Pauwels blijft CDA Hulst coachen Kloosterzandse wethouder houdt gemeentepolitiek voor gezien Nieuwe maatregelen moeten verkeer Othene nog meer afremmen Vluchtelingen in gesprek met Nederlanders Actiecomité voor tolvrije tunnel Prosta Totaal "Lepra, nog steeds een probleem!" door Harold de Puysseleijr HULST - Eerst was er de ver kiezingsnederlaag, daarna werd zijn partij gepasseerd voor het college. Reden voor CDA-leider Ben Pauwels (63) uit Kloosterzande, om afscheid te nemen van de gemeentepoli tiek. Ruim een week na de formatie van de nieuwe 'regering' is Pauwels weliswaar teleurge steld, maar niet verbitterd over het lot dat hem en zijn partij ten deel viel. De scheidend poli ticus somt enthousiast een reeks projecten op, die de ge meente flink wat geld op gaan leveren: woningbouw op het ter rein van de hockeyclub en de laatste fase van plan Grote Kreek in Hulst; de plannen Perkpolder, Zoutedijk en Ho- kan in Kloosterzande. De overeenkomst voor de uit breiding met dertig hectare van het bedrijventerrein aan de Ho- geweg ligt ter ondertekening op zijn bureau. Bij Walsoorden is de grote uitbreiding van be staande bedrijven bijna afge rond. Aan de Iiulsterweg te Kloosterzande is uitbreiding van het bestaande bedrijventer rein voorzien en voor het Hof te Zande Plein is een herstructue- ring in voorbereiding. „Over economische impulsen die eraan komen gesproken. Was dat geen verwijt aan het CDA bij de collegevorming?" Pauwels wil maar duidelijk ma ken dat hij het volstrekt oneens is met de kritiek dat het CDA er de afgelopen drie jaar een potje van heeft gemaakt. Maar hij benadrukt nog steeds het beste voor te hebben met de ge meente Hulst. „Ik heb veel voor de gemeenschap proberen te doen, zoals de gemeenschap veel voor mij heeft gedaan, door mij lang het vertrouwen te geven. Het is alleen jammer dat ik door toedoen van ande ren de politiek moet verlaten." De CD A-wethouder zet 'vraag tekens' bij het inmiddels ge Oud-wethouder Ben Pauwels stapt op om plaats te maken voor jongeren. vormde college met drie hele en twee halve wethouders. Hij trekt de geloofwaardigheid van partijen die 'steeds geroepen hebben dat drie wethouders in Hulst meer dan voldoende was' in twijfel. „Ik maak me zorgen. En niet on terecht, als ik hoor dat nu al be sloten is dat het voormalige ge meentehuis in Kloosterzande ^dicht gaat. Er zijn bij de herin deling duidelijke afspraken over gemaakt. Die worden nu al geschonden door het nieuwe college." Pauwels roept de twee nieuwe wethouders uit voormalig Hontenisse op om 'echt te knokken voor Hulst Noord'. Pauwels voelt zich te groot om foto Camile Schelstraete te protesteren tegen de gang van zaken, zoals in Goes is gebeurd. „Dat is het CDA en de gemeente Hulst onwaardig. Maar als Plan Perkpolder of de Nieuwe Bierkaai nu wordt af geschoten, vind ik dat de burgers zich moeten laten ho ren." Beide ambiteuze plannen zor gen voor veel werkgelegenheid en zullen een enorme impuls ge ven aan de voorzieningen in de streek, ook in de toekomst. Als de politiek in Hulst het plan Perkpolder nu nog durft af te schieten, denk ik dat de deuren in Middelburg bij provincie en Rijkswaterstaat voorgoed dichtgesmeten wor den voor de gemeente Hulst. Het plan is niet meer alleen van Hulst, maar is een voorbeeld plan geworden voor andere overheden. Het wordt gepro moot door de hele Benelux en er zijn enkele honderden men sen mee aan de slag." Onder de Toren Met klem ontkracht hij dat het CDA de binnenstad van Hulst geen goed hart zou toedragen. „Project Onder de Toren zat muurvast en is door mij be stuurlijk gezien vlot getrokken. De zwaar vertroebelde verhou ding met de oudheidkundige kring heb ik hersteld. Hulst is voorloper in Nederland wat be treft de afstemming van de ar cheologische belangen bij bouwprojecten. Na het echec van het BAM-plati heb ik het voortouw genomen voor de Nieuwe Bierkaai. Verwijt het CDA dus niet dat ze geen oog heeft voor de binnenstad van Hulst." Nu een wethouderspost aan zijn neus voorbij gaat, is het tijd om afscheid van het gemeentebestuur te nemen, vindt Pauwels. „Niet uit frus tratie, maar vooral omdat een nieuwe raadsperiode tegen alle partij afspraken indruist. Na twee, uiterlijk drie perioden moeten bestuurders plaats maken voor anderen. Intussen zit ik al 32 jaar in het gemeente bestuur. Het is dus tijd om plaats te maken voor jongeren, maar ik wil de Hulster CD A-fractie de komende jaren begeleiden en coachen waar het nodig is." dinsdag 28 maart 2006 zf4 door René Hoonhorst de eventuele aanleg van eenbus- TERNEUZEN - De afsluiting van het Schelpenhoekje en de aanleg van een zwik verkeers remmers maakten de Terneuzen- se wijk Nieuw-Othene al een stuk minder aantrekkelijk voor sluipverkeer. Vier chicanes op de Margarethadijk en een ver- keersdruppel op het Margaret- haplein moeten de snelheid aan de oostelijke rand van de wijk verder naar beneden brengen. De maatregelen worden geno men na een wenseninventarisa- tie op twee informatie-avonden, vorig jaar. Bewoners bleken nog niet helemaal tevreden over de genomen maatregelen en daar om werd destijds al aangekon digd dat er nog een aantal rem mers bij zouden komen. Er is weliswaar nog geen overleg ge weest met het waterschap over HULST - De stichting Kerk en Vluchteling Zeeuws-Vlaande- ren zet dinsdagavond 25 april een ontmoetingsavond op tus sen Nederlanders en vreemdelin gen die als vluchtelingen naar Nederland zijn gekomen. Het doel is te komen tot meer weder zijds begrip. Voorzitter dominee G. van Herk stelt dat veel Nederlanders niet goed weten hoe bijvoorbeeld een asielprocedure verloopt. Tij dens de ontmoetingsavond wordt dit traject dan ook hele maal uitgelegd. Tijdens de avond zijn een aantal vluchtelingen uit Hulst aanwe zig die in groepjes met de aanwe zigen zullen praten. In een geza- melijk gesprek wordt daarna de avond geëvalueerd en is er gele genheid om vragen te stellen. De ontmoetingsavond wordt ge houden in het Reynaertcollege aan de Zoutestraat in Hulst en begint om 19.30 uur. sluis op de Reuzenhoeksedijkj" maar bij de oostelijk entree van Othene moet het verkeer behoor-' lijk afremmen. Het laatste stukje van de Vrij-' heidslaan loopt eind mei, begin' juni niet langer dood. Om niet al' het verkeer dat uit Terneuzeir richting Reuzenhoek wil rijden" via de Toermalijnsingel te lei-'; den, kunnen automobilisten over enkele maanden ook via dé' .Vrijheidslaan de stad uitrijden.' De druppel op het Margaretha- plein moet er dan voor zorgen' dat het verkeer dat de stad in rijdt de Vrijheidslaan niet op; kan. Op de Margarethadijk ver hinderen de nieuwe chicanes' dat verkeersdeelnemers weer snel optrekken om alsnog langs of door Othene te racen. De aanleg van de chicanes op de Margarethadijk is gisteren be-: gonnen. De ombouw van de Vrij heidslaan tot eenrichtingsweg' en de aanleg van de druppel; moeten vóór de zomer hun be-' slag hebben. TERNEUZEN - Een aantal Zeeuws-Vlaamse burgers heeft samen met de Socialistische Par tij het actiecomité TunnelTol- vrij.nl opgericht. Het comité wil dat de verkoop van de Westen scheldetunnel niet doorgaat en dat voortaan niet meer betaald hoeft te worden om door de tun-, nel te rijden. Op de gelijknamige website laat'; TunnelTolvrij.nl voorbeelden' zien van andere (dure) tunnels in Nederland waar het verkeer gratis gebruik van kan maken. „Het is het actiecomité een raad-/ sel waarom voor de Westerschei-' detunnel tol betaald moet won den. De tol is namelijk een afwij king met wat gangbaar is in Ne-' derland." Volgens het comité' heeft de tolheffing een negatief' effect op de economische ont-' wikkeling van Zeeuws- Vlaande ren. Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Uw voordeel 10,95 AANBIEDING VAN DE WEEK 1 verpakking Prosta Totaal® (45 st.) van voor 14,95 i voordeelverpakking Prosta Totaal® (90 st.) VOOr 24,95 Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voor het voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maar de laatste honderd jaar is de balans wreed verstoord. Greenpeace doet daar wat aan. Met educatie, onderzoek, lobby en, als dat niet helpt, met actie. Steun ons en word donateur. Ga naar www.greenpeace.nl of maak uw gift over op giro 44. voor een goede prostaatfunctie. Jawel. Lepra is een ziekte die onherstelbare zenuwbeschadigingen kan veroorzaken waardoor men levenslang risico loopt op ernstige verminkin gen. Met medicijnen kan de bacterie uitgeschakeld worden, maar eenmaal aangetaste zenuwen ge nezen niet meer. Patiënten moeten vaak verder zonder tenen, vingers of gezichtsvermogen. Soms moet een onderbeen worden geamputeerd. Een beenprothese kost circa 50 euro inclusief LEPRA fysiotherapie. Wilt u het hele verhaal? Kijk dan op www.leprastichting.nl Postbus 95005, 1090 HA Amsterdam (cbf| stichting Tel. 020 - 59 50 500 Giro 50 500 Goed voor het behoud van een normale prostaat 8 Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen 8 Bevat een uitgebreid vitaminen- complex Prosta Totaal bevat een uitgebalanceerd complex van voedingsstoffen dat bijdraagt aan een goede prostaatfunctie. Plantextracten Dwergpalm (saw palmetto), pygeum en brandnetelwortel in combinatie met bèta- sitosterol zijn goed voor het behoud van een normale prostaat. Het bevordert de normale urinestroom. Lycopeen heeft invloed als antioxidant en is goed voor de prostaat. Zink is essentieel voor een goede prostaatfunctie. Daarnaast ondersteunt dit mineraal het antioxidan- tensysteem, de lichaamseigen afweer en is goed voor gezonde weefsels. Bovendien ondersteunt zink de potentie. Voor meer informatie kijk op www.prostatotaal.nl De kortingsbon kunt u inleveren bij: NIERSTICHTING Voor meer seksuele energie en een gezonde doorbloeding. Aangevuld met ginseng, ginkgo biloba, groene thee en druivenpit. NIERDONOR JA/NEE Krachtige prostaat formule met vitaminen en antioxidanten. weetuhetalvanelkaar.nl Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Koewacht: Drogisterij Bleijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44