Kerkcommissie moet investeren Kunst en Eer overwint kille ambiance Jeugdbrandweer blijft succesvol Sluisbrug wellicht vervangen door rolbrug Dirigeerstok spettert podium af ZierikZingt van het gezaaide Clubavond HCC Vogels gered uit schuurtje Flessentrekker loopt tegen de lamp Horecabezoeker mishandeld Auto's vernield in Middelburg Onderzoek naar deuk in auto Brommer weg bij bedrijfsinbraak Dorpsraad Plan voor versterken dijken ligt ter inzage gemeente draagt 42.350 euro bij aan restauratie vloer Sint Nicolaaskerk Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com Vioolsoliste Annette Jumelet tijdens haar optreden met de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De dirigeerstok van Dirk Verholle spettert letterlijk het podium af tijdens het jaarconcert van de Ko ninklijke Harmonie Kunst en Eer zater dagavond in sporthal Onderdak in Zie rikzee. In het vuur van het spel legt de dirigent zoveel bezieling in het aanstu ren van de muzikanten dat het stokje met een sierlijke boog vanuit zijn hand door de lucht vliegt om verderop in de zaal te landen. Het moment zou symbool kunnen staan voor het muzikale vuur waarmee de Zie- rikzeese muziekvereniging de kille am biance weet te overwinnen. Een sport hal is geen concertzaal en hoewel de le den van Kunst en Eer met man en macht werken aan een sfeervolle inrich ting, krijgt Onderdak geen theater-allu re. Bij binnenkomst prikkelt de zwem- badgeur in de neusgaten, is er nog een zweem van sportzweet waarneembaar en wekt het witte zaallicht beslist geen associaties met een schouwburg op. De toiletten stinken, maar juist dat herin nert heel sterk aan het voormalige thea ter Mondragon. Kunst en Eer zal het er mee moeten doen, want sinds de sluiting van het Zie- rikzeese theater vijf jaar geleden is er geen andere accommodatie op het ei land waar dit 175 jaar oude harmonieor kest inclusief drumband zou kunnen op treden. De Zierikzeese muziekvereniging doet het na een druk jubileumjaar dit sei zoen iets rustiger aan. Het jaarconcert blijkt er zaterdag niet minder om. Geen specifiek thema dit jaar, al blijken de musical- en filmevergreens goed verte genwoordigd in het programma. Zo biedt de medley uit 'Porgy and Bess' een fraai hoogtepunt met toppers als It ain't necessarely so, Summertime en I got plenty of nuttin. Verder spoelt een golf nostalgie de zaal in met de 'Irving Berlin Showtoppers', waaronder het swingende There is no business like showbusiness. Eigentijdser maakt Kunst en Eer het daarna met een Blofmedley in een arran gement van Ronald Slager. Tijdens het spelen van de hoogtepunten uit 'The Lion King' en van de filmmuziek uit 'Schindler's List' worden gelijktijdig filmbeelden vertoond op een scherm rechts voorin de zaal. De meningen daarover verschillen: versterking of te veel van het goede? De kracht van de muziek lijkt voldoende. Bovendien ver dient de vioolsolo van Annette Jumelet in 'Schindler's List' alle aandacht in plaats van afleiding door indringende beelden van razzia's in de Poolse get to's. Voor de pauze manifesteert het harmo nieorkest zich met een breed repertoire dat reikt van de Ierse kusten - Lord Tul- lamore - tot aan het zuiden van Spanje met de dans Malaguena. Dat Kunst en Eer veel leden telt en het foto Dirk-Jan Gjeltema grote podium nog niet ruim genoeg is, blijkt tijdens het langdurige change ment voor de slagwerkgroep. Dat levert veel gesjouw met muziekstandaards en bekkens op en ontlokt presentatrice Coby de Looff de constatering: „De ver bouwing van een huis gaat sneller." Uit eindelijk knalt toch de Solo Parade on der leiding van Jos.de Haan de zaal in en vertederen vooral de jeugdige slag- werkertjes, die hun muzikale taak ui terst geconcentreerd uitvoeren. Een ont spannen lachje bij de kleinsten kan er pas veel later af. Dat gebeurt na de pau ze bij het optreden van het aspirantenor kest. liet Two Ways van Peter Kleine Schaars begint, met vrolijk en ritmisch knippen met de vingers en daar blijkt de jeugdige garde veel lol in te hebben. Blijkbaar slaat die vonk ook over op de man achter de lichtknoppen die speci fiek tijdens het optreden van het aspi rantenorkest wel heel snel en zonder lo gica de witte, rode en groene spots laat verspringen. Met bloemen, dankwoor den en nog wat 'Showtoppers' als toe gift wordt het jaarconcert 2006 afgeslo ten. maandag 27 maart 2006 door Ali Pankov WESTERSCHOUWEN - De jeugdbrandweerteams van de groep Westerschouwen zijn dit weekend het nieuwe wedstrijd seizoen weer zeer succesvol be gonnen. Met drie teams werden tijdens wedstrijden in Amerongen twee eerste en één tweede prijs ge wonnen. De groep Westerschou wen trad op de juniorenbaan met twee teams aan tegen tien andere groepen. Het betrof het juniorenteam dat vorig seizoen de landstitel behaalde en een nieuw team. Ze eindigden op de eerste en tweede plaats. Op de andere baan gaf een volle dig uit meiden bestaande aspi- rantenploeg een duidelijk visite- kaartje af door eveneens met de hoogste eer fe gaan strijken. Volgens Rob van de Werfhorst is de leiding zeer tevreden over deze klinkende prestaties. De groepen zijn uiteraard geplaatst voor de volgende wedstrijdron de, die op zaterdag 10 juni op- Texel wordt gehouden. De ande re groepen van de jeugdbrand weer op Schouwen-Duiveland' moeten al eerder aantreden. De ploeg uit Bruinisse doet zater dag 1 april mee met de wedstrij den in Vlissingen en de groep uit Zierikzee treedt zaterdag 22 april aan in Oudewater. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Muziek en liede ren die verder reiken dan de ruimte waarin ze ten gehore worden gebracht. Dat is een van de uitgangspunten voor het pro gramma ZierikZingt dat zater dag 1 april weer wordt gehou den in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Centraal in deze editie staan het zaaien op het land, de verwach ting van de groei, vruchtbaar heid, toekomst en opstanding. Derhalve is er gekozen voor de titel 'ZierikZingt van het gezaai de'. De formule is gebaseerd op de Engelse televisieserie 'Song of Praise', waarin niet alleen mu ziek klinkt, maar ook mensen aan het woord komen. Ook in de Nieuwe Kerk zullen dergelijke beelden worden vertoond. Daar toe zijn er de afgelopen weken buitenopnamen gemaakt en ge sprekken gevoerd met mensen die daadwerkelijk met het zaaien bezig zijn, Nieuw in ZierikZingt is de ver vanging van het koperensemble door een groep jeugdige harpis ten uit Goes 'Young Harpists' onder leiding van Ineke de Ven- te. Extra spannend voor de organi satoren wordt het programma door de ingebruikname van de splinternieuwe computerge stuurde geluidsinstallatie. Een bekend gegeven in het pro gramma is de deelname van een groot projectkoor waar iedereen- die graag zingt aan mee mag. doen. Het hart van dit koor wordt gevormd door het Chr. Geref. koor De Lofstem uit Zie rikzee. Voorafgaand aan het program ma wordt er tussen 18.00 en 19.00 uur in de Nieuwe Kerk een eenmalige repetitie gehou den. Het koorrepertoire bestaat onder meer uit het vaste begin-: lied 'Zo is mijn zingen een be gin' en het slotlied 'Als de' avond' van Michiel de Zeeuw en Mar van der Veer. Organist Ri- nus Verhage zal het koor begelei den. Ensemble 'Young Harpists' speelt als intermezzo onder meer een duo, van de componist Krumpholz en la Ragazza van Bernard Andrès. De presentatie is in handen van zangeres Marjolein Kloet. ZierikZingt is een interkerke lijk initiatief. Het programma begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - HCC, de vereni ging van computergebruikers, houdt morgen in Zierikzee een presentatie over gratis bellen via internet. De presentatie is iri handen van G. de Gelder en is ingebed in de maandelijkse club avond van HCC Zeeland. De avond wordt gehouden in het MFC in Zierikzee en begint om 20.00 uur. Toegang is voor zo wel leden als niet-leélen gratis. BORSSELE - De brandweer van Borssele heeft gisteroch tend vroeg kippen en eenden gered uit een schuurtje aan het Molenpad in Borssele, dat door nog onbekende oor zaak in brand was gevlogen. De eigenaar van het schuurtje had er de vogels opgehokt in verband met de vogelgriep. De brandweer was op tijd om de dieren te redden, maar het hele kotje brandde wel af. De paarden in een naastgelegen wei hadden zoveel rook binnengekregen, dat een dierenarts ze moest onder zoeken. TERNEUZEN - In een café-restaurant aan de Markt in Terneuzen werd zaterdagochtend omstreeks één uur een 54-jarige Terneuzenaar betrapt op flessentrekkerij. Hij had voor ongeveer 60 euro gegeten en gedronken in cle zaak, maar toen hij de rekening onder zijn neus kreeg, moest hij plotseling naar het toilet. Hij glipte vervolgens het pand uit via een zijdeur. Daarbij liep hij echter tegen een bezoeker op, die hem terug naar binnenbracht. De man bleek maar 15 euro bij zich te hebben. Hij werd niet bekeurd, maar kreeg wel een boete omdat hij geen identiteitskaart kon tonen. Ook werd hem levens lang de toegang tot het pand ontzegd. Een uur later betrapte de politie hem op zijn brommer in de Kersstraat. Hij bleek te veel gedronken te hebben en moest zijn rijbewijs inleveren. 'HULST - Een 22-jarige man uit Hulst heeft zater dagnacht aangifte gedaan van mishandeling. Hij was om streeks kwart over vier, bij het verlaten van een horecage legenheid, door enkele medewerkers geslagen en geschopt en liep daarbij een gezwollen oogkas en een bult op zijn hoofd op. De politie onderzoekt de mishandeling. MIDDELBURG - Drie auto's die op een parkeerterrein aan de Pottenbakkerssingel in Middelburg stonden, zijn tussen vrijdag en zondag vernield. De ruiten werden inge gooid en er zijn deuken gemaakt in de portieren en de car rosserie. VLISSINGEN - In een auto in de Lammensstraat in Vlis singen is zaterdagavond tussen zes uur en kwart over elf een deuk getrapt. Drie Vlissingers van 15, 16 en 17 jaar zijn daarvoor om half twaalf die nacht aangehouden in de Bussestraat. Het drietal ontkende er iets mee te maken te hebben. De zaak wordt verder onderzocht. agenda STREEKACTIVITEITEN IIERIKZEE - Gemeentehuis, kamer 11,9.30 uur: Openbare vergadering Se- orenraad Schouwen-Duiveland. KOUDEKERKE - Een zwarte Aprilia bromfiets in in de nacht van zaterdag op zondag gestolen bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Breeweg in Koudekerke. De brommer heeft een waarde van enkele honderden eu ro's. OUWERKERK - De dorpsraad van Ouwerkerk houdt op maan dag 3 april een openbare verga dering. Op de agenda staan de jaarstuk- ien, het vrachtverkeer op de ling en de viering van het 775-ja- rig bestaan van Ouwerkerk in 2008. De vergadering begint om 20,00 uur in het dorpshuis. (Advertentie) Bezorgklachten: '0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE •'Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail; redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Rijkswaterstaat onderzoekt de mogelijkheid om de zwaar beschadigde noordelij ke brug van de zeesluis in Ter- neuzen te vervangen door een rolbrug. Dat gebeurt op verzoek van de Vlaamse minister K. Peet- ers van Openbare Werken. De afgelopen dagen hebben des kundigen van waterstaat spoe doverleg gevoerd met hun colle ga's van de Vlaamse Administra tie van Waterwegen en Zeewe zen (AWZ). Dat gebeurde mede onder grote druk vanuit de ha ven van Gent. Havenschepen D. Termont pleit al jaren voor ver vanging van de kwetsbare bascu- lebruggen door rolbruggen. Rijkswaterstaat rondde geruime tijd geleden een studie naar de vervanging af. Het bleek haal baar. De kosten van de operatie (naar schatting zo'n 50 miljoen euro) zouden volledig voor reke ning van de Vlamingen komen. Peeters oordeelde eind vorige week dat, voordat de noordelij ke sluisbrug wordt gerepareerd, eerst naar de alternatieven moet worden gekeken. Een woord voerder van de minister: „De AWZ is gevraagd om alle ele menten eerst eens realistisch af te wegen." Dat móet snel gebeu ren, want de situatie op de zee sluis verdraagt geen uitstel. On danks het onderzoek naar de vervanging door een rolbrug zet waterstaat daarom ook de proce dure voor een reparatie door. Ui terlijk eind deze week moet de knoop worden doorgehakt. Onderhoud Bij het onderzoek van water staat worden tal van lopende za ken betrokken, Aangenomen wordt dat reparatie van de brug een kleine 4 miljoen euro vergt. Waterstaat wil van de gelegen heid gebruikmaken om ook di rect groot onderhoud aan de brug uit te voeren. Daarmee zou zo'n drie miljoen gemoeid zijn. Havenschepen Termont: „Voor zover ik heb begrepen wordt be keken of het niet beter is dat geld voor reparatie en onder houd te benutten voor een rol brug en aan dat potje ook het geld toe te voegen dat vrijkomt nu blijkt dat de bouw van een diepere tunnel bij Sluiskil goed koper uitvalt dan de 25 miljoen, die Vlaanderen daarvoor moet bijdragen. Het zou daarbij gaan om 10 miljoen. Tel je dat bij el kaar op, dan ben je al een heel eind." Termont wuift de sugges tie om met de vervanging van de bruggen te wachten tot de bouw van een nieuwe zeesluis driftig weg. „Dan ben je minstens twaalf jaar verder en zolang kan dit niet wachten." Burge meester J. Lonink van Terneu zen deelt die mening. „Er moet nu heel serieus worden gekeken naar de mogelijkheid om de bas- culebruggen snel te vervangen. Ook voor Terneuzen is dat van groot belang." In havenkringen in de Kanaalzo ne wordt betwijfeld of Rijkswa terstaat mee zal werken aan de financiële constructie, die nu door de Vlamingen wordt aange dragen. Woordvoerder E. de Fe- ijter van waterstaat vindt het 'in dit stadium van de onderhan delingen onverstandig nader in te gaan op de zaak'. Passage De Tor Flandria, het schip dat eind februari de sluisbrug ram de, passeerde zaterdag overi gens voor het eerst sinds die schadevaring de sluis weer. De passage verliep ditmaal pro bleemloos. j^rMieke van derJagt yïS - Het projectbureau Zee- Kringen wil dit jaar beginnen (1e dijkversterkingen langs jfOosterschelde. Een plan voor id eerste stuk: de dijk tussen de jjvcn van Kats en de Zeeland- jnig, ligt vanaf vandaag zes we- ten ter inzage. Verbetering glooiing Oud- Noord-Bevelandpolder, heet het plan, dat al is goedgekeurd door waterschap Zeeuwse Eilanden en door Gedeputeerde Staten. Het is onderdeel van het project dat alle Zeeuwse zeedijken van een betere steenbekleding moet voorzien. Al in de voorbereiding wordt druk overlegd met mi lieuorganisaties, gemeenten, pro vincie en andere belanghebben den. Het projectbureau, een sa menwerkingsverband van Rijks waterstaat en de Zeeuwse water schappen, gaat met elk goedge keurd plan de inspraak in. Bij de uitvoering van het werk moet rekening worden gehou den met de kwetsbare en tame lijk zeldzame zeegrasvelden langs de dijk. Machines die de oude steenbekleding weghalen en de nieuwe aanbrengen, mo gen op plaatsen waar zeegras is, niet te ver uit de teen van de dijk werken. De nieuwe dijkbekleding langs de Oud-Noord-Bevelandpolder zal bestaan uit hergebruikte Ha- ringmanblokken en oude beton blokken die op hun kant wor den gezet. Ook komen er beton- zui'len. Het plan ligt ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water van de provincie in Mid delburg en in het gemeentehuis in Wissenkerke. tor Ali Pankow JROUWERSHAVEN - De be- ieercommissie van de Sint Nico- Iskerk in Brouwershaven tnjgt 42.350 euro van de ge- ijeenle als bijdrage in de drin- jnd noodzakelijke restauratie p de kerkvloer. „Het is niet rêel en we hebben er lang op noeten wachten", zegt voorzit- lir J. Niemantsverdriet-Leen- Ifeer. iijlgens haar ontkomt de com missie er niet meer aan een flink fcedrag' te lenen voor verbete- ling van de monumentale foüwse kerk. „Het is het ver- kal van de kip en het ei. Willen se dat de kerk vaker gebruikt gat worden, dan zullen we be- |orlijke investeringen moeten toen", zegt Niemantsverdriet. [ode eerste plaats dient de vloer ,an de Sint Nicolaaskerk geres pireerd te worden. Vocht en lut,' gevolg van de watersnood ramp in 1953, hebben de stenen angetast. Het zout heeft het tóegwerk opgelost en daardoor djn de natuurstenen los komen liggen. Een deel ervan is be zadigd geraakt. Circa vijftien- londerd vierkante meter aan na tuurstenen tegels moet worden imvijdérd en weer teruggelegd «orden in een stevige laag be- lonmortel. Het herstel vergt ruim twee ton. Monumentenzorg subsidieert ze ventig procent van dat bedrag. Naast de ruim 42.000 euro die nu door de gemeente is toege zegd, zal de beheerstichting zelf ook nog een fiks bedrag moeten ophoesten. Niemantsverdriet gaat uit van circa 40.000 euro. Naast die noodzakelijke restau ratie van de vloer, leeft bij de be heercommissie al jarenlang de wens verwarming aan te bren gen in de zogeheten preekkerk, zodat het gebouw ook 's winters voor allerlei culturele activitei ten kan worden gebruikt. Er zijn inmiddels drie offertes opge vraagd voor het installeren van infraroodverwarming. „Het lief ste zouden we de opdracht hier voor verstrekken aan een regio naal bedrijf, dat hierin gespecia liseerd blijkt te zijn. We moeten daar echter nog een offerte van krijgen", zegt Niemantsver driet. Ondanks dat uiteraard alle beet jes helpen, kan de beheercom missie het geld voor verbetering van de Sint Nicolaaskerk niet op korte termijn bijeen krijgen met inzamelingen en kleine ac ties, zegt de voorzitter. Onder het motto dat de kosten voor de baat moeten gaan, acht zij een lening noodzakelijk. Overigens wil de beheercommis sie de inkomsten in het komend toeristenseizoen nog wel even meepikken, zodat het begin van de restauratie pas in september staat gepland. Een van de activi teiten waartoe de commissie zelf het initiatief heeft genomen is een grote verkooptentoonstel ling van allerlei soorten hand werken. „We gaan in tegenstel ling tot andere exposities dan een entreeprijsje voor elke be zoeker heffen. Dat levert waar schijnlijk meer op dan één be drag voor de verhuur aan een or ganisatie', verwacht Niemants verdriet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31