Vu bunkerterrein ter discussie Grenscontrole levert kilo's softdrugs op Laat de toeristen maar komen we Boksschool kan 160 jongeren gratis les geven &een besmeurden f gewonden bij wedstrijd ei werpen geen water In onze poldeïs! Itichting Belvos: Vlissingen krijgt te veel bedrijventerreinen essentrekker etrapt in afé-restaurant Vrouw vast na mishandeling Vrouw vast voor dealen drugs Onderzoek naar deuk in auto Brommer weg bij bedrijfsinbraak Baldadige Brit bekeurd Jonge zeehond aangespoeld Horecabezoeker mishandeld Portemonnee weg 1 Lie; 0113-315649 BJ i .gjiiredacti e@pzc.nl gtbus31,4460 AA Goes wrtentie-exploitatie: ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; „naai: 020-4562500. Lndag 27 maart 2006 Verzet tegen ontpolderen groeit editie Walcheren ifirMiriam van den Broek JjSSlNGEN - Het plan voor Uschalige detailhandel en koren op het bunkerterrein [pissingen is ingehaald door Lijd. Dat zegt de stichting Bel li in een reactie op een bouw- Uraag voor het gebied. Igenieente Vlissingen wil een iwvergunning afgeven voor kantoor op de hoek van de eweg en de Bossenburghweg flissingen. De komst van het aid aan de rotonde, zou pas- a binnen, de ontwikkeling van rond het bunkerter- het bunkerterrein, ook Baskensburg I en II ge- snel, moet een mix van wonin- i, grootschalige detailhandel kantoren komen. Van de 21 gezinswoningen, 36 apparte- rötenen 33 terrasappartemen- een gedeelte gebouwd bewoond. io beide kanten van de Bossen- is ruimte voor groot- detailhandel zoals jwmarkten of een bedden- Dit onderdeel van het mis nog niet uitgewerkt of in sedure gebracht. Wel is er iaanvraag ingediend voor de uw van een kantoor van DGA lancieel Adviseurs aan de ro lde. Het plan bestaat uit vier «vlagen, een waterpartij en ikeervoorzieningen. Ook int er een toegangsweg van de ivert Flincklaan naar de Bos- cburghweg. Daarvoor wordt nieuw stuk weg aangelegd ;s het kantoor van de Ko- tlijke Marechaussee, [bouwplan heeft de afgelo- 'wéken ter inzage gelegen en arop is één reactie gekomen, istichting Belvos, die de be- ERNEUZEN - In een café-res- urant aan de Markt in Terneu- werd zaterdagochtend om- iteeks één uur een 54-jarige bcuzenaar betrapt op flessen- kkkerij. ij had voor ongeveer 60 euro L ?n engedronken in de maar toen hij de rekening ader zijn neus kreeg, moest hij faling naar het toilet. Hij ipte vervolgens het pand uit J een zijdeur. Daarbij liep hij liter tegen een bezoeker op, hem terug naar binnen lacht, aar bleek de man maar 15 eu- bij zich te hebben. Hij werd i bekeurd, maar kreeg wel pi boete omdat hij geen identi- itskaart kon tonen. Ook werd levenslang de toegang tot iipand ontzegd. Een uur later kapte de politie hem op zijn ommer in de belendende Kers- fa. Hij. bleek te veel gedron- h te hebben en moest zijn rij wijs inleveren. langen behartigt in Vlissingen als het gaat om de (her)öntwik- keling van de stadsgebieden, stelt onder meer dat het plan 'voor de ontwikkeling van het bunkerterrein achterhaald is door de tijd. Er zijn al veel be drijventerreinen in Vlissingen. En met de komst van het Schel- dekwartier, de Kenniswerf en de Mortiere ontstaat er hele maal een overcapaciteit. Boven dien, zegt Belvos, is de ontwik keling van de grootschalige de tailhandel op het bunkerterrein al aan het stagneren. De stich ting vindt daarom dat er terug houdend moet worden omge gaan met de komst van kanto ren en detailhandelsvoorzienin gen buiten het centrum, de Ken niswerf en Baskensburg I. Ze denkt dan ook dat het kantoor van DGA Financieel Adviseurs beter gevestigd kan worden op het terrein van de Kenniswerf. Aan beide zijden van de Bossen burghweg kunnen dan in plaats van bedrijven, goedkope wonin gen voor specifieke doelgroepen gebouwd worden. Volgens wethouder T. Verha- ge-van der Ent van Economi sche Ontwikkeling, wordt mo menteel inderdaad kritisch geke ken naar het plan Baskensburg en naar hoe concurrerend de be drijventerreinen zijn. „Daar kwam ook het besluit uit voort om de Spuikom voorlopig niet te ontwikkelen. Maar wat het bouwplan van het ene kantoor betreft, liggen de zaken anders. Die afspraak was al lang ge maakt." VLISSINGEN - Eindelijk is het zover. Krokussen en narcissen laten zicli zien, de klok is verzet en het zonnetje breekt net wat vaker door. Dat betekent dat 'het sei zoen' weer begint. De kustplaatsen maken zich op voor de eerste toeristen. Rijkswaterstaat heeft vori ge week het Nollestrand in Vlissingen opgespoten. En de strandhokjes en slaaphuis- jes worden de komende week geplaatst. Ook het Badstrand wordt opgespoten. Dat gebeurt óver vier weken. Tot die tijd liggen er op de Nolledijk een gigantische pijp en hopen zand te wachten tot het werk begint. Voor mensen die wekelijks een be zoekje brengen aan het windorgel of strandpaviljoen Panta Rhei is dat even lastig. Monique Vink van Panta Rhei heeft zelfs een kruiwagen nodig om de ingang en het terras van het paviljoen weer toegankelijk te maken. foto Lex de Meester door Wout Bareman TERNEUZEN - Tijdens een in ternationale actie tegen drugs handel en -toerisme zijn kilo's softdrugs in beslag genomen en 21 mensen aangehouden. Het ging om een gezamenlijke actie van de opsporingsdiensten van Nederland, Belgie, Luxemburg en Frankrijk. In de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone werden van 97 mensen de soft drugs in beslag genomen. De internationale drugscontrole onder de naam Etoile vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Van Nederlandse zijde werden een kleine negen tig manschappen ingezet. In ons land werkten Nederlandse, Bel gische en Luxemburgse politie agenten samen. Ook de treinver bindingen werden gecontro leerd. Het ging om een gezamen lijke' actie van de politiekorpsen van Rotterdam Rijnmond, Zuid-Holland-Zuid, Lim burg-Zuid, Brabant-Zuid-oost, jorMiriam van den Broek IDDELBURG - Het leek zater- Koninginnedag in de Olmen- in Middelburg. De stich- P?Griffioen De Wijk hield een jpfeest. Er waren kraam- p, een fancy fair, spelletjes tor kinderen en een lekker zon- 1'je. Maar het hoogtepunt van was het eerste Middel- jMgsc eiwerpkampioenschap. fgenlijk was het geen gek idee Wie twee jongens die meede in aan het toernooi. Bart Pfflstra en Douwe de Winder lüden lange plastic jassen aan lokken en droegen hoekjes F hun schoenen. Maar zodra |zonnetje doorbrak, verdwe- |ide regenjassen in de tas.. De pre vijfentwintig teams droe- P immers ook nauwelijks be- prmende kleding, w eerste ronde was dat ook faiaal niet nodig. Vijf meter 'We afstand tussen de ei-wer- ^ren de ei-vanger. „Een eitje", l3s eer> veelgehoorde opmer king. Daarna werd de afstand el ke ronde met twee meter ver- Wie tijdens het vangen met de beweging van het ei meeging, kwam een heel eind. En mocht het toch een keer mis gaan, dan kreeg het team een tweede kans. Mislukte ook die, dan was het over-en-uit voor dat team. Van smerige taferelen met be smeurde kleding of gezichten was nauwelijks sprake. In veel gevallen viel het ei stuk op de grond of brak het alleen in de hand. Consternatie was er wel toen tegen het einde van het toernooi twee eieren uit koers raakten en tussen het publiek belandden. Maar volgens organi sator Marco Paauwe raakte er niemand gewond of besmeurd. De eerste prijs, een certificaat en een pot chocolade-eitjes, ging in de categorie volwasse nen naar Arjan Jonkman en Wouter Joosse die 21 meter haal den. Bij de jeugd wonnen de elf jarige jongens Jonas Hageman en Yaron Paauwe met 19 meter. Zeeland en Midden- en West-Brabant. Ook de KLPD en de Marechaussee werkten mee. België zette 482 mensen in, Luxemburg en Frankrijk veer tig opsporingsambtenaren. In Nederland waren de acties ge richt op zowel inkomend als uit gaand verkeer op de verkeersas sen in de grensstreek. In en rond Maastricht, Rotterdam, Tilburg, Bergen op Zoom, Roosendaal en Terneuzen observeerden politie mensen personen en voertuigen waarvan het vermoeden be stond dat ze in Nederland wa ren om harddrugs of grotere hoe veelheden softdrugs te kopen. Er werden honderden voertui gen gecontroleerd. De buit: twin tig kilo softdrugs en kleinere hoeveelheden harddrugs. In Ne derland werd een 41-jarige Fransman aangehouden, die zes tien kilo wiet en 129 gram hasj bij zich had. Hij is ingesloten. Bij tientallen mensen werden ge- bruikershoeveelheden gevonden en in beslaggenomen. In Terneu zen hield de politie een kleine zestig auto's aan. Van de 97 men sen, die in bezit bleken van drugs, hadden er 36 meer dan vijf gram op zak. 29 mensen be taalden ter plekke de schikking van 100 euro, de anderen kregen een dagvaarding. De politie stuitte op negen spacecakes, 27 joints, 37 gram hasj en 493 gram hennep. Er werden ook enkele messen, een wapenstok en een katapult in beslag genomen. GRAAUW - In de Dorpsstraat in Graauw is zaterdagavond rond middernacht een 35-jarige vrouw uit de gemeente Hulst aangehouden. Zij had, onder invloed van alco hol, in een buurthuis in de Dorpsstraat een. 20-jarige vrouw aan haar haren getrok ken en een 17-jarige vrouw een kopstoot gegeven. Beide vrou wen komen ook de gemeente Hulst. De vrouw is overgebracht naar Torentij d en gisteren na verhoor weer in vrijheid gesteld. (Advertentie) Breekt-ie of breekt-ie niet, dat was de vraag bij het eerste kam pioenschap eiwerpen, dat zaterdag gehouden werd in Middelburg. foto Lex de Meester Start verkoop! Vrijdag 3,1 jnaart sCart de verkoop van 35 comfortabele appartemen ten in bet voormalige stadskantoor van Goes. Wij nódigen u uit voor een 'kunstzinnige presentatie. Meldt aan voor uw persoonlijke uitnodiging: 0113 271 977. VERKOOF': ONTWIKKELING 8 BOUW: VLISSINGEN - Een 52-jarige vrouw uit Vlissingen is za terdagmiddag in de Aagje Dekenstraat in Vlissingen aan gehouden omdat ze drugs gaf of verkocht aan een 44-jari- ge Middelburger. De politie betrapte ze, stelde het twee tal in verzekering en begon een onderzoek naar de drugs handel. De man is inmiddels weer in vrijheid gesteld. VLISSINGEN - In een auto in de Lammensstraat in Vlis singen is zaterdagavond tussen zes uur en kwart over elf een deuk getrapt. Drie Vlissingers van 15, 16 en 17 jaar zijn daarvoor om half twaalf die nacht aangehouden in de Bussestraat. Het drietal ontkende er iets mee te maken te hebben. De zaak wordt verder onderzocht. KOUDEKERKE - Een zwarte Aprilia bromfiets in in de naeht van zaterdag op zondag gestolen bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Breeweg in Koudekerke. De brommer heeft een waarde van enkele honderden euro's. VLISSINGEN - Een 25-jarige Brit is in de nacht van vrij dag op zaterdag in Vlissingen aangehouden voor baldadig heid. De man pakte omstreeks kwart voor vier op het Bel- lamypark 'een afzetplank van een stellage, rende ermee weg en gooide hem uiteindelijk in de Heilebardierstraat op straat. Agenten zagen het gebeuren en hielden de man aan. Hij kreeg een boete van honderd euro. RENESSE - Op het strand van Renesse is gisterochtend een zes weken oude levende zeehond aangespoeld. Dat heeft de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren bekendgemaakt. Wandelaars merkten het diertje van 15 kilo op. Ze waar schuwden personeel van een strandpaviljoen, waarna een ingeseinde vuurtorenwachter de EHBZ inschakelde. Die bracht de pup naar de zeehondencrèche in Pieterburen. HULST - Een 22-jarige man uit Hulst heeft gisternacht aangifte gedaan van mishandeling. Hij was omstreeks kwart over vier, bij het verlaten van een horecagélegen- heid, door enkele medewerkers geslagen en geschopt en liep daarbij een gezwollen oogkas en een bult op zijn hoofd op. De politie doet onderzoek. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Honderdzes tig kansarme jongeren kunnen een jaar gratis les krijgen in de nieuwe boksschool De Stads Ring in Middelburg. Dat is het resultaat van een wervingsactie voor sponsoren. De actie werd zaterdag gehouden tijdens het vijfde Fight Night Gala. „ïk had nog,niet op de helft ge hoopt", zegt H. Samson van stichting De Stads Ring. „De avond was meer dan geslaagd. We hebben nu zestien sponsoren die allemaal de contributie voor tien jongeren willen betalen." In de budo- ofwel vechtsport- school kunnen allerlei vecht- en verdedigingssporten beoefend worden. Maar De Stads Ring doet meer. Er is een speciaal pro gramma dat zowel jongeren als ouderen leert omgaan met agres sie. Daarvoor wordt er nauw sa mengewerkt met verschillende justitiële en niet-justitiële instel lingen zoals jeugdzorg, de Raad voor de Kinderbescherming, de Stichting Welzijn Middelburg en reïntegratiebureaus. De school is zeven dagen per week open en 24 uur per dag (telefo nisch) bereikbaar voor leden die op acute problemen stuiten. „De school kan duizend tot vijf tienhonderd leden hebben, waar van 'er maximaal driehonderd meedoen ^an het Agression Con trol Program", zegt Samson. De Stads Ring beschikt over acht vaste gediplomeerde medewer kers. „Daarnaast hadden we zes tien vrijwilligers, maar zaterdag zijn daar veertien vrijwilligers bijgekomen." Om vast te stellen wie niet zelf de contributie kan bekostigen, neemt de stichting contact op met de sociale dienst. „Als een deelnemer niet in aan merking blijkt te komen voor een financiële tegemoetkoming van de sociale dienst, maakt hij kans op een gesponsorde plek", zegt Samson. De budoschool zit sinds drie we ken in het voormalige pand van de tafeltennisvereniging aan de Kruitmolenlaan. Deze week be- gint de verbouwing van het pand en in mei wordt de school officieel geopend. De oprichting van de school ging overigens niet van een leien dakje. De ge meenteraad had grote twijfels over nut, noodzaak en kosten van de school als vorm van jon gerenwerk. Maar in november vorig jaar is de raad toch schoor voetend akkoord gegaan. VLISSINGEN - De portemon nee van een bezoeker in het zie kenhuis in Vlissingen is gister middag gestolen. De portemonnee, met enkele tientallen euro's werd tussen half drie en half vier uit zijn jas zak weggenomen. Ook werden zijn sleutels en autopapieren ge stolen. zeeuwse almanak Waarschuwing Antiek, vintage, retro, noem het maar zoals je ivilt: Nout vo7id ze gewoon mooi, die twee oude lantaarns. Dus hij betaalde ze en sprak af dat hij ze, vanwege het for maat, een dagje later met de auto zou komen halen. Oppaskind Jeroen ging mee. Hij werd al wat argwanend toen het tweetal naar de ach terkant van de winkel werd gedirigeerd. Maar toen hij zag dat de lantaarns van on der tot boven met een laagje roest ivaren bedekt, vond de elfjarigehet hoog tijd voor een vermanend woord: „Nout, luister naar me, je ivordt hier opgelicht. En als je straks thuis op je kop krijgt, moet je niet gaan zeu ren, want ik heb je gewaar schuwd!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9