PZC Discussie over locatiekeuze opera Grenscontrole levert kilo's softdrugs op Regionale scoutinggroepen laten zien wat ze kunnen Schlagers en metal klinken in Sas van Gent zeeuwse almanak Waarschuwing Flessentrekker tegen de lamp Drankrijders betrapt Horecabezoeker mishandeld Jonge zeehond aangespoeld Auto's vernield in Middelburg Ondernemers Terneuzen willen uitvoering Vliegende Hollander bij stadscentrum tanhouding in Graauw wegens nishandeling editie Zeeuws-Vlaanderen Antiek, vintage, retro, noem het maar zoals je wilt: Nout vond ze gewoon mooi, die twee oude lantaarns. Dus hij betaalde ze en sprak af dat hij ze, vanwege het for maat, een dagje later met de auto zou komen halen. Oppaskind Jeroen ging mee. Hij werd al wat argwanend toen het tweetal naar de ach terkant van de winkel werd gedirigeerd. Maar toen hij zag dat de lantaarns van on der tot boven met een laagje roest waren bedekt, vond de elfjarige het hoog tijd voor een vermanend woord: „Nout, luister naar me, je wordt hier opgelicht. En als je straks thuis op je kop krijgt, moet je niet gaan zeu ren, want ik heb je gewaar schuwd!" factie: 0113-315649 MW.pzc.nl :fliail:redactie@ pzc.nl i,)stbus 314460 AA Goes yvertentie-exploitatie: \oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Miws-Vlaanderen: 0114-372770; (jlionaal: 020-4562500. door Wout Bareman TERNEUZEN - Tijdens een in ternationale actie tegen drugs handel en -toerisme zijn kilo's softdrugs in beslag genomen en 21 mensen aangehouden. Het ging om een gezamenlijke actie van de opsporingsdiensten van Nederland, Belgie, Luxem burg en Frankrijk. In de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone werden van 97 mensen de soft drugs in beslag genomen. De internationale drugscontrole onder de naam Etoile vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Van Nederlandse zijde werden een kleine 90 man schappen ingezet. In ons land werkten Nederlandse, Belgische en Luxemburgse politieagenten samen. Ook de treinverbindin gen werden gecontroleerd. In Nederland waren de acties ge richt op zowel inkomend als uit gaand verkeer op de verkeersas sen in de grensstreek. Er wer den honderden voertuigen ge controleerd. De buit; 20 kilo softdrugs en kleinere hoeveelhe den harddrugs. In Nederland werd een 41-jari ge Fransman aangehouden, die 16 kilo wiet én 129 gram hasj bij zich-had. Hij is ingesloten. Bij tientallen mensen werden ge- bruikershoeveelheden gevonden en in beslaggenomen. In Terneu zen hield de politie een kleine zestig auto's aan. Van de 97 men sen, die in bezit bleken van drugs, hadden er 36 meer dan 5 gram op zak. 29 mensen betaal den ter plekke de schikking van 100 euro, de anderen kregen een dagvaarding. De politie stuitte op 9 spacecakes, 27 joints, 37 gram hasj en 493 gram hennep. Er werden ook enkele messen, een wapenstok en een katapult in beslaggenomen. (Advertentie) „aandag 27 maart 2006 TERNEUZEN - In een café-restaurant aan de Markt in Terneuzen werd zaterdagochtend omstreeks één uur een 54-jarige Terneuzenaar betrapt op flessentrekkerij. Hij had voor ongeveer 60 euro gegeten en gedronken in de zaak, maar toen hij de rekening onder zijn neus kreeg, moest hij plotseling naar het toilet. Hij glipte vervolgens het pand uit via een zijdeur. Daarbij liep hij echter tegen een bezoeker op, die hem terug naar binnen bracht. Daar bleek de man maar 15 euro bij zich te hebben. Hij werd niet bekeurd, maar ki'eeg wel een boete omdat hij geen identiteitskaart kon tonen. Ook werd hem levens lang de toegang tot het pand ontzegd. Een uur later betrapte de politie hem op zijn brommer in de belendende Kersstraat. Hij bleek te veel gedronken te hebben en moest zijn rijbewijs inleveren. SLUIS - Twee automobilisten kregen in de nacht van za terdag op zondag een rijverbod van vier uur omdat zij te veel hadden gedronken. Rond kwart voor vier werd een 32-jarige man uit de gemeente Sluis in de Nieuwstraat in Sluis betrapt en om half vijf betrof het een 23-jarige Ter neuzenaar op de Schependijk in zijn woonplaats. HULST - Een 22-jarige man uit Hulst heeft gisternacht aangifte gedaan van mishandeling. Hij was omstreeks kwart over vier, bij het verlaten van de gelegenheid, door enkele medewerkers geslagen en ge schopt en liep daarbij een gezwollen oogkas en een bult op zijn hoofd op. De politie doet onderzoek. RENESSE - Op het strand van Renesse is gisterochtend een zes weken oude levende zeehond aangespoeld. Dat heeft de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren (EHBZ) bekendge maakt. Wandelaars merkten het diertje van vijftien kilo op. Ze waarschuwden het personeel van een strandpavil joen, waarna een ingeseinde vuurtorenwachter de EHBZ inschakelde. Die bracht de pup naar de zeehondencrèche in Pieterburen. ANP MIDDELBURG - Drie auto's die op een parkeerterrein aan de Pottenbakkerssingel in Middelburg stonden, zijn tussen vrijdag en zondag vernield. De ruiten werden ge broken en er werden deuken gemaakt in de portieren en cle carrosserie. Het schadebedrag is onbekend. foto Peter Nicolai steld. De jeugdige leden en scou- tingleiding lieten zien waar ze zich in hun vrije tijd eigenlijk al lemaal mee bezighouden en wat voor mogelijkheden kinderen hebben als ze zich aansluiten bij de scouting. Ouders wandelden met hun kroost door het kampje en wonnen informatie in over het lidmaatschap en de activitei ten. Winkelgebied De kinderen leefden zich uit op het luchtkussen of sloten aan bij de diverse kleine groepjes kinde ren die met begeleiding door de winkelstraten, wandelden tij dens een postenspel. Op verschil lende plekken in het winkelge bied stonden tien spelletjes met onder meer verkleedestafette, reuzemikado en uiteindelijk bij het kampvuur stokbrood bak ken, waarmee de kinderen pun ten verzamelden en gewoonweg een leuke middag beleefden. In totaal liepen ruim honderd kin deren in groepjes door de Ter- neuzense binnenstad, een aantal waar groepsvoorzitter van St. Hubertus Jacco Locht best tevre den mee was. „Je krijgt hier in het centrum toch een betere kans om jezelf te laten zien dan wanneer we het op ons eigen terrein zouden doen. Altijd hou je aan een der gelijke dag wel een paar nieuwe leden over. Wij zijn dan ook zeer tevreden met deze dag", al dus Locht. De 14-jarige Anouk Hamelink stond met een hele andere mis sie achter haar kraampje. Zij wil in 2007 naar de Wereld Scou ting Jamboree in Engeland. Een deel van de kosten moet ze zelf opbrengen en dat deed ze met verve door mensen envelop pen te laten trekken. „Het kost best veel geld om naar Engeland te gaan en ik moet een deel zelf betalen. Daarom doe ik samen met Olaf en Thyrza, die ook meegaan, allerlei acties. Het gaat best goed en ik hoop tegen volgend jaar voldoende centjes bijeen gehaald te hebben." Verzet tegen ontpolderen groeit torWout Bareman r' [EBNEUZEN - De uitvoering iande opera De Vliegende Hol- ander van Richard Wagner in let kader van het Zeeland Nazo- nerfestival moet komend na jaar plaatsvinden op een locatie mi de rand van het stadscen- inim van Terneuzen en niet bui len de stad. Een groep onderne- ners vindt de plaats die de voor- iairheeft van de organisatoren, uker uit promotioneel oogpunt, ingelukkig gekozen. ken als podium kunnen dienen, terwijl de dijk voldoende ruimte biedt voor de plaatsing van tri bunes. Volgens de ondernemers en C& M is die plaats probleem loos te bereiken, kan het nabijge legen Scheldetheater hand- en spandiensten verlenen en wor den de toeschouwers tal van mo gelijkheden geboden om het be zoek aan de operavoorstelling te combineren met een hapje voor af en een drankje na. Eén van de ondernemers; „Trouwens, kapi tein Van der Decken is destijds vanuit de haven weggevaren en niet via de sluizen, want die wa ren er nog niet." Begrip Van Meijel kan best begrip op brengen voor de wens van de on dernemers. Maar volgens hem is de voorgestelde locatie alleen al uit veiligheidsoverwegingen on acceptabel. „Je hebt daar te ma ken met eb en vloed, met alle consequenties van dien. Dat ver eist tal van extra maatregelen, want vergeet niet dat we op het podium behalve de solisten ook een orkest en een koor kwijt moeten." Van Meijel wijst erop dat het concept helemaal is toe gesneden op de locatie achter de sluizen. „Dan praat je dus ook over de artistiek-inhoudelijke kant van de zaak." Hij wil best om de tafel met de onderne mers, maar verwacht niet dat ze hem tot andere inzichten zullen brengen. „Begrijp me goed, het is geen onwil. Maar op die plek die zij willen, is het gewoon on mogelijk." Burgemeester J. Lonink van Ter neuzen hoopt dat 'gekrakeel' over de locatiekeuze geen nega tieve gevolgen heeft. Hij meent dat de ondernemers begrip moet hebben voor de 'artistieke keu ze' van de organisatoren. „Ik heb begrepen dat het om een productie van maar liefst 650.000 euro gaat. We moeten daar waardig mee omgaan. En vergeet niet dat het om een kunstproject gaat, niet om zo maar een promotionele gebeurte nis." Hij verwacht overigens wel dat ondernemend Terneu zen op commercieel vlak zal pro fiteren van de uitvoering van de opera. De gemeenteraad van ter neuzen beslist in april over een subsidie van 45.000 euro. Het on afhankelijke raadslid W. Broek- huysen pleit in schriftelijke vra gen aan het college ook voor de locatie Westkant. )eopera, de grootste en duurste jroductie van het Nazomerfesti- d 2006, belooft een cultureel loogstandje te worden. De voor- i' weidingen zijn al geruime tijd Dvolle gang. Tijdens de vijf uit wringen speelt een heuse drie- naster een centrale rol. Organi- t atorl. van Meijel heeft, naar ei- p zeggen, een ideale locatie ge- ronden; het zogenoemde separa- repunt in het Kanaal Gent - Ter- aizen, achter de sluizen. Bedoe- j mg is dat de toeschouwers met tussen worden aan- en afge loerd. Aan de waterkant wor- Éiribunes geplaatst. Sen groep ondernemers in Ter- j teuzen juicht de uitvoering van Je Vliegende Hollander (notabe- :e in het Vliegende Hollander- £ar) toe, maar wijst de locatie jj if.Dekoepelorganisatie Coördi- atie Management (C&M) |elt die mening en heeft, na verleg met een aantal onderne- rers, besloten bij Van Meijel ün andere locatie te bepleiten. De ondernemers hebben een an- iere 'ideale' locatie op het oog: ,j iespuikom in de voorhaven van ie Binnenvaartsluis, pal achter mijoen Westkant. Daar zou- !en vier gekoppelde zolderbak- GRAAUW - In de Dorpsstraat ia Graauw is zaterdag even voor niddernacht een 35-jarige - irouw uit de gemeente Hulst - langehouden. Zij had, onder invloed van alco- kol, in een buurthuis in de Dorpsstraat een 20-jarige trouw aan haar haren getrok- 'sen en een 17-jarige vrouw een - kopstoot gegeven. Beide vrou- m zijn eveneens afkomstig uit ;r legemeente Hulst. De'vrouw is overgebracht naar Torentij d en Sistermiddag na verhoor weer inmjheid gesteld. Sscouts bakken stokbrood op de Markt van Terneuzen. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Door middel van spelopdrachten, infostands en kampvuuractiviteiten grepen zaterdag de diverse scouting groepen in Zeeuws-Vlaanderen de Nationale Scoutingdag aan om te laten zien wat scouting al lemaal inhoudt. Onder het motto 'Dit is scou ting!' deden de diverse scouting groepen in Hulst, Westdorpe, Sas van Gent, IJzendijke, Oost burg, Axel en Terneuzen allerlei activiteiten voor de jeugd. Op de markt in Terneuzen hadden de leden van EOS/St. Hubertus een minikampje ingericht waar tal van kraampjes stonden opge- door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Twee totaal I verschillende stijlen en ook to taal verschillend publiek. Er was zaterdagavond echter over duidelijk één gemeenschappe- I "jke deler: een ontspannen avondje genieten van muziek. Sas van Gent stond in het te ken van twee muzikale feest jes, Het tweede Schlagerfesti val en de vijfde editie van Op blaaspop. bi Partycentrum De Vlaande- ren waren ruim tweehonderd muziekliefhebbers neergestre ken voor een avondje luisteren en meedeinen op levensliede ren. Vijf Vlaamse schlagerar- tiesten brachten in Sas hun re pertoire ten gehore. De bezoe kers genoten van Danny Bren- do, Tina Rosita, Bart Kaëll, pre sentator zanger Claude en Willy Sommers. De enige Ne derlander die zou komen zin gen in De Vlaanderen, Denny Christian, had zich wegens ziekte afgemeld. De ruim twee honderd gasten genoten er niet minder om. Toen Tina Rosita de bühne op stapte en 'Ach was ik maar bij moeder thuis gebleven', inzet te, gingen de handen de lucht in. Ze wandelde tussen het pu bliek door en enkele aanwezi gen snelden erheen om hun idool op de foto te zetten. Uitsmijter Uitsmijter van de avond was Schlagerkoning Willy Som mers. De handen gingen mas saal op elkaar, er werd inge haakt en de mensen aan de ta fels deinden van links naar rechts. Het was een mooie af sluiting van een avondje vol le vensliederen. Bij Café Jeffrey's genoot publiek van muziek in zijn stevigste soort tijdens de lustrumuitgave van Opblaas pop. De tweehonderd bezoe kers kregen een 'avondje hard rock en metal voorgeschoteld. Allemaal een stuk harder dan in De Vlaanderen. Wanneer daar het publiek huiswaarts keert, barst het feest in Jef frey's eigenlijk pas los. Het veelal in zwart gehulde pu bliek met lange haren, kettin gen, baardjes en oorbellen is ge tuige van vier verschillende op tredens. Het Belgische A Switch Below opende het bal en het de aanwezigen genieten zichtbaar van de industrial dea- thcore die de muzikanten laten horen. Vervolgens trakteerden System Flatline de Belgen van Gwyllion vanaf het kleine po dium de metalliefhebbers op nu-metal en gothic-achtige klanken. De Oostburgse emo-co.re nu-metal band Badly Preser ved liet opnieuw een knap staaltje van hun kunnen zien en horen. De Zeeuws-Vlamin gen sloten op knallende wijze het festival af. De Belgische zanger Willy Sommers kreeg de stemming erin. Gwyllion was één van de optredende bands tijdens Opblaaspop, foto's Peter Nicolai Start verkoop! Vrijdag 31 maart start de verkoop van 35 comfortabele appartementen 'f- in het voormalige stadskantoor van Goes. Wij nodigen uit voor een lamstrinnigeprèsêntafie. Meldt u aan voor uw persoonlijke uitnodiging: 0113 - 271 977.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37