Digipleinen nog dit jaar online PZC PZC Het belangrijkste is vertrouwen winnen Land van Ooit heeft geen trek meer in Zeeuws voetbalmuseum PvdA Middelburg samen met rechts in grote coalitie b 13 ieeste Goese wijken en dorpen krijgen praathuis op internet SMWO breedtesport in Goes Kinderverhaal MEC Goes Knuijt wint solistenconcours Visie defensie-industrie in de maak Vernielingen op bedrijfsterrein Middelburg streng op hondenpoep Celstraf geëist voor slaan agenten Zeeuws-Vlaams Actiecomité voor tolvrije tunnel dinsdag 28 maart 2006 to Frank Balkenende - Aan het eind van dit hebben de meeste Goese jjrpen en wijken hun eigen digi- ilfiu, een interactieve internet- Mgina met nieuws van en con- jden tussen bewoners. Tien - de veertien dorpen en wij- doen mee in de keten van di- ileinen. werkgroep die opereert on- fei' de vleugels van SM WO wel- jjn heeft inmiddels de moeder- »gina klaar: goesweb.net. Het :de bedoeling dat vanaf die in- jmetpagina doorgeklikt kan Wen naar de eigen pagina's ;an wijken en dorpen. Op de icbsite is er op dit moment één ijk naar een dorp: Kloetinge. iat is volgens opbouwwerker gekker van SWMO Welzijn te janken aan de inzet van Vuijk, het Kloetingse lid van werkgroep dat ook vice-voor- itter is van de Vereniging lorpsbelangen Kloetinge, die al eigen internetpagina (kloe- üige.com) heeft. Het is een vin eroefening om na te gaan of de- iopzet werkt. agenda STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 1-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdagstot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark '28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Corrielleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt 'Rob Paardekam ■Koen de Vries (sport) Harrnen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET vww.pze.nl E-mail: web@pzc.nl Het is echter de bedoeling dat voor het eind van dit jaar de tien deelnemende wijken en dor pen hun digitaal dorpsplein heb ben. Die zijn te Vinden via de portaalsite goesweb.net, maar ook via een eigen adres, dat in alle gevallen via dezelfde formu le een naam krijgt. In het geval van Kloetinge wordt dat dan kloetinge.goesweb.net. Momenteel worden mensen uit de deelnemende dorpen en wij ken opgeleid tot beheerders van de digipleinen, want alles staat of valt met het regelmatig ver versen en beheren van de in ternetpagina's. Vandaag begin nen ze aan de cursus. Digiplei nen worden gemaakt voor de Goese Polder, Goes-West, Goes- .Zuid, Overzuid, Goes-centrum. Goese Meer, de Noordhoek, Kloetinge en Wilhelminadorp. 's-Heer Hendrikskinderen, 's Heer Arendskerke, Wolphaarts- dijk en Kattendijke staan nog even aan de zijlijn, omda-t er nie mand te vinden was om het digi tale plein te runnen of omdat de kaarten voorlopig worden gezet op de eigen, bestaande website. Op goesweb.net is nog weinig nieuws te bespeuren, er is voor al geleend uit de media. Volgens Bekker moeten de digipleinen echter uitgroeien tot de internet- klapbank van dorp en wijk. „Naast verenigingen, organisa ties en instellingen als de school, de kerk en de sportclub is het juist aardig als individue le bewoners informatie aandra gen, bijvoorbeeld in de vorm van weblogs. Zo zie je wat men sen bezighoudt en kun je met ze in contact kómen." Daarnaast biedt het digiplein de wijkvere- niging' de mogelijkheid activitei ten aan te kondigen. Ook de ge meente en de woningbouwver eniging kunnen er bijvoorbeeld nieuws en mededelingen op kwijt. Verder is het mogelijk be woners te raadplegen over be paalde thema's. Anoniem Anoniem berichten op de digi pleinen achterlaten, is uitgeslo ten. Gebruikers moeten met een code inloggen. Op die manier kan 'vervuiling' van de sites wor den voorkomen. Bekker denkt dat het digiplein een sociaal bindmiddel kan zijn, vooral in grote nieuwbouw wijken waar mensen elkaar nau welijks kennen. „Vroeger kwa men mensen elkaar op straat te gen en maakten ze een praatje. Nu kennen veel mensen elkaar niet, al wonen ze dicht bij el kaar. Ze kunnen elkaar wellicht op de wijkwebsite ontmoeten. Het is ook best mogelijk moge lijk dat het digiplein een wijk veiliger maakt. Je kunt elkaar heel snel informeren over proble men," 'raise en worship i de Mythe en iet Arsenaal ÜSSINGEN - De Stichting Starlight of Bethlehem houdt raise- en worshipavonden in et Arsenaaltheater in Vlissin- en en theater De Mythe in «ziek staat centraal tijdens de jeenkomsten. Starlight of üthlehem (SOB) is een jongere- irganisatie die zich bezig iudt met evangelisatie onder pgeren en het bevorderen van ;:gospelmuzIekcultuur. wil een alternatief bieden ior de reguliere uitgaansgele- nheden. 26 mei is de tour in Vlissin- ;n, een dag later in Goes. bijeenkomsten duren van Ö.00-22.3O uur. GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 00;12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver- lop kleding en meubelen tbv maat- happelijke dienstverlening; it Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: (art voor ouderen, buurtwerk Goese older; kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling Kor Sjoerd Tamminga; validatiecentrum De Lindenhof, .45-17.45 uur: bewegen voor Astma iGODP-patiënten; APELLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo- 13.00 uur:.Soos, biljarten; 14.00 uur: illarewerk; RU IN IN GEIM - Ons Dorpshuis, 3.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; .30-16.30 uur vrouwenclub senioren; vembad Den Inkel. 13.00-13.30 uur: luajoggïng; 13.30-14.00 uur: Aquaro- ts; ümerswaalhal, 15.30-17.00 uur: Inglemiddag voor groep 3, 4 en 5; ÜEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Sr. Soos; biljarten en kaarten; ir: Welfarewerk; ptelSmits, 20.00 uur: Klaverjassen; ERSEICE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 ®i|jarfen. Adil Fertoute voetbalt met kinderen tijdens pleintjesaetiviteiten in de Goese polder door Cornelleke Blok GOES - Voetballen, basketballen, ten nissen, het maakt niet uit, als ze maar bezig zijn met sport. Kinderen uit de Goese Polder doen een paar keer per week mee aan de pleintjesactiviteit van Stichting Maatschappelijk werk en Wel zijn Oosterschelderegio (SMWO). Het is één van de breedtesportactiviteiten, die de stichting organiseert. „Het gaat eigenlijk best goed", conclu deert Adil Fertoute, coördinator sport- buurtwerk, tevreden. Hij is sinds het ontstaan van SMWO in 2001 betrokken bij de breedtesportactiviteiten in de ge meente Goes, Wij zien sport als mid del, niet als doel.Maar wat is het doel dan wel? „We willen met sport zorgen voor sociale contacten en groepscohe sie." Breedtesport is, zoals de naam al zegt, erg breed. „Het is eigenlijk alles wat geen topsport is. Het is bedoeld voo,f ie dereen van nul tot honderd, bij wijze van spreken." SMWO probeert daarom veel verschillende doelgroepen aan te spreken. „We hebben bijvoorbeeld acti- viteiten voor 55-plussers, die in een so ciaal isolement zitten, maar ook voor ..randgroepjongeren. Bij die jongeren ligt wel een beetje zijn hart, geeft Adil toe. Hij kent veel van de jongeren inmiddels goed. „De jongeren moeten hun energie kwijt. Wij willen er voor zorgen dat ze die niet in negatieve dingen stoppen, maar dat ze gaan spor ten. Daarnaast willen we cüé jongeren het gevoel geven dat er iets voor ze ge daan wordt. Ook zijn ze eerder geneigd om naar je toe te komen met hun proble men, als je ze leuke dingen aanbiedt." Het belangrijkste is om het vertrouwen van de jongeren te winnen. „Je moet ze niet meteen veroordelen, maar ze be wust maken van wat wel en niet kan." Eerlijkheid en duidelijkheid, daar gaat het om. „We proberen ze normen en waarden bij te brengen in de vorm van regels. We hebben spelregels en als er bijvoorbeeld een opstootje is, moeten ze altijd hun excuses aanbieden." Aan belangstelling voor de activiteiten is er geen gebrek. „De jongeren nemen elkaar mee en ze mogen zelf weten wat ze willen doen." Eigen verantwoorde lijkheid werkt extra motiverend. „Die jongens willen vaak graag een pan- na-toernooi. Dan zeggen we: okee, maar dan moeten jullie het zelf organi seren. Zij zorgen dan voor de gasten en het huren van een zaal en wij zorgen voor de ballen. Je ziét dan dat ze zelf ini tiatief gaan. Ze maken bijvoorbeeld een eigen website, waarop ze de standen bij houden. Ze hebben natuurlijk wel wat tips nodig, maar je ziet toch dat er veel talenten zijn. Daar moet je wat mee doen, vind ik." Daarom vindt Adil het belangrijk om jonge kinderen al vroeg met sport in aanraking te brengen, zodat ze kunnen doen wat ze leuk vinden en hun talen ten kunnen ontwikkelen. „Kinderen moeten buiten kunnen spelen en min der achter de computer zitten. Je moet foto Willem Mieras ze vroeg stimuleren om te sporten. Dan kunnen ze in een later stadium op een hoger niveau komen." SMWO kan die taak beter op zich ne men dan sportverenigingen, vindt Adil. „Verenigingen hebben vaak te veel voor waarden. Onze sportactiviteiten zijn gratis en helemaal vrijblijvend, zodat kinderen een eigen keuze kunnen ma ken. We doen erg ons best om zo laag drempelig mogelijk te zijn. In de eerste week van de zomervakan tie, van 3 tot en met 7 juli, houdt SM WO een zomeractiviteit voor alle leef tijdsgroepen. „Het gaat om ontmoeting en zinvolle vrijetijdsbesteding. We heb ben zes leeftijdsgroepen, waarvoor we samen met kinderdagverblijven, wijk- verenigingen en-sportverenigingen ver schillende sociaal-culturele activiteiten organiseren." De groep jongeren van dertien tot zes tien jaar mag meehelpen met de organi satie. „We willen waarschijnlijk iets met skaten gaan doen, dus binnenkort stap ik weer op een paar jongeren af. Voor je het weet heb je een projectgroep je," lacht Adil. „Ja, voor dit werk moet je niet contact gestoord zijn." GOES - Een spannend verhaal over feeën, elfjes, trollen en tove naars. Kinderen kunnen op woensdag 12 april luisteren naar 'Het Knapzakmannetje' in Milieu Educatie Centrum De Be- velanden in Goes. Het verhaal is bedoeld voor kin deren tussen vier en zes j aal oud. (Groot)ouders zijn ook wel kom. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Het evenement vindt plaats in het gebouw van MEC De Beve- landen bij de Hollandse Hoeve in Goes. Aanmelden via telefoon nummer 0113-252628. HEINKENSZAND - Stefan Knuijt, lid van de muziekvereni ging ONDA uit Nieuw- en Sint-Joosland heeft het KNFM- solistencours gewonnen. Knuijt bespeelt de tuba en mocht een wisselbeker in ontvangst ne men. In de jeugddivisie won An- nemiek de Bruin (Ons Genoegen uit Kapelle) de eerste prijs. Het concours werd gehouden in De Stenge in Heinkenszand. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het Land van Ooit heeft zich definitief terug getrokken als exploitant van het nationaal voetbalmuseum in Middelburg. Maar het Brabant- se pretpark wil het voetbalmu seum nog steeds wel graag bou wen naast het eigen park in Dru- nen. De verhitte discussies in Middel burg, tussen Middelburg en Vlis- singen, tussen Middelburg en de provincie Zeeland en tussen de overheden en de initiatiefne mers van het museum, hebben Het Land van Ooit doen beslui ten af te zien van betrokkenheid bij het museum in Middelburg. „Wij willen niet terechtkomen in deze discussies over wat wel en niet kan", verklaart direc teur M. Taminiau. „Wij doen niet meer mee." De Zeeuwse pe rikelen kunnen het imago van zijn bedrijf beschadigen, vreest Taminiau. Eind van dit jaar wordt begonnen met de bouw van een theatercomplex op de terreinen van Het Land van Ooit (Tachtig Torens). En over een maand begint in België de aanleg van een tweede Land van Ooit, bij Tongeren. Deze projecten mogen niet lijden on der de negatieve aandacht voor het voetbalmuseum' en de rol van het Drunense bedrijf daar- im Daar komt bij dat Taminiau een nationaal voetbalmuseum in Middelburg te weinig kansen toedicht. Volgens hem wordt het te afhankelijk van de regio. Het zal net zo veel bezoekers trek ken als attracties zoals Neeltje Jans en het Arsenaal, voorspelt hij. Te regionaal Dat zijn in zijn ogen mooie at tracties, maar de betekenis er van is te regionaal. Een 'nationaal voetbalmuseum' moet op een locatie liggen die vanuit grotere delen van Neder land sneller en beter is te berei ken, vindt Taminiau. „Wordt het Middelburg, dan is het risi co te groot dat iemand in Noord-Nederland ook een voet balmuseum opzet." Mocht het voetbalmuseum niet in Middelburg komen, dan is Het Land van Ooit nog wel he vig geïnteresseerd in de bouw van het museum op de terreinen van het pretpark in Drunen. Ta miniau heeft daar nog' 'een zicht- locatie langs de rijksweg' be schikbaar waar het museum 'pri ma. zou passen'. En mocht de keuze van de .initiatiefnemers dan inderdaad op Drunen val len, dan doet Taminiau graag mee. „Dan zitten we ook mede aan het roer. Dan hebben we ook iets tè zeggen over wat er komt. Nu is er in Middelburg nog zo veel onduidelijk, dat we daar onze energie niet in willen steken." Taminiau vond dat het hoog tijd was geworden om 'kleur te be kennen'. „Ik wil niet het verwijt BOTTERDAM - Staatssecretaris Van der Knaap (CDA, Defensie) werkt samen met het ministerie van Economi sche Zaken aan een strategische visie op de plaats die de Nederlandse defensieindustrie over tien jaar moet inne men in internationaal verband. Dat zei hij gisteren in Rot terdam bij de opening van cle Week van de Scheepsbouw. Het onderzoek, dat over enkele maanden klaar is, moet duidelijk maken waar de kansen liggen voor de industrie.. Defensie stuurt aan op meer samenwerking binnen Euro pa, zo gaf Van der Knaap aan. Over de Schelde Marine- bouw in Vlissingen liet hij zich niet expliciet uit, maar hij liet wel blijken dat de order voor vier patrouilleschepen voor de marine in Nederland wordt geplaatst. Dat biedt namelijk kansen voor de export. In Nederland is de Schel de veruit favoriet om de order in de wacht te slepen. WEMELDINGE - Op het bedrijventerrein aan de Weste lijke Kanaalweg in Wemeldinge zijn tussen zondag 12.00 en maandag 12.00 uur vernielingen gepleegd. Onbeken den hebben enkele ruiten van een van een auto vernield die op het terrein stond. Ook zijn ze in een kampeerwagen geklommen en hebben daar het interieur vernield. Er is geen schadebedrag bekend. MIDDELBURG - De binnenstad van Middelburg wordt proeftuin voor strengere controles op poepende honden. Hondenbezitters die de uitwerpselen van hun huisdier niet opruimen, krijgen een boete. De proef moet aantonen of controles helpen om de overlast van hondenpoep te be perken. Hondenpoep was het eerste onderwerp waar de nieuwe ge meenteraad van Middelburg zich gisteren over mocht bui gen. Veel Middelburgers klagen over hondenpoep. MIDDELBURG - Een 27-jarige Vlissinger hoorde giste ren bij de rechtbank in Middelburg voor het plegen van geweld tegen twee agenten een jaar celstraf tegen zich ei sen. Als het aan officier van justitie J. Valente ligt moet de verdachte aan de slachtoffers tweeduizend euro smar tengeld betalen. De man kwam vorig jaar op 3 oktober in Vlissingen na middernacht de politiemannen tegen. Dat leidde tot een hardhandige confrontatie, waarbij de verbalisanten ge wond raakten. De verdachte dacht dat hij te maken had met nepagenten. „Het was donker. Ik kon aan de kleding niet zien dat ze agenten waren." De politie wilde hem aan houden in verband met de vernieling van een ruit in de woning van zijn vriend, met wie hij ruzie had gekregen. De verdachte ontkende de keel van een van de politieman nen te hebben dichtgeknepen. De officier vond daarente gen de poging tot zware mishandeling bewezen. De Vlis singer sloeg wild om zich heen, raakte de andere agent in het gezicht en gaf ook knietjes tegen zijn hoofd. Het slachtoffer hield er een beschadigd hoornvlies aan het rechteroog, een scheve neus, duimletsel en kneuzingen aan over. Strafpleitster V. Serrarens meende ook dat de agenten getraind moeten zijn en over hardheid dienen te beschikken. „Dat is het risico van het vak. De rechtbank doet 5 april uitspraak. krijgen dat ik dubbel spel heb gespeeld." Als dat verwijt juist nu komt omdat hij zich terug trekt voor Middelburg en daar mee de kans nog kleiner maakt dat het daar komt, terwijl hij zich wel beschikbaar houdt voor vestiging in Drunen, dan voelt hij zich niet aangesproken. „Daar sta ik dan boven. Ik ben de laatste week al negen keer ge beld door voor- en tegenstan ders, ook door mensen uit de po litiek. Maar ik wil niet in een po litieke maalstroom terechtko men." De initiatiefnemers van het voet balmuseum zullen de gemeente Middelburg op zeer korte ter mijn laten weten of de gemeente nog wat extra tijd krijgt - tot 1 juli - om een uitweg te beden ken uit de problemen. Maar de kans dat Middelburg die tweede kans krijgt, is vrijwel nihil. Daarbij speelt ook een rol dat zij in Drunen over twee keer zo veel ruimte en twee keer zo veel geld kunnen beschikken door Nadia Berkelder MIDDELBURG - PvdA, CDA, VVD en SGP gaan in Middel burg een nieuw college vormen. De komende dagen worden af spraken op papier gezet, volgen de week worden de nieuwe wet houders gekozen. Dat maakte PvdA-fractievoor- zitter S. Szarafinski gister avond bekend tijdens de verga dering van de gemeenteraad. A. de Vries, in de vorige periode wethouder voor de PvdA en ook nu weer kandidaat, is aangewe zen als formateur. Hij stelt het college samen. Het CDA heeft H. Kool-Blok land aangewezen als kandi daat-wethouder. F. Streng is de kandidaat voor de WD, H. van Klinken voor de SGP. Draagvlak Met deze samenstelling wordt recht gedaan aan de eis van de raad dat de nieuwe coalitie een breed draagvlak heeft, vindt Szarafinski. De collegepartijen hebben achttien van de 29 ze tels. Dat de PvdA er niet in is ge slaagd om een linkse partner in TERNEUZEN - Een aantal Zeeuws-Vlaamse burgers heeft samen met de SP het actiecomi té TunnelTolvrij.nl opgericht. Het comité wil dat de verkoop van de Westerscheldetunnel niet doorgaat en dat voortaan niet meer betaald hoeft te.wor den om. door de tunnel te rijden. Op de gelijknamige website laat TunnelTolvrij .nl voorbeelden zien van andere (dure) tunnels in Nederland waar het verkeer gratis van gebruik kan maken. „Het is het actiecomité een raad sel waarom voor de Westerschel detunnel tol betaald moet wor den. De tol is namelijk een afwij king met wat gangbaar is in ove rig Nederland." Volgens het co mité heeft de tolheffing een ne gatief effect op de ontwikkeling van'Zeeuws- Vlaanderen. het college van B en W te krij gen, noemde Szarafinski 'jam mer'. „Dat hadden we graag ge wild, maar ik denk niet dat dit college te rechts wordt. Dat is af hankelijk van wat er in het coali tieakkoord komt te staan." Zowel PvdA als CDA verwacht geen problemen van de combina tie van een overwegend rechts college en een gemeenteraad met een linkse meerderheid. Sza rafinski doopte de SGP voor de gelegenheid om in Sociaal Gere formeerde Partij. „Eigenlijk zijn alleen de SP en GroenLinks 'echt links", zei Kool-Blokland, „De rest (PPM en MT, red.) zijn middenpartijen." CDA-fractie voorzitter J. Kodde noemde de nieuwe coalitie stabiel. Hij ver wacht dat de ruzies in de raad met de nieuwe coalitie tot het verleden behoren. De PvdA ontkent dat de bespre kingen met GroenLinks zijn ge strand op een veto van De Vries voor de kandidaat-wethouder, A. van 't Westeinde. „De onder handelingen zijn afgeketst door een combinatie van redenen", al dus Szarafinski. Van 't Westein de zelf zei dat zijn partij de on derhandelingen heeft afgebro ken nadat De Vries vroeg om met een andere kandidaat te ko men. GroenLinks kon boven dien niet leven met het voorne men om de oude schouwburg te verbouwen. Inhoudelijk wilde Szarafinski niet ingaan op de besprekingen. Wel zei ze dat over het theater heldere afspraken gemaakt moe ten worden om onenigheid bin nen de coalitie te voorkomen. Het lijkt erop dat verbouwen van de schouwburg alleen ge zien wordt als tijdelijke oplos sing. Het CDA en de VVD lijken niet bereid om de bouw van een A-theater erg lang uit te stellen. (Advertentie) Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31