)ijkversterking neemt aanvang Strao bijna te groot voor Noordwelle n de rij voor een ritje Grenscontrole levert kilo's softdrugs op Niet voor de poes erstelplan voor Oud-Noord-Bevelandpolder in de inspraak oksschool kan 60 jongeren ratis les geven zeeuwse almanak Waarschuwing geêïi water 1» onze polders! Controle op alcohol in het verkeer Jonge zeehond aangespoeld Vrouw vast voor dealen drugs Horecabezoeker mishandeld Vogels gered uit Borssels schuurtje editie Bevelanden-Tholen faorMieke van der Jagt OES - „Zooo gaaf", Sam uit Mdelburg heeft al voor de vier der een formuliertje inge- d. In december is hij zeven- 11 geworden en straks stapt "ivoor de vierde keer in zijn le- ïn achter het stuur van een au- l«)0, nee, voor de vijfde keer, ;lieb al een keer met mijn moe- op een parkeerplaats bij de Noen gereden, maar dat werd '^slaande ruzie." 5e drie ritjes die hij zaterdag- ^dag al maakte tijdens de fn dag bij Dek Verkeersoplei- i op het oefenterrein in zijn veel .beter bevallen. ir°m heeft hij het er best grover om nog een keer in de pfe staan. „En nog wel een inkeer, als er tijd is." Sam is M de enige zeventienjarig die ;aai'de open dag is gekomen om ïn gratis proefrit te maken. Aan de hoeveelheid fietsen en brommers kun je zien dat de be langstelling bij jongeren onder de zuurballenwet groot is. Ze ko men niet alleen voor de auto, maar ook voor de motor. De vriend van Sam, Thomas, staat daar in de rij. Hij is al achttien en heeft vorige maand zijn rijbe wijs gehaald. „In één keer, maar een motorrij- bewijs lijkt me ook echt gewel dig. Twee ritjes heeft hij al we ten te scoren en voor het derde is hij zo aan de beurt. Of hij zijn motorrijbewijs binnenkort kan gaan halen, betwijfelt hij. „Voor de auto heb ik het van mijn ouders gekregen, maar voor een motorrijbewijs zal ik zelf moe ten werken. Van wat ik na schooltijd bijverdien, kan ik niet eens elk weekend uit." Voor wie niet te lang wil wachten, hebben cle mensen van Dek een simulator neergezet, maar die is bij de zeventienjarigen lang niet zo populair als de echte auto. Een verderop, net buiten de poorten van het terrein, wach ten nog meer mensen mét een rij bewijs. Zij willen het eens probe ren in vrachtwagen, met een gro te aanhanger of in een bus. Ruth Kas, van Dek Verkeersopleidin gen schat dat er zo'n vijfhon derd mensen op het terrein zijn. „Uit heel Zeeland, want we zit ten overal. Voor zo'n open dag, we doen er twee per jaar, folde- ren we ook overal. We hopen na tuurlijk dat al die mensen bij ons hun rijbewijs komen halen." Op het oefenterrein van Dek Verkeersopleidingen in Goes werd gisteren een open dag ge houden, waar belangstellenden een proefritje konden maken in een simulator of echt achter het stuur mochten kruipen van een auto, een bus, een vrachtwagen of een motor.foto Willem Mieras ns, IDDELBURG - Honderdzes- kansarme jongeren kunnen si jaar gratis les krijgen in de suwe boksschool De Stads ote lig in Middelburg. Dat is het i| siütaat van een wervingsactie w sponsoren. De actie werd gehouden tijdens het ijlde Fight Night Gala, ühad nog' niet op de helft ge- fflpt", zegt H. Samson van fehting De Stads Ring. „De rond was meer dan geslaagd. hebben nu zestien sponsoren ieallemaal de contributie voor ai jongeren willen betalen."^ ■26 5 de vechtsportschool kunnen Üerlei vecht- en verdedigings porten beoefend worden, Maar Stads Ring doet meer. Er is a speciaal programma dat zo- d jongeren als ouderen leert j agaan met agressie. Daarvoor ffl'dt samengewerkt met ver- tj lillende justitiële en niet-justi ce instellingen zoals jeugd- "gen de Raad voor de Kinder- Kcherming'. De school is zeven el agen per week open en vierent- j ®tig uur per dag (telefonisch) aeikbaar voor leden die op (|ite problemen stuiten. De school kan duizend tot vijf- ffij ahonderd leden hebben, waar- ne'iö er maximaal driehonderd !1| Poen aan het Agression Con- mj ®1 Program", zegt Samson, lit- Antiek, vintage, retro, noem het m,aar zoals je wilt: Nout vond ze gewoon mooi, die twee oude lantaarns. Dus hij betaalde ze en sprak af dat hij ze, vanwege het for maat, een dagje later met de auto zou komen halen. Oppaskind Jeroen ging mee. Hij werd al wat argwanend toen het tweetal naar de ach terkant van de winkel werd gedirigeerd. Maar toen hij zag dat de lantaarns van on der tot boven met een laagje roest waren bedekt, vond de elfjarige hel hoog tijd voor een vermanend woord: „Nout, luister naar me, je wordt hier opgelicht. En als je straks thuis op je kop krijgt, moet je niet gaan zeu ren, want ik heb je gewaar schuwd!" I jjctie: 0113-315649 I |pze.nl jail:redactie@ pzc.nl lus 31,4460 AA Goes «rtentie-exploitatie: I; w,j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; i Ls-Vlaanderen: 0114-372770; junaal: 020-4562500. landag 27 maart 2006 wMieke van der Jagt its - Het projectbureau Zee dagen wil dit jaar beginnen l de dijkversterkingen langs Oosterschelde. Een plan voor (eerste stu - de dijk tussen de i van Kats en de Zeeland- ig-ligt vanaf vandaag zes we- 5Ier inzage. ook blij mee. Voor de glooiingen langs de Oosterschelde adviseer de Waardenburg de onderhouds- wegen maar mondjesmaat toe gankelijk te maken voor recrean ten. Langs de boorden van de Oosterschelde zijn veel plaatsen waar vogels broeden, eten of rus ten. Langs het dijktraject Oud-Noord-Bevelandpolder komt wel een onderhoudsweg, maar die is er alleen voor werk verkeer van het waterschap. De rest van de tijd prevaleren de be langen van bontbekplevieren en steltlopers. Bij de uitvoering van het werk moet rekening worden gehou den met cle kwetsbare en tame lijk zeldzame zeegrasvelden langs de dijk. Machines die de oude steenbekleding weghalen en de nieuwe aanbrengen, mo gen op plaatsen waar zeegras is, niet te ver uit cle teen van de dijk werken. De nieuwe dijkbekleding langs de Oud-Noord-Bevelandpolder zal bestaan uit hergebruikte Ha- ringmanblokken, en oude beton blokken die op hun kant wor den gezet. Ook komen er beton- zuilen. In de planning wordt re kening gehouden met broeden de vogels. Het plan ligt ter inzage bij de di rectie i'uimte, milieu en water van de provincie in Middelburg, en in het gemeentehuis in Wis- senkerke. BORSSELE - De brandweer van Borssele heeft zondag ochtend vroeg kippen en eenden gered uit een schuurtje aan het Molenpad in Borssele, dat door nog onbekende oorzaak in brand was gevlogen. De eigenaar van het schuurtje had er de vogels opgehokt in verband met de vo gelgriep. De brandweer was op tijd om cle dieren te redden maar het hele kotje brandde af. De paarden in een naastgelegen wei hadden zoveel rook binnengekregen, dat een dieren arts ze moest onderzoeken. De gezondheidsschade bleek beperkt. GOES - De politie heeft tussen vrijdagavond 23.00 uur en zaterdag 4.00 uur op Schouwen-Duiveland en Noord-Bè- veland gecontroleerd op alcohol in het verkeer. In Zierik- zee en Oosterland werden korte staande controles gehou den. In totaal zijn er zeventig blaastesten afgenomen, waarvan één^bestuurder met teveel alcohol op achter het stuur zat. Hij kreeg een boete en een rijverbod van zes uur opgelegd. RENESSE - Op het strand van Renesse is gisterochtend een zes weken oude levende zeehond aangespoeld. Dat heeft de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren (EHBZ) bekendge maakt. Wandelaars merkten het diertje van vijftien kilo op. Ze waarschuwden het personeel van een strandpavil joen, waarna een ingeseinde vuurtorenwachter de EHBZ inschakelde. Die bracht de pup naar de zeehondencrèche in Pieterburen. ANP VLISSINGEN - Een 52-jarige vrouw uit Vlissingen is za terdagmiddag in de Aagje Dekenstraat in Vlissingen aan gehouden omdat ze drugs gaf of verkocht aan een 44-jari- ge Middelburger. De politie betrapte ze, stelde het twee tal in verzekering en startte een onderzoek naar de han del in verdovende middelen. De man is inmiddels weer in vrijheid gesteld. HULST - Een 22-jarige man uit Hulst heeft gisternacht aangifte gedaan van mishandeling. Hij was omstreeks kwart over vier, bij het verlaten van de gelegenheid, door enkele medewerkers geslagen en geschopt en liep daarbij een gezwollen oogkas en een bult op zijn hoofd op. De po litie doet onderzoek. Een keurmeester bekijkt nauwkeurig één van de tentoongestelde katten tijdens de internationale kattenshow in 's-Gravenpolder. door Mieke van der Jagt 's-GRAVENPOLDER - Wie zal zeggen wat er in deze schoonhe den omgaat? „Wij zijn niet van deze wereld. Wij houden ons ver re van het menselijk plebs, dat ons stompzinnigheden toefluis tert door de tralies van ons tijde lijke domicilie." De katten die op de tentoonstel ling in sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder zijn samenge bracht met het doel te worden gekeurd op hun vacht, kleur, bouw en karakter, stralen alle maal iets uit van 'Je doet maar'. Hun tijd zat het wel duren. Als ze niet al van een andere wereld zijn, dan toch zeker uit een andere tijd. Een tijd dat de landen-in de wereld nog Abessi- nië heetten, Bengalen, Birma, Siam en Perzië. Mandarijnen zijn er ook en allemaal zijn het de mooiste exemplaren van hun ras. Liggen hun wortels ver weg in Azië en Afrika, hun baasjes hebben er aardig wat kilometers opzitten om in 's-Gravenpolder de show te kunnen stelen. Uit heel Europa zijn ze gekomen en je hoort clan ook alle talen in de sporthal. Maar de liefde voor de kat, dat blijkt kent geen gren zen. Of de baas nu Italiaans spreekt of Deens, de ambulante onderkomens van hun lievelin gen zijn even luxe, de uitgestal de toiletspullen even talrijk en de trots is even groot. De bazen (of zijn het de dienar.en?) waken bij de -kooien tot het hun beurt is om de hoogheden naar de keurmeesters te brengen. Die poetsen gedurig hun keurtafels, bevoelen de katten, treiteren ze wat met een ganzenveer en note ren hun beoordeling in lange ta bellen. De gespannen eigenaren zitten in een rijtjes het verloop foto Willem Mieras te volgen en bij elke beoordeling klinkt er een applausje op. De wedstrijd van de Dutch Purr- puss Club, voor de vierde keer in 's-Gravenpolder gehouden, is opnieuw een groot succes. Aan het eind van het weekend weet iedereen weer wie de mooiste is en veel Zeeuwen zijn zich ko men verwonderen over zoveel schoonheid en goede afkomst. En de katten? Die doen nog maar eens een verveeld tukje. 'door Ali Pankow NOORDWELLE - Met een recordaantal van honderdvierenveertig paarden en rui ters zaterdag in Noordwelle lijkt de strao- viering bijna te groot te worden voor de ze kleine kern. Woordvoerder Rens Ver meer erkent zelf enige zorg te hebben ge had of er wel voldoende ruimte voor au to's en paardentrailers zou zijn toen de aanmeldingen bleven binnenstromen. Volgens hem is het echter allemaal prima gelukt en heeft Noordwelle één van de in drukwekkendste straofeesten beleefd. Ze ventig procent van de stoet bestaat hier uit werkpaarden, hetgeen dit folkloris tische evenement belangrijke meerwaar de geeft. Verder bracht deze laatste edi tie van de straovieringen in de Schouwse Westhoek eindelijk ook wat lenteweer. Wat Vermeer betreft wordt er nu niet meteen een maximum ingevoerd voor het aantal deelnemers in Noordwelle. „We hebben twee 'erven beschikbaar voor de opvang van deelnemers. Dat zou inder daad de grens kunnen bepalen, maar voor de veiligheid is dat niet nodig, zo heeft de praktijk ook uitgewezen." Hij acht het wel van belang dat iedereen zich goed aan de voorschriften houdt. Zo doet Vermeer in zijn welkomswoord 's ochtends op de al zeer druk bezochte Ring een dringend beroep op de straorij- ders hun paard op de openbare weg niet te laten galopperen. „Laten we netjes stapvoets richting strand gaan. Er komt nog volop gelegenheid vandaag om te draven", houdt hij de deelnemers voor. Eerst echter dienen de keurmeesters hun werk te doen. Marian de Jonge, Nicky Miggels en Joris Buhningh noteren hun beoordelingen voor versiering van de paarden in combinatie met de kleding van de miters. Zij hebben daar cijfers van één tot twintig voor beschikbaar. Het is een groot karwei om zo'n groot deelnemersveld in een half uur tijd te moeten beoordelen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Tijdens een in ternationale actie tegen drugs handel en drugstoerisme zijn ki lo's softdrugs in beslag genomen en 21 mensen aangehouden. Het ging om een gezamenlijke actie van de opsporingsdiensten van Nederland, Belgie, Luxemburg en Frankrijk. In de Zeeuws-Vlaamse Kanaal zone werden van 97 mensen de softdrugs in beslag genomen. De internationale drugscontrole vond plaats in de nacht van vrij dag op zaterdag. Van Nederland se zijde werden een kleine 90 manschappen ingezet. In ons land werkten Nederlandse, Bel gische en Luxemburgse politie agenten samen. Ook in treinen werd gecontroleerd. In en rond Maastricht, Rotter dam, Tilburg, Bergen op Zoom, Roosendaal en Terneuzen obser veerden politiemensen personen en voertuigen waarvan het ver moeden bestond dat ze in Neder land waren om harddrugs of gro tere hoeveelheden softdrugs te kopen. Er werden honderden voertuigen gecontroleerd. De buit: 20 kilo softdrugs en kleine re hoeveelheden harddrugs. In Nederland werd een 41-jarige Fransman aangehouden, die 16 kilo wiet en 129 gram hasj bij zich had. Hij is ingesloten. Bij tientallen mensen werden ge- bruikershoeveelheden gevonden en in beslag genomen. In Terneuzen hield de politie een kleine zestig auto's aan. Van de 97'mensen, die in het bezit bleken van drags, hadden er 36 meer dan 5 gram op zak. 29 men sen betaalden ter plekke de schikking van 100 euro, de ande ren kregen een dagvaarding. De politie stuitte op 9 spacecakes, 27 joints, 37 gram hasj en 493 gram hennep. Advertentie Verzet tegen ontpolderen groeit ïbetering glooiing Oud- jjrd-Bevelandpolder, heet het 7 dat al is goedgekeurd door 'j algemene vergadering van Iwaterschap Zeeuwse Eilan-' j en door Gedeputeerde Sta- l Het is onderdeel van het iject.dat alle Zeeuwse zeedij- a van een betere steenbekle- wmoet voorzien. In 1996 is (project begonnen met de dij- a langs de Westerschelde. jjrelk segment dat wordt aan- 3 pakt moet een apart milieuon- tzoek worden gemaakt. Al in (voorbereiding wordt druk fflegd met milieuorganisa- 5, gemeenten, provincie en an- se belanghebbenden. Het pro- ctbureau, een samenwerkings- iband van Rijkswaterstaat en Zeeuwse waterschappen, at met elk goedgekéurd plan (inspraak in. il adviesbureau Waardenburg slt vorig jaar in de aanloop i de planning voor de Ooster- telde, een extra zorgvuldige apak bepleit. De Oosterschel- 1 ;is in de eerste plaats een na- irgebied en daarom is een an- re aanpak dan langs de Wes- schelde vereist. ^belangrijkste knelpunt is de iierhoudsweg langs de dijk. S waterschap, dat moet in- J ian voor de veiligheid, hecht izo'n pad en in veel gevallen wandelaars en fietsers er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25