Bru bezwijkt onder druk SKNWK gelooft er niet in PZC Gehavend Mevo verliest van SPS Dennie le Comte weer goudhaantje voor Duiveland s2i Zelfvertrouwen Koploper mist óók tegen Veere beleving en mentale veerkracht: 0-3 Zierikzee 2 zit in zwaar weer Zierikzee wordt erder aangetast DFS vergooit zijn kansen op nacompetitie Zonnemaire pleit voor zesde klasse RCS loopt averij op Arnemuiden beleeft een déja vu f[LBURG - Het zelfvertrouwen ijn Zierikzee heeft een nieuwe 'dik opgelopen. Na het matige iplrcden van vorige week tegen flijnicnse Boys (0-0), ging de ploeg gisteren met 6-0 onderuit ;di opeenvolgende wedstrijd kwam niet tot scoren. maandag 27 maart 2006 SC 't Zand. Voor de derde Daar ligt grotendeels het pro- 31 ;feem voor de ploeg van trainer i( Gaby Niemantsverdriet. Zierik- el; ge creëert genoeg kansen, maar springt hier niet zorgvuldig mee dn® Zo is topscorer Mathijs Ha- g na de winterstop een stuk iapder trefzeker dan ervóór, d Gisteren miste hij twee keer in p één-tegen-één-situatie met fedoelman van SC 't Zand. De,kansen van Hage deden zich voorin de tweede helft, toen Zierikzee al met 4-0 achter liond. De thuisploeg begon veel aan de wedstrijd en re rond keer op keer de drie spit- sen. Een van hen, Luca Farci, na twaalf minuten een rrije doorgang en maakte de li. Acht minuten later werd de in roorsprong verdubbeld door Jaap van Bavel. Bij dat doel- wnt raakte Vanya van Iwaar- len ernstig geblesseerd aan zijn fnie. Onderzoek in het zieken- iUis wees uit dat er aan de bui- ipnkant niets beschadigd is. De- teweek wordt duidelijk wat de bstvan de blessure is. \'an Iwaardens vervanger, keepers trainer Erik Schot, moest in het vervolg nog vier te gendoelpunten slikken. Gaby liemantsverdriet vond de neder- enigszins geflatteerd. we hebben uiteraard ver- verloren. Wij kwamen slecht uit de startblokken en zij wen erg fanatiek. In de twee dehelft hebben we meer vooruit kinnen voetballen. SC't Zand-Zierikzee 6-0 (4-0). 12. inca Farci 1-0, 20. Jaap van Bavel 33. Thomas Delfina 3-0,45. hp van Bavel 4-0, 80. Luca Farci j-0," 90+2.Dick van der Ven 6-0. kheidsrechter: R.A.H.J. Souwen. Zierikzee: Vanya van Iwaarden |H. Erik Schot); Barry Hage (75. tfftpick Verboom), Mariko Rouw, hcent Bakker, Martijn van Grunsven; Kasimier Snoek, Jarno j 'Smeulen (60. Serge Barrevoets), ik Torensma; Patrick Ver- rt, Patrick Roggeband, Mathijs door Bas Abresch BRUINISSE - Bruse Boys moet oppassen. De koploper in de de derde klasse van het zaterdag voetbal heeft alles nog in eigen hand, maar wil de ploeg het kampioenschap daadwerkelijk binnenhalen, zal het toch beter met de druk moeten omgaan. De 'het-komt-wel-goed-gedachte' bleek een aantal weken garantie voor succes, maar Veere bewees dat het geluk van de lijstaan voerder niet eeuwig voortduurt. De bezoekers wonnen geheel ver diend met 0-3. Al vanaf de winterstop is Bruse Boys ver verwijderd van de vorm die de ploeg in de eerste seizoenshelft op de bovenste plaats bracht. Uit de zes wed strijden in 2006 pakte de ploeg nog wel tien punten, maar dat gebeurde allerminst overtui gend. De eerste serieuze waar schuwing werd op 21 januari uit gedeeld door WHS. De ploeg won door middel van fel spel te recht met 2-4. In die wedstrijd bleek al dat Bruse Boys moeite heeft met ploegen die tot op het bot gemotiveerd zijn om de kop loper een hak te zetten. In de duels daarna werd dat opnieuw duidelijk, maar toen kon de ploeg van Nico Schoute nog te rugvallen op een portie geluk. Maar de voorraad fortuin raakt een keer op, bleek zaterdag. Niet alle spelers leken dat te be seffen, had ook aanvoerder Peter Willemse gezien. „Ik heb voor de winterstop al gezegd dat we nog wel een slechte perio de zouden krijgen. Het mindere spel is een combinatie van een gebrek aan beleving en fysieke kracht en het niet met de druk kunnen omgaan. Sommige jon gens hebben de instelling dat het allemaal wel goed komt, om dat dat in de jeugd ook altijd is gebeurd. Zij slepen de rest van de ploeg mee in die negatieve spiraal. Mentaal zijn we niet sterk, maar ik hoop dat deze ne derlaag een goede leerschool is op dat gebied." Willemse zelf is in de tweede sei zoenshelft geen 'schim meer van door Klaas Verspoor (jOÈS - Mevo verzuimde in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal de koppositie in de der- ile periode te pakken. De ploeg verloor op eigen veld met 2-0 van SP.S. Ook voor WIK'57 en is Brouwershaven vielen er neder lagen te noteren. WIK'57 ging met 3-1 ten onder bij Krabben- iijke en Brouw verloor thuis met 2-0 van Wemeldinge. de koelbloedige afmaker die hij voor de winterstop was. Gek neusde ribben en een rugblessu re spelen hem al weken parten, waardoor hij slechts eenmaal doel trof in het nieuwe jaar. Onzeker Daarmee leverde Bruse Boys flink wat scorend vermogen in, dat vooralsnog moeilijk kan wor den opgevangen. Mede daar door is de ploeg onzeker gewor den. „Misschien zijn we niet goed genoeg om kampioen te worden", zei Eric Gil jam na de wedstrijd. En de opmerking ('wissel me maar') van Thomas Groeneveld richting de bank van Bru nadat hij een vrije trap hoog over had geschoten, gaf ook niet echt blijk van een groot geloof in eigen kracht. Veere profiteerde optimaal van de twijfels aan de kant van de thuisploeg. De bezoekers, die voor de derde-periodetitel gaan, toonden geen ontzag voor de lij staanvoerder en ontwikkelden een veldoverwicht. Veel gevaar leverde dit nog niet op, maar toen de verdediging van Bruse Boys twee keer de helpende hand bood, móest Veere wel toe slaan. In' de 34e minuut wilde Rudo van den Berge de bal op de rand van het eigen straf schopgebied met de borst contro leren in plaats van weg te kop pen. De bal sprong weg en kwam terecht bij Theo van Ta- tenhove die de bal onder keeper Mark Giljam door tikte: 0-1. Zes minuten later 'liet Eric Gil jam zich door René Michél Ger ritsen uitspelen op de achterlijn. De Veere-aanvaller zette voor en Van Tatenhove hoefde niet eens te springen om Marco Ket ting in de lucht te kloppen: 0-2. Met Gerard Vogel en 'stormram' Alex Andeweg speelde Bruse Boys de tweede helft alles of niets, maar de paars-witten creëerden niet één grote kans. Veere had al vijf opgelegde kan sen gemist, voordat René Michél Gerritsen het duel in 87e mi nuut op slot gooide. „Je krijgt het niet cadeau als je bovenaan staat", was de reactie van Nico Schoute.. „Juist als koploper moet je er met z'n allen voor werken, want de te genstanders zijn gemotiveerd. We hebben nog drie wedstrijden om het seizoen te belonen met het kampioenschap." Bruse Boys-Veere 0-3 (0-2). 34. Theo van Tatenhove 0-1, 40. Theo van Tatenhove 0-2, 87. René Mi chél Gerritsen 0-3. Scheidsrechter: P. van der Zwan (Leerdam). Gele kaart: Peter Willemse (Bruse Boys), Ronnie Louwerse, René Mi chel Gerritsen, Paid Noya (Veere). Aantal toeschouwers: 85. Bruse Boys: Mark Giljam; Ralph van den Ouden (67. Alex Ande weg), Olaf Willemse, Rudo van den Berge, Eric Giljam; George Geluk, Marco Ketting, Thomas Groene veld, Léon Bal (45+4. Gerard Vo gel), Peter Willemse, Jan-Peter Dekker. Thomas Groeneveld (de nummer 10 van Bruse Boys) in duel met Veere-speler Gerben Bakker. rust-doelman Mark' de Ron, voor een half uur stilgelegd. De doelman werd met een aantal ge kneusde ribben afgevoerd naar het ziekenhuis. Na de hervat ting bezorgde Anthonis Riedijk Yerseke de winst. Smerdiek-Kruiningen 1-3: In de tweede helft kwam Smerdiek via Bart Stoutjesdijk op voor sprong. De vreugde was echter van korte duur, want Kruinin- gen stond acht minuten later door doelpunten van Edwin van Houte en Ties van Leeuwen al op 1-2. Een kwartier voor tijd besliste Van Houte de wedstrijd. GOES - De nacompetitie in de vierde klasse A is ver weg voor de voetballers van DFS. De 4-2-nederlaag zaterdag bij Co- lijnsplaatse Boys zorgde voor een forse achterstand in de pe riodestand én op de ranglijst. Colijnsplaatse Boys-DFS 4-2: Via Nigel Holmes werd het na twintig minuten in de zwakke wedstrijd tegen de verhouding 1-0. DFS kwam vijf minuten la ter door Anco van der Linde al op gelijke hoogte en in blessure tijd zelfs op 1-2 door Michel Le- ijten. Robert-Jan van de Ge- nuchten maakte er vanaf elf me ter na een klein uur 2-2 van. Ni- gel Holmes kopte een hoekschop van diezelfde Van de Genuchten vier minuten later binnen voor de 3-2. Het aandringende DFS verdiende daarna een gelijkma ker, maar de treffer viel een klein kwartier voor tijd aan de andere kant, via Van de Weele. Apollo'69 - Borssele 1-1 (1-0). Len- nard Verwei 1-0, Daniël Beyerlein 1-1, Hoedekenskerke - SVD 2-2 (0-0). Gerard Verkuil 1-0, Gerard Ver kuil 2-0, Niels van den Dries 2-1, Niels van den Dries 2-2. MZVC - Cadzand 0-4 (0-2). Pa trick Vercouteren 0-1, Junior van Acker 0-2, Keymel 0-3, Patrick Vercouteren 0-4. Nieuwland - Wolfaartsdijk 1-3 (1-0). Dennis van Belzen 1-0, Ar nold van Gemerden 1-1, Arnold van Gemerden 1-2, Arnold, van Ge merden 1-3. VCK - Bevelanders 0-0, na 20 mi nuten gestaakt wegens blessure van scheidsrechter Van der Velde. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK liet tegen Serooskerke een uitge lezen mogelijkheid liggen om koploper van de derde klasse A van het zaterdagvoetbal te wor den. In een vooral voor rust te leurstellende topper won de ploeg die daar het meeste aan spraak op maakte. Serooskerke zegevierde in Nieuwerkerk met 2-1. Serooskerke won voor het eerst sinds het seizoen 1974-1975 weer eens op Duivelandse bo dem, toen het in de tweede klas se afdeling Zeeland 1-3. De over winning kwam de ploeg van trai ner Marcel de Nijs zeer goed uit, want door de drie punten moet SKNWK Serooskerke met nog drie duels te spelen naast zich dulden. Gebroederlijk staan de ploegen op twee punten afstand van koploper Bruse Boys, dat thuis verloor van Veere. Serooskerke pakte zaterdag de laatste strohalm in de strijd om het kampioenschap, waar SKNWK in het veld maar niet leek te beseffen wat er op het spel stond. Trainer Adriaan Nieuwenhuijse kon er na afloop dan ook met zijn pet niet bij. „Het eerste kwartier was nog voor Seroos, maar het half uur daarna was voor ons. Vooral de tweede helft was van onze kant een collectief drama. Ongeloof lijk, en dat in een wedstrijd waarin we alleen op kop hadden kunnen komen. Er zat totaal geen voetbal meer in. Zeker op basis van de tweede helft heeft Serooskerke hier verdiend ge wonnen." Serooskerke beleefde in Nieu werkerk een wederopstanding. In dë laatste wedstrijd, thuis te gen Dauwendaele, werd afstand genomen van de kampioensaspi raties. Serooskerke speelde de laatste jaren nacompetitie, overi gens zonder succes, en heeft ook nu al een ticket op zak. Trainer Marcel de Nijs wil' voorlopig nog niets over de nacompetitie horen. De titel is het doel. „Het is nog niet gelopen. Bruse Boys laat punten vallen, maar we heb ben het niet meer in eigen hand." SKNWK en Serooskerke begon nen angstig aan de topper. In de openingsfase was de beste kans voor de thuisploeg, maar Emiel Kuijten toonde na een solo eens te meer geen afmaker te zijn. In plaats van voor eigen succes te gaan gafde aanvaller een zinlo- SKNWK-speler Gert-Jan Tierie schiet de bal weg voor de voeten van Robbie Holmes van SKNWK. foto Dirk-Jan Gjeltema ze breedtepass. Na een minuut of tien ontsnapte SKNWK toen een voorzet van Nicky Holmes pardoes op de lat belandde, waai'bij doelman Léon Quik zich leek te verkijken. Na zestien minuten kwam Ber- nado Wattel in kansrijke posi tie, maar de opgekomen verdedi ger strandde in het zicht van de haven. Mark den Haan, die hands maakte, ontsnapte bij die actie aan een strafschop en uit de counter kwam SKNWK via Ronald van Vossen bijna op voorsprong, Tussen de 25e en de 30e minuut werden ér over en weer cadeaus uitgedeeld. Mark den Haan en Frank Boere liepen elkaar in de weg, waardoor Frank Allaart in de zestienmeter aan de haal kon gaan. Allaart behield het over zicht en bood Kyrian Guepin een niet te missen kans: 0-1. Drie minuten later gaf scheids rechter Van Zijl, die van manne lijk voetbal leek te houden maar geen tegenspraak duldde, een vrije trap aan SKNWK na op merkingen van Robbie Holmes. Ronald van Vossen schoot van buiten het strafschopgebied raak, mede doordat keeper Jer ry Holmes meer oog had voor SKNWK-speler Léon de Bruine dan voor de bal. Het laatste kwartier voor rust trachtte SKNWK nog' wat te forceren. „Toen hadden we echt moeten doordrukken. Maar het ging bij ons allemaal veel te gehaast. En na rust gingen we in plaats van een stap vooruit, een stap achter uit voetballen", vond doelpun tenmaker Van Vossen. Serooskerke zette na rust SKNWK van meet af aan onder druk. Bas Rooze was als eerste dicht bij de 1-2, maar de goal viel pas na twintig minuten spe len. Een voorzet van Nicky Hol mes werd door Mark den Haan, onder druk van de goed ingeval len Wilco de Keuning, achter zijn eigen doelman gekopt. Daar na liepen Gert-Jan Tierie en Mark den Haan nog .tegen een gele kaart op, waardoor ze ge sehorst zijn voor het eerstkomen de duel. En juist de breedte van de selectie, eigenlijk het gebrek daaraan, kan de komende we ken nog weieens bepalend wor den wie kampioen wordt in de derde klasse A. Nieuwenhuijse had zaterdagmiddag nauwelijks wisselmogelijkheden, waar De Nijs goede invallers kon bren gen. SKNWK-Serooskerke 1-2 (1-1). 26. Kyrian Guepin 0-1, 29. Ronald van Vossen 1-1, 65. Mark den Haan 1-2 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: M. van Zijl (Gorin- chem). Gele kaart: Gert-Jan Tierie en Mark den Haan (beide SKNWK), Nicky Holmes (Seroos kerke). Aantal toeschouwers: 140. SKNWK: Léon Quik, Maarten Padmos, Martijn Neele, Frank Boè- re en Mark den Haan; Léon de Bruine, Gert-Jan Tierie, Ronald van Vossen en Martin Huisman (63. Leon Goedegebure); Emiel Kuijten en Wouter de Jonge. ZIERIKZEE - Voor het voetbalteam van Zierikzee 2 is de gradatie uit de hoofdklasse ineens erg dichtbij gekomen. In het staartduel met BW/Caterpillar 2 (3-2-verlies) kon de ploeg de voorsprong vergroten tot zes punten, maar in plaats daarvan kwamen de bezoekers langszij op de rang lijst. Beide ploegen hebben twintig punten uit negentien wedstrijden. Zierikzee staat door een iets beter doelsaldo op de veilige negende plaats. Samen met Reusel Sport, EBOH, BW/Caterpillar en WSC zullen de rood-zwarten moeten uitvechten welke drie clubs rechtstreeks degrade ren. Trainer Walter de Jonge betwijfelt of de ploeg plaats ne gen vast kan houden. „Ik heb wel altijd geroepen dat we erin blijven, maar degradatie komt nu wel heel dichtbij." Tegen BW/Caterpillar kwam Zierikzee twee keer op ach terstand. Michiel Tamerus en Leon Sinke maakten die on gedaan, maar in de 88e minuut zorgde dom balverlies voor de 2-3 én acuut degradatiegevaar. ZONNEMAIRE - Opnieuw is een bezoekende ploeg niet op komen dagen bij een thuiswedstrijd van Zonnemaire. Na eerdere afwezigheid van De Noormannen 3, Walche ren 3 en Domburg 3, ble.ef nu Jong Ambon 3 thuis. Vol gens Zonnemaire-trainer Adrie Geelhoed wilde Jong' Am- bon 3 niet oih half drie voetballen. Hij was hoorbaar geïr riteerd. „Wij zijn het zat dat die ploegen niet komen opda gen. Wij willen graag om half drie 's middags spelen. Ik vind dat de KNVB moet overwegen om een soort zesde klasse op te richten, waarin ook ploegen als Ouwerkerk en Volharding kunnen meespelen. Zij staan elk jaar onder aan in de vijfde klasse. Zo'n extra klasse lijkt mij een ver standige optie." foto Dirk-Jan Gjeltema OOSTERHOUT - RCS heeft na het gelijkspel van gisteren tegen Oosterhout (0-0) de titelkansen nog in eigen hand in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De enige zorg voor trainer Alexander van Keulen is een nieuwe blessure in de verdediging. Besar Xhoxhaj moest na twintig minu ten vervangen worden, en dat betekende dat A-junior Zi- co Tomasoa naast zijn ploeggenoot van de A's Steven Vis ser plaats moest nemen. „Zo kom ik langzamerhand wat krap in mijn verdedigers te zitten", zei Van Keulen, doe lend op de andere blessuregevallen Niels Tournoy en Dela no de Keuning. Met de topper tegen Unitas'30 (tweede op één punt achterstand) van zondag in het vooruitzicht, hoopt Van Keulen op een snel herstel van Xhoxhaj, die ei genlijk middenvelder is maar noodgedwongen in de verde diging is geposteerd. DALEM - De voetballers van Arnemuiden beleefden za terdag een déja vu in het duel bij GJS. De Walcherse eer steklasser had in de tweede helft een voorsprong en speel de met een man meer. Net als een week eerder tegen Nieuw-Lekkerland. Toen eindigde het duel alsnog in 1-1. Bij GJS maakte Arnemuiden het nog bonter. Het leidde immers met 0-2 (door twee goals van Frank Davidse in de eerste helft) en gaf die voorsprong in de 89e en 90e mi nuut alsnog weg. De degradatienood blijft daardoor hoog in Arnemuiden. door Ko de Ridder MIDDELBURG - Duiveland is bezig met een inhaalslag met als doel handhaving in de derde klasse. Dauwendaele werd op ei gen veld door een 4-1-nederlaag met lege handen achtergelaten. Vooral op basis van het goede spel in de tweede helft van de Oosterlanders was dit dikver diend. Leunend tegen de dug-out zag je in het begin van de wedstrijd de ontevredenheid van Duive land-trainer Jan Heikamp. 'Be weging, wie wil hem hebben?' waren de woorden die hij het veld inzond. Inderdaad, de orga nisatie bij Duiveland was in het begin niet best en de omschake ling ronduit slecht. Na vijf minu ten was dat bijna fataal, maar Dauwendaele-aanvaller Christi- aan Kiala zag geen kans de sco re te openen. Duiveland was daardoor niette min wakkergeschud. Een fraaie aanval, verzorgd door de Duive landers Barry Steenpoorte, Den nie le Comte en Marcel de Brui ne, had meer verdiend dan de uiteindelijke hoekschop. Naar mate de wedstrijd vorderde zou den deze spelers echter uit groeien tot een supertrio. Steen poorte na afloop: „Als we zo doorgaan, kunnen we nog wel eens voor een periodetitel in aan merking komen". Dennie le Comte toevoegend: "Er zit inder daad nog van alles in, maar la ten we ons eerst maar eens vei lig spelen." Daarmee werd een begin ge maakt in de 13e minuut. Barry Steenpoorte bewaarde binnen het zestienmetergebied de kalm te en het overzicht om de bal op maat af te leveren bij Dennie le Comte.'Fraai werd het 0-1. Ver der kenmerkte de eerste helft zich door chaotisch spel en wei nig rust van beide teams. Dau- wendaele-aanvoerder René de Nooijer probeerde met twee vrije schoppen zijn ploeg langs zij te brengen, maar hij rniste doel. Duidelijk bijgestuurd door Hei kamp begon Duiveland aan de tweede helft. In de 50e minuut was het al meteen raak. Barry Steenpoorte bracht de bal van links voor en Marcel de Bruine Dennie le Comte knalde via beide palen de 0-2 achter Dauwendaele-doelman Robbert Groenenberg. Duive land werd sterker en sterker. De ene na de andere fraaie combina tie van het supertrio werd op de hobbelige mat neergelegd. Het duurtle echter toch nog tot de 71e minuut alvorens het volgen de doelpunt gemaakt werd. Jeroen de Haas (Dauwendaele) vloerde binnen het zestienmeter gebied Barry Steenpoorte, die bezig was met een fraaie slalom. Dennie le Comte wist wel raad met deze strafschop en zorgde voor 0-3. Drie minuten later zorgde dezelfde Le Comte met zijn derde doelpunt van de mid dag en zijn negentiende van het seizoen voor de 0-4 na een uitstekend genomen vrije trap van Barry Steenpoorte. Uitein delijk kon Dauwendaele de eer nog redden. In de 81e minuut stapte de verder uitstekend spe lende Duiveland-verdediger Marnix van der Hulle te laat uit. Hierdoor werd de buitenspelpo sitie van Matthias Hoekman op geheven en deze maakte 1-4. Dauwendaele-Duiveland 1-4 (0-1). 13. Dennie le Comte 0-1, 50. Marcel de Bruine 0-2, 71. Dennie le Comte 0-3 (strafschop) 74. Den nie le Comte 0-4, 81. Matthias Hoekman 1-4. Scheidsrechter: C. Sprong (Ammerzoden). Gele kaart: Jeroen de Haas (Dauwen daele), Bart-Jan van Damme (Dui veland). Aantal toeschouwers: 80. Duiveland: Hans Capelle, Mark IJ- zelenberg, Jan IJzelenberg (45. Marcel Zwager), Bart-Jan van Damme, Mark de Reus (75. Eric Fierens), Marnix van der Hulle, Marcel de Bruine, Leen IJzelen- berg, Bairy Steenpoorte, Wilrnar r<an der Sande, Dennie lp Comte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35