Terneuzen wil derde-periodetitel PZC Beljaars veel te snel van start HVV heeft titel voor het grijpen Pas op de plaats SAR/Rabobank Titelkandidaten geven elkaar nog niets toe ,21 Eersteklasser zet RKDVC in tweede helft opzij, 2-1 Belg Vlerick in topvorm voor team uit Sas Hoek 2 blijft in de zorgen Tiende nederlaag Terneuzen Al Terneuzense Boys Al klopt HVV Terneuzen BI goed op schot Terneuzen Cl verliest van UNA Terneuzen Dl weer afgeschoten Michels trainer reserves HVV Cadzand doet goede zaken maandag 27 maart 2006 jnnrJack Begijn bo TERNEUZEN - De eerste helft nas van een bedenkelijk niveau, 0- maar na de rust had zondag-eer steklasser Terneuzen voldoende scherpte om RKDVC met 2-1 on deruit te halen. Door de over winning staat Terneuzen veilig ju de eerste klasse en heeft het Yolop kansen in de strijd om de derde periode. nEn voor die derde periode wil len we gaan", zei een strijdvaar- jjge Ardian Lekaj na afloop, Jn de voorbespreking heb ik het hier over gehad met de spe lers, Iedereen wilde vandaag finnen. Niet alleen om ons vei- te spelen, maar vooral ook om te gaan voor een troostprijs, 'lb Terneuzen wil een stabiele mid- denmotor zijn, maar gaat tevens ivoor het hoogst haalbare. Dat is nu de nacompetitie. De stemming in het Terneuzen se kamp was na afloop eufo risch. Dat kon niet vanwege het vertoonde spel zijn, want dat was vooral voor rust ver onder de maat. RKDVC en Terneuzen speelden met de handrem op wil den vooral niet verliezen. In het ;eerst bedrijf was er welgeteld één kans. Daaruit scoorde RKD- fa VC op fraaie wijze. Een bal van achteruit kwam in de kluts tus- Jan Bosman en Ferco van der Hooft. Ronald van Driel pro fiteerde, liep Ferco van der 'Hooft er gemakkelijk uit en be paalde met een lage schuiver de ruststand op 0-1. p de thee ging Terneuzen in een hogere versnelling spelen. De wedstrijd kantelde in het voordeel van de thuisploeg. Fer- van der Hooft, die in de eer ste helft een gele kaart had ge kregen, moest plaats maken voor Hans van Damme. De thuis kreeg vooral door de in- van Daryl Rawidjan voor Sinan Coban meer snelheid in de ploeg. In twee minuten tijd zette Terneuzen de wedstrijd naar de hand en boog het een achterstand om in een voor sprong. Halverwege het tweede bedrijf begon Jan Bosman aan een lange rush. Via een prachti ge actie zette hij drie tegenstan ders op het verkeerde been, be hield het overzicht en gaf Rama- zan Kesikbas een niet te missen kans. Kort na de spelhervatting werd Daryl Rawidjan in het strafschopgebied aangetikt. Mi ke But bepaalde uit de toegeken de penalty de stand op 2-1. RKDVC was volledig van slag en speelde een verloren wed strijd. Een kopbal op de paal van Rob Koemans was het enige wapenfeit van de mannen uit Drunen. Ardian Lekaj was zicht baar tevreden over de prestatie van zijn team. „Ons doel was handhaving en een plaats in de middenmoot. Dat is bereikt. Waar ik vooral blij mee ben, is de progressie die deze ploeg heeft gemaakt. Je weet dat je op het niveau van de eerste klasse minder ruimte krijgt. Dus moet je sneller handelen. De spelers hebben in de tweede helft laten zien dat ze dat kunnen. Boven dien hebben ze bewezen een wedstrijd te kunnen lezen. Ze zijn in staat om te schakelen en acties temaken." Lekaj over het komende sei zoen: „We oriënteren ons en leg gen contacten met spelers van buitenaf. Met onze eigen selec tiespelers zijn we in gesprek. Wellicht dat we van een paar spelers afscheid nemen. Tenslot te zijn we geen liefdadigheidsin stelling." Terneuzen-RKDVC 2-1 (0-1). 44 Ronald van Driel 0-1, 71 Ramazan Kesikbas 1-1, 73 Mike But (penal ty) 2-1. Scheidsrechter: J. Tempel aar (Dordrecht). Gele kaart: Den nis Wondergem en Ferco van der Hooft (Terneuzen) en Mike Lom- mers en Ronald van Driel (RKD VC). Aantal toeschouwers: 175. Terneuzen: Dennis Wondergem: Roel Alberti, Jan Bosman, Dennis de Kraker, Ferco van der Hooft (46 Hans van Damme); Remco van Leeuwen, Maik de Wolf, Tim Faas- sen, Mike But; Ramazan Kesikbas (88 Fred Vereecken) en Sinan Co- ban (57 Daryl Rawidjan). rnet Die de] in Mike But (midden) van Terneuzen schiet op het doel van RKDVC. Ploeggenoot Remco van Leeuwen (links) kijkt toe. foto Peter Nicolai door Wim de Vos TERNEUZEN - De titelkandida ten Biervliet en IJzendijke had den het niet makkelijk in de vijf de klasse A van het zondagvoet- Pas diep in de tweede helft dwongen ze winst af. IJzendijke tesloeg Groede met 2-0, Bier vliet klopte Oostburg met dezelf- Je cijfers. Oostburg-Biervliet 0-2: Het eer ste half uur had Biervliet een licht veldoverwicht, maar in het 'daarop volgende kwartier kreeg - - Oostburg twee open kansen. Die werden niet benut. In het begin van de tweede helft kon Bier- SAS VAN GENT - De drieban- tlers van Roy al/De Parel uit Sas van Gent grepen zaterdag met een 5-3 overwinning op BS Secu rity Systems de laatste strohalm ioor lijfsbehoud in de derde di- Visie. vliet nog even de boventoon voe ren. Daarna kreeg Oostburg weer de beste kansen. Een te korte terugspeelbal in de 65e mi nuut werd de thuisploeg fataal. Daaruit liet Mustafa Yilmaz 0-1 noteren. Tien minuten later strafte Ben Ongenae slordig ver dedigen af en scoorde 0-2. IJzendijke-Groede 2-0: IJzendij ke speelde moeizaam. Dat was ook de verdienste van een stug verdedigend en goed meevoet- ballend Groede. Dat liet zelfs twee goede doelkansen onbenut. Over de gehele wedstrijd had IJ zendijke wel de meeste inhoud. Dat kwam overigens pas tot ui ting in het laatste kwartier. In de 75e minuut opende Benjamin Boerebach de score en vijf minu ten later liet Adri van Hanegem 2-0 noteren. Philippine-Sluiskil 0-1: De eer ste helft was aantrekkelijk met kansen voor beide doelen. In die periode kreeg Philippine de bete re kansen en had bij rust voor moeten staan. Het was echter net andersom. Een fraaie vrije trap van Ivo van Damme bete kende 0-1. In de tweede helft wa ren de rollen omgedraaid en was Sluiskil gevaarlijker. Het schoot nog een keer tegen de paal. Corn Boys-Graauw 1-1: Qua veldspel was het duel evenwich tig. Wel had Com Boys pech dat de lat en tot twee keer toe de paal een doelpunt in de weg stonden. Graauw was overigens ook verschillende keren dicht bij een treffer. Vijf minuten voor het einde liet Ronald Vael 0-1 noteren. Twee minuten later kwam Corn Boys langszij door een benutte strafschop van Ste fan Burbach. Sluis-Schoondijke 0-2: De ploe gen waren aan elkaar gewaagd. Beide teams kregen kansen, maar hadden aanvankelijk moei te om die te benutten. In de 60e minuut miste Robin van Hal zelfs een strafschop voor Sluis. Kort daarna scoorde Matthijs Ruijtenburg 0-1. Sluis nam daar na risico en incasseerde mede daardoor in de laatste minuut de 0-2 van Reint Risseeuw. Reserve vierde klasse Terhole-Graauw 2 2-0: Het spel was van beide kanten slordig. Uit één van de schaarse mooie aanvallen scoorde Jurgen Maer- man twee minuten voor rust 1-0. Hij besliste halverwege de tweede helft dit duel door ook 2-0 te laten aantekenen. HULST - Franky Beljaars speel de zaterdag een hoofdrol in de 25 kilometer van Hulst. De Vlis- singer ging echter te snel van start en dat moest de atleet in de tweede helft van de wed strijd bekopen met een verre te rugval. De Belg Kristof Rul bouwde de wedstrijd beter op. Hij won uiteindelijk met een riante voorsprong. Zaterdag stond drievoudig win naar Mare Papanikitas niet aan de start van de wedstrijd in Hulst. Door zijn afwezigheid promoveerden Franky Beljaars en Kristof Rul tot kanshebbers op de zege. Voor beide atleten paste de loop uitstekend in de aanloop naar de marathon van Utrecht op tweede paasdag. Hoe wel Beljaars tijdens de loop veel verval kende, zei hij na afloop goed op schema te zitten voor Utrecht. „Het probleem dat ik vandaag had, kwam vooral dooi de weersomstandigheden. Vori ge week liep ik nog een wed strijd in Den Helder. Toen vroor het. Nu waren de omstandighe den helemaal anders. Ik heb daar. moeite mee. De vorm is ver der goed. Al kan ik over van daag natuurlijk niet tevreden zijn", vertelde Beljaars die veel te snel van start ging. „Dat had ik snel in de gaten. Zo als hij de eerste kilometers er vandoor ging. Dat kon nooit goed gaan", zei winnaar Rul. Bijna een halve wedstrijd hield de Vlissinger het hoge tempo vast. Daarna moest hij zijn meer dere erkennen in Rul. „Ik voelde het in mijn benen zakken. Rul kwam steeds dichterbij. Toen hij bij me kwam, vroeg- hij nog of we samen verder zouden gaan. Ik kon zijn tempo echt niet bijhouden. Daarom heb ik hem laten gaan", aldus Beljaars. In zijn eentje en in een fraaie stijl liet de 33-jarige Rul uit Me- relbeke er geen twijfel over be staan wie zaterdag het sterkst was. Hij bleef maar doorgaan, ook nadat hij Beljaars was ge passeerd. Hij finishte uiteinde- lijkmet met bijna drie minuten voorsprong in Hulst. Bij de vrouwen was er zaterdag niet een echte favoriete. De Hul- sterse Ingrid IJsebaert had de Ci- ty-Pier-Cityloop verkozen bo ven de 25 kilometer van Hulst. In de wedstrijd was de Bel gische Sofie Claus veel te sterk voor de rest van het vrouwenpe loton. Met meer dan zeven minu ten voorsprong op Andrea Ver- mote won Claus. Edwin de la Ruelle uit Koewacht was de sterkste op de 12,8 kilometer. Ex-wielrenner Eric Vereecken eindigde op de tweede plaats. Franky Beljaars kwam zichzelf tegen na een snelle start in de 25 kilometer van Hulst, foto Peter Nicolai doorJurgen Naeye KLOOSTERZANDE - HW'24 kan de titel in de vierde klasse niet meer ontgaan. Dat was vorige week na het gelijke spel in Axel al duidelijk en werd gisteren door een 3-0-zege bij Hontenisse en het puntenverlies van Axel tegen Volgelwaarde zo goed als zeker. In de derby tegen Clinge kan zondag de kroon op het werk worden ge zet. Bij winst is HW'24 zeker van de titel. Als Axel de uitwed strijd tegen Koewacht verliest, zijn de Hulstenaren eveneens kampioen, ongeacht het resul taat tegen Clinge. Een scenario dat niet de voorkeur geniet van HW'24-trainer Michel Leon-, hart: „Ik moet er niet aan den ken dat we zondag kampioen worden terwijl we verliezen. Dat zou een afknapper zijn. Ik wil graag in stijl kampioen wor den. We zijn thuis nog ongesla gen. Dat moet zo blijven. Ik heb beloofd mijn hoofd kaal te laten scheren als we de titel binnenha len. Van mij mag zondag de ton deuse erin." De Hulstenaren speelden gis termiddag een nerveuze eerste helft waarin veel mis ging. Hontenisse doorstond de eerste aanvalsgolf. Het kreeg zelfs de mogelijkheid om de score te openen. De talentvolle Gert-Jan van den Dries verscheen plots voor doelman Tim Siersema, maar het schot van de 15-jarige middenvelder verdween in de handschoenen van Siersema. De poging van Van den Dries was het enige wapenfeit van de thuisploeg. HW'24 was heer en meester. De openingstreffer viel kort na de hervatting. Ruben van der Hoeven zorgde met een droge knal voor de 1-0. Een kwartier daarna verdubbelde Jari Vyane de marge. De topsco rer van HW'24 strafte een keepersfout van Marco de Kort af. Dennis Rodrigo bepaalde met een schuiver de eindstand op 3-0. Hontenisse-HW'24 0-3 (0-0). 46. Ruben van der Hoepen 0-1, 62. Jari Vyane 0-2, 85. Dennis Rodrigo 0-3. Scheidsrechter: J. van Poorten (Breda). Gele kaart: Wannes Da- neel (HVV'24). Aantal toeschou wers: 200 Hontenisse: Marco de Kort; Dimit- ri van de Pas, Jeroen Maas (53. Wil liam Faes), Joost Roelans (58. Da ve de Waal), Sani de Theije; Gert-Jan van den Dries, Wilco Broekhoven, Gyon A.sselman, Jeroen Verschuren; Tom Rijk (68. Thomas de Koster), Alain Joos. HVV'24: Tim Siersema; Davy Ker- stens (61. Job Inghels), Robin Mac- Taggart, Maarten Scheerders, Wan nes Daneel; Evert van de Berg, Bertje Lecluse, Ruben van der Hoe ven (69. Dennis Rodrigo), TimMe- chelink (72. Koen de Bliek); Jaimy de Visser, Jari Vyane. HOEK - Het tweede elftal van Hoek is er niet in geslaagd een belangrijke slag te slaan in de strijd tegen degradatie. Op eigen veld speelde de ploeg van trainer Piet de Vries met 0-0 gelijk tegen Wilhelmina'26 2, een concurrent in de kelder van de hoofdklasse. Hoek had qua voetbal het beste van het spel, maar Wilhel mina'26 was aanvallend net zo gevaarlijk. De beste kans was voor rust voor Marco Doens. De middenvelder schoot echter tegen de doelman. GELDROP - De A-junioren van Terneuzen hebben hun tiende nederlaag van dit seizoen geleden in de derde divi sie. In Geldrop had de nummer laatst weinig in te bren gen tegen middenmoter Geldrop/AEK Al. Na een 3-0-ruststand werd het 5-0. Het.enige wapenfeit van Ter neuzen was een schot op de lat van Jeffrey Buize. Tien mi nuten voor tijd werd Niels Burm met rood van het veld verwijderd. TERNEUZEN - Voor de derde keer dit seizoen waren de A-junioren van Terneuzense Boys te sterk voor HW'24. Het duel eindigde in 2-1. De bezoekers uit Hulst hadden voor rust het beste van het spel, maar na cle hervatting was dat anders. Kort na de pauze opende Jarmo Gilling na een vlotte aanval de score, maar halverwege de tweede helft bracht Jorn Knibbeler de stand in evenwicht. De be slissing viel in de slotfase van de wedstrijd. Michael Pe ters schoot toen met een vrije trap van zeker 25 meter zijn team naar de winst. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen hadden geen problemen met Wieldrecht BI. Op eigen veld won de koploper met 5-1. Halverwege de wedstrijd leidde Wield recht met 0-1, maar daarna stelde Terneuzen snel orde op zaken. Mickey Imandt, Souffian Doorns (2x), Erwin Schoonakker en Surendel van Uytrecht waren de doel puntenmakers. HW'24 BI nam verder afstand van de laatste plaatsen in de hoofdklasse door te winnen van Rijsoord BI. De Hulstenaren wonnen met 3-0. Twee goals werden gemaakt door Robert van Driessche. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen verloren za terdag met 3-0 van middenmoter UNA Cl. Na een 1-0-ruststand probeerde Terneuzen het wel in de tweede helft, maar de gelijkmaker bleef uit. TILBURG - De D-pupillen van Terneuzen hebben op nieuw gemerkt hoe het is om tegen een profclub te spelen. De Zeeuws-Vlamingen verloren in Tilburg met 11-1 van Willem II Dl, de nummer twee van de ranglijst. In de eer ste helft kon Terneuzen de tegenstander nog aardig bijbe nen. De ruststand was 2-0. Bij 4-0 maakte Wilco van Waes een eretreffer. door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - De teleur stelling was van haar gezicht af te lezen, nadat ze voor de derde keer op rij een game had verlo ren. Lindsey Boerdam is met haar teamgenoten van SAR/Rabobank aan een nieuwe uitdaging toe en wil maar wat graag promoveren naar de eer ste divisie. In de topper tegen Scylla maakten de tafeltennis sters uit Kloosterzande echter een pas op de plaats. SAR/Rabobank verloor thuis met 6-4. Lacey Koole kwam in de topper twee keer tot winst. Stephanie Fassaert en Lindsey Boerdam ieder één keer. Lind sey Boerdam was in de allerlaat ste partij niet ver van winst ver wijderd, maar moest zich na een 1-0 voorsprong (11-4 winst in de eerste game) door drie neder lagen op rij gewonnen geven. „Er had meer in gezeten", wist ze, verwijzend naar het nipte verlies (12-10) in de laatste ga me. „Maar de batterij was wat leeg." SAR/Rabobank verspeelde daar door uitzicht op een gelijkspel en verloor nipt van de nummer drie. De jonge formatie raakte door deze eerste competitiene derlaag verder achterop bij lei der Docos 2, dat met 7-3 van hekkensluiter Dordrecht ver loor. Scylla nam met de winst niet alleen revanche voor het eerder dit seizoen geleden ver lies tegen de Zeeuws-Vlaamse formatie, maar naderde SAR/Rabobank door de winst ook tot op drie punten. „We zijn 'nu helemaal afhankelijk van Do- cos", besefte Lindsey Boerdam onmiddellijk na afloop. De koploper bouwde de voor sprong met nog vier wedstrijden in het verschiet uit tot vier pun ten. Zaterdag staat de recht streekse confrontatie tussen de nummers één en twee op het pro gramma. Audrey en Lacey Koole zijn in dat cruciale duel niet van de partij. Lindsey Boerdam, die in de jon ge SAR-ploeg over de meeste er varing beschikt, verwacht dat de Docos-reserves in het restant van de competitie weinig steken zullen laten vallen. „Het is een vrij stabiel team, maar de druk ligt nu wel bij hen. Ze hebben eerder dit seizoen van ons verlo ren." De Kloosterzandse équipe ging zaterdag in de thuiswed strijd tegen Scylla gebukt onder de spanning. Zonder begelei- - ding van een coach was het jon ge drietal op eigen ingevingen aangewezen. Na winstpartijen van Lindsey Boerdam en Lacey Koole verloor SAR/Rabobank vijf keer op rij. Zo werd het van 2-0 in één keer 2-5 en werd een mooie uitgangspositie uit han den gegeven. „Vanuit de club ligt er absoluut geen druk op ons", verzekerde Boerdam. „Maar we zouden zelf graag eens een keer promoveren naar de eerste divisie. We spelen nu een paar jaar in de tweede divi sie en zijn steeds tweede gewor den, achter een degradant uit de eerste divisie. Dit seizoen is in onze klasse geen degradant inge deeld. Dat kampioenschap zit in ons achterhoofd. Het is een gro te stap. We vliegen er waar schijnlijk gelijk weer uit, maar we willen er gewoon eens aan proeven." HULST - Henk Michels, die nu nog trainer is van Vogelwaarde, neemt volgend seizoen het reser veteam van HW'24 onder zijn hoede. Het tweede team van de Hulster voetbalclub komt uit in de reser ve eerste klasse. Michels volgt Dennis Sanchez op die volgend jaar de A-junioren traint en ook assistent wordt van Michel Leonhart. GOES - Cadzand heeft in de vierde klasse van het zaterdag voetbal goede zaken gedaan in de strijd om de derde periodeti- tel. De Zeeuws-Vlamingen wonnen de uitwedstrijd tegen MZVC met 4-0. De Middelburgers wa ren vooral in de eerste twintig minuten niet bij de les. Patrick Vercouteren maakte er na elf mi nuten 0-1 van, Junior van Acker negen minuten later 0-2. In een door de thuisploeg wel ge domineerde tweede helft coun terde Cadzand zich via Keymel (48e minuut) en opnieuw Vercou teren (slotminuut) naar 0-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45