I 'Escaut pakt buurtklachten aan 9 met een pauw? HITMUSICAL iertal steelt in Sluis II peperdure pakken 9 THE BLUES BROTHERS taiNfii soKKiffliiuuyc! Lr M 100 foto's mrv'k## voor 12,00€' <0>SPMNTPHOTO Arnemuiden heeft voldoende tellers Ambulances weg bij provincie Schaalvergroting redt bietentelers Brand Kloosterzande snel geblust itrokkenheid van bewoners wordt groter, stank moet weg tingeren ook verdacht eerdere branden 0 lliliv Twee gewonden bij ongeval op A58 zeeuwse almanak Buitengesloten ,ctie: 0113-315649 ,/.pzc-nl .il:redactie@ pzc.nl tus31,4460 AA Goes srtentie-exploitatie: fj.en Midden-Zeeland: 0113-315520; jws-Vlaanderen: 0114-372770; onsal: 020-4562500. ensdag 29 maart 2006 Ook via de website www.sprintphoto.nl Alleen geldig bij aaneengesloten bestonden, levertijd 2 dagen ARNEMUIDEN - Bij het wijkondersteuningspunt (WOP) in Arnemuiden hebben zich voldoende vrijwilligers ge meld voor het tellen van treinreizigers. Het was aanvanke lijk de bedoeling om reizigers te tellen in de week van 3 i tot en met 9 april, maar daar is van afgezien. „We willen onaangekondigd tellen", zegt K. d'Huy van het WOP. „Om te voorkomen dat we de telling beïnvloeden." Tot half april wordt in ieder geval op drie dagen geteld. Er wordt nog gesproken over een tegemoetkoming aan de Vrijwilligers. Gedacht wordt gaan het verloten van prij zen. Het WOP en de gemeente Middelburg willen door zelf reizigers te tellen aantonen dat de cijfers van de Ne derlandse Spoorwegen niet kloppen. De NS willen het sta tion in Arnemuiden sluiten omdat er te weinig mensen ge bruik van zouden maken. DÉN HAAG - De provincie verliest volgend jaar de zeg genschap over het ambulancevervoer. Dat heeft de Twee de Kamer gisteren besloten. Minister Hoogervorst (VVD, Volksgezondheid, Welzijn en Sport) wil dat het Rijk voor taan vergunningen voor ambulancevervoer gaat afgeven in 24 regio's. Elke vier jaar wordt de vergunning ver lengd, tenzij de ambulancedienst niet goed presteert. Daarvoor worden de prestaties van het ambulancever voer geregeld vergeleken. Het voorstel van CDA-Kamer- lid Buijs om de afgifte van vergunningen bij de provincies te laten, haalde gisteren bij stemming in de Kamer geen meerderheid. Alleen CDA, CU, SGP. SP en LPF stemden DEN HAAG - De Europese suikerhervorming zal leiden tot schaalvergroting bij de akkerbouwers. Dat conclu deert de Rabobank in het gisteren gepresenteerde rapport 'De Nederlandse bietenteelt in Europees perspectief - kansen na suikerakkoord?'. De bietenteelt heeft nog vol doende perspectief als akkerbouwers in staat zijn hun pro ductie op te voeren en hun kosten weten te beperken. Han del in leveringsrechten zal ervoor zorgen dat efficiënte te- Iers kunnen uitbreiden en specialiseren en dat minder winstgevende spelers de bedrijfstak moeten verlaten. In het rapport staat geen schatting van het aantal akkerbou wers dat het bijltje erbij neer moet gooien. De nadruk ligt op het perspectief van boeren die verder willen. Lokale banken gaan hun klanten in de suikersector informeren over het rapport. KLOOSTERZANDE - De brandweer van Kloosterzande is maandagavond uitgerukt voor een woningbrand aan het Hof te Zandeplein in die plaats. De melding kwam rond kwart over elf binnen De brandweerlieden waren snel ter plaatse, want de brandweerkazerne staat op een paar honderd meter van het huis. De brand was binnen een kwartier onder controle. Toch was de schade in de wo ning aanzienlijk. Er waren geen gewonden. Kortsluiting in de elektrische bedrading is de vermoedelijke oorzaak. (Advertentie) WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl (Wendy van den Hurk SS1NGEN - Bossenburgh, Middengebied en vooral de tides Segherslaan als minst jare buurten. Dat had l'Es- verleden zomer al ontdekt, ir nu gaat de Vlissingse wo- jiorporatie ook echt aan de jniet haar onderzoek. mis kan gaan in een Lblijkt ook echt mis te gaan je Hercules Segherslaan. De straat van flats staat bovenaan de klachtenlijst. Er bestaat over last van lawaai, van stank, van zwerfvuil, vuilnis en drugs- en alcoholgebruik. Groepen jonge ren scholen samen, speelvoorzie- ningen zijn slecht onderhouden, net als. bestrating en woningen, er is tekort aan medische voor zieningen en vooral ook aan be trokkenheid van bewoners. Ongeveer net zoveel hebben Bos- senburghers en bewoners van 't Fort en de Bonedijkestraat over Wendy de Jong STKAPELLE - De twee jo- die woensdag zijn aange- jen op verdenking van idstichting in de omgeving Westkapelle worden ook Jacht van het stichten van «branden in februari. twee verdachten van 13 en iaruit de gemeente Veere be en tot het groepje van vijf Jachten dat eerder werd aan- ouden voor de duinbrandjes M februari. De politie wil an of de twee uit West- alle komen. De minderjari- worden in Torentijd in Mid- mrg vastgehouden, onderzoek naar de branden ook na de aanhoudingen dopen. Over eventuele mo- en voor de brandstichting is niets hekend. brandweer moest de afgelo- maanden-twee keer zo vaak normaal uitrukken om duin- bermbrandjes in de omge ving van Westkapelle te blus sen. De kosten voor de inzet van de brandweer worden verhaald op de ouders omdat de twee ver dachten nog minderjarig zijn. Brandweercommandant A. Hen- drikse is er niet van overtuigd dat het nu afgelopen is met de branden. „Eind februari zijn er ook vijf verdachten opgepakt, maar de branden zijn daarna toch doorgegaan." (Advertentie) de regering wil uw mening weten. www.nederlandineuropa.nl hun buurt geklaagd in het onder zoek dat l'Escaut deed in de zo mer in de gemeente Vlissingen en Nieuw- en Sint Joosland. Daar schrok de woningcorpora tie niet erg van. „We hadden het wel verwacht", zegt T. de Fey- ter. „We zijn gelijk gaan praten met belanghebbende organisa ties zoals de gemeente, Palla dium, politie, allerlei wijkcomi- tés en Stichting Allijn. We heb ben een actieplan gemaakt." Dat is nu klaar. De politie gaat in verschillende wijken toezicht houden. Het gebrek aan medi sche voorzieningen in de Hercu les Segherslaan kreeg bij l'Es caut lage prioriteit. Liever richt die eerst een klankbordgroep op om de bewoners meer betrokken te maken bij hun buurt. Ook het Middengebied staat een wijkge- spreksgroep te wachten. „Dan kunnen mensen voortaan zelf hun klachten kwijt. In Vlissin gen en Souburg hebben we er al achttien van en het werkt. In een klankbordgroep komen men sen die de. buurt goed kennen. Die weten wat er speelt." Maar met praten alleen kom je er niet, erkent ook Dë Feyter. „We moeten ook zorgen dat die stank verdwijnt in de Hercules Segherslaan, Bossenburgh en in Westerzicht. Zeker met het oog op de zomer. In het voorjaar trekken we er met containers een hele dag eropuit in het Mid dengebied. We gaan alle'troep opruimen. En dat moeten men sen blijven doen." Doelstellingen Praten, opruimen: dat komt dus vooral op de schouders van be woners. Logisch, meent De Fey ter. „Het is hun buurt. Wij wil len de boel in gang zetten of een keer de brandgangen controle ren, maar zij moeten het uitein delijk gaan bijhouden." L'Escaut heeft zich niet echt limieten in tijd gesteld. „We heb ben gezegd tegen alle orga nisaties: begin maar gewoon. Lijsten met doelstellingen ma ken heeft geen zin. Daar gaat al leen maar onnodig veel tijd in zitten. Hopelijk zijn alle bewo ners over een paar jaar net zo po sitief als die van de Zeewijksin gel, die heel goed uit de bus is ge komen." «Raymond de Frel DIS - Twee vrouwen en een hebben gisterochtend tus- elf en twaalf uur op listige :e 31 kostuums gestolen uit lezaak Raes Gentlemen's bion in de Kapellestraat in is. De kleding had een waar- ran enkele tienduizenden eu- wijl de man op zijn gemak ling uitzocht, liepen de vrou- s door de winkel. Af en toe Jen zij naar buiten, om onge- ikt de kostuums in een auto i Frans kenteken te leggen. Ie auto was een vierde per il aanwezig, die er vervol- smet de buit en zijn drie ipagnons vandoor ging. enaar F. Boone van Raes pinen's Fashion had giste- in eerste instantie geen be lle om te reageren, maar be- bt zich even later om zo colle- ündernemers te waarschu- t „Echt, het is onder mijn s gestolen. Onder regenjas- hebben ze kostuums naar ien gebracht. En daar helpen spoortjes dus blijkbaar i tegen. Die man was heel dodelijk en stond een hele i heel rustig te passen. Ik Jdaardoor logischerwijs he iaal in mijn vak op. Ik heb ze [koffie gegeven ook. Wat een itastische acteurs. Ik heb een Ijaar geleden al eens te ma- 1 gehad met ramkraken, (Advertentie) Is omgebouwd tot wze advertentie op de uit-eten-pagina. Griffioenwijk, trof ze de pauw in haar tuin aan. Alles en ieder een heeft ze inmiddels om hulp gevraagd. Tevergeefs. „Het ministerie van Landbouw verwees me door naar de ge meente. De gemeente vindt het niet haar verantwoordelijkheid en stuurde me naar De Mikke. Maar een pauw hoort tot pluim vee en die mogen ze nu niet aan nemen. Toen heb ik de kinder boerderij gebeld, maar die heb ben al drie hokken met pauwen. Zij adviseerden me te bellen naar een kippenboer. Die had me graag geholpen, als er ten minste geen ophokplicht was ge weest. Al zijn hokken zitten vol. Er kan geen pauw meer bij." Den Herder wordt er moedeloos van. Want ook de dierenambu lance en de dierenbescherming konden niks voor haar doen. Het beste dat ze voor haar kon den doen was adviseren het beest weg te jagen! Ze heeft het een paar keer geprobeerd; hij kwam steeds weer terug. Ze lacht. „Maar eigenlijk kan ik er niet meer zo om lachen." De pauw maakt zich intussen een stuk minder druk. Hij schar relt rustig door haar tuin, doet zich bij gebrek aan beter te goed aan haar plantjes en heeft onder de laurierstruik een behaaglijk plekje gevonden om de nachten door te brengen.Bij vogel- en egelopvang De Mikke kennen ze het verhaal van de pauw in middels uit het hoofd. Het is een mannetje, weet Rianne van der Linden, want hij heeft blauw in zijn nek. „En het is waarschijn lijk een dumper. Hij zal wel van iemand zijn geweest die geen ruimte heeft of geen materialen om hem op te hokken. En die hem dus maar bij iemand an ders over de heg heeft gezet." De Mikke is al door meer men sen uit de Griffioen gebeld over dezelfde pauw. En Joan den Her der is met haar pauw niet de eni ge die ongewild te maken heeft gekregen met de ophokplicht en de vogelgriep. Van der Linden: „We hebben ook al tig telefoon tjes hebben gehad van mensen die ineens kippen of hanen in hun tuin hebben dié niet van hun zijn. Ook gedumpt door an dere mensen." De Mikke is een vogelopvang, maar dezer dagen is de gastvrij heid aanzienlijk ingeperkt. „We mogen geen pluimvee aanne men. Daar horen kippen, hoen- dérs en ook pauwen bij", ver klaart Van der Linden. Als we dat wel doen, kunnen we de vo gelgriep verspreiden." Den Herder zal nergens met haar pauw terechtkunnen, zegt Van der Linden. Wat zij dan moet? „Je kunt proberen hem te vangen en zelf even in een schuurtje of een ren op te hokken. Als dat niet lukt, geef hem dan wat te eten. Ge mengd graan, of kippenvoer." Maar op zijn tijdelijke gastvrou- we hoeft de pauw niet te reke nen. Den Herder:. „Ik durf mijn tuin niet eens in. Ik heb het al niet op vogels, laat staan op een pauw." (Advertentie) maar hiertegen is echt helemaal niets te doen. Deze mensen zijn ontzettend geraffineerd te werk gegaan", vertelt Boone. De politie is op zoek naar men sen die iets van de diefstal heb ben gezien. Zij worden verzocht contact op te nemen met. het bu reau in Oostburg of te bellen naar 0900-8844. De man die in de winkel de pak ken paste is ongeveer dertig jaar oud, 1.65 tot 1.70 meter lang en (Advertentie) MIDDELBURG - Bij een ongeluk op de A58 bij Middelburg zijn gistermiddag twee mensen ge wond geraakt. Zij zijn met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Waar de slachtoffers van daan kwamen en hoe het met hen was gesteld, kon de politie gisteravond niet vertellen. Het ongeluk gebeurde rond tien over half zes op de noordbaan van de A58, even voorbij de afslag Middelburg, in de richting van Vlissingen. Er wa ren twee auto's bij de aanrijding betrokken. Vol gens de politie was het een zogenoemde kop-staartbotsing. Over de oorzaak was gister avond niets bekend. Omdat één van de slachtof fers ernstig bekneld zat en rugklachten had, moest de brandweer eraan te pas komen om het dak van de auto te verwijderen. Pas toen kon het slachtoffer met behulp van een wervelplank uit de auto worden gehaald. Ook het andere slachtof fer moest met een wervelplank worden afgevoerd. De snelweg was een uur dicht, foto Ruben Oreel heeft een gedrongen postuur. De man heeft zwart haar, bruine ogen en een mediterraans uiter lijk. Een van de vrouwen is tus sen de 30 en 35 jaar en 1.60 tot 1.65 meter lang. De tweede vrouw is tussen 55 en zestig jaar Niemand wil de pauw hebben die zich sinds zondag onuitgenodigd in de tuin van Joan den Herder oud, 1.60 tot 1.65 meter lang. heeft genesteld. foto Lex de Meester Beide vrouwen hebben bruine ogen en droegen hun donkere •»- y haar in een staart.De bestuur- M /U /L -m der van de auto is ongeveer vijf- mMf jzdsA 11 Iff) li H 111 H li n H P tig jaar ouden 1.70 meter lang. T iPH w AH1. Vf door Maurits Sep MIDDELBURG - Joan den Her der wil de pauw die zich sinds zondag onuitgenodigd in haar tuin heeft genesteld, graag kwijt. Maar niemand wil of mag hem hebben. Stel dat hij vogel griep heeft. Toen zij zondagmiddag na een bezoek aan de schouwburg thuiskwam, in de Middelburgse Start verkoop! Vrijdag 31 maait start de verkoop van 35 comfortabele appartementen in het voormalige stadskantoor van Goes. Wij nodigen u uit voor een kunstzinnige presentatie. Meldt u nu aan voor uw persoonlijke uitnodiging: 0113-271 977. VERKOOP: ONTWIKKELING BOUW: (Advertentie) THEATER DE MYTHE GOES reserveer via 0900-3300033 0f per www.iheaterverkoopzeeland.nl ij' Neuriënd haalde ze haar pas je langs het elektronisch oog bij de voordeur van haar Goe- se werkgever en jawel: het sprong op groen. Maar de deur sprong niet open en wilde ook na herhaal de pogingen van geen wijken weten. Ze keek op haar horlo- I ge: nog geen zeven uur. Voor- j lopig waren er geen collega's I te verwachten. Toen zag ze op- i eens, ergens op de derde ver dieping, een schim met bezem wagen voorbijflitsen. De i schoonmaaksters! De bel deed het niet. Wat nu? Minu- tenlang rende ze heen en weer tussen het grasveld, de j auto en het gebouw, wanho- j pig proberend de aandacht te trekken. Na twintig minuten kwam er i een argwanend kijkende schoonmaakster naar buiten. „Maar waarom heb je dan j niet gebeld?", vroeg ze, en stapte naar buiten om met ei- i gen ogen te zien dat de bel j stuk was. Met een droge tik viel de deur m het slot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11