de ZMF gewoon is )rblijven procederen, terwijl rapport dat moet aantonen het uitzaaien van het Ierse sselzaad schadelijk is komen- fflmer wordt afgerond. De mi- federatie had dat gewoon af snen wachten om daarna met iactor te gaan praten, vinden meeste partijen. I CDA heeft zich verbaasd it het feit dat een club als de ff keer op keer kan procede- I tegen het verstrekken van vergunning, die in principe ds dezelfde is. De partij kan j daarnaast niet aan de in- ik onttrekken dat de federa- niet zozeer meer -uit idealis- handelt, maar meer om aan iwerk te blijven. Toch zijn de christen-democraten die ■feu dat de ZMF zich eerst ft kunnen verdedigen voor subsidie eventueel wordt ge lapt. De SGP ging daarin 1 Enkel Leefbaar Reimers- H GhristenUnie en WD aden (samen vijf zetels) giste- alwel voor het stopzetten. Start verkoop! Vrijdag. 31 maart-start de verkoop van 35 comfortabele appartementen in het voormalige stadskantoor van Goes. Wij nodigen u uit voor een kunstzinnige presentatie. Meldt u nu aan voor uw persoonlijke'uitnodiging: 0113-271 977. VERKOOP:. ONWIKKEUNG BOUW: door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Voor de lol gaan nog niet veel mensen door de polders rond Wol phaartsdijk en Oud-Sabbinge wandelen, maar daar komt ver andering in. Als het een beetje meezit. Voor 1 mei moet 'het lokkertje' gereed zijn, een netwerk van wandelpaden van maar liefst vijfenzestig kilometer. Mede werkers van stichting Land schapsbeheer Zeeland zijn er volop mee bezig. Langs de Weeldijk tussen Wolphaarts dijk en Eindewege bijvoor beeld, waar op het akkerland een brede strook grond wordt ingeplant met - om het oneer biedig te zeggen - 'dunne sprie ten'. Ze zijn tegen de donkere grond nog nauwelijks zicht baar. Over enkele jaren zal dat anders zijn. Ze moeten dan één langgerekte heg vormen, het soort beplanting dat delen van de Zak van Zuid-Beveland zo aantrekkelijk maakt voor wan delaars. Volgens A. de Hulster van stich ting Landschapsbeheer Zee land hebben de polders rond Wolphaartsdijk en Oud-Sab binge alles in zich om zo popu lair te worden als het heggen- landschap rond Nisse. Het ge bied is veel groter en zo moge lijk nog stiller dan de Zak van Zuid-Beveland. Wandelaars zijn er écht weg van de snel weg. Ze kunnen zich suflopen, want de wandelpaden sluiten ook nog eens aan op die in het Poelbos en de Wilhelminapol- der. Met het project waarvoor de meewerkende boeren een ver goeding krijgen, is een bedrag van 200.000 euro gemoeid. Dat' komt van de Europese Unie, de provincie, de gemeente Goes en enkele fondsen. De Europese Unie heeft als eis gesteld dat het netwerk met de informatie borden en de wegwijzers op 1 mei klaar moét zijn. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Joan den Her der wil de pauw die zich sinds zondag onuitgenodigd in haar tuin heeft genesteld, graag kwijt. Maar niemand wil of mag hem hebben. Stel dat hij vogel griep heeft. Toen zij zondagmiddag na een bezoek aan de schouwburg thuiskwam, in de Middelburgse Griffioenwijk, trof ze de pauw in haar tuin aan. Alles en ieder een heeft ze inmiddels om hulp gevraagd. Tevergeefs. „Het ministerie van Landbouw verwees me door naar de ge meente. De gemeente vindt het niet haar verantwoordelijkheid en stuurde me naar De Mikke. Maar een pauw hoort tot pluim vee en die mogen ze nu niet aan nemen. Toen heb ,ik de kinder boerderij gebeld, maar die heb ben al drie hokken met pauwen. Zij adviseerden me te bellen naar een kippenboer. Die had me graag geholpen, als er ten minste geen ophokplicht was ge weest. Al zijn hokken zitten vol. Hij kan er geen pauw meer bij hebben." Den Herder wordt er moedeloos van. Want ook de dierenambu lance en de dierenbescherming konden niks voor haar doen. Het beste dat ze voor haar kon den doen was adviseren het beest weg te jagen. Ze heeft het een paar keer geprobeerd; hij kwam steeds weer terug. Ze lacht. „Maar eigenlijk kan ik er piet naeer zo om lachen." De pauw maakt zich intussen een stuk minder druk. Hij schar relt rustig door haar tuin, doet zich bij gebrek aan beter te goed aan haar plantjes en heeft onder de laurierstruik een behaaglijk plekje gevonden om de nachten door te brengen. Dumper Bij vogel- en egelopvang De Mikke kennen ze het verhaal van de pauw inmiddels uit het hoofd. Het is een mannetje, weet Rianne van der Linden, want hij heeft blauw in zijn nek. „En'het is waarschijnlijk een dumper. Hij zal wel van iemand zijn geweest die geen ruimte heeft of geen materialen om hem op té hokken. En die hem dus maar bij iemand anders over de heg heeft gezet." De Mikke is al door meer men sen uit de Griffioen gebeld over dezelfde pauw. En Joan den Her der is met haar pauw niet de eni ge die ongewild te maken heeft gekregen met de ophokplicht en de vogelgriep. Van der Linden: „We hebben ook al tig telefoon tjes hebben gehad van mensen die ineens kippen of hanen in hun tuin hebben die niet van hun zijn. Ook gedumpt door an dere mensen." Nou is De Mikke wel een vogel opvang, maar dezer dagen is de gastvrijheid aanzienlijk inge perkt. „We mogen geen pluim vee aannemen. Daar horen kip pen, hoenders en ook pauwen bij", verklaart Van der Linden. „Het is een voorzorgsmaatregel. Als we dat wel doen, kunnen we de vogelgriep verspreiden." Den Herder zal nergens met haar pauw terechtkunnen, zegt Van der Linden. Wat zij dan moet? „Je kunt proberen hem te vangen en zelf .even in een schuurtje of een ren op te hok ken. Als dat niet lukt, geef hem dan wat te eten. Gemengd graan, of kippenvoer. Als hij in gevangenschap heeft geleefd, zal hij moeilijk zelf aan eten kunnen komen. Dan is hij ge wénd aan eten uit een bakje." Maar op zijn tijdelijke gastvrou- we hoeft de pauw niet te reke nen. Den Herder kijkt wel uit. „Ik durf mijn tuin niet eens meer in. Ik heb het al niet op vo gels, laat staan op een pauw." foto Lex de Meester 'ok via de website www.sprintphoto.nl Alleen geldig bij aaneengesloten bestanden, leveilijd 2 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33