Actiegroep niet tegen bio-fabriek pzc PZC Nieuwstraat schoon, fris en fleurig Ik hoop dat we de zeshonderd halen Freeke wil haast maken met camperparkings Land van Ooit trekt zich definitief terug voor voetbalmuseum loudt Woonomgeving Koegorspolder Leefbaar onder voorwaarden akkoord 13 eelpleger loort een half aar cel eisen Twee vechtersbazen opgepakt Eenzame ooievaar trekt bekijks Waterschap stuurt één aanslag Visie defensie-industrie in de maak w Raymond de Frel lEBNEUZEN - LCF-raadslid Freeke grijpt de in het voor- je weekend gehouden toer rit van 21 campers door ecuws-Vlaanderen aan om op- etiw een lans te breken voor .groep toeristen. Ike ijvert al drie jaar voor dinsdag 28 maart 2006 overnachtingsplekken voor kam- peerautobezitters, maar tot een definitieve aanwijzing van een aantal parkeerplaatsen is het nog niet gekomen. Het Terneu- zense raadslid vindt dat onbe grijpelijk. Wethouder C. van Schaik op perde in de raadscommissie economie en beheer vorige maand parkeerplaatsen aan te wijzen op het Kanaaleiland bij Sas van Gent, bij de Baecker- mat in Westdorpe, tegenover de watertoren in Axel. op het par keerterrein achter Scheldorado en op de Rosegracht in Terneu zen. Een aantal commissieleden had tegen de laatste locatie in de bin nenstad van Terneuzen echter bezwaren. „De tegenwerking van het CDA en ChristenUnie was ongemotiveerd. Het wordt de hoogste tijd dat- het college van B en W nu op alle aange geven locaties borden plaatst. Kampeerautobezitters zijn toeristen die 'lokale beziens waardigheden willen bekijken, inkopen doen en gebruikmaken van horecagelegenheden. Ze dienen dus een economisch belang voor onze stad", stelt Freeke in schriftelijke vragen aan het nieuwe dagelijks gemeentebestuur van Terneu- r Eugène Verstraeten LUISKIL - De Stichting Houdt Woonomgeving Koegors- jolder Leefbaar staat niet bij loorbaat afwijzend tegenover id plan van afvalverwerker He ros in Sluiskil voor de bouw van biomassacentrale op het ter- lïinvan de voormalige Cokesfa- riek. Kei moet aan een hele waslijst loorwaarden worden voldaan, ïhrijft de actiegroep, die zich AXEL - Gregoriuseentrum, 13.00 uur: Parly dansen; Trefpunt, 10.00 uur: Knui sten; agenda STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0-0231231 ,op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; i zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen (Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) iBaudeloo 16 jPostbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 (Fax; (0114)372771 E-mail; redhulst@pzc.nl I Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 jE-mail: redaetie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl in het verleden sterk verzette te gen de komst van een depot voor zwaar vervuild slib in de Koegorspolder. Maar de bouw van een nieuwe fabriek op het aan de polder grenzende Heros- terrein wordt niet direct afge schoten. De biomassacentrale verwerkt reststoffen uit de voedselindus trie en mest tot energie en groe ne, droge mest. Leden van de stichting hebben inmiddels een werkbezoek gebracht aan vier installaties die elders al in wer king zijn. „Het is mogelijk om een dergelijke centrale zonder overlast voor de omwonenden neer te zetten", schrijft het stich tingsbestuur in de laatste nieuwsbrief. „Maar dan moeten we wel zeer kritisch naar de plannen en de voorwaarden kij ken." De stichting vindt dat de wijde omgeving ook over tien of twin tig jaar geen overlast van de fa briek mag ondervinden. 'Vooral voor het dorp Sluiskil, dat di rect aan de overkant van het ka naal aan Heros grenst, is dit van wezenlijk belang', betoogt de stichting. De bewoners hebben uitgespro ken en in een tienpuntenplan vastgelegd dat de totale overlast door Heros niet mag toenemen door nieuwe ontwikkelingen. Als de verschillende vergun ningsprocedures soepel verlo pen, verwacht Heros dat de cen trale eind 2007 in bedrijf kan worden genomen. De investe ring in de centrale bedraagt twintig miljoen euro en levert tien nieuwe banen op. Het be drijf heeft ook plannen voor de bouw van een biobrandstoffa- briek op het fabrieksterrein. De procedures daarvoor moeten nog worden gestart. In de Sluis- kilse biobrandstoffabriek is het de bedoeling om vet uit plant aardige olie te halen, waarna er biodiesel van wordt gemaakt. Vanavond is er een informatie bijeenkomst over de plannen van Heros in centrum 't Meulen- gat in .Sluiskil. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Voor 'een wo- ainginbraak in 2002 en het ple- jen van valsheid in geschrifte lisle officier van justitie J. Va- ïte gisteren in Middelburg een ilf jaar gevangenisstraf tegen |n 32-jarige veelpleger uit Ter- pén. liman, die al jaren verslaafd is ]n harddrugs, werd eind vorig ar na een DNA-onderzoek op- voor de woninginbraak jin de Willem Alexanderlaan in gfteuzen. Hij gaf de inbraak 14 december probeerde hij Terneuzen een medewerker sociale zaken op het verkeer- jbeen te zetten door op een uit ingsformulier het cijfer 2 lor het ingevulde bedrag van euro te plaatsen. „Ik vond it voorschot te laag", zei de ,'dachte. rechtbank doet op 5 april uit- iraak. KBO (.INGE - Malpertuus, 13.30 uur olksdansen, zingen en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Oude zangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; .00 uur: Bezinningsbijeenkomst IPV; ULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar- W, computeren; 10.30 uur: Volksdan- i; 13,00 uur: Biljarten, computeren; 30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Stijldan- OÉl/UACHT - De Vlaschaard, 13.45 lur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren or; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve eenkomst; SSENISSE - Hotter Nesse, 19.30 uur: irobic; AS VAN GENT - De Regenboog, ir: Biljarten; 8II\IT-JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Quderenkoor; 19.00 uur: FNV belas ing service; "IRNEUZEN - Professor Zeemanstraat 4,19.00 uur: Cursus 'Single zijn een KI of een kracht'; Dansschool Verberk- moes, 13.15 uur: ANBO senior dansen; IJZENDIJKE - Café Hofzieht, 19.30 uur: ijeenkomst videoclub Zeeuws-Vlaan- ïren. De ondernemers uit de Nieuwstraat in Terneuzen, getooid met schort en pet, maken de straat schoon. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het wekte hier en daar enige verbazing. Maar ondanks het zwa re weekeinde was het gros van de hore caondernemers in de Nieuwstraat in Terneuzen gisterochtend om tien uur op dé afspraak. Ze hesen zich in vrolijke schorten, vporzien van het opschrift 'Nieuwstraat, schoon, fris en fleurig', grepen een bezem en gingen aan de slag. Van harte? Och, het was maar even. Want het echte werk werd gedaan door medewerkers van de gemeente, die met een vuilniskar, een veegwagen en ander rollend materieel de straat inreden. Ze haalden het grof vuil weg, vervingen prullenbakken en vernieuwden bloem- bakken. In de loop van de week worden ook muren sehoongespoten, tegels recht- gelegd en scheve verkeersborden her plaatst. De Nieuwstraat wordt, kortom, 'zomer klaar' gemaakt. De horecaondernemers en de gemeente slaan de komende da- gen de handen ineen om het uitgaans centrum een florissanter aanzien te ge ven. Het past in de pogingen om het ge bied op te waarderen. In het verleden werd regelmatig gepoogd de Nieuw straat en omgeving aantrekkelijker te maken. Er werd zelfs een Kwaliteits kring Veilig Uitgaan geformeerd, die moest afrekenen met het slechte imago van de straat (agressie, vernielingen, hang] ongeren, vechtpartij en) Goecl uit de verf kwamen de maatrege len echter nooit. Het uitgaanscentrum bleef een zorgenkindje voor de gemeen te, de politie en de betrokken onderne mers. Nu wagen de gemeente en de horeca een nieuwe poging. Gisteren begon de grote schoonmaak; de straat wordt ook verfraaid. Wijkcoördinator Gees van Dorst van de gemeente: „Wij nemen een deel van de kosten op ons, de horeca en de brouwerijen hoesten een ander deel op. Er wordt extra aandacht besteed aan de situatie rond leegstaande pan den. De ondernemers willen ook hun ter-' rassen uniform inrichten. Ze willen bij voorbeeld samen een aantal grote, her-. kenbare parasols aanschaffen, die de straat moeten verfraaien." Daarvoor hebben de café- en restauranthouders wel om financiële steun van de gemeen te gevraagd. Eensgezindheid Een driftig bezemende neringdoende gisterochtend: „Het werd tijd dat we de zaken ééns goed aanpakten. Het ont brak de afgelopen jaren aan samenwer king en eensgezindheid. Daarom is de pas opgerichte horecavereniging Nieuwstraat en omgeving ook weer snel ter ziele gegaan. Er is nu een nieuwe club in de maak. En dat moet ook, want deze straat herbergt van oudsher ontzet tend veel kansen op uitgaansgebied." Wijkcoördinator Van Dorst beaamt dat volmondig. „Met de aanwezigheid van het Scheldetheater, dat straks een nog grotere parkeergarage en een theater plein voor de deur krijgt, plus de komst van een bioscoop, krijgt het uitgaans centrum nieuwe kansen. Als die nu niet foto Peter Nicolai worden gegrepen, dreigt de Nieuw straat af te glijden en dat moeten we met z'n allen voorkomen." Een toevallige passant hoort het hoofd schuddend aan en moppert: „Het wordt nooit wat met dat uitgaansleven in Ter neuzen, Kijk wat er het afgelopen week einde weer is gebeurd. Vechtpartijen, vernielingen... De politie moet simpel weg harder optreden." De ondernemers laten zich er niet door ontmoedigen. De een schrobt z'n stoep je, de ander veegt zijn terras aan. Want de lente naakt. De poetsers wacht na een half uurtje een welverdiend kopje koffie in de foyer van het Scheldethea ter. De werklieden van de gemeente wer ken de komende dagen stug door aan wat elders een 'opplus-operatie' wordt genoemd. De schoonmaakactie wordt vrijdagmid dag feestelijk afgerond. Burgemeester Jan Lonink opent dan het nieuwe terras seizoen en daarna is er een kinderdisco voor de kinderen van basisschool De Py- ramide, die regelmatig het zwerfvuil "in- zamelen! De ondernemers bieden de kin deren bovendien een verrassingsoptre den aan van de Zeeuws-Vlaamse meidengroep Chaos. door Willem van Dam KAPELLE - De NS zeggen: „Da gelijks maken nog geen vijfhon derd treinreizigers gebruik van het station Kapelle-Biezelinge. Dat is te weinig. Dus: dicht met dat stationnetje." De gemeente Kapelle zegt: Flauwekul. Kapel- Ie kan zijn station niet missen, bovendien kloppen de gegevens van de NS niet. Dus: openhou den dat stationnetje. En daarom ging het gemeentebe stuur van Kapelle op zoek naar inwoners die - voor een vergoe ding van 8,50 euro per uur - be reid waren om op het station Ka pelle - Biezelinge tellingen te verrichten. Tellingen, die moe ten aantonen dat de NS het aan tal treinreizigers dat op het be dreigde station in- en/of uit stapt onderschatten. Gisterochtend stonden de 'tel lers' er. In alle vroegte al, om de eerste passagiers, die om 06.11 uur met een slaperig hoofd in de trein richting Roosendaal stap- ten, te kunnen registreren. Ze stondèn er tot gisteravond 23.47 uur, het tijdstip waarop vanuit Kapelle de laatste trein naar Vlissingen reed. En de resultaten? Die worden vermoedelijk niet eerder dan aan het eind van deze week be kendgemaakt, zegt wethouder J. Herselman (VVD, verkeer en ver voer), want er wordt nog twee dagen geteld. Goede hoop Herselman heeft goede hoop aan te 'kunnen tonen dat de NS zich verkijken op het aantal NS-reizigers dat het station Ka pelle-Biezelinge gebruikt. Het zal niet de eerste keer zijn, dat de NS zich vergissen. Vorige maand hield de politieke partij Middelburg Transparant verge lijkbare tellingen in Arnemui- den, ook al een station langs de Zeeuwse lijn dat met opheffing wordt bedreigd. De NS houden het erop dat het station in Arne- muiden dagelijks door nog" geen 330 reizigers wordt gebruikt. Middelburg Transparant kwam na een dagje tellen met een heel ander cijfer: 459. De gemeente Middelburg heeft inmiddels aangekondigd dat in de week van 3 tot 9 april in Ar- nemuiden nogmaals tellingen zullen plaatsvinden. De gemeen te Reimerswaal volgt dat voor beeld binnenkort in Krabbendij- ke en Rilland-Bath. Kapelle-Biezelinge, middag rond het middaguur, Te gen de ramen van het witte sta tionsgebouwtje hangen pamflet ten, met daarop een oproep aan de reiziger: In'Uw Belang!! Voorkom de drei gende sluiting station Kapel le-Biezelinge. Meld u bij de en quêteur. Op het perron staat een beschei den gezelschapje: de wethouder, de gemeentebode, de gemeente lijk voorlichtster en twee 'tel lers'. De wethouder straalt tevre denheid uit. Na vijf uur tellen is de 'opbrengst' al ruim tweehon derdvijftig passagiers, consta teert Herselman monter. „Ik hoop dat we vandaag de zeshon derd halen." Amy Goulooze (17) aarzelde geen moment toen ze vernam dat de gemeente Kapelle op zoek was naar vrijwilligers die een ochtend of middag wilden tellen. Die tegemoetkoming van 8,50 euro per uur is natuurlijk leuk meegenomen, maar het be langrijkste is - zegt Amy - dat het station blijft bestaan. Daar heeft ze zelf ook belang bijElke ochtend om 08.05 gaat ze met de trein naar Vlissingen, waar ze aan de Hogeschool Zeeland so ciaal pedagogische hulpverle ning studeert. En stel, stel dat het station dichtgaat, dan moet ze elke dag eerst naar Goes fiet sen om daar de trein te kunnen pakken. En daar voelt ze niet voor. De trein van 12.16 uur in de rich- - ting van Roosendaal loopt bin nen. Slechts een handjevol reizi gers stapt uit. Dat tikt niet echt aan. De wethouder laat zich daardoor echter niet uit het veld slaan. Had je vanochtend om 07.12 uur moeten kijken: veertig man! En om 08.05 uur: ook veer tig man! HULST - Dé politie heeft twee Hulstenaren gearresteerd naar aanleiding van een vechtpartij, vorige week. Een 38-jarige man is gisteren aangehouden op verdenking van poging tot doodslag. Een 35-jarige man is vrijdag al opge hakt omdat hij wordt verdacht van zware mishandeling. Toen deed hij ook aangifte van poging tot doodslag. Tussen de twee was woensdag 22 maart in het centrum van Hulst een vechtpartij ontstaan, waarbij de 38-jarige de ander met een mes te lijf wilde gaan. De 35-jarige man zag kans het mes af te pakken en heeft zijn tegenstander vervolgens dusdanig geschopt en geslagen, dat deze na de vechtpartij met hoofdletsel en kneuzingen op de grond bleef liggen. De 35-jarige maakte zich uit de voeten en gooide het mes later in een rioolputje. Na de zware mis handeling is de 38-jarige Hulstenaar naar huis gegaan, waar hij later die avond in zijn woning door drie mannen, waaronder de 35-jarige verdachte, opnieuw werd be laagd. De politie heeft het mes teruggevonden en in be slag genomen en zet het onderzoek naar de juiste toe dracht van de feiten voort. MIDDELBURG - Een ooievaar op een lantaarnpaal aan de laan der Verenigde Naties in Middelburg trok zaterdag heel wat bekijks. Het gebeurt niet vaak dat een dergelijke vogel alleen wordt gesignaleerd. Volgens C. Louwerse van vogel- en eg'elopvang De Mikke in Middelburg verke ren ooievaars meestal in gezelschap. Louwerse denkt dat de ooievaar afkomstig is uit natuurreservaat Het Zwin. TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen legt ook dit jaar de waterschapsheffingen zoveel mogelijk ge combineerd op. Dit betekent dat de meeste inwoners deze week. één aanslagbiljet ontvangen waarop het totaal aan waterschapsheffingen (verontreinigingsheffing, ingezete- nenomslag, omslag gebouwd/ongebouwd) is weergege- .ven. Het waterschap legt twee belastingen op, de omslag en de verontreinigings-heffing. De omslag wordt geheven ter financiering van taken als het beheer en onderhoud van dijken, duinen, wegen en het waterbeheer. De belas ting die wordt geheven voor het lozen van afvalwater heet de verontreinigingsheffing. Met deze belasting wordt het zuiveren van afvalwater bekostigd. De tarieven voor particulieren zijn, ten opzichte van 2005, licht gestegen. ROTTERDAM - Staatssecretaris Van der Knaap (CDA, Defensie) werkt samen met het ministerie van Economi sche Zaken aan een strategische visie op de plaats die de Nederlandse defensierindustrie over tien jaar moet inne men in internationaal verband. Dat zei hij gisteren in Rot terdam bij de opening van de Week van de Scheepsbouw. Het onderzoek, dat over enkele maanden klaar is, moet duidelijk maken waar de kansen liggen voor de industrie. Defensie stuurt aan op meer samenwerking binnen Euro pa, zo gaf Van der Knaap aan. Over de Schelde Marine- bouw in Vlissingen liet hij zich niet expliciet uit, maar hij liet wel blijken dat de order voor vier patrouilleschepen voor de marine in Nederland wordt geplaatst. Dat biedt namelijk kansen voor de export. In Nederland is de Schel de veruit favoriet om de order in de wacht te slepen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het Land van Ooit heeft zich definitief terug getrokken als exploitant van het nationaal voetbalmuseum in Middelburg. Maar het Brabant se pretpark wil het voetbalmu seum nog steeds wel graag bou wen naast het eigen park in Dru- nen. De verhitte discussies in Mid delburg, tussen Middelburg en Vlissingen, tussen Middelburg en de provincie Zeeland en tussen de overheden en de initia tiefnemers van het museum, hebben Het Land van Ooit doen besluiten af te zien van betrok kenheid bij het museum in Middelburg. „Wij willen niet te rechtkomen in deze discussies over wat wel en niet kan", verklaart directeur M. Ta- rniniau. „Wij doen niet meer mee." De Zeeuwse perikelen kunnen het imago van zijn bedrijf be schadigen, vreest Taminiau. Eind van dit jaar wordt begon nen met de bouw van een thea tercomplex op de terreinen van Het Land van Ooit (Tachtig To rens). En over een maand begint in België de aanleg van een twee de Land van Ooit, bij Tongeren. Deze projecten mogen niet lij den onder de negatieve aan dacht voor het voetbalmuseum en de rol van het Drunense be drijf daarin. Weinig kansen Daar komt bij dat Taminiau een nationaal voetbalmuseum in Middelburg te weinig kansen toedicht. Volgens hem wordt het te afhankelijk van de regio. Het zal net zo veel bezoekers trek ken als attracties zoals Neeltje Jans en het Arsenaal, voorspelt hij. Dat zijn in zijn ogen mooie at tracties,-maar de betekenis er van is te regionaal. Een 'nationaal voetbalmuseum' moet op een locatie liggen die vanuit grotere delen van Neder land sneller en beter is te berei ken, vindt Taminiau. „Wordt het Middelburg, dan is het risi co te groot dat iemand in Noord-Nederland ook een voet balmuseum opzet." Mocht het voetbalmuseum niet in Middelburg komen, dan is Het Land van Ooit nog wel he vig geïnteresseerd in de bouw van het museum op de terreinen van het pretpark in Drunen. Ta miniau heeft daar nog 'een zicht- locatie langs de rijksweg' be schikbaar waar het museum 'pri ma zou passen'. En mocht de keuze van de initiatiefnemers dan inderdaad op Drunen val len, dan doet Taminiau graag mee. „Dan zitten we ook mede aan het roer. Dan hebben we ook iets te zeggen over wat er komt. Nu is er -in Middelburg nog zo veel onduidelijk, dat we daar onze energie niet in willen steken." Kleur bekennen Taminiau vond dat het hoog tijd was geworden om 'kleur te be kennen'. „Ik wil niet het verwijt krijgen dat ik dubbel spel heb gespeeld." Als dat verwijt juist nu komt omdat hij zich terug trekt voor Middelburg en daar mee de kans nog kleiner maakt dat het daar komt, terwijl hij zich wei beschikbaar houdt voor vestiging in Drunen, dan voelt hij zich niet aangesproken. „Daar sta ik dan boven. Ik ben de laatste week al negen keer ge beld door voor- en tegenstan ders, ook door mensen uit de po litiek. Maar ik wil niet in een po litieke maalstroom terechtko men," De initiatiefnemers van het voet balmuseum zullen de gemeente Middelburg op zeer korte termijn laten weten of de ge meente nog wat extra tijd krijgt - tot 1 juli - om een uitweg te bedenken uit de problemen. Maar de kans dat Middelburg die tweede kans krijgt, is vrijwel nihil. Daarbij speelt ook een rol dat zij in Drunen over twee keer zo veel ruimte en twee keer zo veel' geld kunnen be schikken. (Advertentie) Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43