PZC Benfica en Bar^a boeien Van Nistelrooij kan gerust zijn Verkerk moet opgeven bij rentree Twee rappe mannen en één Leif Hoste 19 Juve eindigt tegen Arsenal met negen man Botsing van stijlen eindigt in O-O, maar is allerminst saai Schenk Award voor Timmer en De Jong Boonen start in Eneco Tour AC Milan zonder Stam tegen Lyon Nieuw contract voor Emanuelson Israel keert terug in De Kuip Zware knieblessure Italiaan Vieri Bolhuis stopt bij hockeybond Lafeber wint voor Tavistock Cup Hondo mag weer koersen woensdag 29 maart 2006 HAAG/LONDEN - De |ans van Arsenal mogen serieu- lioop koesteren dat Highbury nog wat langer de Europese iliuisbasis voor de Gunners zal blijven. De selectie van Arsène ffengei' won gisteravond met .0 van Juventus dankzij tref fers van Fabregas en Henry. Ju ventus beëindigde het duel met aegen man. Gisteren kreeg de kwartfinale te- Juventus een speciaal tintje vanwege de terugkeer van Pa trick Vieira op Highbury. Vieira .de negen jaar bij Arsenal, hij afgelopen jaar naar Tu rijn verkaste. De Fransman jcreeg een hartverwarmend wel- fcoiri op Engelse bodem. En een een weinig enerverend eerste half uur, waarin beide teams veel overtredingen nodig had- jen, opende Francesc Fabregas veertigste minuut met een vlammend schot de score op een van Thierry Henry. In de minuut moest doelman Bnffon voor de tweede keer bui- Nu was Henry trefzeker. Ditmaal kwam de pass van Fa bregas. iade slotfase, bij Arsenal kwam Van Persie nog in de ploeg voor Reyes, wisten de Italianen het absoluut niet meer te keren. Het aantal boekingen werd groter. Ook Vieira werd genoteerd door scheidsrechter Peter Frojdfeldt. Hij zal de re turn missen, net als twee team genoten. Mauro Camoranesi werd in de 87e minuut van het veld gestuurd met een tweede ge le kaart, Jonathan Zebina volg- twee minuten later dezelfde wegnaar de kleedkamer. Arsenal (Eng) - Juventus (Ita) 2-0 (1-0). 40. Fabregas 1-0, 69. Henry ScheidsrechterFrojdfeldt I, Rode kaart (2x geel): 87. Ca moranesi, 89. Zebina (Juventus). Gele kaart: Trezeguet, Vieira (Ju- wntus). Aantal toeschouwers: 15.472. .Arsenal (Eng): Lehmann; Eboue, fome en Senderos; Hleb, Fabre- jliw, Gilberto Silva, Flamini en Pi- i; Reyes (82. Van Persie) en Hen- Juvcntus (Ita): Buffon; Cannavaro, ïmbrotta en Thuram; Emerson, Mina, Camoranesi en Vieira; Mu- lii (72. Chiellini), Trezeguet (79. Za- Inyeta) en Ibrahimovic. HILVERSUM - Marianne Tim mer en Bob de Jong zijn uitge roepen tot de schaatsers van het jaar 2006. De twee kregen gister avond in Hilversum de Ard Schenk Award voor hun presta ties in de afgelopen maanden. Timmer veroverde in Turijn na acht jaar opnieuw olympisch goud op de 1000 meter. Ze kreeg de voorkeur boven Ireen Wüst Renate Groenewold, de win nares van vorig jaar. Erben Wen- jHemars overhandigde haar de Award. Jong werd olympisch kam pioen op de 10 kilometer in 101,57, een fantastische tijd ivoor een laaglandbaan. De andere genomineerden, waren Sven Kramer-en Jan Bos. Groe newold deed de prijsuitreiking. n-directeur Johan van dei- Werf huldigde het TVM van coach Gerard Kemkers als .schaatsploeg van het jaar. ANP ROTTERDAM - Wereldkampi oen Tom Boonen neemt dit jaar deel aan de Eneco Tour. Dat heeft de organisatie van de Belgisch/Nederlandse ritten koers gisteren in Rotterdam be kendgemaakt. He Eneco Tour maakt deel uit van de ProTourcyclus en wordt verreden van 16 tot en met 23 augustus. Het routeschema is •grotendeels bekend. Boonen is extra gemotiveerd, omdat de vijfde etappe zal eindigen in geboorteplaats Balen. In vergelijking met vorig jaar is de tijdrit verplaatst naar halverwe ge de ronde, op zondag in Land- De laatste rit is nu met een ook de zwaarste: van Ans 'laar Ans over veertien Ardense 'keuvels, bekend uit Luik-Baste- a-Luik. ANP door Dick Sintenie DEN HAAG/LISSABON - De eerste wedstrijd tussen de Ne derlandse trainers Frank Rijk aard en Ronald Koeman is onbe slist geëindigd. Benfica en Bar celona hielden elkaar gister avond in Estadio da Luz op 0-0. Benfica-Barcelona was een bot sing tussen twee verschillende speelstijlen en twee verschillen de trainers; Rijkaard de avon tuurlijke en Koeman de zakelij ke. Het duo dat het kloppende hart vormde van de Oranje-de fensie op het gewonnen EK in 1988. Mooi was te zien hoe de spanning in Lissabon al ruim vóór de wedstrijd was opgelo pen. Beide trainers hadden de stropdas uiterst losjes om de hals geknoopt. Benfica wilde geen doelpunt te- genkrijgen, zei Koeman vooraf. En Rijkaard was niet van plan in de Portugese val te lopen. Ge vreesd werd dan ook voor een duel met weinig amusements waarde. Een replica misschien wel van de oersaaie wedstrijd tussen Barcelona en Chelsea uit de vorige ronde. Maar die vrees bleek ongegrond. Daar had de aanwezigheid van cle Engelse arbiter Bennett veel mee te maken. In tegenstelling tot zijn Duitse collega Merk - hij floot Barcelona-Chelsea - liet Bennett zoveel mogelijk doorspelen. Ten goede Het kwam de wedstrijd ten goe de én het speelde Benfica in de kaart. De thuisploeg had de han den vol* aan de balkunstenaars van Barga, maar Bennett liet in de persoonlijke duels veel toe. Het kon niet verhinderen dat Barcelona al voor rust vier grote mogelijkheden kreeg om de sco re te openen. Twee keer stond Benfica-doehnan Moretto onbe doeld aan de basis van die kan sen, maar op het moment dat Ro- naldinho, Deco, Mark van Bom mel. en Eto'ó de hoek voor het uitzoeken hadden, bleek fratsen maker Moretto ook koelbloedig te kunnen zijn. Benfica moest het in die eerste helft vooral hebben van schoten uit de tweede lijn - niet onge vaarlijk, maar ook niet doeltref fend. Koeman had het voor de wedstrijd al gezegd: bij Benfica staan elf kerels in het veld, iets wat hij bij Ajax miste. Benfica bleek ook gisteravond een taaie opponent waarop eerder Man chester United en Liverpool zich stukbeten. Een ploeg die ook met het nodi ge geluk overeind bleef. Binnen één minuut (de 57e) raakte Lars- son de ene paal - een schot met rechts - en Motta (kopbal) de an dere. Benfica raakte er niet van in de war en zocht waar moge lijk het doel van de tegenstan der. Handsballen De thuisploeg beklaagde zich er over dat Bennett geen penalty zag in handsballen van Motta en Giovanni van Bronckhorst, die een schot van Geovanni per ongeluk tegen zijn arm kreeg. Benfica-Barcelona boeide tot de laatste minuut en het waren de Portugezen die in de slotfase, on der aanvoering van de kleine in valler Miccoli, zowaar nog wat kleine kansen kregen. Maar een overwinning van Benfica zou wel een erg royale beloning zijn geweest. Koeman was waar schijnlijk al blij met het feit dat zijn ploeg aan de opdracht had voldaan: geen doelpunt wegge ven. Volgende weefk woensdag valt de beslissing in Camp Nou, door Koeman zo'n beetje be schouwd als zijn tweede huis. Benfica (Por) - FC Barcelona (Spa) 0-0. Scheidsrechter: Bennet (Eng). Gele kaart: Miccoli (Benfica), Inie- sta, Deco, Belletti (FC Barcelona). Aantal toeschouwers: 65.000. Benfica (Por): Moretto; Anderson, Beto, Leo, Luisao en RochaGeo vanni (68. Karagounis), Robert (46. Miccoli), Fernandes, Petit en Simao. FC Barcelona (Spa): Valdes; Van Bronckhorst, Belletti en Oleguer; Iniesta, Deco (76. Gabri), Van Bom mel, Ronaldinho en Motta; Lars- son (76. Giuly) en Eto'o. GPD Bondscoach Van Basten zal spits niet laten vallen door Leon ten Voorde DEN HAAG - Ruud van Nistel rooij heeft het geluk dat bonds coach Marco van Basten niet al tijd consequent is. De reserve van Manchester United hoeft daarom met het oog op het WK niet te vrezen voor zijn plek in het Nederlands elftal. De boodschap van de bonds coach bij zijn aanstelling was even simpel als duidelijk: je moet spelen om geselecteerd te worden. Het jammerlijke is al leen dat Marco van Basten zelf nogal selectief met die woorden is omgegaan. Waar spelers als Edgar Davids, Mark van Bom mel en Jan Kromkamp dat voort durend ingepeperd kregen, wer den sommige reserves van Ajax in het voorbije jaar doodleuk op gesteld. Zo logisch als het alle maal ldonk, bleek het in de prak tijk dus niet te zijn. Inmiddels heeft Van Basten er een prominente bankzitter bij gekregen: niemand minder dan Ruud van Nistelrooij. Omdat het WK nog relatief ver weg is en Oranje pas eind mei weer een wedstrijd speelt, is de vraag wat de coach met Van Nistelrooij gaat doen op dit moment nog niet zo actueel. Maar interes sant is de kwestie wel. Want hoe principieel gaat Van Basten zich opstellen als Van Nistelrooij de komende maanden aan die bank geketend blijft? Denkt hij dan: Ruud van Nistelrooij (rechts) is bij Manchester United uit de gratie geraakt maar hoeft niet te vrezen voor zijn plaats bij het Nederlands elftal. foto Stephen Ponds/EPA 'dat is mooi, want dan hebben we er straks in juni een frisse, getergde spits bij'. Of legt hij dan de nadruk op het gebrek aan wedstrijdritme? Nummer negen Deze week zegt Van Basten in Voetbal International dat hij zich geen zorgen maakt over Van Nistelrooij, Hoe ze in Enge land ook met hem omgaan, dat verandert helemaal niets aan de positie van de aanvaller binnen Oranje. Aldus Van Basten. Onverwacht komt die steunbe tuiging niet, want de coach heeft Van Nistelrooij nog nooit laten vallen. Van Basten was het ook die vanaf de eerste dag een einde maakte aan de discus sie wie de nummer negen van Oranje moest worden. Van Bas ten koos zonder enige twijfel voor Van Nistelrooij. En niet voor Patrick Kluivert, Roy Ma- kaay, of Dirk Kuijt. Van Basten vond Van Nistelrooij zelfs zo be langrijk voor de groep dat hij hem meenam naar de uitwed strijd naar Macedonië. En dat terwijl hij geschorst was. Van Nistelrooij heeft dat ver trouwen op zijn beurt ook nooit beschaamd, want de Brabander leverde een grote bijdrage aan foor Cilya van der Kooy [NAPELS - Martin Verkerk Reeft geblesseerd opgegeven bij rentree in het internationa le temiiscircuit in Napels. De Alphenaar moest gisteren in de eerste ronde van het Challenger- toernooi bij een stand van 6-4 2-6 tegen de Italiaan Flavio Ci- polla wegens een scheurtje in de buikspier de strijd staken. „Pure pech", reageerde Verkerk op de nieuwe tegenvaller. „Maar ik ga er niet vanuit dat dit erg lang zal duren. Ik heb er vooral van genoten om weer op de baan te staan. Het niveau was ook heel hoog voor de eer ste wedstrijd. Het was fijn om zo weer bezig te zijn." Verkerk begon goed. Onder toeziend oog van zijn familie pakte hij de eer ste set tegen Cipolla met 6-4. Plet tweede' bedrijf ging het bij een stand van 2-3 mis met de buikspier. Verkerk voelde het meteen, besloot de set nog wel uit te spelen, maar moest daar na opgegeven. Ondanks de blessure kreeg Ver kerk met zijn optreden wel het bewijs dat hij klaar is voor een terugkeer op het hoogste ni veau. „Ik had verder nergens last van, ook mijn schouder ging goed. Ik wil daarom mijn be schermde ranking gaan gebrui ken. Ik richt me nu op Monte Carlo, half april. Ik ga ervan uit dat de problemen met mijn buikspier dan weer achter de rug zijn." Verkerk tenniste in Napels zijn MILAAN - AC Milan kan vandaag tijdens de wedstrijd in de Champions League uit tegen Olympique Lyon geen be roep doen op Jaap Stam. De Nederlandse verdediger kampt met een kuitblessuré, zo deelde de Italiaanse voet balclub gisteren mee. Veteraan Alessandro Costacurta (39) is vermoedelijk zijn vervanger. ANP/AFP AMSTERDAM - Urby Emanuelson heeft zijn contract bij Ajax opengebroken tot 2011. Er is geen gelimiteerde transfersom opgenomen in de nieuwe verbintenis. Het hui dige contract van Emanuelson loopt tot 2008. In juli van dit jaar wordt het opengebroken en verlengd tot 2011. Emanuelson staat sinds juni 2004 bij Ajax onder con tract. Hij kampt momenteel met een blessure. GPD ROTTERDAM - Rinus Israel keert als scout terug bij Feyenoord. De voormalig topvoetbalier wordt toegevoegd aan de scoutingsstaf, die verder bestaat uit Michel Beu kers, Mika Lipponen en Kees van Wonderen. Israel heeft 'bij Feyenoord een prachtige carrière achter cle rug. In to taal speelde hij negen seizoenen in het shirt van de Rotter damse club, tussen 1966 en 1974. Hij won in die periode onder meer de Europa Cup I, de wereldbeker en de Uefa Cup. Zijn laatste klus in de Nederlandse competitie was het trainerschap bij ADO Den Haag. ANP MILAAN - Italiaans international Christian Vieri heeft af gelopen weekeinde een zware knieblessure opgelopen. De spits van AS Monaco heeft een meniscusblessure en de buitenband van zijn linkerknie is beschadigd. Volgens di verse Italiaanse media komt het WK voetbal voor de aan valler in gevaar. ANP UTRECHT - André Bolhuis treedt per 1 november af als voorzitter van de Nederlandse hockeybond. Hij wordt op gevolgd door oud-international Jan Albers. Die is nu nog manager van het Nederlands vrouwenelftal en heeft als bestuurslid van de bond de verantwoordelijkheid over het tophockey. Die portefeuille zal daarna toevallen aan Ties Kruize. Jan Meurer volgt de huidige secretaris Mach- teld Derks op. Zij moet terugtreden uit het bestuur van-de bond vanwege haar drukke werkzaamheden. GPD ORLANDO - Maarten Lafeber heeft zijn eerste wedstrijd voor de Tavistock Cup in Orlando gewonnen. Samen met de Noord-Ier Graeme McDowell versloeg cle Nederlandse golfer de Australiër Craig Parry en de Indiër Atwal met 70-72. Zijn team kwam op de eerste dag wel op een 6-4- achterstand. De Tavistock Cup is een jaarlijkse tweedaag se wedstrijd tussen de golfclubs Lake Nona en Isleworth, beide uit Orlando. Lafeber is lid van Lake Nona. Zijn team staat onder aanvoering van de Zuid-Afrikaan Ernie Els. Voor Isleworth is Tiger Woods de captain. ANP de rimpelloze kwalificatie voor het WK. Denk alleen maar eens aan de uitwedstrijd in Finland toen hij vooraf bij de buiten wacht ook al ter discussie stond, maar het Nederlands elftal van uit het niets bevrijdde met een weergaloze treffer. Die gave heeft de eerzuchtige spits, die niet goed hoeft te spe len om toch van grote waarde te zijn. En dat weet Van Basten als geen ander. Maar de coach ziet ondertussen ook dat Van Nistelrooij bij Uni ted niet meer aan spelen toe komt. Hoe dubieus de reden daarvoor misschien ook is, het feit ligt er wel. En Van Basten beseft ook dat- er in het land de nodige insiders zijn die vinden dat Kuijt als diepste spits beter in het systeem van Oranje past. En wat Van Basten als fan van de Nederlandse eredivisie ook meekrijgt, is de sensationele ont wikkeling van Klaas Jan Huntel- aar bij Ajax.. Boodschap Het zijn allemaal boeiende za ken, alleen zal Van Basten zich er verder niet zoveel van aan trekken. En dat is ook wel weer het mooie van hem. Het zal hem een zorg zijn dat zijn keus voor een reserve niet strookt met zijn eerder verkondigde boodschap. Van Basten hoeft 'niet conse quent te zijn, tenminste dat •vindt hijzelf. Van Nistelrooij kan gerust zijn. GPD eerste partij sinds juli 2004 toen hij de Dutch Open in Amers foort op zijn naam schreef. Een schouderblessure hield hem daarna vele maanden uit de rou latie. Verkerk hoopte al eerder zijn rentree te kunnen maken, maar kreeg -begin dit jaar de ziekte van Pfeiffer. Hij kreeg een wild card om in Napels weer te kun nen beginnen. ANP door Frits Bakker ZOTTEGEM - Van de tien Bel gen weten er tien dat Leif Hoste nooit een sprint kan winnen. De brave Vlaming uit de ploeg van Discovery Chanel is een tijdrij- der en een tempomaker, met een voorkeur voor hellingen en kas seien. Twee jaar geleden reed hij in de Ronde van Vlaanderen met Wesemann en Bruylands naar de eindstreep en natuurlijk verloor hij de sprint. Het legertje van bookmakers in de Driedaagse van De Panne wist het gisteren ook zeker: Leif Hoste uit Maldegem-Kleit reed met twee rappe mannen naar Zottegem en kon de koers nooit winnen. Maar de spurt deed alle kenners versteld staan. De twee sprinters, Bernhard Eisel en Gert Steegmans, gingen het ge vecht aan. Hoste kwam in de laatste meters buitenom en kaapte de hoofdprijs weg. Op slag werd hij voor de -Ronde van Vlaanderen (zondag) als één van de concurrenten van de on verslaanbaar gewaande Tom Boonen gelanceerd. „Ik voel me nogal gevleid", zei de man die zich liever wegsteekt in de rol van underdog. Want Hoste is niet zo'n winnaar, hoewel hij in De- Panne als erkend tijdrijder bijna'niet meer kan verliezen. De Vlaamse warming-up voor zondag is bedoeld om te kijken hoe de favorieten ervoor staan. AIGLE - Van de internationale wielerunie mag Danilo Hondo met ingang van 1 april weer koersen. De UCI volgt daarmee het besluit van de Zwitserse rechter de schorsing van de Duitse wielrenner, die vorig jaar reed voor Gerolsteiner en daar wegens doping werd ontsla gen, op te heffen. Het internationale hof van arbi trage (CAS) had Hondo voor twee jaar uitgesloten wegens het gebruik van het verboden sti mulerende middel carfedon tij dens de Ronde van Murcia 2005. De Zwitserse bond - de Duitser rijdt op een Zwitserse licentie - had dat vergrijp eerder met een jaar schorsing bestraft. ANP Tom Boonen zei voor de start in Middelkerke dat het zijn enige zorg was om heel aan de finish te komen. „Ik weet dat ik klaar ben voor de Ronde, dat hoef ik hier niet meer te laten zien." De Duitsers van T-Mobile lig gen op de loer, want Wesemann en Klier deelden op de Beren dries met speels gemak een plaagstoot uit. De Belgen heb ben 'Gert Steegmans en Stijn de Volder nog en blijven maar ho pen op een laatste stuiptrekking van Peter van Petegem. Pozzato De Spaanse'armada rukte giste ren uit met. een opvallende gang maker. Luis Leon Sanchez Gil (23), uit de ploeg van Liberty Se- guros, reed een prachtige achter volging op de drie koplopers eri wordt al voorzichtig aangekon digd als de opvolger van Indu- rain als ronderenner. Maar voor het geval Boonen zon dag verzaakt, ligt het nog het meest voor de hand dat de win naar uit zijn eigen ploeg komt. Filippo Pozzato (de winnaar van Milaan-Sanremo) roept wel dat hij zijn diensten zondag aan Boonen zal aanbieden, maar hoe loyaal zal 'hij zijn aan de kop man als het er in de finale op aankomt? En is Paolo Bettini wel de man om zich helemaal weg te cijferen? Tom Boonen denkt dat ze zon dag niet eens voor de keus ko men te staan. Hij heeft zijn con currenten tot op het bot uitge daagd: „Als ik ga, moeten ze al lemaal passen." Het wordt hem allemaal verge ven in de gekte die voorafgaat aan de mooiste van alle Vlaamse klassiekers. Want Boonen is de beste, weten ze na zaterdag, toen hij zo indrukwekkend de E3-prijs won. Met duizenden to gen de fans gisteren al op pad; met die onafscheidelijke gele vlaggen. En als Boonen niet wint, mag het ook een andere Belg zijn. Leif Hoste rijdt wel in buiten landse dienst, maar voor de ploeg die in de Driedaagse van De Panne al twee keer op rij heeft gewonnen. George Hinca- pie en Stijn de Volder schreven de vorige twee edities op hun naam. Hoste reed gisteren met zijn twee medevluchters een Meine voorsprong bij elkaar, en is van die drie de beste tijdrij der. Morgen eindigt de driedaag se met een rit tegen de klok. Barcelona-spits Samuel Eto'o treurt na weer een gemiste kans in het duel met Benfica. foto Nacho Doce/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19