Spanning werkt verlammend AZVV komt op valreep naast NSW: 2-2 PZC Blessuregolf teistert vrouwen Clinge Bakker naar titel in driebanden Terneuzense Boys buigt na zwakke eerste helft voor Rillandia (2-3) Scheldesport bijna veilig uitslagen Van Rij heeft in schaaktoernooi beste papieren SBC bereik regiofinale driebanden maandag 27 maart 2006 door Karei Pleunis TERNEUZEN - De marge van vijf punten is geslonken tot twee streepjes. Toch, en vooral dankzij AZVV, blijft Terneuzen se Boys in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal de belang rijkste titelkandidaat. De 2-3 ne derlaag tegen Rillandia, in de slotfase gekleurd met een rode kaart voor Tim Louwiesse, kwam weliswaar hard aan, maar baalde geen streep door de ambitie van de thuisclub. Met drie keer winst is het kampioen schap nog steeds een feit. Het was die louter mathema tische benadering van het eind resultaat waaraan de trainer van de thuisclub, Danny van de Velde, zich na afloop vastklamp te. Veel meer was er ook niet. In de eerste helft verkwanselde de thuisclub de wedstrijd (0-2). Na rust verzuimde de ploeg om uit een respectabel aantal kansen de gelijkmaker en wellicht meer op het bord te brengen. „Die eerste helft was inderdaad dramatisch", foeterde de oefen- meester. „Niet om aan te zien van onze kant. Geen scherpte, waardoor we geen enkele twee de bal veroverden, geen bezie ling, waardoor we elk duel verlo- ren." Was het de spanning die verlam mend had gewerkt? „Daar mag je last van hebben, maar dan kun je er nog wel voor gaan. Dat gebeurde niet. En waarom kon het na rust wel? Daar heb ik dan geen verklaring voor. Maar la ten we er maar van uitgaan dat een serie van tien wedstrijden zonder verlies moet eindigen met zo'n soort duel." Lankmoedig Illustratief voor de ogenschijnlij ke lankmoedigheid waarmee de thuisclub het eerste bedrijf ac teerde, was het openingsdoel punt van Rillandia. Al na zeven minuten gescoord door Jan-Wil lem Meeuwissen. De vrije trap lag op de rand van de zestien. Arbiter Van Duuren zette de muur op afstand, doelman Vin- ke liep te kijken waar de bal er wel en waar er niet langs kon en Atmaca stond heel even voor, maar daarna vooral een eind van de bal vandaan. 'Wat me in Zaamslag lukt, moet ook in Terneuzen gaan', dacht Meeuwissen. En hij tikte de bal voorbij de muur. Vinke, die op dat moment ver uit het midden van het doel stond, zag het ge beuren, maar kon niet meer te rug. 0-1. De snelle treffer, gevolgd door het uitvallen van middenvelder Ali Eryriik met een knieblessu re, deed de thuisclub niet ontwa ken. Voetballen deed ze ook daarna niet. Terneuzense Boys koos voor de lange bal en benut te louter de as, daar waar aan voer via de vleugels dodelijk hadden kunnen zijn voor Rillan dia. Een tweede tegendoelpunt was het logische gevolg, maar de een voud waarmee Marco Minnaard op snelheid door de achterste lijn van de thuisclub liep, deed Van de Velde gruwelen. Zo sim pel, zo gemakkelijk en dus onno dig. Het pleit voor de oefenmeester dat hij tijdens de rust wat los wist te maken. De thuisclub kwam althans stukken agressie ver uit de kleedkamer. Oostdijk, voor rust onzichtbaar, zwierf plots veel meer naar de linker vleugel, rechtsback Bezemer werd een soort van veredelde rechtshalf /rechtsbuiten en de aanvoer uit beide hoeken deed Faassen en Lowiesse heel wat dreigender ogen. Het begin van het offensief kon digde zich aan met een actie waarbij Faassen aan het de rand van de zestien naar bene den werd getrokken. Oostdijk wilde het kunstje van Meeuwissen herhalen, maar toen stond de niet overtuigende Van Duuren voor de bal om zijn administratie (geel voor Dogan) in orde te maken. Oostdijk toon de zijn ongenoegen en ook hij kreeg prompt geel voorgehou den. De vrije trap leverde niets op, zo als ook de mooiste actie van de wedstrijd zonder treffer bleef. Oostdijk kapte zich op links De Terneuzense spits Arjen Oostdijk wordt in een poging om te scoren gestopt door een verdediger van Rillandia. foto Peter Nicolai fraai vrij, Lowiesse kopte hard in maar doelman Van de Vreede redde haast miraculeus. Na zo'n twintig minuten was het wel raak. Een corner van Van Hecke plofte voor de voeten van Faas sen die hard de onderkant, van paal en net vond. Ruim 25 minu ten had Terneuzense Boys daar na nog voor het poetswerk. De ploeg zette direct aan voor meer, maar kreeg te maken met een snel en wel zeer ongelukki ge derde tegendoelpunt. De gevaarlijke Memmet Dolma ging even over de middenlijn op avontuur en zag aan het einde van zijn inspanning geen andere mogelijkheid dan uithalen. Via het been van Jordi Goossens ca ramboleerde de bal over een kansloze Vinke in het doel. Het pleit voor de Boys dat het darana bleef zoeken naar een be ter resultaat. Via Lowiesse kwam het aan het begin van de blessuretijd op 2-3. Het einde van die extra tijd haalde de spits vervolgens niet omdat hij een minuut later uit pure frus tratie in de grond trapte en zo een pol richting Van Duuren 'verstuurde.' Die verklaarde la ter dat hij een trappende bewe ging in zijn richting had waarge nomen. Enigszins vreemd om dat hij zich met de rug naar de situatie bevond. Voor Lowiesse lijkt de competitie in elk geval voorbijVoor de Boys verre van. Terneuzense Boys-Rillandia 2-3. 7. Jan-Willem Meeuwissen 0-1, 26. Marco Minnaard 0-2, 67. Marco Faasen 1-2, 72. Memmet Dolma 1-3, 90+1. Tim Loutviesse 2-3. ScheidsrechterVan Duuren (Noor deloos). Gele kaart: Robert Beze mer, Arjen Oostdijk, Ayhan Atma ca (Terneuzense Boys), Jan-Willem Meeuwissen, Hoessein Dogan, Ri- cardo van Ast (Rillandia). Rode kaart: Tim Louwiesse (Terneuzen se Boys) Aantal toeschouwers: 250. Terneuzense Boys: Guido Vinke Robert Bezemer, Ahyan Atmaca (71. Matti Buijsse), Kees Duiteme- ijer. Jordi Goossen; Anrico van Hecke, Ali Eryürük (14. Evert-Jan van Opdorp), Ruud Hoogesteger; Marco Faassen, Arjen Oostdijk, Tim Louwiesse. door Aector Dooms AXEL - De ontsnapping van de Axelaars was miraculeus. Me vlud Eryürük kopte voor AZW zaterdag in de wedstrijd tegen NSW vier minuten voor tijd de gelijkmaker op het scorebord (2-2). Met die niet meer verwach te goal bewees de uitblinker van AZW zijn oude club Terneuzen se Boys een goede dienst. NSW nadert met nog drie wed strijden te gaan de koploper tot twee punten, maar dat kon de de teleurstelling bij de ploeg uit Numansdorp niet wegnemen. „We hadden hier moeten win nen. Dit is zuur, ontzettend zuur", stamelde de aangeslagen NSW-trainer Arie Schep. Hij besefte dat zijn ploeg een unie ke kans had laten liggen. „De druk was dan bij Terneuzense Boys veel groter geweest. We blijven wel geloven in de titel. Maar als we geen kampioen wor den, dan is één ding zeker: de Zeeuws-Vlaamse clubs hebben ons genekt. Zaamslag uit had den we niet mogen verliezen en AZVV pakt zo maar vier punten van ons." Morele overwinning In het Axelse kamp werd het ge lijkspel als een morele overwin ning gevierd. Voor AZW lonkt nog altijd een periodetitel. Kurt Migom gaf toe dat hij bij de 2-1-achterstand nergens meer op rekende. „NSW zette ons na rust onder een geweldige druk, waar we niet meer onderuit kwa men. Het is een ploeg die het bes te voetbal speelt van de tweede klasse." De Belg mocht niet mopperen over de productiviteit van zijn spelers. „We hebben drie kansen gehad, Twee AZW'ers bestoken de verdediging van NSW bij een hoekschop in het overbevolkte strafschopgebied. foto Peter Nicolai waarvan er twee zijn benut." AZW begon zonder de zieke Joep Frusch aan de wedstrijd. Het gemis van de aanvoerder deed zich voelen. Jui'gen de Reu, die Frusch verving, hield zich verdedigend goed staande, maar kon aanvallend te weinig uit richten. Die rol nam Mevlud Eryürük op zich. De middenvel der bestreek een groot deel van het veld en stuwde de aanval waar het kon. NSW startte sterk, hield de thuisclub twintig minuten on der druk en kreeg ook kansen. Zo behoedde AZW-doelman Niels Meesen zijn ploeg voor een achterstand met een knappe reflex op een kopbal van Marco Mann, waarna de inzet van Peter Helleman te slap was. De- nys Spry schoot van dichtbij over. De Axelaars kwamen in die fase niet aan voetballen toe. „Ik had gevraagd om de tegen stander onder druk te houden, maar het gebeui'de precies an dersom", zei Migom later. De thuisploeg kon aanvallend niets uitrichten. Alleen met een volley van Mevlud Eryürük had de onzekei'e doelman Marco de Koning het lastig. De openings treffer van AZW viel dan ook tegen de verhouding in. Jarno Waebeke en Jacco Koekkoek rol den aan de i'echterkant de NSW-verdediging (het zwakste deel van de ploeg) op. De inzet van Waebeke werd nog wel ge keerd door De Koning, waarna de attente Veli Eryürük de bal tegen het net kopte: 1-0. Het betekende de vijftiende sei zoentreffer van de ijverige spits. In de tweede helft was er sprake van een groot overwicht van NSW. „Ik had mijn spelers niets over de tussenstand van Terneuzense Boys verteld, maar ze wisten het natuurlijk wel. Dat gaf de ploeg vleugels", al dus Schep. De trainer zette met Pieter Ernst van Veen als extra aanval ler alles op alles. Het zat AZW niet mee, want eerst viel verdedi ger Ferry van der Veeke (knie blessure) uit en daarna moest Jacco Koekkoek met een srxij- wond in het gezicht het veld rui men. „De ploeg heeft dat uitste kend opgevangen. Het collectief blijkt de kracht van ons team te zijn", vond Migom. Nadat Ryan de Regt bijna 2-0 scooi'de. kwam NSW verdiend gelijk. Meesen had twee goede reflexen in huis, maar de doel man was kansloos op de kopbal van Spry: 1-1. Acht minuten voor tijd toonde de gevaaxiijke spits zijn klasse door met een halve omhaal zijn ploeg naar 1-2 te schieten. De vreugde van de Zuidhollanders duurde vier minuten. Gerben Steyaert be diende Leon Goossen. De voor zet van de invaller werd door Mevlud Eryürük in de vex'ste hoek geknikt: 2-2. AZVV-NSW 2-2 (1-0). 33. Veli Eryürük 1-0, 70. Denys Spry 1-1, 82. Denys Spry 1-2, 86. Mevlud Eryürük 2-2Scheidsrechter J. IJ- pelaar (Kaatsheuvel). Gele kaart: Mevlud Eryürük, Leon Goossen (AZVV), Arno de Kievit, Pieter Ernst van Veen (NSW). Aantal toeschouwers: 200. AZVV; Niels Meesen; Ferryvan der Veeke (46. Gert Jan Kolijn), Jo- chem Marcus, Gerben Steyaert, Danny Aamoutse; Jamo Waebeke, Jurgen de Reu, Mevlud Eryürük, Ryan de Regt; Veli Eryürük, Jacco Koekkoek (64. Leon Goossen). door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwenelf tal van Terneuzen gaf gisteren de wedstrijd tegen Madese Boys uit handen tegen Madese Boys uit handen. Bij de rust leidde de ploeg nog met 3-0, maar in de tweede helft bogen de Brabant se vrouwen de score om naar 3-4. Op de valreep redde Terneu zen toch nog een puntje: 4-4. De vrouwenploeg van Clinge wordt geteisterd door een blessu- regolf. Met een speelster in de goal en na de i'ust met tien tegen elf werd bij BSC 2 met gi'ote cij- fers verloren: 8-0. Terneuzen speelde in de eerste helft voortreffelijk en maakte Madese Boys al zo goed als kans loos. Door treffers van Annelien van Hecke (twee keer) en Jolien Wisse nam de Zeeuwse ploeg een verdiende en op het oog be slissende voorsprong. Na rust was Terneuzen onherkenbaar: de meeste speelsters gingen te veel op de individuele toer. Ma dese Boys werd daardoor terug in de wedsti'ijd geholpen. Een puntgave hattrick van Gerda de Boer en een treffer van Angeli- que Groezen brachten 3-4 op het scorebord. In de slotfase kwam Tei'neuzen weer beter in de wedstrijd. Het werd uiteinde lijk nog 4-4 door opnieuw Anne lien van Hecke. Steen-NVS 3-3: Voetballend was Steen in deze wedsti'ijd in de vierde klasse de betere ploeg, maar NVS compenseei'de veel met inzet en fysieke kwaliteiten. Sanne d'Hooghe (kopbal) zorg de voor de x-ust voor 1-1. En na dat NVS naar 3-1 was uitgelo pen, redden Roos de Wulf (diago naal schot) en Carmen van Hau- ten een punt. BSC 2-Clinge 8-0: Clinge wordt overspoeld door een blessure- golf. Het is de vi'aag of het team in de restex*ende wedstrijden nog voldoende speelsters op de been kan brengen. In Roosen daal speelde Clinge met tal van invallex's. Eén speelster moest zelfs in het doel gaan staan. Na rust moest Clinge de wedstrijd ook nog met tien speelstei's voortzetten. BSC 2 was veel te sterk. Blue Tak scoorde zes keer voor de thuisclub. Divo-Hulsterloo 4-2: Het zag er naar uit dat Hulsterloo in deze wedstrijd in de vijfde klasse een fors pak slaag zou ki'ijgen. Kop loper Divo liep binnen -35 minu ten uit naar 3-0. Daarna herstel de Hulsterloo zich aardig. In de laatste vijf minuten van de eer ste helft kwam de ploeg terug tot 3-2 door twee treffers van Cathalijne Meeusen-Bx'oos. Na rust zorgde Hulsterloo met de wind in de i'ug voor enige druk. Heel veel gevaar leverde dat niet op. Toén Divo uit een coun ter 4-2 scoorde, was het duel be slist. Aardenburg-Patrijzen 1-2: Op basis van werklust èn een stex'ke tweede helft verdiende het in complete Aardenburg wel een puntje. Het lukte net niet. Na dat Bx'igitte de Waele voor aan sluiting had gezorgd (1-2) ki'eeg het nog twee kansen op de gelijk maker. Die bleven onbenut. door Peter Snelders TERNEUZEN - Frits Bakker heeft de titel driebanden vero verd in de hoofdklasse van de Biljart Federatie Terneuzen Stad. In de finale versloeg hij Jean-Paul de Kraker. Voordat beide spelers in 't Bier- winkeltje in Tei'neuzen om de eerste plaats streden, moesten ze de kiiüsfinales overleven. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Bakker daai'in zou slagen. Tegen Cees A. Wissel stond hij in de 27e beurt op rui me achtex-stand (24-16). Een se rie van negen caramboles, te vens de hoogste van het toer nooi, redde hem. Daardoor kwam hij op vooi'sprong (25-24). Die tik kwam Wissel niet meer te boven. In dertig beuxten kon Bakker met 30-26 de winst op zak kon steken. In de andex-e kruisfinale moest Jean-Paul de Kraker het men tegen eersteklasser Ce! Wissel, die naar 25 carambo moest spelen. In slechts30.be ten won De Kraker met 30- Qua algemeen gemiddelde Jean-Paul de Kraker terugt, ken op een goed kampioi i schap. Hij eindigde moyenne van 1,017. Geen garantie Dat bood hem nog geen garan voor de eindzege. In de fin; sloeg Frits Bakker in de ze en tiende beurt toe met set van vijf. Daardoor stond hij tien beurten op een riante vo( sprong: 15-5. Dat gaf de Temt zenaar niet meer uit handen. De Kraker krabbelde nog t iets terug, maar moest toch slechts 28 beurten het hoofd bi gen met 30-28. Naast de hooj serie speelde Bakker ook kortste paxrtij: dertig caraml les in twintig beurten. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport hebben zich door een 71-64-zege op Vlijmscherp nagenoeg veilig ge speeld in de overgangsklasse. De vrouwen van Vooi-waarts gin gen in de Zeeuwse klasse onder uit bij Marathon: 52-32. De wedsti'ijd tussen Schelde sport en Vlijmschei'p (71-64) kende twee gezichten. De Ter- neuzenaren speelden een prima eerste helft tegen de hekkenslui ter, maar lieten er een drama tisch slechte dei'de pei'iode op volgen. Scheldesport bracht zichzelf daarmee onnodig in de pi'oble- men. De schade bleef uiteinde lijk beperkt. De thuisclub profi teerde aanvankelijk van de zwakke plekken bij de tegen stander, die te weinig lengte had en weinig fysieke kracht in huis had. Bij de rust was het verschil opge lopen tot veertien punten. Er leek niets aan de hand voor de Hulst. Finale B1-klasse driebanden teams district Delta Zuid-West. Den Ouden Arend-SBC 3 2-4. Eddie van Goethem-Jean-Paul de Kraker 45-35 (52 beurten), Cor de Jonge-Patrick Vasseur 18-40 (40), Florent Rombaut-Hans de Witte 28-35 (46). SBC 3-Den Ouden Arend 4-2. Jean-Paul de Kraker-Eddie van Goethem 45-31 (48), Patrick Vasseur-Cor de Jonge 40-35 (55), Hans de Witte-Florent Rom- baut 31-35 (67). Terneuzen. Kampioenschap voor hoofdklassers en eersteklassers van de BFTS. Eindstand: 1. Frits Bak ker (KOT) algemeen gemiddelde 0,781, 2. Jean-Paul de Kraker (Concordia) 1,017, 3. Cees. A. Wissel ('t Bierwinkel tje) 0,758, 4. Cees J. Wissel ('t Bierwin keltje) 0,538 (halve degradatie), 5. Gen- naro Pecoraro (BV Dow) 0,671, 6. Joke Breur (BW) 0,645, 7. Bram de Kraker (BW) 0,587, 8. Nico Kalden ('t Bierwin keltje) 0,496 (halve degradatie), 9. Piet Oppeneer ('t Bierwinkeltje) 0,448 (halve degradatie), 10. Rowdy Mahoney (Con cordia) 0,307 (hele degradatie). Seniorencompetitie kanaalzone. Het Dorpshuis-De Lovenhoek 218-181, Gregorius Centrum-St. Albert 223-253, De Veste-Malpertuus 378-340, Het Kas teeltje-De Vlaschaard 138-183, 't Steen-Het Meulengat 379-241, De Lie- ve-Het Trefpunt 281-242, Bachten Die- ke-De Warande 201-183, Koe wacht-Hulst 300-206. Stand bovenaan: 1. Malpertuus 105,604, 2. 't Steen 103,928, 3. De Lieve 102,307, 4. Het Trefpunt 102,114, 5. Gre gorius 102,114, 6. St. Albert 101,788, 7. Het Dorpshuis 101,055, 8. Bachten Die- ke 99,980,9. Koewacht 98,749, 10. Hulst 98,734. Zevende ronde Schaak Grens Toer nooi in Zuiddorpe. Gert van Rij-Chris Lanckriet 1-0, Nick Dubbeldam-Adrie den Hamer 1-0, Kees Nieuwelink-Erik Bolleman 1-0, Bart de Vogelaere-Valère ZUIDDORPE - De kans is groot dat Gert van Rij van HWP op nieuw de titel verovert in het grensoverschrijdende Schaak Grens Toernooi. Door winst in de zevende en voorlaatste ronde op Chi'is Lan- criet behoudt Van Rij zijn voor sprong van een vol punt op club genoot Kees Nieuwelink. Die marge moet volstaan om op vrijdag 28 april de eindzege vei lig te stellen in Assenede. Gert van Rij won de eerste edi tie van dit toernooi. Daarna moest hij toezien hoe achtereen volgens Kees Nieuwelink en Jo hn Gommers met de eindzege aan de haal gingen. Alleen Kees Nieuwelink en Nick Dubbeldam (eveneens HWP) kunnen in de slotronde nog gelijk komen met Van Rij. De leider moet dan wel verlie zen en Nieuwelink en Dubbel dam de volle winst pakken. Zeeuws-Vlamingen, maar ploeg van coach Amin la Las maakte zich daarna schul aan slordig spel. Zo wisten Brabanders vier keer uit fa breaks te scoren. Bij Scheldesport werd de n fitte Joei'i van Aalstin in dek ste periode ingezet om de zi veilig te stellen. Die ingreep; succes. Daniël Koch was bij Scheli r sport uitstekend op dreef met punten. Rochardi Maduroma te veertien punten, Bas Dii I man tien punten. Scheldesp v weet zich, met nog twee duel gaan, bijna zeker van b Vrouwen Marathon-Voorwaarts 52- p De Vlissingse vrouwen sterk voor Voorwaarts, periodes heel slecht speelde er niet aan te pas kwam; werd bij het Axelse teamtes dig omgespi'ongen met del sen. Petra Geelhoedt von daarop een uitzondering: de; ge speelster nam 22 van de punten voor haar rekening, de Buck 0-1, Patrick Moens-Henkdi der 1-0, Cor Provoost-Theo de 1-0, Nick Wegman-Jakob Buysse Arjo Arendse-Maarten Rademakeis Steven Rademakers-Philip Lemi 0-1, Philip dé Vroe-Ronald Facchif Peter Neve-Luc Haers 0-1, Edgard schoot-Manuel Colsen 0-1, Ge/an Winter-Patrick Claeys 1-0, Sander nois-Marcel Ingels 1-0, Dick van Wouw-Jan van Doeselaar 1-0. Stand: Gert van Rij 6V2 punt, KeesS welink en Nick Dubbeldam 5!4V, de Buck 5, Chris Lanckriet, Adrieden mer, Patrick Moens en Cor Provi 4Vz, Erik Bolleman, Bart de Maarten Rademakers en Nick Wegr 4, Philip Lemmens, Mike Verkimpe, hn Gommers, Henk de Ridder, Phil; Vroe, Theo de Putter, Jakob Buyss Luc Haers 3V2 punt. Sas van Gent. Recreatieve bedri competitie. Vrouwen: Esplar 2-Stoffels Cleaning 0-3 (17-25, I 7-17), Esplanada-Swagemakers (9-25, 25-21, 20-25), Haers-Savok/J Block 0-3 (7-25, 16-25, 20-25). Ster Savok/J de Block 19-49, Sto Cleaning 19-48, Swagemakers 18-i Esplanada 18-19, Haers 18-125, Es nada 2 18-10. Gemengd: Savok/Outukumpu-A 2-1 (25-22, 25-21. Jobs-ABAB 3-0 25-19, 25-22."26-24 Line-Garage Bode 0-3 (13-25, 18 14-25), DoelandA/Vestdorpe-t-N 3-0 (25-11, 25-15, 25-10). Sta Savok/Outukumpu 19-50, GarageB( 19-46, Acke 19-34.5, Robs Jobs 19-21 C Line 19-27, Doeland Abab 19-9, t Kliekske 19-8. HULST - Het team van SB( uit Sluiskil gaat naar de regio nale van Zuid-Nederland in BI-klasse driebanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44