Instanties duperen steuntrekkers MPS Politie arresteert organisatoren illegale bingo in Sas van Gent NS houden vast aan sluiting Zeeuwse stations PZC !V\ Hl I -x Koopavond met kortingstickers tot 20% Gevoelige feiten Syrische asielzoekers toch besproken 'lossiers van duizenden uitkeringsgerechtigden raken zoek hij UWV en SVB orpen volgens vdA alleen nog oor de rijken Fentener van Vlissingen overleden Pas vanaf 24 jaar op zware motor Koeman met Benfica tegen Barca il II III II SENSATIONELE KORTINGEN {0U3>3lS5?a het alfabet van Zeeland www.pzcadverteren.nl door René Hoonhorst en Raymond de Frel SAS VAN GENT - De politie heeft gisteravond om kwart over tien een inval gedaan bij een illegale bingo in partycen trum De Vlaanderen in Sas van Gent. Twee organisatoren wer den ter plekke aangehouden en een derde betrokkene is in de omgeving van het Brabantse Oss opgepakt. Eén van de twee in Sas van Gent aangehoudenen komt ook uit 'de buurt van Oss', meldde de politie. Ten tijde van de politie-inval waren zo'n tweehonderd bingo spelers in het partycentrum. De politie vermoedt op basis van 'uitgebreid onderzoek' dat in De Vlaanderen al maanden illegale bingo's werden gehouden. Bingo staat vooral bekend als een wat oubollig gezelschaps spelletje, weet ook politiewoord voerder A. Don. „Als mensen voor een goed doel spelen of om cadeautjes en kleine geldprijzen is er ook niets aan de hand. Maar als het om vele duizenden euro's gaat, is het een andere zaak en treedt de Wet op de Kanspelen in werking." Volgens de wet mag er 1400 euro per bin- gospel worden omgezet. Don: „De inleg was hier vanavond vijftig euro per persoon." Naast de aangehouden organisa toren verhoorde de politie gister avond laat ook vertegenwoordi gers van de Sasse volleybalvere niging Savok en wil de politie vandaag ook de eigenaar en ex ploitant van De Vlaanderen ho ren. Het bingospel werd ge speeld onder auspiciën van de Sasse sportclub, maar de drie aangehoudenen behoren niet tot de vereniging. Volgens drie bezoeksters wordt al twee jaar elke week bingo ge speeld. „Om de paar maanden werd weer een nieuwe vereni ging bij de bingo betrokken. Nu was dat toevallig Savok." Naast de politie waren ook de Belastingdienst en uitkeringsin stantie UWV bij de inval betrok ken. De politie liet de bingobal letjes overigens gewoon rollen tijdens de inval. Een aantal spe lers is ondervraagd. De meeste deelnemers wisten niets van de onrechtmatigheid van het spel en daarom werd het spel pas na de laatste bal stilgelegd. „Maar ja, echt ontspannen zaten we niet meer te bingoën." gaven zij antwoord op een vraag van de Syriërs, aldus Verdonk. De delegatie mocht zulke vra gen stellen, maar de vreemdelin gen waren1 volgens haar niet ver plicht daarop te antwoorden. De uitgeprocedeerden wisten niet dat zij een gesprek zouden hebben met een delegatie van de Syrische overheid. Voortaan krijgen vreemdelingen in dergelijke gevallen informa tie over de reden van het ge sprek. Tot het vervolgdebat over de zaak, dat vandaagwordt ge houden, zou Verdonk geen uitge procedeerde Syriërs gedwongen uitzetten. Voor een langere op schorting is volgens haar geen reden .ANP door Chris Bakker DEN HAAG - De asielachter grond van uitgeprocedeerde Sy riërs is in een aantal gevallen toch ter sprake gekomen in ge sprekken die een Syrische over- heidsdelegatie met hen in Neder land voerde. Dat blijkt volgens minister Verdonk (Vreemdelin genzaken) uit verslagen van de gesprekken die gisteren naar de Kamer zijn gestuurd. Het is volgens Verdonk niet al tijd vast te stellen op wiens ini tiatief is gepraat over de vraag of de betrokkene asiel had aan gevraagd. Soms was de vreemde ling er zelf over begonnen, soms mm LirHansvan Soest faf HAAG - Duizenden ikeringsgerechtigden ra- jaarlijks gedupeerd ordat uitkeringsinstan- cs als UWV, SVB en de ge- eentelijke sociale diensten >cht samenwerken. Zo raken dossiers van mensen die verschillende uitkeringen te gelijk ontvangen regelmatig zoek, met alle gevolgen van dien. Dat blijkt uit een rapport van de Inspectie Werk en Inko men (IWI). Wanneer een uitkeringsgerech tigde geen of een onvolledig dossier heeft, kan een uitkering geweigerd worden en moet de persoon in kwestie soms hele maal opnieuw een uitkering aanvragen. Vooral de UWV raakt de nodige dossiers van WW'ers kwijt, wanneer die tus sen regiokantoren worden ver zonden. Ongeveer 35.000 mensen zitten zowel in de WW als in dé WAO, zo'n 15.000 mensen ontvangen bovenop hun WW- of WAO-uit- kering nog een aanvullende bij standsuitkering. En meer dan 25.000 mensen ontvangen een aanvullende bijstandsuitkering bovenop hun AOW. Ondeskundig Bij die groepen gaat het nodige mis. Medewerkers van de ver schillende uitkeringsinstanties werken slecht samen en zijn niet altijd even deskundig, con stateert het IWI. Omdat de wet geving' toch al zo ingewikkeld is voor wie bijvoorbeeld deels werkloos en deels arbeidsonge schikt is, zien de klanten vaak door de bomen het bos niet meer. Het UWV (dat de WW- en WAO-uitkeringen verstrekt) gaat nu beter samenwerken met het Centrum voor Werk en Inko men (CWI) om te voorkomen dat werklozen steeds dezelfde for mulieren moeten invullen. Ook heeft het UWV intussen met 170 gemeenten afspraken gemaakt over het beter helpen van men sen met dubbele uitkeringen. De Sociale Verzekeringsbank SVB (die de AOW uitkeert) is met het zelfde bezig. GPD ZW\5 fóselend bewolkt, vrijwel droog en axirfia van 11 a 12 graden bijeen 'iikrachtige zuidwestelijke wind. !8e jaargang no. 74 nsdag 28 maart 2006 snummer 1,25 alm negeerde aarschuwing oor ozb-blunder ILVERSUM - Minister Zalm 8 Financiën was wel degelijk naarschuwd door ambtena- lom voorzichtig te zijn met dalingen over de onroerende- ikbelasting (ozb) voordat hij riep die belasting niet te beta- Dat blijkt uit ambtelijke deken die het tv-programma ilwerk heeft ingezien. Éi zei op 19 februari dat 62 aieenten een hoger ozb-tarief left vastgesteld dan wette- i toegestaan. Hij riep burgers die gemeenten op de aanslag it te betalen. Zalm moest la- zijn excuses maken toen :ek dat hij zich op ondeugde- ie cijfers had gebaseerd. :de uitzending van Netwerk J ijkt eehter dat het niet aan de ikken lag. Daarin stond name- s dat het maar ging om acht 1 meenten. Bovendien werd Éi aangeraden niet een te ole broek aan te trekken. ïP (Advertentie) Brug der smarten bij Sluiskil Roofvogel boezemt ontzag in I EN HAAG - Minister Dekker 1 olkshuisvesting) verjaagt men- y a met een laag inkomen uit de tpen. Dat zegt PvdA-Tweede imerlid Depla, die de huur- Innen van Dekker narekende. Frits Fentener van Vlissingen (72) is zaterdag in zijn huis bij het Friese Workum plotseling overleden. Hij stond lan ge tijd aan het hoofd van het familiebedrijf SITV, Het zakenblad Quote becijferde vorig jaar zijn vermogen op 2,5 miljard euro. De minimumleeftijd voor het rijden op zware motoren wordt verhoogd van 21 naar 24 jaar. De reden is dat er veel doden vallen onder jonge motor rijders. Dat hebben de Europese minis ters van Verkeer gis teren besloten. Het rijbewijs wordt in de hele unie hetzelf de. Er zijn nu nog 110 K soorten. De stemming bij Benfica is euforisch, zegt trainer Ronald Koeman. De Portugese club komt voor het eerst uit in de Champions League en heeft, mede dankzij een overwin ning op titelhouder Liverpool, de kwartfinales bereikt. Vanavond is het Barcelona van Frank Rijkaard de tegenstander. Met die club won Koeman als 4| A speler de Europa Cup I in 1992. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Economie: 6; Radio Televisie: 8; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23 en 25 Kamer praat vandaag over Op het station Kapelle-Biezelinge worden reizigers geteld. huren. Dekker wil circa zes foto Willem.Mieras l raderdduizend huurhuizen li- laliseren. Vanaf 2010 kunnen ïhuurders van duurdere wo~ ngen zelf bepalen hoe hard de iren stijgen. Volgens Depla ;.ide verschillen per gemeente Dot en hebben kleine gemeen- relatief de minste huurwo- ngen. Daar zullen weinig goed- ipe huizen overblijven. GPD igina 3 hoop voor betaaldiensten in dorpen door Ernst Jan Rozendaal GOES - De Nederlandse Spoor wegen blijven van plan de sta tions in Krabbendijke, Kapel le-Biezelinge en Arnemuiden te sluiten. Wel gaat de vervoersor ganisatie nog overleggen met de provincie en de betrokken ge meenten. Advertentie Gisteren hebben de NS besloten de nieuwe dienstregeling per 10 december in te voeren. De slui ting van de Zeeuwse stations is voorzien in 2008. Het vervoers bedrijf heeft 45 verbeteringen aangebracht in de eerder be kendgemaakte conceptdienstre geling om tegemoet te komen aan klachten van reizigersorga nisaties en de Tweede Kamer. De wens om de Zeeuwse sta tions open te houden, is voorals nog niet gehonoreerd. Een rui me meerderheid van de Kamer wil dat in Krabbendijke, Kapel le-Biezelinge en Arnemuiden ten minste een keer per uur een trein stopt. Volgens de NS maken te weinig reizigers gebruik van de sta tions. Tijdens de spits moeten minimaal 25 personen in- of uit stappen en in daluren 10. Zijn het er minder, dan kan de NS staatssecretaris Schultz van Haegen (WD, Verkeer en Water staat) toestemming vragen de stations te sluiten. De gemeenten waarin de sta tions liggen, bestrijden de tellin gen van de NS. Ze tellen zelf ook, om de berekeningen van de NS te toetsen. Gedeputeerde M. Le Roy (PvdA, Vervoer) vindt het jammer dat de NS zich niet wat 'kwetsbaar der' opstellen en zich gezien de opstelling van de Kamer op nieuw beraden op sluiting van de stations. Anderzijds heeft ze 'goede hoop' er met de NS uit te komen. Op 12 mei praten de provincie en de gemeenten Middelburg, Kapelle en Reimerswaal met de NS. „De tellingen die op de stations worden uitgevoerd moeten voor een goede onderbouwing zorgen om de stations open te houden", aldus Le Roy. „Ik kan me voor stellen dat de NS nu nog vast houden aan het oorspronkelijke plan, maar ik ga ervan uit dat ze straks nadrukkelijk naar onze cijfers kijken." zie ook katern Zeeland reizigers tellen in Kapelle-Biezelinge Advertentie voorletiers: straal: nummer. postcode: plaats: jeleloon; e-mail: (postlbankrekeningnummer: Handtekening; PZC bv gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In de cololon leest u er meer over. Kijk op www.pzc.nl/abonneren. bel gratis 0SO0 - 0231231 opstuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. ddEOWB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,551". UI per kwartaal met automatische incasso 59.75)*, O per jaar met automatische incasso 229,20)*. met gratis PZC-parapiu sviióssHSSSSÏO11 het alfabet van Zeeland f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1