Met de wentelwiek naar de baan PZC De Schelde zakt Rapide Iaat koploper zweten naar elfde plek Schakers Vlissingen op weg naar de titel Lafeber speelt een potje golf met Woods in een luxueus oord in Florida Turnsters plaatsen zich voor NK in Hoofddorp Van Dam derde in eindstrijd Nijpjes heerst in Renesse uitslagen agenda dinsdag 28 maart 2006 door Harry Hekkert ORLANDO - Golfers zijn het niet gewoon om per fiets naar de baan te komen. Ze houden van gerief, ook in het vervoer. Maar per helikopter op de baan verschijnen? Gisteren werden Maarten Lafeber en negen teamgenoten op de green ge dropt per wentelwiek. Het was een passend begin van een pot je golf om de Tavistock Cup. Een wedstrijd bol van protserig heid, maar ook plezier. Onze landgenoot genoot tenminste van de wedstrijd tegen onder anderen Tiger Woods. Rondom Orlando ligt de moe rassige aarde bezaaid met golf banen. Een aantal van de meer dan honderd courses heeft we reldtoppers als vaste klant. De clubs Lake Nona en Isleworth spreken zo tot de verbeelding dat grote namen als Woods, Ser gio Garcia, Retief Goosen en Er nie Els er lid van zijn en een huis naast de baan hebben. De puissant rijke vastgoedmag naat Joe Lewis, eigenaar van de banen, bedacht er een mooie wedstrijd om heen: de Tavis tock Cup. Jachten, motors, au to's en geld, heel veel geld, is de inzet van twee dagen topgolf waarbij de tien beste golfers van de twee clubs het tegen el kaar opnemen. En voor het eerst is er ook een Nederlander present bij het prestigieuze duel, dat ditmaal op Isleworth gespeeld wordt. Maarten Lafeber is al langer lid van Lake Nona. Sinds de af gelopen winter woont hij bij de baan. Dat maakt hem meteen lid van het Lake Nona-team. „Erg leuk, natuurlijk", zegt La feber. „Maar dat met die heli kopter gaat nergens over. We worden ingevlogen, terwijl het maar een paar minuten rijden is." Ni et-Amerikanen als Sergio Garcia en Ernie Els maken deel uit van Lafebers team. Ian Poul- ter en Justin Rose, de twee Brit ten die tegelijk met Lafeber Maarten Lafeber genoot ervan om op de golfbaan te staan met Tiger Woods, die hier op de zevende hole bezig is. een stulpje hebben bemachtigd aan Lake Nona, zijn andere aansprekende namen. Lake Nona is chic. Maar op Isle worth blinkt er beduidend meer goud. „Het gaat te ver om te zeggen dat wij in vergelij king op Lake Nona armoed zaaiers zijn", zegt Lafeber. „Op Nona is de sfeer wat relaxeter. Isleworth is exclusiever. Daar staan huizen, zo groot. Ik heb in hotels geslapen met minder kamers." Onder anderen Tiger Woods en Mark O'Meara kunnen zich een dergelijk optrekje veroorloven. Maar ook andere bekende Ame rikaanse topsporters resideren in de club, waarvoor de term be sloten nog te zacht is uitge drukt. En op die hermetisch af gesloten club wordt tot en met vandaag de strijd om de Tavis tock Cup uitgevochten. Mobiele pisbak Het is ook een besloten wed strijd. Het volk is er niet wel kom. Alleen zo'n 3500 genodig den vergapen zich aan de top pers, onder wie zes van de bes te tien spelers op de wereld ranglijst. Lewis wil geen grote massa. Er zijn een paar nood voorzieningen op het park ge dropt om hét de paar duizend gelukkigen helemaal naar de zin te maken. Onder meer een mobiele pisbak. Natuurlijk in stijl. Dus: urineren met aircon ditioning en de kranen in de toi letwagen zijn uiteraard ver guld. De spelers moeten volgens Le wis vooral het idee hebben dat ze een onderling partijtje spe len. Maar gewoon wordt het na tuurlijk nooit als een speler als Tiger Woods meedoet. Het was even de vraag of 's werelds bes te golfer wel zou verschijnen. Pa Woods voelde zich wat ziek jes en zoonlief stond op het punt om naar Californië af te reizen om zijn vader te steu nen. Hij stelde het bezoek uit vanwege het twee dagen duren de tussendoortje, de Tavistock Cup. Hij vond het een. leuke wedstrijd, zei hij gisteren. En niet vanwege de twee miljoen dollar prijzengeld of de jach ten, motors en auto's, die Lewis beschikbaar stelde. De ondernemer toont zijn goed heid door ook het goede doel van de samenkomst van de twee clubs te laten profiteren. Tonnen werden, sinds in 2004 voor het eerst om de Cup werd gestreden, aan vooral de strijd foto Rick Fowler/RTR tegen kanker overgemaakt. De spreekstalmeester van dienst drijft op een prettige manier de spot over zoveel rijkdom. „Doe je mee voor het geld?", vraagt de speaker aan de captain van Isleworth, O'Meara, die de laat ste tijd wat minder aanspreken de prestaties laat noteren. Lafe ber en de andere negentien gol fers hebben twee miljoen dollar te verdelen. Volgens Els speelt geld geen rol. „We hebben ple zier", zegt de captain van Lake Nona. „De eerste dag is het veel lachen, maar de tweede dag wil iedereen simpelweg winnen." GPD door Ko Mechielsen TERNEUZEN - Hoewel ze za terdag met 5-5 gelijkspeelden tegen Nayade, zakten de waterpoloërs van De Schelde naar de elfde plek in de competi tie. De nummers zes tot en met elf spelen volgend seizoen de derde klasse bond. De Schelde-Nayade 5-5: In de eerste periode nam Nayade een 1-0-voorsprong. Pas in de twee de periode kwam De Schelde be ter in de wedstrijd en kwam op 2-1. Nayade maakte vlak voor het het einde nog wel de 2-2. De Schelde had daarna maar liefst vier keer een man minder in het water. Nayade maakte daar dankbaar gebruik van: 2-4. In de laatste periode toonde De Schelde opnieuw veerkracht. De ploeg kwam sterk terug en nam een 5-4-voorsprong. Naya de kwam echter alsnog op gelij ke hoogte en kreeg zelfs nog een kans de wedstrijd te winnen. Scores De Schelde: Jelco Sweegers 2, Niek Kampman, Bart van der Rest en Chris van Roy en 1. Dio-De Schelde 2 9-2: De Ter- neuzense ploeg begon redelijk, zakte vervolgens snel weg en keek aan het einde van de tweede periode tegen een 4-0-achterstand aan. Toen was de wedstrijd al gelopen. Via 7-1 werd het uiteindelijk 9-2. Mar cel Verlinde maakte beide tref fers. De Bruinvis-Gorgo 5-6: De Bruinvis sprong erg slordig met de kansen om. Tot aan het einde van de tweede periode ging het gelijk op. Daarna bleef De Bruinvis steeds tegen een minie me achterstand aankijken. Scores De Bruinvis: Gert Jan Ra- mondt 2 en Martin Hemelaar, Tim Roeb en Bart Engels 1 De Schelde-Nayade 6-1. In hun strijd tegen degradatie deden de vrouwen van De Schelde zater dag goede zaken. In de eerste twee periodes gaven de ploegen elkaar erg weinig ruimte. In de normaal mindere derde periode speelde De Schelde nu erg goed. De Schelde liep uit naar 5-1. In de laatste periode kon Nayade geen vuist meer maken. De Schelde behaalde een dikver diende 6-1-winst. Scores De Schelde: Rowena Wit kamp en Jessica Koster 2 en Inge Tanghe en Maranda van Eijk'l. van onze sportredactie VALKENSWAARD - Verschil lende Zeeuws-Vlaamse turn sters hebben zich gekwalifi ceerd voor het kampioenschap van Nederland in de vierde divi sie. Tijdens de districtsfinales dwongen vijf van de tien deel neemsters plaatsing af. Het NK is op 22 april in Hoofddorp. Vooral EMM uit Terneuzen on derscheidde zich in de sporthal in Valkenswaard. In de catego rie instap niveau 11 behaalde Sharina Obrie de eerste plaats en stelde daarmee deelname voor het NK veilig. Daarnaast verzekerde ook Natasha Smits zich met een vierde plaats bij de pupillen 1 en Nathalie Huigen met een zesde plaats bij de pupil len 2 van een plaats in de eind strijd, Daphne Andriessen stroomde met haar tiende plaats nog net door naar de titelstrijd. Trainster Miriam Dhanis was zeer tevreden over de resultaten van haar pupillen. Zij liet weten dat ze met haar sportsters nu hard aan het werk gaat om met een acceptabel resultaat van het NK terug te keren. Sylvana Meertens van Voor waarts uit Axel veroverde een fraaie tweede plaats bij de junio ren niveau 7. Ook zij gaat naar het NK. Tum'87 nam in Dongen met acht teams deel aan de regiowed strijden gx'oepspringen ABC lijn. In totaal kwamen de Oost- burgse teams op 24 onderdelen in actie en daarbij werd negen tien keer een eerste plaats be haald. Dat had onder meer een aantal promoties tot gevolg. Het gemengde team in de leef tijdscategorie tien tot zestien jaar komt daardoor volgend sei zoen op de minitrampoline uit op het hoogste A-niveau. Thor uit Sas van Gent werd met het meisjesteam eerste op de mi nitrampoline C-niveau. door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapide zorgden in de vierde klasse A bijna voor een stunt. De ploeg verloor maar nipt van de ongenaakbare koploper Tem po (2-3). Dat team won alle voor gaande duels met grote cijfers. Vlissingen-Prinsenbeek 3-2: Derdeklasser Vlissingen speelt na de winterstop als herboren. Het team straalt weer vertrou wen uit. Vlissingen had al in de eerste helft een overwicht. Toch duurde het tot de 22e minuut voordat het 1-0 werd. Merel de Kam gaf na een solo de bal aan Eileen Deijnen, die doel trof. Uit een strafcorner scoorde Prin senbeek zeven minuten later te gen. Direct na rust soleerde Me rel de Kam naar 2-1. Twee minu ten daarna kwam Prinsenbeek weer langszij, maar in de negen de minuut scoorde De Kam uit een strafcorner: 3-2. Rapide-Tempo 2-3: Tot afgelo pen weekeinde scooi-de Tempo, de koploper in de vierde klasse, in dertien duels 139 keer. Rapi de wilde niet afgeslacht worden en begon verdedigend. Al in de eerste minuut scoorde Roliene Zaman. Tempo ontwikkelde druk en boog de achterstand snel om in een 2-1-voorsprong. Rapide toonde echter veer kracht en Elianne Totté bracht de stand in evenwicht. Kort na rust maakte Tempo 2-3. Middelburg-Krimpen 4-2: Mid delburg moest improviseren, om dat vier vaste krachten afwezig waren. De eerste helft ging ge- OOSTERLAND - Jens van Dam van HGL/KOT '86 is in Ooster- land als derde geëindigd in de districtsfinale bandstoten twee de klasse. Winnaar werd Sjaak Walhout van VEGABV. In cafetaria Neffen d'Eule was kampioen Walhout met elf pun ten uit zeven partijen onbereik baar voor de concurrentie. De achtervolgers vochten met z'n vieren een hevige strijd uit om zilver en brons. Die strijd werd beslist op moyenne. Remco van Oosterom van WRW (3.39), Van Dam (2.97), Henk Wielaard van Windenburg (2.72) en Piet Raas van LBV (2.69) eindigden, in die volgorde, allen op acht punten. lijk op. Na tien minuten nam Krimpen de leiding, maar nog geen tien minuten later zorgde Marj anke Liezinga voor 1-1. Ook het begin van de tweede helft was evenwichtig. Charlot te Blommestijn bracht de thuis ploeg aan de leiding, kort daar na scoorde Krimpen 2-2. Tussen de 25e en 30e minuut sloeg het conditioneel beter ogende Mid delburg toe. Sandrine Odijk maakte 3-2, Liezinga 4-2. Mannen Rapide-Oudenbosch 9-4: Vier deklasser Rapide begon onrus tig, maar kwam in de vijfde mi nuut op 1-0 uit een strafcorner van Jelle Ingels. Daarna kreeg de ploeg grip op het duel, maar kon niet voorkomen dat Ou denbosch 1-1 scoorde. Nog voor rust liep Rapide uit naar een veilige marge via goals van Yan- nick van Putte, Jeroen Fassaert (strafcorner) en Michiel van Putte. Na een fraaie solo over het hele veld liet Koen Totté al in de eerste minuut van de tweede helft 5-1 noteren. Michiel IJsebaert nam 6-1 voor zijn rekening en Yannick van Putte de 7-2. Een tip-in van Hans Ringoot betekende 8-3. Van Putte bepaalde de eind stand op 9-4. Forcial-Olympia 2-3: Al na enke le minuten opende Eric Leliveld de score en het duel was nog maar vijf minuten oud toen Gijs Schueler de 0-2 maakte. Olym- pia leek op rozen te zitten, ook omdat de ploeg steeds een licht overwicht had. Toch lieten de Temeuzenaren zich verrassen door twee counters: 2-2. Nog voor rust kwam Olympia op een 3-2-voorsprong. Teun van de Neste op maat. Hij tókte de bal in een leeg doel. van onze sportredactie RENESSE - In de dressuurwedstrijd in Renesse degradeerde Jessica Nijpjes (hier op een archief foto) de rest van het deelnemersveld in de klas se Z1 tot figuranten. De amazone uit Middel burg won met Utah beide proeven met een straatlengte voorsprong. Ook de klasse Z2 werd in manege Grol gedomi neerd door de tweelingzusjes Jessica en Chan- tal Nijpjes. Utah maakte met Jessica Nijpjes in Renesse zijn debuut in de Zl. De hengst was op weinig fouten te betrappen. In de eerste proef behaalde het duo 199 punten, in de tweede proef 200. Daarmee haalde Nijpjes met Utah de eerste vier winstpunten op dit niveau. Het wa ren de enige bonuspunten die in deze klasse vie len te noteren. In de Ml stuurde Van der Meij Gassade's Ravelle in beide proeven naar de ze ge. In groep twee van de Ml was de eerste proef voor Babette Bookelaar met Lavienna. Pauline Mcijers won met Patrique de tweede proef. In de klasse Z2 wisselden Jessica en Chantal Nijpjes stuivertje. In de eerste proef stuurde Jes sica Hexagon's Razani met 195 punten naar de zege en verwees haar tweelingzus met Hexa gon's Unchaned (193) naar plek twee. Maar in de tweede proef was Hexagon's Razani gespan nen. Vooral in de overgangen liet het dier ste ken vallen. Daarvan profiteerde Chantal Nijp jes. Met 195 punten bleef ze Jessica (187) voor. Daphne Schonberger werd met Oberon in bei de proeven (185 en 186) derde. foto Willem Mieras door Roeland Alders GOES - Vlissingen heeft in de Zeeuwse hoofdklasse van de schaakcompetitie een goede stap gezet naar de titel. In een vierpunten wedstrijd werd Mid delburg 2 met gemak verslagen. Alleen Landau uit Axel kan de Vlissingers nog van het kam pioenschap afhouden. Vlissingen-Middelburg 2 5,5-2,5: Waar Middelburg 2 in het begin van de competitie nog sterk opkwam, was de ploeg de laatste paar ronden veel minder sterk. Vlissingen profiteerde op timaal van de vreemde caprio len van de Middelburgers. Team leider Paul van Rooijen was te- vreden, ook met zijn eigen zege op Maarten Westerweele, Henk Massink speelde een goede par tij tegen Sipke Cuperus en won ook. Eric Clarisse zette zijn par tij tegen Dick Wolters in winst om en met 'vijf remises werd een goede stap gezet richting het kampioenschap. De Zwarte Dame 1-Landau 1 2,5-5,5: De Axelaren kunnen^ Vlissingers redelijk bijhoudén De laatste ronde rnoet de beslis' jei sing brengen. Tegen Het ningse De Zwarte Dame wen met duidelijke cijfers nen. Landau liet zien dat hét team in de breedte beter dan De Zwarte Dame. SVWZV-Souburg 2 3,5-4,5: De Souburgers mochten niet kla gen met de kleine zege, Enk? omdat Jean-Pierre van Gemet zijn verloren stelling zag veran deren in een gewonnen stelling Edgar van Boven kon met zijii' remise de match binnenslepen, De Zwarte Dame 2-Landau 2 3-5: In de strijd tegen degrada tie deden de reserves van Lan dau goede zaken. Door Ie 5-3-zege op de mededegradaïe i. kandidaat uit Kruiningen stag Zierikzee nu alleen onderaan. Zierikzee-Goes 1,5-6,5: DeGoe- senaren deelden een flinke tik11 uit aan de staartploeg. Zierikzee boekte geen enkele zege en moet. vrezen voor degradatie. Goes maakt na een slechte start ■ol goed competitieslot door, s «i Sas van Gent. Huisleague: Het Feest beest-De Watergeus 1-3, The Killers-'t Stremijn 0-4. Stand: 1. Het Feestbeest 57-41.840, 2. De Watergeus 55-40.994, 3. 't Stremijn 48-41.130, 4. The Killers 32-39.235. Hoogste gamegemiddel- de. Mannen: Franz Roeb 171,94 pins. Vrouwen: Marion deLeux 168,29. Hoogste game. Mannen: Franklin Palm 243. Vrouwen: Marion de Leux 226. Teams: 't Stremijn 700. Hoogste serie. Mannen: Werner de Leux 601. Vrouwen: Marion de Leux 622. Teams: Het Feestbeest 1886 pins. bo (Renesse) 167. Tweede proef: Paula Hanse, Gil (Schouwse R.) 162. Oostburg. Orevo: Potterie Sluis-Spits- broek 3-8, Security Nederland-Blauwe Tulp 5-5, de Eenhoorn-Signtex/De Sut ter 5-4, RVS/Engelaar-la Porte d'Or 4-7, Riemens-Telepost 2-5, De Oranje Dui- vels-l'Equipe 5-0, Expert Bakker/Diancy- Marco Polo 5-0. Standen. A-poule: 1. Signtex/De Sutter 17-31; 2. Oud Sluis 17-26; 3. Blauwe Tulp 18-25; 4. De Een hoorn 17-17; 5. Polderman 17-16; 6. Meeuwsen 17-16; 7. Security Nederland 17-15; 8. la Porte d'Or 18-14; 9. De Oran je Duivels 17-12; 10, RVS-Engelaar 17-9; 11. l'Equipe 18-9. B-poule: 1. Telepost 15-28; 2. GAOS 16-22; 3. Riemens 16-20; 4. Spitsbroek 17-18; 5. Avance 16-17; 6. Prie Koningen 15-16; 7. Olym- piakos 15-13; 8. Marco Polo 16-13; 9. Ex pert Bakker/Diancy 16-6; 10. Potterie Sluis 16-5. Axel. Competitie Nederlandse Golf Federatie Heren I, regio Zuid-West (36 holes foursome): 1. Albatros I (Prinsenbeek), 2. Domburg, 3. Roxenis- se (Melissant), 4. Reimerswaal. SINGLE (18 holes): 1. Domburg, 2. Albatros, 3. Reimerswaal, 4. Roxenisse. Strokeplay, Netto (18 holes). Cat.1: Emiel Schelfhout, Hulst, 2. Roger van det Meirsch, Terneuzen, 3. Thomas Steendam, Zuiddorpe. Cat. 2: 1, Bep van de Vijver, IJzendijke, 2. Marlies Bod- daert, St.Jansteen,'3. Jean-Loup Del tour, Hulst. urn»» Nieuwvliet. Dressuur LR PC De Biezenruiters. Paarden klasse Z2: 1. Joanie Gobyn, Mirakel (Zwinr.) 186; 2. Ingeborg van Zeele, Decadent (Zwinr.) 185. Z1: 1. Jennifer, Reymer, Out-Come Oudenbosch) 180; 2. Anneleen Guyt, Simson (Zwinr.) 176; 3. Resy van Harn, Oricius (Oranjer.) 174. M2: 1. Benjamin van Vooren, Markant (Biezenr.) 156; 2. Katja van Cleemput, Karush (Oramjer.) 154; 3. Sandy de Poorter, Ursa Minor (Zwinr.) 151. L2:1. Marte Wittouck, Tas man (Zwinr.) 162; 2. Dieter Willems, Tristan (Zwinr.) 146. LI1Marlon Sa- vat, Solitaire (Zwinr.) 158. Pony's M2 cat. DE: 1. Carola Beekman, Drop-shot (Z-Bev.) 159. M1 cat. DE: 1. Chantal Overbeek, Tarja (Oranjezon) 149. L2 cat. C: 1. Jasmien de Koeyer, Figaro (Hulst) 170. L1 cat. CDE: 1. Lesley Joosse, Little Girl (Zwinr.) 157. Renesse. Dressuur RV Renesse. Paarden klasse Z2: 1, Jessica Nijpjes, Hexagon's Razani (Sé-Ros) 195; 2. Chan tal Nijpjes, Hexagon's Uchained (Sé- Ros) 193; 3. Daphne Schonberger, Obe ron (Repesse) 185. Tweede proef: 1. Chantal Nijpjes, Hexagon's Unchained, 195; 2. Jessica Nijpjes, Hexagon's Raza ni, 187; 3. Daphne Schonbergerm Obe ron, 186. Z1: 1. Jessica Nijpjes, Utah, 199; 2. Santoucha van der Meij, Beer (Schouwse R.) 174; 3. Diane van de Hummel, Never Know (Gouwe Reyers) 167. Tweede proef: 1. Jessica Nijpjes, Utah, 200; 2. Santoucha van der Meij, Beer, 175; 3. Diana van de Hummel, Ne ver Know, 171. M2 groep 1:1. Babette Bookelaar, Laviena (Sé-Ros) 159; 2. Akash Sukhraj, Primeur (Z-Bev.) 156; 3. Pauline Meijers, Patrique (Sé-Ros) 152. Tweede proef: Pauline Meijers, Patri que, 164; 2. Patrick Berrevoets, Tonto (Rockanje) 162; 3. Babette Bookelaar, La vienna, 157. M2 groep 2:1. Santoucha van der Meij, Gasady's Ravallo, 157; 2. Hanny Kiesenberg, Palias (Schouwse R.) 146; 3. Tamara Groot Bleumink, Ro- manazo (Beatrix) 145. Tweede proef: 1. Santoucha van der Meij, Gadady's Ra- vello, 155; 2. Marjolein van Aken, Ram- bo van Grol (Renesse) 1513: Hanny Kie senberg, Palias, 140. M1: 1. Esther van de Panne, Non Stop (Renesse) 162; 2. Roel Baris, Jet (Renesse) 153; 3. Ilona de Vrieze, Lucky Lord (Renesse) 151. Tweede proef: 1. Ilona de Vrieze, Luc ky Lord, 156; 2. Angelique Westerweel, Urbie (Schouwse R.) 150; 3. Esther van de Panne, Non Stop, 148. L2: 1. Wendy Groeneweg, Udeshika (Schouwse R.) 171; 2. Vicky Honig, Utah (Schouwse R.j. 165; 3. Robbert van de Velde, Onara (Schouwse R.) 164. Tweede proef: 1. Wedy Groeneweg, Udeshika, 167; 2. Vic ky Hong, Utah, 163; 3. Nathalie van de Emdt, Ivanhoe (Schouwse R.) 160. L1 groep 1:1. Jolanda Bevelander, Image (Schouwse R.) 169; 2. Sara Meijs, Milky Way (Schouwse R.) 164; 3. Nathale van der Spek, Karenina (Schouwse R.) 154- Tweede proef: 1. Jolanda Bevelander, Image, 169; 2, Sara Meijs, Milky Way, 156; 3. Nathalie van der Spek, Karenina, 151. L1 groep 2: 1. Leonie Hoogen- boom) Mon ami Lindsy (Renesse) 162; 2. Marije Bakker, Tonaka (Schouwse R.) 154; 3. Willemieke van de Schelde, Pri me Minister (Schouwse R.) 150. Twee de proef: 1. Leonie Hoogenboom, Mon ami Lindsy, 157; 2. Marije Bakker, Tona ka, 151; 3. Willemieke van de Schelde, Prime Minister, 149. Pony's Z1 cat. DE: 1. Annemarie Buth, Potter (Schouwse R.) 161. Twee de proef: 1. Annemarie Buth, Potter, 170, L1 cat. DE: 1. Rowena Verkaaik, Ram- Zeeuwse hoofdklasse, achtste de. Vlissingen-Middelburg 2 5,5 2,5: 1. P. van Rooijen-M. Westerwepla 1-0, 2. H. Massink-S. Cuperus 1-0,3. H en Welten-A. Jonkheer remise, 4 Wise-J. de Jager remise, 5. E. Driel-M. Janssen remise, 6. W. Punt-R. Lauer remise, 7. E. Clarisse-D. Wolters lis 1-0, 8. G. de Pree-S. Sanders remise De Zwarte Dame 1-Landau 2,5-5,5: 1. P. v/d Borgt-D. vanVliei mise, 2. W. Bliek-M. de Clerck 1-0,3.W. van Gent-W. Sinke 0-1, 4. A. Quakke- laar-T. de Putter 0-1, 5. P. Meijaard-Ê Bolleman 0-1, 6. D. van Noppen-P, Moens 0-1, 7. W. Meulblok-R. de Pooler m 0-1, 8. R. Sorber-J. Arendse 1-0, SVW ZV-Souburg 2 3,5-4,5: 1. S F voost-P. Uijtdewilligen 1-0, 2. J, Meester-M. Toetenel 0-1, 3. B. deVo. Iaere-M. Koolhoven 1-0, 4. J. Damen-E ,i[ van Boven remise, 5. J. van Kouwen-1 berg-R. Schroevers 0-1, 6. G. de Win- ter-P. Noorlander 0-1, 7. C. Groene woud-J.P. van Gemert 0-1, 8. M.B Brand-M. de Bock 1-0. De'ZwarteDB me 2-Landau 2 3-5: 1E. Schild-A Arendse 0-1, 2. R. Hoek van Dijke-R it Janssens 0-1, 3. E. Dek-J. van Hoo ke 0-1, 4. J.K. Tolhoek-S. Kruit rei 5. J. Capello-F. Dhuyvetter remise, Koeman-R. de Hulster 1-0, 7. W Stel-K. Dhuyvetter remise, 8. R. den Ho lander-l. Jansen remise. Zierikzee- Goes 1,5-6,5: 1. J. Aangeenbrug- Grochal 0-1, 2. B. v/d Graaf-R. Burge hoff remise, 3. M. Krijger-L. Nieuwen huijse 0-1, 4. H. Jukkenekke-R. vil Braak remise, 5. R. v/d Veken-J. Paupli |j] remise, 6. S. Spiegels-M. Luitwielér0-1 7. P. de Vrieze-A. van Dommelen O-Vj m, A. de Jonge-J. van Ruler 0-1. 1 Stand: 1. Vlissingen 14 matchpunldn 43,5 bordpunten, 2. Landau 1 13-42,'3 G Souburg 2 12-35, 4. Middelburg J 11-38, 5. Goes 9-37, 6. SVWZV 9-3f" De Zwarte Dame 1 8-35, 8. Landau.I 2-19,5, 9. De Zwarte Dame 2 2-17,5,10 la Zierikzee 0-17,5. Lucky Day 3969: 2-8-13-14-15-18 28- r 29-33-36-45-47-49-50-51-55-67-71-72-75 (onder voorbehoud). Miami. Masters-toernooi. Vrouwen, jf derde ronde: Dementjeva (Rus'6)- Krajicek (Ned) 6-0 6-1, Sjarapov (Rus/4)-Camerin (Ita) 6-2 7-6 (2), Miski- na (Rus)-Azarenka (WRu) 6-3 7-5, Petro va (Rus/5)-Jackson (VSt) 4-6 6-0 6-0, Schnyder (Zwi/7)-Srebotnik (Slv) 7-613| 6-3, Koeznetsova (Rus)-Hingis (Zwi) 3^6 6-1 7-6 (9). Mannen, derde ronde: (Dui/16)-Gonzalez (Chi) 6-2 3-67-5, Ljubi- cic (Kro/6)-Volandri (Ita) 6-2 6-3, Calleri (Arg)-Moya (Spa) 6-3 7-6 (6). ESSaHMI Vrouwen. Vierde klasse: burg-Patrijzen 1-2, Dauwendaele-Zee- land Sport 1-4, Nieuwland-Nieuwdorp 4-7, Noormannen-Zierikzee 2-2, Gas- tel-GPC 2-0. Stand: Zierikzee 17-36; Nieuwdorp 17-31; Gastel 17-30, Zee land Sport 17-27; Noormannen 17-26; GPC 17-26; Wemeldinge 17-25; Aarden burg 17-22; Dauwendaele 18-21; Patrij zen 18-18; Nieuwland 17-7 Vijfde klasse: Smerdiek 2-Kruiningen 0-1, SVD-Walcheren 2-1, Tholense Boys-Zeelandia 6-1. Stand: Krumini 15-43; Smerdiek 2 18-42; Wolfaartsd'jk 16-35; Veere 15-31 ZSC'62 1 6-23; Tho lense Boys 14-22; Zaamslag 12-15; SVO 15-10; Walcheren 16-10; Nieuwdorp,1 17-10; Zeelandia Middelburg 14-4. A-junioren. Derde divisie D: Ge drop-Terneuzen 5-0, BVV-Halsteren 3-2, WSC-Nuenen 2-2, UNA-Sarto 1-0, Haar steeg-Baronie 2-0, JEKA-BSC 0-2. Stand: Nuenen 19-38; BW 18-34; WSC 19-32; Jeka 18-29 UNA 18-29; Sado 19-29; Geldrop 18-26; Halsteren 18-21; Haarsteeg 19-21; BSC 17-16; 18-15; Terneuzen 17-13. Mannen. Eerste klasse: EMM-Desk 21-16, LifeDesign/Delta Sport-d'n Boe- melaer 14-13, White Demons 2-Bergeijk 24-21, Aristos-VHC 15-24, GHV-De Sprint 21-21, DOS'80-Groene Ster Z 16-21, Tachos 2-Artemis 28-23. Twee de klasse: Taxandria-Heerle 25-19. Derde klasse: LifeDesign/Delta Sport 2-Blauw Wit 2 23-14. Vrouwen. Eerste klasse: EMM 20-15, Aristos-Elshout 17-17, Tre- meg-PSV 2 13-11, DOS'80-HVW 21-15, Tachos 2-lnternos 2 23-16, Heerle-HMt, 16-11. Tweede klasse: Olympus-Aris- tos 3 12-15, EMM 2-RHV 11-19, Mixed Up-Artemis 21-16, Blauw Wit-Dongen 7-12, GHV-Witte Ster'75 17-8. dinsdag Biljarten Driebanden groot. Vierde divisie, poule 4. 't Bierwinkeltje-Van Hasseltau toschade. (Zaal Reseda, Sas van Genu. Aanvang: 20.00. Gust Boonen Driebandentoernooi, Verliezersronde, (café Juliana, Coigns- plaat). Aanvang: 19.00. Voetbal Vriendschappelijk: Domburg- s-Heer Arendskerke. Aanvang 19.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48