orgwoning in koetshuis taboe Berm te breed volgens de Arbo Ik hoop dat we de zeshonderd halen if Oud-wethouder A. Wisse (79) van Domburg overleden Treinreizigers tellen in Kapelle loerderijpad bij ;inderboerderij fietser gewond pij aanrijding belemmeren uitbreiding van Arduin in buitengebied van Gapinge Muziekavond in Arnemuiden Twee vechtersbazen opgepakt Celstraf geëist tegen veelpleger Drankrijder raakt rijbewijs kwijt Eenzame ooievaar trekt bekijks agenda Amy Goulooze (rechts) ondervraagt treinreizigers, door Willem van Dam KAPELLE - De NS zeggen: „Dagelijks maken nog geen vijfhonderd treinreizi gers gebruik van het station Kapel le-Biezelinge. Dat is te weinig. Dus: dicht met dat stationnetje." De gemeen te Kapelle zegt: Flauwekul. Kapelle kan zijn station niet missen, bovendien kloppen de gegevens van de NS niet. Dus: openhouden dat stationnetje. En daarom ging het gemeentebestuur van Kapelle op zoek naar inwoners die - voor een vergoeding van 8,50 euro per uur - bereid waren om op het station Kapelle - Biezelinge tellingen te verrich ten. Tellingen, die móeten aantonen dat de NS het aantal treinreizigers dat op het bedreigde station in- en/of uitstapt onderschatten. Gisterochtend stonden de 'tellers' er. In alle vroegte al, om de eerste passagiers die om 6.11 uur met een slaperig hoofd in de trein richting Roosendaal stapten, te kunnen registreren. Ze stonden er tot gisteravond 23.47 uur, het tijdstip waar op vanuit Kapelle de laatste trein naar Vlissingen reed. En het resultaat van de tellingen? Dat wordt vermoedelijk niet eerder dan aan het eind van deze week bekendge maakt, zegt wethouder J. Herselman (WD, Verkeer en Vervoer), want er wordt nog twee dagen geteld. Herselman heeft goede hoop aan te kun nen tonen dat de NS zich verkijken op het aantal NS-reizigers dat het station Kapelle-Biezelinge gebruikt als ver- trek- of eindpunt. Het zal niet de eerste keer zijn, dat de NS zich wat dat betreft vergissen. Vorige maand hield de poli tieke partij Middelburg Transparant vergelijkbare tellingen in Arnemuiden, ook al een stationnetje langs de Zeeuw se lijn dat met opheffing wordt be dreigd. De NS houden het erop dat het station in Arnemuiden dagelijks door nog geen 330 reizigers wordt gebruikt. Middelburg Transparant kwam na een dagje tellen met een heel ander cijfer: 459.De gemeente Middelburg heeft in middels aangekondigd dat er in de week van 3 tot 9 april in Arnemuiden nogmaals tellingen zullen plaatsvinden. De gemeente Reimérswaal volgt dat voorbeeld binnenkort in Krabbendijke en Rilland-Bath. Kapelle-Biezelinge, maandagmiddag rond het middaguur. Tegen de ramen van het witte stationsgebouwtje hangen pamfletten, met daarop een oproep aan de reiziger: In Uw Belang!! Voorkom de dreigende 'sluiting station Kapelle-Biezelinge. Meld u bij de enquêteur. Op het perron staat een bescheiden ge zelschapje: de wethouder, de gemeente bode, de gemeentelijk voorlichtster en twee 'tellers'. De wethouder straalt te vredenheid uit. Na vijf uur tellen is de 'opbrengst' al ruim tweehonderdvijftig passagiers, constateert Herselman mon ter, „Ik hoop dat we vandaag de zeshon derd halen." Amy Goulooze (17) aarzelde geen mo ment toen ze vernam dat de gemeente wjdith Ramakers ;0NGE - 'Als we de regels Kpel toepassen, doen we waar- ihijnlijk niemand kwaad.' Dat iaat in een ambtelijk advies m hét Veerse college van B en Het gaat over de wens van ^uin om in een wagenhuis bij ,n woonboerderij van Ai-duin Gapinge drie appartementen or cliënten van de stichting te öluven. Het college legt het mbtelijk advies naast zich p voor de een geldt, geldt de ander ook", verklaart rethouder J. Bostelaar (PvdA), tfe houden ons aan het recht- iardigheidsbeginsel." [et komt niet zo vaak voor dat it college een ambtelijk advies Bostelaar legt uit dat a aantal maanden eerder een articulier een gelijksoortig ver- «k indiende. Ook hij wilde op ijnperceel ruimte.voor zorgwo- ingen creëren, waarvoor de be aming gewijzigd moet wor- ia. „We hebben dat verzoek renrain gehonoreerd. Vandaar we nu niet anders kunnen siwillen." [et is de eerste keer sinds zijn aistelling tot wethouder, vier ;ar geleden, dat er openlijk rordt gezinspeeld op het verle- van toestemming, ondanks ét feit dat de regels dit niet toe- )DELBURG - Kinderboerde- de Klepperhoeve in Middel- rg houdt op woensdag 5 april !t Boerderijpad. 1 voert kinderen in de peftijd van zes tot en met jraalf jaar langs allerlei dieren, |als konijnen en paarden. Bij dier voeren de kinderen een dracht uit, zoals koemeiken Ssnuit stempelen, fit evenement begint om 13.30 jr en duurt tot 15.30 uur. De Isten bedragen één euro per End. IDDELBURG - Op de krui- feig Nadorstweg/Sir Winston piircliilllaan/Parklaan in Mid- lilburg is gisteravond rond half pen een zeventienjarige fiet- jtr uit Middelburg gewond ge pakt. Je jóngen reed over de Nadorst- Bég en wilde de kruising over steken. Hij verleende geen voor- png aan een van rechts komen- Je zeventigjarige automobilist lit Middelburg die over de Park- jaan reed en rechtdoor de krui- pg wilde oversteken naar de |fir Winston Churchilllaan. Je fietser raakte gewond aan Ë]n handen en aan een been. Hij f naar het ziekenhuis in Vlissin- gebracht. Zowel de auto als ge fiets raakte bij de aanrijding Bezorgklachten: >-0231231 staan. „Omdat we eigenlijk wil len dat de bestemming van het wagenhuis in wonen en zorg ver anderd moet kunnen worden", zegt hij. Het college staat voor een dilem ma, maar ziet geen mogelijkheid om groen licht te geven. Uit het bestemmingsplan Buitengebied blijkt dat er op het perceel van Arduin slechts één woning mag staan en het wagenhuis zou de tweede woning worden.' „Het zou theoretisch mogelijk zijn om het wagenhuis te verbinden met de woning, waardoor er één gebouw ontstaat. Maar dan wordt een bouwkundig ge drocht gerealiseerd." Levendigheid Ook de regelgeving rond de Nieuwe Economische Dragers (NED) werd getoetst aan het ver zoek. In dat provinciale omge vingsplan wordt' de bewoning van voormalige boerderijen met meer dan een gezin mogelijk ge maakt. De NED is, onder meer ingevoerd om de levendigheid in het buitengebied te waarborgen of te stimuleren. Eigenaren wor den in staat gesteld om op een betaalbare manier te zorgen voor hun waardevolle gebou wen. Maar om van de NED toe passing te kunnen maken, moet het om een monumentaal of ka rakteristiek gebouw gaan. De boerderij in Gapinge is volgens de provincie noch karakteris tiek, noch monumentaal. Daar door verviel ook die mogelijk heid. Bostelaar spreekt niet van wille keur. Aan de schikkelijke regels volgens de NED zitten nu een maal voorwaarden verbonden. De conclusie van het college is dan ook dat de wetgeving geen ruimte biedt voor de verbou wing in Gapinge. „De wet moet nageleefd worden en dat doen we ook. Niemand heeft iets aan onduidelijkheid. Maar we vinden wel dat het een goed initiatief is en dat we ruimte voor dit soort ini tiatieven moeten creëren", zegt hij. Er is dus nog hoop voor Arduin en de particulier. Het nieuwe college, dat over enkele weken gekozen wordt, krijgt de op dracht om te onderzoeken of er een clausule in de regelgeving kan worden opgenomen om groen licht te geven aan dit soort verzoeken. Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers iMiriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 p-mail: redactie@pzc.nl internet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Mirjam van den Broek VLISSINGEN - Om te kunnen voldoen aan de eisen van de Ar- bowet, wordt de middenberm van dé Paul Krugerstraat in Vlis singen versmald. Volgens de Arbo moeten de me dewerkers van groenbeheer op 5O-kilometerwegen een veilige werkruimte hebben van zestig centimeter. „Daar kunnen we op dit moment nét aan voldoen als we pylonen op de rijbaan zet ten", vertelt W. van Dort van de gemeente Vlissingen. Maar de rijbanen zijn erg smal. Slechts 3,5 meter. Zodra iemand zijn au to iets te ver uit de kant par keert, wordt de rijbaan te smal om aan de voorwaarden te kun nen voldoen. Daarom wordt aan beide kanten van de midden berm zestig centimeter van de begroeiing weggehaald. Daar voor in de plaats komen tegels. Parkeren „Mocht de Arbo ooit de norm nog eens verscherpen haar tach tig centimeter, dan kunnen we die tijd wordt mensen verzocht hun auto niet in de Paul Kruger straat te parkeren zodat het doorgaand verkeer over de par keervakken kan rijden. foto Lex de Meester ARNEMUIDEN - De Neder lands Hervormde Kerk in Arne muiden houdt zaterdag een in strumentale muziekavond. Optredens worden verzorgd door het koorduo Martin Mans en Noortje van Middelkoop, jeugdkoor Jubilate uit Arnemui den en jeugdkoor Immanuèl uit Goes. Het concert begint om 19.30 uur in de Nederlands Her vormde Kerk te Arnemuiden. Kaarten kosten vijf euro per per soon. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen. Tij dens deze avond zal er gecollec teerd worden voor ondersteu ning van de bouw van een mid delbare school in Colombia. op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl er nog steeds aan voldoen." Het is overigens alleen de Paul Kru gerstraat die vanuit deze maatre gel moet worden aangepakt. „De meeste andere wegen heb ben geen middenberm of zijn breder", zegt Van Dort. De werkzaamheden zijn over onge veer drie weken afgerond. Tot Kapelle op zoek was naar vrijwilligers die een ochtend of middag wilden tel len. Die tegemoetkoming van 8,50 euro j per uur is natuurlijk leuk meegenomen, maar het belangrijkste is - zegt Amy - dat het station blijft bestaan. Daar heeft ze zelf ook belang bij. Elke och tend om 8.05 gaat ze met de trein naar Vlissingen, waar ze aan de Hogeschool Zeeland sociaal pedagogische hulpverle ning studeert. En stel, stel dat het sta tion dichtgaat, dan moet ze elke dag eerst naar Goes fietsen om daar de trein te kunnen pakken. En daar voelt ze niet voor. De trein van 12.16 uur in de richting van Roosendaal loopt binnen. Slechts een handjevol reizigers stapt uit. Dat tikt niet echt aan. De wethouder laat zich daardoor echter niet uit het veld slaan. Had je vanochtend om 7.12 uur moeten kijken: veertig man! En om 8.05 uur: ook veertig man! Het perron loopt leeg, de 'tellers' zoe ken beschutting tegen de wind; in het stationsgebouwtje staan van gemeente wege verstrekte koffie, thee en broodjes j op hen te wachten. De wethouder, glim lachend: „We zorgen goed voor ze." foto Willem Mieras dinsdag 28 maart 2006 w 13 I-IULST - De politie heeft twee Plulstenaren gearresteerd naar aanleiding van een vechtpartij, vorige week. Een 38-jarige man is gisteren aangehouden op verdenking van poging tot doodslag. Een 35-jarige man is vrijdag al opge pakt omdat hij wordt verdacht van zware mishandeling. Toen deed hij ook aangifte van poging tot doodslag. Tus sen de twee was woensdag 22 maart in het centrum van Hulst een vechtpartij ontstaan, waarbij de 38-jarige de an der met een mes te lijf wilde gaan. De 35-jarige man zag kans het mes af te pakken en heeft zijn tegenstander ver volgens dusdanig geschopt en geslagen, dat deze na de vechtpartij met hoofdletsel en kneuzingen op de grond bleef liggen. De 35-jarige maakte zich uit de voeten en gooide het mes later in een rioolputje. Na de zware mis handeling is de 38-jarige Hulstenaar naar huis gegaan, waar hij later die avond in zijn woning door drie mannen, waaronder de 35-jarige verdachte, opnieuw werd be laagd. De politie heeft het mes teruggevonden en in be slag genomen en zet het onderzoek voort. MIDDELBURG - Voor een woninginbraak in 2002 en het plegen van valsheid in geschrifte eiste officier van justitie J. Valente gisteren in Middelburg een halfjaar gevangenis straf tegen een 32-jarige veelpleger uit Terneuzen. De man, die al jaren verslaafd is aan harddrugs, werd eind vorig jaar na een DNA-onderzoek opgepakt voor een wo ninginbraak aan de Willem Alexanderlaan in Terneuzen. Hij gaf de inbraak toe. Op 14 december probeerde hij in Terneuzen een medewerker van sociale zaken op het ver keerde been te zetten door op een uitkeringsformulier het cijfer 2 voor het ingevulde bedrag van 20 euro te plaatsen. „Ik vond het voorschot te laag", zei de verdachte. De rechtbank doet op 5 april uitspraak. VLISSINGEN - Een 42-jarige Vlissinger moest zondaga vond rond kwart voor twaalf zijn rijbewijs inleveren om dat hij te veel had gedronken. Bij een alcoholcontrole op de President Rooseveltlaan in Vlissingen bleek dat de man drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had ge dronken. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij werd met een dagvaarding op zak weer in vrijheid gesteld. MIDDELBURG - Een ooievaar op een lantaarnpaal aan de laan der Verenigde Naties in Middelburg trok zaterdag heel wat bekijks. Volgens C. Louwerse van vogel- en egel- opvang' De Mikke in Middelburg verkeren ooievaars meestal in gezelschap. „De vogels worden wel vaker in de ze omgeving gezien, maar meestal met z'n tweeën", aldus Louwerse. De beheerster van De Mikke heeft de vogel op een lantaarnpaal zien zitten, maar ze heeft hem ook zien rondlopen in een nabijgelegen weide. Vorig jaar zag ze ook al een ooievaar in diezelfde weide. Het is niet duide lijk of het om dezelfde vogel gaat. Dat de ooievaar op een lantaarnpaal zat, was niet zo vreemd gezien het feit dat de vogels graag hoog zitten. „Ooievaars vinden het net als reigers fijn om vanaf een hoog punt te kunnen zien wat er in de omgeving, gebeurt. Hun nesten bouwen ze ook graag hoog." Louwerse denkt dat de ooievaar afkomstig is uit natuurreservaat Het Zwin in Zeeuws-Vlaanderen. door Maurits Sep DOMBURG - Oud-wethouder van de gemeente Domburg Abra ham Wisse is zaterdag op 79-ja- rige leeftijd overleden. Wisse was twintig jaar wethouder en tien jaar raadslid. Abraham Wisse werd in 1966 gekozen tot raadslid voor de SGP in de gemeente Domburg. Na ruim twee jaar trad hij in 1969 toe tot het college van burgemeester en wethouders. In de zeventien jaar dat hij onaf gebroken wethouder was (eerst voor de SGP, later voor de Christelijke Groepering, een sa menwerking met RPF en GPV) werkte hij samen met alle par tijen. Met CDA en PvdA verliep de sa menwerking wel stroef. Na de verkiezingen in 1986 vormden deze twee partijen samen een coalitie en zetten daarmee Wis se buitenspel. Dat was mede het gevolg van een brievenactie in Domburg,/ één dag voor de ver kiezingen, met een oproep om op de Christelijke Groepering te stemmen. Wisse ontkende ech ter iets met de actie te maken te hebben. Promotie Twee raadsperiodes'lang werd hij veroordeeld tot de functie van raadslid. Al zag Wisse dat zelf niet meteen als een mindere positiè, verklaarde hij in de PZC. „Je kunt dat ook als een promotie zien", stelde hij. Im mers, de gemeenteraad is het hoogste orgaan binnen de ge meente en legt alleen verant woording af aan de burger; een wethouder legt verantwoording af aan de burger en aan de ge meenteraad. En het algemeen be lang was waarvoor hij al die ja ren heeft gewerkt, voegde Wisse daaraan toe. „Ik was ten dienste van de burger." Van 1994 tot aan de gemeentelijke herinde ling op 1 januari 1997 was Wis se toch weer wethouder. In die periode werkte hij samen met het CDA. Abraham Wisse ontving in 1992 een koninklijke onderscheiding. Toenmalig burgemeester H. Iiietkamp van Domburg schetste Wisse bij die gelegen heid als 'een ijverig en scherp zinnig politicus'. Behalve voor zijn werk als raadslid en wet houder werd hij tevens gerid derd voor zijn inspanningen als lid van een schoolbestuur, dia ken, ouderling van de gerefor meerde gemeente. Wisse was in zijn actieve leven ook betrokken bij het Comité Ouderenreizen Domburg en het Comité Herclen- kin g Oorlogsslachtoffers Dom burg. 1927 - 2006 Abraham Wisse wordt aanstaan de woensdag om 14.30 uur be graven op de begraafplaats in Domburg. Voorafgaand daar aan vindt om 13.15 uur een rouwdienst plaats in dekerk van de gereformeerde gemeente in Aagtekerke. Vanavond is er van 18.30 tot 19.30 uur gelegen heid tot condoleren in de kerk van de gereformeerde gemeente in Aagtekerke. Dat kan ook na de begrafenis, in het Schutters hof in Domburg. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - De Mug, 21.30 uur: Not James Dean; Wijkcentrum Palet: 13.30-16.30: Senio renclub, met oa biljarten/kaarten, koers- bal en sjoelen; Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 08.45 -11.30 uur: ontmoetingsochtend; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Welzijnscentrum A. Coortelaan, 13.30 -16.30 uur: Schaakso- ciëteit schaakclub Vlissingen; Open Hof, 16.15 uur: Power yoga; Open Hof, 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- sen. Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13