)estorme ertrekt lij Hoek zc We hadden niets in te brengen Niels Kole snoert plaaggeesten de mond tillandia leidt in erde periode na tunt bij koploper Serooskerke weer terug in titelrace in de derde klasse 19 fits wordt semi-prof Blamerend gelijkspel Oostkapelle Verlies voetbalsters Smerdiek Terneuzen aast op periodetitel Dubbelslag Loek van Wely maandag 27 maart 2006 swb igarry van der Hooft f'fINGE - Hoek moet het fflid voetbalseizoen doen 'lierzijn beste speler. David lorine lichtte zaterdag de mische staf en zijn medespe- |jij de hoofdklasser in over takelt. I topscorer en aanvoerder te- de_j leen tweejarig contract als j-prof bij de fusieclub Den- BH, dat dicht bij promotie l"' ;(Ie tweede Masse in België \ad Destorme werd door bijna twee jaar geleden geplukt bij Evergem en jde in zijn eerste seizoen uit de absolute smaakmaker, lachttien doelpunten had hij belangrijk aandeel in het be ar van de tweede plaats in 'j Üofdkiasse. Dit seizoen is de (liet als de rest van het elf san een minder jaar bezig, i desondanks staan er zeven Iers achter zijn naam. aanvallende middenvelder gde voorbije maanden ver- lende aanbiedingen uit zijn ftland en hakte na lang wik- ng.j ien wegen afgelopen vrijdag inoop door. denk dat het voor mij een lo- iestap is", vertelde Destor- a de derby tegen Kloetinge, irin hij vanwege een schor- jontbrak. „Hoek is voor mij ■springplank geweest naar 'hoger niveau. Als amateur if hier aan mijn top, terwijl jij Dender nu semi-prof Nog een aantal ploegen Hweede klasse had interes-r saar Dender was het meest ed-pet. tiet is een ambitieuze die.nu wil promoveren en in de tweede klasse een rol letekenis wil spelen." Ie club die voortkwam uit een fusie tussen Denderhoutem en Denderleeuw moet Destorme straks vier keer per week trai nen. „Maar pas om half zeven 's avonds, dus ik kan blijven wer ken. Ik ben nu 26 en daardoor is dit het moment om ervoor te gaan. Als ik het niet doe, krijg ik zo'n kans misschien nooit meer." Aan zijn tijd bij Hoek zal hij - ondanks de malaise van dit sei zoen - met een goed gevoel terug denken. „Dit jaar draait het niet zoals we willen, maar deson danks heb ik straks twee mooie jaren gehad. En ik blijf er tot de laatste seconde voor gaan om Hoek in de hoofdklasse te hou den." Kloetinge viert feest na de gelijkmaker van Niels Kole. Vlnr: Erwin van der Woerdt, Niels Kole, André Siem vanni Siereveld en Joffery Geldof. ïld, Corné Schilperoort, Gio- foto Willem Mieras door Jan Dagevos KLOETINGE - Wat is dat toch met Kloe tinge? Niet voor het eerst dit voetbalsei zoen verspeelde de Bevelandse hoofdklas ser dure punten in de slotfase van een wedstrijd. Tegen Quick Boys ging Kloe tinge in de 75e minuut onderuit, FC Lis- se sloeg in de 93e minuut toe en Hoek kwam zaterdag in de 88e minuut langszij (2-2). „We missen nog het gogmè van een echte hoofdklasser", constateerde Niels Kole na afloop van de Zeeuwse derby. Gogme staat voor boerenslimheid. „Of noem het ervaring", zei Kole. „Quick Boys bespeelt negentig minuten lang de scheidsrechter en dat levert ze een straf schop op. FC Lisse blijft tot de 94e mi nuut geconcentreerd en wacht op die ene kans. Het is ervaring die wij nog missen. We pakken wel dingen op, maar we moe ten elke wedstrijd nog bijleren. Tegen Hoek maken we de fout om te veel terug te lopen. Ook dat is ervaring. Misschien had het ook wel te maken met het uitvallen van Niels Kole. De midden velder was tachtig minuten lang de spil op het middenveld bij Kloetinge en be- 'zórgde de opponent de nodige kopzor gen. Hij was immer aanspeelbaar, demon streerde zijn gave techniek en bleek ook als balafpakker te kunnen fungeren. In de tachtigste minuut moest hij echter naar de kant, toen de kramp in zijn kuit was geschoten. Acht minuten later kopte invaller Djamei Buyse de 2-2 binnen. „Ik heb normaal gesproken nooit last van kramp, maar nu schoot het er ineens in, en het wilde er ook niet meer uit. Kenne lijk heeft de wedstrijd me toch veel kracht gekost." Voor de 26-jarige Kole, in het dagelijks leven werkvoorbereider in de bouw, was het zijn tweede derby op het hoogste ni veau. „Kloetinge-Hoek blijft iets spe ciaals", moest hij naderhand toegeven. Veel publiek, veel emotie en veel span ning. „Het is een wedstrijd die enorm leeft, en niet alleen ónder de spelers. Op mijn werk werd ik er afgelopen week ook voortdui'end óver aangesproken. Nee, dat vond ik niet vervelend. Van dat soort dingen geniet ik. Daar doe je het als voet baller toch allemaal voor." Zijn collega's op zijn werk deelden afge lopen week plaagstootjes uit. Zo werd Kole aangesproken op zijn gebrekkig sco rend vermogen. De middenvelder wist tot zaterdag nog niet één competitiedoel- punt te produceren. „Ik ben pas van We- meldinge naar Kapelle verhuisd. Ik woon nu samen en volgens mijn collega's heb ik mijn scorend vermogen vergeten mee te verhuizen", vertelde Kole. De middenvelder snoerde de plaaggees ten zaterdag de mond. Hij schoot in de twintigste minuut raak uit een vrije trap, overigens met enige hulp van Hoek-doel- man Filip van der Vloet. De goalie liet de houdbare bal door zijn handen glippen. „Het was geen super 'vrije trap", vond Ko le. „Dat andere schot was veel beter." Het andere schot werd in de veertiende minuut afgevuurd. Kole haalde vernieti gend uit en zag vervolgens tot zijn ontzet ting de bal via de lat op de rug van de keeper tegen de binnenkant van de paal belanden. Daarna kon Van der Vloet de bal oprapen. „Ik raakte die bal zo lekker, ik telde hem al." Net als in Hoek werd het ook nu weer 2-2. En net als in oktober van het vorig jaar was Kloetinge op basis van het ver toonde spel de morele winnaar in de Zeeuwse derby. „Het beste voetbal kwam van ons", vond Kole. „We voelden ons in het veld ook sterker. Bij ons stond er ook een team. Ja, dan is het zuur dat het toch nog gelijk wordt." Het geloof in lijfsbehoud is er na zater dag in elk geval niet minder op geworden in het Kloetinge-kamp. „Als je toch ziet aan welke serie we na de winterstop be zig zijn", mijmerde Corné Schilperoort. „We doen voor geen enkele ploeg meer onder. Vandaag waren over de hele wed strijd toch ook de betere ploeg? Als je ziet hoe we de laatste weken voetballen, gaan we niet van veel ploegen verliezen." tiepWim Broekhoven Kóploper Terneuzense verloor in de tweede klasse het zaterdagvoetbal met 2-3 iRlllandia. Achtervolger NS- hun niet volledig profiteren de Terneuzense misstap, larH de ploeg uit Numansdorp tegen AZVV niet verder i2-2. nutte strafschop van Ronnie de Graaf. In een hectisch vervolg claimde de thuisploeg nogmaals een strafschop, maar arbiter Klerx gaf toen niet thuis. In het laatste kwartier ging de thuisclub helemaal de mist in. Eerst werd Arie Draaijer we gens het ontnemen van een sco ringskans weggezonden én tien minuten voor tijd onderging Rick van de Velde met een twee de gele kaart hetzelfde lot. Via Jordan van Langevelde profi teerde Kapelle van de overtalsi- tuatie. VVC'68-De Meeuwen 2-2: Vlak nadat Johan de Boef halverwege de eerste helft een prachtkans om zeep had geholpen, kwam De Meeuwen via Pieter Roelse op 0-1. Twee minuten voor rust werd het zelfs' 0-2 door Ronnie Brouwer, die een te korte terugs peelbal onderschepte en de VVC-goalie geen kans liet. Nog voor rust kwam de thuisploeg door een fraaie vrije trap van Ra- chid Didi terug tot 1-2 en na een kwartier in de tweede helft werd het door Johan den Boef gelijk. WC'68 was daama de be tere ploeg, maar de bezoekers ontsnapten aan de nederlaag om dat Teileman en De Bie in de slotfase kansen misten. AZW-NSVV 2-2: De Axelaars pakten in de slotfase nog een punt dankzij een kopbal van uit blinker Mevlud Eryüriik: 2-2. AZVV kwam1 na een half uur op een 1-0-voorsprong door een treffer van Veli Eryürük. In de tweede helft zette NSW de Zeeuws-Vlamingen onder zware druk. Eerst scoorde Denys Spry 1-1, waarna de gevaarlijke spits met een halve omhaal voor de 1-2 tekende. De ploeg uit Nu mansdorp dacht de winkt op zak te hebben, maar Mevlud Eryürük zorgde voor 2-2. Terneuzense Boys-Rillandia 2-3: Met een honderd-procent score uit drie duels leidt Rillan- dia in de strijd om de derde pé riode. Jan-Willem Meeuwse leid de de stunt van Rillandia tegen de koploper in met de 0-1, Mar- co Minnaard maakte 0-2. Hal verwege de tweede helft maakte Marco Faassen de aansluitings- treffer, maar Mehmet Dolma lobde Rillandia weer naar een marge van twee. In blessuretijd Hoek-speler Charley Okonedo (links) ontwijkt een tackle van Ferry Alfons van Kloetinge. foto Willem Mieras door Barry van der Hooft KLOETINGE - Djamel Buyse schoot zaterdagochtend al om zeven uur wakker. De slaap kon hij niet meer vatten. „Ik wist echt niet welke kant ik daarna met mezelf op moest", zei de der tigjarige Hoek-speler na de der by tegen Kloetinge (2-2). „Een hele dag ben ik met deze wed strijd bezig geweest. Ik denk niet dat zo'n derbygevoel bij veel van mijn medespelers heeft geleefd." De Belg is binnen de huidige se lectie van Hoek de speler met de langste staat van dienst. Toch kan hij de laatste weken niet op een basisplaats rekenen. „Dat is balen, want ik had er vandaag echt zin in", erkende Buyse. „En dan duurt het ook nog zo lang voordat je mag invallen." Tijdens het warmlopen passeer de Buyse telkens vooral aanhan gers van Kloetinge. „Ze stonden een beetje bijdehand te doen, oude keeper van Kloetinge, Jaap Pijnenburg, stond er ook tussen. 'Val jij maar in Djamel', zei hij. 'Dan winnen wij zeker'." Vijf minuten voor tijd mocht de invaller zich als stormram ih dé frontlinie melden, drie minuten later kopte hij de gelijkmaker binnen. Buyse: „Toen ben ik nog even langs Pijnenburg gelopen... Mooi hè?" Met gebalde vuisten verdween een stuk frustratie uit zijn lichaam. „Ik moest na dat doelpunt meteen aan Sam den ken." Sam Ysebaert, de zieke spits van Hoek, die zaterdag zijn 25e verjaardag vierde, maar tegelijkertijd een zwaar gevecht levert. „Plij is gisteravond bij me op bezoek geweest", vertelde Buyse. „En straks-gaan we met een man of tien naar hem toe. Dan kunnen we zijn verjaardag toch nog een beetje viex'en." De wedstrijd tegen Kloetinge zal dan ongetwijfeld ook weer ter sprake zijn gekomen. Vol gens Djamel Buyse kan Hoek volgend seizoen wel een paar „Pinas, Alfons en die Kole. Lek kere voetballex-s, zeg! Wij heb ben hier vandaag niet veel te ver tellen gehad. We mogen blij zijn met dat puntje," Zo dacht Filip van der Vloet er na afloop ook over. De doelman stond met een verre uittrap aan de basis van de openingstreffer van Nyim Melki. Die voor sprong hield echter slechts ne gen minuten stand, omdat Van der Vloet opzichtig blunderde bij een vrije trap van Niels Kole. „Ik weet niet wat er gebeurde", zei de keeper. „Die bal kwam vlak naast me, stuitte niet, maar ik kreeg hem niet onder contro le. Dat is het leven van een keeper: als je een fout maakt, be tekent dat vaak een doelpunt. Een spits kan een hele wedstrijd kansen missen, vlak voor tijd scoren en de grote man zijn. Ik maak een fout en speel daarna een klotewedstrijd." De blunder bleef maar door zijn hoofd spoken en-zorgde exwoor dat Van der Vloet na de twintig meer maakte. Ook bij de tweede treffer, een knal van Corné Schilperoort van ruim twintig meter, ging hij niet vrijuit. Daaróm slaakte Van der Vloet bij de gelijkmaker van Djamel Buyse een diepe zucht. „Kijk, je wint en verliest met z'n allen, maar spitsen en keepers kunnen een wedstrijd beslissen. In dat opzicht speelde ik vandaag een negatieve rol." Een groot aantal spelers heeft zijn vertrek inmiddels aangekon digd. Van der Vloet had een posi tief gesprek met de technische commissie van Hoek, maar een besluit wordt pas eind april ge nomen. „Het heeft er ook mee te maken of we er wel of niet inblij- ven. Ik heb wat aanbiedingen uit België, maar voel me goed bij Hoek. Hier speel ik iedere week en we hebben nu nog zes belangrijke wedstrijden voor de boeg. Ik ga proberen daarin zes keer de nul te houden. Dan blij ven we zeker in de hoofdklasse en zal ik wel mogen blijven"be- DINTELOORD - Oostkapelle heeft zich zaterdag in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal geblameerd mét een 2-2-gelijkspel tegen hekkensluiter Dinteloord. Deze Brabantse tegenstander had tot zaterdag vijftien duels op rij verloren. Door het gelijkspel is Oostkapelle nog niet ze ker van lijfsbehoud, maar het heeft nog altijd een gat van vier punten met de eerste concurrent. Binnen vijf minuten kreeg Oostkapelle zaterdag twee dot ten van kansen via Maarten van Maldegem, maar hij mis te. „Daarna raakten we geen pepernoot meer", vond trai ner Karl Vergouwen. „Het was nog geen vijfde-klasseni veau." Via Max-co Roodenburg kwam Dinteloord prompt op voorsprong en vlak na rust uit een betwiste strafschop ook op 0-2. „Maar na de rust kregen we de geest", zag Vergouwen. Matt'hijs Lugtenburg maakte 1-2 en invaller Arjen Pattenier maakte 2-2. De jacht op de winnende tref fer werd niet beloond. Jan Baaijens werd in de slotfase uit het veld gestuurd wegens ene trappende beweging. Dinteioord-Oostkapelle 2-2 (1-0). 25. Marco Roodenburg 1-0, 52. Ronald Traets 2-0 (strafschop), 55. Matthijs Lugtenburg 2-1, 75. Arjen Pattenier 2-2. Scheidsrechter: AM. Geerlings (Dordrecht,). Rode kaart: 90. Jan Baaijens (Oostkapelle). Gele kaart: Roel Latu- heru en Rick Pattenier. Aantal toeschouwers: 100. GOES - De voetbalsters van Smerdiek verloren zaterdag in de eerste klasse met 4-0 van Reiger Boys. In een gelijk opgaande eerste helft werd het vlak voor rust 1-0, rnaar direct na de pauze verloor Smerdiek twee speelsters met ernstige blessures. Met twee doelpunten profiteerde de thuisclub prompt van het concentratieverlies bij Smerdiek. In de slotfase werd het ook nog 4-0. TERNEUZEN - De eerste helft was van een bedenkelijk niveau, maar na de rust had Terneuzen voldoende scherp te om RKDVC met 2-1 onderuit te halen. Door de overwin ning staat Terneuzen veilig in de eerste klasse van het zon dagvoetbal en heeft het volop kansen in de strijd om de derde pex-iode. „En voor die derde periode willen we gaan", zei trainer Ardlan Lekaj na afloop strijdvaardig. „In de voox-bespreking heb ik het hier over gehad met de spelers. Iedereen wilde vandaag winnen. Niet alleen om ons veilig te spelen, maar vooral ook om te gaan voor een troostprijs. Terneuzen wil een stabiele middenmoter zijn, maar gaat tevens voor het hoogst haalbare." Terneuzen-RKDVC 2-1 (0-1). 44. Ronald van Driel 0-1, 71. Rama- zan Kesikbas 1-1, 73. Mike But 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: J. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Dennis Wonder gem en F er co van der Hooft TerneuzenMike Lommers, Ronald van Driel (RKDVC). Aantal toeschouwers: 175. MONACO - Loek van Wely heeft in de zevende ronde van het Ambertoernooi tweemaal gewonnen van de Israëliër Boris Gelfand. De enige Nederlandse deelnemer won zowel het blindscha- ken, met wit, als de rapidpartij. Gisteren deed Van Wely dat succes weer goeddeels teniet door tegen Viswanathan Anand slechts een half punt aan zijn totaal toe te voegen. Van Wely deelt de zesde plaats met 7,5 punten. door Klaas Verspoor GOES - Serooskerke had na de vorige speelronde de hoop op een kampioenschap in de derde klasse A van het zaterdagvoet bal opgegeven, maar na zater dag laait het vuurtje toch weer op. Zelf won Serooskerke de top per tegen SKNWK met 2-1 en door het 3-0-verlies van koplo per Bruse Boys tegen Veere staan SKNWK en Serooskerke nu samen op twee punten van de nummer één. SKNWK-Serooskerke 1-2: De overwinning was op basis van de tweede helft terecht. Voor. rust opende Kyrian Guepin de score, nadat Frank Allaart profi teerde van een misverstand in de Nieuwerkerkse verdediging, Dxrie minuten later zag doelman Jerry Holmes er niet goed uit bij een vrije trap van Ronald van Vossen: 1-1. In de 65e minuut maakte SKNWK-speler Max'k den Haan de winnende treffer voor Serooskerke. Onder druk van invaller Wilco de Keuixing kopte Den Haan een voorzet van Nicky Holmes achter zijn ei gen keeper. ZSC'62-'s-Heer Arendskerke 0-4: ZSC'62 toonde vooral voor rust aan een terechte degradant te zijn. Door een slechte wed- stx'ijdinstelling werd 's-Heer Arendskerke geen strobreed in de weg gelegd. Bij rust leidden de bezoekers daardoor met 0-2. Marco Goedegebure profiteerde van fouten bij Rini Hart en Leon Weeda. Na rust txuf Goede gebure opnieuw doel en aanvoex- der Walter de Kok zorgde voor 0-4. Spui-WHS 3-1: Voor xrnst maak te Spui het verschil. Remco Ha melink opende de score en tien minuten voor rust werkte WHS-speler André Wessels een bal in eigen doel. Alex Meijer zorgde uit een vrije trap voor de riante 3-0-ruststand. Met een kopbal in het goede doel zorgde André Wessels na rust voor 3-1. WHS eindigde het duel met txen man, want Jeroen Oosdijk werd wegens natrappen uit het veld gestuurd. Ondanks het ondertal zette WHS Spui toch nog onder druk, maar treffers bleven uit. Heinkenszand-Nieuwdorp 1-0: F,en P'eliiksnel had de veldvér- houding beter weergegeven. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft leidde de eerste goe de aanval van de thuisploeg tot de exxige treffer van de middag. Gerben Menheere lanceerde van af het middenveld Joeri Westra- te, die door de benen van de Nieuwdorp-doelman raak schoot. Na rust drukte Nieuw- dox-p, maar Ruud Blommaert hield zijn doel schoon, Pieter van Liere kreeg in de slotfase, toen Nieuwdorp alles of niets ging spelen, nog een riante mo gelijkheid op 2-0 maar verzuim de te scox-en. Dauwendaele-Duiveland 1-4: Dauwendaele vergooide zijn kansen op een periodetitel. Dui- veland kwam voor rust op 0-1 door Dennie le Comte. Na rust deden Marcel de Bruine en twee maal Dennie le Comte (één keer uit een strafschop) de wedstrijd op slot. In de 81e minuut redde Matthias Hoekman de eer voor Dauwendaele. Bruse Boys-Veere 0-3: De thuis ploeg bewees opnieuw moeite te hebben met de druk. Waar Bru- se Boys de afgelopen weken met geluk goed wegkwam, bleek de voorraad fortuin op te zijn te gen Veere. De bezoekers speel den een uitstekende wedstrijd. Voor x-ust strafte Theo van Ta- tenhove twee keer lichtzinnig verdedigen van Bruse Boys af. In de tweede helft speelde de ploeg van Nico Schoute alles of niets, maar er werden nauwe lijks kansen gecreëerd. René Mi- chél Genitsen gooide de wed- stxrijd in de 87e minuut defini tief op slot. Derde klasse B DVO'60-Noad'67 2-2: Het degra datieduel ging gelijk op. Via een vrije trap van Tom Pieper wex'd het na een kwartier 1-0, maar drie minuten later kwam Noad door een benutte strafschop van Arjan Moerland weer op gelijke hoogte. Vijf minuten voor rust tekende Mohammed Didi voor 2-1, maar ook die voorsprong hield door een tegentreffer van Reijngoudt maar vier minuten stand. Na rust kwam Noad tot twee keer toe aan de leiding, maar tot ontstemming van de be zoekers werden beide treffers op advies van de DVO-assistent wegens buitenspel afgekeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33