Delta Sport redt 91 op de valreep Kerkwerve weg van laatste plaats Erwin Neiissen PZC Hockeyers HSD na rust op stoom scoort met schot vanaf middenlijn Gelijkspel Zierikzee, titelkansen intact Handballers veilig na nipte zege s2( EMM sluit af met thuiszege Tommy Staal wint jeugdloop City-Pier-City Gelijkspel jeugdteam Scaldina Basketballers Mevo'80 gaan hard onderuit Bekers Roggeband en Yan der Wielen Nuijens langer bij Delta Sport uitslagen maandag Tl maart 2006 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Als ware het een kampioenschap vierden de hand ballers van Lifedesign/Delta Sport gisteren in sporthal On derdak de winst op mededegra datiekandidaat D'n Boemelaar. Deze bezoekers uit Someren ver loren nipt met 14-13 en vallen daardoor terug naar de tweede klasse. De Zierikzeese handbal lers mogen het volgend seizoen opnieuw proberen in de eerste klasse. Met een brede grijns op het ge zicht feliciteerde interim-coach Bert Nuijens zijn spelers. Ex- was hem duidelijk een last van de schouders gevallen. „Zeg dat wel. Gelukkig hebben we het ge red. Vraag niet hoe, maar we blijven in de eerste klasse. En dat is belangrijk voor Delta Sport", was de eerste reactie van Nuijens, volgend seizoen de nieuwe vaste trainer/coach van Delta Sport. „Het bestuur heeft me voor het trainerschap bena- derd en het lijkt me een mooie uitdaging." Het was allemaal niet best wat Delta Spoi't gisteren voor het voetlicht bi-acht. Uit alles viel op te maken dat het een degrada tieduel betrof. Nuijens: „In de vooi-ste lijn werd te veel balverlies geleden. Veertien doelpunten is natuur lijk veel te weinig, dat had het dubbele moeten zijn. Met die dertien tegen ben ik wel tevre den. Dat is goed." Eilandjes Ook Jimmy Niemans baalde van het getoonde. „Het was bar slecht vanmiddag. Vooral tech nisch was het helemaal niets. We speelden op zeven verschil lende eilandjes. Ik denk toch dat het de spanning was. De druk dat we moesten winnen. Het is dat Jacco (de Looff) nog enkele belangrijke reddingen MIDDELBURG - De handbal lers van EMM sloten het seizoen af met een 21-16-overwinning op Desk. De gasten uit Kaatsheuvel raak- ten twee spelers kwijt tijdens de wedstrijd. Eén kreeg een rode - kaart vanwege drie tijdstraffen, de andere speler werd gediskwa lificeerd voor het onderuit halen .1 van de doorgebroken Bas Lues- ken. De Fransman Alexander Benoit leidde EMM naar de zege met acht treffers. Scores EMM: Alexander Benoit 8, Thijs de Vos 4, Edwin Davidse 3 Bas Luesken 2, Prosper Minnaert, Elian Minnaert, Wally Houtepen en Iiarald van Zioieten allen 1 DEN HAAG - Tommy Staal heeft zaterdag de jeugdloop van de City-Pier-City Loop in Den Haag gewonnen. De atleet van Delta Sport legde de tweeënhalve kilometer af in een tijd van tien minuten en vijf seconden. Het was de vierde keer op rij dat Staal deze loop won. Joost Geluk uit Noord- welle werd negende. ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van het Scaldina-jeugd- team beginnen aardig te draaien in de landelijke competitie. Na de winst van vorige week werd nu gelijk gespeeld tegen Rapidi ty. Werden Dennis Smalheer, Koen en Niels van Velthoven in de eer- ste ontmoeting nog met 7-3 ver slagen door het Beverwij kse trio, nu sloten ze de return met een gelijkspel af. Koen van Velt hoven pakte twee winstpunten, terwijl Dennis Smalheer en Niels van Velthoven ieder nog een keer individueel maar ook samen het dubbelspel wonnen. Het tweede jeugdteam met Jef- fi-ey Bakvis, Nicole Verbraak en Martijn van der Maas moet met 3-7 zijn meerdere erkennen in SAR'72 1. Bakvis won twee keer en samen met Verbraak behaal de hij ook winst in het dubbel- had, anders hadden we nog ver loren volgens mij." Aanvoerder Rick Evertse weet het abominabel slechte spel eveneens aan de druk. „Je speelt nu een slechte wedstrijd, maar we winnen wel. Het afgelopen seizoen hebben we ook zat heel goede wedstrijden gespeeld, maar die verloren we dan jam mer genoeg." Met de 14-13-zege redde Delta Sport het dit seizoen met de hak ken over de sloot. Betekent dit dat ze volgend seizoen aan de beurt zijn om te degraderen? „Wanneer er niets verandert misschien wel. Daarom wil ik dat er volgend seizoen in ieder geval twee keer in de week ge traind gaat worden. Verder zul len er een stuk of vijf jeugdle den worden ingepast", liet Bert Nuijens weten. Sfeer Ook aanvoerder Evertse is er van overtuigd dat er volgend sei zoen iets moet veranderen om in de eerste klasse te kunnen blij ven. Hij klapte zelfs een beetje uit de school. „Er zal ook ver sterking van buitenaf moeten ko men. Daar wordt momenteel aan gewerkt. We zijn bezig met een extra schutter en iemand die de lijnen kan uitzetten." Voorzitter Peter Bos wilde het verhaal van zijn captain voorals nog niet bevestigen. Volgens linkerhoekspeler Nie mans is nog een ander facet van belang. „De sfeer binnen het team is niet meer zoals vroeger. Toen vochten we allemaal voor elkaar. Dat is nu niet meer zo. Maar dat bepaalt wel het spel. Als iedereen lekker in zijn vel zit, spelen we ook goed." Zijn collega op de andere hoek had er wel een verklaring voor. Rick Evertse: „Door de neerwaartse spiraal waai*in we zitten en de vele verliesbeurten, ga je meer naar elkaar kijken en op elkaar schelden. Dat komt de sfeer niet ten goede. We zullen ook moe ten leren accepteren van el kaar." Eén speler maakt dat de volgen de competitie in ieder geval niet meer mee. Erwin Bos speelde gisteren zijn laatste handbal- wedstrijd. Hij stopt volledig met spelen. „Door mijn werk bij de politie kan ik het niet meer op brengen telkens mijn diensten om te omzetten. Daarom stop ik met handballen. Ik ga me nu meer toeleggen op hardlopen, fit ness en survivalruns." Beleving Wie zou volgens Bos zijn positie op de middenopbouw dan moe ten gaan overnemen? Na enig denkwerk: „De opties in dit team zijn beperkt, maar ik denk dat Merijn de Vos het zou moe ten kunnen. Hij is het type spe ler dat inzet en beleving heeft en een goed onverwacht schot. Dat heb je nodig op die plaats." Delta Sport begon redelijk te gen D'n Boemelaar. Toen Guido de Graaf in de 21e minuut fraai zijn eerste van drie goals maak te, gaf het elektronische score bord een 7-3-voorspx-ong prijs. De bezoekers kwamen een mi nuut later weer iets dichterbij. Omdat de weer subliem keepen de Jacco de Looff vlak voor rust een straf worp keerde van linke ropbouwer Leo Leenen kon er met 7-4 gerust worden. In de tweede helft sloop D'n Boe melaar naderbij. Met hangen en wurgen hielden de blauwhem- den de opponent van het lijf. Door drie schitterende en be langrijke doelpunten van het grootste talent van Delta Spoii, Merijn de Vos, en wederom di verse onmogelijke reddingen van doelman Jacco de Looff, ver jaagden de Zierikzeeënaren het degradatiespook. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 3, Bob van Lint 3, Merijn de Vos 3, Erwin Schaalje 2, Jimmy Niemans 2, Guust Sluys 1 door Peter Snelders ZIERIKZEE - Het mannenteam van HSD uit Zierikzee boekte een riante overwinning (7-0) op Zundert in de reserve derde klas se van de hockeycompetitie. De vrouwen presteerden eveneens goed en wonnen 5-3 van Et- ten-Leur i. HSD-Zundert 7-0: In de eerste helft speelde HSD meer tegen zichzelf dan tegen Zundert. Pas ses kwamen niet aan, er was te weinig beweging en men stond te massaal voor het doel van de tegenstander. Daardoor ontbrak het aan ruimte om echt gevaar lijk te worden. Alleen Ike Jozias- se scoox-de in die peiiode. In de rust werd besloten slechts met twee aanvallers te spelen in de tweede helft. Daardoor kwam er meer ruimte in de frontlinie. In de eerste tien minuten kwam dat nog niet uit de verf, maar toen A-junior Jord Hardon de stand op 2-0 had gebracht wal ste HSD over Zundert heen. Lars Leene zorgde voor 3-0, Frank Huisson liet uit een straf ipl corner 4-0 noteren en Ik se nam 5-0 voor zijn rCI™ Jacco Philippo scoorde uit de rek bound 6-0 en Lai's Leene zorgd if voor het slotakkoord door sint fit pel te scoren aan de tweed paaL HSD-Etten-Lem- 4 5-3: HS llf nam in de tweede helft afstam ts Voor rust waren de teams aant g kaar gewaagd. Toen oogde h spel van HSD wat chaotiit p Dat kwam ook door het vele wd a selen, want HSD had. ïi liefst vijf wisselspeelsters op j ti bank zitten. De thuisploeg nam via Miretin Je Koks de leiding. Nog voor e De van doel gewisseld werd kwaï p Etten-Leur langszij. Na ru liep de thuisploeg binnen enke minuten uit naar 3-1 doordoe punten van Barbara de Morre en Maaike Timmermans: E m ten-Leur kreeg nog wel aanslui fr ting, maar daarna nam HSD af tri stand door treffers van Goswi U van den Assem en Mirenn Koks. Pas in de Etten-Leur 5-3. Merijn de Vos wordt met handen en voeten afgestopt door de defensie van D'n Boemelaer. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - WIK'57 wisselde door het 4-2-verlies zaterdag stuivertje met opponent Oostka- pelle 2. Koploper Zierikzee speelde bij De Noormannen ge lijk en zag hierdoor de concur rentie op twee punten naderen. Een eventueel kampioenschap hebben de vrouwen echter nog steeds in eigen hand. Oostkapelle-WIK '57 4-2: WIK '57 bezet de zevende plaats op de ranglijst. „Na onze degrada tie hadden we in principe hoger willen staan. Maar door omstan digheden zoals zwangerschap, blessures en werkverplichtingen hebben we dit seizoen veel basis speelsters moeten missen", al dus WIK-trainer Ko Goudriaan. In de eerste helft hielden beid ploegen elkaar nog in wicht: 1-1. Femke van de Lin den zorgde voor de openingstre fer. Na de hervatting werd hl spel steeds onvriendelijker e ik liep de thuisploeg uit naar 4- Ellen Schreurs zette de 4-2-ein stand op de borden. De Noormannen-Zierikzee 2- Zierikzee kwam in de helft op voorsprong na twéepr ma treffers van Femke Akkers dijk. Toen na de hervatting t( gen de wind in gespeeld .moe l worden, nam de druk van thuisploeg hand over hand to Door een verdedigingsfout wei het al in de tweede minuut 1- Tien minuten voor het eindsi, naai zeilde een vrije trap vanD Noormannen onhoudbaar in iui kruising: 2-2. van onze sportredactie GOES - Door een 6-4-zege op Big Smash hebben de tafelten nissers van Kerkwerve de laat ste plaats in de derde klasse overgedaan aan Markiezaat. Het trio van Scaldina heeft zich al neergelegd bij degradatie naar diezelfde derde klasse. Scaldina 1-ODT 3 3-7: Er is geen enkele hoop voor het eerste Scaldinatieteam om degradatie te ontlopen. Dat gevoel wordt nog eens versterkt door het feit dat Cor Smalheer met een rug blessure is uitgevallen en de laatste weken een invaller uit een lager team in zijn plaats moet aantreden. Alleen kopman Hans Volkeri toont wekelijks dat hij in de tweede klasse thuis hoort door regelmatig van twee tegenstanders te winnen. Tegen ODT 3 deed hij dat ook (tegen Wijnand Klassen en Emiel Dorst). Samen met Arjan Bom trok hij ook het dubbelspelpunt naar de Scaldina-kant toe. Big Smash-Kerkwerve 4-6: Het team speelt de laatste wedstrij den weer in de vertrouwde op stelling en dat komt het resul taat ten goede. Alleen Richard Simonse van Big Smash was al le Kerkwex-ve-spelers de baas. Arie de Mik, Maurice van Slob be en Stoffel van de Wekken wonnen alledrie van Stroo en van De Buck. De dubbel ging nipt verloren. Kapelle 3-Scaldina 2 6-4: Pro- motie is nu verkeken voor Jan Kik, Hans Jonker en Pang Yuen. Kik en Jonker haalden de pun ten binnen, doordat zij ieder van Kees van Oers en Martin Verschuure wonnen. Yuen bleef met lege handen. SVNB-Kerkwerve 2 2-8: Jaap Huigens won van twee spelers van Noord-Beveland, Albert de Vos zelfs van alledrie. Appie Kroezeman versloeg zowel De Bruijne als Van Alphen en daar door kwam, met de winst in de dubbel, de 2-8 op het wedstxijd- formulier. Kerkwerve 2 staat in de middenmoot in de vierde klasse C. Markiezaat 6-Scaldina 3 8-2: Al leen een beslissingsduel kan Jan Remmers, Richard Smalheer en Mario van Popering nog behoe den voor degradatie. Van Pope- ring pakte een punt af van Edwin Withagen, terwijl Smal heer door winst op dezelfde te genstander het tweede punt op zijn naam schreef. Kerkwerve 3-Westerzicht 3 9-1: Een puike winst van Jos Linde man, Gerard Knol en invaller Jo hn Hage. Alleen Lindeman liet een punt liggen. Scaldina 4-Yerseke 3 3-7: Ook degradatienood voor Kees Deur- loo, Arno van Grunsven en You- ri van Dijken. Alledrie wormen in vijf games van Pieter Hooger- steger, maar daarbij bleef het. OOST-SOUBURG - De basket ballers van Mevo'80 zijn hard onderuit gegaan tegen BV Sou burg 2. De Schouwenaren verlo ren met maar liefst 83-29. „We zijn weggespeeld", zei speler Jan-Kees Jongejan. Mevo'80 kon het gemis van drie spelers als excuus opvoeren. Mi chel Pikard, Martin Pikard en Kees Kooman moesten verstek laten gaan. Zodoende werden ju nior Ruben Thijssen en oud-spe ler Peter van der Wekken aan de selectie toegevoegd. Zij konden niet voorkomen dat de thuis ploeg over de bezoekers heen walste. Mevo'80 had te veel bal- veiiies en dat werd met snelle uitvallen genadeloos afgestraft door BV Souburg 2. De teller stopte pas bij 83 punten. Op 7 april speelt de ploeg tegen koploper Scheldesport 2, de eni ge tegenstander van wie Me vo'80 nog niet heeft gewonnen dit seizoen. Jongejan: „Dan moe ten' we daar maar een uitdaging in zien. Want verder spelen we nergens meer voor." Scores Mevo'80: Gustavo Pereira 10, Jan-Kees Jongejan 6, Ruben Thijssen 6, Peter van der Wekken 3, Henk van Donk 2, John Heilker ZIERIKZEE - Hermien Roggeband (links) en Gerard van der Wielen zijn door de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport in het zonnetje gezet. Roggeband kreeg de prestatiebeker over handigd vanwege haar nationale indoortitels bij de veteranen op de 200 en 600 meter. „Omdat ze ondanks veel blessureleed nog steeds goed pres teert en zich zelfs verbetert. Ze leeft echt voor haar sport", verklaarde voor zitter Nico de Danschutter de uitverkiezing van de atlete uit Dreischor. Ook erelid Gerard van der Wielen uit Scharen- dijke werd uit de schaduw gehaald. „Voor zijn inzet als vrijwilliger", verduidelijkt De Dan schutter. „Hij zet bijvoorbeeld al sinds 1968 de boslopen uit. Dat doet hij overigens ook bij bij voorbeeld de Mosselloop, Pannekoekloop en Del tacross." foto Dirk-Jan Gjeltema Kerkwerve 4-TTVO 6-4: Daan van de Hoek en John Hage pak ten beiden twee individuele pun ten en samen de dubbel, simpel in diïe games. Anja Plandsoen kon alleen winnen van Annie Zonnevijlle. Oudelande 5-Scaldina 5 7-3: Ook Ed Voshol, Joop van Houdt en Koop Broekhuizen moeten het vege lijf zien te redden in de gradatiewedstrijden. Voshol scoorde twee zeges, Joop van Houdt en Koop Broekhuizen zorgden samen voor winst in het dubbelspel, SVNB 2-Kerkwerve 5 4-6: Ro bin Kool was spekkoper door al le tegenspelers van Noox-d-Beve- land te verslaan, Edwin van de Bok en Marcel van Slobbe pak ten samen twee punten. Scaldina 6-Oudelande 4 6-4: Jan Kastelein, Mar Holkers en Bert de Jong hebben nog altijd zicht op promotie. Kastelein en De Jong wonnen ieder tweemaal en Holkers éénmaal.. Plet onge slagen dubbel Kastelein/ Hol kers won ook deze keer. Oudelande 6-Scaldina 7 1-9: Goede cijfers van Gerrit van den Bosch, Jan Willem Uil en Bram Vroegop. Van den Bosch en Uil wonnen beiden driemaal en samen het dubbel. Vroegop zorgde voor de overige punten. Scaldina 8-Middelburg 12 6-4: De eerste zege van Evelien Kos- tense, Leon Boogaard en Leon Verschoor. Kostense won alles, Boogaard tweemaal en Ver schoor pakte zijn eerste competi- tiepunt. ZIERIKZEE - Bert Nuijens wordt volgend seizoen de nieu we trainer van LifeDesign/ Del ta Sport. Enige maanden gele den nam hij al, samen met Bert de Vos, als interim-trainer de ta ken over van de vertrokken Jaap Niemans. Voorzitter Peter Bos was blij met het jawoord van Nuijens. „We zijn bewust binnen de ei gen vereniging op zoek gegaan naar een ti'ainer. Het is belang rijk dat er iemand voor de groep staat die weet hoe het er bij Del ta Sport aan toegaat. Omdat uit gesprekken al snel bleek dat Bert de Vos van plan was om te- ï'ug te treden, was de keuze voor door Jos van Belzen VLISSINGEN - Omdat zowel Zeeland Sport als Rimboe met 2-1 won van respectievelijk Le- wedorpse Boys en Robur, blijft het spannend in de titelstrijd in de vijfde klasse B van het zon dagvoetbal. De derde plaats kwam dankzij een 4-1-zege bij Nieuw Borgvliet vaster in han den van Dreischor. Ook Ouwerkerk en Renesse slo ten gistermiddag winnend af. Renesse versloeg Vosmeer op ei gen veld: 2-0. Ouwerkerk won met 4-1 van hekkensluiter Vol- harding. Rimboe-Robur 2-1: Ondanks een licht overwicht voor een technisch beter Robur, opende Sophek Sophal uit de eerste de beste kans de score namens de thuisploeg: 1-0. De tweede helft bracht druk van de bezoekers, maar een doelpunt van de thuis ploeg, via Jeroen van Nispen: 2-0. Vijf minuten voor tijd kreeg Robur via Daniël Schijf loon naar wex\ken- (2-1), waarna de paal even later de gelijkmaker in de weg stond. Renesse-Vosmeer 2-0: In een spoi'tief duel was de thuisploeg slordig in de afwei-king. Voor rust benutte Vincent Goedege- buure één van de kansen (1-0) en na de thee werd zijn voor beeld gevolgd door Frenk van Hengel: 2-0. De lat vooi'kwam vervolgens dat Renesse verder uitliep. Ouwerkerk-Volharding 4-1: In deze wedstrijd met als inzet de laatste plaats op de ranglijst leidde de thuisploeg halverwege met 2-0 via treffers van Sebasti- aan de Vrieze en Stefan van der Maas. Najust lieten beide ploe gen de nodige kansen onbenut. Pas in de laatste tien minuten werd er weer gescoord: het werd 4-0 via twee treffers van Erwin van der Maas, waarna Dennis Sommeijer kort voor tijd de eindstand op 4-1 bepaalde. Lewedorpse Boys-Zeeland Sport 1-2: Halverwege de eerste helft profiteerde David Schi'ier van een fout bij de Lebo-doel- man, die een hoge voorzet los liet: 0-1. Nadat de Vlissingex-s al de nodige kansen onbenut had den gelaten, kopte Friso He- de 0-2 binnen. De thuisplo^T maakte in de slotfase 1-2. Kaaise Boys-Kwadendamm 3-0: Na de vroege openingstre fer van Rob van Dam (l-0) \Vis ten beide ploegen weinig kaiise] te scheppen. Pas in de laatst tien minuten, toen de bes meer risico's namen, liep Kaais Boys via Rob van Dam en Mich Hex-mans uit naar 3-0. Nieuw Borgvliet-Dreischor De bezoekers openden de scc toen Erwin Neiissen vanaf dl middenlijn de Brabantse man verschalkte: 0-1. Na de ge lijkmaker van de behendige Der ryl de Rijke (1-1) liep een got spelend Dreischor uit naar 1- halverwege door Daan Ruiten beek en Frank van de Helm.T' de tweede helft gaf een compac spelend Dreischor geen kan weg, maar sloeg zelf na een rut: val via Erwin Neiissen nog we éénmaal toe: 1-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34