Hotel in GAK-kantoor onder druk Een wethouder kijkt anders naar de stad Geschil om rookkamer in gemeentehuis voor rechter PZC Restauranthouder uit pand gezet na conflict met verhuurder Van hoestdrank afkicken net zo erg als van heroïne Gewonde bij brand in garage Zangavond Bingo in de Regenboog Neurologie in Goes op slot door norovirus Goes wil aan rand binnenstad geen extra etage toestaan te Oplichten gehandicapte buurman niet bewezen Beurs voor boeken, platen en kleding Dansen in Aldegonde door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Het college van B en W op Schouwen-Duive- land heeft de rechter om toe stemming gevraagd om de rook kamer in het gemeentehuis te sluiten. De ondernemingsraad (OR) stemt niet met de sluiting in. Pogingen om tot overeen stemming te komen, zijn ge strand. Sinds 2002 is roken in het gemeentehuis beperkt tot de rookkamer: een kleine, kale kamer waarvan de muren in middels vergeeld zijn door de nicotineaanslag. Het college heeft in 2005 besloten de ka mer te sluiten. Dat is beter voor de gezondheid en past in de maatschappelijke tendens roken te ontmoedigen, zei ge meentesecretaris J. de Vos na mens het college gisterochtend tijdens de rechtszitting. Straat De ondernemingsraad is tegen sluiting. Rokers worden zo gedwongen de straat óp te gaan. „En als wij buiten staan te roken, bevestigt dat het vooroordeel dat tóch al over ons bestaat", zegt secretaris R. Iieutink van de OR. Om de rookkamer te kunnen sluiten, heelt het college instemming nodig van de ondernemings raad. Nu de OR die weigert, probeert het college via de rech ter sluiting af te dwingen. Tot twee keer toe heeft het college een intern advies om cle rook kamer open te houden in de wind geslagen. Eind vorig jaar zijn beide partijen naar Den Iiaag afgereisd om het conflict voor te leggen aan de bedrijfs- commissiekamer van de over heid. Dit adviesorgaan (zeg maar een voorportaal voor de rechtsgang) heeft geconsta teerd dat bemiddelen niets heeft opgeleverd en geeft de OR gelijk. Het gevolg is dat het college naar de kantonrechter is gestapt. Rechter M. Klaren- beek wilde gisteren van gemeentesecretaris De Vos we ten of het verhaal van de OR klopt dat er nauwelijks klach ten binnengekomen zijn over het rookhol. „Er zijn wel klach ten", zei De Vos. „Maar die zijn niet officieel ingediend." „Hoe veel klachten zijn dat dan?", wilde Klarenbeek weten. „Dat weet ik niet. Re heb ze niet ge turfd." Advocaat M. van Leeuwen van de OR snapt de houding van het college niet. „Als afdeling personeel en organisatie zegt dat je de rookkamer open moet houden en je zet sluiting toch door, dan vraag ik mij af wat voor personeelsbeleid je dan voorstaat. Dit college wil een politiek statement maken over de hoofden van het personeel heen. De rechter doet op 11 april uit spraak. woensdag 29 maart 2006 vv 14" door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Uitbater A. Voul- garis van Grieks restaurant Delphi in Zierikzee is op last van verhuurder Staal Bankiers uit zijn pand gezet. Voulgaris heeft, naar zijn zeggen als pro test tegen het uitblijven van groot onderhoud aan het pand, enkele maanden geen huur be taald. Uit het demonstratief open staande luik komt vanuit het souterrain van het restaurant een onaangename geur naar bo ven. De riolering werkt niet naar behoren volgens Voulgaris, en hij krijgt bijval van vrienden die op het tumult aan de Schuit haven zijn afgekomen. Voulga ris priemt een beschuldigende vinger naar Staal Bankiers, de eigenaar/verhuurder van het pand. „Ik probeer een restaurant draaiende te houden, maar soms is de stank van de riolering zo erg dat klanten weglopen. Ik heb het probleem al meerdere keren aangekaart bij de verhuur der, maar die doet er gewoon niets aan. Daarom heb ik uit pro test eën paar maanden de huur niet betaald. En nu moet ik er uit." Einde verhaal Een poging om door tussen komst van brouwerij Heineken - huisleverancier van het restau rant - een oplossing te vinden liep op niets uit. Financieel was die optie niet rond te breien. Dat betekende voor Voulgaris dat hij aan het einde van de och tend niet anders kon dan consta teren dat het voor hem einde ver haal is en dat hij zijn biezen moest pakken. Tot zijn grote teleurstelling. „Ik had echt gehoopt dat we nog een oplossing zouden kunnen vinden. Ik vind dit echt heel triest. Het is heel jammer voor mij en voor mijn personeel, maar ook voor Zierikzee. Voulgaris voegt er meteen aan toe dat hij hoopt een ander pand in Zierikzee te kunnen vinden voor een doorstart van zijn res- taurant. Verder zegt hij niet van - plan te zijn zijn uitzetting uitV! het pand aan de Schuithaven zo-:: maar te pikken. Hij overweegt i 1 een kort geding tegen Staal Ban- i kiers. Woordvoerder R. Mol van Staal Bankiers geeft Voulgaris weinig; kans. De ontruiming van het res-l taurant is volgens Mol volstrekt gerechtvaardigd. „Het is niet de I eerste keer dat wij het met me-: I neer Voulgaris aan de stok heb* ben. Wij zien hem als een notoi re wanbetaler. Twee keer eerder is al met ontruiming gedreigd en toen betaalde hij op het aller- laatste moment. Nu is ons ge- duld echt op en hebben we de'. 3 ontruiming doorgezet.V( r De beschuldiging als zou Staal* Bankiers het pand aan de'g Schuithaven verwaarloosd heb-1) ben, werpt Mol verre van zich;/ „Met het pand is helemaal niets-h mis. Wij zijn een goed huiseige naar en verhuurder." «S k SEROOSKERKE (W) - In de Pet-,' ruskerk in Serooskerke wordt! zaterdag een zangavond gehou- 5 den. Er wordt opgetreden door1 l De Cantorij uit Serooskerke, So- li Deo Gloria uit Oostkapelle en. d kinderkoor De Notenkrakers.'^ Tijdens de avond zal worden ge- - collecteerd voor de -Stichtingi l Tsjernobylkinderen Vrouwen-' polder. De zangavond begint om 19.00 uur. OOST-SOUBURG - In wijkeend trum De Regenboog aan de Mid-i i delburgsestraat in Oost-Sou- d burg kan zaterdag vanaf 20.00 uur meegedaan worden aan de- bingo. Een boekje met tien- kaartjes (alle ronden, exclusief t de superronde) kost vijf euro. st Kaartjes voor de superrondekos-- ten één euro. De hoofdprijs is een boodschappentas met een waarde van vijftig euro. 1 door Claudia Sondervan GOES - De afdeling neurologie van het Oosterscheldezieken- huis in Goes is tot het einde van deze week gesloten. Negen pa tiënten en zes medewerkers heb ben het norovirus opgelopen, dat heftige diarree en braken veroorzaakt. De medewerkers zijn naar huis gestuurd, de pa tiënten worden in strikte isola tie verpleegd. Op de afdeling neurologie lig gen mensen met ziekten aan het zenuwstelsel en herseninfarc ten- en bloedingen. Overigens worden nieuwe patiënten met acute hersenproblemen wel op de afdeling toegelaten onder strenge maatregelen. Bezoekers mogen naar de afdeling, maar dienen het ziekenhuis vervol gens direct te verlaten en geen li chamelijk contact met de pa tiënt te hebben. De besmetting is voor bedgebon- den patiënten extra vervelend, zegt microbioloog L. Sabbe van ziekenhuislaboratorium. Hij be schouwt de uitbraak van de be smetting als te verwachten. „De laatste jaren zijn er elke whiter wel uitbraken. Ik weet ze ker dat alle verpleeg- en verzor gingscentra afgelopen winter een uitbraak hebben gehad." Het norovirus verspreidt zich via onlastingsresten aan de han den maar ook door de lucht, als een patiënt braakt. De lucht zit dan vol virusdeeltjes, weet Sab be. Het norovirus komt vooral in de periode november tot april voor. Het pakt zowel zwakke als ge zonde mensen aan. Gevaarlijk is het enkel als patiënten uitdro gen. Veel drinken is het devies. Tussen besmetting en ziekzijn kan vier uur tot drie dagen zit ten. Kenmerkend is het zeer plotse begin van de ziekte met heftig braken. Er kan ook koorts, hoofdpijn en buikpijn bij komen. Na enkele dagen zijn de klachten voorbij, maar de pa tiënt blijft nog wekenlang virus uitscheiden via de ontlasting. Strikte hygiëne is al die tijd noodzaak. De Voedsel- en Warenauthori- teit ontraadt mensen die buik griep hebben gehad om kort er na eten klaar te maken. Het no rovirus is aardig bestand tegen hitte en schoonmaakmiddelen, voedsel moet langdurig verhit worden en schoonmaak van toi let dient grondig te zijn. door Harmen van der Werf GOES - De financiële haalbaar heid van een hotel in het voor malige GAK-kantoor aan de Van de Spiegelstraat in Goes staat onder druk. Het Goese col lege van B en W wil niet dat er een extra verdieping op het pand komt. C. van de Zandt, eigenaar van restaurant De Stadsschuur in de Goese binnenstad, heeft het oude GAK-kantoor gekocht. Hij wil er een hotel in vestigen met vier sterren en 'een kleine plus naar vijf sterren'. Hij heeft er tachtig kamers in gedacht plus veertien vergaderzalen, een fit nessruimte en een sauna. Op de begane grond zijn stadswinkel- tjes gepland. De gemeente Goes reageerde en thousiast op het 'idee van Van de Zandt. Het oude GAK-kantoor is op z'n zachtst gezegd geen ar chitectonische schoonheid en probeer maar eens een zinvolle herbestemming te vinden voor zo'n betonnen kolos. Van de Zandt heeft die dus en wist ook de omwonenden voor zich te winnen door op een zaterdagoch tend een druk bezochte informa tiebijeenkomst in het gebouw te houden. Van de Zandt moest 'alleen' nog een onderzoek naar de haalbaar heid van zijn hotelplan doen, af gezet tegen andere ideeën om ho tels in Goes uit te breiden of te door Katja Loqtenberq DEN HAAG - Een 53-jarige man uit Sluis is gisteren door het Haagse gerechtshof in hoger beroep vrijgesproken van de op lichting van een homoseksuele, geestelijk gehandicapte man uit zijn woonplaats. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste twee weken geleden tij dens de behandeling van de zaak opnieuw een werkstraf van zéstig uur en wilde dat hij het slachtoffer 4400 euro zou terug betalen. In eerste instantie kreeg de man MIDDELBURG - Handbalvere- niging EMM houdt zaterdag een beurs voor boeken, platen en kle ding. De beurs vindt plaats in het clubhuis aan de Nassaulaan in Middelburg en zal duren van 9.00 uur tot 12.00 uur. een voorwaardelijk boete van vijfduizend euro opgelegd met de voorwaarde dat hij zijn schuld zou afbetalen. De verdachte kwam in 2003 be rooid in een pension aan de Rid derstraat in Sluis wonen. Hij raakte bevriend met de geeste lijk gehandicapte buurman, die stapelverliefd op hem werd. Het vermeende slachtoffer had door zijn werk en een erfenis van zijn vader aardig wat geld. Hij trak teerde de' verdachte op uitjes, be taalde zijn huurachterstand in het pension, de wasserette en leende geld om een auto te ko pen. Het hof vond niet bewezen dat de verdachte zich had voor gedaan als een vriend om de ge handicapte geld af te troggelen. VLISSINGEN - In de Vlissingse wijk Westerzicht wordt zater dag op live muziek gedanst van Max van Cazand. De zaal is open vanaf 19.30 uur, De entree is euro 5,00. door Claudia Sondervan GOES - Zeeuwse jongeren expe rimenteren met hoge doses hoestdrank om te hallucineren en high te worden. Een woord voerder van Emergis Versla vingszorg spreekt van een trend, maar de Vlissingse drogist Moni que Deurloo noemt het mis bruik van zelfzorggeneesmidde len van alle tijden en niet zon der gevaren. Volgens Emergis Verslavings zorg te Vlissingen - de woord voerder wil zijn.naam niet ge ven vanwege zijn veiligheid in „zekere leringen" - is de hoest- dranktrip vooral populair onder Gothic-aanhangers, maar ook bekend bij andere middelbare scholieren. De stof die het gezochte effect te weegbrengt is dextromethorfan. Dat zorgt bij inname in hoge do ses bij sommige gebruikers voor sterke hallucinaties en een ge voel van uittreding uit het lichaam. Het gros van de gebrui kers wordt echter alleen maar zeer ziek, met heftig braken, zichtstoornissen, gevoel van ver lamming en zelfs stervenserva ringen. Misbruik leidt tot de pressies en verergert psychiatri sche klachten. Combinaties met anti-depressi- va en paracetamol hebben in de Verenigde Staten voor doden ge zorgd, waarschuwen Amerikaan se websites als Erowid.org. In de VS is de hoestmiddeltrip al langer bekend. DXM, zoals het goedje wordt af gekort, kan verslavend werken en de afkick is net zo heftig als. die van heroïne, wordt daar ge steld. Dat bevestigt de versla-' vingszorgmedewerker. Zelf zegt hij twee jongens te .hebben ge1' zien die wilden afkicken. „Ik* ili weet niet of het ze gelukt is."1' ij Emergis Verslavingszorg houdt 'I nieuws over trips met bijvoor- beeld hoestdrank het liefst uit cle publiciteit om jongeren nieM r nieuwsgierig te maken, zegt hij Maar het is allang breed be1"p kend, weet Monique Deurloö" van drogisterij Van de Sande: Zij wil mensen met wagen övei» f misbruik graag te woord staan. 'stelt ze. Ze somt de combinaties op waar- 1 mee mensen experimenteren,"? a „.Nattermann rood en Prima-U tour. Doet ook wat met je.11 Drogisten en apothekers zijn: u wettelijk verplicht om te waar-1 schuwen voor gevaarlijke combi-:f naties. Deurloo heeft het gevoel1' dat die plicht er bij grote drogis- a terijketens bij inschiet. „Waar-* schuw je of weiger je grote hoe- veelheden mee te geven, dan ko-1' pen ze losse verpakkingen bij1 het Kruidvat, Etos, Trekpleis-» ter." H Dat wordt erger als minister! Hoogervorst gedaan krijgt dat zelfzorggeneesmiddelen tot bij campings en benzinestations verkocht mogen worden, gelooft ze. „Ik had vroeger een vaste Want die steeds grote hoeveelhe den van die spullen wilde, We hebben haar huisarts en haar man ingelicht. Maar komt hier zomaar een jongen van zeven tien, wie moet ik dan inlich ten?" vestigen. Zo gaat Hotel Goes Van der Valk de capaciteit fors vergroten van 120 naar 160 ka mers. Projectontwikkelaar Arca- dis wil in het Stationspark van Goes veertig a vijftig hotelka mers realiseren. Het onderzoek - officieel: distri butie-planologisch onderzoek (dpo) - is gereed. Van de Zandt is er zeer tevreden over. „Het is zelfs schitterend", oordeelt hij. „Dit onderzoek waarin de huidi ge en toekomstige hotelcapaci teit in Zeeland in kaart is ge bracht, laat zien dat het hotel in het oude GAK-kantoor zeer wel mogelijk is." Langverblijvers Verrast is hij door de medede ling dat het dagelijks bestuur van Goes ondertussen heeft be sloten dat er geen vijfde bouw laag op het GAK-kantoor mag komen. Van de Zandt had erop gerekend wel de hoogte in te mo gen om op de vijfde verdieping zes kamers te maken voor 'lang verblijvers'. „Dit besluit maakt de exploitatie moeilijker", ver klaart hij. Goes wil niet dat er in cle bin nenstad hoger wordt gebouwd dan vier bouwlagen. Monumen tale panden, zoals de Grote Kerk, komen dan in cle 'verdruk king'. Van cle Zandt had er des ondanks op gerekend een vijfde bouwlaag te mogen maken, om dat hij ruimte aan de straat zou inleveren. De voorzijde van het GAK-kantoor zou gedeeltelijk worden afgebroken om de oude rooilijn langs de Van de Spiegel straat terug te krijgen, in ruil waarvoor Van de Zandt - naar zijn idee - een extra étage mocht laten bouwen. Het herstel van de oude rooilijn ligt niet meer voor de hand, als de extra bouwlaag sneuvelt. Een medewerkster van de ge meente laat voorzichtig weten dat 'er nog wel besprékingen zul len komen'. OOST-SOUBURG - In een woning aan de Vesting in Oost-Souburg heeft gisteravond een felle brand gewoed. Het vuur brak rond acht uur uit in de garage die aan de woning vastzit. Eén persoon werd met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. Om 20.35 uur gaf de brandweer liet sein 'brand meester'. Over de oorzaak was gister avond niks bekend. foto Izaak Verkeste moeten kiezen. Dat moet ieder een zelf weten. Ik ben niet, zo fe ministisch. Terwijl ik altijd tus sen mannen heb gewerkt." Dat zal nog wennen worden met dat vrouwencollege. Voor thee kransjes of kiften vreest ze niet. „Wij gaan er keihard tegenaan. Vrouwen zijn vaak doortasten der en ze kunnen meerdere din gen tegelijk. Bovendien zijn ze praktischer. Van de week vroeg ik aan Conny (Seijbel, red.) wel ke kamer ze wil. Blijkt er een he le hiërarchie in te zitten in de lijn van locoburgemeesterschap. Dat is gelijk afgeschaft." Nieuwe Leny Poppe Over Seijbel gesproken: die ken nen veel' mensen al als cle 'nieu we Leny Poppe', als fractievoor zitter van het CDA. Toch zit ze net zo lang in cle raad als Maai ke Walraven. Alleen dan in een partij die langer meedraait dan de Partij Souburg Ritthem. Seijbel werkte 23 jaar bij Pechi- ney, waar ze begon als labo rante en eindigde als hoofd van de helpdesk. De laatste zes jaar verzorgde ze de iet-afdeling op het ROC. Ze is nu aan het inpak ken. „Jammer, maar ik heb erg veel zin in mijn nieuwe baan. Ook in die zware post van finan ciën en economische zaken. Straks kan ik zelf wat doen. Als wethouder kijk je heel anders naar de stad. Dat merk ik nu al. Van de week zag ik hoe cle Nieuwendijk weer openligt. Ik dacht gelijk: verdorie, als daar met pasen maar terrassen staan. Ik ben gelijk gaan bellen met de gemeente." Het hoestdrank-bestanddeel dextromethorfan zorgt bij hoge doses; bij sommige gebruikers voor hallucinaties, foto Juan Vrijdag/ANc" door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Burgemeester Anneke van Dok kennen we on derhand wel. Ellie Walrave als wethouder ook en Tineke Verh'a- ge draait ook al bijna anderhalf jaar mee. Zelfs Conny Seijbel is geen onbekende meer, maar wie is Maaike Walraven eigenlijk? Maaike Walraven (een 'ennetje' verschil met haar sociaal-demo cratische collega) brengt al zo'n beetje de helft van haar 44-jari- ge bestaan door in Souburg. Dat bevalt best. Ze is zelfs al zo ver- dorpst dat ze niet in Vlissingen zou willen wonen. „Dat dorpse karakter zou ik gaan missen. Ik durf mijn dochters vlot alleen te laten fietsen naar het centrum. Er wordt toch wel op ze gelet. Toen net bekend was dat ik wet houder zou worden, werd ik in eens overal gefeliciteerd. Einde lijk, zeiden ze, nu gaat Souburg vier mooie jaren tegemoet. Souburg heeft hoge verwachtin gen van haar politieke bescherm engel. „Dat moet ik nog maar zien waar te maken. Ik wil voor al inzetten op helderheid. Sou burgers willen dat hun dorp er mooi uit komt te zien. De stra- .ten zien er slecht uit, het groen is amper bijgehouden. Er was nooit een plan, geen geld. Maar wél voor de middenberm van de Paul Krugerstraat, om die Ar- bo-vriendelijk te maken, las ik. Dan ben ik toch weer even dat kritische raadslid." Maar vanaf donderdag gaat Wal raven zelf de stad mee besturen. Dat is spannend. „Het is leuk. Maaike Walraven: „Van de week zag ik hoe de Nieuwendijk weer openligt. Ik dacht gelijk: verdorie, als daar met pasen maar terrassen staan. Ik ben gelijk gaan bellen met de gemeente." foto Ruben O reel Ik ben ook niet bang om te strui kelen. Ik weet niet eens wat ik moet verwachten. Maar ik denk niet dat het moeilijk is om wet houder te zijn. Wel zegt ieder een dat het zwaar is, met soms weken van tachtig uur." Dat is terug in de tijd voor Wal raven. Als bouwkundige werkte ze jaren bij advies- en bouwbu reaus. Ze verbouwde bejaarden huizen en gevangenissen en met haar man ontwierp ze hun eigen huis in 'de nieuwe wijk' in Sou burg. Toen was Walraven al een tijdje gestopt met werken, want ze wilde thuis zijn bij haar drie dochters. „Ik hoef heus niet elke dag bij de theepot te zitten maar ik breng ze liever niet naar de kinderopvang. Maar ik heb cle afgelopen jaren ook niet stilgeze ten. Ik zat in de ouderraad van de peuterspeelzaal, in die van de speeltuin en in de cliënten raad van Kinderopvang Walche ren, de redactiecommissie van ons kerkblad en in het schoolbe stuur Perspectief. De combina tie met wethouderschap zal ook wel lukken. Mijn man gaat min der werken. Ik zeg niet dat vrou wen per se voor hun carrière

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14